Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) leslieke válasza axioma (#450) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi!

Split elszámolható, mobil nem, előbbi lesz is a számlák között. Itt a falra rögzítés miatt gondoltam én is, hogy elszámolható, bár konnektoros verzió.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#452) nimfas válasza axioma (#450) üzenetére


nimfas
addikt

Csillárt, lámpát nem engedték ismerősnek elszámolni, pedig az fel van fúrva és bekötve. :)

(#453) leslieke válasza nimfas (#452) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig azok pont az elfogadható listán szerepelnek az OTP-nél.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#454) axioma válasza nimfas (#452) üzenetére


axioma
veterán

igen, azt en is megreklamaltam volna... nem vilagos miert nem akartak elfogadni

(#455) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok. Sajnos nem tudtunk házat venni még, van 2 fundamentánk, ami ott inflálódik náluk lassan 3 éve. Azon agyalok, hogy bukom az állami jóváírást, ami kb 700k, és berakom DKJ-ba vagy PMÁP-ba. Szerintetek ez jó ötlet vagy hagyjam? A felhasználás úgy is az lenne, hogy egybe betörlesztjük a lakáshitelbe, nem akarok számlákkal szarakodni és vagy elfogadják vagy nem….Mostanában sok panaszt olvasok erre….

(#456) _NCT válasza _NCT (#455) üzenetére


_NCT
őstag

Ahogy számolgattam, állampapírnál legalább 2 évig bent kellene tartani PMÁP-ban, hogy visszahozza a "bukott" állami támogatást, de addig biztosan nem akarunk várni....

(#457) axioma válasza _NCT (#455) üzenetére


axioma
veterán

egyreszt a szamlakkal szarakodas akkor van, ha sok kicsi a szamla, egy nagynal nem nagyon van mit
masreszt ha barmi felujitast amugy csinalsz, meggondolando, hogy akkor annyira igazolsz lakascelt (azt alltamostul veszed ki) amit vita nelkul megkapsz, a tobbit meg nelkule (penzugyi bonusz, addig is nalad van, mar fel ev az elszamolas hatarideje, es utana bunti nelkul utalando vissza)

(#458) nimfas válasza axioma (#454) üzenetére


nimfas
addikt

Úgy hallottam azért mert ha költözöl akkor viszed a lámpákat. :DDD
Na én szereltem villanyt olyan lakásban ahol a kapcsolók, dugaljak is le voltak szerelve.

(#459) axioma válasza nimfas (#458) üzenetére


axioma
veterán

hat attol fugg, melyiket, de sztem a mukodo vilagitas az a lakas minoseg feltetele (en itt az ufoinkat biztos itthagynam, nem er annyit mint amennyiert lehetne vinni, es az uj helyen tuti nem lenne jo legalabb a szamuk/alakjuk/formajuk, kb. mint egy beepitett butor foleg ha fix helyen van - panelben is hagytunk 3.5 szeles plafonig 50 cm ketoldalas elvalaszto fenyopolcot, hiaba nagyon draga es nekem tetszo volt, itt mar nem lett volna ertelmesen helye)

(#460) _NCT válasza axioma (#457) üzenetére


_NCT
őstag

Magyarul jobban járok a betörlesztéssel meglévő hitelbe, mintha apránként költöm el, amit vagy elszámolnak, vagy nem. Köszi!

(#461) axioma válasza _NCT (#460) üzenetére


axioma
veterán

hat veletlen se ezt mondtam, mi most szamoltunk el 5M 4 szerzodes szamlakkal...

(#462) vmk


vmk
tag

Sziasztok,

Lakáscélra kértük a lejárt Fundamentánk kiutalását. Kérdésem az igazolással kapcsolatban lenne.
Lesz olyan munka amit saját magam végzek el vagy a szaki nem tud számlát adni.
Abban az esetben, ha csak anyagról adok be számlát (festés, burkolás) az jelent-e bármilyen problémát? El fogják fogadni?

Köszönöm

(#463) axioma válasza vmk (#462) üzenetére


axioma
veterán

persze, annyi szamla legyen amennyit az ltp utal, nem kell a felujitas minden koltseget lefedni

(#464) vmk válasza axioma (#463) üzenetére


vmk
tag

Rendben, köszi!

(#465) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

OTP lakástakarékot fel lehet venni nem lakáscélú felhasználásra?
Valaki azt mondja, hogy igen, valaki azt, hogy csak lakáscéllal lehet felhasználni.
Mi az igazság?

