Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Diablo.


Diablo.
csendes tag

[link]

''A nagy erő nagy felelőséggel jár.''

(#402) csapos2 válasza Kalandor (#399) üzenetére


csapos2
addikt

Látod, én pedig ezt szerettem volna elérni, hogy ne a nevelőotthonokban, lakásotthonokban dolgozókat ítéld el a sikertelenségekért, hanem azokat, akik a dolgozókat lehetetlenné tévő rendeleteket hozzák.

Egyébként még annyit, hogy az az állítás, hogy 18 éves korukban kiteszik őket 100e forintal a kezükben, nem igaz, ugyanis 25 éves korukig lehetőségük van a rendszerben maradni, és akár egyetemet is végezhetnének. Viszont 18 éves koruktól, már a viselkedésüktől, hozzáállásuktól függ a dolog.

Részemről ennyi.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#403) deniro2 válasza parandroid (#400) üzenetére


deniro2
senior tag

1. Ok.
2. Ok.

Nem is ezekkel van a legtöbb embernek problémája, hanem azzal, hogy nem tudják a helyüket. Nem kellene ideológizálni, meg hogy ez milyen természetes dolog, mert még maga Zeusz és az ő fia Herakles is (hogy ne másszak a keresztények lelkébe) meleg volt és egyébként is a kisgyerekek meg aszexuálisak, hanem kikellene állni, hogy kéremszépen nekem ilyen korcs ösztöneim vannak, tessék ezért nem bántani, aztán jónapot.

3-4. Semmiképpen nem optimális egy gyereknek azonos nemü szülőkkel felnőni, számtalan defektust okozhat, ez nem lehet kérdés. Felvetették itt egyesek, hogy lehet ennél rosszabb is, ami igaz, mindennél van rosszabb, ettől a rossz még rossz marad. Nyílván egy gyerek elhelyezésénél a legoptimálisabb helyzetet szeretnék megteremteni, ez a felosztás már eleve nem lehet az, a hagyományos felállásnál meg ugye nem lehet tudni előre, viszont akár tökéletes is lehet, a lehetőség benne van, míg a meleg pároknál ez valószínütlen .

(#404) tildy válasza deniro2 (#403) üzenetére


tildy
nagyúr

Sarkítok kicsit:
-egy szülő sem oylan mintha egy boldog anya és apa család lenne. Mégis ott lehetnek a gyerekek. Pedig khm, hát nem a legjobb csak egy szülővel felnőni.
-ami a problémát okozza, az a társadalom hozzáállása. Mert lehet, hogy tök jól nevelkedne a gyerek, ha kívűlről nem érné támadás a ''szülei'' miatt. Szóval szerintem nem is annyira az örökbefogadó melegek lennének káros hatással a gyerekre, mint inkább a környzeet. Márpedig a környezet olyan, hogy aki kicsit is kilóg a sorból, azt sok esetben szeretik jól megszégyeníteni, jól belerúgni (képletesen, vagy ténylegesen) .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#405) Sipi16 válasza deniro2 (#403) üzenetére


Sipi16
senior tag

Jó a kifejtésed. Szeritem itt az embereknek nem a melegekkel és a ''házassági'' szándékukkal van probléma. Hanem az, hogy felvonultak. A nagymamám is modta, hogy látta a tv-ben és milyen gusztustalan volt. De ha nem vonulnak fel akkor senki nem beszél róluk és ugyan úgy élhetnek mint eddig.

tildy: Mit szólnál ha egyszer mennél a gyereked sulija elé és ujjal mutogatnák: ''Ott a gyerek és a buzi szülei.'' Mert ez lenne. Némely család annyira sötét, hogy a roma gyerekek cikizik a négert... hogy nigger.... Erre mit mondjak?? Akkor a meleg ''szülőkkel'' élő gyerek az ilyen helyen mit kapna?? Mindenki őt basztátná. És lehet, hogy neki lennének az egész suliból a legjobb szülei.

[Szerkesztve]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#406) parandroid válasza Sipi16 (#405) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tildy pontosan erre célzott: nem a szülei okoznák a komplexust a meleg párnál nevelkedő gyereknek, hanem a suttyó iskolatársaik, akik a suttyó szüleiktől tanulták el a homofóbiát és a kirekesztő viselkedést.

