Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Imi1981 válasza poolbig (#7649) üzenetére


Imi1981
veterán

A gt king nagyon jó és erős hardverű box! Coreelec-el az igazi és ugye kodi-ra van mytelenor addon. Jól jársz vele. A netflix coreelec-en kodi netflix addonnal 1080p - ben megy.

(#7652) poolbig válasza Imi1981 (#7651) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szuper! MindigTV is érdekli az ismerősömet. Az esetleg megy ezen? Csak mert úgy tudom, hogy android TV-hez nincs még MindigTVGo, de ezen Android 9 fut.

[ Szerkesztve ]

(#7653) Imi1981 válasza poolbig (#7652) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt nem tudom. Itt link meg tudják mondani neked. Gt kingen nem android tv fut hanem sima android!

(#7654) poolbig válasza Imi1981 (#7653) üzenetére


poolbig
aktív tag

:R

(#7655) lali303 válasza poolbig (#7650) üzenetére


lali303
tag

Azt nem tudom,de a Vontar x3-ról még nem olvastam hogy hamisítják.Aliexpressről a Vontar office storeből Belga raktárból áfa ês vámmentesen egy hét alatt itt van. Slimboxromot rárakva meg super, coreelecet islehet rátenni.

(#7656) belashx válasza lali303 (#7655) üzenetére


belashx
senior tag

Én sem értem, miért mindenki az X96 Max+-t ajánlja. Vagyis, de, persze, hisz sokan rendelték, van vele tapasztalat. Mondjuk elég sokszor rossz az a tapasztalat, gondolok itt a fake cuccokra, hűtési problémákra.
Nem tudom, mennyivel drágább a Vontar, de ez legalább egy normális(nak tűnő) márka, nem sok cég gyártja a tré minőséget ugyanazon a néven.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7657) Fall-N válasza belashx (#7656) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát ha vennem kéne most valamit, akkor biztos Mecool lenne, abból is a KM2-es.

(#7658) belashx válasza Fall-N (#7657) üzenetére


belashx
senior tag

Én is biztosan olyat vennék, aminek van neve (pl. Mecool). Nálam Ugoosra esett a választás, és nem is bántam meg.
Android alatt is van normális lejátszás a szoftverbe gyárilag beépített sok jóság miatt. Nem is szoktam a (gyári firmware-ben elérhető) CE-t futtatni, csak nagyon ritka esetekben.

Ha nem Androidos tv-m lenne, a 4k streaming képesség hiánya miatt mást választanék, de így rendben van.

Ja, és nincs melegedési gond. YT 4K HDR 60FPS videóknál is 40 fok környéke a hőmérséklet. :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7659) Fall-N válasza belashx (#7658) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem Mi Box S van, tavaly amikor vettem, nem volt még (vagy én nem hallottam róla?) KM2. Nekem elég ez is, de ha váltani kell akkor a Mecool körül nézek majd.

[ Szerkesztve ]

(#7660) poolbig válasza Fall-N (#7657) üzenetére


poolbig
aktív tag

Miért nem a KM6-ot? Mi a különbség (a chip-emn kívül)?

[ Szerkesztve ]

(#7661) Imi1981 válasza poolbig (#7660) üzenetére


Imi1981
veterán

Km6 - on nem támogatott a netflix. De van megoldás rá, hogy fusson mintha támogatott lenne és működik is csak ki tudja mikor lövik ki ezt a lehetőséget. Én is a km6 és km2 között vacilálok. Km6 természetesen jóval erősebb így jobban tetszik de a km2 - n biztosan fut és később is futni fog a netflix. Jövő hónap elejéig kell döntenem melyiket vegyem.

(#7662) poolbig válasza Imi1981 (#7661) üzenetére


poolbig
aktív tag

Így már értem. Az ismerősömnek nem kell Netflix, nem akar előfizetni, csak a konyhába kell valami Youtube-os, esetleg MindigTV-s (értsd ingyen) megoldás. :D De mindezek mellett nem akarja a legolcsóbb megoldást hardverben, tehát hajlandó rá áldozni, hogy stabil legyen neki a rendszer.
Ja és a Beelink GT-king-el mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ott is csak ideig-óráig fog menni a Netflix Kodi addon-al?

