Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) kenwood3 válasza Lauda (#12599) üzenetére


kenwood3
őstag

Na ez is az egyik oka annak, hogy miért nem viszem én az enyémeket az utcára.

mexicanraven Ebben egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#12602) TazLeacher válasza kenwood3 (#12598) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem néztem meg a videót, mert nem bírom az ilyet, DE:

A bullym (sajnos) olyan, mint egy bárány. A múltkor sétáltunk, és valahol nyitva maradt a kapu, erre kirontott egy kutya, és startra nekünk szaladt lendületből, és neki ment a kutyámnak, az meg lényegében nem csinált semmit, én húztam arrébb, és hajtottam el a kutyát. Nekem kellene szájkosarat raknom a kutyámra, hogy még ennyire se tudja megvédeni magát? Ott, akkor nagyon sajnáltam, hogy "nem tette oda magát" egy kicsit...szegénykém olyan bamba...pedig a fizikai erő nála volt.

Nem attól függ, hogy milyen egy kutya, hogy milyen fizikai adottságokkal rendelkezik, vagy, hogy hány kiló. Egy 15 kg-s minibull is, ha nem normális, letépi az arcodat, ugyanakkor egy kezesbárány roti meg mondjuk sose támadna emberre...

Ha megtámadják a kutyámat (nem őt támad!) és dönteni kell, hogy ő vagy a másik, akkor inkább ő kerüljön ki győztesen, akármi áron! Amíg én meg tudom nevelni a kutyámat, addig ne nekem kelljen szájkosarat rakni rá.

Na ez is az egyik oka annak, hogy miért nem viszem én az enyémeket az utcára.

Erre meg nem mondok semmit. Csak annyit, hogy el kellene gondolkodni, hogy valóban való-e neked kutya.

[ Szerkesztve ]

(#12603) Tothgera30 válasza kenwood3 (#12595) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...én is szájkosár nélkül sétáltatom. Nem harapna meg senkit, ez tuti!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12604) Lauda válasza kenwood3 (#12601) üzenetére


Lauda
félisten

Nem gond ez, ha tudod kezelni. A magabiztos, erejes fellepes legtobbszor hatasos, ha nem, akkor kovetkezik a van damme verzio. :DDD

(#12605) kenwood3 válasza TazLeacher (#12602) üzenetére


kenwood3
őstag

Na igen van ami mellette és van ami ellene szól.

"Erre meg nem mondok semmit. Csak annyit, hogy el kellene gondolkodni, hogy valóban való-e neked kutya."

Szinte tudtam, hogy lesz megint valaki aki ebbe beleköt:DDD

Többször kifejtettem itt, hogy miért nem hordom őket, de a te kedvedért újra megteszem.

1: 2 kutyám van 1 fiú és 1 lány , nem tudom, hogy a szuka védése miatt, vagy más miatt, de a kan minden idegen kutyát utál és igen képes lenne bármelyiknek nekimenni.

2: 2 pitbullt is tartanak a szomszédomba, ráadásul normális kerítés nélkül. Nem egyszer fordult már elő, hogy én hívtam fel telefonon a gazdáját, hogy jöjjön és kösse meg vagy zárja be őket mert szabadon vannak. Ezek közül az egyiket( a kant) valamikor harcolni is hordták, mert tele van a nyaka hegekkel amit más kutyáktól szerzett.
(gondolom nem kell mondani, hogy mi történne akkor ha pont olyankor vinném az enyémet valahova ha az szabadon van)

3: Külterületen lakom. mellettünk 10 méterre hatalmas akácerdő, műveletlen telkek méteres dudvával igazi kullancsparadicsom. Hiába veszem nekik a spot-ont(sajnos nyakörv nem jöhet szóba mivel azt mikor játszanak kiszakítanák egymás nyakából) előfordult már így is, nem is egyszer, hogy kullancs volt bennük. A kan már 2x volt beteg kullancs miatt, ráadásul másodjára annyira, hogy azt hittem meg se marad.