Abban viszont egyetértünk, hogy egy ilyen módon kivitelezett felvonulás nem használ, hanem árt a melegek társadalmi elfogadásának.

deniro2: Köszönöm a válaszokat, teljesen elfogadhatónak és racionálisnak tartom őket, főleg tildy kiegészítésével.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#407) #47053824 válasza parandroid (#406) üzenetére


#47053824
törölt tag

... és szép lassan eljutunk oda ezzel a mentalitással, amikor a pedofilok is jogokat követelnek, hisz ha a kiskorú (ill annak gondviselője) beleegyezik akkor miért ne?? kinek ártana egy ilyen kis affér? két ember magánügye az is nemde?
hajrá SZDSZ, hajrá liberálisok, tiétek a jövő... (bár csak ideig-óráig)

(#408) deniro2 válasza tildy (#404) üzenetére


deniro2
senior tag

Erre írtam, hogy a rossz attól még rossz marad, mert más is rossz vagy rosszabb.
Nyílván nem lehet minden válás után elvenni a gyereket a maradék szülőtől, így mindig lesznek csonka családok.
Tetszik vagy sem, az emberek és a társadalom szemében a homoszexualitás hibás minta a gyerek számára, pont, mintha nyílvánvalóan alkoholista emberek szeretnének gyereket örökbefogadni. Lehet engedélyezni a dolgot, de mivel itt is a gyakorlat számít és nem a törvény betüje, elvétve fognak gyereket kapni a normális párokkal szemben, aztán jöhet a nyavajgás a diszkrimináció miatt.

És, hogy miért ilyen kirekesztőek az emberek velük szemben? Azért, mert ez a dolog nem csak elfogadás kérdése, ha fizikai undort érzel egy másik ember iránt annak (fennen hírdetett) szokásai miatt, akkor bármekkora liberális arc vagy nem tudsz ugyanúgy állni hozzá, mint a többi emberhez. Persze szemtől-szemben lehet szépen mosolyogni, de ez semmit nem változtat azon, hogy mit gondol az ember valójában.
Nem akarok megint hülye hasonlatokkal élni, de, ha holnaptól a nekrofília elfogadott dolog lenne én akkor is hánynék, ha tudnám valakiről, hogy esténként ezzel foglalkozik, empátia ide vagy oda.

(#409) divot válasza deniro2 (#408) üzenetére


divot
veterán

Nem igaz, hogy undorodik az ember minden melegtől.

Nekem van meleg kollégám, nagyon jóban vagyunk, mert jó fej, és senki nem gondolná róla, hogy meleg.

A probléma azokkal a melegekkel van, akik eltúlozzák a női szerepüket, és nőiesebbek próbálnak lenni a valódi nőknél.

(#410) parandroid válasza #47053824 (#407) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy sikerült ezt a következtetést levonnod?

Kérlek emellett, hogy tartózkodj az aktuálpolitikai célozgatásoktól, az értelmetlen hangulatkeltéstől és sarkításoktól. A burkolt fenyegetésekről nem is beszélve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#411) gasMask! válasza divot (#322) üzenetére


gasMask!
tag

Ha észrevetted a nők teljesen máshogy viszonyulnak a homoszexualitáshoz. Náluk (legalábbis nagy részüknél főleg a fiatalabb korosztályokban) tök oké hogy a barátnők kicsit spiccesen smárolnak egymással. Ettől ők még nem tartják magukat sem leszbinek, sem biszexnek. Mert szerintük ez oké. Ebből kifolyólag sokkal toleránsabbak a buzikkal szemben is. Mondom itt általánosságban beszélek.

Szóval ebből kifolyólag az is érthető hogy a társadalom jobban bírja az egymással játszadozó nők, mint a férfiak látványát.

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#412) Racecam válasza #47053824 (#407) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Hülyeségeket beszélsz. :(

A pedofilia büntetendő cselekmény, hogy jön ez ide?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#413) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Külföldön már lazábban veszik:
[kép]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#414) #47053824 válasza Racecam (#412) üzenetére


#47053824
törölt tag

Úgy jön ide, hogy régen a b@zikat is üldözték (az más kérdés hogy jogosan vagy sem) ma meg már kormányzati támogatással felvonulást rendeznek. Ha ez igy folytatódik az említett párt hathatós segítségével, hamarosan az lesz, amit írtam. Érted?

(#415) parandroid válasza #47053824 (#414) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. A homoszexuálisok üldézése civilizált európai országban ha jól emlékszem a második világháború alatt volt utoljára, és nem ők voltak az egyetlen üldözött célcsoport.

2. A pedofília évszázadok óta bűncselekményként van számontartva, kizárt, hogy ezen bármilyen politikai csoport változtatni szándékozna.

