Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) atee válasza Qru (#2250) üzenetére


atee
őstag

Köszi!

Akkor elvileg garis gond és nem egyéb. Ez annak is betudható, hogy sokat vesznek belőle.
Köszönöm az infót nem elhanyagolható, de ez még nem riaszt el tőle.

D-day 2002-01-04 01:54

(#2252) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Milyen sebességnövekedést érnék el a mostani konfigomnál ha a RAMokat lecserélném vmi 1600 MHz-es kitre? És a sebességnövekedés miben nyilvánulna meg?

Elvileg az alaplapom ezeket támogatja:
[link]
bár ezek a sorok nekem nem sokat mondanak. :(

4 GB-ot szeretnék rakni bele, vmi jobbfélét úgy 15k-ig. Mit érdemes választani? :R

Let the Zone take me if I am.

(#2253) expertneo válasza kutga (#2252) üzenetére


expertneo
csendes tag

Hali!
Én is most olvasgatok ezzel a témával kapcsolatban, és azt írják, hogy pl az 1333 és az 1600 ddr3-as memóriamodulok közti különbség észrevehetetlen lesz, tehát egy átlagos felhasználó nem fog semmit sem észrevenni kb. Játékoknál 1-2 FPS különbség állítólag, Left 4 Dead 2-nél jött ki 10 FPS különbség az 1333-as meg az 1600 tuning memóriák között. Tömörítés, stb nem sokat ér a nagyobb frekvenciás memória.
Ha tévedek javítsatok ki :D

(#2254) vittuka válasza expertneo (#2253) üzenetére


vittuka
aktív tag

Nem tévedsz, ez valóban így van nagyjából. Az ár legyen a mérvadó inkább, persze kérdés, hogy teljesítményszázalékban mennyi az a pár fps, nem mind1, hogy 10fps-nél nyersz 1-2-t, vagy 60-nál.. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#2255) Qru válasza kutga (#2252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit nem vennél észre belőle gyakorlatilag. Max mérőprogikban meg tömörítésnél.

mod:

atee: OCZ-t vettem elsőre, 1600 CL7-est, na 1400 felett még CL8-ban sem ment. Nagykeres erre mondta, hogy nem meglepő, mert sokat visszahoznak belőlük meg a Geil-ből is. Sztem inkább kerüld őket, de ha szereted magad szivatni a gariztatással hát hajrá. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2256) kutga válasza Qru (#2255) üzenetére


kutga
nagyúr

Na és a mostani Kingmax és egy ilyen HyperX között lenne különbség?

Ez most épp 1600-as, de van 1333-as is. Árban másfélszer annyi mint a mostani.

Let the Zone take me if I am.

(#2257) atee válasza Qru (#2255) üzenetére


atee
őstag

Nem fizetnek nekem azért semmit, hogy feltétlen GEIL-t vegyek.
Corsair az viszont irreálisan drága.
1600 as 8 gigás kitet szeretnék normális árban.

D-day 2002-01-04 01:54

(#2258) Zanik válasza atee (#2257) üzenetére


Zanik
addikt

Ha olcsót akarsz, akkor ajánlom az A-datát, láttam több helyen is jó árban lévő 8gb-os kittet tőlük.

(jéé, ez a 2000. hozzászólásom! :DDD)

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2259) atee válasza Zanik (#2258) üzenetére


atee
őstag

Nem kell, hogy a legolcsóbb legyen, de esztelen összeget se szeretnék költeni rá mint pl egy dominator.

a 2k hoz meg grat :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#2260) Qru válasza atee (#2257) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dominator irreálisan drága. Sima Corsair XMS3 van 28-30k körül is, az is bőven elég vagy A-data van 23-25k környékén az is tök jó.

asound: Nerm, ha 2000MHz-eset vennél az 1333-as helyett akkor sem lenne érezhető a különbség. Még játékok alatt sem, ott is kb 3-4fps-t nyernél pluszban (feltételezve, hogy a ram a limitáló tényező és nem pl a vga vagy más egyéb).

