Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#141701) palfitom válasza spileraaa (#141698) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Felejtsd már el ezeket!
Minek vennél 6 éves platformot?
Kicsit többért van egy vadi új, garis, erős, fejleszthető géped, amit már összepakoltál!

Egyébként kb. ugyanitt tartottál ~1,5 hónapja... Azóta már végigmentünk pár variáción, most miért térnél vissza az út elejére?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141702) spileraaa válasza palfitom (#141700) üzenetére


spileraaa
senior tag

igen de nem 102 ezer hanem 126 ezer ft az a gép amit linkeltél
a mostani gépet 5 éve használtan 2 ev garanciával 37 ezer ft vásároltam emiatt is sajnálok olyan sokat kiadni érte

na de holnap lesznek akciok az oldalon elvalik menyire jok az akciok es veszek ujat akkor ha eleg jok a kedvezmenyek

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141703) palfitom válasza spileraaa (#141702) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
80-100-ért nem éri meg használt, régi gépeket venni, hisz e körül már kihozható az új.
Ha ennyit sajnálsz rá, akkor 30-40-50k körül nézz használt gépet, mert annyiért nem kapsz újat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141704) razmatazz


razmatazz
csendes tag

Koszonom a segitseget, ez lessz vegul:

ASROCK B450 Pro4
AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC RX 570 8GB GDDR5 OC PCIE
CRUCIAL 250GB MX500 SATA 3 2.5" CT250MX500SSD1
CRUCIAL 500GB MX500 SATA 3 2.5" CT500MX500SSD1
CORSAIR CX Series CX450M 450W (remelem jo also tapos hazba, nem talaltam infot errol)
AEROCOOL Aero-500 fekete

Feltetelezem felejthetem el a Win 7 U-t, szal egy Win 10-et is venni kell de meh.

Tovabbi sok sikert a topikhoz.

(#141705) Paxker315 válasza razmatazz (#141704) üzenetére


Paxker315
addikt

ha esetleg még nem rendelted meg, szvsz Armor 570-es helyett megfontolhatnád az Asrock Gaming X-et vagy PowerColor Dragont is. .

jo kis csomag

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141706) razmatazz válasza Paxker315 (#141705) üzenetére


razmatazz
csendes tag

Holnap rendelem meg (csak mert hetfo elott ugysem tudnek erte menni) szal valtoztatni tudok rajta.
Viszont az MSI nem sokkal dragabb a masik 2-nel, raadasul a powercolor-rol nem sokat tudok (utobbi idokben csak xfx karikat vettem abban viszont nem talaltam hasonlot) :B

(#141707) shapphire válasza Paxker315 (#141705) üzenetére


shapphire
tag

Mennyire komfortosabb (kevésbé rízikósabb) Gigabyte-ot, vagy Sapphire-t ajánlani vga terén? Nem az árat nézve.
Nekem a Powercolor, Asrock nem igazán mond sokat.
Nyilván vannak még sokan így. Pl.:Asrock akkor "max" alaplap.

(#141708) NightGT válasza shapphire (#141707) üzenetére


NightGT
senior tag

VGA-ban a Gigabyte sem igazán ajánlható márka sajnos :)

Ami Radeont illet, az Asrock adott típusáról bontós-elemzős videót még nem láttam. Powercolor red devilről, meg xfx fatboyról igen. Azok jók. Sapphire-ból is inkább csak a Nitro+...Pulse sem rossz, de ami kemelkedő az a Nitro.

Ugyanitt a Gamersnexus valamelyik videójában volt olyan Strix, ahol a vrm mosfet-eket csak félig fedte thermal pad (fele lemaradt végig a széleiről). GTX 1070/1080 topic szerint 10/2 Strix hibás ventis... Szóval a fene se tudja.

@razmatazz

Ha az az Armor még drágább is mint a többi, akkor főleg ne. Új Armorok (RTX) jók, de a korábbi generációkban az a fapad msi. A nagyon fapad :)

Dobj be pár nevet, hogy mik közül lehet választani, aztán kibökünk itt egy jót...

Speed is the only truly modern sensation

(#141709) Paxker315 válasza NightGT (#141708) üzenetére


Paxker315
addikt

nekem annyit mondtak, hogy NVidia kártyákból készítenek minden szinten, de az AMD spektrum nagyon gyér& rossz. AMD kártyákból vmié' mindig Sapphire kerül ajánlásra, gondolom, nem véletlen..

