Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#51038) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

Úgy érzem, hogy a laptopom lassan a végét járja, és addig szeretnék megválni tőle, amíg még működik.
Jelenlegi laptopom így néz ki:
core2 duo T5850 2,16ghz
4gb ddr2
400gb hdd
ati radeon hd 3470 512mb

Mivel egy olyan teljesítményű laptopra, ami ideális lenne, jelenleg sajnos nincs keret, úgy döntöttem összerakok egy asztali konfigot. Ezt a fennálló szűkös keretből(70-80, vagy nagyon max 90k) úgy szeretném megvalósítani, hogy csak a procin szeretnék spórolni, amit kicserélve egy időtálló, megbízható erős gépem legyen. Mivel fogalmam sincs, hogy egy komolyabb procira mikor lesz pénzem, ezért most is olyat szeretnék, ami azért jobb mint a jelenlegi, de később(mondjuk 1év múlva) könnyen cserélhető legyen. Nézelődtem, utánaolvastam, és arra jutottam, hogy egy valamiféle pentium proci lenne jó, viszont kérdés, hogy 1150es hashwell-es, vagy 1155ös ivy bridge lenne ideálisabb.

Szóval a kérdéseim:

1. Egyáltalán mi az általános vélemény ezekről a procikról, illetve lesz-e érezhető javulás a mostanihoz képest?
2. A beépített IGP teljesítménye mennyivel lenne elmaradva, ill mennyivel lenne jobb, mint a mostani videokártyámé?
3. A 1150es, vagy a 1155ös foglalat lesz "menő" a későbbiekben?
4. Mekkora hátrány lenne, ha 1333mhz-en hajtaná meg a leendő 2x2giga 1600as ramokat(amit később szeretnék 8 gigára bővíteni)
5. Lehet-e/érdemes-e ezeket a procikat húzni?

Egyébként amire használnám a gépet:
Visual studio, virtuális gépek használata(win xp és win7), photoshop, internet, film, és esetleg néhány alap, talán régebbi játék, de az nem jellemző(lényeg, hogy nem akarok a legújabb játékokkal játszani)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.