Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#142751) Vistaboy válasza palfitom (#142750) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyelőre próbálnék faragni az árból, közben beszéltem telefonon a sráccal, azt mondta, kellene neki a 144Hz-es monitor, viszont akkor már eleve kellene hozzá az erősebb proci és VGA is, ami tudja ezt a tempót. Viszont sajnos nem ő mondja meg, mennyit költhetek, hanem az apja, aki majd fizet a végén, ugye...:)

Mindjárt átvariálom akkor az új adatok fényében...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142752) palfitom válasza Vistaboy (#142751) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.

Még a 75Hz-hez is kevés az RX570, nemhogy a 144Hz-hez.
Ha az igénye ilyen nagy, akkor azt követni kell a pénztárcának is...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142753) Vistaboy válasza palfitom (#142752) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, én azt nagyon is jól tudom.:) Viszont képzelheted, mit mondana az apja, ha összeállítanék neki egy olyan gépet, ami bírja a 144Hz-et. Már az is elég baj neki - szerintem -, hogy a fia rálépett erre az ösvényre. Mondtam neki, hogy jó lesz, ha készíti a pénztárcáját a későbbi fejlesztésekre...:)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142754) Paxker315 válasza Vistaboy (#142753) üzenetére


Paxker315
addikt

Tipp, beszélj a sráccal, hogy az emberek nagy része boldogan elvan 60-75hzn, és amúgy is, lehet nem jön majd be neki hosszú távon a gemerkedes.

Illetve szerintem nem rossz ötlet más boltok oldalán sem korbenezni. Jó konfigot alllitottal össze, de alzan sokszor nincsenek jó árak v nagy választék.

Ne Neked kelljen aggódni a jövő miatt. 144hzhez még a Vega56 is sokszor kevés lehet... Mi a baj a 75Hz monitorokkal?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142755) Vistaboy válasza palfitom (#142752) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, így talán még belefér, kicsit erősebb VGA, plusz egy 144Hz-es monitor, hátha esetleg később lesz pénz erősebb gépre.:)

(#142754) Paxker315: Persze, mondtam már neki, hogy egyelőre bőven elég lesz neki a 75Hz is, azzal is jól el lehet lenni. Pláne ha van FreeSync, folyamatosnak érzi majd a játékot. Majd később rájön, és ha tényleg zavarja a 75 FPS, akkor költhet súlyos százezreket erősebb procira és VGA-ra.

Nem tudom, miért ragaszkodnak ennyire az Alzához, de hát ők tudják, szóltam nekik, hogy máshol esetleg olcsóbban kijönne.

Ui.: Épp az imént kérdezte a srác, hogy milyen gép kellene a 144Hz-hez? Szerintetek mit írjak neki?:DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142756) palfitom válasza Vistaboy (#142755) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Kissé faramuci a konfig, de a feltételek tükrében kb. jónak mondható.

144 Hz-hez: legalább RTX2060 (+ R5 2600) kellene.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142757) Vistaboy válasza palfitom (#142756) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, akkor egyelőre indulásnak marad ez. :R

Esetleg még mit lehetne optimalizálni rajta, ha kicsivel túlléphetnénk a keretet? Csak hogy tudjak mit mondani, ha megkérdi.:)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142758) Paxker315 válasza Vistaboy (#142755) üzenetére


Paxker315
addikt

Hath na. Én csak azért mondtam más boltokat, mert szoktak jó árak lenni aquan, rufusznal, compkernel v neha ippon is. Meg nagyobb választék.

Főleg ház, táp és ram kínálatból. Azért hintsd el neki, hátha hallgat erre.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142759) LendvaiFeri1 válasza Vistaboy (#142757) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

[link]

Árban hasonló, de lényegesebben jobb. Ráadásul függőlegesen is állítható.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#142760) palfitom válasza Vistaboy (#142757) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.

Ha lenne mondjuk +20k, akkor R5 2600-at vennék, és azzal már a teljes alap elég jó lesz. VGA-t meg könnyedén lehet csereberélni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142761) kantorcsaba


kantorcsaba
csendes tag

Sziasztok!

Meglévő géppel kapcsolatban lenne egy kérdésem, aki tud segíteni illetve ismeri a CAD programokat kérem adjon tanácsot:

Építész tervezésre, modellezésre használom a gépet.
CAD rajz (Archicad 19-22), modell, render, photshop. Játékra egyáltalán nem.

