Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) axioma válasza Ádám16 (#100) üzenetére


axioma
veterán

Lesz bankszamlaszamod, de ez nem folyoszamla, csak befizetni tudsz ra es szerz. bontaskor egyben kivenni. Csopbesztol fgtl, 2006.07.01-tol ltp rendelet szintjemn bevezetett [max] dij, tudtommal minden ltp ezt fullra ki is hasznalja es terheli.

(#102) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Fundànàl kötöttem online szerződèst, a kedvezményezetthez nem írtam semmit. Ilyenkor automatikusan a szerződő lesz a kedvezményezett, vagy javítanom kell és oda be kell írnom az adataimat? Ma volt a futàr alàiratni a papírokat, de ez most ugrott be...

[ Szerkesztve ]

(#103) axioma válasza dugynok (#102) üzenetére


axioma
veterán

A kedvezmenyezettet csak akkor kell megjelolni, ha a szerzodotol elter.

(#104) dugynok válasza axioma (#103) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, hétfőn màr beszéltem velük.

[ Szerkesztve ]

(#105) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Jelenleg hol eri meg lakastakarekot nyitni?
Leginkabb az erdekelne ahol nincs belepesi dij.

Koszonom a valaszt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#106) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok !
Januárban fel szeretném mondani a szerződésem a fundamentánál, mert végtörlesztenék.
Húgom nevén is van egy lakástakarék, amit már felmondott (okt 25-től).
Viszont a felmondásom előtt szeretném megosztani az ő nevére. (sajnos más szabad adószám nincs)
Ez megoldható? Vagy a kiutalási időszak végéig az ő adószáma "foglalt" és így nem adható meg?
Köszönöm!

(#107) Brave_86 válasza pvt.peter (#105) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ha esetleg már van a megosztás is opció lehet.

(#108) pvt.peter válasza Brave_86 (#107) üzenetére


pvt.peter
őstag

Megosztás opció?
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az én nevemre, de más a kedvezményezett?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#109) axioma válasza Brave_86 (#106) üzenetére


axioma
veterán

Igazabol majdnem mind1, hogy foglalt vagy sem, mert ha igen, akkor megosztod az o nevere es elsore NEM kered az alltamot. Es amikortol felszabadultnak veszik, onnantol kered ra, asszem 2e Ft dija van a modositasnak (ha csak onnantol kered, nem pedig visszamenoleg, az mas dij). De kerdezz ra pontosabban! Az ilyeneket a 411-81-81 tudja, de a ket kulon szcenariot kerdezd meg, ne pedig azt hogy hogyan kell megoldani hogy mehessen... hanem mi van ha kiutalas alatt van, ill. mi van ha alltam igeny nelkul osztod meg es kesobb kered ra.
Amugy meg igazabol azt se tartom lehetetlennek, hogy alltam igeny nelkul magadra is megoszthatod vegulis... meg azt sem, hogy ha nincs lakaskolcson-igeny, akkor a megosztas, regi felmondasa kombinacio eseten megcsinalhatjak esetleg alltamostul is.
Persze ugyanez pepitaban: kered az o nevere, alltam nelkul, es utana nem ra kered az alltamot, hanem torlod, igy onnantol rad jar az alltam.
Ezek mar olyan hulye technikai dolgokon mulhatnak, hogy mikor lekerdezi a szoftveruk hogy foglalt-e, mit mond vissza az adatbazis, tudnak-e kotni ra. Ezert kerdezd a kozpontot.

(#110) Brave_86 válasza pvt.peter (#108) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen. Én is ezt szeretném
[link]

(#111) Brave_86 válasza axioma (#109) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Hát a lényege az lenne, hogy szeretném kérni az állami támogatást is rá.
Azért osztanám meg, hogy akár következő évben azt is felhasználhassam felújításra.
Igazából van egy(1.) ami már lakáskölcsön szakaszban van. Illetve van egy másik(2.) (ez csak befizetés+állami támogatás+kamat), amit a végtörlesztésként felhasználnék a másikhoz.
Ehhez inkább akkor bemennék személyesen egyeztetni velük.
Mert nem tudom, hogy az 1. osztható, vagy csak a 2. Illetve amit írtál, hogy melyik opció a nyerő
Korábban volt a web oldalukon időpont foglalás menü, azt a múltkor nem találtam, megszűnt volna?

