Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) FneCsilla


FneCsilla
csendes tag

Sziasztok!
A következő alaplaphoz és processzorhoz rendeltem ram-okat. Kérdésem, hogy működni fog-e.

Alaplap: Asrock FM2A78 PRO4+ [link]
Proc.: AMD A10 X4 5800K FM2 box [link]
Mem: Kingston 4GB DDR3 2400MHz HX324C11SR/4 [link]

(#20252) 04ahgy válasza FneCsilla (#20251) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha 2400-on nem is, de 1866-2133MHz-en biztosan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20253) szatyi1 válasza FneCsilla (#20251) üzenetére


szatyi1
tag

Koszi a valaszt .

A mostani alaplapot (Asrock H81M-GL) akarom lecserelni

A konfig: alaplap lessz - Gigabyte GA H87 HD3
proci - Intel pentium G3420
kartya - hd7770

(#20254) szatyi1 válasza 04ahgy (#20250) üzenetére


szatyi1
tag

Koszi a valaszt .

A mostani alaplapot (Asrock H81M-GL) akarom lecserelni

A konfig: alaplap lessz - Gigabyte GA H87 HD3
proci - Intel pentium G3420
kartya - hd7770

(#20255) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok, van egy 280X vga m, I5 processzorral, és 8GB 1600 as ramom (kingstone fury).
A véleményeteket szeretném kikérni szerintetek jelenleg elég e a 8gb ram, vagy érdemes, ajánlott még egy 8 gb memória? (nem szeretnék venni)
Jelenleg egy 1600 blue kingstone fury blue van CL10, találtam ugyan ilyent de white nevűt, van ezek között különbség, párba menne dualba?

(#20256) Picturemaker válasza dunc (#20255) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Játékra mai állás szerint elég a 8 GB. Ha dolgozol a géppel akkor kellhet a 16 (persze munkától függ).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20257) dunc válasza Picturemaker (#20256) üzenetére


dunc
nagyúr

Játék miatt érdekel! Nem szívesen adnék ki 20+ pénzt ramra! Inkább átköltöztetem a játékokat egy plusz SSD re!

Köszi a megerősítést!

(#20258) KAMELOT válasza dunc (#20255) üzenetére


KAMELOT
titán

Jobb ha van több, de ahogy előtte írták elég. Ha már veszel akkor add el és vegyél 2x8GB ramot. Úgy jobban megéri!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20259) dunc válasza KAMELOT (#20258) üzenetére


dunc
nagyúr

egybe van a nyolc gigám tudok mellé venni párt ;)

(#20260) StSanya válasza dunc (#20259) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem is többet nyernél egy SSD-vel. Ha csak kicsire, pl. 60 GB-osra futja, de megfelelő Intel alaplapod van, akkor pedig a Smart Response a megoldás.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20261) dunc válasza StSanya (#20260) üzenetére


dunc
nagyúr

van SSD is, de jelenleg rendszer van rajt, arra gondoltam veszek egyet a játékok alá is! ;)

(#20262) KAMELOT válasza dunc (#20261) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor már értelmesebb lenne venned egy 512GB ssd-t és arra rátenni a rendszer + progi + játékokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20263) dunc válasza KAMELOT (#20262) üzenetére


dunc
nagyúr

van egy 120 as, az most rendszer (evo pro) azt kinevezem játékoknak (pár játékot játszok max) és a rendszernek veszek egy másikat, adatoknak meg marad a 2 1TB wd purple ;)

(#20264) KAMELOT válasza dunc (#20263) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha olcsóbban jösz ki akkor jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20265) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Szeptemberben vettem egy új gépet (adatlapomon) és elgondolkodtam azon, valaki meg tudná-e mondani, hogy van-e érzékelhető különbség a KIT és sima modul között egy játékos, netezős gép szempontjából? Az összefoglalót olvasva már az leesett, hogy magammal szúrnék ki, ha vennék egy 2/4GB-os modult, mert akkor a KIT értelmét vesztené... Esetleg mit ajánlottok? Vegyek egy újabb KIT-et vagy adjam el a jelenlegit, toldjam meg egy kicsit és veszek 2x4GB-ot (KIT/nem KIT) vagy 1x8GB-ot? 1600 MHz-es modulok vannak, viszont a gép 1333 MHz-re lőtte be, én viszont nem értek hozzá hogyan lehet hozzányúlni :))

