Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lenox válasza elmoraan (r) (#642) üzenetére


lenox
veterán

Persze, meg ciganyokat is szoktak verni stb. Ez megint csak nem kerdes.

(#652) ollie válasza lenox (#648) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

50 éve is megvolt húzva a határ, mégis más volt mint most.

***

(#653) ollie válasza Dalai Láma (#650) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, bizonyítsd, én tuti elolvasnám.

***

(#654) lenox válasza ollie (#643) üzenetére


lenox
veterán

Ez az egesz azert kamu, es mar reg ertened kene, hogy nem errol van szo, mert a Biblia alapjan mar masodszor sem hazasodhatsz, pedig polgarilag meg igen, sot elvalni se lehet, polgarilag meg igen. Szerintem sokkal tobb ember kot masodjara hazassagot, mint meleg szeretne, szal akkor ez sokkal komolyabb problema neked, ugye?

(#655) Janoska26 válasza ollie (#649) üzenetére


Janoska26
addikt

mondja ezt most, egyébként tetszik neki momentán a helyzet, vagy szenved? :U azt nem értem, Te miért nem bírod elfogadni ezeket az embereket, mert ha momentán nem tetszenek a melegek, valamilyen útonmódon nem lennének, akkor kik lennének a következők, a szőke kékszeműek? Vagy a kancsalok? ez eléggé Hitleres nekem. És Te vagy a nagy keresztény, ugyanhagydmá. Tolerancia édesapám, ha Ő felvállalja és jól érzi magát, hadd csinálja. mi baja lehet?

(#656) Dalai Láma válasza ollie (#649) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Honnan tudod, hogy azért? Sokkal valószínűbb, hogy ő ilyennek indult, csak van, amire ráfoghatja, így könnyebb elviselni és együtt élni vele. Pszichológia.

Ha lesz időm, akkor igyekszem írni róla. Mármint arról, hogy nem károsítják a társadalmat. De egy tökéletes bizonyítás többszáz oldalas lenne.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#657) lenox válasza ollie (#649) üzenetére


lenox
veterán

Hogy lehetsz ilyesmiben biztos?

(#658) #54715584 válasza ollie (#640) üzenetére


#54715584
törölt tag

egy ferfi es egy no is ''jogtalan'' egymassal szemben (ha jol tudom) 3 evig, hiszen 3 ev utan ismerik el az elettarsi kapcsolatot, egeszen addig nincsen is joguk egymassal szemben, amikor pedig alairjak a papirt, onnantol van joguk egymas fele barmire is...
nos, kepzelj el egy olyan esetet, amikor ez alapbol nem igy van, mit szolnal, ha ilyen helyzetbe kerulnel?

(#659) lenox válasza ollie (#652) üzenetére


lenox
veterán

Tehat? Ezzel mit akarsz mondani. Lehet, az is szar volt, es erdemes volt valtoztatni.

(#660) ollie válasza lenox (#654) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valjában igen, nagyobb probléma, hogy sok a válás. Viszont nem szeretnék még egy problémát, mely sokkal mélyebben gyökerezik.

***

(#661) je_ki válasza ollie (#640) üzenetére


je_ki
tag

a poligámiát viszonylag jó példának tartom, az én érdekeim nem sérti, ha valakinek több párja van, de bevallom, hogy nem is zavarna ha engedélyeznék (lehet, hogy túl liberális vagyok??). Én ezzel úgy vagyok, hogy ha van aki úgy látja jónak (van olyan hülye), hogy hozzámegy egy faszihoz, akinek van már egy felesége, akkor lelke rajta. Úgyis lenne pár negatív példa ha engedélyeznék, ami elrettentene mindenkit. Régebben talán elanyagiasodhatott volna ez a dolog, hogy aki gazdag, az akkor vesz több feleséget, a szegénynek meg nem jut. Ma már, hogy létezik a válás, a gazdag emberek jobban vigyáznak a pénzükre, minthogy bárkit elvegyenek (hozzámenjenek).
Emellett a poligámia implicit módon feltételezi a promiszkuitást, egy meleg kapcsolat (házasság) viszont alapvetően monogám, ahogy egy hetero kapcsolat is.

