Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen gitárral kezdjem a tanulást? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dominator


Dominator
aktív tag

Hi all!

Ha már ilyen szépen megfogalmaztam a totyic címét, akkor it is lenne a lényegi kérdés:
bár olyanokat hallottam, hogy a gitározást jobb 11 éves kor körül kezdeni, én vénségemre (18) mégis belevágok, mert jó... :))
Itt is lenne a legfontosabb kérdés: milyen gitárral kezdjem el egyáltalán a pályafutásomat? Öcsémnek akusztikus van, mert hogy elvileg azon lehet tanulni, így hát úgy gondoltam, én is beszerzek egyet, már ha a tnár nem röhög ki első alkalommal :) Összegyűjtöttem néhány infót abból az árkategóriából, ami nekem megfelelne, kíváncsi lennék a véleményetekre:

Samick

LC-020 (klasszikus) (agathis tető, nato oldal és hátlap, sonokelin fogólap és híd, matt) 32 998 Ft

LW-015G (western) (nato tető, nato oldal és hátlap, sonokelin fogólap és híd, fényes lakkozású) 32 999 Ft

LW-015/TBU, TBL, TBK (western) (nato tető, nato oldal és hátlap, sonokelin fogólap és híd, fényes lakkozású, áttetsző kék, burgundi és fekete színekben) 39 999 Ft

LW-015GE (elektroakusztikus) (nato tető, nato oldal és hátlap, sonokelin fogólap és híd, Piezo pick-up, passzív elektronika - western) 43 998 Ft

Yamaha

Yamaha C40 (klasszikus) nylon húrok fenyő előlap meranti test nato nyak rózsafa fogólap rózsafa húrláb króm kulcsok lakkozott felület 32900 Ft

Yamaha F 310 (western) fém húrok nato nyak ében fogólap luc fedlap meranti káva és hátlap krómozott hardware C, TBS, CS színek 34900 Ft

Aria

Aria AW-30 (western) luc fedlap mahagóni hátlap és káva ragasztott mahagóni nyak rózsafa fogólap 33000Ft

Nagyjából ezen a szinten gondolkodom, esetleg kicsit feljebb is tudom tornászni, ha van valami, ami tényleg jó, és megéri megvenni egy kezdőnek. És itt megjegyezném, hogy ezek a szavak, hogy tremoló, meg sonokelin, meg nato nem mondanak nekem semmit :) Szóval azt is megköszönném ha erről felvilágosítan valaki. Szóval THX all.



[Szerkesztve]

(#2) Dilikutya válasza Dominator (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gitáros topik:)
Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) illusiON


illusiON
őstag

yamaha? uramisten :D van egy haverom, neki aria-ja van, felhivom melyik pontosan... neki tetszik...

( : no woman no cry : )

(#4) LML


LML
tag

Szerintem kérdezd meg a tanárt akihez mennél, hogy mit javasol.

Valószínűleg okosabb lesz a hozzászólók 80%-ánál, lévén ehhez ért, és ebből él.

(#5) Dominator válasza LML (#4) üzenetére


Dominator
aktív tag

Igenám, de hozzá cask csütörtökön megyek először, az öcsémet ő tanítja...
És én egy türelmetlen ember vagyok :D:D
Ezek szerint a Yamaha nem jó? :Y

(#6) puffneki válasza Dominator (#1) üzenetére


puffneki
tag

kezdéshez tökéletesen elég egy olyan hangszer, ami épp elég kényelmes és pontos, hogy nem menjen el a kedved tőle rögtön az elején. szal ha nem szakadnak le az ujjaid 10 perc játék után és viszonylag pontosra hangolható az oktávja, akkor megveheted.
előbb utóbb úgyis lecseréled, mármint ha komolyabban kezdesz el foglalkozni vele.
egyébként meg ott van Dilikutya linkje.
hajrá.

(#7) Dominator válasza puffneki (#6) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hát, a kedvem nem ment el... Már péntek este öcsém elkezdte megtanítgatni a gitározás alapkait, és örömmel vettem észre, hogy életemben ez az elő olyan dolog, amitől nem jön rám az ölésvágy, ha nem sikerül elsőre :)) Szóval most nagyon ráhangolódtam, megmutatta, hogyan kell a húrokat lefogni, aztán már szedtem si egy pár tabot és próbálkozom...

