Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) ldave válasza Reinhardt (#2050) üzenetére


ldave
Topikgazda

Szeptermber 15-ig aktíválható csak, szóval csak erre a szezonra érvényes.

A Slime draws near! Command?

(#2052) HPAA válasza Reinhardt (#2050) üzenetére


HPAA
őstag

Pontosan , :D én is elmentem tartaléknak most úgyse megyek már vele semmire

************* censored

(#2053) ldave


ldave
Topikgazda

A Slime draws near! Command?

(#2054) HPAA válasza ldave (#2053) üzenetére


HPAA
őstag

:(( :U

************* censored

(#2055) Reinhardt válasza ldave (#2051) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi, akkor ezzel eldolt.

(#2056) Terrorista válasza meoindil (#2046) üzenetére


Terrorista
senior tag

Én ezzel a játéktól kapott előre összerakott deckel másztam most fel Diamond T3-ig. Itt viszont már szerintem elfogy. Ha nagyon jó a mulligan és jól is húzol akkor van esélyed nyerni, de gyakran le tudják reagálni és átveszik a tempot.

Kellene már építenem valami jó decket amivel fel lehetne menni Mythicig is akár.

A mastery szintem meg 47 és nem tudom eldönteni hogy befizessem vagy sem. Vettem 5 euróért 2500 gemet (welcome bundle), de kellene még venni hozzá. Szezon közben kezdem el játszani, meg a bugok miatt napokig kimaradt a játék.

16-án jön új kieg, új lapokkal, lehet kivárok addig.

[ Szerkesztve ]

(#2057) ldave válasza Terrorista (#2056) üzenetére


ldave
Topikgazda

Mastery-t nem éri megvenni ha már nem érsz a végére, amúgy is főleg kozmetikai jutalmakat ad, a többi kártya ami eshet belőle pedig teljesen random, wildcardot nem ad sajna.

Ez a Gruul pakli (red, green) amit használsz remek alap, viszont a továbbiakhoz tényleg rare/mythic lapok kellenek, az az 1 Goldspan, 1 Pack Leader sajna kevés ahhoz, hogy szinte fix lapod legyen a kezdő kézben.

A Slime draws near! Command?

(#2058) meoindil válasza Terrorista (#2056) üzenetére


meoindil
aktív tag

Köszönöm a tippet! Én eddig inkább a Fekete-fehér, Fekete-zöld deckeket próbálgattam.

(#2059) meoindil


meoindil
aktív tag

Ha valaki hozzám hasonló kezdő erre vetődne (a többieknek nyilván kevésbé érdekes), találtam egy elég jónak tűnő sorozatot a Starter deck upgradekről:
De én nagyon szívesen olvasnám a hozzáértők véleményét is ezekről az upgradekről!
[link]

(#2060) ldave válasza meoindil (#2059) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ezeket a videókat én sem ismertem, köszi. Annyiszor terveztem már, hogy a topik összefoglalót kicsit aktualizálom, ha eljutok odáig, ezt mindenképp beteszem.

Amúgy én minden új kiegészítő elején általában valami egyszínű paklival próbálkozom először, azokkal van a legkevesebb land probléma, aztán persze figyelem mik ellen játszom és ha látok valami érdekeset, akkor megnézem tudok-e hasonlót építeni.

A Slime draws near! Command?

(#2061) Terrorista válasza meoindil (#2059) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hú ez jó gyűjtemény, köszi!

A white-green deck az elején rendkívül irrítáló (Lifeline), sokszor találkoztam már vele. Lehet meg is csinálom, mindössze 2 rare lapot kell beáldozzak hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#2062) ldave


ldave
Topikgazda

Nekem Historicban jelenleg ez az egyik kedvenc paklim:

Ez alapvetően egy kombó pakli, a cél a Bolas Citadel 4.-5. körös kijátszása és remélhetőleg nyerni abban a körben. Az 1 manás lények mind emiatt vannak, azokkal próbálok több manát összehozni, az Innkeeper a lifegain miatt fontos, az fedezi a Citadel életköltségét. A Woe Strider és Yawgmoth a pakli szűrésére van, az extra föld lapokat lehet velük eltüntetni a pakli tetejéről. A két-két destroy lap pedig jól jön, ha valami olyat játszik ki az ellenfél, amit muszáj leszedni.

A Slime draws near! Command?

(#2063) meoindil


meoindil
aktív tag

Sziasztok!
Megint kérdeznék. Nekem kicsit zavaros a sok játékmód, még az eventek nélkül is.