A vérfertőzés nyilvánvalóan káros dolog – a recesszíven öröklődő betegségek nagy számban felbukkannak (oligodactylia, értelmi képességet is érintő betegségek stb stb). Egy fogyatékos nagy teher a családnak. Ettől meg kell óvni a gyámoltalan állampolgárokat (ahogy attól is, hogy biztonsági öv hiányában kirepüljenek az autóból stb.)

A kiskorúakat és jogaikat ne keverjük ide, teljesen más téma...

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#662) Dalai Láma válasza Janoska26 (#655) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A kereszténység egyik fő pillére a tolerancia. Jézus azt mondta, hogy szeressük még az ellenségeinket is. Ebbe nagyon nem fér bele az, hogy embereket azért vetünk meg, mert szexuális hovatartozásuk a miénktől különbözik. Akármi mőgé lehet bújni, a kereszténységet is sokan ilyen paravánnak használják.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#663) #54715584 válasza ollie (#649) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is, meghozza a sajat lakotarsai molesztaltak az arvahazban, akik szinten gyerekek voltak...
es a pedofilok tetteit miert is akarnad most hirtelen a melegekre kenni?

(#664) parandroid válasza ollie (#640) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, a poligámia egy érdekes kérdés, különösen, hogy egyre többen élnek az EU-ban, akiknek a vallása kimondottan ezt támogatja. :DDD

A pedofília legalizálása többször előkerült már ebben a topikban, most is ugyanazt tudom írni, amit korábban:

A pedofília bűncselekmény, más néven kiskorú megrontása néven ismeretes. Soha, senkinek eszébe nem jut legalizálnia valamit, ami egyértelműen káros, és a résztvevő felek valamelyikének személyiségi jogait, életét, vagy testi épségét sérti. Ugyanezért nem lesz legalizálva a rabszolgatartás és ugyanezért okoz problémát az EU-ban az első bekezdésben is említett muszlim vallású kisebbség ügye, akik a saját vallási törvényeik szerint élik a házaséletüket - és itt nem a házastrsak számával, hanem a velük való bánásmóddal van a baj.

A homoszexuálisok együttélése viszont két ember szabad akaratán alapul, ergo semmilyen polgári jogi törvényt nem sért. Az egyházi törvényeknek, akár a te egyszemélyes vallásod törvényeinek pedig ehhez semmi köze.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#665) ollie válasza Janoska26 (#655) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Is, is. Tetszik is neki, meg szenved is tőle.

A tolerancia meg lehet jó és rossz is. Az is tolerancia, ha a szülő elnézi, hogy a gyereke félholtra zabálja magát, és már 10 évesen 90 kiló. Szóval toleranciával ne jöjjön senki.

***

(#666) lenox válasza ollie (#660) üzenetére


lenox
veterán

Szal akkor te ellenzed elvalt emberek ujboli hazassagat? Az a bajom, hogy pont ugyanannyi erv szol a melegek hazassaga ellen is, mint az elvalt emberek ujrahazasodasa ellen, szal pont ezert mondom, hogy igazabol nincs erved, csak a Biblia, ami egy vallashoz kotodik, es egyelore amennyire en ertem ugy gondoljak az emberek, hogy a vallast es a jogokat kulonvalasztjak, ugyhogy a Bibliaval ervelni jogi kerdesrol nem er.

(#667) ToRR3nt3 válasza as_Rock (#628) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Figyu, ez az egész hisztéria abból indult ki, h egy politikus kiállt a nagy ''Coming out''-tal -divatosan fogalmazva-, ezért bátorkodok a politika háttérmunkájára gyanakodni...
Milyen támogatásra gondolsz? Az örökösödés mellébeszéd, bárki örökölhet bárkitől, ügyvéd kell, nem házasságlevél...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#668) ToRR3nt3 válasza tildy (#632) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Miért kéne?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#669) parandroid válasza ToRR3nt3 (#667) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Az örökösödés mellébeszéd, bárki örökölhet bárkitől, ügyvéd kell, nem házasságlevél...''