Elsőre a PowerColour az, ami a legjobbnak tűnik a 3-ból.

GB-t egyébként AM4 deszkából nem szoktam-szeretek javasolni, de mindegy, a vásárló dönt. Minap volt kérdés, hogy 2400g&oc&igp oc alá tomahawk v aorus elite kerüljön-e, s pl. ott a gigát választotta az illető. Szerintem a tomával jobban járt volna, de kinek mi szimpi-

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141710) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ebből meg hol lehetne faragni legalább 100 leit?

mert akkor meg is rendelnem az újat

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141711) Grave_444 válasza spileraaa (#141710) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ne vegyél HDD-t.

(#141712) viperabácsi válasza spileraaa (#141710) üzenetére


viperabácsi
addikt

SSD -t cseréld le egy WD blue 3d nand 500gb -re és hagyd el a winyót.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141713) razmatazz válasza NightGT (#141708) üzenetére


razmatazz
csendes tag

Haliho

A fent emlitett 8Gb 570-ek mellett van meg Sapphire Nitro+ es Gigabyte. Meg 4Gb-os Asus

(#141714) Paxker315 válasza razmatazz (#141713) üzenetére


Paxker315
addikt

így nincs más opció, csak a Nitro+ ;]

@spileraaa

amit írtak az ssd-hdd-vel kapcsolatban, jó ötlet.

deszka: B450M (mikroatx) Pro4 vagy B450M HDV olcsócskább, utóbbin csak 2 ram foglalat van, de ez nem számít.

PSU-ból iponon a Be quiet System Power 9 400w olcsóbb a hexa85+-tól. 13ezer kereken

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141715) NightGT válasza Paxker315 (#141709) üzenetére


NightGT
senior tag

Konkrét típus számít mindenből, márkanév az legtöbbször csak egy dolog :)

Gigabyte alaplapból van nagyon gyenge meg van nagyon fullos, mint ahogy minden márkánál...elvileg az aorus pro az ajánlott mert már eggyel nagyobb vrm van rajta, aorus elite nem tudom milyen :)

VGA-ból is ugyanazon gyártó csinálhat nagyon jót meg nagyon rosszat is, és csinál is...konkrét típust kell nézni, ha van róla teszt, tear-down, meg esetleg vrm analysis a neten, akkor lehet dönteni...

Speed is the only truly modern sensation

(#141716) palfitom válasza razmatazz (#141704) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha lehet, kerüld az MSI Armor szériáját! (kivétel az új RTX) Nekem még csak rossz tapasztalatom volt velük.
Nem is értem, hogy adhat ki ennyire hitvány hűtést ugyanaz a gyártó, aki a szenzációs Gaming (X / Z) hűtést is készíti...
Sapphire Nitro+

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141717) palfitom válasza NightGT (#141708) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"VGA-ban a Gigabyte sem igazán ajánlható márka sajnos" - Nem értek veled egyet, hiszen vannak nagyon jól sikerült kártyáik! Pl. az egyventis ITX modelljeik jobb hűtést kaptak, mint sok kétventis konkurens. A WF és Gaming kártyáik is általában rendben vannak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141718) palfitom válasza spileraaa (#141710) üzenetére


palfitom
Topikgazda

- Ahogy viperabácsi írta, 500-as SSD, HDD nélkül.
- FSP Hexa+ 400W
- mATX lap és ház
- és ha nagyon kell, akkor kevesebb, 2x4GB ram, de az ár-érték arányban rosszabb lenne (ahogy már megbeszéltük)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141719) #90085632 válasza palfitom (#141718) üzenetére


#90085632
törölt tag

Egyébként szerintetek egy kicsit nem hangos a Hexa+ 400W tápegység? Nekem volt és emiatt cseréltem le.

(#141720) palfitom válasza #90085632 (#141719) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szórnak a vélemények róla, hangos, és nem hangos visszajelzés is van.
Természetesen, ha van pénz, akkor nem ezt ajánljuk elsődlegesen, bár technikailag rendben van, és ajánlható.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141721) Paxker315 válasza #90085632 (#141719) üzenetére


Paxker315
addikt

ryzen 2200g mellett nem az. Nekem messze a leghangosabb alkatrész a gyári amd hűtő. Kis ventiprofil módosítás kell, hogy emészthető legyen.

Azért is ajánlottam systempower9-est, mert egy árban vannak, bronz minosites, elvileg halkabb is picit.

gigabyte? Amennyire nekem lejott a qummentekbol, az Invida kártyákra& intel deszkakra odafigyelnek és nagyon minosegi opciokat is kinalnak, de, a piros vonalon nem szoktak se vga-bol,se mobobol ajanlani oket.

Tudom, hogy tipus fontos, nem gyarto, ennek kivalo peldaja az asus grafikus kartya es alaplap spektrum. Sajnosrajuk jellemzo, hogy a sporolos-beugro darabokat is tularazzak, a nevre epitve. De, ha radeon kartya, akkor Sapphire Nitro :K

remelem @spileraaa hamarosan dont& rendel. Kb. minden tanacsot megkapott, amire szuksege lehetett, az mATX ház @Palfitomtól remek ötlet még a faragásra.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141722) palfitom válasza Paxker315 (#141721) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Igen, 13k-ért simán ez a BQ táp a jó választás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141723) solfilo válasza Paxker315 (#141721) üzenetére


solfilo
veterán

én vettem nagyobb hűtőt a 2400G-re (Wraith Max), de végül még nem cseréltem le a gyárit, ventiprofillal szépen kordában tartható a hangja, nagy terhelésnél meg úgyse hallom. :DDD

Amúgy nekem a Hexa+ 400W kicsit hangos volt, idle és filmezés alatt zavart, ekkor a 65W TDP-s A8-7600-on egy ilyen kis 2k-s pörgettyű volt. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#141724) #90085632 válasza Paxker315 (#141721) üzenetére


#90085632
törölt tag

(#141725) razmatazz


razmatazz
csendes tag

Koszonom mindenkinek, megrendeltem MSI Armor helyett Sapphire Nitro+-al.

Kozben beugrott, legalabbis ugy remlik anno volt nekem egy Powercolor Radeon 9600 PRO-m. A kartya maga eleg jo volt, de a hutese a rettenetesen gagyi kategoriaba tartozott..

(#141726) viperabácsi válasza razmatazz (#141725) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem RX580 nitro + oc 8gb -van nagyon halk és hűvös kártya-

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141727) spileraaa válasza viperabácsi (#141712) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez az WD 500GB Blue SATA 3 2.5" WDS500G2B0A [link] a kereső nekem ezt adta ki

elég sokat szoktam torrentezni az sdd-nek ez nem árt?
mert mintha valahol olvastam volna vagy halottam hogy HDD re jobb a videókat / képeket/ zeneket stb meg mindent rakni ami nem program
és SDD csakis a programokat

mert ha ez igaz akkor marad a HDD és nem veszek SDD de viszont mégis kiveszem a mostani gépből az SDD úgyse fizetik meg amennyiért vettem amikor adom el (SDD markaja és típusa is ugyanaz mint a képen van csak kisebb 128 gb-os)

palfitom
- mATX lap és ház
erre a kereső nem igazan adott ki házat

és kellene egy dvd író is melyik típus jó?

Egyébként szerintetek egy kicsit nem hangos a Hexa+ 400W tápegység? Nekem volt és emiatt cseréltem le.
ha hangos inkább szánok rá többet csak legyen olyan csendes mint a mostani gép
nem is hallatszik jó formán hogy be van kapcsolva pedig por volt benne bőven 4 évig nem volt takarítva (mégis mind végig csendes maradt) csak most 2 hónapja volt kifújva kompresszorral amikor raktam be az sdd-t

ez csendesebb? FSP HEXA 85+ 450W mint Hexa+ 400W tápegység

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141728) palfitom válasza spileraaa (#141727) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Akkor inkább tartsd meg a jelenlegi SSD-det, és vedd meg a HDD-t.

Ház: ma akciós az általad nézett CM, és itt válogathatsz mATX házak közül (persze, ha mATX lapot is veszel hozzá, pl,
pl, pl.)

ODD.