Összeraktam a Lifeline upgradelt változatát, szerencsére kevés lap hiányzott hozzá, és még nagyjából értem is a működését kezdőként.
Eddig minden napi küldetést a constructed deckekkel a sima Play módban csináltam meg.
A kérdésem az lenne, hogy ezzel a deckkel hol érdemesebb próbálkozni?
Play
Standard Ranked
Traditional Standard Play
Traditional Standard Ranked
Standard 2022 Play
Standard 2022 Ranked
Kezdőként nyilván sokkal nagyobb eséllyel kalapálnak el rankeden, de attól még azt is kipróbálom majd. :)

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2064) ldave válasza meoindil (#2063) üzenetére


ldave
Topikgazda

Egyszerűbb ez, mint elsőre tűnik :)

A Standard játékmód az ahol az utóbbi másfél-két év lapjaival lehet csak játszani. Ez mindig ősszel változik, olyankor kerülnek ki a két évnél régebbi lapok és jönnek be az újak (rotáció).
A Historic ezzel szemben az, ahol szinte az összes, a kliensben lévő lappal lehet játszani. Ez a játékmód emiatt sokkal keményebb menet, itt ha nem nyersz a 4-5. körre, akkor szinte biztos vesztettél, mert akkor az ellenfél fog. Az itt jól működő paklik általában jóval több rare/mythic lapot tartalmaznak, mint a Standard.

A Traditional játékmódban két nyert meccs kell a győzelemhez és a meccseket között tudsz módosítani a paklidon a 15 lapos sideboard segítségével. Ez a klasszikus verseny Magic, sokkal több döntést igényel egy ilyen pakli összetétele és jó használata.

A 2022 játékmódok most egyedi dolgok, itt már csak az ősztől is használható lapok játszhatóak, kis betekintés, hogy milyen lesz az élet a rotáció után.

A Slime draws near! Command?

(#2065) meoindil válasza ldave (#2060) üzenetére


meoindil
aktív tag

Ha valakit érdekel Hello Good Game oldalára felkerültek az egyszínű Starter deck upgradek is!
Azt nem tudom a (digitálisan) két nap múlva megjelenő Innistrad ezeket mennyire fogja befolyásolni. A top deckek nyilván változnak majd, de lehet a budget, F2P deckek nem annyira.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2066) ldave


ldave
Topikgazda

BORROWEDTIME kód: 4000 xp induláshoz.

A Slime draws near! Command?

(#2067) Mahamoti


Mahamoti
csendes tag

Get your 3 free packs of Midnight Hunt with code PLAYMID

(#2068) meoindil


meoindil
aktív tag

Köszi a kódokat!

(#2069) Terrorista


Terrorista
senior tag

Na megvan a mythic! :))

A korábbi Lifeline deck elfogyott Diamond 2-ben, túl lassú volt. Összeraktam egy Mono White Aggro decket és 79%-os winrate-el letudtam a maradék 2 tiert.

Rápróbálok Limitedre, de ott nem hiszem hogy ennyire könnyű dolgom lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2070) ldave válasza Terrorista (#2069) üzenetére


ldave
Topikgazda

Gratula :) Nekem sosem volt már ehhez erőm (időm, türelmem, stb.).

A Slime draws near! Command?

(#2071) meoindil válasza Terrorista (#2069) üzenetére


meoindil
aktív tag

Gratulálok! :)

(#2072) HPAA válasza Terrorista (#2069) üzenetére


HPAA
őstag

Gratulálok :C

************* censored

(#2073) meoindil


meoindil
aktív tag

Szerintetek érdemes összerakni egy vámpír decket?
Például ezt: [link] [link]

(#2074) meoindil


meoindil
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek hanyadik szint elérése után érdemes megvenni a Mastery Passt?

(#2075) HPAA válasza meoindil (#2074) üzenetére


HPAA
őstag

Azonnal, visszamenőleg is megkapod amúgy

************* censored

(#2076) ldave válasza meoindil (#2074) üzenetére


ldave
Topikgazda

Én akkor szoktam, amikor elérek a felső, ingyenes sáv végére. Olyankor már egy csomó jutalmat ad az alsó sor egyből, úgy érzem, hogy kapok valamit a pénzemért :D

A Slime draws near! Command?

(#2077) meoindil


meoindil
aktív tag

Új kód:

GOLDENCOMMUNITY

1000XP és két cosmetic

(#2078) meoindil


meoindil
aktív tag

Mai Daily Deal: 1500 goldért lehet venni 400 gemet.

(#2079) meoindil


meoindil
aktív tag

Ti megveszitek valamelyik előrendelhető csomagot?

(#2080) ldave válasza meoindil (#2079) üzenetére


ldave
Topikgazda

Én általában az 50 packos csomagot szoktam. Idő helyett pénzt teszek bele, hogy legyen egy induló alapom az új lapokból.

A Slime draws near! Command?

(#2081) Reinhardt válasza ldave (#2080) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ugyanez.
Bar a kovetkezo par settet akar ki is hagyhatnam.

Van eleg WC.

[ Szerkesztve ]

(#2082) meoindil válasza Reinhardt (#2081) üzenetére


meoindil
aktív tag

Hogy tudtál ennyi Wild Cardot összegyűjteni? :Y
Eddig nekem úgy tűnik a Magicben pont ez a nehéz. Nem lehet betörni a lapokat viszont nagyon sok lap van és nagyon lassan gyűlnek a Wildek - viszont gyorsan fogynak.