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#20266) MK VII válasza SkiDev (#20265) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Nem látok az összeállításodban dedikált VGA-t. Talán azért,mert nincs? Ha nincs akkor szerintem felesleges memóriára plusz pénzt kiadnod,mert gondolom úgysem játszol komolyabb játékokkal.
Ha van csak nincs kiírva akkor mindenképp Kit-et javaslok 2x4gb-ot. Természetesen úgy,hogy a 2x2gb-ot eladod és azt cseréled 2x4gb-ra.
1333mhz-re lövi be igen,mert a processzornak az a max, ettől függetlenül,ha cserélsz ramokat akkor is minimum 1600mhz-est vegyél. Elvileg a BIOS beállításai közt tudod állítani a memória frekvenciát.

(#20267) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy KVR1333d3n9 4g modul van a gépemben. De szeretném bővíteni.
Helyi boltban van 25 alatt kingston hyperx 8gb 1600mhz cl10-es modulok. Illetve feleennyiért 4gb-osak.
Érdemes-e megvennem ezt vagy van még Ugyanaz a típus ami jelenleg is csak 8gb-os verzióban. Melyik variációval járnék a legjobban? 8GB-ot szeretnék a gépemben a lehető legolcsóbban.
Egy ASUS F1A55-ös lapba menne.
Mennyire hátrány a cl10-es időzítés a 9-eshez képest?

(#20268) StSanya válasza gyenesmartin (#20267) üzenetére


StSanya
őstag

Az a helyzet, hogy mivel 1866-os RAM-okat is támogat a rendszered, nem javaslom az 1333-oshoz történő ragaszkodást. Legalább 1600-ost kéne venned, s párban, azaz 2x4GB-ot.

Legjobban ilyennel járnál pl: 8GB 1866MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance XMP LP Kit (CML8GX3M2A1866C9R) (2x4GB) vagy esetleg 8GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Blue Series CL10 Kit (2x4GB) (HX318C10FK2/8)

Szerk: Van ingyen szállítással: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) Memória, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20269) KAMELOT válasza StSanya (#20268) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is ezt az opciót javasolom!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20270) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#20267) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez a ram működne a jelenlegi kingstonom mellette?
[link]
Gondolom csak 1333MHz-en, és cl9-en.
Mert olcsóbban jönnék, mintha vennék egy 8gigásat.

(#20271) StSanya válasza gyenesmartin (#20270) üzenetére


StSanya
őstag

1600 és 1866-osok közt minimális az eltérés árban.

Pl: Kingston HyperX Fury Red 4GB Memória, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V is 12 ezer, ingyen szállítással. Ha csak ennyire futja, inkább ilyet vegyél, max. pár hónap múlva veszel mellé párt, szinte biztos, hogy menni fognak duálban.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20272) gyenesmartin válasza StSanya (#20271) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Amikor még írtam nem láttam a hozzászólásodat.
Azt mondod, hogy ez a memória működne az alaplapomban?
Mert ha igen akkor azt a 3-4 ezer pluszt rá tudom még költeni ehhez képest (eladom a mostanit az kb 7-8K).
Ez az emag mennyire megbízható garanciaügyileg?
Illetve később fejlesztenék majd I5-ösre. Ahhoz is jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#20273) norby91 válasza gyenesmartin (#20272) üzenetére


norby91
tag

Az i5-ös procik 1600mhz-ig kezelik a ramokat, ha jól tudom.

