Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) canniball válasza sz.9 (#49) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha találsz valami fain darabot mondhatod is hova menjünk vásárolni. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52) sz.9


sz.9
tag

Eddig én is pár naponta töltöttem az egeret, sőt egy hosszabb használat után automatikusan dobtam is bele a töltőbe, ne hogy hoppon maradjak másnap. Ez a 284 nap amivel indított az egér nagyon kellemes látvány...ha csak fél évet fog bírni egy töltet elem akkor is kurva boldog leszek :-)))

Az a baaaj...

(#53) 8nemesis8 válasza canniball (#50) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát nemsokára elválik, mennyit is bír.Kíváncsian várom, már csak 248napot ír ki:)Néha rohamosan csökken, de nem baj.Mert ez is szép teljesítmény lenne (2-3hónap).

(#54) sz.9


sz.9
tag

Hi!

Amikor előszőr indítom az egeret felvillanik az elem jelző zöld fény az egéren. Az imiért van, nem tudjátok?
Egy hét használat után (napi pár óra) lecsökkent 283 napra az élettartam :-)))

Az a baaaj...

(#55) 8nemesis8 válasza sz.9 (#54) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem már csak 247 nap:)

Egyébként, gondolom úgy oldották ,meg ha bekapcsol az egér tájékoztat az elem állapotáról és esetleg merülésél fog majd világítani, hogy újabb erőforrást kér.De ebben nem vagyok biztos.

(#56) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok! Hol írja a SetPoint, hogy hány nap van az akkuból? Sehol sem látom. Igaz, nekem Cordless Desktop Wave Prom van, de az egér elvileg ugyan az.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#57) grabber válasza direwolf (#56) üzenetére


grabber
addikt

Azt hiszem csak az újabb verziók tudják.
Bal oldalt van egy aksi ikon a szoftverben és ott kiírja,hány százalékon van.Van egy legördülő menü mellette és ott lehet át állítani napra.

(#58) canniball válasza direwolf (#56) üzenetére


canniball
nagyúr

KLATTY

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59) direwolf válasza canniball (#58) üzenetére


direwolf
őstag

Fura, nekem így néz ki: LINK :F
SetPoint verziója: 4.72.40
De gyanítom hogy az lehet a különbség, hogy a desktopban adott MX1100-ban csak egy db sanyo eneloop akku van, és az orrába dugható mikrousbvel tölthető, ezért nem írja pontosan. Bár megtehetné... :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60) direwolf


direwolf
őstag

Akinek akadozik, talán hasznos: átdugtam egy frontra kivezetett usbre, és ott nekem is akadozott. Próbálgassátok, mert nem minden alaplapi usb csati egyenértékű, van amelyik embedded hubon csoportba van szedve, ezeken akadozik. Keresni kell egy direktet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61) canniball válasza direwolf (#59) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugyanez a verzió, a V200-ra nálam is csak annyit ír ki mint nálad. Ez a napban megadott érték amúgy is parasztvakítás, szvsz felesleges ezen rugózni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok, szert tettem egy ilyen csodára egy Wave Pro pakk keretében és olyan észrevételem lenne, hogy lassú mozgás esetén, amikor csak nagyon picit megyek jobbra vagy balra akkor nem nagyon akar menni. Na most egy szövet egérpadom van ami már kicsit megviselt, nem vmi tiszta, ez lehet a gondja? Milyen egérpad kell egy ilyen alá?
Megjegyzem sokáig egy kis egeret használtam amit ugye nagyon könnyű volt mozgatni, vagyis kis erőkifejtés kellett a mozgatásához, míg ennél lehet az a gond hogy maga a kézmozgásom nem szokott még hozzá :D Nagyon kézre áll és abszolút elégedett vok eddig vele, egyedül ez a lassú mozgás zavaró... :F

(#63) Sandormaster válasza Sandormaster (#62) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Próbálgattam, de ez tuti nem a megfelelő működés :(((
Apró mozgásra alig reagál, pl ha egy kis helyen mozgatom, egész egyszerűen nem reagál/pontatlan :((( pcsába pedig már közvetlen közel ott van a vevő is, mégse jó, létezik hogy rossz, vagy ehhez vmi spéci egérpad kell?

