Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) jim bcs válasza csákány. (#10899) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#10899) csákány.
UE700

(#10900) pataslogeza
Mi meg erősen óva intünk mindenkit az ilyen adathordozóktól, ettől függetlenül reménykedünk, hogy kibír egy pár hónapot vagy jobb esetben pár évet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10902) pataslogeza válasza jim bcs (#10901) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Miért? Mi a gond vele?

(#10903) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!
Tv-hez keresek felvételre pendrive-ot.
Egy régi datatraveller g2-vel próbáltam,a felvétel nem működik.
Viszont egy tabletet duktam rá pendrive módban, azzal gyönyörűen működik. Milyen pendrive lenne jó?

(#10904) MaxxDamage válasza McCsaplak (#10903) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Én a helyedben HDD-vel (USB-s) próbálkoznék (az való igazán ilyen célra)
Vannak már olyan (USB) HDD-k is amelyek USB porton keresztül kapnak áramot (tehát nem kell külön adapterrel bajlódni) és 2.5" méretben is elérhető(k)
Tudom ajánlani a következő topikot:
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
vagy
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
és a
Milyen merevlemezt vegyek?

/én ezt látom a legmegfelelőbb kivitelezési / beszerzési megoldásnak, adott célra/

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10905) pataslogeza válasza jim bcs (#10901) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Azt hittem meg tudod indokolni, miért írtad, hogy a verbatim vx400 flash drive szar. Ugye tudod, hogy ha magyarázat nélkül cáfolsz valamit, akkor az csak felesleges okoskodás?

Ez a flash nagyon gyors, a windows azonnal felismeri amint rádugom a gépre, írási sebessége stabilan 135mb/s! csúszkás (nem kupakos szemét), és elég igényesen is néz ki az alu fémház miatt.
Az élettatramot meg senki nem tudja előre semmiről, de abban teljesen biztos vagyok hogy néhány hétnél sokkal tovább fog működni, már csak a gyári garancia miatt is.
A nevenincs kinai pendrive-om elmúlt 5 éves és ugyanolyan jól működik mint amikor megvettem pedig rengeteget irtam már rá.
A verbatim vincseszterem közel 8 éves és hibátlan, az 5 éves verbatim dvd-im sem váltak olvashatatlanná mint sok más dvd-m. Számomra ezek elég meggyőzőek. Ha neked nem, akkor ne vegyél verbatim dolgokat, de másokat ne beszélj le róla.

(#10906) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Kolegámnak keresek megbízható USB 3.0-ás visszahúzhatós, vagy kupakos 32 vagy 64 GB-os pendriveot filmnézésre itthoni boltból.
A keret max 8000Ft.
Tudtok ajánlani párat?
Köszönöm előre is!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10907) makoss válasza makoss (#10906) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10908) headhunter válasza makoss (#10906) üzenetére


headhunter
addikt

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

[ Szerkesztve ]

(#10909) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami kicsi/kisebb méretű USB 3.x-es pendrive-ot, ami elég jó folyamatos írási sebességgel bír? Xbox One X-hez kellene, front usb-be szeretném csatlakoztatni, és erre rögzítenék videót, ha úgy alakul. Ezért lenne fontos a kicsi, hogy ne nagyon lógjon ki. Nem túl hosszúakat, de ugye maga a gép akár 1 órás videót is tud ha szeretném. Persze mindezt a legtöbb esetben 4K-ban, de nem is ez volna a cél. NFTS-re formázva kell a boxnak ilyen esetben a külső tároló.

Mit tudnátok ajánlani? Tárhelyben 64/128GB jönne szóba.

Köszönettel
H.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10910) MaxxDamage válasza hackeeeee (#10909) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Ezeket tudnám javasolni, adott célra (de a listában válogathatsz kedvedre, ha valami más dizájn tetszik meg ;) )
Corsair Flash Voyager Vega
Sandisk Ultra Fit
Transcend JF 710

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10911) hackeeeee válasza MaxxDamage (#10910) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Köszönöm! Ultra fit-ről olvastam hideget meleget.Viszont az a legszimpatikusabb, szinte mint egy BT adapter.

