Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32212) nyunyu válasza Ringman (#32211) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel nem igazán akarták legyártani a csak ikonos minimál dizájnomat, pláne a francia Caps Lock, a Cherry stílusú Enter, jobb oldalt nyilazott numpad bökte a csőrüket, hogy az egy rakat extra kupak, darabja 1-3$-ért.
Így sokadik nekifutásra kénytelen voltam belemenni, hogy nagyjából sablon Varmilo dizájn lesz (hülye helyen lévő Enterrel, egysoros CapsLockkal, bal oldalon nyilas numpaddal), de ahhoz továbbra is ragaszkodtam, hogy a német VA109M-en látható egyenes betűtípus legyen rajta, ugyanilyen, olvasható méretben, nem az amerikai billzeteiken szokásos italic mütyür.
Asszem ezt küldtem az utolsó levelemben.

Ehhez képest Redditen az esztétikailag nem túl szerencsés default dizájnjukat nyomatják. :W

Nagyon nem örvendek annak, hogy egy eredetileg egyedi megrendelésnek induló projektet lebutítottak a tömeggyártott termékeik szintjére. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33180) nyunyu válasza haxiboy (#33172) üzenetére


nyunyu
félisten

Van itthon 3 Arduino Micro, csak rá kéne már szánnom pár napot, hogy rájöjjek, hogyan lehet Win alatt megflashelni őket, és billzet kontrollernek használni őket.

De mivel most idült mecha hiányban szenvedek, először az MXB2-őt kéne megjavítanom, aztán valamit kezdeni a szintén darabokban lévő MX 1000-rel. (lineáris stem? jailhouse blues?)

Viszont jövő héttől szükségem lenne egy JÓ irodai billzetre is, ott viszont openoffice kompatibilitást is figyelembe kell vennem a saját hülyeségeimen felül. :W
(Stock kék kapcsolós MX 1000 alapból kizárva, de szerintem a Gateron Brownos MXB2 sem lenne túl népszerű, bár az inkább a kék-fehér kupakok miatt. :DDD)

Ha elviszem melózni a HPt, akkor otthonra maradna ideiglenesen a Fujitsu KB-521 vagy a régi Genius KB-110X. (de egyikre sem bírok ránézni.)

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.
(Nem lenne kérdés, ha a kínaiak két hónapja az általam kért specifikáció alapján rajzolták volna meg a magyar kiosztásukat, nem a saját fejük szerint...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33187) dqdb válasza nyunyu (#33180) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont jövő héttől szükségem lenne egy JÓ irodai billzetre is, ott viszont openoffice kompatibilitást is figyelembe kell vennem a saját hülyeségeimen felül.
20-50 darabos kiszerelésben is árulnak füldugót, reggel beállsz az ajtó elé, és osztogatod :DDD

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.
Tudom, hogy rajtad nem segít, de van arról bármi infód, hogy mikor lesz kapható a magyar kiosztású billentyűzetük, és milyen színben lesz elérhető? MX Brown, fekete ház és milky white kupakkal ugyan szívnám a fogam, de befizetnék kettőre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33343) nyunyu válasza nyunyu (#33180) üzenetére


nyunyu
félisten

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.

Nem volt jó ötlet, fehér VA109M, Olivetti mintájú kupakokkal, MX Clear kapcsolókkal ~243$ lenne leszállítva+ÁFA. :W


Képen látható kiépítés fájna ~182$+ÁFÁba leszállítva, "sima" kapcsolókkal (Red/Blue/Brown)
Gondolom nem akarunk tizet rendelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46038) Songo válasza PixAlan (#46016) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm mindenkinek

(most találtam egy kb 20 éves ps2 billt az kihúzza karácsonyig de)
a Varmilo VA109M Ink Rhyme
benne a karácsonyi listában :D

ezek az orbweaver szerű vackokat hogy hívják? hjogy lehet rájuk keresni és megnézni a kínálatot?

köszi még1x

(#47008) dqdb válasza HyoRemix (#47004) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a minőség a fontos, akkor TKL-ben vedd meg ezt, ennyiért jobbat nem kapsz. Ha ragaszkodsz az újhoz, akkor Ducky One 2 RGB sorozat. Ezek mindegyike doubleshot PBT, azaz jobb minőségű kupakokkal rendelkezik, mint az az ASUS és Corsair.

Ha olcsóbban szeretnéd, akkor Masterkeys Pro RGB S vagy L (ez magyarítható kiegészítő kupakkészlettel).

Ha a háttérvilágítás nem fontos, akkor Varmilo VA88M vagy VA109M, ezek magyar kupakokkal is elérhetőek, ez is jobb minőségű kupakokkal rendelkezik.

Domonkos: az ADB-nél az egér kábele végig az asztalon fut, szóval földön álló gépnél a levegőben lógó kábelre ható gravitáció nem zavar be az egérmozdulatokba. Cserébe a kábel jobban és állandóan útban van :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47073) dqdb válasza MPowerPH (#47067) üzenetére


dqdb
nagyúr

Masterkeys Pro RGB L
Masterkeys CK550
Masterkeys MK750
Fnatic Streak
Corsair K70 (+ ha igazán tartósat szeretnél, akkor a doubleshot PBT kupakkészletük)
Ducky One 2 RGB (ez gyárilag doubleshot PBT)

Hirtelen ez ugrik be RGB-ben, ami ajánlottabb. Én, ha árra mennék, akkor a második, ha minőségre, akkor az utolsó. Ha pedig szimplán egy jó billentyűzetet szeretnél, ahol az RGB nem szempont, a minőség igen, akkor olcsóbban Masterkeys L, drágábban VARMILO VA109M.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47218) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Először is Nagyon Boldog Ünnepeket kívánok mindenkinek

Meghozta a karácsony a A Varmilo VA109M Ink Rhyme MX RED-et :)baromi király :D
De egy nagyon picit hangos és még korábban itt is olvastam valami hangtomptó gyűrűkről. Ki hazsnál ilyet melyik vált be?