(#112) Brave_86 válasza Brave_86 (#111) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Épp most hívtak a fundamentától. (Lojalistás kupon miatt, meg egyéb lehetőségek)
Holnap ígértek egy visszahívást egy hozzáértőbb kollégájuktól aki a konkrét kérdéseimre tud válaszolni.
Így ezeket is megpróbálom velük tisztázni.
(az érdekesség, hogy húgom hívta őket előtte és említette, hogy meg szeretném osztani, erre pár percen belül hívtak, hogy kössek újat, kihasználva a kamatbónuszt az első évben) ;]

(#113) axioma válasza Brave_86 (#111) üzenetére


axioma
veterán

Ami kolcson szakban van, az mar nem oszthato, ez biztos. A megtakaritas oszthato.
Az, hogy a megosztas napjan nem kered az alltamot adminisztrativ okok miatt, nem zarja ki, hogy 2 honap mulva (es persze onnantol kezdve) kerjed, szoval nem esne az ki, csak atmenetileg, az is csak ha muszaj. Kerdes, hogy hol jarsz majd akkor az ugyfelevedben.

(#114) Brave_86 válasza axioma (#113) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A szerződés kezdete: feb.18. Február 18 előtt nem érdemes megosztanom akkor?
Vagy megoszthatom, de 1 hónapra nem kapok állami támogatást, de utána már igen.
Más fórumon ezt írták:
"Fundamentánál úgy tudom működik, ők csak azt nézik, hogy a megosztás pillanatában ne kapjon másik szerződésen állami támogatást.
A szerződéses év fordulónapjára érdemes figyelni a megosztáskor.
Ha az első hat hónapban osztunk meg, akkor az adott megtakarítási év visszamenőleg él, a második fél évben viszont gond lehet az új szerződésesen az állami támogatásra jogosultsággal, mivel azon a szerződésen nem volt befizetés az első félévben, így a másodikra sem jár áll. tám. "

(#115) axioma válasza Brave_86 (#114) üzenetére


axioma
veterán

A szerzodesed alairasa feb.18, kezdete (ha befizetted me'g februarban a nyitasi + elso honapot) akkor februar 1.
A megosztas mehet 4 ev elott, meg me'g az is elofordulhat, hogy megosztod, es a _regin_ mondod le az alltamot amit mar ugyse fizetsz csak felmondasz. De ez mar megint a gyakorlat kerdese, csak tippelni tudok (en az aszf-eket ismerem inkabb).
Ja fundanal nem tudom, de otp-nel 100% hogy a kiutalasi idovel egyutt kell meglennie a 4 evnek ugy ertelmezik. Kerdes, hogy hogyan igaz ez felmondas eseten... (kiutalasi idoben lehet meg befizetni az egesz honapokra, felmondasnal ez se biztos).

[ Szerkesztve ]

(#116) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van most olyan takarékpénztár ahová ingyen lehetne belépni és bármiféle terhelő költség nélkül lehet lakástakarék kasszát nyitni?
Vagy esetleg hír vmilyen nyitási akcióról? :DDD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#117) axioma válasza pvt.peter (#116) üzenetére


axioma
veterán

4 van, nezd meg mindegyiket. A fundanal tudtommal ilyen akcio nincs (csak ha koveto szerzodes lenne).
Masreszt nem biztos, hogy pl. otp-nel elobb belemennek egy 0.1%-os kamatu valtozatba ingyen, mint 1.5%-osba 5e-re kotve... de nekem me'g szerencsere vannak fundas 3%-osaim.

(#118) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Meg lehet oldani valahogy, hogy több ltp-t kössek? Tudnék fizetni 3-4 20ezrest ltp-t egyszerre. Családtagok nem tudnak segíteni, mindenkinek van saját.

(#119) Croft-21 válasza kicsako (#118) üzenetére


Croft-21
őstag

Igen erre van lehetőség, viszont egy személy csak egy lakástakaréknak lehet kedvezményezettje.
Itt egy link, bár ez egy régebbi leírás.
[link]

(#120) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Led szalagra elszámolható az LTP? Nem nagyon találtam erről semmit. Péntekig igazolnom kell még 6000 forintot, és pont szükség lenne rá :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#121) axioma válasza updog (#120) üzenetére


axioma
veterán

Hat ha koltozeskor nem vinned magaddal mert olyan beepitheto cucc, akkor jo. Ha mobil, akkor nem.
En azt tippelem, hogy ilyen osszegnel nem fognak ezzel cicozni. De ha nem multiban veszed akkor irasd ra hogy beepitheto, az mindig kulcsszo:)

