- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Xiaomi Power Bank - az ár-érték bajnok
- gerner1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
Új hozzászólás Aktív témák
-
Phoney
csendes tag
A tujon ugyanúgy "idegméreg", mint az összes többi ideggyógyszer...csak akkor az, ha túladagolod. (Kb kétezer éve használják a fehér ürmöt gyógynövényként, idegekre is.)
Ma már ez egy több éve kivizsgált dolog (nem véletlenül legalizálták újra az abszintot), sok komoly helyen utánaolvashatsz angolul: a tujon nem hallucinogén, az eredeti receptekkel nagyon kevés tujon kerül az abszintba, és az "abszintizmus" nevű betegség nem létezik; egyébként meg olyan tüneteket "fedeztek fel" hozzá, amiket ma is tud bármelyik kannásboros csövesalkoholista. (Pedig a kannásborban nincs tujon
)
Ha abszinttal akarod magad "megmérgezni", akkor először is meghalsz alkoholmérgezésben(Akkoriban is hamisították az abszintot, na abban volt idegméreg, nem is kevés, mert vegyszerekből készült, hogy zöld legyen, meg opálosodjon. De ma már alig tudja valaki, hogy az igazi abszint zöld (vagy színtelen), és víztől opálosodik
)
Magyarul sajnos erről az egy értelmesebb cikkről tudok, de ez sem százas, pl fogalma sincs a szerzőnek arról, hogy hiába ~70 fokos "brutálisan erős" az abszint: hagyományosan úgy itták, hogy egy fél felespohárnyit felöntöttek jeges vízzel. Meg arról sincs benne szó, hogy a tujontól nem lehet hallucinálni, hacsak kitartó munkával nem vágod szét vele az egész idegrendszered, de mondom, ezt is hamarabb bevégzi az alkohol.
http://index.hu/tudomany/brittudosok/2008/04/30/az_abszintban_csak_alkohol_van/
Angolul ajánlom a http://www.wormwoodsociety.org/ címet, vagy a wikipedia "absinthe" címszavát. A magyar sajnos ebből sincs a topon.
A magam részéről túl vagyok 1-2 féle igazi abszinton, még házilag készült "tujon-túladagolt" fajtán is, és az egyetlen komoly hatás, hogy furcsákat álmodok, ha ivás után lefekszem
Csakhogy ezt az "ártalmatlan feketeüröm" teája is ugyanúgy tudja, ezt is szoktam inni
-
Phoney
csendes tag
Igazából nem azért kérdés... itthon úgy néznek ki a "legjobb abszintok", hogy színezett vodkába ürömkivonatot kevernek, meg egy kis ánizs-aromát (néha igazi ánizsolajat, hogy lúsoljon is
), és "tessék, igazi abszint".
Na ez olyan, mintha TopJoy szőlőlébe alkoholt meg tannint kevernél, és azt mondanád, "tessék, igazi bor; van benne szőlő, alkohol, tannin, mi kell még?". Hát kiröhögnének erősen. Még az íze sem hasonlít. Na így gyártják ma a legtöbb "abszintot", mert szabad, nincs rá törvény (kivéve Svájcban), és senki nem tudja, milyen ízúnek kellene lennie, meg egyáltalán hogy kéne kinéznie.
A tujon szerepe kicsit eltúlzott a köztudatban...egyeseknek (csehek
) megéri drognak beállítani az abszintot, de ez csak egy érdekes ital, aminek a hatóanyagai (nem csak a tujon!) részben megvédenek a részegségtől, és ettől olyan érdekes a hatása.
A régi abszintokban átlagosan fele- meg harmadannyi volt a tujon, mint a ma megengedett maximum. (Az más kérdés, hogy 10x annyit mutattak ki, hogy betilthassák végre valahogy)
-
Phoney
csendes tag
hm..
igazából a legtöbb "fekete ürmösben" (ezt szokták írni a magyar címkére) is fehér van (vagy egyáltalán semmi), érdemes megnézni az eredeti címkét.
Magyarországon tudomásom szerint sehol sem található igazi abszint, mert ez nem csak az ürmön múlik
Egyébként (nem akarok beleszólni, de elmondom) a "cseh módszer" műdivat, a csehek találták ki, mikor a 90-es években elkezdtek abszintot hamisítani. (Annyira gagyi az "abszintjuk", hogy muszáj volt feldobni valami látványossal. Az "eredeti cseh abszint" sohasem létezett, de ügyes marketinggel elterjeszteni, hogy "az övék az igazi"...szánalom.)