3. Kértem valamit az imént, továbbra is kérném, hogy ahhoz tartsd magad.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#416) rdi válasza deniro2 (#408) üzenetére


rdi
veterán

off: szerintem ez a topik nem köthető túl szorosan a PH informatikai fórumához.
on: de ha már itt van,akkor beleolvastam, mivel mint mindenkit, engem is érdekel a dolog.
1) Ami teljesen biztos, hogy korosztályszerű a más szexuális identitásúak elfogadottsága.
2) Másik igazság, hogy heteroként amennyiben személyesen kerülsz általad érzelmileg nehezen elfogadható helyzetbe - mondjuk hevesen el kezd udvarolni neked egy homoszexuális, az elsősorban félelmet és nem undort kellt benned. Az undor ugyanis amit érzel, az tanult szerepedből fakad. Kb. mint a sült szarvasbogár, bennem az is undort kellt, mert ezt tanultam (tanították) nekem, miközben a thai konyhában desszert. :DD
3)Az, hogy a társadalom szemében (milyen is a társadalom szeme?) ''a homoszexualitás hibás minta a gyerek számára'', szintén csak egy pillanatnyi állapot, és mint ilyen nyilvánvalóan változhat (és változik is). De szemben az alkoholizmussal, és mondjuk az agresszív gyerekverő életvitetllel nem betegség és nem deviancia, hanem a biológia lét egy mellékes oldalhajtása (és főemlősök körében teljesen szokott és elfogadott dolog).
4) A gyermekek szexuális mintájára a szülők mintája nem mértékadó, a nemi identitás kialakulásában csak részes (persze fontos) szerepe van, de ezen kívül még sok egyéb szocializációs, társadalmi hatás is éri a gyereket.
(Egyébként azt olvastam, hogy természetesen a tolerancia a más nemi identitás felé nagyobb, bár itt szerintem sok tudományos értékű adat nem nagyon lehet, tekintettel arra, hogy eléggé újkeletű családmodellről van szó)
5) Ha a társadalmi elfogadottság a homoszexuálisokkal szemben alacsony, akkor az önmagában még nem mindokolja, hogy a jog előtt az ebből származó hátrányok sújtsák Őket. Éppen ellenkezőleg! (Hasonló analógia vonható a halálbüntetésekkel kapcsolatban, azt is támogatja a társadalom nagyobbik része, mégis : a) ki tudott a politika vonulni a kérdés mögül; b) a törvények nem engedélyezik a halálbüntetést).
Ha alacsony az elfogadottság, akkor arra adekvát válasz lehet az elfogadottság növelését célzó tevékenység, törvénykezés.

Szóval én nem látom be, miért ne lehetne házastársi kapcsolat két egynemű között.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#417) #47053824 válasza rdi (#416) üzenetére


#47053824
törölt tag

Tehát folytatva a gondolatmenetedet, a pedofilia ''nem betegség és nem deviancia, hanem a biológia lét egy mellékes oldalhajtása''.

Egyébként röhej, h nem tudjátok (a b@zik sem) értelmezni az a mondatot, h a házasság intézményét nő-férfi számára találták ki. Én sem megyek ki az utcára, nem nyitok topikot (bár lehet hogy kellene), hogy nem tudok vásárolni nagykerben magánszemélyként, mert fel bírom fogni azt a mondatot, h ''csak viszonteladókat szolgálunk ki!'' Találjanak ki a házasság szó helyett egy másikat (mondjuk homárság), hozzanak létre háttérintézményt és csinálják. De a házasság sosem lesz az övék, kár pattogni.

(#418) ladybug válasza #47053824 (#417) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon sok olyan dolog létezik, ami a régi vallási nézetekkel nem egyezik. Sajnos az egyház nehezen halad a korral. Míg régen ők irányították a világot, most már egyre kevésbé. Az eszméik pedig nem változtak évtizedek óta. A házasság intéménye is csak egy a sok közül.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#419) divot válasza #47053824 (#417) üzenetére


divot
veterán

Én viszont az erőszakos, primitív arcok buta picsákkal történő házaságát tiltanám be inkább.

(#420) parandroid válasza #47053824 (#417) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akárhányszor próbálsz analógiát vonni a homoszexualitás és a pedofília közé, akkor sem létezik ilyen. Előbbi felnőtt emberek deviáns szexuális magatartása, utóbbi bűncselekmény. Ha egy ilyen egyszerű különbözőséget nem vagy képes megállapítani, akkor most megkérlek, hogy tartsd magad távol ettől a topiktól.