(#64) direwolf válasza Sandormaster (#63) üzenetére


direwolf
őstag

mennyire pici mozgásokat próbálsz? pixelről-pixelre valóban nehéz mozdítani, de amúgy nekem megy (laminált bútorlapból van az asztalom, egérpadot nem használok)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#65) Sandormaster válasza direwolf (#64) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hát így nehéz megmondani, lényeg az hogy előtte egy putri a4 tech mini usb-s cuccom volt és most azzal hasonlítgatom össze, igaz az vezetékes de az sokkal pontosabb. Még az is bejátszik, hogy ennek szinte az elejében van az érzékelő így a fogása sem mindegy, mert ha hátul mozgatom nyilván nem a megfelelő mozgást kapom, reménykedem benne hogy csak bennem van a hiba, hogy esetleg csak nagyon hozzászoktam a kis egérhez, de akkor is pontatlan az egér, holnap beszerzek egy új egérpadot de sztem nem ez a gondja.

(#66) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Egyelőre próbálgatom ezeket a beállításokat, ez a "smart move" mit jelöl?
Ezt a "pointer acceleration"-t is próbálgatom még, ha kiveszem akkor fentebb kell venni eggyel a sebességet, de így se lesz jobb.
A mérethez azt tudnám mondani, hogy mondjuk a jobb alsó sarokban ott van a NOD32-nek a kis ikonja XP-ben 1280-as felbontásban, na ott a régi nem lézeres a4tech egeremmel simán tudok kis virtuális köröket rajzolgatni míg ezzel nem :Y

(#67) direwolf válasza Sandormaster (#66) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem megy... szerezz be egy jobb egérpadot.
Próbáltad az érzékenységét lejjebb venni a gombbal? Ez is segíthet...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#68) Sandormaster válasza direwolf (#67) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Na beszereztem egy padot, műanyag borításút mert egyébként is elég nehéz az egér az előzőhöz képest és így könnyebb mozgatni. Sokat javult meg szokik is hozzá a kezem, ma pl izomláz volt a csuklómban :D Sokkal nehezebb mozgatni mint amihez anno hozzá szokott a kezem, de egyre jobban megy, de azért még vannak fenntartásaim vele, de hátha ez is csak szokás kérdése :)

(#69) 8nemesis8 válasza Sandormaster (#68) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha nehéz megszoknod, akkor sztem próbáld meg, hogy csak 1elemmel használod.Lényegesen könnyebb lesz.

(#70) Sandormaster válasza 8nemesis8 (#69) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Ebben eleve csak egy van, egy újratölthető.
Jelenleg ezek közül a QcK meg Revoltec van versenyben, a QcK látom hogy szövetes az mennyivel csúszik rosszabbul? Volt itthon szövet padom amin ez az egér elég nehezen megy bár az egy gagyi volt, meg a mostani amit vettem műanyag borítású is csak egy pár száz forintos szükségmegoldás volt, de már ezen is sokkal jobb az egér.

(#71) 8nemesis8 válasza Sandormaster (#70) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sztem azért jóval másabb, mint egy sima szövetpad.
Nekem bejött, két elemmel használom de jól csúszik.Könnyed.
Bár ez megszokás kérdése is.

