Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz #41635072 #12460 üzenetére

    Az elmúlt egy hétben azt szajkózták itt a többiek, hogy a mai ingatlanárak reálisak... Velük lehet vitatkozni, én nem akarok beszállni a vitába.
    (Nekem csak az a párhetes cikk ugrik be folyton, hogy Budapest jelenleg az 5. legdrágább város Európában az átlagkeresethez viszonyítva. És ha nézem a magyar politikai helyzetet és gazdasági kompetenciát én még azt se igazán látom, hogy olyan borzasztóan jók lennének a középtávú kilátások a többi európai városhoz képest. De ezt se politikai vitaindítónak szánom.)

    Viszont, szerintem, jelenleg jobban megéri 20 év hitelre (akár 10 éves kamatperiódussal) venni egy garzonlakást, mint ugyanazt bérelni. (Nekem legalábbis egyelőre sokkal jobb volt így, de még fizetem a hitelt, tehát ha az albérletek ára és az ingatlanok értéke hirtelen bezuhan a következő 5-10 évben, akkor még pórul járhatok.)

    Nyilván lehetne agglomerációban is venni olcsóbban, vagy a 39. kerület külső részén, de az idejének az árát mindenki maga szabja meg (olyan a munkája, hogy a város közepén tud a legjobban fizető munkaadók közül választani).

    Kis filozofálgatás éjfélkor: nagyon nem szeretem az "idő pénz" kiszólást, mert azt sugallja, hogy ide-oda lehet konvertálni az egyiket a másikba. Pedig ugye valójában csak pénzt kaphatsz azért, mert valaki használja az idődet, vagy Te fizethetsz másnak, hogy használd az ő idejét. Nincs az a pénz (jelenleg), amivel még 100 (teljesértékű) évet tudnál venni magadnak.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • Stanlee

    őstag

    válasz #41635072 #12460 üzenetére

    En videki gyerek vagyok, de Bp-en eltem es dolgoztam 8 evet. Alapvetoen nem ertettem meg sosem a bennszulottek vagy az asszimilalodok preferenciait a lakhatas teruleten.

    Csak egy pelda. Az egyik munkatarsammal beszelgettunk, hogy ki hol lakik, ill. vett lakast. En mondtam neki, hogy Zugloban. Latni kellett volna azt a lenezo mosolyt az arcan, hogy "jaj, neked csak ott sikerult lakast venni, az olyan ego!". Persze en meg azt nem ertettem meg, hogy miert jo mondjuk a 4-6-os villamos menten egy szaz eves hazban egy 28 m2-es garzonban lakni.

    Ezek mind egyeni preferenciak, mert az ismeretsegi koromben rengetegen vannak, akik szeretik a regi epitesu, magas belmagassagu lakasokat, meg az olyan extraktol alelnak el, mint a "parkettazott", amit nem tudok lekovetni.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák