Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#12951) sketchifun válasza fntastic (#12950) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hát igen, körülbelül. De akkor már 3.gen i5.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#12952) fntastic válasza sketchifun (#12951) üzenetére


fntastic
aktív tag

Akár... de a legdurvább egy aprós i5 meg mellé egy kis körítés és egy durva VGA :D

(#12953) sketchifun válasza fntastic (#12952) üzenetére


sketchifun
senior tag

Akarod mondani aprós i7.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#12954) fntastic válasza sketchifun (#12953) üzenetére


fntastic
aktív tag

Játékra elég az i5 is.

(#12955) combonari válasza balpis (#12908) üzenetére


combonari
tag

Köszönöm szépen :R

A prociba integrált videkari elég neki? Biztos nem kell bele venni külön?

[ Szerkesztve ]

(#12956) vond válasza combonari (#12955) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bőven elég... Kis felbontáson még játszhatsz is vele... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12957) combonari válasza vond (#12956) üzenetére


combonari
tag

Játszani nem nagyon fogok rajta, mivel nem is nekem lesz :P Böngészésre meg HD filmnézésre lesz használva. Csak azért kérdeztem, mert nekem még nem volt olyan konfigom amiben integrált kari lett volna, ezért nincs róla tapasztalatom, nem tudom, mennyire megbízható. Akkor ezek szerint a fent említettekre bőven elég :) Egyébként 107 centis palzmatévére lesz kirakva, remélem elbírja azért :C

(#12958) balpis válasza combonari (#12955) üzenetére


balpis
őstag

természetesen elég. A llanot kifejezetten erre fejlesztették ki. Kisebb felbontású játékokhoz, netezéshez, fullHD filmnézéshez bőven elég. Ehhez elég volt már az alaplara integrált IGP is akát. Ez pedig erősebb.
Minden esetre, ha van esély rá, hogy később esetleg egyszerűbb játékok is futnak a gépen, akkor ha belefér, akkor inkább 3670K-t vennék egy kicsit jobban tuningtámogató alaplappal, (vagy ezzel a lappal, akkor legalább A6-3650-at, ami kb. mint a 3670 csak szorzó növeléssel nem tuningolható).
egy logout teszt, ami szerint a 3400-as kb. az X2 Athlon teljesítményét nyújtja (kb. 5-10%-kal gyengébb annál), de a videója az alaplapra integrált HD4290-nél nagyon sokkal jobb már ez is.

(#12957) combonari: akkor, ha nem lesz se játék se "munka" (pl. videokonvertálgatás, foto bizgetés), bőven elég az A4-3400 is.

elbír ez még egy 120 centis plazmát is! :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12959) combonari válasza balpis (#12958) üzenetére


combonari
tag

Megfontolom :D Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, most sem csalódtam a topikban :R

(#12960) MacCay


MacCay
tag

Üdv,
összeállítottam az alábbi gépvariációt a segítségetekkel (is)
ha ez így jó, akkor még a házban kérnék segítséget.ha van rá lehetőség, meg egyáltalán van értelme, akkor lehetőleg előlapi USB3-as

mb: GIGABYTE GA-B75M-D3V
proc:INTEL Core i3-2100 3.30GHz 1155 BOX
mem: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB
ssd: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G
odd: SAMSUNG SH-S222AB/BEBE Fekete SATA OEM
táp: CHICONY Hipro 380W HP-D4302RWB2
monitor: LG IPS224V-PN
bill+egér: LOGITECH Wireless Combo MK260

köszönöm
vagy menjek a "házas" topic-ba?

[ Szerkesztve ]

(#12961) balpis válasza MacCay (#12960) üzenetére


balpis
őstag

A hipro sajnos egy éve a megbízhatatlan kategóriába került. Név (típusszám) váltás nélkül változtatták a belsejét :(
Helyette FSP400-60APN (9-10k), ami alsó tápos házba is elég lesz,
háznak meg ha a keretbe belefér, akkor egy Asgard Pro, belső USB3 csatlakozóval kb. ez a legolcsóbb (13k-ért), de csaka PCGearben kapható :(

Samsung ODD helyett talán NEC inkább, bár az hangos, de megbízhatóbb híre van.

