Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) Magicrat válasza 8nemesis8 (#297) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!

Igen, elolvastam az egészet, de arra lettem volna kíváncsi, hogy most-éppen van-e valakinek valamilyen észrevétele, esetleg hiba ami előjött pl fél éves vagy több használat után...
Egyébként megrendeltem már a kicsikét, 2 héten belűl bármikor befuthat. Azért remélem nem lesz annyi.

A laggolás az mennyi időnként jön elő, csak néhány alkalmazásban/játéknál, mennyi ideig tart (pl az én G7-es egerem van amikor 10-15 mp-ig is leállt, bár az már fagyás inkább)?

Köszi
Üdv
Mr

(#302) 8nemesis8 válasza Magicrat (#301) üzenetére


8nemesis8
veterán

ÁÁ ennyire nem vészes, ilyen fél másodperc, mondjuk hete 3-4alkalom.
Elég sok használattal.
Külföldről rendelted meg?2hét szállítás miatt gondolom...?First class maillel?

(#303) Magicrat válasza 8nemesis8 (#302) üzenetére


Magicrat
tag

Hm, nem.

Betojt a G7-em, a kereskedő megszűnt azóta akitől vettem (és csak 1 év garit adott rá egyébként), erre felhívtam a Logit, hogy most akkor mi legyen.

Erre Ők: küldjem el a számlát szkennelve, oszt meglátjuk. Elküldtem, visszahívtak: válasszak az oldalukról árban hasonló egeret. Választottam: MX1100 (próbáltam MX1100R-t, de az vagy nem volt, vagy nem lehet külön). Mondták, hogy ok küldik, 2 hetet kell mondaniuk, sima postán küldik.

Gondolom azért hamarabb ideér, hacsak nem kínából küldik :)
Egyébként nem tudom honnan küldik, mert ugye a Callcenterük valahol Írországban van(?)...

a fél másodperc késés belefér, nem gamézok online, ahol pl számítana...
Köszi
Mr

(#304) 8nemesis8 válasza Magicrat (#303) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem lesz vészes nyugi.

Jah ha szervíz küldi az más.
Ők szeretnek lomhán dolgozni :D

(#305) canniball válasza Magicrat (#294) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem néha kicsit pontatlannak tűnik, a te esetedben (rajz, játék) pedig ha jól sejtem fontos lenne a pontosság...
Mod. Látom közben született pár post és meg is rendelted, remélem elégedett leszel vele. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#306) 8nemesis8 válasza canniball (#305) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egérpadot használsz?

(#307) canniball válasza 8nemesis8 (#306) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, olyat mint te. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#308) 8nemesis8 válasza canniball (#307) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hmm akkor nem értem.
Vagy te vagy túl igénye vagy én nem látom a pontatlanságot. ;]

(#309) canniball válasza 8nemesis8 (#308) üzenetére


canniball
nagyúr

Van amikor pl. a kattintás sem "megy el", azt azért nehéz nem észrevenni. :)
Amúgy milyen OS-t használsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#310) 8nemesis8 válasza canniball (#309) üzenetére


8nemesis8
veterán

Asztali Xp, notebook Win7 egyiknél sem volt eddig ilyen bajom.

(#311) canniball válasza 8nemesis8 (#310) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ez nem jött be...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#312) csigi


csigi
addikt

No, itt van a kezemben egy ilyen egérke. Majd este otthon lesz kipróbálva, itt melóban most csak megtapogattam. Na ez a gömbölyű forma hiányzott eddig a Razer-ből. ;]
Ellenben félek, hogy ahhoz képest hogyan viselem majd az esetleges reakció lassulást. De adok magamnak néhány napot, hogy megszokom-e...

nofene

(#313) Zsolto válasza 8nemesis8 (#300) üzenetére


Zsolto
őstag

8nemesis8:
Nagyon köszi, igen, erre gondoltam.
Bocs, hogy ilyen későn reagálok, elsodort az élet.
Üdv:
Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#314) csigi válasza csigi (#312) üzenetére


csigi
addikt

Kipróbáltam és nagyon tetszik. Jó ez a sok gomb, meg tekerő, meg rejtett gomb... azt se tudom hová kapjak. Majd még szokom.
Kicsit tényleg lomhább hirtelen a Copperhead után, de azt sem látom inkább "érezni". Az ergonómiája viszont mindent feledtet. Látom már, hogy megmarad nálam.
Egy kérdés hirtelen. A tetején láttam (képeken) van egy led, vagy lámpa. Nekem nincs, vagy rossz, vagy mikor kellene világítania?
Köszi.