Köszönöm szépen

(#48137) dqdb válasza Laffesz (#48136) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha elengedted a magyart, és kell a világítás (ami villogni fog 100-200 Hz között), akkor Ducky One 2 RGB vagy valamelyik nagyobb Corsair és hozzá külön PBT kupakkészletük.

Ha a világítást engeded el, és a magyart nem, akkor Varmilo VA109M, vagy bármi 30-40e közötti Cherry kapcsolós billentyűzet és hozzá KPrepublic magyar PBT kupakkészlete (vagy ha a magyart is elengeded, akkor bármi más neked tetsző egyedi PBT doubleshot/dyesub kupakkészlet is adja magát, bár ha beszippant a téma, ezzel könnyű a limit fölé kerülni :) ).

Ha az ISO vonalat engeded el (amire én például képtelen vagyok), akkor TKL-ben ott van a Massdrop CTRL jó kis Halo kapcsolókkal.

Kisebb/ergonomikus vonal kifejtésébe bele sem kezdek, túl sok a lehetőség, bár a legtöbb legózással végződik.

Ha másokkal egy légtérben dolgozol, akkor a kék kapcsoló nem biztos, hogy a legjobb választás mások kisimult idegeire.

Másik MM mellett még a Pixelbe érdemes ellátogatni, ott akad Varmilo is, a Duckyról alkotott véleményüket pedig hagyd figyelmen kívül.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48371) nyunyu válasza ribizly (#48368) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tőlem :DDD

2 éve próbáltam custom billzetet gyártatni magamnak, de annyira körülményesek voltak, hogy végül hagytam a francba az egészet.

Azóta is sokat emlegetem, hogyan nem lett fehér VA109M-em Olivetti jellegű színsémával.

Elég bonyolult volt az árazásuk a különböző custom opciókra: mittudomén, fekete helyett fehér ház +5$, kék dyesub +5$, kétszínű sakktábla +10$?, ikonos mod gombok darabja 3$, DHL 17$, MX Clear +50$, paypallal kellett volna fizetni (+3% a PPnak..)

Valami 220$ dereng halványan az általam elképzelt konfigurációra, plusz erre még rájött volna az ÁFA.
De arra már nem emlékszem, hogy az még MX Brown vagy már MX Clear lett volna.

Meg az sem segített, hogy a végül sorozatgyártásra került dizájnjuk (=dark rhyme) nem sok közöset mutatott azzal, amit egy korai német prototípusuk alapján elképzeltem magamnak, pedig kb. háromszor vágtam a szkópból, mire lebutítottam az eredeti igényemet V által nem elmebeteg áron gyárthatóra

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48372) nyunyu válasza nyunyu (#48371) üzenetére


nyunyu
félisten

Közben visszakerestem a 2 évvel ezelőtti privijeimet, amikor a pár itteni arcnak vázoltam a V opcióit:

Sima MX Red/Brown/Blue VA109M került volna Dark Rhyme jellegű kupak konfigurációval 160$-ba, erre rájött volna a DHL szállítás +19$-ja, meg a PayPal 3.5% jutaléka, ezekkel együtt kb. 185$+áfát kellett volna leszurkolni egy billentyűzetért, ha közvetlenül a gyárból rendelem.
(Most ezt kapod ~55k-ért a Pixelnél, helyi garival...)

nyunyu ultimate edition (fehér ház, MX Clear, Olivetti sémájú dyesub) kb. 243$+áfa lett volna, de ebben még mindig V dizájnú feliratozás lett volna kétszínű sakktáblával, nem Cherry jellegű ikonos modokkal, ahogy megálmodtam...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48398) nyunyu válasza gaben22 (#48394) üzenetére


nyunyu
félisten

Miután confirmet nyomsz a fehér platere, utána lehet kiválasztani az MX Cleart, majd arra is confirmet nyomva 133$-ról 188$-ra ugrik a félig bekonfigurált VA109M ára. :(

Akárhogy konfigurálom, most sem jött ki olcsóbbra, mint amit 2 éve számoltam.
Így legalább nem kell azon gondolkoznom, hogy milyen további kifogásokat keressek a 2 évvel ezelőttieken felül a megrendelése ellen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48736) dqdb válasza AuraSync (#48731) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy pl van-e billentyű kopás
Mivel gyárilag mártogatós kupakokkal szállítják, így a technológiába van kódolva a kopás. Az, hogy ez nálad kijön-e, már más dolog, az jobban függ a bőrödtől, mint mások tapasztalatától. Ha megveszed hozzá a Corsair doubleshot PBT kupakkészletét, akkor nem fog kopni. Az általam ajánlott Duckyt eleve ilyennel szállítják, ez volt az ajánlás oka.

esetleg valami gyári hibák
Ez egy frissen megjelent modell, így nem igazán van vele gyakorlati tapasztalat.

csak világítani jó vele
Világítani éppen nem jó vele, a 100-200 Hz-en villogó billentyűzetvilágítás fárasztja a szemet.

