Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Láttam, még nincs téma erről az egérről, és szeretnék érdeklődni róla.
Jelenleg Mx1000-ret használok teljes megelégedéssel már kb. 4 éve, és
szerintem a Microgear miatt méltó utódja lehet az 1100.

Olyan tapasztalat is érdekelne, hogy mx1000 után milyen az egér, vagy csak újjonnan, más egér után használva.

Kösz! :C

(#2) Dracula


Dracula
senior tag

Akkor írok én sajátot...

Vegyes érzéseim vannak az egérrel kapcsolatban. 1 napja használom.
Nagyon szép az egér, szebb, mint az elődje. Kényelmes is, bár a DPI gombhoz ha néha hozzáérek, az zavaró. Én máshova tettem volna.
Nagyon jó a gumirozott borítása az egérnek, abszolút nem csúszik...

Amivel nem vagyok megelégedve, hogy néha kihagy az egér, mintha stand-by-ba menne a vevő és nem éled fel egyből. Ilyesmi nem volt sose az MX1000-nél... nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? Ez az elemmel való takarékoskodás miatt van?

A másik a görgő. Azt hittem, hogy ez a görgő hasonlóan megy, mint az MX Revolution-nál, de nem olyan. Viszont fokozatmentes, ami jó és szép sima görgetést tesz lehetővé.
De pont ezért, néha "visszarúgózik", ami miatt az "előre" görgetés után náha jön egy pici "hátra" is... nem tudom, miért van ez. Játékban különösen zavaró volt, főleg zoom-nál.

Talán csak jobban kell szoknom ezt a görgőt.

Üdv!

(#3) BigBear válasza Dracula (#2) üzenetére


BigBear
senior tag

Pár hete használok egy ilyen egeret, szerintem nem rossz. Eleinte fura volt a fogása kissé, de kezdem egyre jobban megszokni. Persze ez minden egeremmel így volt.

A görgőnél változtatható a görgetési mód az alatta levő gomb lenyomásával. Azaz mehet "kattogós módban" is. Kihagyást nem vettem észre, nálam nincs ilyen gond.

(#4) Dracula


Dracula
senior tag

Igen, erre közben én is rájöttem! :) Van, ahol jó a kattogás, használom is! Máshol meg a végtelenített görgetés.

Amúgy külfödi Logi fórumokat olvasgatva az a tanulság, hogy közelebb kell tenni a vevőt. Most átettem a TFT USB HUB-jába, így tényleg jobb lett, nem akad, nincs kihagyás!

Üdv!

(#5) __TeG__ válasza Dracula (#4) üzenetére


__TeG__
csendes tag

A görgő nektek mennyire lötyög? Én emiatt a lenyomás helyett néha balra vagy jobbra scrollozást nyomom be. Ja és ez csak szabad görgetési módban van. A klasszikus módban viszonylag stabil a görgő.

(#6) Dracula válasza __TeG__ (#5) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem tudom mit értessz lötyögés alatt, de picit igen, de ez ahhoz kell pont szerintem, hogy könnyedén lehessen jobbra-balra tolni...

Üdv!

(#7) laolaj


laolaj
aktív tag

hali.

lenne egy olyan kérdésem h a Seitponot felteszem (MX1000)hez és csak a tools látszik.
a prógramozási rész a + gomboknak az nem látszik és kellene + az egér érzékenység is...

mi lehet a baj?

Üdv..

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#8) juger89


juger89
csendes tag

hi, most vettem egy mx1100-as patkányt, nekem nem akad, közel raktam a vevőt, de azt vettem észre, hogy ha csak picit akarom mozgatni, valahogy sokkal lassabb lesz vagy alig reagál, v nemtom fura, ti nem észleltetek ilyet? Játékban zavaró, de lehet h csak nem szoktam még meg teljesen, azért érzem úgy.
Másik: Lézeres egérhez milyen egérpadot ajánlotok?

(#9) nyunyu válasza juger89 (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

SetPoint alapbeallitas...