nofene

(#315) canniball válasza csigi (#314) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha "alvó állapotban" van az egér és megmozdítod egy pillanatra felvillan: zöld - elemek rendben, piros - elemek merülnek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#316) csigi válasza canniball (#315) üzenetére


csigi
addikt

Aha, ezt majd kifigylem, köszi. :R
Ha már az alvó állapotról van szó... Ha nem kapcsolom ki a mechanikus kis pöcökkel az egeremet a napi használat után, akkor is kibírja több hónapig?
Illetve mi van, ha mondjuk ki van kapcsolva a gépem, az egér viszont csak úgy magától "alszik". És eközben dolgozom valamit az asztalomon, az meg közben kapcsolgatja be az egeret a rázkódásokkal? Vagy nem, mert nincs rádiós kapcsolat, ezért nem ébred fel az egér?
Vagy hogy van ez?

nofene

(#317) csigi válasza csigi (#316) üzenetére


csigi
addikt

Hazaértem, rögvest kisasoltam, hogyan is van ez. Sajna áramtalanított gép mellett is felébred az egér (működik a kis zöld lámpa).
Azt hiszem, az asztalom helyett valami nyugisabb helyen kell tartanom az egeret napközben. Kímélve az életartamát és az elemeket.

nofene

(#318) canniball válasza csigi (#317) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha nem kapcsolom ki a mechanikus kis pöcökkel az egeremet a napi használat után, akkor is kibírja több hónapig?"
Március óta használom ugyanazon elempárral kikapcsolás nélkül, ugyan egy ideje már pirosan világít de még bírja. Igaz ha nem ülök a gép előtt én nem verem az asztalt... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#319) csigi válasza canniball (#318) üzenetére


csigi
addikt

No, akkor ez az alvás így igazán jól ki van találva.
Jó-jó én sem esztergapadon tartom a gépem...
Egyébként kicsit teszteltem ezügyben és meglepően jól viselkedett. Ha függőlegesen vágtam rá az asztalra nem tudtam akkorát ütni, hogy felébredjen. Csak vizszintes és nagyobb behatásra éledt fel.
Normál asztalszerű használatot simán viseli alvás közben.

Közben pedig már annyira megbarátkoztam ezzel, hogy meg is hirdettem a korábbi egerem. Tetszik, na. :K

nofene

(#320) ImI87


ImI87
őstag

Tudna valaki segíteni, hogy az "ismertebb" boltok közül hol lehetne kapni a tölthető verziót? :F Ahol néztem, ott csak elemeset találtam. Ha a linkelés esetleg probléma a reklám miatt, akkor jöhet priviben is! Köszi! :R

(#321) csigi válasza ImI87 (#320) üzenetére


csigi
addikt

BandiT listájában ez van:

Logitech MX 1100 9 342 Ft 3 év Egér > Logitech
Logitech MX 1100 OEM 11 961 Ft 3 év Egér > Logitech

Utóbbi OEM mégis jóval drágább, lehet az a tölthetős verzió lenne? :U

nofene

(#322) ImI87 válasza csigi (#321) üzenetére


ImI87
őstag

Hát nem tudom, de akkor megkérdezem tőle.

Egyéb ötlet, ahol biztosan a tölthetőt lehet venni? Amúgy meg nem akarnék "zacskós" verziót, olyan szép a doboza. :D

(#323) HXY válasza ImI87 (#322) üzenetére


HXY
addikt

Felhívtam a PCX-et.

Ott mind a kettő kb 12 500 Ft.

Az OEM-hez nincs doboz, de 3 év gar. van, és tölthető

A másikhoz van doboz, de nem tölthető, és a gar csak 1 év.

(#324) csigi válasza ImI87 (#320) üzenetére


csigi
addikt

Miért ragaszkodsz a tölthető verzióhoz?
Én 9K alatt vettem meg a simát. Plusz úgy félévente kell bele 1-2db elem. Vagy egyszer egy akku. Ennyi belefér nekem...

nofene

(#325) ImI87 válasza csigi (#324) üzenetére


ImI87
őstag

Azért kell a tölthető, mert már a tököm kivan a sok elemmel. Mindenbe az kell manapság. Most is tölthető elemmel használom, de jobb lesz úgy a saját aksijával........

HXY: köszi! :R

(#326) canniball válasza ImI87 (#325) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is kivolt mielőtt ezt megvettem; viszont mióta ezt tologatom már szinte meg is feledkeztem róla hogy elemmel működik. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#327) HXY válasza csigi (#324) üzenetére


HXY
addikt

Dobozosan vetted? Milyen extrák vannak a a dobozban? Hány év gari van rá? Logitech-es gar?