Itt is mint minden topic-ban vannak olyanok akik csak egy márka mellett voksolnak “csak mert” a többit meg leszólják,
Ez eléggé félrement. Ebben az árkategóriában a Duckyt One 2-t vagy a Varmilo VA109M-et szoktuk ajánlani, az utóbbinak erőssége a jó minőségű magyar kupakkészlet és gyengéje a világítás, ezért hoztam fel csak a Duckyt.

Az általad kinézett Corsair ettől függetlenül egy jó billentyűzet, két gyenge pontja van, a világítás és a kupakkészlet.

Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem ez a Low profil dolog is fontos mert ölben van a bill játék közben és az a jó ha kevésbé van megtörve a kezem.
Márkán belül ott van a Lapdog, pont erre találták ki.

Tényleg azok amúgy milyenek? Azokba milyen kapcsoló van? Mert láttam róla vidit és tök lapos mintha egy laptop-ot nyomogatnának. Jók azok a Mac billek?
Próbálnék jót mondani róla, de nem tudok. Nem mechanikusak, ollóshoz hasonló megoldással operálnak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48787) Ébri válasza dqdb (#48736) üzenetére


Ébri
senior tag

"Ebben az árkategóriában [...] a Varmilo VA109M-et szoktuk ajánlani, [...] gyengéje a világítás"

Mit jelent a gyenge világítás? Hogy nem RGB, vagy hogy nem jó?

(#48791) Ébri válasza dqdb (#48788) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, akkor én értettem félre. VA109M és a kék ducky one 2 világítás nélküli között vacillálok, a Varmilok szerintem szebbek (pl. a https://caps-unlocked.com/varmilo-va109m-panda/), viszont nem biztos, hogy több, mint tízezerrel. Vacillálok tovább :).

(#48792) Ébri válasza Domonkos (#48789) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi! Kár, hogy nincs világítás nélküli verzió ezekből (VA109M).

(#48834) Exodius válasza emvy (#48833) üzenetére


Exodius
őstag

Nekem az az egyik kiszemeltem. :D Vagyis pontosabban a nagyobb testvére, a VA109M CMYK. :)

[ Szerkesztve ]

(#49934) dqdb válasza zserrbo (#49932) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen, a csillámpóniláz lényegében megölte ezt a kategóriát. A Masterkeys L PBT kihalt tavaly, még pár Durandal érhető el, és drágábban ott van még a Varmilo VA109M.

A világítós kupakokkal az a probléma, hogy világítás nélkül eléggé rosszul olvasható a feliratuk, ha ezt még gamer betűtípussal is keverik, akkor főleg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50336) dqdb válasza freelanced (#50335) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csuklótámasz előny lehet
Legtöbbször egy külön csuklótámasszal jobban jársz, ez igaz mind a minőségre, mind a felárra. A Cooler Master és a Glorious géles megoldásait sokan szeretik (bár a Glorious sokkal olcsóbban rémlik), vagy fából készült is kapható. A gyári csuklótámasz akkor előny, ha mágnesesen rögzül a billentyűzethez, de ezt keményen megfizettetik veled.

programozhatóság is, hangerő változtatásra való lehetőség
A hangerőre két megoldás van: tekerő és hotkey, az előbbit találsz pár Corsair, HyperX modellen, ami most beugrik, de eléggé elterjedt. Az utóbbira vagy van gyári megoldás vagy AutoHotkey segítségével bármelyik billentyűzetre ráhegeszthető.

A programozhatóságnak három szintje van: amikor szó szerint firmware-t írsz, messze a legrugalmasabb és olyan lehetőségeket ad, mint más megoldás nem. Ez ebben az árkategóriában csak DIY vonalon elérhető, de TKL vagy 100%-os méretben annyira nem fontos, inkább kisebb billentyűzeteknél számít a kezedhez optimalizálás.

A következő szint a hardveres makrózhatóság, amikor a billentyűzet tárolja a makrókat, a Cooler Master CK5x0 és MK7x0 ilyen, ekkor bárhová csatlakoztatod a billentyűzetet, a makró menni fog szoftver telepítése nélkül.

A legalsó szint a szoftveres makrózás, ekkor a billentyűzethez külön telepített szoftver kezeli a makrókat. Ezt bármilyen billentyűzet esetében kiválthatod az AutoHotkey segítségével.

Mivel a világítást nem írtad, mint feltétel, ezért minőségben a Varmilo VA88M (TKL) vagy VA109M (100%-os) lenne az egyik legjobb választás, ez elérhető sokféle kapcsolóval és magyar nyelven is. Ha mégis kellene világítás, akkor szigorúan a minőséget nézve angol kiosztással Ducky One 2 RGB / RGB TKL.

Ha olcsóbban szeretnéd megúszni, akkor Cooler Master CK550, jó építési minőség a területen elismert gyártótól, a kupak hozza a kategória átlagát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50425) smallmer válasza dqdb (#50421) üzenetére


smallmer
őstag

Már hetek, hónapok óta keresem a számomra ideális billentyűzetet, de még nem találtam meg, ezért gondoltam az építésre.