Nem tudom, mire kell, de ha a 2120-as i3 csak egy ezressel drágább, akkor nkább azt, mert annyival erősebb is.
VGA nem is lesz?

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12962) #85154688 válasza MacCay (#12960) üzenetére


#85154688
törölt tag

Ha jót akarsz akkor azt a tápot azonnal felejtsd el,mert egy ipari hulladék.

(#12963) MacCay válasza balpis (#12961) üzenetére


MacCay
tag

thx
vga nem lesz, zéro játék, csak net skype , esetleg film (nagyon átlag juzerek)

(#12964) Dsert válasza vond (#12905) üzenetére


Dsert
tag

Köszi, de a vásárlás még várat magára 1-2 hetet, addig átgondolom.
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

(#12965) vond válasza MacCay (#12960) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha "zéro játék, csak net skype , esetleg film" lesz, akkor inkább valami gyengébb proci, pl. Pentium G840, G620, vagy akár Celeron G530, G540...

S így marad pénz egy megbízható tápra (pl. FSP400APN), és egy mégjobb monitorra: Dell U2212HM ~46,5k... Precízebb elektronika, jobb kontraszt, mélyebb fekete, jobb válaszidő, stabilabb talp, kitűnő ergonomikus képességek, és lehetőség a 71/72Hz-en való működésre (filmezésnél fontos lehet)...

Házból pedig Xigmatek Asgard PRO, két beépített halk ventivel, belső-első USB3 csatlakozóval... Ez viszont csak pcgear-ben kapható, s ott is várni kell rá pár napot...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12966) Ibituba


Ibituba
aktív tag

100E ft-ért milyen gépet lehet összerakni játékra. nyilván ár érték arányra gondolok. csak gép érdekelne

(#12967) vond válasza Ibituba (#12966) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kb. ilyet:

LAP: ASROCK B75M-GL ~16k
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX ~18k
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~6k
GPU: GIGABYTE GV-R677D5-1GD HD6770 1GB GDDR5 PCIE ~25,5k
SSD vagy HDD: OCZ Agility 3 60GB vagy HITACHI 500GB 7K1000.C ~17k
ODD: kölcsön, vagy oprendszer install pendrive-ról
TÁP: FSP FSP400-60APN ~10k
HÁZ: SHARKOON Vaya ~8k
CLR: ARCTIC COOLING F12 Pro PWM ~1,5k
Összesen: ~102k

Ha ez már nem fér bele, akkor prociból egy Pentium G620 is elég lehet 15 ezerért...

Vagy egy alap felszereltségű, "régebbi" lap: ASRock H61M-GS 12 ezerért...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12968) horush válasza vond (#12967) üzenetére


horush
addikt

Végre van viszonylag értelmes áron 6770.. :)

(#12969) vond válasza horush (#12968) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azaz... :K
Én is csak lestem, hogy ez ennyi?!? :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12970) MacCay válasza vond (#12965) üzenetére


MacCay
tag

és mi a helyzet a "jó öreg" Gigabyte GZ-X2-vel 370W beépítve?? lemondva az USB3-ról
az i3-hoz ragaszkodnék :)

[ Szerkesztve ]

(#12971) vond válasza MacCay (#12970) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abban a tápban nem lehetsz biztos, hogy milyen minőségű... A tápos és táp nélküli verzió árkülönbségéből következtetve erősen valószínű, hogy valami vacak van benne (persze nem 100%)...