Kertes házba lakunk. Van egy kb 40X200 m-es telkünk ebből kb 20x20 méter az udvar a többi kert, ahol naponta minimum 1,5 órát labdázunk, emellett egész álló nap az udvaron szaladgálnak és egymással játszanak, így ne akarja nekem azt senki se megmondani hogy nem mozognak eleget!

Az meg, hogy való-e nekem kutya kérlek ne te döntsd már el! Köszönöm :R

(#12603) Tothgera30 embert az enyémek se, viszont kutyát azt biztos

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#12606) canniball válasza kenwood3 (#12598) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagytestű? Nehogy már az amstaff/pit annak számítson! :P

Amúgy itt úgy látom nem a szájkosár hiánya volt a probléma forrása, hanem hogy egyik kutyán sem volt még póráz sem. Arról pedig nem a kutya tehet...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12607) kenwood3 válasza canniball (#12606) üzenetére


kenwood3
őstag

...hát ahhoz képest amit elkapott igen "nagytestű" :))

Mi az az ekezet dragasag??

(#12608) canniball válasza kenwood3 (#12607) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahhoz képest nem nehéz...de pl. így meg egész aprónak tűnik:

:DD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12609) kenwood3 válasza canniball (#12608) üzenetére


kenwood3
őstag

ez igaz :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#12610) Varoz válasza canniball (#12608) üzenetére


Varoz
őstag

Enstein. :) :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12611) TazLeacher válasza kenwood3 (#12605) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak röviden:

Az, hogy nekem mi a véleményem, azt meg ne Te döntsd el...

(#12612) TazLeacher válasza kenwood3 (#12605) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Meggondoltam magam, válaszolok neked szépen, nyugodtan, aludtam rá egyet. :D

Szinte tudtam, hogy lesz megint valaki aki ebbe beleköt

Akkor lehet, hogy van alapja.

2 kutyám van 1 fiú és 1 lány , nem tudom, hogy a szuka védése miatt, vagy más miatt, de a kan minden idegen kutyát utál és igen képes lenne bármelyiknek nekimenni.

Erre mit lehet mondani? Már bocs, de ebből látszik, hogy fogalmad sincs a kutyákról.:

1. Nem tudtad megnevelni, és azzal, hogy "bezárva" tartod, tovább erősíted ezt. A kutyád szociális hozzáállása 0. Azért, mert Te képtelen vagy ezt kezelni, és ezen segíteni, nem a kutya a hibás, nagy valószínűséggel a saját viselkedésed. Nem a kutyában kellene keresni ilyenkor a hibát.

2. Ekkora hülyeséget, hogy a kutya "utál" minden kutyát? :DDD Igen, a kutya reggel úgy kel fel, hogy "Nem szeretem a kutyákat, ma nekimegyek mindegyiknek"...ez semmi más, mint a gazda kudarca.

3. És ezek mellé ráadásul 2 kutyád van. 2 kutya már falka, sokkal nehezebb velük bánni, és mégis bevállaltad, holott látszik, hogy nem kellett volna.

2 pitbullt is tartanak a szomszédomba, ráadásul normális kerítés nélkül. Nem egyszer fordult már elő, hogy én hívtam fel telefonon a gazdáját, hogy jöjjön és kösse meg vagy zárja be őket mert szabadon vannak. Ezek közül az egyiket( a kant) valamikor harcolni is hordták, mert tele van a nyaka hegekkel amit más kutyáktól szerzett.

Már az előző megnyilvánulásodból is látszik, hogy neked a pitbull valamiféle "ősellenség". 2 napja egy rottweilerel, tegnap este meg valami génkezelt német juhásszal futottunk össze (ekkorát én még nem láttam...akkora volt, mint egy póni... :D ). És? Mindig lesznek kutyák. Amíg a Tied meg van nevelve, és nem "felhívás a keringőre" üzemmódban van, a másik kutya is könnyen kezelhető, bár a két kutya már ott is falka. Ha meg attól félsz, hogy kint vannak-e, akkor venni kell a fáradságot, és előbb megnézni.

De az, ahogy a pitbullokról beszélsz, megint azt támasztja alá, hogy lövésed nincs a kutyákhoz. Nem pitbull, hanem KUTYA. Ennyi.