Mondjuk órákat biztosan nem kellene rögzítenie, max talán pár percet. A Jetflash viszont tempóban egy kicsit többet tud, ezért kecsegtetőbbnek tűnik.

Az ultrafit-nél cselesen csak olvasási sebesség van megadva.

Véleményem szubjektív...

(#10912) pataslogeza válasza hackeeeee (#10911) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hali.

Nekem van egy 32 meg egy 128gb-os sandisk ultra fitem. A sebessége ugyanolyan mindkettőnek, amit láthatsz a képernyőfotókon.
Az írás 70mb/s-el indul, majd 1gb után leesik 30mb/s körülre, majd 4gb után tovább esik 20mb/s körülre, de azt már bírja tartani. Ha nem tévedek, a 4k filmek bitsebessége 60mbit/s de számoljunk 80mbit/s-al ami 10mb/s.
Ez épp a fele a sandisk 20mb/s stabil írási sebességének, az olvasási sebesség meg ennek hatszorosa, szóval tuti nem lesz vele sebesség gond.
A képen a másik drive egy 128gb-os verbatim. Annak írási sebessége stabilan 135mb/s :) viszont háromszor akkora mint az ultra fit. Valamit valamiért.

Méret:

Ultrafit írás:

Ultrafit ovasás:

(#10913) hackeeeee válasza pataslogeza (#10912) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia, köszönöm!

Rendeltem egy ultra fit 3.1 64GB-t, meglátjuk bírni fogja-e. Elvileg holnap este már ki fogom tudni próbálni.

Találtam egy tesztet még delelőtt, ahol több kisebb méretű pendrive volt, abban a tesztben is ~25MB/s körül állt meg az ultra fit, ami elvileg bőven elég.

Mivel front usb-be tenném a boxon, sajnos más nem nagyon jöhetett szóba, remélem rendben lesz. Nem eget rengetően fontos, de ha már lehet rögzíteni, akkor elfér a gépben.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10914) Multibit válasza jim bcs (#10852) üzenetére


Multibit
veterán

Ezeknek pont nem jó ha állandó feszt kapnak 0-24-be
Létezik olyan pendrive, ami e tekintetben jobban bírja a gyűrődést (akár a sebesség rovására)?
Van olyan router gyártó, amelyik bizonyos modelljeiben pendrive-ot használ. Routerben, ami általában 7/24-ben üzemel!

(#10915) hackeeeee válasza Multibit (#10914) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meglátjuk, hogy Nálam meddig fogja bírni az Ultra fit 3.1. Nem nagyon fogom kihúzni a boxból, bár elvileg leveszi a kakaót az USB-ről, és csak akkor ad rá, ha k ell, mivel ez csak rögzítésre lesz használva, elvileg le fogja kapcsolni. Meglátjuk.

Igen? van olyan router, amiben pendrive van belül mint adattár? Erről nem is hallottam még..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10916) Multibit válasza hackeeeee (#10915) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Ubiquiti Edgerouter Lite, Ubiquiti Edgerouter PoE.

(#10917) hackeeeee válasza Multibit (#10916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wow, nem is tudtam.. Ma is tanultam valamit. :) :R

Bár elméletileg, még ha 24/7 is mennek, akkor is több évet ki kellene húzniuk, elvileg.. Persze ugye túl sok a változó. De tényleg, rengeteg máig működő 64MB-s és 128MB-s pendrive-al találkozom..

Véleményem szubjektív...