(#8) Dilikutya válasza Dominator (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Isten a tudója, imádok mindent, ami rock zene, a gitár hangját, akusztikusat is, de amikor a kezembe került egy... olyan bonyolult volt, semmit se tudtam vele kezdeni. De lenne kedvem hozzá, régóta tervezgetem már, talán még 21 évesen nem késő :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Dominator válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Dominator
aktív tag

Megnéztem a gitáros tozyikot, cask az a gond, hogy semmit nem értek belőle, csöves izék, meg kombó izék, nekem még nemmondanak semmit...:O

(#10) puffneki válasza Dominator (#9) üzenetére


puffneki
tag

arra gondoltunk, hogy esetleg ott kérdezz rá. egyrészt mert oda hozzáértők irogatnak, másrészt pedig elég felesleges 2 gitár topik.
tanulni pedig sosem késő elkezdeni.

(#11) illusiON


illusiON
őstag

nem az hogy a yamaha szar, de én a yamaháta motokkrossz világából ismerem :D de telg az a leg1xübb, ha mekkérdezed a tanárod :)

( : no woman no cry : )

(#12) Dilikutya válasza illusiON (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Yamaha sokmindent gyárt. Láttam már szintetizátort, sőt furulyát is ami Yamaha :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) illusiON


illusiON
őstag

ez nekem pont annyira uj, mint pl daewo tv, etc. :D és akkor a toyota varrógép multjáról nem is kell szólnom :)

( : no woman no cry : )

(#14) Apol77 válasza puffneki (#10) üzenetére


Apol77
tag

Annó amikor elkezdtem bohóckodni a gitárral, nekem azt javasolták hogy addig gamil húrt tegyek fel, amíg az ujjam nem keményedik meg eléggé.
Utána jöhetett a bronzhúr.:))
De mivel nem vagyok kitartó ilyen téren, hamar abba is hagytam :DDD

(#15) Apol77 válasza illusiON (#13) üzenetére


Apol77
tag

A Yamaha viszonylag régen gyárt hangszereket :)
Szintiben eléggé jókat :)
Bár először tényleg a motor jut az emberek eszébe róla :)

(#16) Dilikutya válasza illusiON (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Daewo tv? Huhh az pedig régi már :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) robo01


robo01
tag

Kezedhez vedd a gitárt. Kényelmes legyen. Ha megfogod őket észreveszed melyik a legkényelmesed a te kezednek. Akusztikussal a legjobb kezdeni.

(#18) Dominator


Dominator
aktív tag

Ja, és egy fontos kérdés:
Az elektromos gitárokat valami speckó erősítőre kell kötni? Van kifejezetten gitárokhoz való? Mert van nekünk itt hon egy tizen akárhány éves, ellenben tökéletesen szóló erősítőnk, két Videoton hangfallal pöpecül szól... És ha nem kell külön erősítő, akkor talán elektromossal is kezdhetem? Láttam néhány új olcsót, meg használtakat is jó áron...:U

[Szerkesztve]

(#19) puffneki válasza Apol77 (#14) üzenetére


puffneki
tag

hát, igen. ha az ember túlteszi magát az első hetekben a felszakadt vízhólyagokból folyamatosan szivárgó sós lén, akkor utána már könnyebb a dolog.
csak nem szabad szüneteltetni huzamosabb ideig, különben kezdheted előlről az egészet. mármint a bőrkeményedés gyártást, nem a tanulást.

(#20) Apol77 válasza puffneki (#19) üzenetére


Apol77
tag

Pontosan :)
Elég kellemetlen az elején.
Akkor nem szabad feladni :)

(#21) puffneki válasza Dominator (#18) üzenetére


puffneki
tag

persze, erre egy külön ág született az erősítő üzletben.
de a kezdeti otthoni gyakorlásra megteszi egy kicsi, kompakt dobozka is. lehet kapni pár ezerért már. nekem volt anno egy ilyen Marshall-om. kb 20 centi, magas 10 centi mély doboz.
de először is el kéne döntened, hogy milyen műfajt akarsz tanulni. ha klasszikust, akkor nyilván olyan gitárt kell(nylon húr), ha jazz-t vagy rockot, akkor pl kezdhetsz elektromossal is akár.