(#122) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Egy fundamenta 821 (10E) -es megtakarítást szeretnék megosztani, végtörlesztés felhasználása előtt.
Ennek a Szerződés kezdete: 2014.02.18.
Megtakarítás kezdete: 2014.04.01.
Nemrég (november) szabadult fel egy adószám, így mikor lehetne megosztanom?
Erről olvastam: A szerződéses év fordulónapjára érdemes figyelni a megosztáskor. Ha az első hat hónapban osztunk meg, akkor az adott megtakarítási év visszamenőleg él…

Esetemben az április lenne a fordulónap? (A másiknak jobban örülnék.)
Úgy terveztem, amit ez eléri a kiutalási feltételeket úgy fel is mondanám arra az időre, mert az összeg lefedné(egy másik ltp-vel összevonva), a jelenlegi hiteltartozásomat(fundamentás).
Mit tanácsoltok?

(#123) axioma válasza Brave_86 (#122) üzenetére


axioma
veterán

Ha a cel az, hogy a maradobol mielobb felvehesd a penzt, akkor megoszthatod akar most is, par honap 150 Ft szamlavezetest fogsz bukni, DE egyuttal a regit felmondhatod, onnantol 90. napon megkapod a penzt (mig normalisan majus vegen kezdodne a 2 honap kiutalasi idoszak). Kerdezz ra azert 411-81-81-en, de tudtommal ha a 90 nap felmondasi ido alatt van meg a 4 ev, tehat te mar utana kapod meg, akkor mar kerheted az alltam fenntartasa melletti felmondast. Ha esetleg nem, akkor apr.1. mondhatod fel, de ennek kicsi az eselye (otp-nek olyanja van, aminel a kiutalasi ido vegen lesz 48 honap, nem hiszem hogy a felmondas mashogy szamitana - nyilvan a 30 napos gyorsitott eseten se lehet elobb penzed, csak 1%-kal kevesebb.
A masik szerzodesre viszont aprilis elott ne tolj be nagy penzeket, mert arra 7,5% lesz "csak" az alltam (bar azt akar 240e Ft-ra is megkaphatod, ha a kozeljovoben kiveszed azt is, me'g boven jobb mint barmi lekotes). Amit apr.1. utan fizetsz be, az mar a kovetkezo ugyfelevedre van, az termeszetesen a "normalis" 30%-os lesz (a masik is csak a 3. es 4. negyedeves szabaly miatt nem).
Remelem erthetoen irtam, ha valami nem vilagos, kerdezz nyugodtan vissza.

(#124) Brave_86 válasza axioma (#123) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A fundamenta úgy tudom én is, hogy már most beadhatom a felmondást. (ahogy Te is írtad).
A másik ltp,-amit említettem otp-s -amit szintén felhasználnék- részletei: 2018.május havi befizetéssel éri el a kiutaláshoz szükséges feltételeket. Ez után 3 hónappal vehető fel? Vagy itt is beadható hamarabb a felmondás?
Nagyjából szeretném egy időben meglépni ha megoldható, vagy ez nem olyan lényeges?

A második rész kevésbé érthető számomra. ("arra 7,5% lesz "csak" az alltam")
Annál, a célom az, hogy befizetem a havi 20-at, kapjak rá állami támogatást, majd mondjuk 1 év múlva pl. felújításra felhasználhassam. Vagyis április után kezdjem meg rá a befizetéseket, mert azokra már megkapom majd az állami támogatást? (mármint a megadott adószámra igényelhető majd).

