Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) q13579 válasza Drakoo (#2649) üzenetére


q13579
senior tag

Amúgy most teszteket elnézegetve nagyjából elenyésző hasznom lenne, ha dual channelre váltanék. Ahogy néztem max 5%-os gyorsulást hoznak ki, egyedül a memória írás az, ahol számottevő az előnyed a DC-nek.

Ha nem így van kérlek cáfolhatok meg!

De ennek megfelelően szerintem nézek inkább még 2X2 gb-ot, 6 gb talán elég lesz egy darabig. :)) (főleg ilyen árakon....)

(#2652) Воланд válasza q13579 (#2651) üzenetére


Воланд
titán

Egy darab 2GB-os meg két darab 2GB-os modul szintén nem fog dual channelben menni. Vegyél egy 2*2-es kitet és csak azt rakd a gépbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2653) q13579 válasza Воланд (#2652) üzenetére


q13579
senior tag

Ezt gondoltam. Nem is számítottam rá.

Ezért írtam, hogy nem szevedek a mostani eladásával és egy dual kit vásárlásával, ha semmi komoly előrelépést nem tapasztalok. Amennyit meg ugye a mostani eladásával buknék és a kit megvásárlásával buknék kb annyi, mintha vennék még 2X2 gb-ot, vagy egy 4-est. Akkor meg inkább 6 gb single-ben mint 2x2 dualban.

(#2654) Vasinger! válasza Vasinger! (#2635) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

#2635 UP? :F

Sürgős lenne!

(#2655) labbi


labbi
tag

hali
oylan kérdésem lenne hogy ramot szeretnék cserélni csak nem tom mi lenne a jobb a gépemnek
gép:
alalplap:asus P5Q se
proci:e 5300
videokártya:gts 450
én vagy kingstone hiperx 2x2gb 1066 cl5
vagy geil ultra 2x2gb 1066 cl5
meik lenne jobb?
választ előre is köszönöm

(#2656) Zin


Zin
senior tag

:B Sandy B. i7 alá mehet a dr3 ram kit Kingston HyperX 2X4 GB 1600 KIT? Ugye P67-rol beszelunk ha jonnenek vegre a javitott lapok!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#2657) Qru válasza Zin (#2656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet. Csak a feszre figyelj, az Intel előírást tartsd be biztos ami biztos.

#nincsbennetarcsi

(#2658) Qru válasza Vasinger! (#2654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Giga meg a Kingmax szereti egymást azzal nem lesz gond a másik lap linkje lemaradt arról enm tudok nyilatkozni. :(

#nincsbennetarcsi

(#2659) Vasinger! válasza Qru (#2658) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, most kölcsön is kaptam őket, így most megy a BLEND teszt jó ideje hiba nélkül. Úgy néz ki ezzel nem lesz baj.

Most ezen lapok között vacillálok: Gigabyte, ASRock

(#2660) Qru válasza Vasinger! (#2659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asrock-ot venném a 890GX chipset miatt.

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2661) Dtomka


Dtomka
veterán

sziasztok!

p67 és h67 alaplapot szeretnék majd venni. a kérdésem milyen ramot érdemes venni kingston vagy kingmax (1x4 gb) márkájúra gondoltam. 1333 nál érdemesebb nagyobbat venni?
mert hiába veszek olyan lapot amelyik kezeli a 2000 is amikor a cpu i5-2500k 1333.akkor felesleges 1333-nál nagyobbat venni, jól gondolom?

(#2662) Qru válasza Dtomka (#2661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lesz tuning akkor vehetsz gyorsabb ramot is mint 1333MHz-es mert a ramot is húzhatod, igaz sok értelme nem lesz, mert a ram sebessége a legkevésbé meghatározó.
Viszont ha később sem tervezel memória bővítés akkor inkább 2x2GB-ot vegyél, hogy azért a DualCahnel-es működést ne bukd.
Szóval ha ésszerűen akakrsz választani akkor egy Kingmax vagy Kingston 1333MHz-es ramot vegyél, 2x2GB-ot.

#nincsbennetarcsi

(#2663) mcsp


mcsp
csendes tag

Hali! Egy kis segítség kellene. Korábban vásároltam egy KHX1600C9D3/2G ramot,ez mellé szerettem volna még 2GB-ot de már nem kapni. A kérdésem az lenne,h ha veszek ilyet - KHX1600C9AD3/2G - fog dualba menni a fent említett ram-al?

(#2664) Zilko87


Zilko87
tag

G.Skill ECO 1600mhz 2x2GB cl7 megy 1366-os lapban? cserelapom ilyen, amíg jön a sandy!

(#2665) Qru válasza Zilko87 (#2664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#2666) Dtomka válasza Qru (#2662) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!

a dual chanelnek ma már nem sok előnye van.(én előbb1x4gb majd későbbiekben még 1x4 -et fogok venni, a ram árak egész évben esni fognak:) )

(#2667) Qru válasza Dtomka (#2666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5-7% kb, enynit buksz. Nem sok valóban és ha később beteszel még egyet mellé akkor megéri csak 1-et venni. Reméljük lesz még piacon olyan modul mint amilyet most veszel és menni is fognak dual-ban.

