Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Sandormaster válasza morfeus08 (#100) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Ilyen célokra mindenképp megéri :K

(#102) morfeus08 válasza Sandormaster (#101) üzenetére


morfeus08
tag

Kösszi Sándor
Még csak annyi kérdésem van hogy a súllyát megtudnéd mondani?meg h kb milyen josszú milyen széles
Kösszi

(#103) Sandormaster válasza morfeus08 (#102) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

~12cm hosszú és 8,5cm széles, súlyt nem tudok most így hirtelen mondani mert nincs mivel lemérnem, de nem is lenne idevaló, mert nekem aksis van ami nehezebb mint a sima MX1100.

(#104) Warek válasza morfeus08 (#102) üzenetére


Warek
tag

pontosan 178g a hozzá adott elemekkel együtt

[link]

(#105) direwolf válasza morfeus08 (#102) üzenetére


direwolf
őstag

Az akksis 162g

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#106) Sandormaster válasza direwolf (#105) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

WTF?! Én azt hittem az akksis nehezebb :F

(#107) direwolf válasza Sandormaster (#106) üzenetére


direwolf
őstag

az akksis csak egy akksi, az elemes meg két elem. Furcsállanám ha nehezebb lenne ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#108) Sandormaster válasza direwolf (#107) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Én meg itt sírtam hogy milyen nehéz a régi mini egerem után, akkor ehhez képest az elemes változat le is szakította volna a kezem :D

(#109) 8nemesis8 válasza morfeus08 (#97) üzenetére


8nemesis8
veterán

Bocs, hogy csak most írok, de sok a kötprog:(

Nah egyébként teljesen jó lesz neked ez az egér.Mert ahogyan nézem főleg olyan dolgokra kell, ahol fontos a kényelem nagyrészt. Netezés, wow :) Sok időt felemésztenek.

Szerintem megéri az árát, pláne, ha azt nézed, hogy 3év garancia van rá.Annyi idő alatt meg bőven megszolgálja a rá kiadott pénzt.

(#110) polo88


polo88
csendes tag

Vettem egy logitech desktop wave pro billentyűzet-egér szettet. Teljesen meg vagyok vele elégedve. A billentyűk finoman járnak, az egér is kényelmes.

A vásárlás oka: eddig egy trust mi-6200 egerem volt, de a görgője a 3 év alatt kikopott, illetve a billentyűzetem shift, space gombjai is megviselődtek, illetve a kábel elszakadt, szigetelőszalag tartotta egyben.

Tapasztalat az egérről:

nagyon kényelmes, a vártnál könnyebb. Eddig ragaszkodtam a vezetékes egerekhez, mondván a zsinór úgysem zavar, és legalább könnyű is az egér. Nos, a rádiós egér tényleg nehezebb, de nem annyival, hogy kényelmetlen legyen, nem hardcore gamerek is bátran használhatják.
Ez az egér és a trust mi-6200 közti egyetlen hasonlóság, az a design. Mindkettő nagy és szürkés, de fogásra teljesen mások. Sokkal kényelmesebb a Logiteché. A trust mérnökei mintha csak azt mondták volna: csináljunk egy kényelmes egeret => csináljunk nagy egeret. A logitechében érezhető a gondos tervezés és innováció.

A setpoint progi nagyon jó, 1-2 hiányossága persze azért van (pl nem tudom, miért kerül 13MB-ba egy ilyen progi futtatása, illetve miért nem lehet pl a zoomolás mértékét tetszőlegesen növelni). A legjobb, hogy az eredetileg számomra haszontalan dpi gombot zoomolásra kalibrálhattam be, így böngészés közben az IE vagy az FF, vagy szövegszerkesztés közben a word nagyítja a doksit. Legkevésbé a görgő oldalirányú görgetését használom ki. Habár a folytonos görgetés nagy újdonság, mégsem használom ki, mert úgysem tudja a videókarim és procim olyan gyorsan renderelni a tartalmat, hogy akadás nélkül vigye, akkor meg úgyis az oldalsó csúszkát használom.

Az egér talpán 3 db csúszófelület van, amik egyrészt jól csúsznak, másrészt kicsit puhák is, így nem zörögnek a kemény felületen. Én nem használok egérpadot, furnérlapon faerezetes-mintás asztalon használom, teljesen akadásmentesen. Az egér kicsit rövid a gyűrűsúj-kisujj irányában, de ez betudható annak, hogy az átlagosnál hosszabb ujjaim vannak. Mondjuk elképzelhető, hogy a célközönség ujjhosszai az átlagemberékhez képest hosszabb, vagyis az egér az átlag célközönségi embernek valóban rövid.