(#328) csigi válasza HXY (#327) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Én a PCLand-ben vettem. Lentebb csak az esetleges tölthető verzió miatt tanácsoltam a PH!-s forrást.
Ott én dobozos (nem tölthető) verziót vettem 8,8K-ért és 3 év kisker garival. A dobozában volt az egér, az USB-s adó-vevő bigyó, valamint egy zacskónyi leírás, CD, akármi. Utóbbit ki sem bontottam. Letöltöttem a legújabb drivert. Nomeg összeraktam egyedül. ;)
Aztán meg jöttem ide kérdezni... :D

nofene

(#329) HXY válasza csigi (#328) üzenetére


HXY
addikt

a 3 év kisker gar hova szól? a logitechhez?

(#330) csigi válasza HXY (#329) üzenetére


csigi
addikt

Kiskergari az kiskergari, oda kell szólnia, ahol vettem, papírt adtak róla. Gondolom én... semmi közöm a Logitech -hez, azzal állok jogviszonyban, ahol vettem.

nofene

(#331) lajosx


lajosx
őstag

sziasztok!

Bocs hogy ide írok de nem találtam a billemhez topikot.A lényeg ma vettem egy Logitech illuminated billt,és ha van valakinek akkor azt szeretném megkérdezni hogy másnál is erösebben kelll nyomni a space billt?Mert a többi az nagyon jó érzékeny de a space-t elég sokszor kihadja,mert erösebben kell megnyomni mint a többit.Müködik,csak nem olyan érzékeny mint a többi,ez normális? egyébként lelehet venni valahogy?gondoltam megnézem nincs e alatta valami piszok stb,de nem tudtam levenni,nagyon feszegetni meg nem mertem.Köszi a választ.

(#332) csigi válasza lajosx (#331) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Ördögöd van, magam is egy Illuminated-et használok... :K
Viszont a problémádat a space gombbal én nem tapasztaltam soha. Éppen olyan érzékeny, mint az összes többi.
A leszedés jó ötletnek tűnik, hátha valami piszok, akármi akadályozza. De én sem mertem nagyon erőltetni, így feladtam. A Z és Y karaktereket cserélném meg... Ha rájösz, hogyan kell leszedni, meséld el nekem is légyszi. :R

nofene

(#333) lajosx válasza csigi (#332) üzenetére


lajosx
őstag

Akkor lehet az enyémmel van a bibi mert megnyomásra is hangosabb mint többi,lehet használni,de azért nekem zavaró,megprobálom leszedni a billt de félek azért nehogy elbasszam,ha sikerül írok majd hogy hogyan is jött össze:)

(#334) csigi válasza lajosx (#333) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm és sok sikert hozzá Neked! :R

nofene

(#335) lajosx válasza csigi (#334) üzenetére


lajosx
őstag

én szétszedtem és jó is lett:)Ki volt akadva az egyik kis tartó,de igy nem látszott,csak ha teljesen szétszedtem csináltam képeket ha esetleg érdekelnek majd elküldöm.Egyébként csak akkor szedd szét ha már nem garis mert nem birtam ugy szétszedni hogy,megmaradjon a gar,szal ugrott az enyémről is :U Na meg kell hozzá ideg mert vagy 2 óráig tartott mire szétszedtem,meg összeraktam:)

(#336) csigi válasza lajosx (#335) üzenetére


csigi
addikt

Ja várjál.. én azt hittem csak úgy elölről le lehet pattintani a gombokat. De akkor Te szétszedted az egészet...
Örülnék a képeknek, ha elküldenéd. :R Most így hirtelen nem látom át milyen is belül.
És így utólag, ismerve a belsejét, tuti nem lehet elölről lepöccinteni törés nélkül egy gombot?

nofene

(#337) lajosx válasza csigi (#336) üzenetére


lajosx
őstag

majd küldj privibe egy mail címet arra elküldöm ami van.De levenni még lelehet de vissza már elég macerás lenne rakni,bár ki tudja te lehet ügyesebb vagy:)A gombot ha meghúzod felfelé akkor látni hogy kereszbe van egy kis müanyag,a gonbra 4 kis pöcökkel van felfogatva,azalá ha picicsavarhózoval alá nyulsz,akkor lelehet pattintani,de ha takaritani akarod akkor elég egy oldalon 2 és nem esik le teljesen a gomb.Csak nem tul erős az az x alaku kis müanyag ezért ,csak a gomb alatt feszegesd lehogy eltörjön,de képen majd jobban megérted mire is gondolok:)