(#20275) SkiDev válasza MK VII (#20266) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a választ! :)
dVGA-m nincs még egyelőre, azt készülök most venni heteken belül. Egy GTX 750 körülire gondoltam. A ramok még azt követően jönnek csak szerettem volna előre letisztázni, hogy mennyit kelljen hozzá gyűjteni....
Az alaplapom támogat 4 modult. Úgy nem érdemes, ha veszek bele még +2x2-t? Tovább nem hiszem, hogy bővítek, max eladom majd őket.... De egyébként a KIT kiszerelés jelent valami előnyt? Mert oké 1 modul 64 bit kitben már 128 bit, de ezt halandó érzékeli valahogy? Szeptemberben mondta ezeket a szerelőm, hogy ~30% gyorsabbak így, mint 1 modulos 4GB-os kiszerelésben... Illetve ezért választottam valamelyest drágább alaplapot, hogy legyen rajta 4 slot. :)

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#20276) StSanya válasza SkiDev (#20275) üzenetére


StSanya
őstag

Szerencsésebb, ha csak 2 modult teszel a 4 slotos alaplapba. Hőtermelés, memóriavezérlő terhelés, esetleges inkompatibilitások, egyéb zavarok - amik szélsőséges, végső esetben esetleg akár fura fagyásokban is kicsúcsosodhatnak -, stb. miatt erre kéne törekedni. S ne vesd el soha a későbbi bővítés lehetőségét se. Illetve, én már láttam több esetben olyat is, hogy egy slottal történt kis baleset, ami miatt nem lehetett használni. Ha négy slotod van, akkor ilyen esetben a lap még használható marad.

Jól mondta a szerelő, én kb. 25 %-t szoktam mondani, de ez attól is függ, hogy mennyire memória-intenzív programokat futtatsz, egyáltalán milyen proci (és chipset), stb.

Amúgy integrált VGA-nak is nagyon is számít, hogy kit-ben van-e, mert akkor a videó alrendszer is 128 biten éri el a neki megosztott rendszermemóriát. Csak 64 biten az is jóval lassabb lenne...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20277) Aylarth


Aylarth
tag

Sziasztok,

Egy ASUS FM2 A88XM-Plus [link] alaplapba szeretnék egy AMD A10-7700K procit beletenni.
Szerintetek melyik lenne a legjobb memória választás hozzá? :))

Ami úgy biztosra vehető, hogy nem lesz inkompatibilis, és ami a leggyorsabb sebességet hozná?
(Annyi infót hallottam valahol, hogy a csúcskategóriás AMD procik válogatósak memória terén, azért kérdezem :U )

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Lenne értelme 2133 Mhz-es ramokat nézni, vagy inkább többet érek vele, ha 1866 Mhz-es, csak CL9-es késleltetésű legyen?
Lehet, hogy buta kérdés, de mondjuk egy 2400 Mhz-est, ha visszaveszek 2133-ra vagy 1866-ra, akkor úgy jobb késleltetéssel lenne olyan jó? Vagy értelmetlen a kérdés? :W

Köszönöm szépen a válaszokat!! :R

(#20278) StSanya válasza Aylarth (#20277) üzenetére


StSanya
őstag

Itt az a fontos kérdés, hogy az integrált APU videó lenne-e használva, vagy lesz külön VGA.

Ha lesz külön VGA is, akkor jó az 1866-os RAM is. Ha viszont az APU adná a képet is, legalább 2133-ost vegyél, még a - látszólag - rosszabb késleltetés ellenére is. De ha nem riadsz meg a tuningtól, s árban nem nagy a differencia, próbálkozhatsz a 2400-esekkel is.

Integrált videónak a nagy sávszélesség kell, azaz a frekvencia, felülír mindent ez az igénye.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20279) kander74


kander74
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem teljesen idevág a téma, de a képen látható adatokból meg tudjátok nekem mondani, hogy mekkora ennek a RAM-nak a mérete (512 v. 1024 MB) és a MHz-e (266.6 v. 533.3 MHz)? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20280) 04ahgy válasza kander74 (#20279) üzenetére


04ahgy
nagyúr

2*512MB, 533MHz DDR2.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20281) kander74 válasza 04ahgy (#20280) üzenetére


kander74
csendes tag

Bocs, nem értek hozzá. Az, hogy 2*512 az mit jelent?
Ha eladásra lenne ez a memória, hogy kellene feltüntetni a RAM méretét?