(#466) leslieke válasza timelord1987 (#465) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Régebben fel lehetett venni nem lakáscélra is, a mostaniakat tudtommal már csak arra. Felveheted nem lakáscélra, de akkor az állami támogatás nem jár hozzá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#467) timelord1987 válasza leslieke (#466) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Akkor fel lehet venni nem lakáscélra állami támogatás nélkül a befizetett összeget?

(#468) leslieke válasza timelord1987 (#467) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, csak akkor pont a lényeget bukod el.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#469) timelord1987 válasza leslieke (#468) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#470) timelord1987 válasza leslieke (#466) üzenetére


timelord1987
őstag

A mostani lakástakarékot, ha nem lakáscélra veszem fel, akkor az állami támogatáson kívül elveszik a kamat is?
Nem kell visszafizetni semmit, ha nem lakáscélra használom fel?

(#471) axioma válasza timelord1987 (#470) üzenetére


axioma
veterán

akk nem kapod meg az alltamot es az alltam kamatat eleve
De ha lakasod van, akkor aka'r kis reszben feded szamlakkal, akkor a fedett resz alltamja maradhat [es khm, 6 honapig a visszafizetendo maradek is hoz pmap-ban...].

(#472) leslieke válasza timelord1987 (#470) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#473) timelord1987 válasza leslieke (#472) üzenetére


timelord1987
őstag

Hogy kell kérni, ha nem lakáscélra szeretném felvenni?
Ebben az esetben valamit vissza kell fizetnem, ha felvettem?

(#474) axioma válasza timelord1987 (#473) üzenetére


axioma
veterán

Kezdjuk elolrol [bar ketlem h van me'g e'lo" a valtozas elotti ltp]: mikor kototted?
Azzal keveredhet h regen 8 ev utan lakascel nelkul is kiveheto volt alltam-mal novelten, de eleg regota nem.
Ma siman felmondod nem lakascelra, kifizetik a sajat megtakaritas reszt [ami: befizetesek minusz nyitasi dij minusz havidijak plusz az idokozben esedekes kamatok, minusz ha surgossegit - 1 ho a 3 helyett - kersz, akkor tovabbi 1%]. Velhetoen minuszos a tortenet nominalisan is, nem csak realertekben.
Mas tennivalo igy nyilvan nincs, nem kapod meg azt ami nem jar, nem keletkezik visszafizetesi kotelezettseg.

[ Szerkesztve ]

(#475) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!

Másik ingatlan vásárlása folyamatban van, a szerződést már aláírtuk, viszont a birtokbavétel májusban lesz. Lakástakarék kiutalást meg lehet kezdeni akár most is az OTP-nél? Számlákat elfogadják a birtokbavétel előtt is (adásvételi szerződéstől számítják)? (pl lehet, hogy a konyhabútor áprilisban már kész lenne és azt kifizetnénk)

(#476) axioma válasza adrian14 (#475) üzenetére


axioma
veterán

ujepitesu vasarlas? kerdezd oket, mert ha nincs full kifizetve [gondolom az a birtokbaadas feltetele], akkor nem a te tulajdonod me'g - de az ujep. vasarlas elhuzodo reszet nemtom hogy minek veszik [felteszem oka van, h nem a vasarlas onereje...]

(#477) adrian14 válasza axioma (#476) üzenetére


adrian14
tag

nem újépítésű és még nincs fullra kifizetve. Sajnos az ügyfélszolgálat sem tudta ezt elmondani érthetően.
Akkor elvileg, ha minden a nevemen van, csak akkor intézhetem a kiutalást.

[ Szerkesztve ]

(#478) axioma válasza adrian14 (#477) üzenetére


axioma
veterán

hat me'g egyet tudsz: az alltam szabalyokat a MAK ellenorzi
[egyebkent me'g az aszf-ben lehetne keresni, de ott sztem annyi van hogy tulajdonos]
esetleg 198, de ok sztem MAK ufsz-re iranyitanak

(#479) nimfas


nimfas
addikt

Egyik számla elkészült anyámék LTP összegéhez, kaptunk e-mailt hogy online is be lehet küldeni, elég magát a számlát PDF formátumban elküldeni vagy kell mellé még valami?

(#480) axioma válasza nimfas (#479) üzenetére


axioma
veterán

en csak annyit irtam h melyik szerzodesekhez szamoljak el mert nalam 4 osszevonasa volt - amugy nem tettem volna melle semmit

(#481) nimfas válasza axioma (#480) üzenetére


nimfas
addikt

Nálunk is 2 szerződés van. 3 felé lesz "szétszedve" a számla, majd én is beleírom a levélbe, hogy melyikekhez számolják. Ha ez elég nekik....

Kapok majd róla valami visszaigazolást, hogy megfelel-e nekik?

