Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#110) polo88


polo88
csendes tag

Vettem egy logitech desktop wave pro billentyűzet-egér szettet. Teljesen meg vagyok vele elégedve. A billentyűk finoman járnak, az egér is kényelmes.

A vásárlás oka: eddig egy trust mi-6200 egerem volt, de a görgője a 3 év alatt kikopott, illetve a billentyűzetem shift, space gombjai is megviselődtek, illetve a kábel elszakadt, szigetelőszalag tartotta egyben.

Tapasztalat az egérről:

nagyon kényelmes, a vártnál könnyebb. Eddig ragaszkodtam a vezetékes egerekhez, mondván a zsinór úgysem zavar, és legalább könnyű is az egér. Nos, a rádiós egér tényleg nehezebb, de nem annyival, hogy kényelmetlen legyen, nem hardcore gamerek is bátran használhatják.
Ez az egér és a trust mi-6200 közti egyetlen hasonlóság, az a design. Mindkettő nagy és szürkés, de fogásra teljesen mások. Sokkal kényelmesebb a Logiteché. A trust mérnökei mintha csak azt mondták volna: csináljunk egy kényelmes egeret => csináljunk nagy egeret. A logitechében érezhető a gondos tervezés és innováció.

A setpoint progi nagyon jó, 1-2 hiányossága persze azért van (pl nem tudom, miért kerül 13MB-ba egy ilyen progi futtatása, illetve miért nem lehet pl a zoomolás mértékét tetszőlegesen növelni). A legjobb, hogy az eredetileg számomra haszontalan dpi gombot zoomolásra kalibrálhattam be, így böngészés közben az IE vagy az FF, vagy szövegszerkesztés közben a word nagyítja a doksit. Legkevésbé a görgő oldalirányú görgetését használom ki. Habár a folytonos görgetés nagy újdonság, mégsem használom ki, mert úgysem tudja a videókarim és procim olyan gyorsan renderelni a tartalmat, hogy akadás nélkül vigye, akkor meg úgyis az oldalsó csúszkát használom.

Az egér talpán 3 db csúszófelület van, amik egyrészt jól csúsznak, másrészt kicsit puhák is, így nem zörögnek a kemény felületen. Én nem használok egérpadot, furnérlapon faerezetes-mintás asztalon használom, teljesen akadásmentesen. Az egér kicsit rövid a gyűrűsúj-kisujj irányában, de ez betudható annak, hogy az átlagosnál hosszabb ujjaim vannak. Mondjuk elképzelhető, hogy a célközönség ujjhosszai az átlagemberékhez képest hosszabb, vagyis az egér az átlag célközönségi embernek valóban rövid.

Akksi és rádió: napi 6 órát használom az egeret. Ez idő alatt a setpointban a töltöttség állapota a very goodról a goodra csökkent. Az egérben 1db AA újratölthető, 2000-es akksi van. 1 hét alatt sztem a töltöttség magától lemenne ennyire, tehát az egér fogyasztása tényleg alacsony.
Amikor a vevőegység a számítógép hátuljában volt, előfordult, hogy akadozott az egér vagy a billentyűzet bevitele, de miután átettem a monitorra, nem tapasztaltam a problémát. Persze a véletlen miatt is lehetett ez, nem kísérleteztem sokat.

Ajánlom mindenkinek az egeret, és javaslom, hogy aki legalább napi 2 órát tölt gép előtt, mindenképp ruházzon be egy jó egérre és billentyűzetre. Megéri! Az egeret amúgy az europarki Saturnban biztos meg lehet tapizni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.