Ezen kívül elég zárt a ház, nem nagyon tud szellőzni, ráadásul alapból nincs is benne venti, így erre is külön el kellene költened minimum 3 ezret...

i3 mire "kell" a net+skype+film hármasból? Mert szerintem semmire... De Te tudod... értelmesebben is el lehetne költeni azt a tizen x ezret... Ahogy írtam is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12972) balpis válasza MacCay (#12970) üzenetére


balpis
őstag

megkérdezném a tápos topikban, talán valaki tudja (én nem találtam meg)

Ha már annyira i3, akkor esetleg használtan, garanciával? Itt volt egy egy év garanciával 24k-ért. De 2100 is volt - már jegelt - 22-ért is.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12973) MacCay válasza vond (#12971) üzenetére


MacCay
tag

thx
teljesen igazad van,de akinek összerakom ő ragaszkodik az i3-hoz (erről már hallott és nem lehet meggyőzni) fix keret van a gépre, valamint csak új cuccok és számlára.

[ Szerkesztve ]

(#12974) balpis válasza MacCay (#12973) üzenetére


balpis
őstag

akkor egy asus ház + ventivel es FSP350 táp is elég akkor, mert abba a rövidebb kábelek is megfelelőek lehetnek.
Előlapi USB3 nincs olcsóbb az Asgard pronál.
Esetleg a Vaya value11k közelében, de az hátulról rádugós hosszabbítós megoldásos.
Lehet ezekbe is FSP350 esetleg ha olcsón kapsz 4 pines CPU csatlakozó hosszabbítót valahol - hátha arról már nem kell számla feltétlenül....

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12975) MacCay válasza balpis (#12974) üzenetére


MacCay
tag

ha hiszed, ha nem ez volt az első ötletem csak semmit nem hallottam az asus házakról.
ta-n21 vagy ta861?

(#12976) m4rk_


m4rk_
aktív tag

Most már utoljára, mielőtt megrendelem, szerintetek rendben van ez így, játékokra (1080p), filmezésre, néha videó renderelésre?

[link]

Köszönöm! :C :R

(#12977) balpis válasza MacCay (#12975) üzenetére


balpis
őstag

mindegy, egyik sem szellőzik :)
De mivel nem lesz benne VGA, annyit mozog a levegő, amennyi minimálisan kell. De azért ehhez venti is kell. AC F12 vagy F9, nem tudom sajnos, melyikbe milyen méretű kell.
Egyébként két ventivel már az is 8-9k lesz a végén...
akkor már pl. a

(#12976) m4rk_ által linkelt boltban a vaya, abban van egy 12-es venti. Ott a konfigod szállítás és szerelés nélkül 105eFt lenne. Vaya házban plusz ventivel, FSP400 táppal, i3-2120-szal, 120-as Agilityvel és NEC íróval. A monitor nélkül.

(#12976) m4rk_: korrektnek tűnik :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12978) MacCay válasza balpis (#12977) üzenetére


MacCay
tag

melyik bolt ez?
én az ipon-ban kotorászok

[ Szerkesztve ]

(#12979) XP NINJA válasza sketchifun (#12949) üzenetére


XP NINJA
őstag

csak ezek kellenek a többi van. értek hozzá. a 200-asra is kiváncsi lennék

(#12980) vond válasza XP NINJA (#12979) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ott volt sketchifun alatt/fölött 5 hozzászólással:

LAP: ASROCK B75 Pro3 ~20k
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX ~47,5k
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~11,5k
GPU: POWERCOLOR AX7950 3GBD5-2DH HD7950 3GB PCIE ~96,5k
TÁP: XFX 550W Pro Series (P1-550S-XXB9) ~17,5k
Összesen: ~193k

Esetleg valami jobb hűtéses 7950-essel ki lehet tolni 200-ra...

