Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#141751) spileraaa válasza spileraaa (#141739) üzenetére


spileraaa
senior tag

pmben írták de nem nagyon értem ezeket a szakifejezéseket hogy a mostani házal mi is a probléma főleg hogy most 28% olcsóbb [link]

Bár, mg mindig nem értem, miért ATX lapot mATX helyett, utóbbi olcsóbb, és ugyanaz a VRM-je, van rajta szvsz minden, ami szükséges : )

ilyet hol lehet vásárolni vagy menyire jó így használni a dvd írót?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141752) Paxker315 válasza spileraaa (#141751) üzenetére


Paxker315
addikt

Tegyük fel, hogy fej-fej mellett hasonlítod össze a B450M Pro4-et és B450 Pro4-et.

az általad kiszemelt felhasználásra TÖKÉLETES az mATX (B450M) változat is, ellenben olcsóbb. Megkockáztatom, egy B450M HDV is elég lenne, úgy sem fogsz 2 ram modultól többet használni.

Látom, a tápos topikban is érdeklődtél, s a Bitfenix Formula Goldot választanád. Elismerem, top cucc, 450w-os még kedvező árú is, jobbat nem is találsz 20k alatt, de, a 300w-os PurePower11 is bőségesen elég, ha úgy sem lesz dVGA-d

Amire visszakanyarodva: A Ryzen 2200G IGP-je lazán megbirkózik az Általad választott felhasználási területekkel (filmezés, YT, böngészés). A 2400G általánosságban véve nem éri meg a ~12ezer ft felárat, a kijelölt felhasználásra tökéletesen semmi különbséget nem vennél észre. Fölösleges dedikált grafikus kártyát vásárolnod. Így bőség a 300w táp is. Az alaplapoknál meg, ha jól látom, főleg a PCI-E helyek számában van különbség, de Számodra ez sem lényeges.

A ház jó.

MARADHAT a PurePower11 300w, jó az ATX B450 Pro4 is, csak az mATX olcsócskább lett volna valamivel, a ház ennyiért pöpec, a 2400g nem éri meg a felárat, és azt hiszem, több kérdés nem volt. (más topikokat végigbögarázva) :B

#141744 SyMbioTe:
Köszi szépen az AMD opciót is, valahogy én totál megfeledkeztem róla, lévén, tisztán játszani a 9400f jobb ár:érték arányú most talán. Igaz, ha később fejlesztene procit, annyi előnye van az AM4-nek, hogy a 3-4th generációs Ryzeneket is kezelni fogja. De gondolom, inkább használja&egyben cserél pár év múlva :B :R De így korrekt, hogy több lehetőség közül is válogathat

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141753) Lanash válasza SyMbioTe (#141742) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszönöm. Nem vagyok egyszerű eset :DDD
mini itx configot szeretnék építeni,de megláttam az árakat és dobtam egy hátast. Azért is érdekel az ATX, hogy össze tudjam hasonltani. (Bár lehet, hogy mini itx-be nem jó lapokat néztem)
Kompakt víz csak az itx-be kéne.
Mi a különbség 1Tb Samsung 970 Evo Plus M.2 és a WD 1TB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS100T2B0B között? Mert árban nem egy ligában mozognak.
Ahogy láttam a RTX 2060-at írtad, ez elég lesz 1440p-re is? Nagyon lemaradtam alkatrész fronton.

(#141754) hajniooo válasza SyMbioTe (#141740) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Köszi szépen! :)

Igen, tudom, hogy gyér Edigitalban a kínálat. De ez a 96 ezer ft áfázás után 76ra redukálódik. Szóval talán így jobban hangzik, nem? :)
Házam van, de az 10 évvel ezelőtti. Ha nem muszáj, nem vennék újat.

Mennyiért lehetne eladni kb ezeket a ramokat?
Egyébként azt mondták még a szervízben, hogy a processzort nem tudták leellenőrizni, mert nem volt hozzávaló alaplapjuk. Szóval, ha az netán még jó, akkor kb mennyiért lehetne eladni egy Intel Pentium Dual-Core G3250 3.2GHz procit?

Egyébként eddig Inteles voltam. De semmi ellenvetésem, hogy áttérjek. Van amúgy lényeges eltérés közöttük?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#141755) varmi2 válasza Lanash (#141753) üzenetére


varmi2
nagyúr

A két ssd között az a különbség, hogy a samu nvme míg a wd sata rendszerű. Sokkal gyorsabb, az nvme, de normál használat mellett, tehát op, rendszer, játék futtatás, böngészés, nem lesz semmi előnye az olcsóbbhoz képest.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#141756) spileraaa válasza Paxker315 (#141752) üzenetére


spileraaa
senior tag

Bitfenix Formula Gold

akkor ha jól értem csak akkor érdemes ezt vegyem ha később beruházok videokártyára is?

elfelejtetem említeni skypeon szoktam havonta kb egyszer konferenciát tartani és ott a manycam programot használom a gyári kamera program túl egyszerű és legtöbbször nem is működik rendesen

ezekhez kell majd videokártya?