Problémám: Rajzolás vagy modellezés közben a gép többször megáll 5-10 mp-ekre "gondolkodni" mintha lefagyna ilyenkor nem reagál semmire és utána egyszer csak megint minden rendben és beéri magát. Eléggé idegesítő és megszakítja a munkát és ilyenkor csak várok és tartom az egeret művelet közben.
A gép 1,5 éves de ez néha újonnan is előfordult. Úgy vettem észre ez nincs összefüggésben azzal hogy mennyire "nagy" illetve részletes a terv.
Tudnátok segíteni mi lehet a baj? Javítja a dolgot memóriabővítés vagy esetleg cserélni kellene a videókártyát …illetve mivel tudnám kizárni ezt a problémát ?
( Igen tudom vannak 300-400ezres Quadro kártyák direkt CAD-re de az nekem sok … illetve bízom benne az majd a következő része lesz :)

Win10 Pro x64
Asus Prime Z370-P alaplap
Intel Core i7-8700K BX80684I78700K processzor
Asus RX580 4GB GDDR5 DUAL-RX580-O4G videokártya
G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB memória
Samsung 250GB 850 EVO MZ-75E250B/EU SSD meghajtó
Be quiet! Pure Rock BK009
Corsair 650W CS650M CP-9020077

Esetleg tudtok egy 200-300K körüli laptopot erre a célra? ASUS X560UD-BQ201T?

Köszönöm ha tudtok segíteni !!! Üdv CSaba

(#142762) palfitom válasza kantorcsaba (#142761) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Probléma megoldáshoz ide fordulj segítségért.

Laptopot ajánlani nem tudunk ebben a topikban, ez asztali gépes rész.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142763) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősnek kellene felújítanom egy asztali gépet, én magam már nem nagyon vagyok képben a PC piaccal, így tőletek kérnék segítséget.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Két teljesen alap felhasználónak lenne a gép, a tevékenységük kimerül az internetezésben (Facebook, videók és e-mailezés), illetve az Office programok használatában. HDD vagy SSD nagyobb tárhellyel kellene, rengeteg képet és videót tárolnak a gépükön.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A processzor egy Intel i5 661 (3.33GHz), ezt szerintem érdemes lenne megtartani.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Processzoron és monitoron kívül mindenre (egér+billentyűzet van). Optikai meghajtó is kellene.

4. Mennyi a kereted rá?
~100.000 +/- 20.000 Forint

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
A jelenlegi monitor egy Samsung SyncMaster 2243.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs semmilyen elköteleződés.

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#142764) hobizoli válasza elpatkorado (#142763) üzenetére


hobizoli
nagyúr

75-80k korul kijon egy 200GE konfig SSD-vel es 8GB RAM-l uj cuccokbol is, amibe csak egy HDD-t kell pluszban betolni

több drón kell ;P

(#142765) SyMbioTe válasza elpatkorado (#142763) üzenetére


(#142763) elpatkorado
Szia!

Én azt a processzort sem biztos, hogy megtartanám. Régi és elavult, alaplapot csak használtan találsz, amik bármikor tönkremehetnek már, DDR3 ram is már inkább használtan van csak. Én elengedném.

Alaplap: Asrock B450M-HDV ~22k
CPU: AMD Athlon 200GE ~18k (2 mag/4 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 3000/3200Mhz körüli, páros időzítéssel Pl.: Patriot Viper 4 3000Mhz@CL16 ~20k
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
Nagyobb: Toshiba P300 2Tb-3Tb ~18-22k
SSD: 240/250Gb Samsung 860 Evo (5 év garancia), Cruical BX500/MX500 (5 év garancia), Adata SU800/SX950 (6 év garancia), Intel Series 545s (5 év garancia) ~13-20k
Ház: Zalman S2 ~9k
Táp: FSP Hexa85+ 350W ~14k
+ODD: 4-5k között vannak, kb mindegy melyik
Össz: 114-130k

Olcsóbban lehet 120-as SSD, Cruical BX500 120Gb ~7k
Tápból olcsóbban FSP Hexa+ 400W ~12k
Házikók olcsóbban: Modecom Mini Cool/Trend, Deepcool Smarter/Wave V2, Logic M4 ~6-8k

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142766) elpatkorado válasza SyMbioTe (#142765) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#142767) Vistaboy válasza palfitom (#142760) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi, így megfelelő lesz és szerintem az a plusz 20K ezen a szinten már nem sok, hogy egy biztos alapot tudjon magáénak a srác, amiben utána már tényleg csak a VGA-t kell cserélni.:)