"értek hozzá" - Biztos vagy Te ebben? Csak mert elég sokszor pont az ellenkezőjét bizonyítod... :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12981) balpis válasza MacCay (#12978) üzenetére


balpis
őstag

egy kereséssel rögtön dobta a PCX-et a google :)
De ha magad szereled és pesti vagy, akkor veheted akár két boltban is az alkatrészeket. Itt jó áron van aVaya (a value is olcsóbb), meg a 2120-as i3 is.
Persze ha szállítást kell fizetni, akkor már nem érdemes 1-2k-ért szétaprózni.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12982) XP NINJA válasza vond (#12980) üzenetére


XP NINJA
őstag

ebből mi nem tud jó lenni?

HDD, SSD, HÁZ, CLR

hd105si
felesleges
cm storm enforcer
gyári

(#12983) vond válasza MacCay (#12978) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Máshol azért lehetne pár ezrest sprórolni...

Pl. ahol a Dell U2212HM lenne nem egészen 48k, ott van i3-2120 29.900-ért, Agility 3 120GB meg 24.700-ért...

(#12982) XP NINJA: Látod, pont erről van szó... Megint csak vagdalkozol... Mint azt sokszor tetted az elmúlt pár napban is (normális ajánlás helyett)...

Egyébként nem a konfigod többi részére céloztam... Bár azt kijelenteni, hogy az SSD felesleges, az megint mindenről árulkodik, csak hozzáértésről nem... (Persze ettől még gondolhatod úgy, hogy számodra az, de ne általánosíts... Egyébként próbáltad már?)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12984) XP NINJA válasza vond (#12983) üzenetére


XP NINJA
őstag

próbáltam. 2 napig volt nálam adtam el a francba.

(#12985) balpis válasza vond (#12983) üzenetére


balpis
őstag

ez csak nem a "sivatagi" bolt? :)

Hát igen. ha az embernek van lehetősége 2-3 helyről összeszedni az alkatrészeket, akkor - ha nem kell az időt és az utazást számolni - lehet spórolni egy komplett gépnél :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12986) madgie válasza XP NINJA (#12984) üzenetére


madgie
titán

Biztos háttértárnak használtad ;]

(#12987) XP NINJA válasza madgie (#12986) üzenetére


XP NINJA
őstag

rendszer

(#12988) vond válasza XP NINJA (#12984) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gratula! Akkor ott valamit nagyon benéztél... ;)

Szóval azt mondod, hogy az 5400-as vinyódon gyorsabb volt a rendszer?
Milyen SSD-d volt Neked?

(#12986) madgie: :D

(#12989) XP NINJA: Hát, véééégülis... Így is lehet dönteni... Mások vagyunk...
Szerk.: Az elmúlt 3 hozzászólásod befért volna egyetlen egybe... :U

(#12985) balpis: :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12989) XP NINJA válasza vond (#12988) üzenetére


XP NINJA
őstag

1 perc helyett 20 mp alatt bekapcsol. király. programok azonnal elindulnak. ez nekem nem ér ennyi pénzt. +10-20K inkább mennyen a VGA-ba

(#12990) balpis válasza XP NINJA (#12989) üzenetére


balpis
őstag

ha naponta egyszer indítod a gépet és nem indítasz el egész nap csak egy játékot meg a böngészőt, akkor igazad is lehet akár...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12991) tikshow válasza XP NINJA (#12989) üzenetére


tikshow
addikt

Na igen, csak ha kifagy valami, mondjuk a flash ami szeret állandóan, akkor nem kell perceket várnod a gépre, mire nagy nehezen le tudod állítani. Direkt nem hoztam betöltési idő példát. - De persze abba igazad van, hogy +10-20k akkor inkább VGA-ra (ha játék gépről van szó), de ártani sosem árt egy SSD

(#12992) madgie válasza XP NINJA (#12989) üzenetére


madgie
titán

Figyelj, ez is hülye hasonlat lesz: az ssd olyan, mint egy jó kezelőfelületű telefon (win7, iphone), a hdd meg, mint egy régi symbian/wm6, vagy épp olcsó kínai droid. Az egyik le tudja követni a tempódat, a másiknál te vagy rákényszerítve az eszköz sebességére.