En azt szoktam csinalni, hogy a legfelso fulon kurzor sebesseget felhuzom maximumra, es oldalt, ahol alapbol "low"-ra van rakva az acceleration, na azt kikapcsolom.
Igy az egerkurzor sebessege nem fugg attol, milyen gyorsan huzom az egeret.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) juger89


juger89
csendes tag

Próbáltam, kikapcsoltam az accelerationt, de nem... ez a típus ilyen ratyi ebből a szempontból, másoknak is van hasonló problémájuk: [link]

Csak érdekes h a régi wireless A4Tech egerem nem csinált ilyet, ez a Logitech 3-4x drágább high end egér meg igen... :(((

(#11) nyunyu válasza juger89 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg masodik, vagy harmadik fulon lehet allitani, hogya Setpoint, vagy az oprendszer kezelje az egerkurzort, de ez a 4.60 es 4.70-es Setpointban bugos, hiaba allitod oprendszerre, akkor is visszaugrik SetPointra.

Hibatlan 4.40 viszont nem tamogatja az MX1100-at.

Pont tegnap raktam vissza, mert 4.70-nel akadozott az MX Revom: meg-megallt 1-2mp-re az eger, olyankor hiaba kattintottam/huztam, nem csinalt semmit. :Y

Netezeskor is idegesito, de amikor strategiai jatekban percenkent csinalta, akkor majdnem a foldhoz vagtam az egeret. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) __TeG__ válasza nyunyu (#11) üzenetére


__TeG__
csendes tag

A Revo görgője stabilabb az mx1100-énál? Nekem kb 2mm holtjátéka van oldalirányban az mx1100asoménak.

(#13) nyunyu válasza __TeG__ (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Revonak is van holtjateka, kulonben nem lehetne lenyomni a gorgot fuggolegesen anelkul, hogy meg ne nyomd az oldalra scroll gombokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Dracula válasza juger89 (#10) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem medium-on van az acceleration és balról a 4.-en a speed. Az elődjét is kb. így használtam.

QCK mini-t használok hozzá, nagyon jó, jól csúszik, pontos, halk...

Üdv!

(#15) Dracula válasza juger89 (#10) üzenetére


Dracula
senior tag

Szerintem ez a hiba inkább a felület miatt lehet, kell egy egérpad, vagy próbáld meg lapon, stb. Itt az idézett fórumban írják is. Nekem nincs ilyen gondom. Ha egy picit mozdítom, picit mozdul. Használtam arra pl. hogy pixeleként menjek egy képen, tehát nincs gond.

Üdv!

(#16) HartgeH3-2.8 válasza Dracula (#15) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

"Láttam, még nincs téma erről az egérről"

Üdvözletem.Nagyon is volt téma erről az egérről ha a tisztelt moderator nem zárta volna le ki tudja milyen indokkal..(épp most akartunk egy részletes tesztet berakni sok infoval mivel eltelt annyi idő hogy lehessen) De ezek után tegye be a franc.. :W

2008.10.10
[link]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#17) canniball válasza HartgeH3-2.8 (#16) üzenetére


canniball
nagyúr

A "tisztelt moderator" gondolom a topic hossza/a benne található információk alapján döntötte el melyik marad életben. Ha úgy érzed rosszul döntött keresd fel őt magát vagy ezt a topikot.
De ezért szvsz felesleges kiszúrni azokkal, akik érdeklődnek az egér iránt és szívesen olvasnák a tesztet. Szóval sok szeretettel várjuk a tapasztalatokat! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18) 8nemesis8 válasza canniball (#17) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igazad van.
Engem is érdekelne, mielőtt kiadok nem kevés pénzt erre az egérre.
Kevés még a leírás,akinek van ,ne tartsa meg magának:)

[ Szerkesztve ]

(#19) wienattwo


wienattwo
tag

Egy darab elemmel is működik, vagy kell bele a kettő? A régebbi mx610-nél volt az, hogy hivatalosan 2 elemmel működött, aztán kiderült, hogy egy is elég neki. Csak mert van nekem egy mx620-asom, de az 2 akkuval elég nehéz.