[ Szerkesztve ]

(#7663) Imi1981 válasza poolbig (#7662) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tudni igazából meddig. Remélhetőleg sokáig de a biztos a km2 ebben mert az támogatott készülék.

(#7664) lali303 válasza belashx (#7656) üzenetére


lali303
tag

Vontar x3 szállítással 4/32 kb 14000ft.

(#7665) poolbig válasza Imi1981 (#7663) üzenetére


poolbig
aktív tag

:R

(#7666) Imi1981


Imi1981
veterán

Ha valakinek van már mecool km2 az írjon róla véleményt! Ha van összehasonlítási alapja xiaomi mi box s-el annak még jobban örülnék. Szerintem többünket érdekli. Ha mecool km6 deluxe - t vesz valaki arról is írhat mert az is érdekel. Kösz előre is! 😊

(#7667) tamassneff válasza Imi1981 (#7646) üzenetére


tamassneff
kezdő

Szia,
MECOOL KM6 Deluxe tudja az alábbiakat szerinted? Bocs ha túl egyértelműt kérdezek:
4K lejátszás külső meghajtóról, optikai kimeneten keresztül házi-mozi erősítőre csatlakozás, dolby 5.1 és DTS hang.
Gyakorlatilag media player-t nézek lecserélni a mostani 1080p blu-ray playerem.
Nem szeretnék játszani vele egy jól működő stabil média playert keresek 720p, 1080p, 4K mkv filmekhez Dolby és DTS hanggal. Max youtube app rá de semmi extra más.
Vagy van még ami javasolt lehet? (amit nem kell újra programozni, hogy jó is legyen :)

köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#7668) Imi1981 válasza tamassneff (#7667) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát még nekem sincs meg de tutira tudja! A km6 - nál egyedül a netflix mokolós minden más működik és támogatott. Youtube is megy 4k-ban és van chromecast is. Amiket írtál erőlködés nélkül tudja! Sőt játszani is tudsz rajta. Ha a netflix is fontos, hogy támogatott legyen akkor kicsit gyengébb mecool km2 is jó vétel. Ha a netflix támogatás nem fontos (van rá megoldás, hogy menjen de nem tudom meddig fog működni) akkor egyértelműen km6 a kettő közül!
Kár hogy még itt nincs vele tapasztalat (a km2 és km6 - tól egyaránt) pedig nagyon szívesen olvasnék már róla innen a fórumról.
Amit még jó az a nvidia shield tv és shield tv pro de ezek már más árkategória! Van még a chromecast google tv ami szintén jónak tűnik de ha kell lan meg usb csatlakozó akkor már vásárolni kell hozzá kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#7669) tamassneff válasza Imi1981 (#7668) üzenetére


tamassneff
kezdő

köszi, igen kell a LAN csatlakozó nagyon vacak a wifi lakásban a másik szobába valamiért... Nvidia már kicsit drága, a célra amire nekem szükségem van biztos vagyok van olcsóbb jó megoldás is. Igazából arra kell amire kitalálták a média playert, a nevében is benne van. Média lejátszásra, hd, 4K video és hang DD, DTS, mp3 (Ezekben legyen stabil és gyors meg megbízható). Nem kell: játék, netflix hbo go, DV, HDR. Dolby Atmos, 7.1 stb....

[ Szerkesztve ]

(#7670) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Szüleimnek szeretnék valami jó okosboxot venni. Jó lenne ha lehetne használni netezésre, fényképnézegetésre, filmnézésre, illetve egy közös NAS elérésére. Mit ajánlanátok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7671) obila


obila
csendes tag

Sziasztok! Olvasgattam vissza, nem találtam a problémámmal kapcsolatban semmi(lehet, csak nem vettem észre). Vettem egy ilyet: 4GB ram/64GB rom verziót. Szuper minden, csak a hangsávok lejátszását illetően akadt probléma. Csak DD hajlandó 5.1ben leadni, többit mixeli stereora. Kérdésem: létezik valami megoldás arra, hogy DD+/DTS/DTS HD hangokat is 5.1-ben adja le?
Hangcucc: Logitech z906 5.1 99%-ban filmek/sorozatok-hoz kell. Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7672) obila


obila
csendes tag

Ami lemaradt: Chipset RK3318 négymagos 64 bites Cortex-A53 GPU Penta-Core Mali-450 Akár 750Mhz