és nagyon ritkán szoktam videót szerkeszteni mielőtt feltöltöm YouTube-ra vágások meg egyszerűbb dolgok pár effekt vagy felirat

a dvd olvasóval vagyok meg nagy dilemmában hogy egyáltalán ebbe a házba lehet e szerelni dvd írót

mert ha nem akkor azt is vegyem ki a rendelésből és később beruházok egy külsőre (mondjuk ahogy olvastam azok elege gyengék nem? )

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141757) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Újra én. :)
A javaslataitok szerint a következő konfigot fogom megvenni és megkérnélek benneteket, hogy tuti, 100%, hogy rendben lesz-e minden? :D

MB: ASRock B450M Pro 4
CPU: Ryzen 3 2200G
RAM: 1x8GB G.Skill Aegis 3000MHz (később még egy darabot veszek, akkor fog menni dual-channelbe?)
SSD: 120GB Kingston UV500 M.2
Táp: BE QUIET! System Power 9 400W
Ház: Thermaltake Versa H17 Ablakos

Ha később akarnék venni egy max. RX580-as szintű gpu-t (de esélyesebb, hogy 570 lesz), akkor a proci kitudná hajtani és a táp is elég lenne hozzá?

Köszi szépen!

(#141758) Paxker315 válasza Skinny26 (#141757) üzenetére


Paxker315
addikt

rendben, DE. Nincs garancia rá, hogy a nem kitben vásárolt RAM-ok futni fognak majd dual channelben. Így, ha teheted, vagy most vedd meg a dual-kit 2x8 gb-ot, vagy, vegyél 2x4 gb-ot és később eladod&veszel 2x8-at a helyére.

RX580 fogyasztása gyári beállításokkal 200w fölé megugorhat, de, értelmes feszültség-power target értékekkel kb. 150w~-ra redukálhatod, anélkül, hogy teljesítményben hátrányt szenvedne. Ez a srác pl. kíváncsiságból 400w-os tápot tett Vega64 alá... Ha feltétlen túl akarsz biztosítani, FSP Hexa85+ 450w és úgy marad mozgástér.

Izé, HDD van, ugye? Mert 128gb az pillanatok alatt betelik, meg amúgy sem érdemes roskadásig pakolni az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141759) Skinny26 válasza Paxker315 (#141758) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Köszi szépen!

Jelenleg az a helyzet, hogy az oprendszer mellet csak a csgo fog helyet foglalni, mert erre a célra akarom használni. Van mellette egy PS4-em, dolgozni meg Macbook-on dolgozom. Ha nagyon szükséges, akkor majd később veszek egy WD10EZEX-et, de van még itthon 1-2 külcső winchester is.

Néztem a bequiet oldalán a kalkulátorban, hogy mennyit fogyasztana. Elméletileg elég lenne az 580-hoz, de sokkal reálisabb az, hogy egy 570-et fogok talán venni. Ez esetben úgy gondolom, hogy elég lesz a 400W-os tápegység. Szerinted?

(#141760) Paxker315 válasza Skinny26 (#141759) üzenetére


Paxker315
addikt

RX570-hez bőségesen. Közben naiv bizakodás, hogy a Navi majd hoz 100w TDP körül 1660Ti teljesítményu kártyát is. :DDD

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141761) spileraaa


spileraaa
senior tag

köszönöm az eddig tanácsokat és válaszokat
és persze a türelmet

ezt rendeltem meg végül

Ez a végleges
alaplapból végül az olcsóbbikat raktam nem láttam nagy különbséget ASRock B450M Pro 4 és ASRock B450 Pro4 között (biztos van valami de nem tudom mi)

dvd írót külsőt az emagrol rendelem mert van 100 lei kuponom
[link]

most viszont egy másik fórumban ujbol beszóltak de csak ennyit : Az a táp nem lesz neked jó hosszútávra..

a romániai iponon 25 ezer ft -al olcsóban megkaptam ezt a gépet mint a román oldalakon lett volna

sőt a magyar ipon-on is drágább ugyanez a gép
a roman iponon 118 ezer ft jött ki átszámolva
a magyar iponon pedig 126 ezer ft

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141762) varmi2 válasza spileraaa (#141761) üzenetére


varmi2
nagyúr

A két lap között a különbség annyi, hogy az egy matx míg a másik egy atx lap.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#141763) spileraaa válasza varmi2 (#141762) üzenetére


spileraaa
senior tag

egy masik helyen ezt irtak

Az M -es az a mATX másik meg a ATX .
AB450M -n nincs pl DVI kimenet.
B450 Pro4 előnye:
9 fázisú tápellátás, azaz erősebb stabilabb VRM áramkörrel rendelkezik s jobb hűtéssel.

vagyis akkor mondjam vissza a rendelést és adjam le ujbol de most viszont a másik alaplappal mert az jobb?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141764) Paxker315 válasza spileraaa (#141763) üzenetére


Paxker315
addikt

Túl sok szakértő van. B450 és B450M Pro4 VRM felepitese ugyanaz. Ugyanúgy 6+3 fázisú, es a hutes is egykutya.