#nincsbennetarcsi

(#2261) Zanik válasza atee (#2259) üzenetére


Zanik
addikt

Én most vettem XMS3-as Corsair-eket 28e-ért, szerintem egyáltalán nem volt drága. Ha azt veszed, hogy egy sima 2x2GB-os kit is 13-15e körül van, akkor a 28e a 2x4GB-ért egyáltalán nem drága! :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2262) atee válasza Zanik (#2261) üzenetére


atee
őstag

Számításba veszem. Igazad van.

D-day 2002-01-04 01:54

(#2263) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Uraim, egy kis hozzáértő segítségért igen hálás lennék. Az adatlapomon szereplő öregecskedő, több sebből vérző konfigomat szeretném lecserélni LGA1155-ös rendszerre. Ahogy a mostanit is, ezt is hosszú évekig szeretném majd használni komolyabb változtatás nélkül. Alaplapként az Asrock P67 EXTREME 4 -et néztem ki, imponáló felszereltsége alapján. Ebbe menne egy Sandy 2500 -as proci. Tuningolni nem akarok, ezért nem kell K jelű, a P67-et inkább azért választottam, mert később ha szükség lenne rá SLI vagy Crossfire is kiépíthető vele, míg ha jól tudom a H67 ezt nem támogatja.A gép munkára és játékra egyaránt használva lesz (munkában főleg képelemző szoftvereket használok).
Memória terén viszont zavarban vagyok. Több helyen azt olvastam hogy Sandy mellé 1,65 V-os memória is jó, pedig korábban úgy tudtam, hogy szigorúan 1,5 V-os kell. Akkor most mi az igazság? Mindenképpen 2x4 GB -os szettet szeretnék, 1600 MHz mellett, mert az jövőállóbb. Ilyet viszont csak elvétve találtam eddig 1,5 V -on. Ráadásul a legtöbb boltban nem is tüntetik föl az illető memória feszültségét. Néhol a gyártó honlapján sem egyértelmű számomra mi az üzemfeszültség. Pl. itt van ez a nagyon szimpatikus árú szett amelynél a gyártó honlapján azt találtam, hogy 1,55-1,75 V. Akkor ez most alkalmas Sandy mellé vagy nem? Visszaolvastam, és találtam néhány olyan linket amely hasznos volt, de a hazai boltokban alig találok 2x4 GB-os szetteket, ráadásul ami van, az nincs rajta az Asrock támogatott memóriák listáján. Ez mennyire nagy baj? Felléphetnek inkompatibilitási problémák olyan modul esetében ami nincs a listán?
Hálás lennék ha a fönti kérdésekben megvilágosítana valaki, továbbá javasolna néhány, a fönti paramétereknek (2x4 GB, 1600 MHz, 1,5 V) megfelelő típust, amit jónak, megbízhatónak tart. Előre is köszönöm!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2264) Omenpapa


Omenpapa
csendes tag

Hali!
i7-930as proci+hd5850es vga+3x2gb kingston hyperx 1600mhz 6gb CL9 (kit of 3) al ellátott gépemet bővíteném +6gb rammal.
Szeretnék venni bele még1 ugyanilyen ramot, a kérdésem az, h ha mögötte van, h "XMP" az mit is jelent? Ugyanis a sima verziójúnak az ára kb 40k, míg csak 20k az XMP-vel ellátott ugyanolyan ram ára. Rákerestem neten, és csak azt találtam, hogy az XMP az jó dolog, de ha annyira jó akkor, h lehet, h fele annyi az ára annak a ramnak, ami nem tudja ezt az "XMP"-t? Szal ebben szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#2265) Воланд válasza Omenpapa (#2264) üzenetére


Воланд
titán

XMP, értelme szvsz nincs sok, ha tuningolsz akkor nem kell xmp, ha meg nem tuningolsz, akkor is jó a sima ram.

Btw, mire kell 12 giga ram?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2266) Omenpapa válasza Воланд (#2265) üzenetére


Omenpapa
csendes tag

Igazából nézegettem az 1ik bolt internetes árlistáját, és láttam h, potom 20k ért lehetne +6gb ramom, ami eléggé olcsónak tűnik. Szal, ugyan most nem is használná ki túl sok minden, de ennyire olcsón nem akarom a boltban hagyni ^^. A ramos kérdésemre meg nem teljesen értem a válaszodat. A bolti árlista szerint az XMP vel ellátott 3x2gb os kingstone ram kerül 20k ba, és amelyikhez nincs oda írva, h XMP, az kerül közel duplájába. Nem tuningolok de, ha jól értem akkor amelyik tudja/tartalmazza az XMP-t az a "jobb" ram ugye? Akkor ez így eléggé anomália, hogy az a ram amelyik többet tud, az olcsóbb(fele annyi) nem? Illetve ha a jelenlegi ramom nem XMP-s, s az újonnan vett az XMP-s lenne az bezavarna valahol?