(#20) 8nemesis8 válasza wienattwo (#19) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia

Nekem ma jött meg az mx1100am.
Most néztem meg és megy egy elemmel is:)

(#21) wienattwo válasza 8nemesis8 (#20) üzenetére


wienattwo
tag

Kösz a választ! Gondolom, sokkal jobb érzés 1 elemmel használni :)

(#22) 8nemesis8 válasza wienattwo (#21) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igazából, nekem majdnem mind1.
Igaz sok különbség van közte, de mivel most nem használom "agresszíven", így nem nagyon kell emelgetni.
Ha valaki esetleg játszana is vele ,akkor előnyös lehet 1elemmel.De lehet, hogy én is azt szokom majd meg.

(#23) canniball válasza 8nemesis8 (#22) üzenetére


canniball
nagyúr

Na végre valaki!
Első tapasztalatok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24) sz.9 válasza 8nemesis8 (#20) üzenetére


sz.9
tag

Sziasztok!

Megy egy elemmel is, mert párhuzamosan vannak kapcsolva az elemek, így egy elemmel is megy, csak kevesebb ideig fogja bírni...igaz elnézve a mostani 284 napomat 2 elemmel, akár lehet kevesebb is egy elemmel :-)))

Nekem is néha akad, bár a tegnapi első napon nem vettem észre, bár nálam lehet,h tényleg messze van egy kicsit a vevő, az is a gép hátuljában az asztal alatt..majd kísérletezem vele.

Én a görgetési sebességet nem tudom beállítani...Valaki tud tanácsot adni?

Az a baaaj...

(#25) canniball válasza sz.9 (#24) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nekem is néha akad...bár nálam lehet,h tényleg messze van egy kicsit a vevő, az is a gép hátuljában az asztal alatt.."
Ez nem lehet indok, ilyen felállás a ~3k-s Logitech egeremnek sem jelent gondot... :(( Végre azt hittem találok egy fain egeret erre ilyen pitiáner dologgal vágják agyon... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26) __Corten__ válasza sz.9 (#24) üzenetére


__Corten__
csendes tag

Szedd le setpointot és nézd meg alap win driverekkel. Nekem így megszűnt az akadás.

(#27) 8nemesis8 válasza canniball (#23) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Mire vagy kíváncsi?
Szívesen válaszolok.:)

(#28) 8nemesis8 válasza sz.9 (#24) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én akadást nem tapasztaltam igaz a notebook az asztalon van és mellett az egér, de ha távirányítóként használom pár méterről akkor sincs semmi gond vele.

(#29) 8nemesis8 válasza canniball (#23) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én elsősorban jelenleg tanuláshoz/programozáshoz, internethez és néha egy kis játékra vettem ezt az egeret. Tehát fontos szempont volt nekem a kényelem. Kezem és megszokás révén nekem csak nagyobb egerek jönnek be, illetve hosszabb távon (4-6óra) sokkal kényelmesebb.
A másik fontos kérdés volt még számomra a megbízhatóság, garancia kérdése.A logitech 3év garanciát vállal és a garanciális ügyintézésük Európai színvonalat tükröz.
Eleint nem gondolkoztam ekkora összegekben, hogy 10ezer fölött egeret vegyek. Hosszasabb utánajárás után ,illetve a MM-ban való tapogatás után, megvettem az MX1100at.

Azt kell mondjam eddig, hogy azt kaptam amit vártam. A görgője nagyon jó:) Nekem tetszik a beépített gomb is. Jelenleg csak egy noname egérpadom van még most, de ezen is vígan elmegy. Nem ugrál, nem szakadozik. A 10programozható gombra gyakorlatilag bármit be tudsz állítani.

Nemsokára kipróbálom CS-ben mit produkál.

Nehezebb ,mint az eddigi egerem,viszont ez sztem megszokható, illetve ha nem játékra kell, akkor talán nem is fontos annyira a súly kérdése. Azonban még az pozitív benne, hogy lehet 1elemmel is használni.

Kipróbáltam mit bír a vevője és még két falon keresztül is vette a jelet.

Nekem picit izzadt a kezem ,de csak a tetején.Oldalán gumi borítás van, ami kényelmes és praktikus is egyben. Pontos fogást biztosít.