(#10918) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan pendrive-ot ami bírja a napi ki be húzgálást?
16GB nál nem kellene nagyobb kapacitású.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10919) sanzi89 válasza hackeeeee (#10917) üzenetére


sanzi89
addikt

Én régen egy Silicon Power pendrive-ot használtam az ASUS routerre kötve, amin torrent futott. A SWAP partíciót raktam a pendrive-ra, hogy ne az USB-s HDD-t kerregtesse mindig. Kb. 6 hónap alatt tönkrement a pendrive. Ezt csak plusz egy tapasztalatnak írtam.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10920) janos1988 válasza MaxxDamage (#10910) üzenetére


janos1988
addikt

Akkor ez jó? Régebbi tv-k felismerik? 2-3-4 éves smart tv-k (lg, samsung)

Illetve mekkora a max. méret amit ezek a tv-k még felismernek?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10921) MaxxDamage válasza janos1988 (#10920) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:K
Az TV -től függ (gyártót kérdezni lehet)
Nekem a TV-n csak HDD van (Dokkolóban) és úgy kezeli gond nélkül a 2x8TB -ot is.
2010 -es TV-m (sima USB-s házban, nem dokkolóban) csak a 3TB -ot kezelte max. le (gyártó szerint 2TB volt a hivatalos gyártói spec.infó) de az FW Updateknak hála ez változott/változhat. Szóval a mai és 2-3+ éves TV-k gond nélkül kezelik a pár TB-os (kártyák, pendriveok...NTFS, FAT, stb..) eszközöket. Hivatalos infók szerint (TV gyártók) hivatalosan 2-3TB felett nem specifikusak / nem kezelik a TV-k az adattárolókat (nálam is a Dokkolónak köszönhető, hogy a 2 x 8TB -ot kezeli a TV-m így. (bár felesleges, mert azt a 4 ezer+ Filmet úgysem használom ki egyszerre, mivel csak egy film nézhető egy időben, egy TV-n.) :))

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10922) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ez jó? Gyors és megbízható? PATRIOT Supersonic Rage 2 128GB USB 3.0 Fekete-Kék Esetleg jobbat tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10923) MaxxDamage válasza Kékes525 (#10922) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó lehet / jónak nézem [link] és külföldi oldalakat látva az értékelések alapján megfelelő és ára is jó. (meg az 5 év garancia is kedvező)
Írási sebesség (write) az ahogy telik, úgy lassul - meg a cache is bele szólhat, de ez minden ilyen eszköznél jelen van.

Ha beszerezted, kérlek írj majd ide pár sort (véleményt) és tesztet/teszteket is megköszönnénk! :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10924) Kékes525 válasza MaxxDamage (#10923) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen. :R Akkor megveszem és a teszteket is küldeni fogom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10925) jim bcs válasza Kékes525 (#10924) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Várjuk a tesztet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10926) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Vettem a netről egy Silicon Power Blaze B50 64 GB-os USB 3.0-ás pendriveot, de ennek a másolása kb annyi mint ha egy DVD lemezre írnák ki filmet :Y
ISZONYAT lassú!
Mit lehetne ezzel csinálni, hogy gyorsabb legyen?
Nem formattáltam semmire, hagytam gyárin... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10927) MaxxDamage válasza makoss (#10926) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen.
Elsőként ezt kellett volna ellenőrizni: [link] (vásárlás előtt)

Performance Read(max.)64GB: 90 MBs, 32GB: 90 MBs, 16GB: 90 MBs
* Note: Performance result may vary depending on testing environment and O/S
Performance Write(max.)64GB: 28 MBs, 32GB: 25 MBs, 16GB: 12 MBs
* Note: Performance result may vary depending on testing environment and O/S

tehát, a tiédre jellemző:

90MB/s olvasási sebesség
28MB/s írási sebesség

*max.