(#72) BigBear


BigBear
senior tag

Gyakorlatilag megjelenésekor azonnal vásároltam egy ilyen egeret, s használom is a legnagyobb megelégedéssel. Azaz...
Sajnos a napokban elkezdett rosszalkodni a drága. Még nem jelentem ki egyértelműen, hogy az egér a hibás, de egyelőre másra nem tudok gondolni, tekintve, hogy az elődje, az MX1000 emiatt lett lecserélve. Úgy néz ki, elkezdett rosszalkodni a bal gombom. Egyre sűrűbben fordul elő, hogy szimpla kattanást duplának érzékel. A probléma az, hogy ezt nem mindig teszi, de ha rájön, akkor akár 10-ből 6-7 kattintás is ilyen. Máskor meg megy napokig gond nélkül. S ha rájön, mondanom se kell mennyire bosszantó. Aggódom. :(
Az MX1000-es egeremnél is így kezdett behalni a bal mikrokapcsoló, de könyörgöm: azt szintén megjelenése napjától használtam, nem is tudom hány éven keresztül. Ez meg cirka fél éve jött ki és máris kezdené? Mi van veled Logitech? Kezdenek egyre silányabb alkatrészeket használni ők is? Nem ezt vártam. :(

(#73) nyunyu válasza BigBear (#72) üzenetére


nyunyu
félisten

Mar a kinai D2FC-F mikorkapcsolot is sikerul alulmulniuk? Wow.

(11 eve a MouseMan+-ban meg japan D2F-F volt, az kibirt 3-4 evet minimum, 6 eve az MX700-ba mar kinait raktak, jo esetben 2-3 ev elettartammal.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#74) 8nemesis8 válasza BigBear (#72) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mióta használod?
Nekem eddig hála istennek semmi baja sincs.Igaz még csak 2hete használom.

(#75) BigBear


BigBear
senior tag

Pontosan meg nem mondom, mióta használom, de emlékeim szerint október körül jutottam hozzá. Tény, hogy rengeteget használom - s ez nem napi 8 órát jelent - de akkor se vártam ilyet. Bár el ne kiabáljam, most megint problémamentes. Csak ha már időnként előjön, akkor... Egyébként az utóbbi 1-2 hétben vettem csak észre, előtte semmi gondom nem volt és most is azt mondom, hogy nagyszerű egér.

[ Szerkesztve ]

(#76) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Nem tapasztalt vki olyat hogyha az egér görgője a lendkerekes üzemmódban van akkor ha hirtelen mozgatod az egeret akkor egy egy egységgel fel vagy le mozgatja magától mondjuk a böngészőt..magyarán magától görget :Y nálam eléggé lötyög a görgő, ha átkapcsolom a sima üzemmódba akkor stabilizálódik és nem lötyög úgy és nem is mozog magától, de hát akkor miért van a másik üzemmód?!
Am úgy néz ki Qck Mini-t veszek hozzá, remélem sokkal jobb lesz rajta mint a mostani 200ft-os szövetpadomon...

(#77) direwolf válasza Sandormaster (#76) üzenetére


direwolf
őstag

Valóban "ugrik" ha nagyon durván megrángatom. De ezt csak most vettem észre, hogy direkt rágyúrtam. Mindenesetre ez nem átlagos használat. Ha ilyen durva kezed van, akkor tényleg nem neked való ez a cucc ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#78) Sandormaster válasza direwolf (#77) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Igazából túloztam mert nálam a sima jobbra balra húzogatásnál is előjön :Y de nem mindig és ez a baj, mert az ilyet gariztatásnál úgy veszik, hogy "nincs is semmi baja" :(((

(#79) Arnoux


Arnoux
tag

Sziasztok!

Egérvásárlás előtt vagyok és nem tudom melyiket vegyem; G5 vagy MX1100. Főleg FPS játékra venném. Nem zavarna a vezeték a G5-nél, viszont a másik egy ezressel olcsóbb.

(#80) Sandormaster válasza Arnoux (#79) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Egyértelműen G5, az MX1100 is jó fps-re én rengeteget fps-eztem életemben, de az mx1100 sztem inkább egy jó kényelmes böngészős egér, mintsem gamer egér.