Kb. annyi különbseg van, amit korabban emlitettünk. Több PCIe foglalat a B450-en, meg full-ATX méret vs. kisebb B450m Pro4. (je, a Fatal1ty gaming K4 sem igazan ter el)

Jó választás volt, amit vettél. Fölösleges módosítgatni, teljesen. A táp kiváló választás, bármit mond bárki. A Formula Gold top-cucc. Ne bonyolítsd tovább már, mert, amire leadtad a rendelést, az

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141765) spileraaa válasza Paxker315 (#141764) üzenetére


spileraaa
senior tag

most mar offba rakom mondjuk nem az de mar túl sokat írtam ide

az össze szerelés ennyibe kerül 53,78 RON

de ezen az oldalon [link] viszont kevesebbet ír akkor most hogy is van?

vagy azért kerül többe mert nem azon az oldalon keresztül adtam le a rendelést?

egy ujabb hozaszolo
"-írtad hogy nem tudod mik a különbségek. Nem rábeszélni akartalak, de azzal jobban járnál.
Plusz DVI csati a legtöbb monitoron ott van , míg HDMI nem.
Akkora ház és mATX sok a fura dolog "

vagyis arra céloz nagy a ház és miért választottam a kisebbik alap lappot?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141766) palfitom válasza spileraaa (#141763) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem célszerű ilyen szakértőkre hallgatni. Ezt az erősebb VRM-et hol írták neked?

Teljesen jó a rendelésed, nem kell rajta változtatni semmit!

(Egyébként sem kell túllihegni Ryzen esetében a VRM-et, hisz a prociknak jellemzően ugyanott, 4-4,2GHz-nél -értelmes fesz mellett- van végük. Ha csillió-fázisú lapot teszel alájuk, akkor is...)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141767) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok
100-150k körül ki lehet hozni valami minimál konfigot, amin a mai játékok valamennyire elfutnak? Ha nem, akkor mennyi az a minimum összeg?
14-16 éves korosztály számára lenne a gép a mai divat játékokra (fortnite, apex stb.)
Lehetőleg új alkatrészek kellenek, de benne vagyok abban, hogy vadászok apróról pár hónapos garis alkatrészeket.
Ami van: monitor(ez egyelőre ,1680x1050, max később lesz upgradelve fullhdra), Bill, egér és SSD a rendszernek (120gb)
Ami kell: ház, táp, alaplap, proci, ram, VGA, háttértár a játékoknak (pár éve ennyi kellett, remélem most sem kell több ...)

Várom az ötleteket mert kicsit le vagyok maradva a mai konfigokkal... Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#141768) spileraaa válasza palfitom (#141766) üzenetére


spileraaa
senior tag

amugy időközben rájöttem miért van különbség ha minden igaz

https://ipon.hu/geposszerako/uj ha itt rakom össze akkor a végén egyből kéri hogy kártyával fizessem ki

de ha hagyományos módon rakom össze ott viszont lehet átvételkor fizetni de ott már drágább az összerakás

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141769) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv A topikot olvasgatva összeállítottam 2 konfigot. Érdekelne a véleményetek (pro és kontra ) , melyiket érdemesebb ? Tápom videókártyám meg minden más van (adatlapomon látható)

[AMD][/L]

[Intel][/L]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141770) viperabácsi válasza viperabácsi (#141769) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az AMD konfigba lehet egyenlőre csak egy R5 2400g menne később , ha megjelent R5 3600 .Intelnél nem tudom várható e 9xxx ben olyan ami komolyabb 9400F- tól és lesz IGP és nem " K "-s.Nem tuningolok így nincs szükségem a " K " - s felárra , viszont jó lenne igp mikor vga csere van akkor is működhetne a gép.
AMD oldalon 4c8T felett nincs IGP-s proci :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141771) varmi2 válasza viperabácsi (#141770) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az amd-s konfig ár/értékben jobb, és a jövőben is fog jönni bele új cpu, és új apu is. Én egy dolgot változtatnék meg benne. Felesleges az nvme ssd, én a helyedbe sata ssd-t tennék bele, ennyiért már 512Gb verziót is adnak, szintén m.2 kivitelben. Semmi előnye nincs az nvme ssd-nek normál hétköznapi használatban. De a dupla tárhelynek igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#141772) Feriboy2 válasza viperabácsi (#141769) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