Ugyancsak ismételten kérem, hogy a sértő és kioktató hangnemből vegyél vissza.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#421) gasMask! válasza divot (#419) üzenetére


gasMask!
tag

És tegyük hozzá hogy ezeknek gyereket sem szívesen adnék. Az már más hogy ezek tudnak csinálni maguknak. Ellentétben például olyan melegekkel akik sokkal alkalmasabbak lennének egy gyermek felnevelésére.

[Szerkesztve]

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#422) bambano válasza parandroid (#400) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem fogadjuk el az egyneműek szexuális kapcsolatát természetellenesnek. Nagyon ronda vége lenne, ha elfogadnánk.

Az evolúció mutációk szelekciója, tehát az, hogy időnként látványosan más egyedek jönnek létre, az annak a bizonyítéka, hogy az evolúció működik. Ha soha nem születne egyetlen meleg, egyetlen hatujjú, egyetlen születési rendellenességű gyermek sem, akkor megrekedne az ember fejlődése.

A természet a mutációnál csak egy dolgot csinált meg sokkal jobban: a szelekciót. Irgalmatlan bonyolult kémiai és egyéb módszerekkel biztosítja, hogy a nagyon félresikerült mutációk már meg sem születnek. Csak azok jönnek a világra, ahol elvileg van esély rá, hogy a mutáció hasznos, ergo dominánssá válhat. Ezek után a természetes, vagy inkább természetbeni szelekció majd kiválogatja, hogy mi a jó és mi nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#423) bambano válasza Sipi16 (#405) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az 1949. évi XX. törvényben nem láttam olyat, hogy gyülekezési joga csak a heteróknak van.

Magánvéleményem szerint egy olyan ''kifejtés'' nem lehet jó, amelyikben nem létező szavak vannak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#424) bambano válasza deniro2 (#408) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ilyen alapon soha ne fejlődjön semmi, soha ne változzon semmi, stb. Hozzuk vissza a boszorkányégetést, mert a sötét középkorban az elfogadott volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#425) deniro2 válasza bambano (#424) üzenetére


deniro2
senior tag

Egyrészt nem nagyon értem, hogy ezt mire írtad, másrészt, hogy, mi alapján teszel egyenlőségjelet a homoszexualitás és/vagy annak elfogadása és a fejlődés közé? :F
Akkor most írhatnék egy párezres listát, hogy mi mindent nem fogadnak még el az emberek, aminek vajmi kevés köze van a fejlődéshez, de nincs kedvem.

Ja, és írj már légyszives egy olyan dolgot, ami szerinted természetellenes.

(#426) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

A peterkeT-nek írt levelem:

Szervusz!

Azt írtad, hogy örülsz, hogy végre kezd értelmes vita irányába elrugaszkodni a topik. Értelmes úriember nem vitázik olyan dolgokról, ami egy másik ember születéstől megadatott joga kell, hogy legyen. Értelmes ember nem tesz kivételt semmilyen ügyben faji, nemzeti és nemi hovatartozás függvényében. Értelmes ember zéró toleranciát alkalmaz ezekkel szemben. Mintha tudományosan vitáznátok arról, hogy a zsidókat miért kéne kiirtani, abszurdum. Szégyelljétek magatokat mégegyszer.

Cseh Tamás


A tudományos sallangokkal körülvett burkoltan és néhol nyíltan rasszista kijelentéseket tevő hozzászolókat náci gyökereknek neveztem. Elnézést. Rasszistan, fasiszta náci aki ilyeneket ír mint ők. A gyökérért elnézést kérek.

Az egynapos büntetésemet letöltvén ők a buta, ostoba kijelentéseikkel még mindig szennyezik a PH! fórumát egy fokozott moderátori figyelem alatt álló topikban. Ez nem csak az ő szégyenük, hanem a PH!-é is.

Hiszek a szabad véleménynyilvánításban, ha az nem sért másokat.

Mindenféle rosszindulat nélkül írtam mindezt, liberális meggyőződésemből kifolyólag. Gondolkozzon el mindenki ezen.

[Szerkesztve]

90 87.5 87.8 87.5

(#427) WN31RD válasza kicsitomi88 (#426) üzenetére


WN31RD
addikt

A liberális vagy akármilyen meggyőződés nem mentség arra, hogy másokat pocskondiázol. Ha nem értesz egyet az itt elhangzottakkal, akkor szálj vitába velük értelmesen és kulturált stílusban, sokkal konstruktívabb lenne.