Akksi és rádió: napi 6 órát használom az egeret. Ez idő alatt a setpointban a töltöttség állapota a very goodról a goodra csökkent. Az egérben 1db AA újratölthető, 2000-es akksi van. 1 hét alatt sztem a töltöttség magától lemenne ennyire, tehát az egér fogyasztása tényleg alacsony.
Amikor a vevőegység a számítógép hátuljában volt, előfordult, hogy akadozott az egér vagy a billentyűzet bevitele, de miután átettem a monitorra, nem tapasztaltam a problémát. Persze a véletlen miatt is lehetett ez, nem kísérleteztem sokat.

Ajánlom mindenkinek az egeret, és javaslom, hogy aki legalább napi 2 órát tölt gép előtt, mindenképp ruházzon be egy jó egérre és billentyűzetre. Megéri! Az egeret amúgy az europarki Saturnban biztos meg lehet tapizni.

(#111) direwolf válasza polo88 (#110) üzenetére


direwolf
őstag

"1 hét alatt sztem a töltöttség magától lemenne ennyire"

Tévedsz, a Sanyo Eneloop akku önkisülése rendkívül alacsony.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#112) HXY


HXY
addikt

Miért írják a tesztekben, hogy a szettben vásárolt egeret lehet vezetékkel is használni?
Honnan veszik ezt? A hasukra ütnek? Vagy hogy tesztelnek?

(#113) Sandormaster válasza HXY (#112) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Mert attól, hogy töltöd még közben tudod használni az egeret, a jelet továbbra is a vevő veszi közben pedig a konnektorba dugott töltő egységről megy a nafta az akksiba. Bár nálam nem a konnektorba hanem az egyik USB portba van dugva, egyébként nagyon leleményes megoldás szvsz, hogy a még e-közül is választhatok, hogy konnektorból vagy usb-ről töltöm :K

(#114) polo88 válasza direwolf (#111) üzenetére


polo88
csendes tag

És valóban ilyen akksi van benne! Azt a rendkívül alacsonyt mennyiséget ki tudnád fejezni konkrét értékkel a többi akksihoz képest? Sajnos én csak 3 információt tudok legfeljebb szerezni az akksi csomagolásáról: márkája, kapacitása és technológiája (ni vagy cd).

(#115) HXY válasza polo88 (#114) üzenetére


HXY
addikt

Azt mondják, hogy egy év alatt 20% veszít, míg a hagyományos teljesen lemerül.
Persze ez csak marketing duma, de azért van benne igazság.
Nekem vannak ilyen akkuim: Varta Ready2Use és Panasonic infinium.
És mindig van bennük szufla ha előveszem őket.

(#116) direwolf válasza polo88 (#114) üzenetére


direwolf
őstag

HXY kolléga jól beszél, nekem is Varta Ready2Use-ból vannak, gyakorlatilag fél év alatt nem vettem észre kapacitáscsökkenést.
A Sanyo meg az idők kezdete óta az akkugyártás csúcsa :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#117) KrAt


KrAt
veterán

Na megvettem, Recharg verzió lett. Elsőre jó, belőve a gombokat, hogy melyik, mit csináljon, tökéletes.. Nem is tudtam, h van gomb a hüvelykujjamnál is :D Rejtett gomb..

Amúgy egy darab 2000mAh-s Sanyo Eneloop akksi van benne, cserélhető, tök szabvány ceruzaakksi :)

(#118) 8nemesis8 válasza KrAt (#117) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szabvány akksival adták? :F
Az jó, ha esetleges akksihiba lenne.
Súlyban könnyebb nem??Mint a sima?