Ha jól látom itx méretű konfigok igaz?
Általános felhasználásra (játék, böngészés, office) az NVME ssd tök felesleges, gyakorlatban semmi különbség nem lenne a 860 evo-hoz viszonyítva, szóval akár meg is tarthatod. (látom van wd blue nvme az is maradhat!)
Ha mégis új nvme ssd-t szeretnél (gondolom az itx méret miatt) akkor egy kingston a1000 is megteszi 10 ezerrel olcsóbban. Vagy ha jó a 2.5" méret akkor akár nagyobb méretű ssd is belefér a kerretbe, 20 ezer küröl vannak az 500 gigás 2.5" ssd-k. pl. crucial mx500 vagy WD blue 3D (ebből csak olyat vegyél aminek a nevében ott a 3D az az újabb, jobb)

Spórolt pénzből meg lehet pl ryzen 5 2600x-et venni, vagy akár maradhat a zsebedben is :D
Én nem ragaszkodnék az IGP-hez. Inkább vegyél használtan 2-3 ezer forintért vmilyen pci-e videókártyát így VGA cserekor is használható a gép és nem kell kevesebb maggal beérned.
Én az amd-s 2600x-es konfigot javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#141773) Paxker315 válasza viperabácsi (#141770) üzenetére


Paxker315
addikt

Már megelőztek az SSD-vel, esetleg, ha a letisztultabb kábelezés miatt választanál M2 foglalatost, akkor is felesleges az NVME felára.

Egyik lap-ram-cpu kombó sem rossz, esetleg, ha ryzen mellett döntenél és (ha mégis...) oc-znád a CPU-t, egy gyáritól jobb hűtő nem árthat.

Én, ha most építkeznék AM4-re, inkább vennék ideiglenes megoldásnak apróról használtan 2200g-t\ vagy első genes 4magost ~17-22k-ért, kihúznám vele a 3rd generációs ryzen megjelenésig, aztán alaplap bios frissít& új proc rendel.

Kíváncsiságból: milyen házikót néztél ki az ITX-csomagodnak? :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141774) viperabácsi válasza Feriboy2 (#141772) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi mindenkinek . Már van (mint adatlapomon látható egy Western Digital 500GB M.2 sata 2280 Blue 3D ssd-m Akkor kiveszem az egyenletből az NVME-t annak a helyére mehet a WD . Nem tudom melyik a jobb konfig. Még annyi kérdés , hogy a ramok garantáltan futnak 3000 mhz ( esetleg 3200 ) az AMD-s lapban ?
Az új procikkal együtt jönnek új lapok is vagy csak az X570 ?

(#141773) Paxker315 Van egy noctua NH-U9B SE2 Hűtőm , ahhoz lehet kérni a gyártótól AM4 -es lefogató kittet.Az gondolom minden procinak elég lesz.Értem az építkezésed , de rosszabb gépet nem akarok a mostanimtól.
BitFenix Prodigy ITX házban van a jelenlegi konfig
( adatlapomról :+ Asus z87i-pro + i7 4770 + noctua NH-U9B SE2 + SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ 8GB OC + Samsung 250GB 860 Evo SSD + Western Digital 500GB M.2 2280 Blue 3D +1024 gb notebook winyo + FSP Aurum gold 500W + Kingmax Herkules Nano Gaming 2x4gb + BitFenix Prodigy ITX + )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141775) SyMbioTe válasza Lanash (#141753) üzenetére


(#141753) Lanash
ITX az sajnos húzósabb szokott lenni árban mindig. Ráadásul 9xxx mellé B365 chipset lenne a legjobb, itt meg még ATX/mATX lapból sincs még sok, nemhogy ITX.
B360/H370/Z370/Z390-ből lehetne ITX-et keresni, viszont azokhoz meg BIOS frissítést kell kérni, hogy menjen a 9400F bennük.

Asrock B365M Pro4, ATX-be B365 Pro4 pl.

Az SSDk között, ahogyan varmi2 is írta, a Samsung az NVMe M.2, a WD meg sima satán kommunikál. A WD az megspóról neked 2 kábelt, de gyorsabb nem lesz.
Az NVMe, jóval gyorsabb lesz elméletben, de általános használat alatt te ezt nem fogod érezni. :D
Szóval nem szükséges az NVMe.

2060 nagyjából elég WQHD-re, közel maxiumum, vagy akár maximumon is, ezt játéka válogatja.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141776) SyMbioTe válasza hajniooo (#141754) üzenetére


(#141754) hajniooo
Ramot ~8-10k között szerintem, a proci az nem ér túl sokat, majdhogynem sör/csoki árban van.
Max pár ezres.

2200G i3-8100-val kb. pariban van, viszont olcsóbb, és van benne egy erősebb IGP (mondjuk ez számodra kevésbé releváns)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141777) SyMbioTe válasza Skinny26 (#141757) üzenetére


(#141757) Skinny26
Jó lesz ez.
Ramból én is inkább 2x4 vagy 2x8-at néznék. Ha meg bővítezs, mondjuk 8-ról, akkor meg elpasszolod a KIT-et.