(#482) axioma válasza nimfas (#481) üzenetére


axioma
veterán

Papirlevel jott szerintem amikor minden rendben volt szerintuk.

(#483) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne, Erste LTP-nél elég online feltölteni a számlákat vagy postázni is szükséges?

Másik kérdés, ha a kijelölt 120 nap alatt nem sikerült a teljes összeget felhasználni, kb 40%-t nem lett elköltve, az erre vonatkozó állami támogatást hogyan tudom visszafizetni?

Köszönöm.

(#484) attila199207


attila199207
tag

+1 kérdés, 20 ezer helyett havi 30 ezerrel fizettük. A fel nem használt állami támogatás összegét a 20 ezer/hó-hoz számítják vagy a teljes befizetett összeghez ami lehet bármi.

(#485) axioma válasza attila199207 (#484) üzenetére


axioma
veterán

Az a baj, hogy az Erste ltp szabalyzatat nem ismerem, csak az altalanos ervenyu torveny reszt. Postazas full passz.
1. Miert 120 nap? Utoljara a regiekre 90 nap, ujabbakra 180 napot tudtam (tevedhetek).
2. Miert fizettel egy szerzodesre tobbet? Alltam csak 20e-re jar, jobb lett volna ket 15e-es... vagy PMAP-ba tenni a penzt, vagy barmi (tudom hogy nem az a helyzet, de igy pl. a kolcsonreszbol is kevesebb jart volna).
3. A szamitast egy [matekhoz ki tudja mennyit konyito] ugyintezo fogja szamolgatni, szoval en a helyedben azt csinalnam, hogy leirod hogy a szerzodes szerinti havi 20e + arra jaro alltam + ezekre jaro kamat (ara'nyositsd a sajat befizetes reszre mindig a szerz.szerinti befizetest) = teljes lefedendo osszeg X, fedezetlen Y, ennek alltam ara'nya (megkapott alltam + alltam kamatai)*Y/X, ezt visszafizeted, kered a szamlaszam megadasat ahova teljesitened kell (viszont ha 40% akkor eros eselyed van hogy X le lett fedve). Ha vitatkoznak a szamitasoddal, akkor vagy MAK-hoz fordulj, de akar ide is beirhatod mit irtak, majd kikeressuk hozza a jogszabalyhelyet hogy miert rossz.
[Minket is riogattak hogy azt bizony a teljes osszeg ara'nya'ban akarjak levonni, de erre lehet extrem peldat hozni ahol belathato hogy baromsag. Csak nekunk kisebb ara'nyu volt a tulfizetes a salatatorveny miatt, es vegul lett annyi szamla.]

(#486) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Erste lakástakarék elszámoláshoz kellene beadnunk a számlákat néhány napon belül.
Elfogadnak olyat számlákat, amelyeken nem a szerződő fél teljes neve szerepel? Pl Kovács József István helyett csak Kovács József névre szólnak.

Illetve ha beadás után derül ki, hogy valamilyen számlát nem fogadnak el, akkor csak az arra eső állami támogatás összegét kell visszafizetni, ugye?

(#487) axioma válasza Ryder1 (#486) üzenetére


axioma
veterán

hat ez a nev+cim mennyire egyezes annyira adminisztrativ kerdes, h erste tudhatja, meg azt is h hogyan hianypotolhato [a visszafizetes a hianyzo osszeg kb. 23%-a, de nem egyszerubb nekik adminisztralni]

(#488) Ryder1 válasza axioma (#487) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszi, akkor szerintem beadjuk így. Kb 200 ezer forintnyi számláról van szó. Az Eon számlázott teljesítménybővítést, náluk meg valamiért nem a teljes név van a rendszerben...

(#489) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Ma megkeresett egy ügyintéző a fundától, hogy parkoltatva van a pénzem, nincs aktív szerződésem, és emiatt személyesen be KELL mennem, hogy egy egyedi ajánlatot elmondjanak, amire elvileg kiválasztottak. Kezd ilyen rossz MLM feelingem lenni. Tájékoztatást nem adtak, mert nem adhatnak telefonon, csak személyesen ( ez is wtf, küldjenek akkor hivatalos levelet, emailt stb, azonosítsanak be…)

Mivel a funda nem nyúlhatja le a pénzem, így nem fogok bemenni, semmi kedvem időt elb@szni arra, hogy rám tukmáljanak valamit,amit igazából nem akarok. Csak az állami támogatás miatt nem vettem még ki a pénzt onnan, de nem akarom magam lekötni hozzájuk. Nem szeretek bunkó lenni senkivel sem, élőben meg pláne, emiatt nem megyek be, megelőzve a gondokat.