(#125) axioma válasza Brave_86 (#124) üzenetére


axioma
veterán

Otp-st is beadhatod a felmondast, de ott is kerdezz ra, hogy eleg-e ha a felmondasi ido alatt eri el a 4 evet. (Felmondasnal a kiutalasi idopontnak nincs jelentosege, napra pontosan 90 napra kell fizetniuk.)
Tort ev, azaz megosztas utan de apr.1 elott befizetett osszegekre van a 7.5 % az alabbiak alapjan: az elozo ugyfelevre is jar a 30%, DE max. a 4. negyedevben (mar abban vagy) a teljes osszegre jaro alltamnak max. az 1/4-e. Tehat ha egesz evben osszesen 120e-et fizetsz, akkor egesz evre 36e jar, DE ha a 120-bol 60e-et a 4. negyedevben fizettel, akkor a 36-nak az 1/4-eben, azaz 9e-ben van maximalizalva. Ha mondjuk a masik 60e-et me'g ev elejen fizetted, akkor erre az esetre 27e kaphato csak (18 a masik 60-ra).
Ezen okfejtes menten, mivel elozo evre azon a szerzodesen 0 korabbi befizetes lesz, mind 4. negyedevesnek szamit, barmennyit fizetsz be (max. 240e-ig), a megkaphato 30%-nak csak az 1/4-et kapod, vagyis 7.5%-ot. Szerintem ha azon nem ulsz tovabbi 4 evet hanem 1-2 ev mulva hasznalod, es amugy a toke megvan es csak allna egy bankszamlan, akkor jo penz az me'g (plusz a netto 1% evi kamat jon ra). Ha viszont nincs szabad penz csak maximalizalni akarod a befizeteshez az alltam ara'nyt, akkor apr.1-tol fizess csak be. Arra jar a 30% mint rendesen, nem lesz ilyen torteves gond.
Szerintem!
Vicc az egeszben, hogy a 3. es 4. negyedeves szabalyt akkor talaltak ki, amikor a bankszamlara tobb volt a kamat mint az ltp-ben, ezert az emberek az ugyfelev vegen egyben toltak be a teljes eves penzt. Ez most megfordult, ilyen okbol mar az elso ket negyedevet kene buntetni, mert ok adnak ra 1% kamatot sot nekem me'g 3%-os van, kozben az allampapirok ahova tenni kell a penz megszabott reszet nem hoz ennyit... jo, nem sajnalom oket, mert a penz masik fele meg kint van athidalo hitel vagy lakaskolcson cimen magasabb kamaton.

(#126) axioma válasza axioma (#125) üzenetére


axioma
veterán

Na varj, ha megosztas utan nem masik adoszam lesz hanem a tied, akkor nem lehet a megigenyelt honapok kozott atfedes. Ha uj adoszam lesz, akkor megkaphatod a most lejaro evedre a 7.5%-ot (mar ha neki nem volt egy even belul masik). Ezzel mondjuk eleg kavaras van, mert az otp havonta vezeti hogy ki mikor ker/kerhet, pedig a torveny meg naptari evrol szol (tortevet kiveve evente 1x egyetlen szerzodesre igenyelhetsz - az adott szerzodes sajat ugyfelevenek vegen). Marmint az ltp igenyli neked, de o nem lat ra a tobbire, elvileg a mak igy kene elbiralja. Mind1, az a tiszta ha nincs atfedes.

(#127) Brave_86 válasza axioma (#126) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Új adószámra lesz. (hugomé) Ő októberben mondta fel a szerződését, ebben a hónapban történik meg a kifizetés (nincs megosztás semmi).

(#128) axioma válasza Brave_86 (#127) üzenetére


axioma
veterán

Hat akkor ne is szenvedj az elozo tort evvel. Oszd meg most, a penzeset mondd fel amint lehet ugy, hogy alltamos legyen, a masikra meg apr.1-tol fizess csak. Nem erdemes a 2-3 honappal szenvedni, utanakerdezni. Szoval akkor aprilistol es havi 20e 30%-ert, igy tiszta ugy.

(#129) Brave_86 válasza axioma (#128) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Rendben, köszönöm az infókat. :R

(#130) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Fundamenta lejártakor tulajdoni lapot kell küldeni. Az ingyenes, I. rész elég, vagy a 3600 Ft.-os szükséges, amit Ők is le tudnak kérni?

(#131) Brave_86 válasza axioma (#128) üzenetére


Brave_86
aktív tag

[link]
Itt egyeztettünk, de oda nem offolnék.
Kaptam választ,erre privátban átküldeném, kíváncsi vagyok a véleményedre.

(#132) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Tudom, nem témába vág, de melyik gépkocsinyeremény betétkönyvet érdemes venni? :R

[ Szerkesztve ]

(#133) axioma válasza freaghill (#132) üzenetére


axioma
veterán

goto -> [link]
Ha jol emlekszem ebben volt rola szo, ket heten belul.

(#134) Brave_86 válasza Brave_86 (#131) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Voltam bent személyesen a fundánál. (Nagyon jól átbeszéltük a dolgokat. Végtörlesztés+másik 2 lejáró megtakarítás. ~40 perc)
A megosztás is mehet, nem szükséges semmilyen szerződéses összeget növelni-mint ahogy a személyi bankár mondta + fizessek be 47ezret-. :W
Elkezdtük kitölteni a megosztási lapot a hiányzó adatokat kell csak megadnom, aztán postán visszaküldenem. Ennek az össz költsége 2000Ft.
Szóval nem érdemes csak a személyi bankkár szavaira hagyatkozni.