Már adtam le az igényeimből, miszerint:

- legyen háttérvilágítás, de nem kötelező az RGB
- TKL vagy full size billentyűzet legyen
- ISO kiosztás, de nem kötelező magyar kupakkészlet(nyilván örülnék ha magyar lenne)
- kapcsolóból halk lenne a legideálisabb(silent red), de már a red-el is kibékülök

Összefoglalom, hogy mely billentyűzeteknél mi zavar:

PL.: Ducky Shine 7 :
Amennyiben elolvassátok a véleményeket, látható, hogy többen is panaszkodnak arra, hogy a space "beragad". Nem tudom, hogy ez mennyire gyakori. Illetve ezeket a billentyűzeteket csak külföldről tudom rendelni és mondjuk ha nem tudom használni az állandóan beragadó space miatt, akkor plusz költség, illetve körülményes a garanciáztatás.
Gondolom ugyanez igaz a Ducky One 2 -re is. Tudtommal ugyanaz a felépítésük csak más minőségű anyagokból.

GMMK: Tetszik a hot swap, de a cikkeket olvasva látom, hogy gyengébb minőségű anyagból van az alapja a billentyűzetnek, így gondolom hangosabb is mint pl.:a ducky korábban említett billentyűzetei.

Varmilo-ból kettő billentyű egyelőre ami ideális lehet: Varmilo VA109M CMYK illetve Varmilo VA88M CMYK. Ezeket volt alkalmam megnyomogatni és nagyon tetszettek, viszont a kupak kinézete botrányos. Egy fekete vagy szürke kupakkal sokkal jobban tetszene. Kis hiányossága, hogy semmilyen szoftver nincsen a billentyűzethez, tehát macro létrehozása és ilyesmi nem kivitelezhető vele.

Már nagyon szorít az idő, tényleg hét végéig ki kellene találnom, hogy mi legyen. :R

(#50441) smallmer válasza dqdb (#50438) üzenetére


smallmer
őstag

Tudom, hogy mit szeretnék és már szűkítettem is a kört:

Ducky Shine 7 vagy Varmilo VA109M CMYK
Ducky One 2 80% RGB vagy Varmilo VA88M CMYK

Ducky Shine 7 és Ducky One 2 80% RGB fekete színben nagyon tetszik, 60 ezer forintig meg is tudnám rendelni UK-ból. Ha biztosra tudnám, hogy nem lesz szívás a space-el, az nyomós érv lenne mellette.

Varmilo VA109M CMYK és Varmilo VA88M CMYK kicsit az zavar, hogy nincsen hozzá szoftver. Még a kupakokkal nagy nehezen kibékülnék. Ami nagyon tetszik, hogy brutálisan jó az anyaghasználat.

Ezek közül kellene dönteni. Ha már meglenne a gyártó onnan már csak azt kellene eldönteni, hogy TKL vagy sima legyen :)

Kezd ez lassan körvonalazódni :)

(#50467) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Végül sikerült kiválasztanom a billentyűzetet és ma meg is vettem.
Egy Varmilo VA109M (Silent Red)-re esett a választásom.
Igaz, hogy a kupakok nem tetszenek, de amint elérhető lesz ismételten a varmilo honlapján a customization, akkor rendelni fogok kupakokat a saját igényeimnek megfelelően.

Jelenleg is a billentyűről gépelek. Kicsit "keményebb", mint az Asusban található Red kapcsolók, de nem vészesen nehezebb a lenyomás.

A külföldi fórumokat böngészve láttam, hogy a Glorious esetén Black friday-kor van, hogy 40%-os leárazások vannak, így akkor fogok vásárolni abból is egy TKL verziót, csak a próba kedvéért és azt majd a munkahelyemen fogom használni.

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített, támogatott a kiválasztásban. Amennyiben a későbbiekben bármi kérdésetek merülne fel a billentyűzettel kapcsolatban, azt kérlek jelezzétek felém és ha tudok segítek.

(#50632) totesz09


totesz09
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy Varmilo VA109M Ink Rhyme-ból lehet valahol kapni Silent red kapcsolós verziót Mo-n? (a CMYK-ból láttam, hogy van, de nekem a letisztultabb verzió jobban tetszik) Mindenhol csak Brown-nal láttam.

(#51305) koxx


koxx
MODERÁTOR

Hali,
Összeszedtem pár infót a tervezett billentyűzethez. Egyelőre nem tudom, hogy a Varmilo megéri-e az extra felárat a CM-hez képest.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 60.000
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Tesoro Gram Spectrum
4.Mire használnád a billentyűzetet? játék (fps), netezés, minimális gépelés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) mechanikus, cherry silent red v brown
6.Van konkrét modell ami tetszik? Cooler Master MK730, Varmilo VA109M CMYK (ill a tkl változata)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) TKL vagy full size
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) világítás

(#51409) Tengri válasza dqdb (#51403) üzenetére


Tengri
senior tag

Varmilo VA109M CMYK (full size) már minőségi kupakos, de az 10k-val drágább és fehér háttérvilágítós (nem tudom, hogy ez számít-e). Jelenleg nem találok sehol TKL verziót.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#51465) dqdb válasza Kicsimix (#51461) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az ár nem számít, akkor a minőséget tekintve a Varmilo VA109M jelenti magyar kiosztásban jelenleg a csúcsot, és ahogyan elnézem az újonnan megjelenő billentyűzeteket, nem igazán fenyegeti veszély, hogy megelőzik. Minden más minőségben visszalépés, csillámpóni világításban előrelépés.

Domonkos: ha jól számolom, akkor ~533 mm széles lehet :) Ez egyszerűen annyira beteg, ha lesz belőle group buy (viccnek készült render, de a GMK Dots és pár másik projekt is így indult), akkor hülye leszek valószínűleg ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51582) koxx


koxx
MODERÁTOR

Varmilo VA109M CMYK TKL változatnak mennyi szokott lenni az itthoni ára? a full size 59e.