#nincsbennetarcsi

(#2668) mcsp


mcsp
csendes tag

Ha egy betű eltérés van a két modul között,valszeg nekem sem fog dualba menni.

(#2669) Dtomka válasza Qru (#2667) üzenetére


Dtomka
veterán

értem,de ha most veszek 2x2 és későbbiekben még 2x2 akkor a 4 slot megtelik, és állítólag nem szerencsés, mert a memóriavezérlés...lassabbb, vagy valami hasonlót olvastam itt a ph-n!

(#2670) Qru válasza Dtomka (#2669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lesz lassabb, tuningban ér(ne) csak hátrány. De egyszerűbb valóban ha veszel 4Gb-os modult aztán +1 db-ot. Max bukod a DC-t de azt a -5%-ot úgy sem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2671) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Érdemes CL6os időzítésű RAMokat venni CL 7,8,9 helyett? Mondjuk egy 4 ghz-en üzemelő Sandy mellé? Észreveszek játékok alatt bármit is?
A mhz-ről tudom, hogy nem számít sokat, bár azt is olvastam, hogy tunning mellett elkell a nagyobb RAM freki. a 4 ghz-es Sandy mellé mekkora frekin kell mennie a RAMoknak vajon?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#2672) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! 4x1GB ' XMS3 CM3X1G1600C8D4 ' Corsair Dominator 1600Mhz 8-8-8-24-2T 1.80V ezek a gyári értékek.

Kérdésem az lenne, mit lehet ezekből még kihozni? Értem ez alatt, mennyi feszt szabad még nekik adni? Időzítések? Mhz emelés? :R A konfigom az adatlapomon részletesen leírva! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2673) Воланд válasza Butcher-HUN (#2672) üzenetére


Воланд
titán

Nem értem. Ha már megtaláltad a megfelelő topicot akkor miért kell egy olyan topicba írni ami nem a kérdéseddel foglalkozik?
Vagy write only vagy és minden topicba felteszed a kérdésed aminek a címében a ram szó szerepel?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2674) Butcher-HUN válasza Воланд (#2673) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Üdv! Csak gondoltam információt gyűjtök több helyről ezért írtam ide is ás másik topikba. Topik és topik között is van különbség az egyik jobban pörög és hamarabb kapod meg a kérdésedre a választ a másiknál jóval később. Azért rajtad kívül még vannak jó páran akik rugalmasak a tapasztalatlanokkal mint amilyen én is vagyok és nem köszönés nélkül ami hozzá tartozik az alap műveltséghez egyből el kezdni oltani az embert. De tudod mit lásd mennyire intelligensebb vagyok én kérek elnézést tőled hogy fel mertem tenni kérdésem és ez által meg zavartam lelki nyugalmadat! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2675) Воланд válasza Butcher-HUN (#2674) üzenetére


Воланд
titán

Topic címe: Milyen RAM-ot vegyek?

Szerintem téma lezárva, nem gondolom, hogy túl nehéz feladat értelmezni a topic címét.
A személyeskedésedre meg inkább nem is reagálok.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2676) adamssss válasza Butcher-HUN (#2672) üzenetére


adamssss
veterán

1800 mhz-et simán, de talán még 2000-et is.

De tényleg maradjunk a témánál: Milyen ramot vegyek!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2677) Qru válasza medvezsolt (#2671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Esetleg ha sokat tömörítesz/konvertálsz akkor nyersz vele kicsit amúgy max benchmarkolásra jó, máshol nem hoz érdemi gyorsulást. Én is CL8-asat vettem, mert az is bőven elég.

#nincsbennetarcsi

(#2678) Butcher-HUN válasza adamssss (#2676) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

köszönöm hogy reagáltál a kérdésemre! :R jövőben tartom magam a fórum témájához.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2679) hardverpeti


hardverpeti
csendes tag

Hy

Szerintetek melyik az erősebb egy LGA775 -ös Alaplapba?

http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/corsair/xms2-classic-2gb-2x1gb-ddr2-800mhz-twin2x2048-6400c4-p30295583/termek-leiras.html

Vagy

http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/valueram-4gb-2x2gb-ddr3-1066mhz-kvr1066d3n7k2-4g-p33785983/

help

[ Szerkesztve ]

(#2680) Воланд válasza hardverpeti (#2679) üzenetére


Воланд
titán

Milyen alaplap?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2681) hardverpeti


hardverpeti
csendes tag

ddr3 :
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/2410_asus_p5g41t-m_lx/

ddr2:
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/2404_asus_p5g41-m_lx/

(#2682) Воланд válasza hardverpeti (#2681) üzenetére


Воланд
titán

4GB-os kingston. Csak lehetőleg ne azt az alaplapot vedd ami csak ddr2-es memóriát támogat.

Amúgy meg van Válasz és Link gomb is. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2683) hardverpeti


hardverpeti
csendes tag

Hy

Alaplapnál a RAM : 1333(O.C.)MHz

O.C mit jelent ?