(#135) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Szeretnék LTP-t kötni, jelenleg a lenti peremfeltételek adottak:

- 3x20.000-es, (saját+tesó+édesanyám)
- 4-5 évre.
- Hitel nélküli konstrukcióban

Kérdésesim lennének:

- Jobb egyet kötni 20ezerrel és megosztani rögtön, vagy hármat kötni minimum díjjal vagy egyet kötni minimum díjjal és megosztani?
- 4 év a minimum, ha lejár jól tudom hogy 2000/szerződés díjért meg lehet hosszabbítani?
- Van még valami amire figyelni kell?

Köszönöm! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#136) axioma válasza Alg (#135) üzenetére


axioma
veterán

3 minimum (havi 5e) és ne OTP mert ők úgy látszik jobban beleallnak a tulfizetesbe.
Ne hosszabbitsd, egyszeruen fizesd tovább.
Figyelj a beteti kamatra (az álltam ua. de a kamat konstrukciofuggo).

[ Szerkesztve ]

(#137) Alg válasza axioma (#136) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Számlanyitáshoz kell mindhárom személy, vagy meg lehet oldani meghatalmazással?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#138) axioma válasza Alg (#137) üzenetére


axioma
veterán

Ha te fizeted, akkor te legyel a szerzodo mindharmon, ok pedig csak a kedvezmenyezettek (akinek az adoszamara jon az alltam, meg aki elvben felhasznalhatja, gyakorlatban kozeli hozzatartozora - esetedben vissza a szerzodonek - atengedi a felhasznalast).
Amig nincs kiutalva, addig te rendelkezel felette. Viszont szemelyije lehet hogy kelleni fog... meg adokartyaja is persze. Attol fugg, hol csinalod, ott epp mit kernek.

(#139) Alg válasza axioma (#138) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!
Úgy néz ki Fundamenta Gyarapodó a legjobb most...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#140) axioma válasza Alg (#139) üzenetére


axioma
veterán

Akkor az uzletkoto keri az igazolvanyokat, vele megbeszelheted, hogy fizikailag keri, vagy eleg foto/fenymasolat.
A gyarapodot passzolom, en me'g a szamokkal jelolt modozatokat ismertem...

(#141) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
lakástakarékot szeretnék kötni. Itt néztem a kalkulátort, hogy melyik banknél lenne érdemes nyitni ilyen számlát. Itt az ebkm és a thm eléggé mozog, melyiket érdemes itt választani? 2x20 000 ft-ot szeretnék erre a célra áldozni, 5 éves futamidőre.
Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy ha más nevére akarom kötni az egyiket (pl tesóm, anyukám), akkor annak milyen feltételei vannak? Úgy tudom, hogy azt az illetőt be kell venni az ingatlan szerződésébe.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142) freaghill válasza Speeedfire (#141) üzenetére


freaghill
őstag

Ha nyitsz akkor az elsőt oszd meg, ne köss egy teljesen újat.
De axioma majd elmondja a frankót :)

[ Szerkesztve ]

(#143) Speeedfire válasza freaghill (#142) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Osszam meg? Ezt mit takar?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#144) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Aki nagyon benne van a lakástakarék és a lakáshitel dologban elárulná nekem valaki, hogy hogy kedvezményes a hitel 8% thm-el, mikor a sima lakáshitel meg ~3%thm körül alakul?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#145) Brave_86 válasza Speeedfire (#143) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Korábbi hozzászólásokban is erről volt szó.

(#146) Speeedfire válasza Brave_86 (#145) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Visszaolvastam, de nem látok ilyet. Illetve ma voltam ügyeket intézni az otp-ben, kérdeztem, hogy hogyan működik ez. De nekem ott azt mondták, hogy ahányszor 20e annyiszor kell nyitni újat. Illetve most nekem 20e lenne ott egy számlanyitás, a befizetés meg csoportos megbízás.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#147) Brave_86 válasza Speeedfire (#146) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én kb 2-3 hete osztottam meg 2000Ft volt a díja.
Lakástakarék megosztása
Funda 3.old