(#51683) dqdb válasza Mr.Csizmás (#51682) üzenetére


dqdb
nagyúr

szabvány alkatrész értsd ... rávaló kupak
Nem tudok mondani egyetlen kupakkészletet sem 2u széles Ctrl-lal, sem 5.75u széles Space-szel, amit az újabb modelleken alkalmaznak. Még a csillió billentyűs custom készletekben sem.

Nem úgy kell nézni, ha valaki a topikban Logitechet keres, hogy túlárazottan szeretne középszert venni, hanem úgy, hogy egérfronton szereti a márkát, de nem tudja, az egerekkel ellentétben billentyűzeteknél a Logitech középszert kínál drágán, és van nála jobb és/vagy olcsóbb alternatíva.

GSP: írd le, hogy mik az igények és mi a keret. Aztán a Varmilo VA109M/Ducky One 2 RGB UK/Ducky One 2 RGB HU/Corsair K70/CM CK550/CM MK750/Fnatic Streak/Fnatic Rush Pro vonalon akad valószínűleg megfelelő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51719) Dr. Akula válasza blue_23 (#51718) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Low costban van a CM CK550. Kb. a megadott árkategóriádban van, de médiagombok csak Fn kombóval. Persze full ABS, ahogy kb. minden kommersz gyártmány is.

Középkategóriában valami jobbfajta PBT kupakos, pl. Varmilo, Ducky (bár ez utóbbiak szeretik az ABS-t, figyelni kell). Ez olyan 40-50k-ról indul, pl. Varmilo VA109M CMYK. És ez még nem is olyan drága, egy Corsair K70-ért is simán elkérnek annyit, és az csak ABS.

Hogy ennél a Varmilonál a médiagombok átdefiniálhatók-e (gondolom nem levelezés és számológép kéne, hanem hangerő, play/stop) azt nem tudom, de majd mások megmondják. :)

(#51748) dqdb válasza F4ther (#51747) üzenetére


dqdb
nagyúr

Árban az egyik véglet a Fnatic Rush Pro, ennél olcsóbban Cherry kapcsolós billentyűzetet nem igazán kapni (az 50 dolláros G.Skill-t hagyjuk, Európában nem lehet még kapni, és áfával együtt már messze nem 50 dollár lesz, mire ideér), és minőségre teljesen rendben van, a másik véglet Varmilo VA109M, aminél jobb minőségű kupakokat másnál nem kapsz. A feltételeid mellett a kettő közé választékból történő ajánlásnak nem látom értelmét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52129) dqdb válasza Jorus (#52127) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ducky One 2 RGB, de semmiképpen sem a magyar változat belőle, hanem UK kiosztással, világítós vonalon a legjobb minőségű kupakkészlet (a magyarhoz a másoknál szokásos gagyi mártogatós jár), jó építési minőség, kiterjedt makrózhatóság (töltsd le a felhasználói kézikönyvét), mindenféle Cherry MX kapcsolóval kapható.

Varmilo VA109M, ha a világítás iránti igény annyira nem erős, cserébe magyar kiosztással is jó minőségű, de nem világítós PBT kupakokat kapsz (ami minőségben minden mást a piacon a földbe döngöl), jó építési minőség, kiterjedt makrózhatóság (töltsd le a felhasználói kézikönyvét), mindenféle Cherry MX kapcsolóval kapható.

Ha a barna kapcsolót a taktilitása miatt szereted, akkor az ár szempontjából másik irányból megközelítve ott van a CM CK550 Gateron kapcsolóval (a barna Cherrynél jobb taktilitással és finomabb működéssel), magyar kiosztással kapható a szokásos szintet mártogatós kupakkal, árkategóriájában jó építési minőség, makrózhatóság. Árban felette ott van a Cherry kapcsolós MK750.

Ha Corsair vonalon maradsz, akkor érdemes a sok gépelés miatt megfontolni a kiegészítő PBT kupakkészlet megvásárlását.

Játékra nem biztos, hogy a kék Cherry a legjobb választás a nagy hiszterézise miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52145) Dr. Akula válasza Jorus (#52127) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Varmilo VA109M CMYK (MX Blue). Bár nem írja, de itt látszik hogy van háttérvilágítása (a billentyűk felirata nem). Brown úgy látom nincs készleten, de Red az igen, ami elvileg játékra jobb.

K95-öm volt 2 is (Brown + Speed), de annyi pénzt szerintem nem ér, és csak ABS. A makró gombok meg csak idegesítettek, és értelmét se látom. Ha pörög a játék, akkor úgyse fog eszedbe jutni megkeresni, ha meg nem, akkor akármelyik hagyományos gomb is ugyanúgy megteszi, van idő odanyúlni.

(#52280) dqdb válasza Tengri (#52279) üzenetére


dqdb
nagyúr

Duckyból nem szerencsés ajánlgatni a magyar változatot, mert akkor ugranak a jó minőségű doubleshot PBT kupakok, és a szokásos gamerergébé tejfölös doboz falvastagságú kupak jár hozzá, ami a hangot a rossz irányban befolyásolja.

capafog23: a kapcsoló csak egy tényező a sok közül a hangban. Corsairek stabilizátorai hírhedten csattogósak, azok nagyon el tudják rontani a halkság érzését.