Lakáscélt már nagyon szeretnénk, de az isten tudja mikor lesz….

Arra kényszeríthetnek hogy vegyem ki a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#490) axioma válasza _NCT (#489) üzenetére


axioma
veterán

aszf-et kell megnezni, de ha a modozat-sorozat szerinti max megtak ido [8-10 ev] nem telt le, akkor eleve nem is merul fel a kerdes [utana max kamat nem jar semmi ilyesmi remlik] - de tevedtem mar, szoval az a tuti amit az aszf ir
de 411-81-81 kozpont meg kene erre a spec kerdesre adja a valaszt minden nelkul
[web hozzaferesed van? ott uzenet?]

[ Szerkesztve ]

(#491) _NCT válasza axioma (#490) üzenetére


_NCT
őstag

Van webbankár, beléptem, nincs üzenet. Semmi arra utaló, hogy nekem most azt onnan ki kellene venni. Szerintem csak a szeb. volt túlbuzgó.

(#492) Solymi81 válasza _NCT (#489) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nem kényszeríthetnek, viszont gondolom próbálnának egy újabb megtakarítási módot ajánlani.
Viszont én mégis azt mondanám, hogy menj be hozzájuk, mert foglalkoznak most már ingatlannal is és viszonylag jó százalékot adnak áthidalóra.

Legalább megtudod, hogy milyen új lehetőségeid vannak és azzal már tudsz mit kezdeni, mással is összehasonlítani.

Illetve, ha nagyon nincs kedved bemenni, akkor kérj online megbeszélést, ha ismered az ügynököt.

Persze, ahogy írod, előtte fel kell vértezned magad arra, hogy nemet mondj dolgokra, amit nem biztos h akarsz, mert utána kell járnod és át kell gondolnod :)

Szerk.: Más:
Én azt akarom kérdezni, hogy van Fundánál szerződésem, az egyik apám nevén, viszont ő meghalt, így elméletileg nem kapom meg az időarányos állami támogatást sem. Ez valóban így van? Ahogy olvastam igen, csak hátha tud itt valaki valamit, mielőtt jelzem a Fundának.

[ Szerkesztve ]

(#493) axioma válasza Solymi81 (#492) üzenetére


axioma
veterán

Halalesetre szerintem pont hogy az vonatkozik, hogy ha tied lett a szerzodes orokleskor, akkor nem akadaly hogy masik szerzodessel a te adoszamod mar foglalt, jar neked az az alltam. De teny, neked is csak akkor adjak oda az alltamot, ha lakascelt mutatsz fel. Akkro viszont emlekeim szerint teljes futamidore, de ebben nem vagyok biztos, lehet hogy csak az eredeti idoszakra. ASZF-ben keress ra az elhalalozasra.
Masik kerdes, hogy szerz.modositasnak fogjak-e fel ha orokles miatt at van irva, mert az meg a salatatorveny szerint azt jelenti, hogy tovabbi alltam nem jar... de ez kicseszes lenne, remelhetoleg ezt nem alkalmazzak.

(#494) Solymi81 válasza axioma (#493) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Emlékeim szerint a Funda vonatkozó ÁSZF-ében az van, hogy ilyenkor bukó, de majd rákérdezek.
A probléma az, hogy volt egy 20e-s szerződés, ami az én nevemen volt, aztán 1 évvel kötöttem egy 40e-set apám nevére. Aztán próbáltuk megcserélni a kettőt, de nem lehetett, mert abban az időben az ő nevén még futott egy szerződés tesóm részére.

Most jó kérdés az, hogy érdemes-e vacakolni a kedvezményezett váltással, ha az ÁT bukó teljesen vagy sem illetve a kérdés, hogy egyáltalán lehet-e.

(#495) axioma válasza Solymi81 (#494) üzenetére


axioma
veterán

40e-es? Varj, akkor ez most nem a regi??? hanem mar a salatatorveny utani? Arra barmi vonatkozhat, azt passzolom, az annyira nem mege'ros kategoria, hogy utana se neztem a reszletszabalyoknak. De abban nincs is alltam, csak a funda ad kenyere-kedvere bonuszt, sot azt nem is igazan tehetik a regi tipusu alltam-jatol fuggove (ilyen celra ketlem hogy kapnak lekerdezesi jogot, csak a tenyleges AT folyositasara). Az alltamra vonatkozik az, amit irtam, hogy a MAK engedi a duplazast halalesetnel. De azok max. 20e-ig adtak mindig is alltamot, szoval valami zavaros van itt. Mikor lett a 40e-es megkotve? Este megnezem, HA alltamos me'g.

