Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- Lalikiraly: Kaáli Autó-Motor Múzeum
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- WireGuard VPN a mindennapokra
- GoodSpeed: Ágymatrac keresési kálvária
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hoffman_
nagyúr
válasz
Chaser
#50670
üzenetére
köszi szépen a tapasztalatokat! lehet, hogy simán naiv voltam és túl sokat akartam, a Ryzen topicban is olvasgattam, ott voltak "sokan", akik 1.1V alatt mentek 4.1-4.2Ghz körül, gondoltam akkor annyira nem extrém az enyém, főleg, hogy a lapkám is elég új batch.
szűk hűtési megoldási kereteim vannak a Ghost S1-ben, de alapvetően működik: egy Noctua A12x15 fúj be és most cserélem a Noctua L12-n a 92mm-t slim 120mm-re. egészen meg tudja zabolázni.
soha nem szoktam ilyet, de kicsit felpaprikázott: egész éjjel ment most a prime95, 12 thread-en, kb 9 órát. belenyalt egyszer a 96 fokba, de többnyire 80-90 fok között volt és hiba nélkül kapcsoltam le reggel. tegnap a RAM-okkal alapon néztem egy memtest86 blend-et, 3ó 22p alatt lement hiba nélkül. a tegnap éjjeli sikeres prime után ma felvettem a RAM-okat 3200-ról 3600-ra és futtattam még egy memtest blend-et. lement 3ó alatt, szintén hiba nélkül. ezzel tudom, hogy nem zártam ki őket, de hajlok rá, hogy nem itt van a baj. AIDA system stability test elment ma 20p után hibával, de nem írt semmit, csak leállt, pedig minden hőfok rendben volt. ez RAM gyanús, de ezután ment le a memtest hiba nélkül, azonos beállítással.
egy fontos apróság, amit benéztem: a proci a tegnapi játék elszállásnál 1,125V-on volt, nem 1,15-ön, valószínűleg rosszul állítottam be, elnéztem... az éjjeli prime és a memtest utána úgy futott végig, hogy 1,15V fix-et kapott - most tényleg - de visszavettem all-core 4,0Ghz-re, bőven elég lenne az is.
ui.: CPU default esetben az lehet, hogy csak néhány mag kap nagyobb feszt, nem is zavarna amúgy, csak a folyamatos idle peak-ek nem tetszenek. ez sokkal szolidabb all-core tuning és fix fesz mellett... PBO minden esetben Auto volt, nem babráltam.
szintetikus tesztek alatt soha nem száll el és nem hoz hibát. az esetek 90%-ban idle vagy Chrome alatt dobott el és összesen 3-szor játék alatt.
most várok, megnézem, hogy 4.0Ghz-en szórakozik-e. ha igen, akkor RAM default újra és úgy nyúzom tovább, aztán megnézem 1.2V proci fesszel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- MILC felhasználók szakmai topikja
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- iPhone topik
- Kuponkunyeráló
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- BestBuy topik
- Háztartási gépek
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z390-A Pro Z390 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Nuki Smart Lock Ultra okoszár
- Nokia 4.2 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3358, 100% Akkumulátor
- Dell Latitude E7440 - i5, 8GB RAM, HDMI, eu bill - számla, 6 hó garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