Ami a moderációt illeti: Sok olyasmi elhangzik itt, ami sérti a jó ízlést, a legdurvábbakat töröljük, szankcionáljuk is. Ugyanakkor ha minden ilyesmi ellen a legszigorúbban lépnénk fel, akkor a topic értelmét vesztené, megszakadna a párbeszéd. Legfeljebb a témát illetően nagyjából mindenben egyetértő emberek monológjait lehetne olvasni, ahelyett, hogy olyanokat is megszólítanánk, elgondolkodtatnánk, a véleményüket meghallgatnánk, akiket esetleg meg szeretnénk győzni arról, hogy empatikusabban és toleránsabban viszonyuljanak a melegekhez.
Többféleképpen is meg lehet húzni a határt egy ilyen helyzetben, de egyik sem magától értetődően helyes.

Ezzel együtt előfordulhat, és elő is fordul, hogy elkerüli a figyelmünket olyan durva megnyilatkozás, amelyet törölni kellene. Ez esetben viszont csak az segít, ha konkrétan felhívod a figyelmünket a problémás hozzászólásra. Egy általános ''szégyelljétek magatokat!'' semmit nem ér, hogy finoman fogalmazzak.

Mellesleg a homofóbia nem rasszizmus, nem nácizmus, és nem fasizmus, attól függetlenül, hogy az előbb említett dolgokkal sokszor együtt jelentkezik. Nem kellene ezeket a jelzőket a ''hülye vagy!'' szintjére süllyeszteni. Először is azért, mert igazságtalan azokkal szemben, akik - egyébként általam is elítélt módon - a homofób megnyilvánulásaikkal másokat bántanak, ugyanakkor pl. nem nácik, másodszor pedig azért, mert ezeknek a szavaknak hasznos és jól körülhatárolható jelentésük van, amelyet jobb lenne nem elkenni.

Szóval azt javaslom, hogy te is gondolkodj el azon, hogy egyfelől talán kevésbé kellene fekete-fehérben látni a világot, másfelől pedig illene kulturáltabban és kevesbé indulattól fűtötten előadni a mondanivalódat.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#428) rdi válasza #47053824 (#417) üzenetére


rdi
veterán

Kedves Péter!
A házasság nem csak vallási értelemben létezik, hanem társadalmi értelemben is, és mint ilyennek, nem csak egy célja és szerepe van, hanem többcélú.
Az egyik cél a gyermek-, (utód) nevelés, de egy családban a gyerekszülés nem cél, csak eszköz az előbbiekben leírt cél megvalósítására.
Ezen kívül egy családnak sok egyéb pl. gazdasági, szocializációs, védelmi stb céljai is vannak.
És ezeknek a céloknak bármilyen család megfelel, két azonos nemű házassága is.
Szerintem ha vitatkozni szeretnél, akkor arról lehetne, hogy rossz -e egy gyereknek, ha egy homo családban nő fel, csakhogy ehhez meg nem tudunk érdemben hozzászólni, tekintettel arra, hogy nincsenek mérhető számú tapasztalataink.
A pedofilia pedig azért deviancia, mert kárt okoz az egyik szereplőben, a gyermekben. Míg a homoszekszualitás nem. Persze létezhetnek homoszekszuális pedofilok, ezt kár lenne tagadni. Csakhogy esetükben a gyermekben okozott testi és lelki károsodásért kell felelniük.

Egyébként azon is érdemes lenne elgondolkodnod, hogy sok népcsoportban a régebbi időkben elfogadott volt a 12 éves kislányok házassága.

peterkeT :
Azért kétséges a más szekszuális beállítottság deviancia mivolta, mert a főemlősök esetében kb, 10 %-ban fordul elő, vagyis eléggé természtesnek mondható :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#429) bambano válasza deniro2 (#425) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A #408-ban olyan elveket olyan megfogalmazásban tálaltál, mintha abból, hogy valamit régebben rossznak tartottak, kötelezően következnie kellene annak, hogy most is rossznak kell tartani. Amit írtál, azt én úgy tudom értelmezni, hogy a melegség mindig rossz volt és mindig rossz is marad, nincs más lehetőség. A boszorkányégetésről is azt gondolták 400 éve, hogy helyes dolog, valahogy mégis sikerült kikezelni ebből a társadalmat.