[Szerkesztve]

(#22) Apol77 válasza Dominator (#18) üzenetére


Apol77
tag

Az elektromos gitárhoz speckó erősítő kell.
Pl egy kombó.
Otthoni hangfalakra nem kötném rá, bár én is azt nyúztam, csak nagyon halkan.
Szvsz nem elektromos gitáron kellene elkezdeni tanulni....:)

Megelőztek :))

[Szerkesztve]

(#23) robo01 válasza Dominator (#18) üzenetére


robo01
tag

menni fog azzal is csak nehogy szétnyomd. Akusztikussal jobban és pontosabban fogsz tanulni

(#24) Mad Maci


Mad Maci
tag

Szia!
Nekem van egy yamaha c40esem és szeretem, bár nem vagyok egy nagy zenész. Nekem a gitártanárom ajánlotta, szerintem megéri az árát. ;)

Üdv

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=151776&start=0#msg10 --->Ilyet keresek! ; http://3dfx.uw.hu -->3Dfx rajongói oldal ; ATI&nVidia SUXX, 3Dfx RULEZ!

(#25) robo01 válasza puffneki (#21) üzenetére


robo01
tag

mindent jobb ha akusztikussal kezd

(#26) Dominator


Dominator
aktív tag

Tehát ha rockot akarok tanulni inkább, akkor elektromos... Bár ez nyilvánvaló volt.
És mi a különbség a pengetővel való játék, ill. az ujjakkal pengetett húrokkal való játék (hú :) ) között? Mert öcsémnek az utóbbit tanítják a suliban.

(#27) Mad Maci válasza Dominator (#26) üzenetére


Mad Maci
tag

Ujjal az igazi. ;)

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=151776&start=0#msg10 --->Ilyet keresek! ; http://3dfx.uw.hu -->3Dfx rajongói oldal ; ATI&nVidia SUXX, 3Dfx RULEZ!

(#28) Dilikutya válasza Mad Maci (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hja, nagy karom rullezz :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) Dominator válasza Mad Maci (#27) üzenetére


Dominator
aktív tag

Én is csodálkoztam, amikor egy tabulátorban a két legtávolabbi húrt kellett volna egyszerre, pengetővel kicsit érdekes. Bár, lehet, hogy sok gyakorlattal :)

(#30) robo01 válasza Dominator (#29) üzenetére


robo01
tag

egyiket pengetővel és közben a másikat az újjaddal simmán megy egy idő után

[Szerkesztve]

(#31) puffneki válasza Dominator (#26) üzenetére


puffneki
tag

nézd, attól függ mit és min játszol.
nyilván nem kezdesz el körmöket növeszteni egy elektromos gitárhoz, klasszikushoz viszont elengedhetetlen. bár lehet kapni ilyen ujjra húzható bigyókat, de nemistom.

előbb tényleg azt döntsd el, hogy mit szeretnél játszani/tanulni és csak utána vásárolj.
Ha Paco de Lucia szintem akarod nyomni, akkor nyilván akusztikussal kezdj.
de ha már most tudod, hogy nem Bachot akarsz nyomni egy koncerteremben, hanem megawattokkal szaggatnád ki inkább a közönség zsigereit, akkor szerintem tök mindegy, kezdhetsz nyugodtan elektromossal.

(#32) Dilikutya válasza puffneki (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

És ha punkzenét akarsz, a tanulás vesződtséges részét akár ki is hagyhatod ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) golyani


golyani
addikt

hi mindenki én is szeretnék gitározni már van is egy yamaha C40-esem. egy két metalica részlet + ez az megy de nagyon kevés.
később át térnék elektromosra is. tanárnál még nem voltam de ha megyek akkor egyből elektromosssal menjek vagy akkusztal kedejek.
elektromosnak néztme 1 ibanez GIO-t egy kisebb(20W-os eőrlködővel 80k lenne.

ui.:
nem tud Vki miskolcon tanárt????

(#34) puffneki válasza Dilikutya (#32) üzenetére


puffneki
tag

így van. oda elég megtanulnod egy kvintet lefogni, aztán hogy más is képes lesz-e meghallgatni a zenédet, az már csak a variációs készségen múlik.
de szemét vagyok.

(#35) robo01 válasza golyani (#33) üzenetére


robo01
tag

Jobban jársz ha akusztikussal tanulsz.Ha nincs tanár akkor probálkozz a guitar pro programmal. Egyszerű és hamar sikerélményhez jutsz.

(#36) Dilikutya válasza robo01 (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig állítólag elektromos könnyebb. Mondjuk ezt nekem olyan mondta, aki akusztikuson már tud :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Dominator


Dominator
aktív tag

Mi a fene! Nem frissített a böngésző, én meg itten ápolok :F

[Szerkesztve]

(#38) robo01 válasza Dilikutya (#36) üzenetére


robo01
tag

Igen könyebb. De sokkal rosszabul fogsz gitározni. Kezdőt hamar félrevezeti az elektromos. Pontatlan és rossz értelembe leszel koszos

(#39) Dominator válasza robo01 (#38) üzenetére


Dominator
aktív tag

Koszos? Az mit jelent? Ugye nem a piszkos szinonímáját értsem alatta jelen esetben?