5 év gyártói gari szép és jó, de a gyenge írási sebességet nem tudja kárpótolni.(vagy mégis?) valakinél biztos.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10928) makoss válasza MaxxDamage (#10927) üzenetére


makoss
addikt

Finom leszek, ez a pendrive 1 kalap sz*r! :W
Az én mértékegységemhez áll. Semmi 0
Hihetetlen!
Mi lett volna ha USB 2.0-ást veszek???
Visszafelé megy? Úristen! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10929) MaxxDamage válasza makoss (#10928) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Összefoglaló/Ajánlott termékek lista és ott szemezgess kedvedre, tetszés szerint tudsz választani.-vagy-
Ezt is tudom ajánlani: (akár) [link] /USB 3.0/3.1 ajánlott a megfelelő sebesség eléréshez, de gondolom ezt tudod/ Amit már megvettél, az gyárilag olyan...amilyen (semmilyen kb.) :U :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10930) makoss válasza MaxxDamage (#10927) üzenetére


makoss
addikt

Én még az ajánlóból is letörölném ezt, de inkább borotva pengével kaparnám le de nagyon gyorsan!!!! :W

#10929) MaxxDamage : Ajánlóbol lett kiválasztva :F ....de most komolyan.... mi ezen ajánlott???

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10931) MaxxDamage válasza makoss (#10930) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az megbízható, de nem gyors és nem is a gyorsak között van.
Van külön pár db. ami gyors (és listában is van pár db.)
Másrészt a listából a kedves felhasználó tetszés szerint úgy tud saját maga (igényei, elképzelései alapján) válogatni, keresni, találni... hogy a vásárlás előtt a gyártó oldalán ellenőrzi teljes egészében. (kinézet, méret, szín, és sebesség...stb... /specification/ szempontjából.)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10932) makoss válasza MaxxDamage (#10931) üzenetére


makoss
addikt

Én elhiszem, de őszintén az ellenségemnek nem ajánlanák ilyen pendriveot!
Azt nem értem, hogy ez miért USB 3.0-ás?
Nem vágom!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10933) Kékes525 válasza jim bcs (#10925) üzenetére


Kékes525
félisten

Megrendeltem, csütörtökön vagy pénteken meglesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10934) jim bcs válasza makoss (#10930) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Különböző feladatokra különböző drive-ok ajánlottak, ez a drive ajánlott és nem lesz kivéve az összefoglalóból.
Mp3-ra, kölönböző dokumentumok és prezentációk hurcolására pl.tökéletes.

A kinézet és kialakítás nem egyenlő a sebességgel!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10935) makoss válasza jim bcs (#10934) üzenetére


makoss
addikt

Akkor is elmarad jócskán a sebessége!
Amúgy nem magamnak, kolegámnak rendeltem.
Én inkább a Samsung T5-re vágyom, vagy a 250, vagy az 500 Gigásra.
540 MB/s az írás is, olvasás is. Na én erre hajazok!
....de már tudom mi lesz a reakció, drága, ha megnézzük a pár hsz-el fentebb lévő 128 Gigás pendrájvot amire valszeg csinál is a vevő tesztet is ott van árban ha a 250 Gigásnak az árát elosszuk kettővel :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10936) jim bcs válasza makoss (#10935) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Majd ha lesz egy kis időm akkor mindegyikhez odaírom a gyári olvasás/írás adatokat, eddig nem volt ezzel gond, de úgy látom kelleni fog. De még így se garantáltak a gyártó értékei, egy pár drive hozza csak a tényleges gyári értéket, az ajánlottak ~40%-a.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10937) makoss válasza jim bcs (#10936) üzenetére


makoss
addikt

Na az jó volna! Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10938) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, kicsit off:
van arra lehetőség, hogy felmásoljak 10gb-os file-t egy FAT32-re formázott 16gb-os pendrive-ra?
Mindig azt írja, hogy túl nagy a fájlméret!

(#10939) King Unique válasza Mr. Erikszon (#10938) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1 db fájlként akarod felmásolni, akkor nincsen. Max. úgy lehetne, ha eldarabolod a fájlt 4 GB-nál kisebb részekre.