570-hez elég a 400W, 580-hoz azért már ki van centizve, de elég lehet. /bár nálam is egy CX450M hajt egy 580-at :D/

SSD: Ha elég 128Gb neked, akkor OK, de 10-11k-ért kapsz sima 2.5"-ös Satás 240Gb UV500-at, vagy Cruical BX500-at.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141778) Paxker315 válasza viperabácsi (#141774) üzenetére


Paxker315
addikt

Érdemes átfutni. TLDW: a 2600x van kb. pariban a 9400f-el "jáccósban", ha 3400Mhz CL14-es manuálisan hangolt RAM-al párosítod. Míg a 9400f lazán elvan olcsólap-olcsóram kombival is, jelentősebb teljesítményvesztés nélkül.

Ami az amd mellett szól: fejleszthetőség, OC, hyperthreading. Meg nem csak játék az élet ;]

Nem tudsz rosszul választani a két proci közül.

A RAM-oknak futnia kell 2933-mhz-en, de a 3200 sem kizárt.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141779) SyMbioTe válasza sagesz93 (#141767) üzenetére


(#141767) sagesz93
Szia!

AMD:

Alaplap: Gigabyte B450M-DS3H, Asrock B450M-HDV ~22k
CPU: AMD Ryzen 3 2200G ~28k (4 mag/4 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 3000/3200Mhz körüli, páros időzítéssel Pl.: Patriot Viper 4 3000Mhz@CL16 ~20k
VGA: Sapphire Nitro+ RX 570 4Gb ~50k
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
SSD: Van, OK.
Ház: Zalman S2 ~9k
Táp: FSP Hexa 85+ 450W ~13k
Össz: ~156k

Újonnan olcsóbban nem nagyon lehet kihozni, IGP ezekre a játékokra meg sajna azért kevés.
Apróról lehet esetleg RX 570-eket nézegetni, normális garanciával, amin azaz egy kártya szerepel, és nem cégnéven van a számla. Nomeg persze minél több garancia, ismertebb bolthoz. Kb ~30-35k között mennek.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141780) SyMbioTe válasza viperabácsi (#141774) üzenetére


(#141774) viperabácsi
A lényegesebb dolgokat a többiek megválaszolták.
A két konfig közül igazából nem tudsz rosszat venni. Két jó kötül kell választanod, így amelyik színre jobban bejön, vagy amelyik olcsóbb, vagy nem tudom.

IGP-t tényleg érdemes meggondolni, mert tényleg pár ezresért kapsz egy sima PCI-e kártyát, ami képet tud adni. És akkor maradhat a jobb proci. /Nekem is itt van a szekrényben az öreg HD4850, eladni nem lehet sok pénzért, aígy inkább megtartom ilyen esetekre./

2933-3000Mhz-en szinte biztosan mennek, Aegis ramokkal jók a tapasztalatok, efölött is lehet rá esély, de itt már nem lesz akkora teljesítménynövekedés.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141781) viperabácsi válasza SyMbioTe (#141780) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az a lényeg a ramoknál , ha már megveszem a 3000 -es ramot menjen is annyit. Ha ezt tudja akkor árban befutó. Esetleg olyan low profilos ram ami fekete vagy fehér , vagy esetleg fekete/fehér kombó létezik ilyen ár/érték arányban ?
Van itthon egy eladó sorban lévő MSI Radeon HD 7850 Twin Frozr III OC 2GB GDDR5 256bit
Kártyám , lehet inkább megtartom gond esetére és akkor mehet erősebb proci.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141782) Feriboy2 válasza sagesz93 (#141767) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

SyMbioTe leírta a lényeget.
Ha ezen még szeretnél spórolni akkor azt is csinálhatod, hogy mivel veszel videókártyát is akár egy ryzen 3 1200 procit is vehetsz (ebben ning igp szóval ha nincs mellé videókártya akkor nincs kép!)
Újonnan az kb 20, de én inkább apróról venném olyan 13-15 körül. Ebben az esetben akár 2*8GB ram is belefér a keretbe. (a viper amit írt vagy aegis)