Köszi. :R

(#142759) LendvaiFeri1: Köszi, majd megmutatom ezt is neki és eldönti, melyiket akarja.:).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142768) Paxker315 válasza elpatkorado (#142763) üzenetére


Paxker315
addikt

Kicsit bezavarok a képbe, SyMbioTe kivalo ajanlasahoz par "cost-cutting" opcio, amiket fentebb találhatsz:

RAM: Viper Elite Series, most kb. 4 ezer ft-tal olcsobb. ~ 13k
SSD: Patriot Burst ~ 10k
Táp: Chieftec Force v Chieftec Eco series ~ 10-11k

Compkernel pl. 110 Korul kijon Ryzen2200G-s konfig is. (#142685)-ban pont 106k korul 2 tb-os vinyoval, ryzen 2200G-vel. :R Es akkor igy egy helyrol-keszre csomagolva is meg tudod venni, mert en pl. szenvedesnek elem meg, ha futarra kell varni. Ezert nem rendelnek 3-4 kulonbozo helyrol. :C

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142769) Vistaboy válasza Vistaboy (#142767) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, ezt állítottam össze nekik picit drágább alternatívának, kiegészítve az erősebb procival és mellé egy jobb minőségű hűtőt is betettem. A videokártya egyelőre maradhat, ahogy mondtátok fentebb is, később ezt lehet nyugodtan cserélni erősebbre.

Köszi mindenkinek a segítséget, most már a szülők kezében van a döntés, hogy mennyit engednek ebből megvalósítani.:)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#142770) palfitom válasza Vistaboy (#142769) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Az adott szituációban ez így teljesen OK.
A konfig fejleszthető, sőt a lapnak és a procihűtőnek köszönhetően még szépen lehet tuningolni is a procit, ha majd egy erősebb VGA-hoz szükség lesz rá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142771) rasotamas válasza SyMbioTe (#142765) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez így fejleszthető, de:
- Ha erre biztosan nincs igény akár egy A320-as alaplap is elég lenne jópár ezressel olcsóbban.
- Rendszernek elég a 128SSD, minden más elfér vinyón
- ODD mi a sz*rnak már? Ingyen szoktam adni gépházhoz mert nincs meg a takarólemez. apróról 1000Ft
- Ezekkel levihető az ársáv közepére vagy beleférhet egy 2200G ami baromi időtálló lenne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#142772) NoAwake


NoAwake
újonc

Sziasztok
Most adta fel a szolgálatot az 5 éves konfigomból a videókártyám ami egy GTX 960 volt. És most úgy döntöttem, hogy veszek egy új videó kártyát, alaplapot, processzort és ramokat.
Videó kártya: GIGABYTE GTX1660 TI 6GB
Alaplap: GIGABYTE B360M DS3H
Proci: INTEL CORE I5-9400F
ramok: KINGSTON 2X8GB DDR4 2666MHZ HYPERX PREDATOR
A keret az olyan 200.000 forint ezért a 4 cuccosért. Én ezeket találtam a legjobbnak. Ha nem igy van akkor javitsatok ki. Játékra használnám (multiplayer). Vagy ha bármiféle jobb ötletetek van akkor nyugodtan irjátok le. :)

(#142773) Paxker315 válasza NoAwake (#142772) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia

B360 lapok nativan nem kezelik a 9. Generacios CPU-kat. Javasolt b365, ie b365 asrock Pro4, phantom gaming. ~28 ezer

Ram : 2*8GB gskill aegis 3000MHz~26 ezer vagy patriot viper 4 2*8 gb 3000-3200 mhz ~27 ezer forint.

Pontosan melyik giga kartyat nezted? Msi gaming x lenne a legjobb választás, ha belefér.

Alaplap ~28, ram~27, CPU ~50, msi gaming x 1660ti ~105 kicsit tulhaladja, de csak 5%-al..

egyéb opció ryzen2600 ~48 ezer
Alaplap ~23-27 ezer
Asrock b450m Pro4
Msi b450m bazooka v2, msi b450m gaming plus

Ram ugyanaz

Ezt később fejleszteni 3-4. Generaciora és tuningolni lehet

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142774) palfitom válasza NoAwake (#142772) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nagyjából, ahogy Paxker írta.