(#148) Speeedfire válasza Brave_86 (#147) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egy évben mennyiszer lehet megosztani? Nagyon úgy néz ki, hogy 3db lakástakarékot kötnék. De ha így pl pár hónap alatt meg lehet oldani ezt, akkor csak 1 szerződést csinálok, és nem 3-at.
Viszont a cikk választ is adott legalább a thm-es kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#149) axioma válasza Speeedfire (#148) üzenetére


axioma
veterán

Neked nem kell a megosztas, az annak jo, akinek mar van futo szerzodese, esetleg majdnem lejaro, es abbol akar szaporitani (mert akkor egyszerre fognak lejarni ill. nem kell - vagy max. keveset - fizetni erte).
Elso kerdes: szeretned-e az LTP lakaskolcsonet is hasznalni (a lejart utanit?). Esetleg lehet-e, hogy elobb fel akarod venni, mint a lejarat? Vagy csak mint befektetes, a megtakaritast akarod igenybe venni?
Igen, jelenleg van dragabb ltp hitel, mint a piaci, de van amikor erdemes (a 8% thm gondolom inkabb egy athidalo lehetett, a 6+1%-os verzio tudtommal mar sehol nem kotheto, aminek a beteti oldalon 3% netto kamat volt a 30% alltam mellett (ugye a ketto nem osszeadando! a 30% egyszeri per befizetes evente 1x odaadva).
3 db lakastakarekot kothetsz ugy, hogy mind3-on te vagy a szerzodo, es ketton ket kulonbozo kozeli hozzatartozod a kedvezmenyezett. Csak ne vessz kozben ossze veluk... ugyanis a vegen (ha hagyod "lejarni": amig nem kerul kiutalasra, jogilag a tied, valtoztathatod, felbonthatod stb.), de a vegen ahhoz hogy te hasznald fel, ahhoz az kell, hogy ok azt mondjak, hogy ezt a te lakascelodra kerik. Ja es nem tudom hogy van most a lakaskolcson reszevel ebben az esetben, en nem szamolnek csak a sajat neven levonek a kolcsonreszevel, vagy ha fontos, kerdezd meg elore az ltp-ket (az se biztos, hogy egyforman csinaljak, ahogy a megosztast sem).
En azert szoktam a fundat mondani, mert ugyan van nyitasi dij mig a tobbi soxor akciozik, de az erstenel az akcionak az a feltetele hogy soha semmit nem valtoztatsz rajta, az otp meg a legszarabbal szokott akciozni (beteti 0.1%). Valamint fundanal megy az athidalo, erstenel meg aegonnal passz, otp egy idoben megszuntette, most nem tudom hogyan all vele... de ez nem kotelezo resze a szerzodesnek. Valamint a funda jobb megosztaskor (egy szerzodesben tartja a penzt), es altalaban gyorsabbnak lattam (bar nem mindig, es ugye nemigen tudsz odamenni asztalt verni mint otp-nel bar otp-ben fiokonkent egyvalaki van kikepezve es altalaban csak a nagyon alapokat tudjak, tisztelet a kivetelnek).
Nyitni meg ugy nyiss, hogy havi 5e-re, majd utana fizeted 20-szal. Ez is olyan hogy otp sokkal szigorubban irta le a lehetoseget, hogy mikor utalHATja vissza mint nem szerzodes szerinti befizetes; en a fundanal mar bo fel eve tulfizettem maxra az egesz evet elore, es meg mindig nem szivoztak rajta...

(#150) Speeedfire válasza axioma (#149) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szeretmék majd lakáshitelt felvenni, de ezekkel a thm-ekkel nem igazán. 3.5-8% THM van ezekre, míg a sima lakáshitel 2.3-3.5% THM. Nem biztos, hogy megérné. Nyilván 5 év múlva nem nem tudom, hogy milyen thm-et fognak adni.
Nem fogom szerintem kivenni, elsődleges cél 5 év múlva ingatlant venni. Jelenleg pedig ezzel nagyobb ebkm-et tudok elérni 8-9% körüli, míg más megtakarítással 3.5-6%.
Úgy néz ki, hogy csak 2-t tudok majd kötni. Egyet a sajátomra, meg egyet a tesóméra. Viszont a megosztás érdekes lehet, mert a szüleim nevén van 1-1 (nem tudom, hogy pontosan mi a helyet még), amik 2 év múlva járnak le. Ennek utána járok, hogy melyik cégnél van, meg tudom-e osztani, mert akkor oda lehet tolnék be. A jelenlegi tervben lévő 2 mellé.
Miért jó az, ha 5e-ret nyitok és 20e-ret fizetek? Ilyenkor olyan, mintha alapból 20e-rest nyitottam volna, és ugyan úgy kapom a 30%-ot?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.