(#81) BigBear


BigBear
senior tag

Hát a csuda tudja. Nekem van egy G5 (kék) egerem, amit kemény 5 percig bírtam is tologatni, majd ment is vissz a dobozába. Engem pl. jobban zavar a madzag, mint az, hogy esetleg 1ps-mal lassabban reagál cucc a rádiós kapcsolat miatt. Az MX1100 ebből a szempontból ráadásul kiváló egér. Igaz, elismerem, nem vagyok HC játékos. (Mondjuk úgy, hogy nem nagyon játszom.)

(#82) 8nemesis8 válasza Arnoux (#79) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát az MX1100 nagyon nem gamer egér. Lehet vele játszani, de ha esetleg komolyabb szinten tolod akkor felejtős.

(#83) direwolf válasza 8nemesis8 (#82) üzenetére


direwolf
őstag

Ez így igaz. De hobbi játékra azért így is jó. Engem pl. tuti nem az egér miatt fognak levadászni Battlefield2-ben :DD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#84) 8nemesis8 válasza direwolf (#83) üzenetére


8nemesis8
veterán

:)Igen megfelelő lehet, stratégiához meg sztem kifejezetten jó is, mert kényelmes.
FPSekhez már nem tudom.Én nem vagyok valami nagy gémer ,sőt játszani sem nagyon szoktam, így nem tudok róla nyilatkozni.Csvel próbáltam ki 2-3körig, de nem volt késés nálam és nem is ugrált az egér mutatója. Persze nem árt mellé valami jobb egérpad.

(#85) sz.9


sz.9
tag

Én jelenleg egy papírlapon használom és azóta nincs ugrás, akadás nálam..igaz előtte egy faerezetes aztallapon használtam, úgy néha volt- egy egy megakadás.
Ha jó felületen használod nincs gond. Az vevője nem kritikus, nálam most is a gép hátuljában a vezetékek között "fityeg"..., de nem ez volt a gond a meg-meg akadásnál.

Az egér nagyon jó, könnyű megszokni, tapintása is szuper és kézbarát!
Szerintem nem nehéz..sima felületen meg csúszik ahogy kell, szóval még inkább eltűnik a súlya.

Az a baaaj...

(#86) nyunyu válasza sz.9 (#85) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem nem nehéz..sima felületen meg csúszik ahogy kell, szóval még inkább eltűnik a súlya.

Plane ha teflon tappancsokat raksz ra.
MX Revom szarnyakat kapott a HyperGlide-tol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#87) Macika66 válasza sz.9 (#85) üzenetére


Macika66
addikt

Ezaz!
Sima A4-es fehér fénymásolópapír kell alá, ha elkoszolódik, 4 Ft-ból cseréled. A két szélét 1-1 cellux-csíkkal rögzíted az asztal lapjához, kiváló, vagy 3 éve így használom már.

(#88) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na megjött a QcK mini-m, még egy kicsit hullámos de remélem idővel kisimul, egyelőre nem sok változást érzékelek a régi 200ft-os szövet padomhoz képest, mondjuk talán picit pontosabb rajta az egér. Frankó puha, kicsit bolyhosnak tűnik az előző szövetcsodához képest, de látszik hogy sűrűbb a szövése mint a 200ft-osnak. A széle nekem nem tetszik már a kibontásnál kilógott egy szál belőle, remélem azért nem fog szétfoszlani pár hónap alatt. Jól csúszik, ezzel nem lesz gondom azt hiszem.
Jelenleg ilyen beállítást használok: Kép
Az egéren lévő DPI meg kicsire van állítva (úgy vettem észre csak 2 állapota van annak a gombnak :F )
Aki tudja írja már le milyen beállításokkal használja.
Am nagy valószínűséggel, muszáj lesz visszaküldenem gariba mert ha szabad görgetés módban van a görgő, akkor magától görget még akkor is ha csak simán böngészek, szal nem kell rángatni hozzá, és ez már nem természetes...

