Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Mr.Csizmás: Bestbuy travel, utazós, kirándulós topic - szállások, jegyek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- potyautas: Olyan valóságosnak tűnt
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jack Hunter
tag
Nem feltétlenül fekete fehér a dolog. Teljesen igazad van abban, amit leírtál. Kompromisszumos, kényelmetlen, környezetszennyező a belső égésű. De egy előnye van: tartós. Nem tudok jelenleg olyan villanyautót, ami kibír 300 ezer kilométert/ 20 évet úgy, hogy hozza legalább a gyári hatótávja 3/4-ét. Az otto motorok persze jobban karbantartásigényesek, ellentétben a villanyosokkal. Viszont ha a villanyosban elpusztul az akku, vagy élhetetlenné degradálódik, akkor az kb gazdasági totálkár. Főleg az olyan típusok, amikben teherviselő elem az akksi.
Nem feltétlenül jó egyik sem, de városba, külvárosba tök jó alternatíva lenne az elektromos, cserélhető akkus jármű. Sajnos egyelőre ez még ritka. Így az esetek 90 % ban feleslegesen hordozzuk magunkkal a böszme nagy, sárnehéz akksit, aminek a felét sem használjuk ki. Cserébe legalább tovább tart feltölteni, és sokkal nehezebb, drágább újrahasznosítani. A belső égésűnek sem kellene elengedni a kezét,lehetne hosszabb távokra, autópályán használni, ahol az egyenletes sebesség miatt jóval kedvezőbb az üzemeltetése. Jól megférne egymás mellett a két technika, csak értelmesen kellene használni, arra amire való. -
Jack Hunter
tag
Jók ezek a villanyautós, modern autós tesztek. Erősebbé teszik az érzést, hogy milyen nagyszerű a húszéves szocskám, ami nem bimbammol semmiért, nem kell bele radar, szenzor, kamera, mert az ablakokon még rendesen ki lehet látni, nem csak jelképesen vannak jelen. Nem kapja ki a kezemből a kormányt a hidrós szervó sem, ugyanakkor tökéletesen érződik rajta, hová megy az autó. Ugyanúgy van benne két zónás klíma, ülésfűtés, és 600 kilométert elmegy egy töltéssel, ami max öt percig tart, és nem kell applikációval, töltőoszloppal szívni. Értékelem a fejlődést, látom is, csak nem értem, hogy ez miért fejlődés.
-
Jack Hunter
tag
válasz
nylontacsko
#4
üzenetére
szerintem ha 15 literes motor lenne benne akkor az nem gagyi, hanem dragster lenne...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell Optiplex 7060 SFF I5-8500 16GB DDR4 256GB SSD w11 Készlet:10+ MONITORCENTER.hu ÁFÁS ÁR
- GIGABYTE RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 EAGLE OC Eladó!
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus Prime X570 R7 5700 64GB DDR4 1TB SSD RTX 5060 Ti 16GB Zalman S2 TG FSP 650W
- 146 - 147 - 167 - 169 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