HEXA 85+ 450W: újabb, jobb.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141729) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok.
Sajnos most hívtak a szervízből, hogy az alaplapom, processzorom és a tápom felmondta a szolgálatot.
Segítségeteket ezek pótlásában kérném. Ami maradt a gépemből...:

- ASUS VZ249H 23,8" IPS LED Monitor
- Radeon RX 460 Windforce OC 2 GB

- SSD Kingston 120 GB Hyperx Fury
- Kingston SSD 2.5" SATA3 240GB UV500
- Hitachi 500GB merevlemez

- 2x RAM DDR3 Kingston hyperx fury 1600 mhz 4gb

Keret talán 60-70e ft.. annyi, hogy Extreme digitalban vásárolnék. Itt lehetőségem van áfa visszaigénylésre. Vagy esetleg 220 volt.
Photoshop, Quarkxpress (újságszerkeszés) amire használtam. Illetve játékok (pl.Wot).
Korábban már segítettetek, remélem most is számíthatok rátok :) üdv

(#141730) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék új gépet összerakni magamnak és ebben kérném a segítségeteket.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra. Multi és Single. Battlefield 1 és V, Elite Dangerous, WoW, Anthem, Witcher

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
2TB HDD, 2db 140-es venti, 1db 120-as venti (Be quiet! DARK ROCK 3)

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Proci, Alaplap, Ram, SSD (1TB m.2-es), Videókártya, AIO proci hűtő, Ház

4. Mennyi a kereted rá?
400-450

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Jelenleg 2560x1080, de szeretnék váltani később 2560x1440

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Intel, nVidia. A procit szeretném ha i5-9400F lenne és e köré épülne a konfig.

Szeretnék egy jól kinéző alaplapot és hogy a memória világtson.

Az első elképzelésem amihez segtséget kérnék egy PHANTEKS Enthoo Evolv Shift lenne. (Mini ITX)
Második egy mATX-es gép. Ami egy NZXT H400i házban lenne.
Harmadik egy ATX-es gép. Ehhez a meglévő Meshify C dark-TG házam lenne az alap.

[ Szerkesztve ]

(#141731) spileraaa válasza palfitom (#141728) üzenetére


spileraaa
senior tag

Bármelyik dvd író jó? vagy van ami bevált és ajánlottabb ?

vagy jobb külsőt venni?

kivettem az sdd igy lement az ara 1.637,25 RON

de mai nap jott be plusz bevetelem igy ujbol feltudok menni 1800 leire

van amit érdemes valtoztasakk ?

nem inen rendelem hanem az ipon-rol csak igy konyebb bemasoljam jelenleg mik vannak

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141732) kfoxo


kfoxo
újonc

Üdv, egy kis segítséget szeretnék kérni gép összeállításhoz:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
pl division 2,dota2,destiny2,overwatch
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
táp400w fsp,matx ház,monitor22"1080p,intel ssd
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap,cpu,ram,
4. Mennyi a kereted rá?
90.000 huf max 100.000 huf
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
60hz 1080p
integrált grafikás proci kellene első körben, később tervezek majd dgpu-ra fejleszteni.(2-3ho)

[ Szerkesztve ]

(#141733) Lanash válasza Lanash (#141730) üzenetére


Lanash
aktív tag

Elfelejtettem a tápot. Az is kéne, de full moduláris.
Köszi

(#141734) viperabácsi válasza spileraaa (#141727) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen ez . Amilyen ssd -t vegyek topikba tettem fel róla egy mérést Samu evo vs wd blue

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#141735) Samus


Samus
addikt

Sziasztok, egy kollégám szeretne gépet venni.

A keret 230k
Monitor van (fHD, HDMI, nincs G/Freedync támogatás)
Játékra kell
Nem ragaszkodik semmilyen márkához.
Leginkább új cuccokban gondolkodik. A VGA esetleg lehet használt.

Köszi :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#141736) Paxker315 válasza Samus (#141735) üzenetére


Paxker315
addikt

asrock b365m pro4 \ phantom gaming ~ 27k
intel core i5 9400f ~ 55k
2x8 gb dual channel ram kit 2666+Mhz (patriot viper, viper elite, gskill aegis, corsair vengeance, team group vulcan, crucial ballistix sport...) ~ 30k

VGA: apróról RX580 radeon sapphire Nitro+ "babakék" 8gb ~ 55k
PSU: FSP Hexa 85+ 450w ~ 16k HUF
SSD: WD Blüe 500 gb ~ 20k HUF
HDD: Toshiba p300 1tb ~ 12k HUF
Ház pl Cooler Master Q300L ~ 12k HUF vagy most COOLERMASTER MasterBox E500L ~ 9k HUF

így kimaxolva. Ha igény van rá, választható jobb procihűtő is , pl. Alpenföhn Ben Nevis (advanced), Alpenföhn Brocken Eco | Matterhorn, Be Quiet Pure Rock (Slim), deepcool gammax400|300; silentiumPC Fera3... 7-10k HUF