Engedd el az RGB-t és vegyél egy Varmilo VA109M-et, egyszerűen más liga minőségben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52281) Jorus válasza dqdb (#52129) üzenetére


Jorus
nagyúr

És Dr. Akula köszönöm szépen a válaszokat, végül vettem egy Varmilo VA109M-et és egy Roccat Vulcan 120 AIMO-t is. Öcsémnek is cserés a billentyűzete, használom egy ideig mindkettőt, amelyik kevésbé jön be, azt megkapja ő. :)

A Varmilo nagyon kényelmes és egyből kézreáll minden tekintetben, csak a szoba / asztal egyéb berendezési tárgyaihoz nem passzol stílusban, de ezzel meg lehet próbálni együtt élni. :) Gépelésre, játékra tökéletes egyaránt, a háttérvilágítás lehetne kicsit markánsabb, bár nem nagyon nézek le a billre általában. Érzésre nagyon jó használni, a billentyűk útja, ereje nagyon otthonos a Razer után. Az alkalmazásokhoz rendelhető funkciók és a makrók hiányoznak leginkább, erre még nem tudom, mit találok ki, vagy lehet megszokom, hogy nincs. :) Egyébként általános minőségérzetre, tömegre, felépítésre nagyon kellemes és minőségi darab, a kapcsolók fantasztikusak valóban.

A Roccat elsőre nagyon furcsa, pici a billentyűk felülete, illetve elég távol is esnek egymástól, így néha még el-elütök néhány karaktert, illetve az is szokatlan, hogy maga a billentyűzet teste nagyon alacsony, de a billentyűk nagyon magasan kiállnak az aljzatból - ez persze érthető, mivel a kapcsoló teste is kívül van. Ahhoz képest, hogy ezzel reklámozzák - mármint az alacsony építéssel - valamival még magasabban is vannak rajta a gombok összességében, mint a Razeren. A sok csili-vili fícsört kikapcsoltam, egy színben világít. Gépelési hangra teljesen halk a Razerhez képest, amit szintén szokni kell, illetve valamivel rövidebb úton jár a saját készítésű kapcsolójuk, mint a megszokott Cherry, de néhány óra alatt meg lehet szokni. Szép a csiszolt alufelület, stabil, nehéz az egész kialakítása, a felcsatolható csuklótámasznak ellenben nem sok értelme van, mert ahhoz, hogy alátámassza a csuklóm, túl alacsony. Jók a programozható, alkalmazásokhoz rendelhető makrók.

Mindkettő esetében szokni kell az US után a UK/magyar kiosztást, egyelőre csak a hosszabb bal shift, ami érezhetően hiányzik, minden más megszokható.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#52287) nyunyu válasza Jorus (#52281) üzenetére


nyunyu
félisten

A Varmilo nagyon kényelmes és egyből kézreáll minden tekintetben, csak a szoba / asztal egyéb berendezési tárgyaihoz nem passzol stílusban, de ezzel meg lehet próbálni együtt élni. :)

Valami bővebbet írhatnál arról, hogy melyik VA109M-et sikerült megvenni.
Pl. kapcsoló típus (MX Blue/Brown/Red/Pink...), meg dizájn (Ink Rhyme, Vintage Days+CMYK, Koi, Sakura, Sea Melody, Muted Moonlight, Greenery Forest Fairy...)

Másik rettenetet inkább nem kommentálom, mert úgyis tudjátok, mennyire kedvelem a floating dizájnt, ráadásul hagyományos méretű kapcsolókkal és tanga kupakokkal... :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52341) dqdb válasza Dave567 (#52338) üzenetére


dqdb
nagyúr

20e: CM CK550
50e: Varmilo VA109M

Választék van persze a kettő között is, csak éppen nem nyújtanak szinte semmivel sem többet (ha egyáltalán többet nyújtanak és nem kevesebbet, csak a márkanév miatt kérnek érte több pénzt).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52398) dqdb válasza DewiL (#52397) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyébként a belgák sincsenek sokkal többen és a kiosztásuk is érdekes, ott mégis van elérhető termék, de mindegy túl kell ezen lépni, ez van.
Nem a lakosságszám számít, hanem a piac mérete. A belga kiosztás amúgy nagyon közel áll a franciához, így a legtöbbször ők nem is kapnak sajátot (valami eltérés van, mert láttam már belga billentyűzetfanatikust sírni, hogy miért mindig francia kiosztás jut nekik :D ).

az sem fontos hogy mechanikus legyen
Azért mechanikust írtam, mert ott van esély kupakcserére, bár a gyártók aktívan tesznek az ellen, hogy egyszerű legyen az élet. Nem mechanikusban általában egyedi kupakok vannak, és kész, így ha valamiből nincsen magyar változat, akkor nem is legózható össze.

ROCCAT Horde Aimo
ASUS TUF Gaming K5

Körülbelül ilyen sorrendben húznám ki a listáról. A membranical/memchanical és egyéb szavakkal körülírt rettenetek a membrános és a mechanikus billentyűzet rossz tulajdonságát vegyíti, azaz membránosan rossz rajta gépelni, cserébe jó hangos is.

ASUS ROG Strix flare
Ennek szimplán csak vicces az ára ahhoz képest, amit nyújt. És ha ugyanaz a magyarított kupakkészlete, mint az újabb ASUS billentyűzeteknek (ROG Strix Scope például), akkor ezt jó nagy fokú igénytelenséggel hozza.