(#7673) Beni2360 válasza obila (#7672) üzenetére


Beni2360
félisten

Na még akkor a box linke mert is is kevés a szakiknak.
És milyen lejátszót használsz? Na meg a hangkeltő?
Ui: ha tudod akkor küld vissza nem egy igazából videozásra termett box. Nem ajánlott kategória a rockchipes boxok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7674) Beni2360 válasza obila (#7672) üzenetére


Beni2360
félisten

Szemezgetés az amlogc topikban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7675) obila válasza Beni2360 (#7673) üzenetére


obila
csendes tag

Köszönöm a linket( van egy ilyen cuccom is: Eminent EM7680), de mindössze a pc használatát akarom kikerülni filmezésnél. Leteszteltem pár videoval, szépen vitte őket. 4k-t is, de az nem érdekel, mert egy 55" 4k uhd samut áldoztam be egy optoma fhd 3d projektorért. Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#7676) szechistvan


szechistvan
csendes tag

Keresek egy egyszerű TV okosítóit. Mit javasoltok?
Nem kell 4K, Stabilan menjen a Netflix, Youtube, stb.,
rajta. Semmi extra. Használt is érdekel. Max. 5e szánnék rá. Köszönettel: István

(#7677) tamassneff válasza szechistvan (#7676) üzenetére


tamassneff
kezdő

Hát ennyiért sztem semmit nem találsz :).

(#7678) tamassneff


tamassneff
kezdő

Erről van vkinek tapasztalata? UMAX U-Box A9. Meguntam, hogy SENKI nem tudja lehet-e optikai kimeneten keresztül DD 5.1 és DTS hangot kapni a Mecool-októl MK2 / MK6 pro deluxe ból.

Nevetséges szerintem, hogy ez nem tudja senki (külföldön se) - nem csak tippeli - , nem csak a kép létezik, hanem a hang is!

Az UMAX-ot meg itthon kapni az Alza-ba. Nem lutri mikor megjön és majd "kiderül" mire képes. Ha meg nem tudja hát így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#7679) Beni2360 válasza tamassneff (#7678) üzenetére


Beni2360
félisten

Akár ez, akár az, az S/PDIF nem viszi át a nagyfelbontású (lossless) hangsávokat, lévén nem bír el akkora sávszélt. A régifajta 5.1 (AC-3/DTS) átmegy rajta, sőt a 7.1 is, de ennyi, PCM csak 2 csatornáig. A HDMI ezzel szemben visz mindent.
Ez a házi mozi topikban találtam.
Gugli a barátod.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7680) tamassneff válasza Beni2360 (#7679) üzenetére


tamassneff
kezdő

köszi, igen a fizikai korlátban igazad van nem is kell nekem több mint DD és DTS-s csak bosszant hogy ez nincs megerősítve és a specifikációban se sehol leírva, ki tudja lehet van licenc díj ezért hiába a fizikai lehetőség, szépen lekeverik 2.0-ra a hangsávot digital out-on ezek az olcsóbb boxok.

(#7681) Necronom válasza tamassneff (#7680) üzenetére


Necronom
senior tag

Erre valo a passthrough mod, azaz amikor a box valtoztatas nelkul tovabbkuldi a hangot
Ez viszont boxonkent valtozik, hogy melyik csinalja normalisan es melyik nem vagy sehogy sem
viszont van a CoreElec, azzal tuti, hogy jol mukodik..
Azert nehez talalni olyan embert aki beztosra tudja, mert:
- az ominozus boxot Android alatt hasznalja es pont optikain akarja hasznalni
- es van neki legalabb egy 5.1-es normalis hazimozi erositoje
Keves az ilyen ember.....