Erről is többször volt már szó a topikban, nem írom le még egyszer. Nézz utána az örökösödési jognak, hogy milyen arányban örökölhetnek a családtagok, házastársak, és a törvény előtti vadidegenek, a vagyonközösségről és a rendelkezési jogról nem is beszélve, hogy a gyámügyi kérdéseket most ne is keverjük ide.

A családjogi törvény rengeteg dologban védi a házastársakat, de még az egy szinttel lejjebb álló élettársi kapcsolat is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#670) ollie válasza Dalai Láma (#662) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kereszténység fő pillére a szerete, valamint szeretet és a tolerancia nem ugyanaz. A megvetés valóban bűn, viszont azért mert ellenzek valamit, még nem vetem meg.
A Biblia szerint nem tolerálhatjuk a bűnöket, de a bűnöst szeretnünk kell. Hogy is van ez? Csak úgy működik, ha az első mondatom állítása igaz.

***

(#671) ollie válasza lenox (#666) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a válást ellenzem.

A melegházasság szerintem meg nem jogi kérdés.

***

(#672) je_ki válasza ToRR3nt3 (#667) üzenetére


je_ki
tag

''Az örökösödés mellébeszéd, bárki örökölhet bárkitől, ügyvéd kell, nem házasságlevél...''

Ezaz, hogy kell egy ügyvéd, nem magától értetődő - itt a ''baj''

másrészt, tegyük fel, hogy van egy végrendelet az ügyvédnél. Elhalálozik a meleg pár egyik fele, a nevén van mondjuk egy lakás, milliók a bankban, szóval sokminden. A temetés utám meg megjelennek a távoli rokonok vidékről, akik számontartották, hogy a gazdag nagybácsinak ők az örökösei és már alig várják, hogy örököljenek (másrészt az elmúlt 30 évben le se szarták a nagybácsit ezért azt sem tudják, volt-e társa, vagy egyáltalán hogy meleg volt stb).
Szembesülve a végrendelettel csalódnak egyet, aztán elkezdenek perelni, hogy nagybácsi nem volt már beszámítható és befolyásolták stb... Aztán bíróság évekig, ügyvédet fizetni...
Kinek kell ez a cirkusz?

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#673) tildy válasza ToRR3nt3 (#668) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én is ezt kérdezem? Valamiért csak megházasodnak az emberek , igazán elmondhatná valaki hogy miért. Tényleg te akarsz házasodni, házasodtál már? Ha igen, miért? Ha nem , miért nem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#674) parandroid válasza ollie (#671) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''A melegházasság szerintem meg nem jogi kérdés.''

Adott felekezeten belül nem. A társadalomban igen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#675) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

A Brian élete c. film jut erről az egész vitáról eszembe. Mikor a Judea Népe Front egyik ffi testben született nő tagja, Loretta a férfiak szülési jogáért harcol. Legyen joguk a férfiaknak is szülni! :W

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#676) tildy válasza #54715584 (#658) üzenetére


tildy
nagyúr

Én 10 évről tudok:U De tán akkor is be kell menni a hivatalba, és papírt kérni róla.

No mindegy, nálam jövőre úgyis kiderül:U

Váá ebből maradhatott meg valami maitt a 10 év:

Alapvetően az az élettárs lehet özvegyi nyugdíjra jogosult, aki a másik élettárssal annak haláláig:
egy év óta megszakítás nélkül együtt élt, és gyermekük született, vagy
megszakítás nélkül 10 év óta együtt élt.