(#141783) Paxker315 válasza Feriboy2 (#141782) üzenetére


Paxker315
addikt

Vagy, ha már úgyis apró&1st genes Ryzen: 1600 kifogható 30k~ körül. Vagy HT-t tudó 1500x olcsóbban, 1300x még olcsóbban. Ezekhez van gyári hűtés-->az 1600x-hez nem járna, de ez most irreleváns. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141784) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok! Gépet szeretnék vásárolni,ebben kérném a segítségetek.Nemrég voltam már itt ugyanezen okból,azóta azonban emelkedett a keret. 1. Mire fogod használni a gépet? Single és multiplayer játékokra,illetve általános felhasználás. 2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmilyen alkatrésszel nem rendelkezem. 3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre ami a házon belül van + házra. 4. Mennyi a kereted rá? Max 330 000 Ft,ha kevesebb az nem baj.A lényeg a legjobb ár-érték arányú kombináció megvásárlása lenne. 5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Nincs monitorom,azt egyenlőre használtan szeretnék egyet venni.Miután meglesz milyen gép lesz,megkérdezem a megfelelő topikban hogy milyen monitort vegyek. +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem vagyok elkötelezett,de nincs szükségem csilli-villi dolgokra. A vásárlás helye vagy az Ipon vagy a PCX,mivel összeszerelve vásárolnám a gépet. Egy gépet "összeállítottam"de ez már eléggé a felső plafon,és azt sem tudom hogy van-e jobb alternatíva.
[kép]

A segítséget előre is köszönöm.

ÜdV E.

[ Szerkesztve ]

(#141785) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Keresek HP vagy Dell SFF (small form factor) gépet használtan az alábbiak szerint.
i5 CPU, 8 Gb RAM, legalább 4 db USB 3-as port legyen rajta. Tudna valaki linkelni üzletet, ahol találhatok ilyet? Köszönöm.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#141786) Paxker315 válasza eddieke666 (#141784) üzenetére


Paxker315
addikt

No, akkor:

Intel:
Alaplap: MicroATX: Asrock B360M Pro4/H370M Pro4, MSI B360M Bazooka/B360M Mortar, Asus TUF B360M-E, Gigabyte B360M-D3H/B360M Aorus Gaming 3/H370M-D3H ||| ATX: Asrock B360 Pro4/H370 Pro4, MSI B360-A Pro/B360 Gaming Plus/Z370-A Pro, Asus Prime B360-Plus; Ezekhez feltétlen szükséges bios frissítést kérned, vagy, ha olyan lapot szeretnél, ami natívan kezeli a 9th genes CPU-kat, akkor
Asrock B365 Pro4; Phantom Gaming 4 B365 ~23-36k

CPU: Core i5-9400f ~53k (6 mag/6 szál)
+Hűtő (Opcionális) :Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced (159mm) / Ben Nevis Advanced Black RGB (159mm, RGB) / Brocken ECO (158mm), Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm) / Gammaxx S40 (143mm) / Gammaxx GT (156mm, RGB) / Gammaxx GT TGA(156mm, RGB), Be Quiet! Pure Rock (155mm) / Pure Rock Slim (125mm) / Shadow Rock 2 (160mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / LETO (157mm) / LETO Pro RGB (155mm, RGB), Arctic Freezer 33 eSports One (150mm) / 33 eSports Edition (150mm), Thermaltake Riing Silent 12-Riing Silent 12 RGB (159mm), Cooler Master MasterAir MA610P (167mm, RGB), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm) ~6-15k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)

Ram: 2*8Gb DDR4 G.Skill Aegis; Ripjaws, Cruical Ballistix Sport, Corsair Vengeance LPX, Adata XPG; Patriot Viper 4; Patriot Viper Elite series; ~26-33k (akár 3000 Mhz is mehet, bár a lapod csak 2666-on fogja futtatni)

AMD:
Alaplap: MicroATX: Asrock B450M Pro4, MSI B450M Bazooka / B450M Bazooka Plus /, Gigabyte B450 Aourus M ||| ATX: Asrock B450 Pro4 / Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte B450 Aorus Elite ~25-30k

OC-ra ajánlottabbak: MicroATX: MSI B450M Mortar / B450M Mortar Titanium / B450M Gaming Plus ATX: MSI B450 Gaming Plus / B450 Tomahawk ~27-35k

CPU: AMD Ryzen 5 2600 ~52k (6 mag/12 szál) vagy Ryzen 2600x ~60k (mindkét ryzen szorzózármentes, használható gyári hűtővel)
+Hűtő (Opcionális) :Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced (159mm) / Ben Nevis Advanced Black RGB (159mm, RGB) / Brocken ECO (158mm), Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm) / Gammaxx S40 (143mm) / Gammaxx GT (156mm, RGB) / Gammaxx GT TGA(156mm, RGB), Be Quiet! Pure Rock (155mm) / Pure Rock Slim (125mm) / Shadow Rock 2 (160mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / LETO (157mm) / LETO Pro RGB (155mm, RGB), Arctic Freezer 33 eSports One (150mm) / 33 eSports Edition (150mm), Thermaltake Riing Silent 12-Riing Silent 12 RGB (159mm), Cooler Master MasterAir MA610P (167mm, RGB), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm) ~6-15k (Zárójelben a hűtők magasságát látod, nem minden házba fér el egy magasabb hűtő)

Ram: 2*8Gb DDR4 3000/3200Mhz körüli, páros (CL16) időzítéssel Pl.: 2*8Gb DDR4 G.Skill Aegis illetve Ripjaws v Sniper 3000-3200Mhz@CL16, Patriot Viper 4 3000-3200-3400Mhz@CL16; Team Group Vulcan 3000-3200Mhz; ~26-35k; Crucial Ballistix Sport AT v. LT 3000-3200Mhz