Ezzel szvsz FHD-n most teljesen korrektül elfutkos minden. AMD procis változatot azért nem írok, mert a 9400f játékban veri a 2600x-et, 2600-at s egy árfekvésben vannak. Esetleg alaplapból választhatsz B360-asok közül is, DE ott feltétlenül friss bios-szal kérd, mert natíve' nem kezelik a 9. generacios CPU-kat.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#141737) SyMbioTe válasza Jamesb2 (#141682) üzenetére


(#141682) Jamesb2
2200G-ben van ugye IGP, jobb a mamóriakezelése, ill. kicsit erősebb is az előző generációnál. Én mindenképp 2200G-t venném. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141738) SyMbioTe válasza #90085632 (#141719) üzenetére

(#141719) srappy
A hang ugye szubjektív. Nem mindenkinek hangos, de van akit meg a legapróbb nesz is zavar a gépben.
Én ezért szoktam a plusz hűtéseknél is azt mondani, hogy inkább próbálja ki a gyáriakat, ha zavaró, útólag vesz másik hűtőt, ha meg nem zavaró, akkor spórólt pár ezrest.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141739) spileraaa válasza spileraaa (#141731) üzenetére


spileraaa
senior tag

abba a házba lehet ODD-t tenni? Nem látok kialakítva helyet, esetleg ajtós előlap lenne?
vagy vegyek külső dvd olvasót?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#141740) SyMbioTe válasza hajniooo (#141729) üzenetére


(#141729) hajniooo
Szia!

A ramokat én elpasaszolnám inkább, új alaplapokba DDR4 megy már csak.
Sajnos Edigital nem a legjobb ebből a szempontból, mert kicsi a kínálat, és drágább is, mint a többi bolt. :/

AMD:

Alaplap: Gigabyte B450 Aorus M ~28k
CPU: Ryzen 2200G ~31k
Ram: 2x4Gb Kingston HyperX Predator 3200Mhz@CL16 ~23k
Táp: FSP Hexa+ 400W ~14k
Össz: 96k

Szvsz. ebben az árban inkább a 2200G a nyerő, egy jó 10k-val olcsóbb. Sokkal olcsóbban viszont nem nagyon lehet kihozni, esetleg A320-as lappal, de én nem adnám B450 alá.

VGA-HDD-SSD: Van, OK.
Ház: Van?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141741) milan26 válasza SyMbioTe (#141740) üzenetére


milan26
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, tényleg csak kíváncsi vagyok.

Miért kell neki IGP, ha van kártyája?

(#141742) SyMbioTe válasza Lanash (#141730) üzenetére


(#141730) Lanash
Szia!

Házat el kellene dönteni, hogy mi legyen, mert alaplapot úgy célszerű választani. :))

Alaplap: Ház függvényében.
CPU: Core i5-9400F ~55k (6 mag / 6 szál, nincs IGP)
+Hűtő: Cooler Master MasterLiquid Lite 240 / ML240 RGB, Lepa Aquacharger 240 ~20-28k
Kompakt vízhűtés topik
Arra készülj fel, hogy a ventiket lehet cserélni kell, mert az olcsóbbakban a gyáriak zajosak tudnak lenni.
Ram: 2*8Gb G.Skill Trident Z RGB ~40k
Vagy HyperY RGB, Corsair Vengeacne RGB Pro, Cruical Ballistix Tactical RGB
VGA: RTX 2060 Pl. Gainward Phoenix ~125k olcsóbban
Drágábban MSI Gaming Z ~138k
HDD: Van, OK.
SSD: 1Tb Samsung 970 Evo Plus M.2 ~73k (én egy hűtőbordát néznék rá pluszba, vagy eleve olyan lapot amin van M.2 hűtő.)
Ház: Enthoo Evolv Shit, H400i, Meshify C ~33-40k
Táp: Seasonic Focus+ Gold/Platinum ~550-650W ~35-40k
Össz: 381-414k + ugye még az alaplap

Kérdés: 120-as ventire írtad, hogy Dark Rock 3, ami egy elég jó kis CPU hűtő. Ha ez van, akkor miért kell AIO víz? :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141743) SyMbioTe válasza kfoxo (#141732) üzenetére


(#141732) kfoxo
Szia!