Kíváncsi leszek az elemek élettartamára nekem most 283 napot ír ki a szoftver. Kíváncsi leszek:)

Remélem tudtam segíteni.
Ha bármi kérdésed felmerülne, ne habozz:)

(#30) sz.9 válasza __Corten__ (#26) üzenetére


sz.9
tag

Kicsit bővebben leírnád mire gondolsz?
Setpoint az a mit az egér mellé kaptam kezelőprogit?

Az a baaaj...

(#31) canniball válasza sz.9 (#30) üzenetére


canniball
nagyúr

"Setpoint az a mit az egér mellé kaptam kezelőprogit?"
Igen. Szvsz arra gondolt, hogy ezt távolítsd el és megszűnnek a gondjaid.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32) 8nemesis8 válasza sz.9 (#30) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hova dugtad az érzékelőjét?A gép hátuljába?

(#33) sz.9 válasza canniball (#31) üzenetére


sz.9
tag

Köszi, lehet,hogy megpróbálom!
Nálad ez oldotta meg a gondot? Viszont, ha leszedem a progit akkor nem tudom programozni az egeret... netén megmaradnak az utolsó beállítások?
Igazság szerint az asztalom felülete nem teljesen sík, finom faerezetes a laminálása a felületnek, lehet,h ez is néha befolyásaolja a megakadást.

Az a baaaj...

(#34) sz.9 válasza 8nemesis8 (#32) üzenetére


sz.9
tag

Igen, a gép hátuljába az egyik USB csatlakozóba.

Az a baaaj...

(#35) canniball válasza 8nemesis8 (#29) üzenetére


canniball
nagyúr

"A logitech 3év garanciát vállal és a garanciális ügyintézésük Európai színvonalat tükröz."
Ez nagyon úgy hangzik, mintha te lennél a marketingesük... ;]

"...a MM-ban való tapogatás után, megvettem az MX1100at."
Én kétszer is voltam MM-ben, egyszer sem volt olyan szerencsém hogy ki lett volna rakva. :W

"Kipróbáltam mit bír a vevője és még két falon keresztül is vette a jelet."
Azt hogy? :F

"Oldalán gumi borítás van, ami kényelmes és praktikus is egyben."
Kíváncsi leszek meddig bírja...illetve hogy miként lehet tisztítani...

Ma nem bírtam magammal és én is vettem egyet, ne álljon már a számlán a pénz. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36) canniball válasza sz.9 (#33) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint fent írtam én ma vettem meg és a progit még nem raktam fel, így még nem jött elő a probléma...majd holnap. :D

"Viszont, ha leszedem a progit akkor nem tudom programozni az egeret... netén megmaradnak az utolsó beállítások?"
Nem tartom valószínűnek, szerintem akkor ugrott az egész. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37) sz.9 válasza canniball (#36) üzenetére


sz.9
tag

Most szedtem le a progit, a gögretés sem akadozik szép simán fut már minden oldalon a görgetés. Kíváncsi leszek, h ezután akad-e néha...

Az a baaaj...

(#38) canniball válasza sz.9 (#37) üzenetére


canniball
nagyúr

Várjuk a teszt eredményét. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39) 8nemesis8 válasza sz.9 (#34) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egyik tulaj írta nekem, hoogy neki is a gép hátuljába volt és szakadozott a jel. Lehet, hogy leárnyékolja:S Próbáld meg kivezetni.

(#40) 8nemesis8 válasza canniball (#35) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem vagyok a marketingesük ,mivel egyetemista vagyok:)
Csak ismerősök tapasztalatai alapján ezt lehetett leszűrni eddig.

Szegeden nézegettem,meg illetve nemrégen az Europarkban is.