"egyéb kacatok":
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1-2Tb ~14-20k
SSD (240-500GB): Samsung 860 Evo (5 év garancia), Cruical BX500/MX500 (5 év garancia), Adata SU800/SX950 (6 év garancia), Intel Series 545s (5 év garancia) ~15-20k

PSU: Bitfenix Formula Gold 450-550W; Bitfenix Whisper M (moduláris) 450-550w; SeaSonic Focus Plus Gold 550w v Focus Gold 450W; Be Quiet! Pure Power 11 500W; Pure Power 11 CM 500W (félmoduláris); Be Quiet! Straight Power 550W; FSP HydroG (nem GE) 550w;

VGA kártya: RTX2060 vagy Vega56. (utóbbihoz inkább 550-es tápot válassz, bár vállalkozóbb elmék 8700k&vega64-et is bevállalnak 450W-hoz)

Minőségibb típusok pl.:
RTX2060: MSI Gaming Z; MSI Armor RTX; Zotac AMP!; Palit Jetstream; Gigabyte Aorus; Gigabyte Windforce; GainWard Phoenix GS
Vega56: Sapphire Nitro+; Sapphire Pulse

Ház: nem írok. Nézd meg az ajánlott házak listáját itt és válassz egy szimpatikust. (a topikösszefoglalót lenyitva látod-találod) :B

Megkockáztatom, ez megáll a kijelölt kereten belül. ÉS, valami hozzáértőbb&topikgazda ajánlást várd meg. Mert ez megint elfogult-torz lett

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141787) dugo_ válasza janakbacsi (#141785) üzenetére


dugo_
veterán

(#141788) herrkoser válasza eddieke666 (#141784) üzenetére


herrkoser
tag

Szia,

Ha mindenben a legjobb ár/érték arányt keresed, akkor Ryzen vonalon mozognék. Magamnak vmi ilyesmit vennék 300k körül:

Lap: Asrock B450M Pro4 - 23k
CPU: Ryzen 5 2600 - 50k
VGA: Gainward RTX 2060 Phoenix - 114k
RAM: Gskill Aegis 2*8GB 3000mhz cl16 kit - 26k
SSD: Samsung 500GB 860 EVO M.2 - 30k
HDD: WD Blue 1TB WD10Ezex - 12k
Táp: Seasonic Focus Gold 450W - 23k
Ház: Fractal Design Focus G - 15k

Ez eddig 293k pengő. Ha ki akarod maxolni a kereted, akkor lehet bele tenni R5 2600X procit akár egy MSI B450M Mortar lappal és még egy pöpec Fractal Design Meshify C Mini ház is belefér. De lehet sakkozni akár úgy is, hogy kicsit olcsóbb SSD (pl. Crucial 500GB MX500 M.2 22k-ért) és akkor memóriából mehet bele pl Gskill Vengeance 16gb 3200mhz cl16 kit, vagy mondjuk egy 550W-os táp arra az esetre, ha a jövőben fejlesztenél és erőforrás igényesebb VGA kellene.

Csinálhatsz olyat is, hogy ha kibírod gyengébb procival, akkor átmeneti megoldásként veszel most egy R3 2200G-t és pár hónapon belül rakhatod is bele a sokkal erősebb Zen2-es procit.

[ Szerkesztve ]

(#141789) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez lett a végleges gép végül
harmadik rendelés amit mar ki is fizetem előre (úgy olcsóbb az összeszerelés)

a táp el is fogyott a rendelésem után

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141790) kfoxo


kfoxo
újonc

Valaki alátudja támasztani illetve megcáfolni a következő állításokat?

- Egy Crucial BX500 240GB ssd 1év után belassul, hibás lesz és vehetek újat.
- A 3000mhz-s Aegis ramot nem érdemes megvenni, mert nem birja tartani a 3000mhz-t és jó gyakori lesz a kékhalál.
- SystemPower 9 tápot ne vegyek, mert nem bírja és elpukkan hamar.

ilyesmiket kaptam nemrég :N :DD

(#141791) Paxker315 válasza kfoxo (#141790) üzenetére


Paxker315
addikt

:W nyilván azért ajánlják itt és LTT-n is ezeket, mert ki akarnak .... félrevezetni szeretnék az érdeklődőket.