Lehet rosszul értelmezem, de azok alapján szűrted le, hogy harcoltatták a kutyák, hogy van egy pár kutya által okozott seb a nyakán? Ugye nem? Remélem félre értettem...

3: Külterületen lakom. mellettünk 10 méterre hatalmas akácerdő, műveletlen telkek méteres dudvával igazi kullancsparadicsom. Hiába veszem nekik a spot-ont(sajnos nyakörv nem jöhet szóba mivel azt mikor játszanak kiszakítanák egymás nyakából) előfordult már így is, nem is egyszer, hogy kullancs volt bennük. A kan már 2x volt beteg kullancs miatt, ráadásul másodjára annyira, hogy azt hittem meg se marad.

Tehát körbe a telek körül mindenhol "kullancserdő" van, de nálatok a kerten belül tuti a biztonság, hiszen a kullancsok meg vannak nevelve, nem jönnek be a telekhatáron belülre, és sem az állatok (macska, nyest, sün) nem hordják be a telekre őket? Ezt ugye Te sem gondolod komolyan?

De ha még el is fogadom, hogy valahogy sikerült rávenned a kullancsokat, hogy tartsák tiszteletben a kerteteket, akkor sem hiszem el, hogy nem lehet megoldani.

Kertes házba lakunk. Van egy kb 40X200 m-es telkünk ebből kb 20x20 méter az udvar a többi kert, ahol naponta minimum 1,5 órát labdázunk, emellett egész álló nap az udvaron szaladgálnak és egymással játszanak, így ne akarja nekem azt senki se megmondani hogy nem mozognak eleget!

Nem a mozgásról van szó, hanem a sétáról. A mozgás az egyrészről a mozgás fizikai hatása, amire a kutyának fizikailag szüksége van, másrészről a pszichológiai, a gazdával való együtt séta, és nem utolsó sorban a folyamatos ingerek, amik a séta alatt érik. Az, hogy a kutyád ilyen neveletlen (mert az!), hogy nem hallgat rád, és nem tudtok normálisan sétálni, hiszen minden kutyának nekimegy, bőven betudható annak, hogy nem sétáltok együtt. A séta alatt Te vagy a vezető, és a kutya megtanulja tisztelni ezt.

A környezetük nemes egyszerűséggel ingerszegény. Gondolom, ha holnaptól bezárnálak a saját telkedre, kapnál enni, inni, Te sem vágynál semmi egyébre. Hiszen mozogni tudsz, szaladgálhatsz kőrbe, kőrbe...nem találkoznak kutyákkal, nem találkoznak idegen helyekkel. Ez két olyan dolog, ami szöges ellentétben áll a kutya természetével.

És még így végezetül erre reagálva:

Az meg, hogy való-e nekem kutya kérlek ne te döntsd már el!

Ennek a kutyának a gazdája is pont ezt mondta:

Attól, hogy:
- Te jó gazdának gondolod magad
- Nem tartod láncon a kutyát
- Adsz neki enni/inni
- Nem bánod
- Foglalkozol vele

Nem leszel jó gazda.Lehetsz olyan ember, aki szereti a kutyákat, az állatokat, lehet nagyon tisztességes jó ember, de nem feltétlen egy kutya megfelelő gazdája. Ugyanis, ha az lennél, akkor nem kifogásokat keresnél, hogy miért nem, hanem azt tartanád fontosnak, hogy hogy lehet megoldani a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy gondolom:

... Te is láttad, hogy nem normális a kutyád viselkedése, mégis két kutyát tartasz, és elfogadod, hogy nem normális a viselkedése.

... a pitbullok nem a Te kutyáddal együtt érkeztek. Amennyiben előtte, akkor pont nem érdekeltek, hogy ott vannak, most meg hirtelen indokok lettek arra, hogy miért nem lehet sétáltatni, holott ez előre tudhattad volna. Ha meg a Te kutyáid után, akkor gondolom mielőtt oda költöztek volna, Ti naponta 3 alkalommal sétáltatok, és minden rendben ment, csak azok a fránya szomszéd kutyák...