[ Szerkesztve ]

(#119) KrAt válasza 8nemesis8 (#118) üzenetére


KrAt
veterán

Ahham, full szabvány cucc :) Ezért is örültem, mert minimálisan volt drágább, mint a sima verzió, de ha gáz van, akkor csak töltöm usb-n, meg adtak hozzá rendes akksit, ami nem hátrány, h nem kellett 1-et vennem :)

Súlyra nem tudom, szerintem teljesen jó a súlya, nehéz, de nem túl nehéz :) Majd lemérem a konyhai mérlegen :)

(#120) direwolf válasza 8nemesis8 (#118) üzenetére


direwolf
őstag

Kicsit előrébb írtam a súlyát, előttem meg a 2AA-sét is írták

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#121) nyunyu


nyunyu
félisten

Foglaljuk ossze:
MX1100: 178g 2 elemmel
MX1100R: 162g 1 akkuval

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122) Macika66 válasza HXY (#115) üzenetére


Macika66
addikt

Persze ez csak marketing duma, de azért van benne igazság.

Nem marketing duma. Valóigaz, hogy a sima NiMH akksik 3-4 hónap alatt elveszítik a töltöttségük jelentős részét.
A Ready2Use, a Recyko, az Infinium vagy az Eneloop pedig nem!
A 21. század akkumulátorai!

Félig off:
A Canon 40D-met is 6 db Recyko-val hajtom, hihetetlen, de 4-500 képet tudok vele lőni egy töltéssel!

(#123) KrAt


KrAt
veterán

Lassan már kezdem megszokni az egeret, be kellett lőni (elég kukacos vagyok, nekem tökéletes legyen) de így Winben egész használható, játékok alatt kell még szokni a gyorsítást, de jó..

(#124) nyunyu válasza KrAt (#123) üzenetére


nyunyu
félisten

játékok alatt kell még szokni a gyorsítást

Ki is lehet am kapcsolni :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#125) KrAt válasza nyunyu (#124) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor winben nem az igazi :)

(#126) direwolf válasza KrAt (#125) üzenetére


direwolf
őstag

Van egy olyan beállítás setpointban, hogy gamedetection... azt bekapcsolod, és alatta beállítod, hogy game alatt kapcsolja ki a gyorsítást

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#127) nyunyu válasza KrAt (#125) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem desktopon is idegesit a gyorsitas, elso dolgom minden Win install utan kikapcsolni :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#128) nyunyu válasza direwolf (#126) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy olyan beállítás setpointban, hogy gamedetection...

Ja, csak a speed+acceleration-t akkor sem engedi fuggetlenul allitani :(

Aha, mozgast SetPoint implementation-re allitva engedi.
Csak emlekeim szerint a SP implementation bugos, neha rosszul inicializalja az eger sebesseget a gep felebresztesekor, figyelmen kivul hagyja, hogy nalam acceleration OFF-on van :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#129) direwolf válasza nyunyu (#128) üzenetére


direwolf
őstag

Kapcsold át setpoint implementation-ra a jobb felső részen

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130) 8nemesis8 válasza direwolf (#120) üzenetére


8nemesis8
veterán

Azt nem láttam, hogy te bírtad :B
A másikat meg én írtam még be, illetve mértem meg. Azt tudtam eddig is.

A Dpi gombot szoftver alól lehetne beállítani nem?

(#131) direwolf válasza 8nemesis8 (#130) üzenetére


direwolf
őstag

Ahh, én se olvastam vissza :B
A dpi gomb is szabadon programozható ahol többi (maga a funkció és az érzékenység is)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#132) 8nemesis8 válasza direwolf (#131) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah, bocs tényleg hülye vagyok :D

Pedig át is állítottam még az elején amikor megvettem:D

(#133) KrAt válasza direwolf (#126) üzenetére


KrAt
veterán

Valóban, megnézem majd :)

(#134) mhn


mhn
tag

sziasztok!
most tervezem az egér vásárlást én is.
eredetileg mx620-ast néztem ki, de most látom, h az az ipon webáruházban ugyanannyi az mx1100 mint az mx620. 13k (bár lehet mire elérek a boltba már nem ennyi lesz :) )
esetleg az mx620-ról van vkinek tapasztalata (erről nem találtam topicot)
én photoshop-ozok néha szval fontos lenne, h pixelenként reagáljon a mozgásra
korábban volt egy sima RF piros fényes alap logitech egerem (vmi egér bill. kombó volt a pontos típusát már nem tudom) azzal mondjuk boldogultam (reagált kis mozgatásokra is)

szval esetleg vki tudna pro/kontra mondani vmi összehasonlítást az mx620-hoz képest
(tudom ez nem az a topic, de hátha mégis... :) )

köszönöm!