(#89) sz.9 válasza Macika66 (#87) üzenetére


sz.9
tag

erről van szó :))
Éljen a 4Ft-os egérpad!

[ Szerkesztve ]

Az a baaaj...

(#90) 8nemesis8 válasza Sandormaster (#88) üzenetére


8nemesis8
veterán

án is azt érzékeltem, mégpedig progi alatt lehet beállítani a DPi értékeit ami két értéket vehet fel.

Sajnos, hogy neked nem jó a görgője, pedig az egyik legjobb dolog benne.

(#91) 8nemesis8 válasza Macika66 (#87) üzenetére


8nemesis8
veterán

Rövidtávon lehet, hogy megoldás ,de hosszabbtávon mindenképpen megéri normális egérpadot venni. Pontosabb is tőle az egér illetve ekkora jószágnál fontos, hogy könnyen csússzon, ami lapon nem igazán mondható el róla.

(#92) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Lassan egy hónapja használom az egeret és a szoftver szerint még 212 napot fog bírni. Nagy elégedettséggel állok az egér előtt, hiszen napi 6órában ( minimum ) használom. Szép teljesítmény Logitech :R

(#93) KrAt


KrAt
veterán

Na akkor help me:

Mi a különbség e kettő közt:

- Mouse Logitech OEM MX1100 LASER Recharg.

- Mouse Logitech MX 1100 Cordless Laser

Gondolom a Recharg az újratöltős (??) de miért OEM? Nem értem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#94) direwolf válasza KrAt (#93) üzenetére


direwolf
őstag

A Cordless Desktop Wave Pro-hoz a recharge jár. Ez annyiban különbözik a "simától" hogy egy db Sanyo Eneloop AA akku van benne, és az orrába be lehet dugni egy mikroUSB töltőkábelt (egy fasza kis tápot is adtak hozzá). Egyes tesztekkel ellentétben nem lesz tőle vezetékes egér! És a SetPoint sem mutatja a visszalévő akkuidőt, csak good/poor visszajelzést ad.
A többi ua.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#95) Sandormaster válasza 8nemesis8 (#92) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Az én újratölthetős változatomat se kellett még tölteni, pedig megvan már kb 16 napja :D
Ezt a Qck minit meg egyre jobban megszeretem :D

(#96) 8nemesis8 válasza Sandormaster (#95) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az is szép. Jó kis akksit tettek akkor bele, vagy keveset fogyaszt az egér, ami valószínűbb is.
A QcK meg tényleg nagyon jó. Nekem közepes van egy hátránya van, hogy koszolódik, de könnyű takarítani :D

(#97) morfeus08 válasza 8nemesis8 (#96) üzenetére


morfeus08
tag

Hmm...,hol is kezdjem.Olvastam jókat is meg rosszakat is az egérről,csak egy végső szót kérnék szerintetek érdemes e megvenni,megéri e az árát.
Ja meg mivan a progival amit adnak hozzá bugos vagy mi?
A válaszokat előre is kösszönöm.

(#98) morfeus08


morfeus08
tag

a pontosság kedvéért a Logitech MX1100-ra gondoltam. :DD

(#99) Sandormaster válasza morfeus08 (#97) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Kérdés hogy mire használnád?

(#100) morfeus08 válasza Sandormaster (#99) üzenetére


morfeus08
tag

Mindenapi használat,netezés,msn.Igaz azért szoktam játszani is pl COD4 mp,wow,néha CS.Tudom h nem egy gamer egér de azok meg drágák ehhez képest mivel ezt 12.000-ért tudnám megvenni.
Meg eddig is a gameket egy Logitech Cordless MouseMan Wheel-el toltam
[link]na itt a bal felső képen a billentyűzet melett ez az az egér amit eddig használtam.
Ja meg annyit kérhetnék h vki lemérné az mx1100-at mert kéne a súlya de sehol nem találtam,mega méretekről pár szót kösszi.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.