Egyébként meglepődsz, de az igazi abszintok nem sokkal drágábbak a gagyinál. Elképesztően finomakat (Eichelberger) rendeltem 9e Ft körül (fél liter, de 80 fok, tehát végülis nem drágább a valódi magyar pálinkánál sem...a házit leszámítva
)
-
Phoney
csendes tag
huha...tudjátok az utóbbi napokban jó sok cikket/fórumot láttam a témában (háziabszint miatt kellett szétnéznem) és hirtelen nem is tudok még egy témát, amiben ennyi marhaságot írnak még komolyabb emberek is.
Nem tiltott se a fehérüröm (kb 100Ft egy zacskóval, ez legalább 2 üveghez elég, egyébként gyógynövény
), se az Igazi absinthe... majdnem húsz éve legális az EUban (persze nem lehet akármilyen "erős"), és Magyarországon nem is volt tiltott talán soha.
Haluzni sose fog tőle senki (ha mégis akkor már igennagy a baj
), "aki haluzni akar az elesdézzen" ahogy az abszintosok mondják. Görcsölni se nagyon fogsz tőle, mivel a többi dudva meg jellemzően görcsoldó, persze nem kell naponta vedelni. A thujon halálos adagja meg akkora, hogy annyit abszintból véletlenül se lehet egyszerre meginni.
"Igazi" Magyarországon max kimérve van 1-2 helyen, hypermarketben még egész véletlenül sem. Ha igazit akarsz akkor áztass magadnak (azért jó összevetni többféle receptet a netről, hogy ne csinálj hülyeséget, mindenesetre iszonyat íze lesz, mert otthon nem tudod lepárolni), vagy rendelhetsz elég nagy pénzekért külföldről. Az angol és magyar wikipédián is egész jó cikk van róla "absinthe" és "abszint" címekkel, az segít a dologban. Más lehetőség igazából nincs..."mindenképp kipróbálni" esetleg a Rodniks-ot érdemes (auchanban láttam, egy kis ürömíze is van), de attól semmiféle zöldtündért ne várjon senki, részegleszel oszt'jó
-
Phoney
csendes tag
huha...tudjátok az utóbbi napokban jó sok cikket/fórumot láttam a témában (háziabszint miatt kellett szétnéznem) és hirtelen nem is tudok még egy témát, amiben ennyi marhaságot írnak még komolyabb emberek is.
Nem tiltott se a fehérüröm (kb 100Ft egy zacskóval, ez legalább 2 üveghez elég, egyébként gyógynövény
, se az Igazi absinthe... majdnem húsz éve legális az EUban (persze nem lehet akármilyen "erős"), és Magyarországon nem is volt tiltott talán soha.
Haluzni sose fog tőle senki (ha mégis akkor már igennagy a baj
), "aki haluzni akar az elesdézzen" ahogy az abszintosok mondják. Görcsölni se nagyon fogsz tőle, mivel a többi dudva meg jellemzően görcsoldó, persze nem kell naponta vedelni. A thujon halálos adagja meg akkora, hogy annyit abszintból véletlenül se lehet egyszerre meginni.
"Igazi" Magyarországon max kimérve van 1-2 helyen, hypermarketben még egész véletlenül sem. Ha igazit akarsz akkor áztass magadnak (azért jó összevetni többféle receptet a netről, hogy ne csinálj hülyeséget, mindenesetre iszonyat íze lesz, mert otthon nem tudod lepárolni), vagy rendelhetsz elég nagy pénzekért külföldről. Az angol és magyar wikipédián is egész jó cikk van róla "absinthe" és "abszint" címekkel, az segít a dologban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kapott egy gyorsjavítást a hibajavításoktól duzzadó GeForce driver gyorsjavítása
- Last Epoch
- FErgeteges frissítés: két rajongói mobil kapott One UI 7-et
- Itt a Redmi Turbo 4 Pro, az első készülék Snapdragon 8s Gen 4 alapokon
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OLED TV topic
- Háztartási gépek
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Alkalmi áron DeLL Inspiron 16 Plus 7640 Intel Ultra 7/16RAM/1TBSSD/RTX4060/120Hz 300nit/gyártói gar.
- nJoy Cadu 1000VA / 600Watt / 2026.07 garancia/ Usb management / Line-interaktív / 2aksi / Schuko
- Intel Xeon Processzor E5-2680 v4
- HP Compaq 8000 Elite USDT Klasszikus teljesítmény, minimalista dizájn!
- FSP HEXA+ 400W Megbízható Erőforrás a Stabil PC Működéshez!
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Cooler Master H500P WHITE 750W
- GENIUS vezetéknélküli, rózsaszín csajos egér
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest