Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#62604) ubyegon2 válasza tasiadam (#62601) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Először el kellene döntened, hogy lesz-e SSD a HDD helyett és akkor mindenképpen tiszta telepítést érdemes csinálni, de szerintem annyira nincs belakva a rendszered, hogy ragaszkodj hozzá. Én mindig tiszta telepítéseket csinálok, 10-15 perc alatt neked is meglenne. Egyébként lehet más felületeket is felrakni, akár mindet is és logout/login-kor kiválaszthatod melyikkel induljon a rendszer. Azért nem jó ez, mert minden felületnek vannak saját programjai és ilyenkor ezek keverednek, sokkal több idő így felrakni és optimalizálni a rendszert, mint egy tiszta telepítés. Ráadául egy tiszta telepítésű Mint XFCE már teljesen összehangolva szépen felöltöztetve adott stílusba fog települni, a tárolókban lévő felrakható felület meg ez alap értelemszerően, azt is testreszabhatod, de az is plusz idő és nem is vagy olyan profi, mint akik a disztrót összerakták. Szóval döntsd el, mit szeretnél, de mindeképpen a Kezdő Linuxos topikban tedd fel ezután a zezzel kapcsolatos kérdéseket, mert itt totál off és s*ggberugnak bennünket. ;]

Egyébként kb ennyi a mate felület felrakása terminalból:

sudo apt install mate-desktop-environment

Ha -s van a parancs végén, akkor szimulálja az installt, így láthatod miket rakna fel:
(látható, hogy komplett Mate felület felkerül ezzel a paranccsal)

ubyegon@MintCbeta-8570p:~$ sudo apt install mate-desktop-environment -s
[sudo] ubyegon jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő további csomagok lesznek telepítve:
autoconf autoconf-archive automake autotools-dev caja caja-common docbook docbook-to-man docbook-xsl engrampa engrampa-common gir1.2-caja gir1.2-caja-2.0 gnome-system-tools
gtk-doc-tools intltool libc-dev-bin libc6-dev libcaja-extension1 libcpufreq0 libcrypt-dev libido3-0.1-0 libindicator3-7 libltdl-dev libmarco-private2
libmate-sensors-applet-plugin0 libmate-slab0 libmate-window-settings1 libmatedict6 libmatekbd-common libmatekbd4 libmatemixer-common libmatemixer0 liboobs-1-5 libtool
libxpresent1 marco marco-common mate-applets mate-applets-common mate-common mate-control-center mate-control-center-common mate-desktop-environment-core mate-icon-theme
mate-indicator-applet mate-indicator-applet-common mate-media mate-media-common mate-notification-daemon mate-notification-daemon-common mate-power-manager
mate-power-manager-common mate-screensaver mate-screensaver-common mate-sensors-applet mate-sensors-applet-common mate-session-manager mate-settings-daemon
mate-settings-daemon-common mate-system-monitor mate-system-monitor-common mate-terminal mate-terminal-common mate-user-guide mate-utils mate-utils-common mint-meta-mate
mintdesktop opensp python3-html5lib python3-lxml python3-pygments xsltproc
Javasolt csomagok:
gnu-standards autoconf-doc meld docbook-defguide docbook-dsssl psgml dbtoepub docbook-xsl-doc-html | docbook-xsl-doc-pdf | docbook-xsl-doc-text | docbook-xsl-doc
docbook-xsl-saxon fop libsaxon-java libxalan2-java libxslthl-java xalan arj lha lzip lzop ncompress rar rpm2cpio rzip sharutils unace unalz unar | unrar | p7zip-rar zoo ntp
dblatex glibc-doc libtool-doc gfortran | fortran95-compiler gcj-jdk gconf2 rss-glx xscreensaver-data mate-sensors-applet-nvidia python3-genshi python3-lxml-dbg
python-lxml-doc python-pygments-doc ttf-bitstream-vera
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
autoconf autoconf-archive automake autotools-dev caja caja-common docbook docbook-to-man docbook-xsl engrampa engrampa-common gir1.2-caja gir1.2-caja-2.0 gnome-system-tools
gtk-doc-tools intltool libc-dev-bin libc6-dev libcaja-extension1 libcpufreq0 libcrypt-dev libido3-0.1-0 libindicator3-7 libltdl-dev libmarco-private2
libmate-sensors-applet-plugin0 libmate-slab0 libmate-window-settings1 libmatedict6 libmatekbd-common libmatekbd4 libmatemixer-common libmatemixer0 liboobs-1-5 libtool
libxpresent1 marco marco-common mate-applets mate-applets-common mate-common mate-control-center mate-control-center-common mate-desktop-environment
mate-desktop-environment-core mate-icon-theme mate-indicator-applet mate-indicator-applet-common mate-media mate-media-common mate-notification-daemon
mate-notification-daemon-common mate-power-manager mate-power-manager-common mate-screensaver mate-screensaver-common mate-sensors-applet mate-sensors-applet-common
mate-session-manager mate-settings-daemon mate-settings-daemon-common mate-system-monitor mate-system-monitor-common mate-terminal mate-terminal-common mate-user-guide
mate-utils mate-utils-common mint-meta-mate mintdesktop opensp python3-html5lib python3-lxml python3-pygments xsltproc
0 frissített, 75 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.