[ Szerkesztve ]

(#2267) Воланд válasza Omenpapa (#2266) üzenetére


Воланд
titán

Link? Mert én olyat még nem láttam, hogy az xmp-s olcsóbb lenne, max ha nem két ugyan olyan ram-ról van szó. Nem jobb ram, ugyan az, csak tartalmaz egy profilt, amit az intel chipsetes alaplapok felismernek és automatikusan beállítják a memóriát.

Nem zavarna be, csak meg kell nézni biosban, hogy a beállítások rendben legyenek.

Szvsz a 6 gigát sem használod ki, a 12 sem fogod, azért mert olcsó meg felesleges megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2268) Zanik válasza Omenpapa (#2266) üzenetére


Zanik
addikt

Igazat adok woland_y2k-nak, egy SSD-vel lehet jobban járnál! :K
Nekem tuti az lesz a következő beruházásom. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2269) Воланд válasza Zanik (#2268) üzenetére


Воланд
titán

Na igen, csak sajnos azt nem lehet kapni 20 rugóért. Pedig nekem is fáj már nagyon a fogam egyre. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2270) Zanik válasza Воланд (#2269) üzenetére


Zanik
addikt

Hogyne lehetne kapni 20-ért. Persze nem a legjobbakat, meg legnagyobbakat, de lehet!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2271) fagylalt válasza Qru (#2237) üzenetére


fagylalt
senior tag

itt is megköszönöm! :R :R

(#2272) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

Folyamatban van az intel - ddr2 -> am3 - ddr3 váltásom, és szeretném kikérni a segítségeteket.
Őket vettem eddig.: [link] és [link]
Milyen ramokat ajánlotok hozzájuk? 16-17k lenne a plafon. 4GB -ra lenne szükségem, és 1600Mhz -esre, illetve ne a leggagyibb legyen.:D

:R

(#2273) donpedro13 válasza GypsFulvus2 (#2263) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Hali. Az Intel 1,5 V-ban határozta meg az optimális DDR3 feszültséget, +-5% eltéréssel. A netes tesztekben azt írják, hogy 1,65 V-os modulokkal is működött az SB. A memóriagyártók honlapján lehet úgy keresni, hogy kiválasztod az alaplapot, ő pedig kilistázza azokat a RAM-okat, amik kompatibilisek vele. Az általad említett A-DATA még nem frissítette a honlapját, mert nem találtam P67-es lapokat a listában. A Kingston honlapja már frissült, ott külön szekció van a P67 kompatibilis RAM-oknak. Az érdekesség már csak az, hogy 1,5V-os modulokon kívül 1,65V-osakat is ír. Szóval válaszz olyat amit komaptibilsnek írnak a lappal a gyártó honlapján, ha valami gebasz van max perelsz :DD

1600 MHz-es 1,5V-os RAM-ot szinte kizárt hogy fogsz találni. Érdemes meggondolni hogy megéri-e neked az a plusz (játékok esetén 2-3 FPS...), amit nyújt.

(#2274) Воланд válasza Zanik (#2270) üzenetére


Воланд
titán

Lassú, kicsi. Rendszer, programok alá minimum 60GB kell, hogy értelme is legyen a dolognak. De, amúgy jogos, kapni lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2275) Воланд válasza GypsFulvus2 (#2263) üzenetére


Воланд
titán

[ Ripjaws-X ] F3-12800CL7D-4GBXM, ez pl 1,5V-os és 1600Mhz-t írnak rá (2*4-es kitet én sem találtam). De amúgy nyugodtan mehet a sandy mellé az 1,65Voltos memória is. Szvsz 1600Mhz-s memóriának értelme nincs túl sok, ha nem benchmark-okat csinálsz és nem is tuningolsz.