Házról több infó nem ártott volna, ill. milyen csatlakozók vannak a monitoron? Ugye nem csak D-sub?

Alaplap: MicroATX: Asrock B450M Pro4, MSI B450M Bazooka / B450M Bazooka Plus /, Asus TUF B450M Plus Gaming, Gigabyte B450 Aorus M ||| ATX: Asrock B450 Pro4 / Fatal1ty B450 Gaming K4, Asus TUF B450-Plus Gaming / Prime B450M Plus, Gigabyte B450 Aorus Elite ~25-30k (Kisebb tuning ezekkel is megy)
Manuális tuningra ajánlottabbak: MicroATX: MSI B450M Mortar / B450M Mortar Titanium / B450M Gaming Plus ATX: MSI B450 Gaming Plus / B450 Tomahawk ~27-35k
CPU: AMD Ryzen 3 2200G ~28k (4 mag/4 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 3000/3200Mhz körüli, páros időzítéssel Pl.: Patriot Viper 4 3000Mhz@CL16 ~20k
Össz: 75-83k

Igazából ha esetleg van otthon elfekvőben egy bármilyen VGA-d, ami tud képet adni, akkor mehetne Ryzen 5 2600 is. Vagy akár 1-2 ezresért innen apróról valami alap VGA.

Intel oldal:

Alaplap: Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / B365 Pro4 / B365 Phantom Gaming 4 ~27-35k
CPU: Core i5-8400 ~60k (6 mag/6 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 G. Skill Aegis/Ripjaws V, Cruical Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX, Patriot Viper Elite/Viper 4 ~20-25k
Össz: 107-120k

Olcsóbban i3-8100-val lehet, de annál szvzs a 2200G jobb vétel. i5-nél gyengébb az IGP, mint a 2200G-ben, cserébe prociban jóval erősebb.
De ahogy írtam, AMD részen is beférne egy R5 2600, ami mág 6 mag 12 szálas.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141744) SyMbioTe válasza Samus (#141735) üzenetére


(#141735) Samus
Szia!

AMD:

Alaplap: MicroATX: Asrock B450M Pro4, MSI B450M Bazooka / B450M Bazooka Plus /, Asus TUF B450M Plus Gaming, Gigabyte B450 Aorus M ||| ATX: Asrock B450 Pro4 / Fatal1ty B450 Gaming K4, Asus TUF B450-Plus Gaming / Prime B450M Plus, Gigabyte B450 Aorus Elite ~25-30k (Kisebb tuning ezekkel is megy)
Manuális tuningra ajánlottabbak: MicroATX: MSI B450M Mortar / B450M Mortar Titanium / B450M Gaming Plus ATX: MSI B450 Gaming Plus / B450 Tomahawk ~27-35k
CPU: AMD Ryzen 5 2600 ~50k (6 mag/12 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 3000/3200Mhz körüli, páros időzítéssel Pl.: Patriot Viper 4 3000Mhz@CL16 ~20k

Intel:

Alaplap: Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / B365 Pro4 / B365 Phantom Gaming 4 ~27-35k
CPU: Core i5-9400F ~55k (6 mag / 6 szál, nincs IGP)
Ram: 2*4Gb DDR4 G. Skill Aegis/Ripjaws V, Cruical Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX, Patriot Viper Elite/Viper 4 ~20-25k

Többi:

VGA: GTX 1660 6Gb Pl.: MSI Armor ~80k
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
SSD: 240/250Gb Samsung 860 Evo (5 év garancia), Cruical BX500/MX500 (5 év garancia), Adata SU800/SX950 (6 év garancia), Intel Series 545s (5 év garancia) ~13-20k
Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm) / i3 Mesh (rácsos előlapú, nem az „Edge” – 175mm / 360mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/MasterBox 5 / 5 White (167mm / 410mm), Deepcool Kendomen / TI (160mm / 310mm) / Tesseract (165mm / 310mm), Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm), Bitfenix Neos (158mm / 320mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), ||| mATX házak: Fractal Design Core 1100 (148mm / 350mm) / Focus G Mini (165mm / 380mm), Cooler Master MasterBox Q300L (157mm / 360mm) / MasterCase Pro3 (190mm / 370mm) / MasterBox Lite 3.1 TG (158mm / 380mm) ~12-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
Táp: FSP Hexa 85+ 450W/550W (80+ Bronze) / Hyper 500W (80+) / Hydro Bronze 500W (80+ Bronz) / Hyper M 500W (85+), Félmoduláris,) / Raider II 450W (80+ Silver) / Hexa 85+ 450W (80+ Bronze), Chieftec Force 400W (80+ Bronze) / Eco Series 400W/500W (80+ Bronze, 400W-os változaton nincs PCI-e!!), Corsair CX450M (80+ Bronz, Félmoduláris), Seasonic S12II 430W / 520W (80+ Bronz), Bitfenix Formula 450W (80+ Gold), Be Quiet! Pure Power 11 400W (BN292, 80+ Gold) ~14-20k
Össz: 228-265k