(#2083) Reinhardt válasza meoindil (#2082) üzenetére


Reinhardt
őstag

Szinte csak Historic-ot jatszom.

(#2084) HPAA válasza Reinhardt (#2081) üzenetére


HPAA
őstag

mivel lehet jól ki screenshotolni ??? :D
megoldva

szoval nem ördöngösség

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#2085) Reinhardt


Reinhardt
őstag

PLAYVOW

(#2086) HPAA


HPAA
őstag

ez lesz az én kiegem ;] :DD
imádom a vámpírokat !!! :B :C
ha nem is lesznek mindent verők , de már csak a grafikák miatt is órákat fogok játszani , előre látom

************* censored

(#2087) Reinhardt válasza HPAA (#2086) üzenetére


Reinhardt
őstag

En is ezt gondoltam, de smmit nem tudtam ebbol berakni a vampir paklimba...

[ Szerkesztve ]

(#2088) meoindil


meoindil
aktív tag

Mai Daily Deals: 50 goldért 550-et ad!

[ Szerkesztve ]

(#2089) meoindil válasza Reinhardt (#2087) üzenetére


meoindil
aktív tag

Pedig a Gift of Fangs és a Vampires' Vengeance kifejezeten jó vámpír lapoknak tűnnek.

(#2090) Reinhardt válasza meoindil (#2088) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi, ma nem terveztem belepni.
Az emlitett lapok jok, de en csak lenyre gondoltam.
Es nekem feketenek kell lennie.
Nagyon biztam az uj kiegben, de sehol egy Vampire of the Dire Moon szintu vampir (historicban jatszom).

[ Szerkesztve ]

(#2091) ldave válasza Reinhardt (#2090) üzenetére


ldave
Topikgazda

Láttál esetleg valami jó lapot a classic jund sac paklihoz (cat, oven, devil)? Néztem a listát, de semmi nem fogott meg elsőre.

A Slime draws near! Command?

(#2092) meoindil


meoindil
aktív tag

Kód:
COURIERBAT
2k gold, 2k xp, nekem adott még két rare lapot és egy emot ikont.

(#2093) HPAA válasza meoindil (#2092) üzenetére


HPAA
őstag

mert szintet léptél az xp vel :D
:R

************* censored

(#2094) meoindil


meoindil
aktív tag

Mai Daily Deals:
1500 goldért vagy 300 Gemért - 400 Gem

(#2095) ldave válasza meoindil (#2094) üzenetére


ldave
Topikgazda

Köszi! Ma késő este lesz valami Arénával kapcsolatos stream Twitchen, remélem új funkciókat jelentenek be, nem csak megint új lapokat..

A Slime draws near! Command?

(#2096) ldave válasza ldave (#2095) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nem tudom néztétek-e, de számomra ez az új Alchemy dolog nagy megosztó így elsőre. Az a része tetszik, hogy a Standard módot kicsit felpörgeti, de az hogy a Historicot is érintik majd ezek a változtatott lapok, az így elsőre inkább felháborít.

A Slime draws near! Command?

(#2097) meoindil válasza ldave (#2096) üzenetére


meoindil
aktív tag

Hát szerintem a Standard eddig is túl gyorsan változott. Főleg hogy az Arenaban nagyon korlátozottak a források az új deckek összerakásához.
Ehhez még jön ez is, hogy párhuzamosan lesz a Standard és az Alchemy, de ha jól értem az Alchemyhez még külön kell packokat venni. Ez sima pénzlehúzásnak tűnik, pedig a Magic sosem volt épp olcsó játék.
Talán az lenne igazán fair, ha a rebalanced lapokat megkapná mindenki, akinek az eredeti már megvan.
Igazi pozitív újítás meg az lenne, ha a napi és heti questeket az AI ellen is meg lehetne csinálni. Na, az valóban jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2098) meoindil


meoindil
aktív tag

Na, úgy tűnik az meglesz, hogy az eddig begyűjtött lapok rebalanced változatát megkapjuk, de még mindig meg kell venni a packokat a külön Alchemy lapokhoz.
De ha ennyire a digitális megoldáshoz igazítást akarják, akkor miért nem váltják le egyszerűen a Standardet az Alchemyvel?

(#2099) meoindil


meoindil
aktív tag

Szerintetek mennyire lesz érdemes vagy "kötelező" áttérni Standardről az Alchemyre?
Ha jó értettem akkor ezután minden kiegészítőhöz duplán jönnek ki majd a booster csomagok? Előbb a "normál" és egy hónappal később a bővített Alchemy lapokkal a packok?
Ez így azért a F2P vagy a majdnem F2P játékot eléggé megnehezíti majd. Azt a gold mennyiséget amit sikerül összeszedni kétféle csomagra kell majd költeni.
Már ha jól értem a dolgokat.

(#2100) meoindil


meoindil
aktív tag

OFF
Ha valakit érdekel, az Epic Store-ban egy (szerintem) nagyon jó logikai játékot adnak ingyen a héten!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.