Nos en tudok neked 2 boxot is mondani, amin Android alatt is mukodik normalisan a hangtovabbitas persze Kodi. ill SPMC alatt (ez egy Kodi fork)
Egyik egy regi 6-os droiddal az pedig az X96 s905X - a 6-os driad alatt ez meg amugy is normalisan mukodik
A masik pedig az X96 Air 4/64 s905x3
Eza ketto box droid alatt is kepes normalisan hangot tovabbitani mind optikan, mind HDMI-n

Termesztesen CE alatt is mindketto remekul teszi a dolgat
Mivel nekem van olyan erositom, amelyiken van optikai is meg HDMI is igy ki tudtam ezeket meg anno probalni
Optikai kabelen (es nem a adatsuruseg miatt, hanem csupan megallapodas miatt) csak 5.1-ig leteznek tobbcsatornas hangok....Legyen az DD vagy DTS is akar (DTS-nel amelyik erosito kepes a DTS : Neo-ra, ott 6.1 is, de ez ma mar nem jellemzo, nem is lehet talalkozni ilyen filmekkel)
Ha ezen felul szeretnel akkor csak es kizarolag HDMI, azaz a 7.1 mar csak HDMI-n erheto el
Ha neked elegendo az 5.1, akkor ahhoz szvsz barmilyen box megfelelo, felteve ha CE-t hasznalsz, mivel az Android majd mindegyik boxon kicsit mas es ez nem a dicseret sajna...
Jomagam ezeket a Kodi forkjain probaltam csak, mas lejatszot nem hasznaltam
Ott van olyan beallitas, hogy hangtovabbitas engedelyezese es ha az jol mukodik, akkor a box nem akar a hanggal semmit sem csinalni (erdemes minden mast kikapcsolni)

Egy atlagos rendszert igy dugtam ossze optikaival:
BOX-->optika az erositobe
--->HDMI a TV-re

Mindezt HDMI-n
BOX-->HDMI az erositobe -->HDMI ARC--> a TV-be

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7682) tamassneff válasza Necronom (#7681) üzenetére


tamassneff
kezdő

köszönöm, sokat segítettél megérteni ez a téma miért ilyen fehér folt, ami nekem egyértelmű elvárás lenne. Én mozi filmet nem is nézek házi mozi erősítő nélkül. Ezek után most találtam X96 air 2/16 s905x3 az emag-nál (ja mégsem nem elérhető...jó lesz ez :) ). Gondolom itt csak annyi a különbség, hogy kisebb benne a memória modulok mint amit Te próbáltál.
Nálam is optikai kábel megy az erősítőbe, HDMI a tv-be jelenleg is Pio BD lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#7683) Beni2360 válasza tamassneff (#7682) üzenetére


Beni2360
félisten

NEM A 2/16 gb-NÁL CSAK 100 LAN VAN

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7684) tamassneff válasza Beni2360 (#7683) üzenetére


tamassneff
kezdő

köszi, találtam a geekbuying-on 4/64 német raktárból

(#7685) Necronom válasza tamassneff (#7682) üzenetére


Necronom
senior tag

De tudod az ember rakenyszerul a HDMI-re, mert lassan mar muszaj lesz...
En is azert vasaroltam HDMI-s eositot, elotte nekem is csak optika volt meg coax
azzal is jol elvltam es teny, hoyg en mindig bekapcsolom az erositot amikor filmet nezek, meg akkor is ha csak stereo a film hangja pl sorozat
szoval nalam 0/24ben megy az erolkodo :) nem viselem jol a tv hangjat

Mindenkepp olyan boxot keress amire van lehetoseged CE-t feltenni, mert ki tudja epp milyen droiddal jon ki a box
Az X96 Air es az X96 Max plus is ilyen, barmelyik lehet jo, de 100%-ban csak CE-vel lehet mondani, hogy tuti beztos megy a tobbcsatornas hang
A 4/32 a minimum arra, hogy gigas lan legyen rajta, de szinte semennyi az arkulonbozet a 4/64-hez kepest
De inkabb egy banggod mint a greek, onnan allitolag hamisitott peldanyok jottek mar..

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7686) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

A boxokon Android 9/10 tudja a multitaskingot? Olyan értelemben, hogy pl nézek egy youtube videót, de azt leraknám tálcára és megnyitnék pl egy weboldalt, ami mondjuk a youtube videó leírásában van link. Ezt ugyebár egy böngészőben nyitja meg. Majd erről a böngészőről visszatérnék a youtube videó nézéséhez.