(#10940) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok, megbízható, nem melegedő, gyors (a sebesség ne essen egy hosszabb másolásnál) pent keresnék 64-128GB méretben, lehetőleg minél több garival.
Főképp időleges adatmentés lenne a feladat, méret, extrák nem számítanak.
Mi a best buy jelenleg ezen kritériumok mellett?

[ Szerkesztve ]

(#10941) jim bcs válasza _Atesz (#10940) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Inkább egy 120GB-os ssd-t vegyél erre a feladatra, mehet alá usb dokkoló, vagy veszel egy olcsóbb usb 3.0-ás külső házat és ház nélkül használod.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10942) _Atesz válasza jim bcs (#10941) üzenetére


_Atesz
addikt

Kösz Uram, ugyanez fogalmazódott meg bennem is, csak kíváncsi voltam a véleményetekre. :R

(#10943) MaxxDamage válasza _Atesz (#10942) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 (jim)
Veszel egy 128-as SP920 -at pl. (5 év garral) és boldogság (remek ár/érték arány) és célnak tökéletes) vagy SSD topikban ajánlanak egyet. ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10944) _Atesz válasza MaxxDamage (#10943) üzenetére


_Atesz
addikt

Úgy néz ki ez lesz a befutó: link :K

(#10945) MaxxDamage válasza _Atesz (#10944) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletes is az adott célra! :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10946) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Kinéztem egy ütésálló Patriot Supersonic Boost XT pendriveot, ami szerepel az ajánlottak között 5 év garanciával.
A webáruházak honlapján viszont már csak 2 év gyártói garanciát írnak. :(
Tudtok erről valamit, hogy mi lehet az oka?
Köszi előre is!

(#10947) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Vásárolni fogok egy fejegységet az autómba és szükségem lenne hozzá egy kisméretű pendrive-ra. Bár még nem döntöttem el, de lehetséges, hogy olyan lesz, aminek az előlapján van az USB bemenet, ezért fontos a minél kisebb méret. Nem szeretném, ha valami baleset következtében sérülést szenvedne a pendrive vagy a fej. :) Tehát zenéket fogok rajta tárolni, így a sebesség nem elsődleges, de min. USB3.0, 64GB. Örülnék, ha azért nem lassulna be egy hosszabb írás alatt sem, mint a Sandisk Ultra Fit. Továbbá erről olvastam, hogy melegedős típus. A Corsair Voyager Vega és a Transcend JetFlash 710 viszont fémházas, talán ezek kevésbé melegszenek. E két típus között gondolkodom. Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg más típus, ami szemrevaló lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#10948) King Unique válasza fagylalt (#10947) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez csak annyit, hogy az ilyen autós lejátszóknál egyáltalán nem ritka, hogy korántsem minden USB 3.0-s pendrive-ot tudnak kezelni. Erről már korábban is volt szó bővebben egy másik esetnél. Tehát utána kellene nézni a megvásárolni kívánt fejegységnél a tapasztalatoknak, akár az itteni topikjában (ha van neki) is érdeklődni stb. Valamint szükség esetén akár egy USB 2.0-s pendrive sem teljesen elvetendő függetlenül attól, hogy olyat normál esetben manapság már nem nagyon érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#10949) jim bcs válasza sopruk (#10946) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

5 év garis, a boltok 2-t vállalnak és ennyi, probléma esetén a többit te intézed a gyártóval. Nem új keletű dolog, más hardvereknél is előfordul.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10950) Kékes525


Kékes525
félisten

A megígért tesztek, kiegészítve a régebbi USB 3-as pendriveommal.

1. Kingston HyperX Savage 128GB (régi, 3 éves? Árra nem emlékszem, a teszt formázás utáni)

2. Patriot Supersonic Rage 2 128 GB (Új beszerzés, 20 ezer forint volt pick-pack pontra)

Véleményetek, összehasonlítva a többivel?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.