(#40) robo01 válasza Dominator (#39) üzenetére


robo01
tag

Ez egy gitár szleng.

(#41) Dominator válasza robo01 (#40) üzenetére


Dominator
aktív tag

Azt sejtettem, de mit jelent?

(#42) robo01 válasza Dominator (#41) üzenetére


robo01
tag

Metallicát szereted?

(#43) fokukac válasza Dilikutya (#36) üzenetére


fokukac
nagyúr

szólózni könnyebb, de játszani nem feltétlenül.

egyébként szerintem is akusztikuson kell tanulni. aki egy jó kis akusztikus gitáron tanul meg, az már mindenen fog tudni játszani...! :)

nagoyn jó kis spanyol akusztikus gitárokat lehet kapni úgy 30-40e Ft környékén...

(ami azért durva, mert 10 éve is ennyibe került, csak reálértéken az több, mint duplaannyit ért)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44) kapcs-ford válasza Dominator (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

legolcsóbb klasszikust vedd. Tanuláshoz legjobb egy használt gityó.

Aláírás

(#45) fokukac válasza kapcs-ford (#44) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért ne a legolcsóbbat!
egy 3 e Ft-os román v. orosz gitáron az életben nem tanul meg normálisan játszani...
(azok vmi borzalmasan szarok!)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46) Dominator válasza robo01 (#42) üzenetére


Dominator
aktív tag

Metallicát? Persze. Tanulgatom is a Nothing Else Matter-s, így öcsémtől :)

(#47) Dilikutya válasza fokukac (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

10-12k-ért sztem lehet már elfogadhatót kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Dominator válasza fokukac (#45) üzenetére


Dominator
aktív tag

3e-ért gitár? :DD :C A legolcsóbb amit a boltok kínálatában láttam 11 pénz volt...

(#49) Dilikutya válasza Dominator (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kapcsolatok kérdése az egész.... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) robo01 válasza Dominator (#46) üzenetére


robo01
tag

Koncert felvételeket hallgasd. Hetfield és hammett játékát figyeld. Hammett pontos , minden hang a helyén, úgy játszik mint egy gitár isten Hetfield laza, becsusznak zörejek, eltér az ereditől (jó értelemben koszosan játszik)

(#51) fokukac válasza Dominator (#48) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy barátom annyiért vett egy román csodát valami piacon,

hát a hajamat fogtam, még az én ujjaim is 2 perc alatt elfáradtak, pedig 11 éve gitározom... ő meg azon akart megtanulni...

-------------------------

Ui. Robo01 : a koncertnek nem biztos, hogy az a lényege, hogy ugyanazt és ugyanúgy játsszák el, amit a stúdióban... szvsz nem árt, ha egy kicsit mindig más...
(meg lehet nézni Jimi Hendrix után hányféle Red House v. Little Wing maradt, és mind más, de mind kurva jó! ;))

Uui. Hammet tényleg tud valamit, én bírom a komát4 :)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52) Dilikutya válasza robo01 (#50) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hmm nade Hammett kitől is tanult? Steve Vai?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) robo01 válasza Dilikutya (#52) üzenetére


robo01
tag

Satriani

(#54) Dilikutya válasza robo01 (#53) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindig keverem őket vmi okból. Igenigen tőle. Kár hogy ebből semmi se látszik a St. Anger-en...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) robo01 válasza Dilikutya (#54) üzenetére


robo01
tag

Hát az egy szar

(#56) Dominator válasza robo01 (#55) üzenetére


Dominator
aktív tag

Most miért mondod? Néha kicsit jó meghallgatni, ellazít :))

[Szerkesztve]

(#57) Dominator


Dominator
aktív tag

Persze, apám megint jött ugatni, hogy minek vegyek gitárt, ha már van itthon :C
Ennyit tudok hozzászólni :))

[Szerkesztve]

(#58) Dominator


Dominator
aktív tag

Hohó mit találtam: Muszty-Dobay gitáriskola, a két szerőtől, névre dedikálva, 3000 pénz... És mintha a gitáros totyikban már láttam volna ezt a két nevet. Szóval ez jó? mert akkor megveszem.

(#59) robo01 válasza Dominator (#58) üzenetére


robo01
tag

(#60) Dominator válasza robo01 (#59) üzenetére


Dominator
aktív tag

És, ha már így belelkesültem, a gitároktatásukról tud valaki valamit? Mennyibe kerül, milyen hatékony, valami?