"Ma nem bírtam magammal és én is vettem egyet, ne álljon már a számlán a pénz. "

Kíváncsian várom a véleményedet.:)

(#41) canniball válasza 8nemesis8 (#40) üzenetére


canniball
nagyúr

Eddigi megállapításaim:
- nem is olyan nagy, azt hittem ennél gigászibb. :)
- kéne vennem valami mosható egérpadot, mert néha nehézkesnek tűnik a működése és úgy gondolom ott, ahol már koszos az alátét. (Mondjuk az egyszeri egeremnek ez nem okozott problémát. :F )

#39
Ha neked két falon keresztül is működött (ezt hogy tesztelted?), akkor szvsz működnie kell a gép hátuljába dugva is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42) 8nemesis8 válasza canniball (#41) üzenetére


8nemesis8
veterán

hogyan?

Hát átmentem két szobával távolabbra és megkértem hugomat, hogy nézze, hogy működik e? A görgetés a funkciógombok és minden működött.

Mondjuk nem mind1, mert ha a háza egy 5cmes kazánlemezből van:), akkor az szépen leárnyékol. Egyébként megcsak ,mint egy lehetőséget írtam. Ki lehet próbálni, vagy jó lesz vagy nem:D

(#43) sz.9 válasza canniball (#38) üzenetére


sz.9
tag

Sajnos néha most is akad, de nem tudom eldönteni, hogy a rádiókapcsolat miatt, vagy az asztalom felületének egyenetlensége tréfálja meg az egeret. (finom faerezet hatású az asztallap.)
Az egér és a vevő légvonalban 1-1,5m távolságban vannak egymástól, nem hiszem, hogy szakadozna a rádiójel ilyen távon.
A gép hátuljában van a vevő több más kábel társaságában, de ezt tettem a legszálső foglaltba, szóval nem nagyon lehet árnyékolás.

Nálam a görgetés kicsit furcsa. Lehet, h az előző egerem után furcsa egy kicsit, de az egyik erőteljesebb görgetésnél akadás nélkül húz egyet , a másiknaél meg akadva. Ez nem tudom miért lehet.

Amúgy nagyon kényelmes és kellemes az egér, hamar hozzá lehet szokni!

Az a baaaj...

(#44) canniball válasza 8nemesis8 (#42) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hittem valahogy átlőtted a képet is, de így már értem. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45) canniball válasza sz.9 (#43) üzenetére


canniball
nagyúr

A jóhoz mindig könnyű hozzászokni. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46) 8nemesis8 válasza canniball (#44) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen vittem magammal a képet is:)

Nah, viccet félretéve, azért meglepően erős ez a kis vevője szerintem. Nem nagyon találkoztam még ilyen erejű vevővel, egereknél.

Más:
Ti ki szoktátok éjszakára kapcsolni az egér alján lévő gombbal?

(#47) sz.9 válasza 8nemesis8 (#46) üzenetére


sz.9
tag

Én nem szoktam kikapcsolni, felesleges szerintem.

Nekem az furcsa, hogy egyes oldalakat szépen folyamatosan lehet görgetni az egérrel, valamilyekenél meg van egy-egy kis akadás. Nem tapasztaltátok ezt?

A másik akadozősra reagálva, most egy papírlapon használom az egeret és eddig egyszer sem akadt meg egy pillanatra sem. Valószínüleg az asztallapom felületének az egyenetlensége zavarhatja meg éha az egeret. Egérpadot nem használok, lehet, h asztalt fogok cserélni :D nem biztos, h hosszú évek után hozzá tudok szokni az egérpadhoz...

Az a baaaj...

(#48) 8nemesis8 válasza sz.9 (#47) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem a görgetés folyamatos, persze amit betölt addigra a böngésző. Nem tapasztaltam oldaltól függő görgetést.

Én sem kapcsolom ki ,mert ugye pár perc nyugalom után automatikusan kikapcsol.

Nem lenne egyszerűbb az egérpad? :P Inkább asztalcsere :C

(#49) sz.9 válasza 8nemesis8 (#48) üzenetére


sz.9
tag

Lehet,h megnézem azért az egérpadokat is.... :DDD

Az a baaaj...

(#50) canniball válasza 8nemesis8 (#46) üzenetére


canniball
nagyúr

Én sem kapcsolgatom; hozzászoktam hogy 2-3 hetente tölteni kell az akksit, nem fog nagy fáradtságot okozni ha ez 2-3 hónapra változik. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.