... amikor kutyát vettél, akkor is külterületen laktál, tehát ez nem változott, mégis kutyát vettél. Most meg indok, hogy miért nem sétáltok. Ezt már akkor is tudtad, hogy itt fognak élni.

Ezek mind azok a dolgok, amiknek nem most kellene indoknak lenniük, hanem mielőtt a kutyatartás mellett döntöttél, akkor kellett volna ellenérvként feljönniük. Ezek nem kizáró okok, hogy kutyát tarts, de csak akkor, ha tudod őket kezelni. Te viszont láthatóan nem akarod (nem nem tudod, mert lehet tudnád).

Az, hogy szereted a kutyá(i)dat - mert az látszik - az csak neked elég, neki ennél egy kicsit több kell.

Most nem hadjáratot szeretnék indítani ellened, ne vedd személyes támadásnak. Ez egy vélemény.

(#12613) Lauda válasza TazLeacher (#12612) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon jol osszeszedted! :R

(#12614) kenwood3 válasza TazLeacher (#12612) üzenetére


kenwood3
őstag

Addig semmi baja nem volt más kutyákkal míg azok nem jártak a kerítéshez kötekedni az enyémekkel.

Kb 1 éves korukig hordtam őket sétálni kb hetente 2x(még tanácsot is kértem a pórázos sétáltatáshoz itt), sőt télen mikor nincs növényzet minden nap az erdőket és a határokat jártuk

A szomszéd kutyái, aki nem mellesleg állatkínzó(ezt is többször leírtam már itt) később kerültek ide, és igen én abból ítéltem meg, hogy harcoltatták , hogy láttam a rengeteg heget a nyakán illetve rá is kérdeztem, és a gazdája is mondta, hogy akitől szerezte az harcoltatta. Láttam mikor elkapta a kölyök foxit akit addig el nem engedett míg az ki nem múlt. Láttam mikor a szuka németjuhász kutyájának elkapta a combját és alig tudták leszedni róla .
Valahogy úgy érzem a látottak után, hogy nincsen az enyém vele 1 súlycsoportba

Mint írtam 2x volt beteg kullancs miatt, mind a 2x 1 éves kora előtt. Érdekes módon amióta nem hordom őket az utcára nincs bennük kullancs. Az idén egyetlen 1 volt bennük az is a kanba

A képen linkelt kutyát meg ne hasonlítsd hozzám !

Nem keresek kifogásokat a miértre, mert ez nem kifogások, hanem ezek tények.

És igen, nagyon szeretem az állatokat főleg a kutyáimat és köszönik szépen, ők is nagyon szeretnek engem.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#12615) TazLeacher válasza kenwood3 (#12614) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Addig semmi baja nem volt más kutyákkal míg azok nem jártak a kerítéshez kötekedni az enyémekkel.

Szerinted amikor végigsétálok a kertvárosi övezetben egy kutya sem jön "kötekedni" a kerítéshez? Szerinted a mi szomszédunkban nincs kutya? A kutyám olyan magasról sz@rik rá, hogy csak na. 3 hete(!), amikor hozzám került, még próbálkozott. Kb. 1 hetembe telt leszoktatni, hogy a kerítésnél örjöngő kutyákhoz NEM MEGYÜNK ODA. 3 hét után póráz nélkül sétálunk, a kerítés közelébe sem megy, és a szomszédunkban örjöngő kuvasz párra is tojik. És ez nem azért van, mert én akkora király vagyok, csak kielégítem a szükségleteit, és így nem lesz benne feszkó.

Kb 1 éves korukig hordtam őket sétálni kb hetente 2x(még tanácsot is kértem a pórázos sétáltatáshoz itt), sőt télen mikor nincs növényzet minden nap az erdőket és a határokat jártuk

Szintén kertes-házas kutya tartó vagyok. Napi 2 x 40 perc séta (reggel-este), és napi 2 x 5-10 perc "egészségügyi séta". Nálunk nincs a kertbe pisi-kaki. A kert a "lakás része", a kutya tiszteli. Ehhez képest a heti két séta az vicc. Az nem séta, maximum kis kikapcsolódás a rendszeresség teljes hiánya nélkül. Semmi szabály, semmi más. Az a kifejezés, hogy "hordtam őket sétálni", kicsit túlzás.Inkább a "volt olyan, hogy kimentünk néha" helyesebb.