(#61) robo01 válasza Dominator (#60) üzenetére


robo01
tag

Ez most nem teljesen világos.

(#62) Dominator válasza robo01 (#61) üzenetére


Dominator
aktív tag

A honlapjukon az van, hogy ők maguk is oktatnak gitározni embereket (13-60 éves korig :) ). Abszolút kezdők esetében csoport is szóba jöhet. Szóval erről tud valaki valamit?
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#63) robo01 válasza Dominator (#62) üzenetére


robo01
tag

Szerintem az elején elég a könyv meg a kazi. Megtanulod belöle az akkordokat meg a váltásukat,azt ráérsz utána töprengeni ezen. A csoportos tanulást meg felejsd el, mert mindenki más tempoba tanul, vagy megunod vagy elkeseredsz. Ha uncsi a sok akkordozás akkor közben probáld az egyik kedvenced legegyszerübb számát, hogy legyen sikerélményed,és utána friss erővel tudod támadni a Musztyt

(#64) Dominator válasza robo01 (#63) üzenetére


Dominator
aktív tag

:Y
Azt mondod, a könyv meg a kazi alapján meg tudok tanulni egy egyszerű számot eljátszani? A Kispáltól? :DD Jeeee

(#65) robo01 válasza Dominator (#64) üzenetére


robo01
tag

Nem vágom a kispál zenéjét de minden csak a szorgalmadtól függ.

[Szerkesztve]

(#66) Dominator válasza robo01 (#65) üzenetére


Dominator
aktív tag

Na akkor ilyen könyvet beújítok, talán már holnap... Amellett lehet hogy elmegyek tanárhoz, sokan állítják, hogy jobb úgy, ha az ember a kottát is ismeri. Csak a ''vizsga'' meg szolfézs... Azt mindig utáltam :(

(#67) Dominator


Dominator
aktív tag

Na még egy kis UP! éjszakára...

(#68) fokukac válasza Dominator (#66) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ne klasszikus gitár-tanárhoz menj, mert csak elveszi a kedved az egésztől... :U

keress egy magántanárt (aki tenít rockzenét is)
tanuld meg tőle pár hónap alatt az alapokat, utána már tanárra sincs szükség, szorgalom kérdése az egész.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69) Dominator válasza fokukac (#68) üzenetére


Dominator
aktív tag

De nem nagyon drága egy magántanár? Olyan max. 3-4e forintig elmennék havonta, de annál többre nincs keret. Nem tudtok ajánlani esetleg valakit, telefonszámot, e-mail címet?

(#70) Dominator


Dominator
aktív tag

UP!

Épp az előbb beszéltem telefonon Musztyékkal (már ha szabad ezt így mondanom), és azt kell mondanom, nagyon rendesek. Szóval valszeg a napokban megveszem a könyvüket és hozzá a CD-t, aztán majd meglátjuk... Utána jöhet a rock tanulás :C

(#71) GombócArtúr válasza Dilikutya (#32) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) ez jó volt!


én itt vettem a gitáromat a ph-n junkietól még tavaly (sima használt akusztikus, tokkal 11ropiért) azóta járok tanárhoz. Hát nem lesz egyszerü, pláne az elején, az ujjaid viszonylag hamar bekeményednek (2-3 hét :) ). Hogy hogy haladsz az attól függ, hogy mennyi időd van gyakorolgatni naponta.
Olyan gyakorlatokat adnak mindig, hogy mindig nagyon nehéznek fogod érezni amit éppen tanulsz (legalábbis nálam így van).

Nézz szét a ph!-piacon, lehet épp van valakinek valami jó ajánlata, sok sikert!

Ja és mennyiért tanítja az öcsédet a tanár?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#72) GombócArtúr válasza Dominator (#69) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

én tudok ajánlani egy nagyon jó tanárt, és szerintem nem drága.
5000Ft - négy óra, és maximum 4en vagytok egy órán. Jófej, és jól is tanít. A helyszín pedig az örs vezértértől pár percre van a lakótelepen.
Ha érdekel megadom a számát.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#73) Dominator válasza GombócArtúr (#72) üzenetére