De más példát is felhozok, pl pdf-et olvasok és közben a számológépet nyitnám meg. Az sem volna baj, ha a számológép "mögött" ott maradna a pdf-olvasó is, ahogy windowsban, hogy mindekettő a képernyőn maradjon (természetesen a számológép kitakarja a a pdf egy részét).

Tud ilyeneket a box? Vagy ki- és be kell lépkedni az adott programba ilyen igény esetén?

Meg ami még jó lenne boxon, amit a windows -os böngésző tud, hogy CTRL+ -szal nagyítani tudok a böngészőbenm, akár a youtube videók hozzászólásait nagyítva, akár más weboldalon a betűket nagyítva.

[ Szerkesztve ]

(#7687) Somatom válasza Rodzser Mór (#7686) üzenetére


Somatom
veterán

Maga az Android tudja. Nagy kérdés, hogy mennyire butították le az egyes boxokon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7688) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok, a Mecool km6 deluxe-t tudom root-ként használni? Youtube vance-ot akarok rátelepiteni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#7689) kerobi


kerobi
senior tag

És még egy kérdés. Látom Dolbyvison is le tud játszani. Ha egy DV -os filmet teszek be, de a tv-m nem DV képes a box helyreteszi a szineket?
Az MX player találtam legjobbnak androidon. Van esetleg jobb javaslatotok? Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#7690) blakey válasza kerobi (#7688) üzenetére


blakey
titán

Smart Youtube való rá, nem Vanced, utóbbi telefonokra van optimalizálva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7691) Necronom válasza blakey (#7690) üzenetére


Necronom
senior tag

Mar inkabb erdemes cserelni a Smart Youtube Next-re
A frissites leszedi a pro-t es csak a lite marad

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7692) Rodzser Mór válasza Somatom (#7687) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. Akkor lutri marad :)

(#7693) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Milyen TV boxot ajánlotok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7694) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Köszönöm ezt a sok és hasznos információt amit kaptam. 0

(#7695) Necronom válasza phoenix1989 (#7619) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha jol tudom kenand pont tarr tv-s, talan o tobbet tud irni errol, csak nem vette eszre a kerdesed

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7696) Imi1981 válasza phoenix1989 (#7694) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Nem láttam a kérdésed de holnapra ki tudom próbálni mi box s-en mert tarr-os vagyok. Most dolgozok és délutános vagyok úgyhogy azért csak holnap tudom megnézni. Mi box s-en android tv rom van van nem Stock android mint mobilokon.

[ Szerkesztve ]

(#7697) tamassneff válasza cellpeti (#7693) üzenetére


tamassneff
kezdő

Jót :). Sok infót nem adtál. Én most rendeltem egy x96 air-t 4/64 GB.

[ Szerkesztve ]

(#7698) csibe1 válasza Necronom (#7691) üzenetére


csibe1
addikt

A Smart Youtube Next-en is van még mit csiszolni, mert rendszeresen megfagy, nem igazán reagál a távirányítóra TX9S-en.
Azt meg nem tudom miért kellett így telezsúfolni a folyamatjelző sáv alatt és felett; a régebbi sokkal áttekinthetőbb volt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#7699) cellpeti válasza tamassneff (#7697) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Szüleimnek lenne! Képnézegetés, NAS-ról megtudja nyitni a filmeket az unokáknak. Meg netezés, habár arra van saját laptopjuk

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7700) Necronom válasza csibe1 (#7698) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem a regi x96-on megy
sajna buta modon ranyomtam a frissitesre es annyira rossz a lite, hogy az csak na
recseg, akad stb stb..nem volt kedvem visszabarkacsolni az egyel regebbit
ezert valasztottam a nextet
egyet mar frissult nekem azota ez kb 2 vagy 3 napja tortent, azota jo
CeC modban vagyok, tokeletesen megy a tv tavjaval
teny, hogy piszok nehezen talaltam meg, hogy minden video utan alljon meg :)
szoval ebben egyet tudok erteni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.