Lap: B360M DS3H-ra én nem bíznék 6 magos procit, minimum Asrock B360M Pro4-et tennék alá, ami kb. 25k és még kell hozzá BIOS-frissítést kérni. Ekkor már el is érkeztünk árban az Asrock B365M Pro4-hez (kb. 27k), amihez nem kell frissítést kérni, és még m.2 hűtőt is adnak hozzá.

Ram: 31k-tól adják azt a 2666-os KIT-et. Itt lehet spórolni 3-4k-t az előbb javasoltakkal.

VGA: ha Giga, akkor ezt vagy ezt válaszd. Vagy picit drágábban MSI.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142775) EgySrac


EgySrac
tag

Sziasztok!

Szeretném fejleszteni jelenlegi konfigomat: Ryzen 1500x, GTX 1060 6GB, Trident-Z 3200MB, Asrock AB350 Gaming K4 alaplap és Chieftec 500W táp. Full HD-ban szeretnék játszani, a 4K eléggé drága lenne úgy gondolom. Melyik alkatrészt ajánlanátok cserére és mit helyette? 1800X-et néztem ki és egy RTX 2060 vga-t. Vagy esetleg az alaplapot is cseréljem le valami komolyabbra? Nem tudom mennyire gátolja a teljesítményt :R

Köszönettel veszek mindenfajta segítséget!

(#142776) Paxker315 válasza EgySrac (#142775) üzenetére


Paxker315
addikt

Én egyelőre így járnék el: BIOS frissít& proci: elhoznék 48k-körül egy 2600 Ryzent, hozzácsapnék valami jó procihűtőt, OC lenne valamivel gyári érték fölé (kisebb OC-t elbír az a lap). A 2060 jó ötlet, a jobb hűtéssel bíró darabok közül a Gainward Phoenix és Phoenix GS egész korrekt árakon vannak.

Vagy, veszel b450 alaplapot (MSI Bazooka, Mortar v Gaming Plus), es ugy kesobb 3. generacios ryzenre is upgrade-elhetsz.

A tápegységed pontosan mi lenne?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142777) palfitom válasza EgySrac (#142775) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Azért FHD és 4K között akad még néhány felbontás... ;)

Ha maradsz FHD-nál, akkor is ismerni kellene a monitor képfrissítését.
Az RTX2060 nagyjából elég lehet még 144 Hz monitorhoz is.

Proci fejlesztés nem árt, de NE 1. generációban gondolkodj, ne 1800X-ben. R5 2600 / 2600X-re lenne érdemes váltani.

Ram: nem írtál róla pontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142778) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Sziasztok!

Lassan gépvásárlás előtt állok, ezért szeretnék tanácsot kérni. Összeraktam egy konfigot, és szeretném tisztázni, hogy ez így rendben lenne-e. Játékra, hosszú távra lenne, ezek alapján próbáltam az alkatrészeket kiválasztani.
Vízhűtést nem szeretnék, ezért interneten kutakodva próbáltam megtalálni a megfelelő léghűtést a processzor számára.
A kérdésem az lenne, hogy ez a ház, amit kiválasztottam (eredetleg egy Zalman Z9 NEO lett volna, csak abba nem fért volna be a hűtő), jó lenne ehhez a géphez? Hűtés szempontjából, szellőzés szempontjából megfelelő ez a ház? A táp elég a géphez? Bármilyen jellegű ajánlat érdekelne, márkahű igazság szerint csak Intel - Nvidia vonalon vagyok (meg talán hogy az SSD Samsung, a HDD meg WD legyen).

Ez lenne a jövőbeli "masina":

FRACTAL DESIGN MESHIFY C FEKETE ABLAKOS SZÁMÍTÓGÉP HÁZ
INTEL CORE I9-9900K BX80684I99900K PROCESSZOR
ASUS TUF Z390-PLUS GAMING (WI-FI) ALAPLAP
G.SKILL RIPJAWS V 2X8GB DDR4 3200MHZ F4-3200C16D-16GVKB MEMÓRIA
MSI RTX2080 8GB GDDR6 DUKE 8G OC VIDEOKÁRTYA
SAMSUNG 970 EVO PLUS 1TB MZ-V7S1T0BW M.2 SSD MEGHAJTÓ
WESTERN DIGITAL 2TB 64MB SATA3 WD20EZRZ MEREVLEMEZ
BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 BK022 PROCESSZOR HŰTŐ
FSP 850W HYDRO G TÁPEGYSÉG

PCX-ről állítottam össze, ott is szeretném majd összerakatni. Bármilyen, építő jellegű kritikát, javaslatot elfogadok! Köszönöm szépen.