Olcsón CM CK550, drágábban Ducky One 2 (bár a magyar változata messze nem hozza kupak terén azt a szintet, mint az angol vagy német, és ami miatt ajánlott) és Varmilo VA109M (világos kupak, így a monitor fényénél is látszik a felirat), ezeken belül red, silent red vagy brown kapcsoló.

De mindegyik hangosabb lesz, mint a K800. Függ a kezedtől is, hogy mennyire, de biztosan hangosabb lesz.

Esetleg még Cougar Vantar vagy 200K, bár ezek minőségével többeknek akadt problémája, érzésben és hangban ez áll a mostani billentyűzetedhez a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52545) Dr. Akula válasza monchichi20 (#52544) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ennyi pénzből kijön egy Varmilo VA109M CMYK (Silent Red) is. A különbség meg fényévek.

(#53024) dqdb válasza Sidorovich (#53021) üzenetére


dqdb
nagyúr

egy enyhe OCD miatt idegesítene, ha csak ez az egy hardver más márkától van miközben minden cuccom Asus a gépen
Ezt nem OCD-nek hívják, hanem márkafanatizmusnak és marketingesek legnedvesebb álmának. Ha enyhe OCD-d van, akkor ezen a gyönyörűséges kupakkészleten gyakorolhatod, hogy mennyire zavarnak az előző hozzászólásomban linkelt vizuális gányolások.

De mi a baj ezekkel? Tesztekben nem húzták le őket.
Vannak tesztek és vannak "tesztek". Az előbbi ritka, mint a fehér holló, az utóbbival a padlás is tele van. Az utóbbiak ismertetőjele, hogy a teszt lényegében arról szól, hogy diszkógömbként mennyire menő a billentyűzet, az előbbiben azért levesznek egy kupakot, hogy megnézzék, milyen minőségű, néznek hangot, van tesztgépelés, stb.

Mit ajánlanál helyette?
Sokkal olcsóbban CK550, drágábban Ducky One 2 RGB (bár ebből nem a magyar feliratos változat az igazán jó), csillámpóni nélkül Varmilo VA109M (vagyis felsoroltam a 40-50 hozzászólásonként beszúrt szokásos listát). Az első hozza az ASUS szintjét, a középső építési minőségben megveri (a nem magyar változat a kupak minőségében is), a legutolsó építési minőségben és kupak minőségében bucira veri.

A kapcsoló akkor fix minden mechnaikus billentyűzeten?
Nem mindegyiken fix, akad cserélhető kapcsolós. Ezek egy része teljesen feleslegesen ilyen, mert nincsen mire kicserélni (optomechanikus kapcsolókkal szerelt Tesoro billentyűzetek például ilyenek). Persze akad olyan, aminél tényleg előny és működik a cserélhetőség, de mainstream vonalon nem igazán elterjedtek ezek a billentyűzetek, a Glorious GMMK az egyetlen, amit itthon is meg lehet venni.

Azt azért nem árt tudni, hogy kiskereskedelmi vonalon 0,2-1,1 dollár egy kapcsoló típustól függően, szóval egy komplett billentyűzetnyi csere és a kísérletezés nem biztos, hogy olcsó lesz, és ha valaki a piros-barna-fekete-kék választékban mozog csak, akkor olcsóbb eladni egy nem cserélhető kapcsolós billentyűzetet és venni egy másikat, mint eleve cserélgetésre berendezkedni.

Csak vásárláskor lehet eldönteni, hogy melyikkel kéred?
Nincsen olyan, hogy kéred, előre legyártott SKU-t veszel le a polcról. Ha adott billentyűzet elérhető olyan kapcsolóval és feliratozással, amilyet szeretnél, akkor meg tudod venni, ha nem, akkor IJ.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53670) dqdb válasza AsakuraDave (#53668) üzenetére


dqdb
nagyúr

Razer Huntsman TE: ez egy jó billentyűzet
bármely más Razer: elkerülendő
Logitech: mechanikus vonalon elkerülendő

Billentyűzet kategóriában a Varmilo VA109M és VA88M még mindig a legjobb a piacon kapható darabok között, az integrált diszkógömb kategóriában a Ducky One 2 RGB és TKL verziójából a nem magyar változata ajánlott még és a Huntsman TE. Vagy olcsóbban a CM CK530 és CK550.

A többinek vagy az ár-érték aránya nincsen rendben, vagy szimplán csak elhibázottnak nevezhető konstrukció és az ár-érték aránya sincsen rendben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53991) dqdb válasza kovta23 (#53990) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami nincsen:
1. bizonyítottan halk, világítós, magyar billentyűzet olcsón

Ami van:
1. halk, nem világítós, de világos kupakos, így monitor fényénél látható, magyar billentyűzet olcsón (Cherry MX Stream 3.0)
2. hangosan csattogó, világítós, nem mechanikus, magyar billentyűzet olcsón (bármelyik memchanical, mecha-membrane, félmechanikus vagy hibrid elnevezésű rettenet)
3. közepesen hangosan vagy hangosan csattogó, világítós, mechanikus, magyar billentyűzet drágábban (CK550)
4. halk, világítós billentyűzet drágán, de nem magyar kiosztással (MX Keys)
5. halk, félig-meddig világítós, világos kupakos, magyar mechanikus billentyűzet drágán (VA109M Silent Red)
6. halk, de az előzőnél hangosabb, világítós, magyar mechanikus billentyűzet drágán (Fnatic STREAK + GMMK magyar kupakkészlet)
7. random választás egy bolt kínálatából, aztán vagy bejön, vagy nem
8. asztali kislámpa, és akkor az első pont megfelelő lesz. Éltek emberek és használtak este számítógépet azelőtt is, hogy a gamer marketing elsődleges funkcióját tekintve fényforrássá próbálta meg azokat alakítani

