Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#158041) Cifu válasza Mérnök ember (#158033) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csakhogy Gibo javaslatán túl legyen egy AMD-s változat is. :)

Én annyit tennék előre hozzá, hogy alapvetően a HDD-t ha ki tudod menteni (szükséged van rá) a jelenlegi konfigodból, akkor célszerű egy nagyobb SSD-t (500GB-1000GB körüli) vásárolni és a mellé berakni. A töltési sebességet nagyban befolyásolja, hogy HDD vagy SSD van a gépben, és a mai játékok erős hízókúrán vannak, ugye a CP2077 is alapból 70GB körüli lesz, de DLC-kkel együtt én bizony 100GB feletti méretet is simán valószínűsítek. Szóval én inkább javaslok legalább egy 500GB-os SSD-t, a Windowsnak kell legalább 50GB, de célszerű inkább 100-al számolni (hízni fog az is), és akkor még marad elég hely, hogy a játékokat is ide pakold.

Plusz még amit Gibo is említett: sajnos VGA-k terén most hektikus időszak van, nehéz okosnak lenni. Lehet, hogy október végén - november elején lesz egy árzuhanás és jönnek az új kártyák, de az is lehet, hogy az új kártyák később jönnek és drágán még. Benne van a pakliban, hogy jövőre fognak csak az árak normalizálódni... :(

Ház: [Cooler Master MasterBox MB600L]
Extra venti: [Noiseblocker BlackSilent Fan ITR-XL-2]
Tápegység: [FSP Hydro Pro 500W OEM]
Alaplap: [AsRock B450 Pro4]
CPU: [Ryzen 5 2600]
CPU hűtő: [Alpenföhn Brocken ECO Advanced ]
RAM: [Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black ]
VGA: [MSI GTX 1660 Super Ventus XS OC]
SSD: [Crucial MX500 500GB]

Ez gépösszeszereléssel, BIOS frissítéssel cirka 277 ezer forint a PCX-nél.
A CPU hűtő nem létfontosságú ebben az esetben, de ajánlott.
A VGA terén itt egy fokkal visszaléptem, és GTX 1660 Supert választottam, ez nehéz ügy, de a sima RTX 2060 szvsz nem éri meg, mert a Ray-Tracing effektekhez esélyesen úgy is kevés lesz, legalább egy RTX 2060 Super kellene, de az már a pénzügyi kereten túl mutat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.