Megint mondom, 3 hete van nálam a kutya. Olyan helyről hoztam, ahol szintén bent tartották a kertben, séta nuku, oda pisi-kaki. A második hét óta nincs igénye, hogy itt végezze a dolgát.

Továbbra is úgy gondolom, hogy komoly előítéleteid vannak a FAJTÁVAL szemben. A Te hozzáállásod továbbra is komolyan befolyásolja a kutyád viselkedését.

Láttam mikor a szuka németjuhász kutyájának elkapta a combját és alig tudták leszedni róla .

Az előző kutyámnak a hátsó lábát így kapta el egy spániel. Én feszítettem le róla a száját, ami miatt egyből elkapta a kézfejem. A mai napig megvan a helye. Ezek után mondjam azt, egy "ilyen kutyát" - mint ahogy Te nyilatkozol a pitekről - hogy lehet szájkosár nélkül sétáltatni? Vicces lenne, mert az enyém is spániel volt...

Röviden tömören a pitbull kérdésre meg két javaslatom van, mindenféle vicc, meg megbotránkozás nélkül. Elektromos ösztöke/sokkoló. Nem arra, hogy bántsd a szomszéd kutyát, hanem arra, hogy ha baj van, meg tudd védeni a sajátodat. Lehet nem kell több, elég lesz az, hogy ezzel neked önbizalmad lesz.

Mellesleg a kutyáid ki vannak ivartalanítva?

Mint írtam 2x volt beteg kullancs miatt, mind a 2x 1 éves kora előtt. Érdekes módon amióta nem hordom őket az utcára nincs bennük kullancs. Az idén egyetlen 1 volt bennük az is a kanba.

Az idén egyetlen 1 volt bennük az is a kanba

Értem. Tehát az, hogy a kan idén nem lett beteg ettől a kullancstól, az semmi több, mint szerencse kérdése. Tehát akkor a következtetésed: a kerten kívüli kullancsoktól a kutya beteg lesz, a kerten belüliektől nem. Logikus.

A képen linkelt kutyát meg ne hasonlítsd hozzám !

Nem a kutyát hasonlítottam hozzád, hanem a gazdájának a véleményét saját magáról. Mindenki azt hiszi magáról, hogy mekkora király gazdi (én is), amivel nincs is gond. De ha legalább valaki rámutat arra, hogy mik a hibák és a gondok, akkor nem "védekezni" kell, hanem elgondolkodni. Ha meg nem megy, és továbbra is úgy gondolod, hogy "nehogymá' más mondja meg, hogy hogy tartom a kutyámat", akkor pont olyan vagy, mint azok, akik a képen látható kutyát tartották. Semmi nem fontos (még a kutya igényei sem!), csak a Te véleményed.

Nem keresek kifogásokat a miértre, mert ez nem kifogások, hanem ezek tények.

Ahogy az is, amikor azt mondtam a suliban, hogy nem volt időm tanulni...

És igen, nagyon szeretem az állatokat főleg a kutyáimat és köszönik szépen, ők is nagyon szeretnek engem.

Ezt senki nem vitatta. A kettőtök/hármotok kapcsolatából nem is a szeret, hanem a tisztelet hiányzik. Az a baj, hogy ebből a mondatodból látszik, hogy semmit nem fogtál fel az előző hsz-emből. A szeretet =/= tisztelet.

[ Szerkesztve ]

(#12616) kenwood3 válasza TazLeacher (#12615) üzenetére


kenwood3
őstag

ne haragudj, de nem erdekel amit irsz es a temat lezartnak tekintem es tovabbiakban nem kivanok valaszolni a kotekedeseidre.

Mi az az ekezet dragasag??