(#142779) EgySrac válasza palfitom (#142777) üzenetére


EgySrac
tag

Jelenleg egy Samu F7000-es tévével használom a PC-t és elég ez nekem :) A Ram 16GB, elfelejtettem odaírni. Elsőkörben arra gondoltam, hogy proci csere.

(#142780) palfitom válasza mg1992mg (#142778) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Csak játékra lesz?
Milyen képességei vannak a monitorodnak? (felbontás, képfrissítés)

(#142779) EgySrac
OK.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142781) mg1992mg válasza palfitom (#142780) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Szia!

Játékra lenne mindenképp, az időtállóság is fontos, egy darabig nem tervezek most újítani.

Monitor

(#142782) palfitom válasza mg1992mg (#142781) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
Akár mehet a konfig, kompatibilitási probléma nincs. Ház OK, táp bőségesen elég.

Én így módosítanék rajta:
Lap: Gigabyte Z390 Gaming X / Aorus Elite / Aorus Pro / Aorus Pro WiFi / MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon
Proci: i7-9700K
Ram: Patriot Viper 4 2x8GB DDR4 3400MHz PV416G340C6K
SSD: Nem érezhető, csak mérhető az NVME SSD előnye általános felhasználásra és gaming esetén, ezért Samsung 860EVO-t vennék m.2-be, és HDD helyett Patriot Burst 2.5 960GB vagy WD Blue 3D 1TB.
Táp: Seasonic FOCUS Plus 650W Gold / 750W Gold

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142783) rolcsy94


rolcsy94
tag

Szaisztok. van egy Gainward RTX 2060 Phoenix GS vga-m és monitort szeretnék venni hozzá. 27"-ra gondoltam. Kérdés, hogy fogja-e bírni a 2560 x 1440 felbontást vagy maradjak inkább a 1920 x 1080-nál? Mert olvastam hogy a FullHD már nem a legjobb 27"-os monitoroknál.

Ezt néztem ki, csak nem tudom hogy van-e benne g-sync.

Tudna valaki segíteni esetleg?

100-110k lenne a plafon árban.

(#142784) palfitom válasza rolcsy94 (#142783) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

24" fölött már nem olyan szép a FHD felbontás, ezért inkább feljebb lépnék.

Monitorokról részletesebben a monitoros topikban.

Szerk: látom, már ott is megkérdezted...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142785) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Urak!Az aláírásban szereplő új konfig szépen muzsikál.Így rakták össze a bóóóóótba', kérdés:rendben ketyeg-e...? Érzésre,gyors,kifogástalan a gép. Én nem mókoltam a BIOS-ban,nem értek hozzá...kérdés: 2133MHz-en mennek a RAM-ok...? A 3200-as RAM-ok...? :Y

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#142786) dugo_ válasza R3nts (#142785) üzenetére


dugo_
veterán

Én nem mókoltam a BIOS-ban,nem értek hozzá...kérdés: 2133MHz-en mennek a RAM-ok...? A 3200-as RAM-ok...?

Igen, mert az az alapórajel. Mókolni általában nem kell, kapcsold be a biosban az xmp-t és válaszd ki a listából a 3200-as profilt.

(#142787) palfitom válasza R3nts (#142785) üzenetére


palfitom
Topikgazda

De "aranyos" cég az! Melyik bóót volt?

BIOS-ban ki kell választani az XMP-profilt, de ha gondolod, akkor a proci topikjában szívesen segítenek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142788) R3nts válasza palfitom (#142787) üzenetére


R3nts
senior tag

:D Miért, gány munkára vall,hogy mindent az alapbeállitásson hagytak? Én tényleg nem merek a BIOS-ban belenyúlni semmibe... béééézikjúúúzer feeling van... :)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#142789) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Ehez a konfighoz tudnátok ajánlani egy jó tápot?

Box-os cpu hoz adnak ventillatort?