Azt meg kellene mutatnod, hol tettem egyenlőségjelet a homoszexualitás és annak elfogadása közé. Azt is, hol mondtam azt, hogy a fejlődés egyenlő ezzel. Azt mondtam, hogy a fejlődés bizonyítéka a homoxszexualitás, nem egyenlő vele, ez nagyon nagy különbség. Másképp fogalmazva az állításom az volt: a homoszexualitás léte bizonyítja a fejlődés létét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#430) bambano válasza deniro2 (#425) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem például természetellenes, hogy egyesek úgy fórumoznak ezzerrel napokig, hogy nem olvassák el mások véleményét, hajtják a magukét, mint az imamalmot, fel se merül bennük, hogy meg kellene próbálni értelmezni mások hozzászólásait. Az is természetellenes, hogy nyilvánvaló tényeket nem fogadnak be sokadik ismétlésre se, ettől a fórumozás olyan lesz, mint a magas alkoholtartalmú növény.

Aki nem ismeri: falra hányt borsó.

Már a kérdést sem tartom helyesnek: mi a természetellenes... miért is kellene nekem negatívan megítélni bármit is?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#431) kicsitomi88 válasza WN31RD (#427) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A homofóbia rasszizmus. Árnyalt gondolkodású vok mindenben, de ebben a témában nem és bármilyen ilyen kijelentéssel szemben: Zéró tolerancia. Nem fogok arról vitázni, hogy valaki bármilyen (nemi, szexuális, vallási...) meggyőződése miatt méltó e valamilyen jogra. Ez nem kérdés. Egy felvilágosult embernek ez nem kérdés és nem vita tárgya, hanem evidencia.

A homofóbia ugyanolyan elítélendő dolog mint az antiszemitizmus. Gyáva, gyenge, kisebbrendűségi komplexussal küzdő ''ember'' az aki egyáltalán meg meri kérdőjelezni, hogy jár e vkinek valami más irányultsága miatt.

Kérlek, legyen bennetek annyi jóérzés, hogy zárjátok a topikot.

90 87.5 87.8 87.5

(#432) WN31RD válasza kicsitomi88 (#431) üzenetére


WN31RD
addikt

''A homofóbia rasszizmus.''
Miért is?

Nézzük pl. a magyar Wikipédiát ([link]):
''A homofóbia szó jelentése félelem, idegenkedés a homoszexualitástól, illetve a homoszexuálisoktól. Tágabb értelemben a homoszexuálisok elleni diszkrimináció általános megnevezése, hasonlóan a faji diszkrimináció esetében használt rasszizmus és a nők elleni diszkrimináció esetében használt szexizmus kifejezéshez.''

Ezzel szemben pl. a rasszizmusról a következőket írja ([link]):
''A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely kihangsúlyozza a rasszok (emberfajták) különbözőségét, és azok között – különböző feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.''

Nem állítom, hogy a Wikipédia a leghitelesebb forrás, de legalábbis logikusan hangoznak a fentiek, és összhangban van azzal, amit korábban hallottam, olvastam a témáról. Ha ellenvetésed van, indokold meg.

Továbbá: A homoszexualitást jellemzően nem ''meggyőződésnek'' tekinti egy ''felvilágosult'' ember, hanem valamiféle adottságnak. Meggyőződésnek jellemzően a homofóbok egy része szokta tekinteni. Ezzel együtt érthető, hogy mit akartál kifejezni a kérdéses mondatoddal, csak épp furcsán sok a szerencsétlen megfogalmazás a mondanivalódban.

''Kérlek, legyen bennetek annyi jóérzés, hogy zárjátok a topikot.''
Úgy gondolom, hogy nem a jóérzés hiánya miatt nem zárjuk a topicot, hanem azért, mert más szempontokat is figyelembe veszünk azon túl, hogy a homofóbia nem szép dolog (tényleg nem). A kérésedet egyébként felvetheted a ''Moderátort keresek'' topicban is, megfelelően megindokolva (amit eddig tökéletesen elmulasztottál) talán meggyőzöl bennünket.

Szerk.:
Elég visszás, hogy pont te teszed idézőjelek közé az ember szót. Egy homofób is ember, ezt elvitatni tőle, akár csupán retorikailag, éppen nem jóérzésről tanúskodik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#433) bambano válasza kicsitomi88 (#431) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A melegek nem alkotnak másik rasszt, ergo a homofóbia nem lehet rasszizmus a szó eredeti értelmezése szerint.

