Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) szcsabesz


szcsabesz
újonc

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Orange pi-t.
Korábban probléma volt, hogy HDMI-vel csatlakozva a tv-hez nem volt hang, de ez magától megoldódott. :-)

Most nekem is a pontos idő automatikus beállításával van problémám.
Feltelepítettem az ntp-t.
Látszólag szinkronizál, de valójában mégsem.
Most, 12:00-kor ezt írja ki:

Azaz annyit késik, amennyi időre kikapcsoltam.
ntpq -p -re:

Mint látható, a reach-tól kezdődően nullák az oszlopok.
Érdekesség, hogy a fidesznek is van time szervere. :-)

Armbian van a gépemen.

Van valami ötletetek, hogy miért nem megy?

(#62) azbest válasza szcsabesz (#61) üzenetére


azbest
félisten

ha kézzel indítva frissül az idő, de boot után nem, akkor az lehet a baj, amit már írtam korábban is: később áll fel a hálózat, mint ahogy az ntpd frissíteni próbál.

(#63) szcsabesz válasza azbest (#62) üzenetére


szcsabesz
újonc

az ntp-t leállítottam, újraindítottam, de nem frissít. a syslog-ban láthatóan folyamatosan próbálkozik, de eredmény nélkül:

(#64) st3v3np3t3r válasza azbest (#62) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az NTP nekem sem frissít, én ezt a korábban megosztott másolási módszerrel tudtam szinkronba hozni...

azbest....ha eth0-án van net, bridge-elnem kne wlan0-ra hogy legyen netem wifin? belevágtam ebbe az AP projektbe...eth0-pppoe kapcsolat működik, wifi dhcp wpa2-vel működik de eth0<->wlan0 up/down link nem...
ebben kérhetnék segítségedet?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#65) azbest válasza st3v3np3t3r (#64) üzenetére


azbest
félisten

hostapd ugrik be, mint wifis nethez kapcsolódó szolgáltatás. Az openwrt routeren pedig wpad-mini az alapértelmezett csomag ehhez. Szóval ezekkel kapcsolatban keress leírást, sima általános debianos leírások valsz passzolni fognak

(#66) user12 válasza szcsabesz (#63) üzenetére


user12
őstag

Nekem gyanús, hogy valami tűzfal vagy portnyitás probléma van a háttérben.
A PI-ről tudod pingelni az időszerverek IP-jét?
Router/gateway, stb tűzfal logjához hozzáférsz?

Tudom javasolni még a pool.ntp.org, time.windows.com, time.nist.gov címeket

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#67) szcsabesz válasza user12 (#66) üzenetére


szcsabesz
újonc

Én is valami hasonlóra gyanakodtam, de nem találtam semmit... A neten angol nyelvű oldalakon is körbenéztem, valaki az openntpd-t javasolta, de ez sem jött be.

Sikeresen meg tudom pingelni az időszerverek IP-jét.
Az Armbian-ra tűzfalat nem tettem fel, úgy tudom, alapból nincs rajta.
A routeren külön portot nem nyitottam az időszervernek, tudtommal nem is kell. Az ugyanezen a routeren levő PC pontos ideje frissül Linux Mint alatt.
A router logjához hozzáférek, de nem látok az időszerverhez kapcsolódó gyanús dolgot.

Több time servert is próbáltam, de egyik sem jött be.

A router saját idő beállítása sem megy. TP-LINK routerről van szó.
Error code: 5028
Get GMT unsuccessfully, make sure that you have already connected to Internet.
(pedig van internet!)
Lehet, hogy mégis a routeren kell valamit állítani. Holnap körbenézek.

[ Szerkesztve ]

(#68) gazso75 válasza Nerazim (#54) üzenetére


gazso75
aktív tag

Szia,

én 1 db IP kamerát használok vele, de nem igazán eszi az OPi-t, a zoneminder nagyon zabálja.
Motion/MotionEye kombót javasolok. Én csak mozgásra rögzítek, egyébként 0/24-ben streamel.
Webes felületen távolról is tudod konfigurálni.
1 hónap alatt így kb. 300GB le 300 GB fel a forgalom. :Y :Y :Y
Bár én nem lokálisan, hanem egy földrajzilag más helyre rögzítek, ezért van ekkora forgalom.

(#69) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#70) user12 válasza szcsabesz (#67) üzenetére


user12
őstag

Esetleg reset a routeren?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71) turkf80


turkf80
csendes tag

DIY ház projekt kész

[ Szerkesztve ]

(#72) #88165312


#88165312
törölt tag

Sziasztok!