Mire használnád a gépet? Mert játékra, meg netezésre felesleges a 8 giga ram, akkor már 4GB ram plusz egy ssd ésszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2276) Qru válasza Ice!? (#2272) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair XMS3, A-data Gaming Series.. De Kingston HyperX vagy Kingmax se rossz.

#nincsbennetarcsi

(#2277) Ice!? válasza Qru (#2276) üzenetére


Ice!?
őstag

Köszi. A Corsair picit drágás.:) HyperX -et néztem én is, csak épp nem volt készleten ahonnan akartam venni, és gondoltam kikérem a véleményetek, hogy ha már 'bármilyet' vehetek.
Érdekes, hogy ilyet, hogy Geil vagy OCZ nem írtál. Pedig nem kis nevek azok se, legalábbis falun xd.

(#2278) Qru válasza Ice!? (#2277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a ddr3-ból egyik se ajánlott kategória. Sok elromlik belőlük, gyakran az OCZ-k nem tudják a valójában a rájukírt sebességet és időzítést... Szóval ez a kettő nem ajánlott ddr3 fronton.

#nincsbennetarcsi

(#2279) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Némi keresés után sikerült megtalálni az ASUS P8P67 lapok által támogatott memóriák listáját. Ez: KHX1600C9D3K2/4GX és ez: KHX1600C9D3LK2/4GX is rajta van a támogatási listán. A probléma csak az, hogy míg az első 14k HUF, míg a második 24k HUF árral rendelkezik. A működési feszültségükön kívül minden paraméterük egyezik. A drágábbik úgynevezett Low Voltage kivitel, 1,25 és 1,35 Volton képes üzemelni. Az olcsóbbik 1,65 Voltos. Igen ám, de némi inkonzisztencia is akad. Oké, hogy az ASUS honlapján benne van a KHX1600C9D3LK2/4GX a "Qualified Vendor List"-ben, de a Kingston honlapján nincs a P67 támogatott RAM-ok között. Az Intel alsó határt is szabott a DDR3 Voltage-nek, ami az 5%-os tűréshatárt beleszámolva 1,425V. Történhet baj, ha SB mellé Low Voltage RAM-ot rakunk? Vagy jobban teszi az ember ha az 1,65V-os RAM mellett marad (tekintve hogy a tesztek alapján működik SB-vel, a Kingston és az ASUS honlapján egyaránt fel van tüntetve P67 kompatibilisként, valamint 10 ropival olcsóbb, és az se utolsó szempont)?

(#2280) Zanik válasza Ice!? (#2277) üzenetére


Zanik
addikt

Nem olyan drága a Corsair! :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2281) Nitz


Nitz
tag

sziasztok segítsetek lécci.

milyen 2GB DDR2-es ramot ajánlotok ehhez:

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E7600
Alaplap neve Gigabyte GA-G41M-ES2L
Videokártya NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

max keret rá 5-7 ezer forint !!! de ha van 5 körül akkor jó :D

most 512 MB ram vana gépembe de azzal nemtok játszani :D

várom a válaszotokat, köszi mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#2282) Nitz válasza Nitz (#2281) üzenetére


Nitz
tag

ha van valakinek használtan 5 ezer környékén az szóljon kérem :)

(#2283) GypsFulvus2 válasza donpedro13 (#2273) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm a választ! :R Igazából az a fontos, hogy összesen 8 GB legyen, és ha lehet akkor 2x4-ben, mert az a vezérlőnek is jobb, meg kisebb a meghibásodásodás esélye is ha csak két lapka van. Akkor szerinted egy 1333-as is megfelelő? Csak azért gondoltam 1600-ra, mert úgy gondoltam hogy ennél lassabb memória nagyon visszafogná már a 2500-as SB-t. De rég kiestem már a gépépítésből, a mostani konfigom összerakása óta nem nagyon követem az eseményeket, most kezdem csak teszteket és fórumokat olvasni e téren, szóval hiszek neked. Megnézem akkor a Kingston-t. Még egy láma kérdés: Ha beleteszek mondjuk egy ilyen Kingston-t, amit 1,5 V-ra és 1,65 V-ra is alkalmasnak ír a gyártó honlapja, az milyen feszültségen fog elindulni? Az alaplap állítja be a feszt? Mert akkor gondolom automatikusan 1,5 V-ra álljtja be és nem lehet belőle gond, legfeljebb nagyobb memória késleltetések lesznek a gyári értéknél.