----------------------------------------
Pontos leírás az élettársi kapcsolatról itt: [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#677) parandroid válasza tildy (#673) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jó kérdés, de szerintem külön topik jár neki. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#678) spirit007


spirit007
senior tag

#666Ez már fáj ...
Az egyház gyakorlata az , hogy a házastárs halála után semmi akadálya , hogy az özvegy újból házasságot kössön . Látszik , hogy nem jártál se hittanra , se nős nem vagy , mert akkor lettél volna előkészítőn ...



MODERÁTORNAK !

Kérlek pihentesd ezt a támát, amíg az ilyen '' házasság = darab papír '' típusú gyerekek képzelgései meg nem szűnnek , addig teljesen felesleges a ''melegek házassága'' témában fröcsögni amíg magával a házasság fogalmával sincsennek tisztába a topicolók .
Köszi. :U

[Szerkesztve]

(#679) lenox válasza ollie (#671) üzenetére


lenox
veterán

A melegházasság szerintem meg nem jogi kérdés.

Nyilvan sok oldala van, de van jogi oldala is, en csak arrol proballak meggyozni, hogy amirol szo van, az csak a jogi oldala. Persze, ez vallasi kerdes is, en megengedem, hogy barkinek az legyen rola a velemenye, amit a vallasa diktal, de a jogi reszt ez ne befolyasolja.

(#680) ollie válasza parandroid (#674) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha jogi kérdés lenne, nem vitatkoznánk rajta, hiszen a jog szerint nem köthetnek házasságot a melegek. De mivel sokan nem fogadják el a jelenlegi jogot, ezért vitatkozunk rajta, tehát valamiért nem jogi kérdés, hiszen a jogot akarják megváltoztatni, hozzáidomatani a saját szempontjukhoz.

***

(#681) tildy válasza parandroid (#677) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy érted nyissam meg?;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#682) parandroid válasza spirit007 (#678) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elvált emberekről volt szó, nem özvegyekről. Az özvegység nyilván más helyzet (lásd még: holtoglan-holtodiglan).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#683) deniro2 válasza ToRR3nt3 (#675) üzenetére


deniro2
senior tag

Ezt már én is ellőttem. ''...jó de neked nincs is méhed... de jogom még lehet hozzá'' :DDD

(#684) ollie válasza lenox (#679) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lásd előző hozzászólásom.

De tőlem tehetjük jogi kérdéssé, viszont akkor zárhatjuk is a topikot, hiszen a jog nem engedi meg a melegházasságot. De ezt nem fogadjátok el, tehát számotokra nem jogi kérdés, hanem valami más.

***

(#685) #54715584 válasza spirit007 (#678) üzenetére


#54715584
törölt tag

peterkeT megelozott :)

[Szerkesztve]

(#686) parandroid válasza ollie (#680) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan erről van szó. Változzon-e a jelenlegi jogi szabályozás, és adjunk-e azonos neműek számára lehetőséget 'regisztrált élettársi kapcsolat' kialakítására. Illetve hogy van-e jogunk megtagadni tőlük ezt a jogot?

Most, hogy eddig eljutottunk, jöhetnek az érvek ezek ellen, vagy ezek mellett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#687) parandroid válasza tildy (#681) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hajrá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#688) ollie válasza parandroid (#682) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként nem tíltja a Biblia az újraházasodást. Viszont a válás már más kérdés (egyébként bizonyos körülmények között ez is megengedett, pl: házasségtörés esetén).

***

(#689) #54715584 válasza tildy (#676) üzenetére


#54715584
törölt tag

wow, csak nem ferjhez mesz? :))

(#690) dabadab válasza maddog (#579) üzenetére


dabadab
titán

''csak lenezed a masikat es kotozkodsz''

Vicces ez a mimozalelek, foleg, hogy te inditottal egy izmos kocsogozessel, nem en.

En a magam reszerol tovabbra sem mondtam rolad semmit, csak ragaszkodnek ahhoz az alapelvemhez, hogy hasracsapasos alapon nem allitok semmit. Biztos az alapvetoen (es melyen) termeszettudomanyos es matematikai orientaciom teszi, de a magam reszerol ragaszkodnek a konkretumokhoz.