(#496) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Beküldés után kb. mikor szokott válaszolni az OTP, hogy elfogadja a számlákat? Vagy kivárják a 45 napot?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#497) Solymi81 válasza axioma (#495) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nem, még előtte volt 40e-s.

Van egy 20e-s 924-es módozattal, amit 2017-ben kötöttem, meg egy 40e-s B24-es módozattal, azt még 2018-ban kötöttem.
Utána hozták ezt a csodás törvényt és akkor meghosszabbítottam a futamidőt 10 évre, függetlenül attól, hogy álltám nem jár arra az időszakra.

Elméletileg a 40e-n sincs több állami támogatás, ott csak a megtakarítási összeg nőtt, ami miatt lehetett több hitelt kérni, meg nem kellett több személyt bevinni.

Megmondom őszintén, rohadtul nem tudom, hogy megérte-e ez az egész nekem, de akkor jobb ötletnek tűnt mint banki hitelekkel szórakozni meg a kamata se volt rossz.
Most? Passz...igazából már azért se akarom felbontani a szerződést, mert buknám az álltámot meg amennyi pénzt ki kellett fizetni a szerződésért.

(#498) axioma válasza Solymi81 (#497) üzenetére


axioma
veterán

B24 nekem tok ismeretlen, azon gozom sincs, mi az alltam menete. Nem is remlik, pedig azt hittem ugy-ahogy kepben vagyok... raneztem, kb. ertem a konstrukciot, de fura.
924-est ha van lakascel, siman kiveheted (kolcsonresszel!), ha nincs, akkor kene szamolgatni, de igy exhas nekem ugy tunik, hogy ha most kiveszed alltam nelkul, beteszed pmap-ba, 30 napos felmondas miatt kb. 8.5 honapig kapsz 16%-ot, utana jo esellyel 12 honapra 20%-ot, mar kb. ott lehet (es szabadon felhasznalhato) mintha varsz arra, hogy az alltamra jogosult legyel. [Jo, a vegen -1% ha nem tartod 2030-ig.] De ezt minel elobb kene megle'pni, eselyes hogy a pmap nem lesz mar sokaig vasarolhato...
A B24-en ha nincs alltam akkor azonnal at kene rakni. De ha ugyanaz vonatkozik ra, es lesz lakascel, akkor lehet hogy nem. Foleg 2018-as akkor mar van 4 eves, ha a kettot egyutt most az alacsony kamatra fel tudod venni lakascelra, az nagy elony a piacon levohoz kepest. Exhas ugy tippelnem hogy 12M lehet a ket szerzodesbol a (modozatvaltassal) most felveheto penz, aminek 60%-a 3.9% illetve 3.5% kamatu hitel. De ez nagyon mulik a B24 alltam statuszan.

[ Szerkesztve ]

(#499) axioma válasza axioma (#498) üzenetére


axioma
veterán

Latom mar mi lesz itt a problema az elhalalozassal. Te szerzodtel es az elhunyt csak kedvezmenyezett volt. Amire en emlekeztem, az a szerzodo elhalalozasa, akkor nem kell visszafizetni a mar jogosult alltamot.
Talan ez a variacio mukodhet, ha lesz valoban lakascelod: ha van olyan kozeli csaladtagod, akire nem volt arra az idoszakra alltam igenyelve, akkor at lehet ra irni mint kedvezmenyezettre (de akkor neki kozre kell mukodnie hogy te megkapd, mert igy o rendelkezik felette, es rendelkezhet ugy, hogy te mint kozeli hozzatartozo leszel az osszeg felhasznaloja).
De ezt mar kerdezd meg a 411-81-81-en, kulonos tekintettel arra, hogy ez milyen szerz.mod. (utana mar emiatt nem jar majd az alltam a salatatorveny miatt?).
Es ugye nem mind1 mikori lakascelra gyujtesz, ha soka van es csak a regi alltam maradhat az uj nem, akkor megint csak goto pmap. De eleg bizonytalan, hogy ezen a 40e-esen hogy kapsz te kolcsonreszt, szoval elgondolkodnek a befizetes alltam-maximalizalo 20e-re csokkentesen, ha kap me'g a befizetesre barmit akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#500) Solymi81 válasza axioma (#498) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Lakáscél van, igazából most már csak el kellene kezdeni keresni, ami lehet 1 hónap, de akár 1 év is.
Fundánál még ezen kívül van még 2 másik szerződésem is az újakból.
Meg elég magas most a kamat ott, talán úgy lesz 6,5%-ha az Funda Lakásingatlanon keresztül veszem.
A kérdés csak az, hogy van-e ennél jobb kamatú hitel, amiért érdemes lenne dobni a fenébe a Fundát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.