U. I. Mások javaslatát is megköszönném erre a kérdésre !

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2284) fagylalt válasza donpedro13 (#2273) üzenetére


fagylalt
senior tag

Üdv!
Érdeklődnék, hol tudom megnézni a kingston-nál, hogy a p67-es lapokkal kompabilitisek-e?
Kerestem, de nem talaáltam. :(

(#2285) donpedro13


donpedro13
csendes tag

GypsFulvus2: Én is hasonló cipőben járok, nekem is most esedékes a gép újítás, és ezzel az új RAM vásárlás is. Nekem konkrétan 2600k-hoz kéne,és az ideális részemről is 2*4 GB 1600, 1,5 V lenne, de ilyet nem találtam :DD Szóval részemről marad az, amit találtam boltba, 2*2 GB 1600 1,65V... Amúgy az alaplap állítja be alapra a gyári feszkót a RAM-nak. Én majd azért ki fogom próbálni hogy kézzel 1,6-ra rakom, és megnézem memtestel, hogy stabil-e (az már majdnem annyi amit az Intel ajánl az SB-hez, csak 5% helyett 7%).

Divi27: [link] De azért nézd meg az alaplap gyártó honlapján is, mint azt fentebb már írtam, lehet találni ellentmondásokat :U

Hozzászólhatna a dologhoz valaki hozzábbértő is, mert ahogy látom elég sok embert érdekelne ez a kérdés...

(#2286) GypsFulvus2 válasza donpedro13 (#2285) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát ez elég érdekes helyzet. Tényleg találni ellentmondásokat, finoman fogalmazva... Most a corsair honlapján is hasonlóba ütköztem:
"designed for Intel Sandy Bridge, Test Voltage: 1,65 V" hát ...nyád :(
Odaírnak egy működési frekvenciát és késleltetéseket, amit a memória 1,65 V-on bír el, miközben az Intel specifikáció 1,5 V. Akkor most mi van???
Keresés közben külföldi fórumon pl. találtam olyan panaszt, hogy a szerencsétlen megvette a Corsair Domiantor 1600-at, ami 1,5 V-on csak 1066-al volt hajlandó elindulni. Hurrá.
Én viszont nem szeretnék több feszültséget adni, mert nem véletlen, hogy az Intel 1,5 V-ot adott meg. A feszültségemelés biztosan növeli a hőtermelést és csökkenti az élettartamot.
Létezik az, hogy egy megjelent foglalathoz nincs még megfelelő memória, vagy csak mi vagyunk bénák? Tényleg felnézhetne már ide egy hardverguru...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2287) Ice!? válasza Qru (#2278) üzenetére


Ice!?
őstag

Az kemény. Nem gondoltam volna. Ezidáig 2x1gb Geil Value KIT -et használtam, mindenféle gond nélkül. Akkor nálam befejeződött a pályafutása.:D

Zanik: :Y. Én huszonezrekért láttam Vaterán.:D Mennyire megbízható ez a bolt? Itt pl 14k, de legalább 2*2gb, nem pedig 1*4.:D

[ Szerkesztve ]

(#2288) zsolt19900


zsolt19900
őstag

megkérdeznélek benneteket 2x2gb ddr2 vagy ddr3 as mondjuk 1333 mhzes ram a gyorasbb? ja igen a ddr2 es 1066 mhz es lenne mert most ezen filózok, hogy vegyek-e egy hibrid lapot mert picivel olcsóbbak a ddr3 as ramok vagy elég -játékra- a ddr2 2x2gb bőven a lapomon található konfigba

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2289) donbos12


donbos12
tag

Üdv!

Van egy ilyen konfigom (még lesz benne változás videókari fronton) :
Asus Maximus Extreme alaplap
Core 2 Duo E8400 proci
Gigabyte ATI Radeon HD 5770 1GB
Corsair CX500 táp
Geil Black Dragon DDR3 1600 MHz 2x2 GB Kit

A memóriát szeretném lecserélni (vagy maradjon?) ,mert feleslegesen nagy az órajele.
Nem tudom kihasználni az 1333-as FSB miatt.
Milyet ajánlanátok helyette 2x2GB kellene úgy max. 12-14 ezer forintért.