(#135) canniball válasza mhn (#134) üzenetére


canniball
nagyúr

"bár lehet mire elérek a boltba már nem ennyi lesz"
Arra figyelj, hogy rendelős bolt, a bemegyek-megveszem megoldás nem játszik! Legalábbis korábban így működött.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#136) Warek válasza mhn (#134) üzenetére


Warek
tag

Az mx620 csak az iponba van egy árba az mx1100-al máshol sokkal olcsóbb :)

(#137) direwolf válasza mhn (#134) üzenetére


direwolf
őstag

Szemeztem egy Cordless Desktop MX3200-al, amihez MX600 egeret adnak, de nem sok jót olvastam róla, ezért lett Wave Pro. Ahhoz képest az MX620 miben más, nem tudom.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#138) KrAt


KrAt
veterán

semmi, csak koszos volt a lézer :D

[ Szerkesztve ]

(#139) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na lemerült az egerem....34 nap kellett hozzá :D amiben napi 6+ óra használat benne van tuti, úgyhogy elégedett vok a teljesítménnyel :C

(#140) direwolf válasza Sandormaster (#139) üzenetére


direwolf
őstag

Szép-szép, de a OFF MS Wireless optical 2.0 ON itt a cégnél 2db Duracell Plus-al fél éve megy napi 8+ órában (hétvégén viszont pihen) :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#141) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Én meg lassan 2hónapja használom, napi 6óra megvan és még így is 213nap van hátra :D

(#142) canniball válasza 8nemesis8 (#141) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha már így felvetődött számoljunk: kb. 1,5 hónapja vettem, amikor beüzemeltem kétszázvalahány napot írt; azóta csökkent 15%-ot az elemek töltöttsége (most 85%-on vannak) így a SP 73 napot ír. :D
Szvsz érdemesebb inkább az elemtöltöttséget figyelni, mintsem a napokban írt zagyvaságot. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#143) canniball válasza direwolf (#140) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom Sandormaster egerébe pontosan milyen akksit tett a Logitech, de egyrészt ha nem tévedek csak egy van benne, másrészt nálam (egy korábbi egérben) a Duracell elemek kb. úgy teljesítettek mint a 2500mAh-s akksik. Meg gondolom az sem mindegy a kolléga hogy töltötte fel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#144) Warek


Warek
tag

Sziasztok

Vettem egy ilyen egeret. Az alján lévő talp nem az igazi, a g5 sokkal jobb volt, nem tudjátok hogyan lehetne rajta javítani?

(#145) canniball válasza Warek (#144) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Korábban írta valaki, hogy lecserélte az egérpadot és az újon jobban csúszik az egér.
2. Korábban írta (azt hiszem) nyunyu, hogy lecserélte az egér talpait és az újakkal jobban csúszik.

Pontos információkért olvass vissza (nem sokat kell)! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#146) direwolf válasza canniball (#143) üzenetére


direwolf
őstag

Otthon nekem is akksis MX1100 van. 1db Sanyo Eneloop. Még nem töltöttem, kb. egy hónapja megy.
Csak azért írtam, mert ez a MS igen hosszan nyújtja az élvezetet, még nem láttam egyet se, ami eddig bírja.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#147) Warek


Warek
tag

Ki kell kapcsolni az egeret éjszakára? Vagy ha a gépet kikapcsolom nem kap jelet és nem merül?

(#148) 8nemesis8 válasza Warek (#147) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha nem használod automatikusan kikapcsol. Tehát nem kell kikapcsolni.

(#149) nyunyu válasza Warek (#147) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy ha a gépet kikapcsolom nem kap jelet és nem merül?

Merulni merul, de par perc nemhasznalat utan atmegy energiatakarekos uzemmodba, es tizedannyit sem fogyaszt, mint hasznalat kozben, mert ilyenkor csak parszor nez ra a feluletre masodpercenkent.
Amint elmozdulast erzekel, vagy megnyomod valamelyik gombot automatikusan teljes sebessegre kapcsol.

Szoval kapcsolgatni csak akkor erdekes, ha tobb napig nem hasznalod.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#150) Freeman6600


Freeman6600
csendes tag

Én is tervezem hogy a napokban veszek egy Logitech MX1100 egeret.
Nekem most egy Logitech EX110 bill.+ egér kombóm van. Szerintetek nem fogja a két vevőegység bezavarni egymást? Vagy az eszközök jelei egymást..
Műszakilag ilyen szempontból nem nagyon értek az IT dolgokhoz azért kérdezem :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.