Ami volt:
1. halk, világítós, magyar billentyűzet olcsón, ami már kifutott és egész életciklusa alatt minőségi nyűgjei voltak (Cougar 200K, Cougar Vantar)
2. halk, világítós, vezeték nélküli magyar billentyűzet drágán, amit a Logitech már évek óta nem magyarít (K800)

A K120 amúgy újonnan átlagosnak, fél évesen már hangosnak, 2-3 évesen meglehetősen hangosnak számít, így a hangot ahhoz mérten nézd.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54362) dqdb válasza hangya7 (#54361) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen. Dyesub akad (Varmilo VA109M/88M), mint tartós feliratozási módszer.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54520) Dr. Akula válasza dannyl (#54519) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Itt az embered: Varmilo VA109M Silent Reddel. Nekem is ez van, nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#54693) Domonkos válasza Jhonny (#54692) üzenetére


Domonkos
Ármester

igen, VA109M

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#54755) dqdb válasza Rayyy (#54754) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ducky One 2 RGB magyar kiosztással és Cherry MX Silent Red kapcsolókkal. Ha a magyar nyelvről lemondasz, akkor ugyanez a Ducky UK kiosztással, vagy Fnatic STREAK szintén Cherry MX Silent Red kapcsolókkal. Ha azért kell a világítás, hogy este is lásd, akkor csillámpóni alternatívaként ott van a Varmilo VA109M szintén magyarban és ugyanezzel a kapcsolóval, csak éppen a kupakok világosak, így tökéletesen látszanak a monitor fényénél.

Ha visszakérdezel, hogy és olcsóbban, akkor marad a 10-15e forint alatti választékból random válogatás a membránosok között elkerülve a hibrid, félmechanikus és mecha-membrane hívószavakat (ezek ugyanis hangosak), hátha belenyúlsz valami jóba, amivel itt senkinek sincsen gyakorlati tapasztalata.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54868) dqdb válasza Williamgrant (#54866) üzenetére


dqdb
nagyúr

Diszkógömb helyett csak fehér színnel és UK kiosztással Logitech MX Keys és Logitech K800. Fények nélkül világosszürkében magyar kiosztással Cherry MX Stream 3.0, ez legalább olcsó (keress vissza nyunyu beszámolójára). Még akad egy ollós Microsoft és ezzel elfogyott a komplett ollós kínálat. Mechanikusban, ami halk és jó minőségű, az Varmilo VA109M magyar kiosztással és Cherry MX Silent Red kapcsolókkal.

6KRO-t egyik ollós sem tud (a Varmilo igen), ha játszanál, ezt vedd figyelembe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54871) Williamgrant válasza dqdb (#54868) üzenetére


Williamgrant
veterán

Megnéztem a rendelhető cuccokat és a gyártó oldalát is, az ajánlásod alapján VA109MP2W-t keresek (MX Silent Red kapcsolóval), de sajnos mindenhol csak MR2W (MX Red) és MC2W (MX Blue) vásárolható.

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#55117) dqdb válasza bluekoli (#55114) üzenetére


dqdb
nagyúr

Húzd le a billentyűnkénti világítást a listáról, és akkor a magyar kiosztású Varmilo VA109M Cherry MX Silent Red kapcsolókkal teljesíti a többi feltételt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55124) nyunyu válasza Tufa_ (#55119) üzenetére


nyunyu
félisten

Vettem egy Roccat Aimo 120-at

Ezt elnézve minden megvan benne, amit a mai modern gamer billzetekben utálok:
- anyaghiány anyaghiány hátán
- floating dizájn, hiányzik a billzet ház fele
- ismeretlen kapcsoló
- mondtam már a tanga kupakokat, amiből kilóg a komplett kapcsoló segge?
- de legalább szépen világít
- árán is legalább dupláztak a marketingesek

Ezen tényleg csak úgy lehet segíteni, ha lecseréled egy VA109M Stay Pangahra, feltéve ha kapsz olyat 3 hónap múlva magyar kiosztással.
Én valószínűleg MX Clearrel rendelném, aztán o-ringezném, de hát nekem az a perverzióm, nem a gyárilag hangtompított MX Pink, amivel szintén rendelhető.

Nem tudok elég nagy facepalmot írni ide

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55133) dqdb válasza Chaser (#55132) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem létezik. Vagy a jó minőségből kell leadni (aminek szerintem a kupak az egyik fontos eleme), és megkapja a szokásos tejfölös doboz kupakot a magyar Ducky One 2 RGB-vel (ami a kupaktól eltekintve egy jó minőségű billentyűzet), vagy az RGB világításból, és akkor ott a Varmilo VA109M (ami az angol kupakkészletes Duckynál is jobb minőségű billentyűzet jobb minőségű kupakokkal).

Valószínűleg sok millió elég lenne megfinanszírozni az öntőformákat és legyártatni pár tízezer készletet a TaiHaóval. A kisebb szériákkal dolgozó custom gyártók egyike sem foglalkozik világítás kupakkészletekkel (GMK, SP, Keyreative, JTK, Infinikey, ePBT, MelGeek, Drop). Amíg ezt nem vállalja be senki, addig marad a fenti kettősség.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.