(#12617) TazLeacher válasza kenwood3 (#12616) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy felelős állattartót hallhattunk. :R

(#12618) Varoz válasza TazLeacher (#12612) üzenetére


Varoz
őstag

Már meg ne haragudj, de r.hadtul nincs igazad. :N
Olyanba kötsz bele, akit egyáltalán nem ismersz. Alkottál egy hamis képet róla és kész.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12619) fero02 válasza mexicanraven (#12600) üzenetére


fero02
veterán

Ez pont olyan, mint a KRESZ-ben a bizalmi elv. Mégis vannak balesetek. :(

(#12620) TazLeacher válasza Varoz (#12618) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet. Ahogy véleményed neked is, nekem is. Te így látod, én meg máshogy. A képet nem én alkottam, a képet ő alkotta, én csak véleményt formáltam róla.

A kép ott készen volt, amikor valaki nem képes a saját kutyáját megnevelni, és többek között ezért sem viszi utcára. Ilyen esetekben tengerimalacot javasolnék. Azt nem kell sétálni vinni.

Kérdezhetek? Te mennyit sétáltatod a kutyádat?

(#12621) Varoz válasza TazLeacher (#12620) üzenetére


Varoz
őstag

Komolyan, ez legyen mindenkinek a legnagyobb bűne, hogy nem jár tárasaságba a kutyája. Egy kutyatartóval se lenne gond.

Én elég sűrűn sétáltattam amíg otthon voltam. Most apám sétáltatja rendszeresen.
De ettől függetlenül sem értek veled egyet. Simán meglehet a mozgásuk a kutyáknak enélkül is.

Persze azt tudom, hogy ebben a topikban az is bűn ha egy kutya házikoszton él.


Lauda

Ja és azért szebb, meg egészségesebb az enyém, mitn a tápon nevelt gizda társai. ;)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12622) Lauda válasza Varoz (#12621) üzenetére


Lauda
félisten

Nem bun, csak nem jo a kutyanak. A kutya nem ember. ;)

szerk: a kettonek nincs koze egymashoz. Nem a taptol gizda. Mondjuk azt megneznem, hogy ket egyforma gennel rendelkezo kutya milyen lenne egy jo taptol es a hazikoszttol. Szerintem meglepodnel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12623) fero02 válasza Varoz (#12621) üzenetére


fero02
veterán

"De ettől függetlenül sem értek veled egyet. Simán meglehet a mozgásuk a kutyáknak enélkül is."

Pár hsz-al korábban is le lett írva. Nem a megtett km-ek száma a fontos, hanem a kutya részéről a megfelelő szocializáslódás hiánya, a gazda részéről pedig a jó helyzetfelismerő képesség és a megfelelő kezelés hiánya.

(#12624) TazLeacher válasza Varoz (#12621) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Komolyan, ez legyen mindenkinek a legnagyobb bűne, hogy nem jár tárasaságba a kutyája. Egy kutyatartóval se lenne gond.

Visszakérdeznék? Miért van az, hogy rendszerint azok küzdenek a kutyájuk viselkedési problémáival, akik lényegében mindig "okosabbak", és majd ők megmondják, hogy mi a jó a kutyának, meg nem kell a séta, meg nem kell ez, meg nem kell az?

Én elég sűrűn sétáltattam amíg otthon voltam. Most apám sétáltatja rendszeresen.

Ha nem hiszel benne, akkor miért csinálod? Ha szerinted mindene megvan, akkor fölösleges...vagy mégis hiszel benne.

Simán meglehet a mozgásuk a kutyáknak enélkül is.

Leírtam (a következő hsz-ben), hogy nem feltétlen a mozgás hiánya a gond. Amennyiben csak erről szólna a dolog, akkor egy 40 nm-es panelban tartott nápolyi mastiff-ot le se kellene vinni sétára, csak venni kell egy futópadot, és az erkélyen alomba végezhetné a dolgát...

Persze azt tudom, hogy ebben a topikban az is bűn ha egy kutya házikoszton él.

Szerintem nem bűn, de nem az elérhető legjobb.