''Nem fogok arról vitázni,'': akkor tényleg kerülnöd kellene ezt a topicot, mert mások itt vitázni szeretnének. És a vita joga ugyanolyan jog, mint bármi más, amiről te azt állítod, hogy vitán felül jár mindenkinek. Erről is árnyaltan kellene gondolkodni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#434) deniro2 válasza bambano (#429) üzenetére


deniro2
senior tag

Sehol nem említettem, hogy ki, mit, mikor, minek tart vagy tartott, simán leírtam, hogy ennek a dolognak a teljes elfogadása túlmutat a liberalizmuson amennyiben az ember alapvetően viszolyog a cselekménytől. Szóba sem kerűlt bármilyen szokás, tradició, etc. Simán nem érted amit írtam.
Azt írtad, hogy ne álljunk a fejlődés útjába, az adott témában és szövegkörnyezetben én ezt a homoszexualitásra és annak elfogadására értettem. Ha általában a toleranciára gondoltál, igazad van, ha konkrétan a tárgyalt kérdésre, akkor nem feltétlenűl.

Azért kértem, hogy írj le bármit, ami szerinted természetellenes, mert kiváncsi voltam, hogy, hogy ha a topik tárgya nem az, akkor mi igen. Nem sikerűlt. Ennyi.

(#435) rdi válasza bambano (#433) üzenetére


rdi
veterán

Hát nem rasszizmus, de igenis negatív megkülönböztetés amely sztereotípián alapul.
Vagyis egymáshoz nagyon közelálló emberi viselkedés. Sőt negatív, destruktív viselkedés mindkettő, mivel destruktív agresszióval párosul .

/Moderálva. - Race/

Fej! Tor! Potroh!

(#436) Racecam válasza rdi (#435) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Így is elég nehéz rendet tartani ebben a topicban, a politikát már ne hozzuk ide, mert akkor végképp!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#437) divot válasza kicsitomi88 (#431) üzenetére


divot
veterán

''A homofóbia rasszizmus.''

Hát azért ez is egy frankó nagy hülyeség.



(#438) Racecam válasza kicsitomi88 (#431) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt a liberális meggyőződésed mondatja Veled?
Azt, hogy nem érdekel más véleménye, illetve, hogy ne fejthessék ki szabadon a véleményüket a fórumozók egy témában?
Ha valóban liberálisan gondolkodnál, akkor elfogadnád, hogy mindenkinek joga van elmondani, hogy mi a véleménye erről a kérdésről, egészen addig, amíg ezt kultúrált formában teszi. Természetesen ezzel nem kell egyetértened, vitatkozhatsz vele, de Neked liberálisként azért kellene ''harcolnod'' hogy ne zártjuk be a topicot. Mert egy igazi liberális a véleménynyilvánítás szabadságáért is harcol, legyen az akármilyen vélemény is.

Mivel azonban ezt a Fórumot (is) előre meghatározott belső szabályok működtetik ezért az alapelvekben leírtak szerint nem szeretnénk itt látni semmilyen faji, nemzeti, nemzetiségi, vallási, politikai vagy nemi hovatartozást sértő hozzászólásokat. (És ha úgy tetszik itt vége a korlátlan liberalizmusnak.) Igyekszünk is ezeket a tőlünk telhető legkörültekintőbb módon eltávolítani és az ilyen hozzászólást elkövetőket megfelelően szankcionálni.
Mivel a topic indulásánál szinte csak ilyen hozzászólást lehetett találni, bennem is felmerült a topic zárásának lehetősége. Úgy gondolom azonban, hogy a figyelmeztetések elérték a céljukat és mostanra, legalábbis nagy többségében, értelmes vita folyik a topic címében felvetett témáról a melegek házasságáról.
Mert félreértések elkerülése végett, ez a topic erről szól, vagy legalábbis erről kellene, hogy szóljon, ha már ez a címe és nem arról, hogy ki szereti a melegeket és ki nem.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#439) divot válasza Racecam (#438) üzenetére


divot
veterán

A magyar liberalizmus egy kicsit más tészta. Az olyan, hogy nekünk van egy liberális véleményünk, a többieknek meg kuss van. :DDD

(#440) Racecam válasza divot (#439) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ja, ha csak úgy nem! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#441) rdi válasza divot (#439) üzenetére


rdi
veterán

hogy is mondta Racecam?
[link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#442) gasMask! válasza kicsitomi88 (#431) üzenetére


gasMask!
tag

Igazad van. Zárni kell a topikot, te már úgyis megmondtad a frankót. Mindenben száz százalékosan igazad van. Nem is tudom miről vitázunk itt már több száz hozzászólás óta. Aki nem ért veled egyet az pedig kisebbrendűségi komplexussal küzdő ''ember'', de legalábbis nácifasiszta. Zérótolerancia mindenkivel szemben akinek eltér a véleménye a tiédtől! De azt tolerálni kell hogy valaki azzal büszkélkedik, és azt reklámozza az utcán hogy a f*szát más férfiak seggébe dugdossa.