A kedvedert nemileg utanaastam a temanak, es pl az Amerikai Pszichiatria Szovetseg (ez az USA pszichiatereinek a ''hivatalos'' szerve, ok adjak ki pl a DSM-et, amit az egesz vilagon hasznalnak a pszichiaterek (a pszichiaterek rendes orvosok, nem keverendok a pszichologusokkal)) azt mondja, hogy semmi problemat nem okoz a gyerekeknek, ha azonos nemu szulok nevelik oket: [link]. Ezek utan ahhoz, hogy ezt vitasd, legalabbis vmi nagyon komoly kutatast kellene reprezentalnod, addig ugyanis elfogadom a szakertok velemenyet.

''melleselg nehogy mar ne szamitson hogy az emberek mit hisznek el es mit nem''

Van, ahol szamit, van, ahol nem. Termeszettudomanyos teruleteken inkabb az utobbi a jellemzo, baromira mindegy, hogy mit hiszek, az nem zavarja sem a kemiai reakciokat, sem az atommagok mukodeset, se semmit.

DRM is theft

(#691) ollie válasza parandroid (#686) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ez az, a melegházasság soha nem volt jogi kérdés.
Olyan, hogy egyetemes jog nem létezik, mindig az adott társadalom etikáját, elvárásait, vágyait tükrözi.

***

(#692) lenox válasza spirit007 (#678) üzenetére


lenox
veterán

Ha figyeltel volna, eszrevetted volna, hogy ozvegyekrol nem volt szo. Es nos vagyok, ugyhogy ez melle ment.

Es ha te olyan jol kepben vagy hazassag temaban, legyszi sorold fel, hogy mit nem enged meg a tarsadalom vagy a torvenyek a melegeknek a polgari hazassagbol a papiron kivul? Ha viszont nem tudsz, akkor legyszi ne frocsogjel bele. Koszi.

(#693) parandroid válasza ollie (#688) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lásd #682. És valóban, létezik a házasságtörés esetén a nem vétkező fél számára lehetőség a válásra. Bár még nem hallottam precedenst rá, hogy ezzel nő is élhetett volna valaha is. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#694) ollie válasza parandroid (#693) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen precedensről beszélsz? Én már hallottam ilyenről.

***

(#695) lenox válasza ollie (#684) üzenetére


lenox
veterán

Ez kamu. A torvenyek nem engedik a meleghazassagot. A torvenyekrol vitatkozni, valtoztatni rajtuk az jogi tema szerintem. Az jogi kerdes, hogy valakiknek adjunk jogot valamihez.

(#696) tildy válasza #54715584 (#689) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, dehogyis (Az kéne még csak....) :) 10 éve leszünk együtt , tehát ha jól tudom jogilag már élettársaknak fogunk számítani, akármi történik, elvileg örökölhetünk egymás után , satöbbi, anélkül, hogy ez regisztrált élettársi kapcsolat lenne .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#697) parandroid válasza ollie (#694) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vitatom, hogy előfordulhat ilyen. A hagyományosnak vallott és vallási családmodell nők alárendelt szerepbe kényszerítő - ami manapság egyre kevésbé jelentős, szerencsére - aspektuséra céloztam egyébként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#698) csapos2 válasza tildy (#681) üzenetére


csapos2
addikt

Hol az a topik?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#699) gasMask! válasza Racecam (#469) üzenetére


gasMask!
tag

De ha úgy tetszik, akkor ha a melegeket ''sértik'', akkor én meleg vagyok, ha a cigányokat, akkor cigány......

Gy.F. is valami ilyesmit mondott nemrég. :U

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#700) ollie válasza lenox (#695) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, az nem jogi kérdés, hiszen magát a jogot akarod megváltoztatni. Jogi kérdés az, hogy mit enged meg a jog, és mit nem.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.