[ Szerkesztve ]

(#20282) Aylarth válasza StSanya (#20278) üzenetére


Aylarth
tag

Nagyon szépen köszi a gyors választ StSanya! :-)

Egyenlőre biztos, hogy az integrált APU lesz használva. És szeretném egy kicsit húzni is... :)
Akkor próbálok 10-es késleltetésű memóriát szerezni a 2133-asok és a 2400-asok közül szétnézve. :))
Csak aztán bizti kompatibilisek legyenek ezek a memóriák! :-)
Köszi még egyszer! :-)

(#20283) SkiDev válasza StSanya (#20276) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a választ! Akkor örülök, hogy van értelme :) Gépes topicban eleve nem nagyon ajánlanak KIT-et "csupán pénzkidobás" címmel .. :) Ezt a cserét meg akkor meglátom mi lesz, mert még egyelőre a GTA V függvénye lesz, hogy lesz-e csere, illetve sajnálom ezeket a kis Corsaireket eladni, mert nagyon jók, illetve 99 hónap garit kaptam rá :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#20284) StSanya válasza kander74 (#20281) üzenetére


StSanya
őstag

2 darab, egyenként 512 MB méretű (így összesen 1 GB) PQI gyártmányú DDR2-es modulod van, amelyek 266 MHz-esek, azaz DDR2-533-asok, más néven PC2-4300 szabványúak.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20285) kander74 válasza StSanya (#20284) üzenetére


kander74
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#20286) johnywalker válasza norby91 (#20273) üzenetére


johnywalker
őstag

Majdnem pontos az információd, csak hajtod mint a pereces...Ha megfelelő az alaplapod, mondjuk z97-es akár 2400-as ramokat is simán üzemeltet.De ez tuningnak minősül, nincs rá gyári garancia, mivel azokon az adatokon túllép.

(#20287) Mark023


Mark023
tag

Üdv!

Memória vásárlás előtt állok és egy két dolgot szeretnék megtudni. Van egy gigabyte b85md3v alaplapom, ami egy-két tuning lehetőséget ad számomra. Hozzá egy i5 4460 procival. A mostani memóriám 2*2Gb ddr3 zeppelin 1600Mhz Cl9-es. Az alaplap honlapján a támogatott listát nézve 1.5V memóriákat szereti de a zeppelin 1,65V megy 1600 Mhz-n. Nincs is ezzel semmi gond, viszont azt nem tudom, hogy ha esetleg egy db 8Gb-os memóriát veszek ami 1,5V-on üzemel 1600Mhz-en és benne hagyok egy a fent említett Zeppelint, akkor fog e működni, mivel a zeppelin 1,65V-on megy. Illetve nem lesz e instabil? Működne e dulba a kettő? Azért gondolkozok előbb egy db 8 gb mert valószínű, hogy később szerezni fogok hozzá még 8Gb-ot. Vagy inkább vegyek 2*4Gb?

Illetve ha tudtok esetleg ajánlani memóriát, akkor azt szívesen fogadom, mert a hivatalos honlapom a támogatott memóriák kicsit drágák szerintem.

És érdemes e mondjuk beruházni egy magasabb Mhz-en lévőre? Pl 2400 Mhz

Válaszokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#20288) MK VII válasza Mark023 (#20287) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv!
Semmiképp sem szerencsés keverni a memóriákat. Nagy valószínűséggel amit írsz, nem fog megfelelően működni/instabil lesz a rendszered.
A helyedben mindenképp 2x4gb-os kitet javasolnék. Egy ilyet mondjuk.
Attól ne félj,ha nem szerepel valamilyen memória a támogatottsági listán. 1,5 voltos 1600mhz-es kittel nem tudsz mellélőni kb mindegy,hogy milyet veszel.
Magasabb mhz-es memóriába csak tuning esetén érdemes beruháznod viszont az alaplapod nem az a kifejezetten tuning barát lap.. :)

(#20289) Mark023 válasza MK VII (#20288) üzenetére


Mark023
tag

Köszönöm a válaszod :R Egyébként a nagyobb Mhz-t azért gondoltam, mert ha esetleg bejön a broadwell intel, és mondjuk 2100Mhz is támogat, akkor kitudjam hozni belőle maxot, bár úgy veszem észre, hogy nem nagy különbség van egy 1333 Mhz és egy 1866Mhz között. De lehet ahhoz új lap kellesz. Egyébként amit fent linkeltél az tuningal tud többet is stabilan? Nem az alaplap miatt kérdezem.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#20290) MK VII válasza Mark023 (#20289) üzenetére


MK VII
veterán

Ha Broadwell-ra váltanál későbbiekben akkor lapot is cserélned kell és akkor már memóriákat is.. Szóval jelenleg neked bőven megfelel egy 1600mhz-es memória.
Amit fent linkeltem és általában a legtöbb 1600mhz-es memória 2000mhz-en simán elketyeg... A cucaim közt,ha megnézed én is egy 1600mhz-es G.skill-t hajtok 2000mhz-en..

Egyébiránt,ha gondolod beruházhatsz most egy 2400mhz-es memóriába,ha megéri neked azt a plusz pénzt.
Mondjuk ez! ;)

Bár őszinte leszek veled. Én személy szerint DDR3-as memóriába már nem fogok fektetni. Ezek amik vannak ki fognak szolgálni amíg elérhető közelségben lesz egy halandó ember számára is a DDR4... :D

[ Szerkesztve ]

(#20291) Mark023 válasza MK VII (#20290) üzenetére


Mark023
tag

Igen én is ezen gondoltam, hogy a ddr4 is lassan itt lesz. [link] Viszont ez olcsóbb mint amit linkeltél. Csak ez nem lw. Viszont félek, hogy nem fog elindulni a lapommal, mert a zeppelinnel is xmp profilba lehet csak biosban 1600Mhz-t állítani. Kingstonnal tapasztalat, vagy vélemény?

[ Szerkesztve ]

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#20292) MK VII válasza Mark023 (#20291) üzenetére


MK VII
veterán

Ne nézegess 1,65v-os ramokat Haswell mellé!!
1,5v-os ram kell hozzá és úgyis be kell majd az XMP-t lőnöd a BIOS-ban! ;)
Kingston számomra nem pálya... Sokan használják és biztos jók is hisz miért ne lennének jók csak hát nekem nem kéne.. Én,ha meghallom a Kingston nevet akkor a 8 éves számítógépem jut az eszembe.. Ez nálam ilyen dolog.. :) Én G.skill párti vagyok.. Igaz nem a legolcsóbb ramok közé sorolhatóak,de kifogástalan, jól tuningolható ramok. Ha nem G.skill akkor Corsair vagy Curcial. Valamiért nekem ezek amik bejönnek. Bár ízlések és pofonok ugye :)

[ Szerkesztve ]