(#338) lajosx válasza csigi (#336) üzenetére


lajosx
őstag

Illuminator bill
na felraktam a legfontosabb képet neked erre van szükséged:) Hátha tudtam ezzel akár neked ,akár másnak segiteni,akkor annyit már megért hogy a gar elveszett:)

[ Szerkesztve ]

(#339) csigi válasza lajosx (#338) üzenetére


csigi
addikt

Köszi a képet!
És a többi gomb alatt is ugyanez a szerkezet lapul, csak egy darab?
Kéremszépen a többi képet is. E-mail címem az adataimnál van...
Köszönöm. :R

nofene

(#340) lajosx válasza csigi (#339) üzenetére


lajosx
őstag

Nem a többi alatt csak 1 van:)Küldöm akkor igaz nem valami fényes sokatmondo képek,ne találn segit.Hali.

(#341) csigi válasza lajosx (#340) üzenetére


csigi
addikt

Megkaptam, holnap melóból majd letöltöm.
Köszönöm mégegyszer! :R

Többiektől pedig elnézést az off miatt, abbahagytam, térjünk vissza az egérhez. :R

nofene

(#342) lajosx válasza csigi (#341) üzenetére


lajosx
őstag

énis elnézést kérek:R

(#343) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

A tölthető verziót fogom megvenni. Az lenne a kérdésem, hogy egy feltöltéssel mennyit bír az egér, illetve hogy az aksi mennyi idő után kezd jelentősen veszíteni a kapacitásából?

És ugye ehhez is az a pendrive-szerű USB-s vevőegység van. Adják hozzá azt a hosszabbító kábelt is?

Köszi! :R

(#344) HXY válasza ImI87 (#343) üzenetére


HXY
addikt

Én ma vettem meg a sima elemes változatot.
Ehhez nem adtak hosszabbító kábelt.

Varta Ready2Use akkuval használom, és 300 napot ír ki.
(ez ugyanaz, mint a Sanyo Eneloop, csak ennek nagyobb a kapacitása)

Anno volt Desktop Wave-m (egér+bill), na ahhoz járt hosszabbító kábel is.

Sok tesztben olvastam, hogy játékra is ajánlják.
Szerintem játékra használhatatlan. Legalábbis FPS-re semmiképp se.
Érezhető egy "kis" késés a vezetékeshez képest.
De már nem CS-zek, a gépem meg kevés a modern warfare 2-höz, így ez nem zavar.

Nagyon elégedett vagyok vele!

szerk.: Ja és a legjobb az egészben, hogy már Windows 7-en is elérhető az OSX Exposé-ja :C

[ Szerkesztve ]

(#345) siti


siti
senior tag

nekem egy sokéves (4-5?) MX1000-em van. a beépített aksi 3 év után megadta magát, (kb 2 napot bírt a kezdeti 2-3 hét helyett (folyamatos WoW). cserélni csak utángyártottal lehetett, mert logitechnél nincs külön aksi értékesítés, de ez alapból nem bírt többet 1 hétnél, pedig már csak napi 1-2 órát megy. Az egér még mindig tip-top, de az aksi miatt néha földhözvágnám. Szóval inkább elem mint beépített nem cserélhető aksi.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#346) KPepe


KPepe
senior tag

Üdv!

Engem az érdekelne, hogy ez a tölthető verzió pontosan mit takar? Beépített akksija van, mint az 1000-esnek, vagy a Revolution-nek, és dokkolóra téve töltődik, vagy csak akksit adnak hozzá elem helyett?
És egyáltalán hogy lehet megkülönböztetni, mert boltokat nézegetve nem nagyon találtam akkus verziót?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#347) HXY válasza KPepe (#346) üzenetére


HXY
addikt

Ami OEM, csomagolás nélküli, általában az a tölthető.
Dokkoló nincs hozzá, csak egy USB kábel.
Az akku egy cserélhető Sanyo Enloop

(#348) Attici


Attici
őstag

Nekem kb. fél éve van meg az egér és még az eredeti elemek vannak benne, amiket adtak hozzá! Teljesen felesleges a tölthető változat hacsak nem lehet benne egyszerűen akkut cserélni. De a hagyományosba rakni ceruza akkut sokkal egyszerűbb!
Szerintem. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#349) csigi válasza Attici (#348) üzenetére


csigi
addikt

Hát ezért vettem magam is inkább elemes verziót. Ha egyszer majd lemerül, van bele akkum. Nomeg olcsóbb volt.

nofene

(#350) canniball


canniball
nagyúr

Ezúton szeretném tudatni a kedves topiklakó társakkal, hogy az egeremhez kapott és március 21-én üzembe állított Duracell elemek november 19-én az örök elemmezőkre távoztak. R.I.P.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech MX1100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.