Alaplap:Gigabyte B360N WIFI

CPU:Intel Core i3-8100 3.6GHz Socket 1151 dobozos

RAM:8GB 2666MHz DDR4 RAM Crucial Ballistix Sport LT CL16

SSD:500GB Crucial SSD M.2 P1

Ház:Sharkoon SHARK ZONE C10

:R :R

(#142790) hobizoli válasza lacko6 (#142789) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy FSP 400W siman jo lesz hozza

több drón kell ;P

(#142791) palfitom válasza lacko6 (#142789) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó lenne, ha több infót adtál volna (Összefoglaló alapján), mert jócskán át lehetne alakítani a konfigot...

Táp: BQ Pure Power 10 vagy 11 300W / 350W / 400W / System Power 9 400W / FSP Hexa 85+ 350W / Chieftec ECO 400W (GPE-400S)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142792) lacko6 válasza palfitom (#142791) üzenetére


lacko6
senior tag

Filmek muxolására kellene a gép (bd,uhdbd).Most vennék mindent,crucial a befutó.Keret 130 körűl.
Mit lenne érdemes cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#142793) lacko6 válasza palfitom (#142791) üzenetére


lacko6
senior tag

Lemaradt maradnék az intelnél és ha lehet gigabyte.

(#142794) ervin1979 válasza palfitom (#142729) üzenetére


ervin1979
tag

Köszönöm a válaszokat. Már a megrendelés elött vagyok , de most meg tudnék venni egy komplett gépet I7 6700 4x4gb RAM, 1070, 250ssd + 600as táp kis vinyo, jó hűtő. Gari már csak pár hónap. Jó áron.

(#142795) EgySrac válasza palfitom (#142777) üzenetére


EgySrac
tag

Arra gondoltam, hogy kezdetben vennék egy ASUS RTX 2060 ROG STRIX-et (vagy egy 2070-est) a konfigomba és utána procit cserélnék

[ Szerkesztve ]

(#142796) Paxker315 válasza EgySrac (#142795) üzenetére


Paxker315
addikt

Megér a Strix annyi pénzt, amibe kerül? Annyira nem ver rá egy 115k körüli Phoenixre még a STRIX OC sem..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142797) SyMbioTe válasza rasotamas (#142771) üzenetére

(#142771) rasotamas
Hát esküszöm én délelőtt írtam erre egy választ, de lehet csak elküldeni felejtettem el :DDD

Szóval:

- Valóban, A320 lapot még írhattam volna a végére, az olcsósítások közé
- 120Gb-os SSD-t írtam is, mint spórolási lehetőség.
- ODD-t a kérdező kérte, és nem tudom mennyire akar apróról vadászni :D
- Ez így van, de szerintem ilyen felhasználásra egy darabig elég a 200GE.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142798) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Ismerősömnek állítottam össze egy gépet, mindennapos használatra az alábbi feltételekkel:
- korszerű, erős proci
- integrált VGA
- nagyméretű, gyors tárhely
- halk táp
- hangszigetelt ház

Ezek alapján jött ki az alábbi:
CPU: Ryzen 5 2400G (AMD oldalról ez a legerősebb, amiben integrált van, Intelben nem gondolkodtam)
Lap: MSI B450M MORTAR
RAM: HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK2/8
SSD: SAMSUNG 1TB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E1T0B/EU
Táp: BE QUIET! Pure Power 11 400W (bár lehet 300/350W is bőven elég lenne)
Ház: FRACTAL DESIGN Define Mini C (hangszigetelt házak közül ez talán a legmegfelelőbb)

Orvosi rendelőbe lenne (alap orvosi progik, röntgenképek betöltése, ambuláns lapok kinyomtatása stb.), így játékok kizárva, lapon lennie kell egy HDMI+Displayport kombónak. Keret 200k, ennél egy fillérrel sem több (A fenti gép iponos árakkal számolva 185k).

Szerintetek kell-e változtatni bármin is? Minden ötletet, javaslatot szívesen fogadok :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#142799) SyMbioTe válasza HREH (#142798) üzenetére


(#142798) HREH
Szia!

Szerintem rendben lesz.
Ramból mehet akár picit olcsóbban Patriot Viper 4 2x4Gb 3000Mhz (PV48G300C6K) ~16k
Vagy Viper Elite 2x4Gb PVE48G280C6KRD ~14k

Ház: Mivel sok mozgó-zörgő alkatrész nem lesz benne, akár azt is lehet, hogy egy olcsóbb, egyszerűbb ház, és a benne lévő ventiket leszabályozzátok alapra, akkor nem nem lesz hangja.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142800) palfitom válasza lacko6 (#142793) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Akkor semmi.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.