[ Szerkesztve ]

(#2684) Dtomka válasza hardverpeti (#2683) üzenetére


Dtomka
veterán

OverClock? :F :)

[ Szerkesztve ]

(#2685) adamssss válasza hardverpeti (#2683) üzenetére


adamssss
veterán

Azt, hogy ezt az órajelet garantálja a lap, de csak tuninggal.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2686) jcvd válasza adamssss (#2685) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Sürgős segítség kellene!

Sandy Bridge-es P67-es alaplapba keresek memóriát. Nekem videovágásra kell a gép, nem játékra. Iszonyat nagy a választék (külföldön). Kérdésem az lenne, hogy az én céljaimnak mi felelne meg? 1600 Mhz, vagy elég az 1333 is? Időzítésnek elég a CL9, vagy sokkal kisebb, esetleg CL8 vagy CL7 kellene? Vagy az csak játékoknál számít? Illetve 1.5 vagy 1.65 V legyen?

Kellene a segítségetek, hogy ha már sok év után egy ilyen erős konfigra váltok, akkor már ne a memória lassítson. :)

Ezt néztem most ki: [link]

Ez túlzás videovágásra/szerkesztésre, vagy bőven kell ennyi?

Várom tanácsaitokat!

(#2687) Dtomka válasza jcvd (#2686) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!

szerintem kell videovágás konvertáláshoz 8 gb!de mielőtt megrendeled nézd meg az alaplapod támogatja e azt a márkát!

(#2688) adamssss válasza jcvd (#2686) üzenetére


adamssss
veterán

Elég jó ram. Jó választás lenne. :K
Milyen lapba?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2689) jcvd válasza adamssss (#2688) üzenetére


jcvd
tag

Először Gigabyte P67A-UD3-at nézegettem, de most úgy néz ki, hogy ASRock P67 Extreme 4 lesz, mert jóval felszereltebb lap, pedig egy árban van a két lap. :)

(#2690) adamssss válasza jcvd (#2689) üzenetére


adamssss
veterán

Esetleg nézz egy kompatibilitás listát, de szerintem menni fog.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2691) jcvd válasza adamssss (#2690) üzenetére


jcvd
tag

A G.Skill oldalán feltüntették, hogy tesztelték ezzel a lappal, úgyhogy csak menni fog. ;)

(#2692) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok! Ebben az árkategóriában ennél jobban tudtok mondani?

(#2693) S*Tom* válasza MATEO6600 (#2692) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Mihez lesz?
[G.Skill Ripjaws 2×2GB 1600/CL9 1.5V 3 év gar + élettartam gyári gar] Szerintem ez nagyon jó vétel! [Info] vagy
Corsair XMS3 12k-14k
Kingston HyperX nem tudom melyik KHX sorozat megy jobban 12-14k
A garanciát érdemes figyelni mert boltonként változik 2-10 év vagy élettartam gar nem mindegy. Egyébként [itt] nem csak 3 év a gar.

(#2694) MATEO6600 válasza S*Tom* (#2693) üzenetére


MATEO6600
őstag

AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz - hez.

(#2695) S*Tom* válasza MATEO6600 (#2694) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Csak a fesz miatt kérdeztem, intelhez kell az alacsonyabb.
Nemrégen járt nálam [ilyen 18k] brutál szép kitt, a 2000MHz és a 99év gar a jövőre gondolva jó választás lehet, de persze ez már túlbiztosítás.
Ez sem rossz vétel és [ipon 2000MHz 15k]

(#2696) MATEO6600 válasza S*Tom* (#2695) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszi, még azt nem mondtam, hogy ehhez az alaplaphoz lenne, kompatibilis vele?

(#2697) S*Tom* válasza MATEO6600 (#2696) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

[Memoria QVL], ha nincs benne a választott ram, akkor sem kell megijedni [itt] kérdezhetsz vagy egy rövid telefon, ha iponból rendelsz 100%, hogy segítenek.

(#2698) zazahoho


zazahoho
őstag

ezt a ramot
szeretném venni asrock h55 lapba.
kérdésem,hogy jó választás lesz? tudom,hogy vannak olcsóbbak ,de hosszú távra kéne

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2699) S*Tom* válasza zazahoho (#2698) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Intelhez szerintem válasz valami alacsonyabb feszes ramot, ne ezt a 1600MHz-es 1.65V-ost. [G.Skill 1.5V] [info] vagy [A-Data 1.55V] [info] stb.

(#2700) Angelman


Angelman
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban a kérdésben, hogy ha adott 2 x 1 Gb-os DDR2-es 667 MHz memóriamodul és azt szeretném berakni egy olyan alaplapba ami maximum csak 533 MHz órajelű DDR2-es memóriát fogad, akkor azt mindenféle szívfájdalom nélkül megtehetem-e, nem árt-e a gépnek amibe belekerül, vagy magának a memóriamoduloknak, hozni fogja-e így is a kívánt maximális teljesítményt, stb...

Válaszotokat előre is köszönöm!!! :R :R :R

Üdv: Angelman :DD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.