(#12625) Varoz válasza TazLeacher (#12624) üzenetére


Varoz
őstag

Nem azt írtam, hogy nem hiszek benne. Meg, hogy nem kell a kutyának. De ezért leg.gatni a másikat?
Amiket leírt, abba az utcába én se vinném a kutyámat mellesleg. és nem azért mert nincs szocializálva. Ha szólok akkor ott marad ezzel nicns gond. De ha nekem, meg neki rontanak azok a kutyák csak felesleges dolgok történnek maiket el lehet kerülni azzal, hogy nem is megyek oda.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12626) TazLeacher válasza Varoz (#12625) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem leugattam (szerintem ezt akartad írni, csak félre ütötted...), hanem rávilágítottam a hibákra, amin lehetne segíteni. Ha durva vagyok akkor azt mondom, hogy sz@rok a lelki világára, amikor ő is sz@rik a kutyáéra...ő majd csak feldolgozza valahogy, és talán egyszer felnyílik a szeme valami csoda folytán. Egyéb esetben a kutya továbbra is "kielégítetlen" marad. Ha választani kell, hogy a pici sérülékeny lelkét bántsam meg, de egy parányi esély is van rá, hogy elgondolkodik azon, amit leírtam, és a között, hogy hagyom a francba szó nélkül, és minden így marad, akkor elviselem azt a terhet, hogy megsértem az önérzetét.

Mellesleg - akármilyen témában - nem kellemes azt hallani senkitől, hogy sz@rul csinálod, amit csinálsz. De van egy pár olyan dolog a világon, aminél az eredmények igazolnak. Ilyen a gyerek- és a kutyanevelés. Gondolhatsz magadról akármit, az eredmények fogják megmutatni azt, hogy valójában milyen szülő és gazda voltál. Márpedig egy viselkedészavaros, más kutyákkal folyamatosan agresszív, sétáltathatatlan kutya elárulja a gazda minőségét.

(#12627) Varoz válasza TazLeacher (#12626) üzenetére


Varoz
őstag

De van egy pár olyan dolog a világon, aminél az eredmények igazolnak. Ilyen a gyerek- és a kutyanevelés. Gondolhatsz magadról akármit, az eredmények fogják megmutatni azt, hogy valójában milyen szülő és gazda voltál.
Ezzel egyetértek. Pont ezért nem ítélem meg addig, amíg nem látom személyesen a kutyáit.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12628) TazLeacher válasza Varoz (#12627) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ő írta le, hogy a kutyája kezelhetetlen, minden kutyát utál ( :W ), és agresszív velük. Hinni azért hiszek neki...

(#12629) Varoz válasza TazLeacher (#12628) üzenetére


Varoz
őstag

Én magam ahhoz tartom, hogy szeretném élőben megítélni a dolgokat. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12630) TazLeacher válasza Silencer83 (#12583) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tőled viszont szerettem volna kérdezni. Az egyik képen úgy néz ki, mintha a kutyádnak kicsit felfelé "görbülne" az orr vonala. Többször láttam (képről) ilyen piteket. Ez valami "alfaj", vagy épp csak ilyen formájú? (Esetleg csak a kép csal?). Én élőben még nem láttam ilyet...

Illetve lehet hülye kérdés, de olvastam a "game pit" kifejezést itt...ez konkrétan mit jelent?

(#12631) canniball válasza mexicanraven (#12555) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem a lábazatra kell, mert azt előszeretettel használja vizeldeként; ez pediglen egyrészt esztétikailag sem pozitív másrészt az sem szerencsés helyzet hogy a pinceablak is pont szintben van. Vettem egyet, meglátjuk nálunk mennyire lesz hatásos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12632) Varoz válasza canniball (#12631) üzenetére


Varoz
őstag

másrészt az sem szerencsés helyzet hogy a pinceablak is pont szintben van. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12633) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mint a mieink :D : [link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12634) Varoz válasza Tothgera30 (#12633) üzenetére


Varoz
őstag

Az enyém fordítva csinálja. Ott a mi macskáinon kívül másiknak nincs hely. ;] :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12635) Lauda válasza Tothgera30 (#12633) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#12636) Varoz válasza Lauda (#12635) üzenetére


Varoz
őstag

Ez is vótmá. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12637) Tothgera30 válasza Varoz (#12634) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nálunk vegyes, a macska idősebb, tehát ő a főnök, de a kutya testi fölényben van. Tehát hol a macsek támad, hol pedig a kutya játszik vele, persze itt játékról van szó, mikor a cica ad a kis mancsával egy pofot a kutyának, és a kutya azt ugyan úgy szeretné viszonozni, az már nem olyan vicces a macska részére, így megunja és lelép, vagy legalábbis próbálkozik.