Előre is köszi.
Üdv

PSN ID : bosco111

(#2290) Dtomka válasza donbos12 (#2289) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!sztem maradjon, mert egy alaplapcsere megoldaná a későbbiekben...

(#2291) donbos12 válasza Dtomka (#2290) üzenetére


donbos12
tag

És attól nem fog behülyülni ,hogy a gyári órajeléhez képest 333 MHz-vel kevesebben megy?
Ehhez át kell valamit állítani?Vagy szimplán beáll magától?

PSN ID : bosco111

(#2292) Dtomka válasza donbos12 (#2291) üzenetére


Dtomka
veterán

1600-1333=267 -tel megy kevesebben mint amennyit képes lenne,de automatikusan 1333 fog üzemelni!everest v sisoft sandra mérőpogival nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#2293) Zanik válasza Ice!? (#2287) üzenetére


Zanik
addikt

Megbízható, többször vásároltam már náluk, volt garis ügyem is velük, ott is jelesre vizsgáztak. De máshol is kapható 15 alatt, csak a Pixmániát hanyagold. Amúgy meg a Corsair termékkódban az A betű előtti szám jelöli, hogy milyen kit, a 2 a dual! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2294) fagylalt válasza donpedro13 (#2285) üzenetére


fagylalt
senior tag

Köszi az oldalt. :R
Csak néhány van itt, de szerintem sokkal több lappal...
1333-asat vagy 1600-asat vegyek inkább???

(#2295) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a következő konfighoz megfelelő-e a RAM?
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT

Alaplap: Asus P8P67 Pro
Proci: Intel Core i5 2500 K

Köszönöm,
GBoy

(#2296) Ice!? válasza Zanik (#2293) üzenetére


Ice!?
őstag

Ezek szerint az általad linkelt is dual. Akkor asszem meg is rendelem.
Kösziszépen.:R

(#2297) adamssss válasza gameresboy (#2295) üzenetére


adamssss
veterán

Igen jó.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2298) GypsFulvus2 válasza adamssss (#2297) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Főnök, visszaolvasva úgy látom te vagy itt a legjobban képben memóriák terén. Segítenél nekünk is? Donpedro13 meg én elég sokat dilemmázunk. Mindketten 2x4 GB Sandy-kompatibilis memóriát keresünk. Az Asrock támogatási listáján, amit korábban belinkeltél szereplő memóriák közül alig van 4 GB-os, és ami van az is érdekes. pl. itt azt írja, hogy "designed for sandy bridge" viszont a Test Voltage 1,65 V. Ez így nagyon nem jó, hiszen akkor a feltüntetett frekvenciát és késleltetéseket nem tudja 1,5 V-on. Legalábbis én így értelmezem. Rosszul értelmezem? A Corsair honlapján is hasonlóval találkoztam.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2299) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok

Egy gyors kérdésem lenne:

Adott 2 db memoria dualban: Kingmax ddr400 2x512mb

Nem értem, hogy a 400 az órajelet mutatja? Mert az everest az pedig 200Mhz-et ír.
De anno én ezt úgy vettem boltban hogy 400 Mhz.

Köszi a gyorshelpet.

Üdv

(#2300) vodi


vodi
csendes tag

sziasztok
egy prognózisra lenne szükségem, a fő kérdés hogy 1600mhz DD3 2*2GB memóriát szánok a majd szeptember környéki új pc-be. A ram árak elég hullámzóak voltak az utóbbi években (vagy nem) de mivel nem gyakran fejlesztek gépet felmerült a kérdés hogy most vegyem-e meg a kit-et vagy szeptemberben. A többi hozzávaló nyilván olcsóbb lesz ahogy múlnak a hónapok AM3 platform lesz valami négymagos Phenom 2-vel, de a ramnál elbizonytalanodtam.
Szóval olcsóbb vagy drágább lesz az 1600mhz DD3 szeptemberre ? :U
köszi

vodi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.