(#20293) Mark023 válasza MK VII (#20292) üzenetére


Mark023
tag

Értem :) Köszönöm a válaszod. :R Megfontolom a felsoroltak között. :R

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#20294) TomPoe


TomPoe
tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Felmerült egy olyan dolog most nálam, hogy + RAM-ot szeretnék a gépembe, de kicsit nehezebb a helyzet, mint azt gondoltam. Adott egy 6 magos AMD processzor, aminek a teljesítményével meg vagyok elégedve, viszont a hozzá párosuló 8GB RAM időnként kevés, kéne 16GB. Jelenleg 4db 2GB-os modul van a gépben, ezt kéne 4db 4GB-osra cserélnem, viszont DDR2-ről beszélünk, aminek az esetében nem kicsit ritkák (és újan majdnem a megfizethetetlen kategóriába esnek) a 4GB-os modulok. Próbáltam kicsit kutakodni és rátaláltam Ebay-en szerver RAM-okra, amik árban is elég korrektnek mondhatók. Viszont soha nem volt még dolgom szerver RAM-okkal, elképzelni sem tudtam, hogy kompatibilisek-e a rendszeremmel vagy hogy mennyire működnének benne megfelelően. Rövid kutatás után azt gondolom, hogy kompatibilisek a gépemmel, mivel az alaplapom támogatja az ECC-s RAM-okat. De még nem lettem róla teljesen meggyőződve, így küldenék pár linket nektek, hátha ti ki tudtok okosítani a témában:
- Ez lenne az egyik kiszemelt RAM:
[link]
- Ez a másik RAM: [link]
- Ez az alaplapom: [link]
- Ez a processzorom: [link]
Annyi még, hogy jelenleg 800mhz-en használom a RAM-okat. Nagyon csökken a teljesítmény, ha 667mhz-en használom az újakat? Ha esetleg a fent említett cuccok nem megfelelőek, akkor tudtok abban segíteni, hogy mit kell pontosan figyelnem ezekkel a RAM-okkal kapcsolatban (tehát mi az, amiből egyértelműen kiderül, hogy jó a gépemhez)?
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#20295) TomPoe


TomPoe
tag

Elnézést az új hozzászólásért, de már nem tudtam az előzőt szerkeszteni. Na szóval 3. RAM-nak még akartam linkelni ezt (30,4 € egy darab 4GB-os): [link]

[ Szerkesztve ]

(#20296) StSanya válasza TomPoe (#20295) üzenetére


StSanya
őstag

Nem néztem milyen alaplapod van, mivel én a helyedben biztos nem kinlódnék DDR2-es szerver RAM-okkal...

Ha 16 GB-nyira van szükséged, akkor a sebesség sem lehet közömbös: válts alaplapot, proci maradhat is, hiszen AM3-as, s mehet bele normális DDR3-as.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20297) MK VII válasza TomPoe (#20294) üzenetére


MK VII
veterán

"viszont a hozzá párosuló 8GB RAM időnként kevés"
Milyen időnként? :) Napos vagy borús időben? :) Na viccet félre... Akkor ezek szerint komoly munkára használod a gépedet,ha kevés a 8gb ram. Viszont,ha így van akkor nem fektetnék a helyedben már ddr2-es memóriába egy fillért sem... Inkább amit rászánnál abból vegyél a procid alá egy ddr3-as alaplapot és abba dobj bele 2x4gb 1866mhz-es ramokat. Szóval én is StSanya fórumtárs véleményét osztom...
Sokkal jobban jársz mint,hogy régi ddr2-es memóriákba fektesd a pénzed úgy,hogy a ddr3 sokkal gyorsabb és abból tuti elég a 8gb.... ;)

(#20298) Codiac


Codiac
csendes tag

Sziasztok! Van egy [Gigabyte 880GA-UD3H] alaplapom, és szeretném felbővíteni 2x4 gb-os memóriákkal! Ezen a [kit] -en gondolkoztam, mi a véleményetek? Más választás esetleg? A régi ramok Mushkin 2x2gb (1333), ezek helyére menne! Előre is köszi :)

(#20299) TomPoe


TomPoe
tag

Hát akkor lehet, hogy inkább a ti általatok ajánlott verzió lesz. AM3+os alaplap kell hozzá, ugye? Egyébként ezt olvastam a prociról: "Supported memory: DDR2-1066, DDR3-1333". Gondolom akkor fölösleges 1333-asnál jobb RAM-okat venni, mert úgy se tudnék vele mit kezdeni. Vagy mégis? :)

(#20300) MK VII válasza TomPoe (#20299) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy mégis... :)
Később,ha processzort váltasz akkor az 1866mhz mindenképp elkél és nem drágább sokkal a 1333-astól. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.