Ha valaki esetleg Androidot (4.4.2) szeretne telepíteni Orange Pi-ra (H2/H3-as verziók), ezt a rendszert ajánlom neki:
https://www.h3droid.com/

Egyrészt a legfrissebb (a teljes hardverrel működőek közül) 3.4.113-as kernellel rendelkezik, másrészt szinte az összes Orange Pi változathoz van megfelelő konfiguráció, amit telepítés közben ki lehet választani, és ezért nincs akkora túlmelegedés mint a "hivatalos" változatok esetén (amik az orangepi.org-on fent vannak). Google szolgáltatások rajta vannak alapból.
Már az első bootolásnál angolul indul a rendszer (magyarul is tud persze), így nem kell keresgetni a kínai menüpontok között a nyelvváltáshoz :)
Kínai appok szintén ki lettek takarítva, ha pedig valaki rootolni akarja akkor Windows-os gépre dugja rá a Pi-t az OTG porton keresztül, kapcsolja be az USB Device módot és a KingoRoot PC alkalmazással működik az egy kattintásos root.

Kétféle mód van a telepítésre:
- Van egy univerzális .img fájl amit Win32DiskImager-rel rá lehet rakni SD kártyára, ebben az esetben a telepítés az első bootoláskor fog megtörténni, ekkor kell kiválasztani hogy milyen típusú Orange Pi-on fog futni a rendszer.
- Vagy létezik egy Linuxos telepítőszkript, ami helyben a gépedről felrakja az SD kártyára a rendszert, és ugyanitt kell kiválasztani a Pi típusát is.

eMMC-re (azaz belső memória) is lehet telepíteni, csak egy kicsit nehézkes még (Armbian-ról el kell indítani a telepítős szkriptet és beállítani az eMMC-t telepítési helynek, persze előtte érdemes lementeni mindent és előre törölni a rajta lévő partíciókat). Hamarosan jön hozzá (elvileg) egy normális telepítő is, amivel WIndowsról vagy Linuxról USB-n át egyből a belső memóriába lehet telepíteni a rendszert.

(#73) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Stabil verzió v5.30 3.4.113 kernellel
Teszt verzió v5.32 4.11.8 kernellel

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#74) turkf80


turkf80
csendes tag

Sziasztok!
Olyannal valaki találkozott már hogy egy kártya image egyszercsak bootloopos lesz? Újraindítás után mintha kifagyna. Azonos kártyára ugyanaz az image visszatéve megy újra.
Más kérdés: a scrip.bint nem tudom átalakítani fex formátumra. Valaki találkozott már hasonlóval? Azt mondja, hogy GPIO 21error. Valakinek ötlete rá? A gyári image túllóg a képernyőn. Nem nagyon, de zavaró.

(#75) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#74) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hali,először is melyik image-et használnád,mert sok van...

bin2fex/fex2bin parancssal lehet átkonvertálni terminálban

a többi dolog image függő

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76) turkf80 válasza st3v3np3t3r (#75) üzenetére


turkf80
csendes tag

Eddig eljutottam a bin2fex ir hibát. Armbian és openelec bint próbáltam áttenni sikertelenül.

(#77) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#76) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

armbian van nekem is a plus2e-n.
windows alatt w32diskimager,linux alatt dd parancssal kell kiírni a képfájlt...viszont ha minden képfájlt hibásan tesz rá,akkor ellenőrizni kéne az sd kártyát hogy nem-e blokkhibás...de egy low format sem ártana neki...

h3display parancssal tudod a felvontást állítani,viszont ha kilóg a kép,az megjelenítő gond...

a bin2fex/fex2bin csak su vagy sudo(rendszergazda) módban működik!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#78) turkf80 válasza st3v3np3t3r (#77) üzenetére


turkf80
csendes tag

Ez az érdekes. Diskimagerrel csináltam. Minden működik. Mind a 2 tvn kilóg a kép. Több kártyával próbáltam már. Minden tökéletesen megy ezen kívül, csak ennyi a gond vele. Illetve van egy openelecből egy bin ami helyesen van a kép, de az 1080n megy. Az egyik tv pedig csak 720ig támogatja

(#79) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#78) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem lg smart tv-n tökéletes megy,720ban is meg 1080ban is...hdmi-n... analog video-n jelszinkron hiba esetén kilóghat a kép...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#80) Piedon válasza turkf80 (#78) üzenetére


Piedon
tag

720p50Hz beállítást is próbáltad, mert nálam is túllógott, de úgy emlékszem azzal jó lett, illetve ha a tv beállításai között van overscan akkor azzal kell variálni. Openelecnél/libreelecnél expert módban van lehetőség a túllógás beállítására.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.