Figyelem! Ha moderálják ezt a bejegyzést mindenkit feljelentek gyűlöletbeszédért, mert itt mindenki fasisztanácihomofób, kikvéve kicsitomi!


[Szerkesztve]

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#443) divot válasza rdi (#441) üzenetére


divot
veterán

Ja, kisfiam, csak te politizáltál, én meg egy nézetrendszert minősítettem.

(#444) Sipi16 válasza gasMask! (#442) üzenetére


Sipi16
senior tag

Újra ittt vagyok. Nem tagadom buliból értem haza és még alkohol hatása alatt vagyok. Miért kéne zárni a topikot??? Mert valaki meleggyűlölőnek hisz. És ebben mi a rossz?? Most a hetero vagy a meleg a deviáns viselkedés? Jó pár hsz.szel előbb kifejtettem, hogy ha nincs felvonulás nincs vita. Amitől vita van attól nem kell zárni a topikot. Legalább itt egy szabad véleménynyílvánításnak lehetünk tanui nem???? Beszéljünk meg mindent nyugodtan....
Minden fórumtárjan jó éjszakát kívánok.... Holnap meló... Majdeste felnézek mi változott itt...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#445) gasMask! válasza Sipi16 (#444) üzenetére


gasMask!
tag

Khm. Ha nem érzed az irróniát az írásomban akkor olvasd el mégegyszer. :)

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#446) Egon válasza rdi (#416) üzenetére


Egon
nagyúr

Hehehe, az 5. pontnál kilóg a lóláb: igaza van Divot-nak a hazai liberálisok minősítésével kapcsolatban. Demokráciában élünk, kicsi huszár (tudod: a többség akarata), és ez nemcsak akkor kellene figyelembe, amikor nektek tetsző dolgokat kell átverni a törvényhozáson.
Vagy pedig: alacsony a kötelező sorkatonaság társadalmi támogatottsága? Állítsuk vissza, legyen min. 5 évig kötelező! Minél jobban köpködi a nép, annál hosszabb időre legyen kötelező!!
Még szerencse, hogy nem a népszerűségi lista legalján található politikus lesz automatikusan a miniszterelnök, hiszen ''Ha alacsony az elfogadottság, akkor arra adekvát válasz lehet az elfogadottság növelését célzó tevékenység, törvénykezés.''
LOL.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#447) Egon válasza Egon (#446) üzenetére


Egon
nagyúr

A témához szólván.
A melegek házasságát nem ellenzem. Felőlem nyugodtan engedélyezhetik. Mondjuk a felhozott érvek jó része (pl. örökösödés) megoldható másképp, egyszerűen (végrendelkezzenek, vazze), de ezzel együtt is úgy gondolom, tényleg jár nekik. Az egyházi esküvő engedélyezése ellenben az egyház belügye. Gyerek örökbe fogadását nem támogatom (úgy gondolom, az elsődleges családmodell mint minta, nagyobb hatással van a gyerekre, mint sokan gondolják, és a homoszexualitás a társadalom szemszöéből nézvést igenis deviancia).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#448) Kanczy


Kanczy
veterán

a,szerintem az örökbefogadás kérdése egyszerűen röhejes...ha már másért nem,legalább a gyerekre gondoljanak a ,,szülei''.

-Pistike,hívjad be anyukádat a szülői értekezletre!
-Nekem csak két apukám van...

b,ezek a szituk szerintem igencsak kellemetlenek a gyerek számára,és akár lelki problémákhoz vezethetnek...ha már valaki homoszexuális,akkor vállalja azt,hogy nem lehet gyereke :(

c,rendben van,hogy egyenlő jogokat akarnak a hetero-kkal,de akkor azt is el kell fogadniuk,hogy a többi ember nem kiváncsi a magamutogatásukra,és ha akarják,kifejezhetik nemtetszésüket az üggyel kapcsolatban (én például rohadtul nem vagyok kiváncsi a U-alakú kivágással rendelkező nadrágú férfiakra)

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#450) macipajti válasza gasMask! (#442) üzenetére


macipajti
tag

Mi az a nacifasiszta :F

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.