Másfél hónapja cserélték ki az ssd-met, pár hétig hdd-n volt a rendszer... kínszenvedés. Mindig csak egy picit kell várnod, de épp elég idegesítő.
Pedig láthatod az adatlapomon, hogy nem Atom, vagy Brazos szint az asztali gépem.

(#12993) vond válasza madgie (#12992) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Így igaz... Én is nap-mint-nap tapasztalom ezeket a különbségeket... Gyakorlatilag az itthoni gyengébb gép SSD-vel gyorsabb általános használat alatt, mint az erősebb SSD nélküli gép a munkahelyen...

Valamelyik topic-ban olvastam, milyen jól jöttél ki az SSD gariztatással... Jól emlékszem? ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12994) Agostino


Agostino
addikt

üdv

megvettük tegnap a fentebb részletezett, itt ajánlott gépet, az asrock a75m-hvs lappal stb. tök jó a gép, tényleg egy másik világ, viszont a felmerült átalakítós meg kábeles gondokat is orvosolni kellene.

egyrészt, hdmi és dsub kimenet van rajta, a monitor viszont div csatis, gondolom legjobban egy hdmi-div megoldás lenne az igazi. a másik kérdéses dolog az ide csatis vinyó helyzete. sajnos sok fontos adat van rajta, nem lehet kikerülni a dolgot. hogyan érdemes rákötni? ide sata átalakító vagy valami más megoldás? ha az ide-sata a nyerő, milyen áron érdemes nézni, honnan van az a kategória, hogy simán lehúzás?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#12995) balpis válasza Agostino (#12994) üzenetére


balpis
őstag

esetleg egy külső IDE-s USB-s ház is megoldás lehet.
Vagy valahol csinálni egy mentést az IDE HDD-ről és inkább elfelejteni - eladni.

HDMI-DVI: sajnos valószínűleg elsijkkadt az info az ajánlatkérésnél, hogy DVI kell - bár én alapból ezt szoktam feltételezni... :(
Valóban lehet kapni HDMI-DVI átalakítót

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#12996) Stirbi válasza Agostino (#12994) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv.
Nekem elsőre egy ide sata kétirányú átalakító ugrott be. Az ára is elfogadható.

Mint már előttem is említette a kolléga létezik külső csatlakoztatási mód is: klikk .

Hdmi-dvi átalakító helyett esetleg egy hdmi dvi kábel használata nem lenne kedvezőbb?

[ Szerkesztve ]

(#12997) madgie válasza vond (#12993) üzenetére


madgie
titán

Jól emlékszel :) csak nálam sz@rakodott, mégis cserélték egy újra (jobbra) :))

(#12998) Źşë' válasza horush (#12943) üzenetére


Źşë'
addikt

köszi mindenkinek, picit módosítgattam, plusz annyi lenne a kérdésem mivel azt a deszkát ajánlottátok, az nem valami tuningos deszka, továbbá az IGP-t sem tudja kezelni elviekben (Z chipset előnyei) - ezen még töprengek, de sztem Asrock Z77 menne akkor már az Ivy mellé, a monitort azt akkor DELL-re cseréltük, meg lehet még a vgaval picit módosítgatunk, az a baj h 0ból építi és semmije sincs ami ne kellene, hdd is méreg drága stb, de majd még alakul idővel a konfig

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#12999) TGWH válasza Źşë' (#12998) üzenetére


TGWH
őstag

Na ezt most nem értem. Én úgy tudtam, a 75/77-es alaplapok valók az ivy alá. Ha már az ivy alá való, miért nem kezelné az igp-t, ami az ivy-ben van?
HDD-t lehet olcsóbban venni, 100%-osat apróról pl.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13000) MacCay válasza balpis (#12981) üzenetére


MacCay
tag

kösz az eddigi segítséget.
megnéztem a pcx-et, totál ua. az árak mint a nipponban :( talán 100ft. eltérés a két bolt között, magam rakom, pösti gyerök vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.