Teljesen jók, nem csúcstermékek, nem drágák. Max ha zavar, Crucial MX500 alig drágább, a SystemPower9-től meg nem sokkal drágább a nem-moduláris PurePower11. meg lassan 31k körülre jön ki 3200as kit is, ha nem szimpatikus az Aigisz.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141792) Feriboy2 válasza kfoxo (#141790) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

Itt gondolkoztam egy negyed órát, hogy vajon honnan vehették ezt a sok baromságot :D

a BX500 még nincs is forgalomban 1 éve, tavaly ősszel került csak a boltokba :D (talán az tűnhetett fel valakinek hogy nagy fájlok másolásánál belassulhat mert nincs benne dram cache és ebből vonta le a következtetés)
aegiseknél meg előfordul, hogy némelyik ryzen alaplap nem viszi 3000-en hanem "csak" 2933-mhz-en ami gyakorlatban semmi különbséget nem jelent.

(#141793) SyMbioTe válasza spileraaa (#141789) üzenetére


(#141789) spileraaa
Pöpec. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141794) SyMbioTe válasza kfoxo (#141790) üzenetére

(#141790) kfoxo

- BX500-nál lassulás attól lehet leginkább, amit már Feriboy2 is említett, egyébként nincs velük gond.
- Ha hibás modult fogsz ki, akkor természetesen előfordul, egyébként nagyon is jók az Aegis ramok, rosszat nemnagyon hallani róla.
- Hát ha egy Sysptem Power 9 400W-ra rákötsz egy Vega64-et, azt valóban nehezen fogja bírni. De ha nem a táp teljesítményét kétszeresen megkövetelő kártyát raksz mellé, akkor nem fog az csak úgy elpukkani, egy átlagos játékoskonfigot kiszolgál. :K.

Ki mondta neked ezeket? :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141795) NightGT válasza kfoxo (#141790) üzenetére


NightGT
senior tag

Én is ismerek efféle tanácsokat osztogató embereket...a probléma velük az, hogy egy betonkocka símogató tanfolyamon nem merték kezükbe adni még a betonkockát sem, mert látták rajtuk, hogy nekik az már túl bonyolult, szóval...

Speed is the only truly modern sensation

(#141796) palfitom válasza NightGT (#141795) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141797) sagesz93 válasza SyMbioTe (#141779) üzenetére


sagesz93
addikt

Paxker315 és Feriboy2 - köszi a válaszokat

Inteles oldalról van most alternatíva? A garis fél-1 éves alkatrészekkel is jó lehet a konfig... Vagy mindenképp az amd a nyerő jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#141798) palfitom válasza sagesz93 (#141797) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nincs igazán jobb alternatíva, nem jössz ki jobban árban.
Lap: Asrock H310M-G/M.2 / B360M Pro4 / Gigabyte B360M D3H
Proci: i3-8100 (4 mag, 4 szál), akár használtan az apróról.
Ram: 2x4GB 2400MHz(+)
A többi ugyanaz.
Korábbi Inteleket meg nézni is kár, ugyanis a hasonló teljesítményű (6. / 7. gen) i5-ök még használtan is hasonló áron mennek vagy drágábbak, mint a 8100 újonnan.
VGA-ból is vehetsz használtat, azzal tudsz nyerni 10-20k-t.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141799) eddieke666 válasza herrkoser (#141788) üzenetére


eddieke666
tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ,természetesen neked is Paxker315.
Sajnos az árak eléggé elkezdtek emelkedni,de mindenképpen meg kell rendelnem a gépet a héten.
3 verzió maradt.Az első kettő herrkoser ajánlása alapján,a 3-ik amit eredetileg szerettem volna.
Az első kettőnél tápot kellene cserélnem,mert a jelenlegi táp nincs raktáron.
Azért rakom be mindhárom gépet,mert a véleményetekre lennék kíváncsi.
Melyiket érné meg,vagy esetleg megérné a legdrágábbat,mert ahhoz nem kell majd a legtovább nyúlni.Illetve ha a legdrágább lenne a befutó,abból hogyan lehetne még egy keveset faragni?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv E.

(#141800) palfitom válasza eddieke666 (#141799) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Teljesen finomítani a monitor ismeretében lehetne. Tudni kellene a felbontást és a képfrissítést!

Ha FHD 60-75Hz monitor lesz, akkor simán lehetne a VGA-ból faragni (1060-6GB / 1660 / 1660Ti / RX580-8GB / RX590 / Vega56)
A Crucial SSD mehetne a másik két konfigba is, az egyiknél pénzt takarítanál meg, a másiknál pedig nagyobb tárhelyet kapnál közel azonos árért.

Az Intel konfigot módosítanám:
Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Asus Prime B365M-A / Asrock B365 Pro4 / Asrock Z390 Pro4 / Gigabyte Z390 UD
+ i5-9400F
+ ide is mehetne az Aegis KIT olcsóbban.

HDD: Ha Toshiba, akkor P300 legyen!

Táp: FSP Hexa 85+ 450W / Hyper M85+ 550 / BQ System Power 9 500W / Pure Power 11 400W / CM 500W

Rosszul dönteni nem tudsz, mindkét platform simán ajánlott, a 2600 / 2600X / 8400 / 9400F hasonló teljesítményt nyújt játékokban.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.