Dominator
aktív tag

Mármint ez azt jelenti, hogy havi 5000 ft = hetente 1 óra?
Öcsém egy zenesuliba jár gitártanárhoz a Szt. István tér környékére, ott 3000 pénz fél évre :D De ott van szolfézs, meg vizsga is, amit nem szeretek... Régen zongorázni tanultam fél évig, de a szolfézst utáltam :(
De ha komolyan meg lehet tanulni az alapokat a könyv + CD kombóval, ami összesen 4500 Ft, akkor in kább azt választom, nem? Ja, és szorgalom :)

[Szerkesztve]

(#74) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

5ropi=4óra olyan felosztásban amilyenben te szeretnéd (2x2, 1x2+2x1 stb) ez általában elegendő egy hónapra. Hát arban azzal nem veszi fel a versenyt, az biztos...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#75) Dominator válasza GombócArtúr (#72) üzenetére


Dominator
aktív tag

Végülis, a száma jó, ha megvan... majd elküldöd MSN-en? Nem tudom mikor leszek fent, mert most halik a vinyóm, de a Knoppix CD kéznél van :D

Csak most vettem észre az aláírásodat!! :Y Bandi jeeeeeeeeeeee!! Kispál jeeeeeeeeeeee!! :C

[Szerkesztve]

(#76) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

:) mégegy kispál és a borz rajongó...

ajánlom figyelmedbe az erről szóló topicot (bár nem túl tartalmas, nagyon kevesen irkálnak belé) itt a fáradt gőzben.

Akkor megadom itt a számát:

Horvát Imre - Imi
06304879723

Hétfőn, Szerdán és Vasárnap tanít egész nap. Ő tud neked szerezni frankó új gitárt is, olcsóbban, beszélj vele, mondd hogy a Végh Norberttől kaptad a számát.

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#77) Dominator válasza GombócArtúr (#76) üzenetére


Dominator
aktív tag

Tenk jú, hamarosan felhívom valószínűleg, ja és a kispál topicba is benézek :)

(#78) Dominator


Dominator
aktív tag

UP!

(#79) Dominator


Dominator
aktív tag

Fel! :DD

(#80) GombócArtúr válasza Dominator (#79) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

mire ''FEL!''?
milyen kérdésed van a témával kapcsolatban még?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#81) GombócArtúr válasza Dominator (#79) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

na beszéltetek?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#82) robo01 válasza GombócArtúr (#81) üzenetére


robo01
tag

már javába tépi a hurokat

(#83) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

:) a második Malmsteen...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#84) AMD-Expert válasza Dominator (#1) üzenetére


AMD-Expert
csendes tag

szerintem akhustikus gitárral kezdj
majd a szólóval
legvégül a basszussal :U

AMD configot vegyen aki kedveli a játékokat

(#85) Dominator válasza AMD-Expert (#84) üzenetére


Dominator
aktív tag

Nem is emlékeztem erre a totyikra :D

(#86) GombócArtúr válasza Dominator (#85) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

hogy halad, Mr. Malmsteen Jr. ? :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#87) Printszkrín válasza AMD-Expert (#84) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nézd meg mindíg az utolsó hozzászólás dátumát! :D

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#88) Dominator válasza GombócArtúr (#86) üzenetére


Dominator
aktív tag

Lassan, de biztosan :)

(#89) Printszkrín válasza Dominator (#88) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem volt kedvem végig olvasni, de kiváncsi vagyok.
Milyen gitárt vettél végül?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#90) Dominator válasza Printszkrín (#89) üzenetére


Dominator
aktív tag

Egy Johnson Stratocastert, az erősítő pedig egy Regent 50-G1, nagybátyám hagyományozta rám :)

(#91) Printszkrín válasza Dominator (#90) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát igen.
Az jó ár, érték arányú gitár.
A Regent pedig otthonra kiváló. Én Vermonával kezdtem. :D

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#92) máyköl


máyköl
veterán

Biztos,hogy ha vki el akar kezdeni gitározni annak akusztikussal kell kezdenije!Ha az jól megy jöhet solo,basszus minden mennyiségben! ;)

(#93) máyköl


máyköl
veterán

Sok szerencsét mindenkinek a tanuláshoz! :) :)) :D :DD :DDD :o :P ;) :B :K :U :C :Y :R

(#94) tiv83us válasza máyköl (#93) üzenetére


tiv83us
veterán

Bizony mondom néked a valót máyköl dzsekszon felnyitván a te szemeid, szeretnem kozolni. hogy nemköll ennyi szmájli vala. Koszonom szepen :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#95) ngabor2 válasza tiv83us (#94) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az hagyján, de megtalálta a másik, élő gitáros topikot is, úgyhogy ezt zárom is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen gitárral kezdjem a tanulást? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.