Koppanósan, de talán pont belefér egy GTX 1660-al a konfig. Ha sok, akkor lehet sprórólni egy RX 570 4Gb, pl Sapphire Nitro+ több helyen is ~50k körül van. De cserébe egy jó ~30%-al gyengébb is, ill -2Gb vram.
Apróról ~60-80k közötti ársávban RX 580 8Gb/RX 590/GTX 1060, esetleg 1070/Vega56 jóhet ki. Arra figyeljetke, hogy rendes, 1 kártyás számla, ami magánszemélyre szól, és lehetőleg ismertebb bolthoz.
580/590/Vega56-hoz viszont kell 550-600W-os minőségi táp, hogy ne legyen kicentizve.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141745) SyMbioTe válasza milan26 (#141741) üzenetére

(#141741) milan26
Mert miért ne? :)

2600 nem fér bele, előző generációt pedig nem ajánlom, mikor itt az újabb. Az meg, hogy van egy IGP, az sose baj, ha bekrepál a kártya, akkor arra jó, hogy képet adjon + a Vega 8 azért komporomisszumosan játékra is alkalmas. Kvázi "ajándék" a proci mellé a Vega8

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141746) milan26 válasza SyMbioTe (#141745) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm. :)

(#141747) SyMbioTe válasza Paxker315 (#141689) üzenetére

(#141689) Paxker315
Nem érdemes, nem lehet mindig mindenki a toppon. Ha gond van úgyis itt vagyunk többen is. :K

(#141746) milan26
Bitte. :K

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#141748) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy gépem.
Kicsit lassú lett az utóbbi időben win10-el.
Ajánljatok valami használhatót helyette. Amit még öt évig simán használhatok.
Nincs nagy igény, hdmi fullhd, gigabit, wlan, ami legjobban megakasztja az a fb. Ja és nem baj ha nem több 100 e.-nél.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#141749) DonMaster válasza Fagyi (#141748) üzenetére


DonMaster
addikt

használtak között, 30-50e között van dell hp i5- i7-el 2-4gen közöttiek,
feltolod 8gb-ra a ramot és bele egy ssd és benne vagy a 100e-be.
ujjat nagyon neccesen találsz ami nem akasztja az fhd-t 100e-böl netezéshez 8gb ram kell az kapásbol 24e és még ssd és a többi sehol . max barabone 8gb rammal ssd-vel jön ki 100e böl ujként, csak 100bol a proci megint csak kicsit karcsu lesz. utobbinál hogy 8gb ram+ 120gb ssd beleférjen ami durván 30e maximum 70e ért néz barabone-t. mindegyik wifi-s gigalanos, a procit nézném elsösorban. 86e az i3-as+30e az már 120e
viszontha a méret nem számit akkor én a fent irt használt hp del ibm-es gépek közül választanák a használt piacról. pl:[link]

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#141750) palfitom válasza Fagyi (#141748) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Lap: Gigabyte B450M S2H / DS3H / MSI B450M PRO-VDH / Asrock B450M Pro4 / MSI B450M Gaming Plus / MSI B450M Bazooka
Proci: Athlon 200GE (2 mag, 4 szál, Vega3 IGP) / Ryzen 2200G (4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2933-3400 MHz (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3000CL16, 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, Patriot Viper).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD (ha kell): WD10EZEX / Toshiba P300 / WD Purple (5400 rpm)
Ház, pl.: Cooler Master N200 / Chieftec CI-01B-OP / Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21
olcsóbbak: Deepcool Wave V2 / Logic M4 / Zalman ZM-T2 Plus / Zalman ZM-T4 / Zalman S2 / S3
Táp: BQ Pure Power 11 300W / 350W / FSP Hexa+ 400W / Hexa 85+ 350W, olcsóbban: Chieftec ECO 400W (GPE-400S)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.