#12635 Lauda: Jólvanna :P .

ui.: Fenti témához hozzászólva, Alvin sem szereti az idegen kutyákat, minél nagyobb, annál jobban megugatja, főleg ha valami telekörző harci ebről van szó. Hogy lehetne erről leszoktatni? Bár már haladunk, mert ma jól eljátszott egy vizslával. Persze sétáltatva van rendesen, inger egyre több éri, szóval remélem jó úton haladunk.

Szegényke... :R

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12638) Lauda válasza Varoz (#12636) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

Tothgera30 :B

(#12639) modd3r


modd3r
őstag

Kisbabánk.... :D

(#12640) Varoz válasza Tothgera30 (#12637) üzenetére


Varoz
őstag

Itt Hunor a főnök. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12641) canniball válasza modd3r (#12639) üzenetére


canniball
nagyúr

Kíváncsivá tettél: kérhetünk rólatok szülőkről is egy képet? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12642) TazLeacher válasza canniball (#12641) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:DDD

(#12643) mexicanraven válasza Lauda (#12622) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Lehet Te is meglepődnél!:)
Kötekedés részemről kizárva, de ez a táplálás dolog is két oldalú.
Egyoldalúan, csak táppal etetve szerintem nem teszünk jót egy kutyának sem.
Az enyém régebben kapott tápot, eleinte csak azt, de a környék egyik legjobb állatorvosával egyeztetve kialakítottunk egy olyan fajta étrendet, ami árban és beltartalomban is remek.
Főzni is kell az ebnek és mindenki jól jár. Az enyém kap házi kosztot is, de minden napra jut neki külön főzött étel (mindenféle belsőség, rizzsel, tésztával, mikor hogy) és piszok vállas, jó az emésztése, és a szőre is gyönyörű.

when the sun shines, we'll shine together

(#12644) modd3r válasza canniball (#12641) üzenetére


modd3r
őstag

:DD

(#12645) TazLeacher válasza mexicanraven (#12643) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha neki főzöl, annál jobb nincs. Lehet akármilyen kutyatáp, vagy akármi, ha a kutyádnak megfelelő kaját külön neki főzöl, az messze a legjobb, sokkal-sokkal jobb, mint a legdrágább tápok. De ugye a házikoszt az rendszerint nem ezt jelenti...

(#12646) Lauda válasza mexicanraven (#12643) üzenetére


Lauda
félisten

Ja hat a szerintem az tudod mi? Szerintem a diesel jobb, mas szerint meg a benzines. Szerintem a dreher a jobb, mas szerint meg a soproni es igy tovabb. :) Eltekintve az egyeni gondolkodasmenettol, aminek semmi koze legtobbszor a valosaghoz, a kutya meg mindig nem ember es ha egyetlen etelt eszik egesz eleteben, az sem zavarja es tokeletesen megfelel neki. Az a fontos, hogy legyen meg benne minden, amire szuksege van. A minden maradekot odaadok neki, pontosan az, amit nem szabadna csinalni. Persze en is fozok neki neha csirkefejet es rizst, amugy tapot kap. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12647) mexicanraven válasza Lauda (#12646) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

jer1cho: Mi is így vagyunk vele, igaz nem magunktól találtuk ki, a szakember az csak szakember, nem is akármilyen, de én magam is látom az eredményét, a kutyám gyönyörűen fejlődik, és meglátszik a környékbeli amstaffekhez hasonlítva, hogy ő nem 200ft-os kutyaszalámit és csirkefarhátat kap állandóan.

Lauda: Én nem láttam a kommentemben egy darab szerintemet sem!:)
Mikor elmentünk a már említett dokihoz, megkérdeztük a véleményét a táplálásról, én annyit mondtam, hogy pont most vettem Royal Canint és megnézzük, hogy jó-e. (kilója 1xxx forintra jött ki kb)
Erre tudod mit mondott ő?
A Royal Canin a tápok Ferrarija, de ha azt az ezrest odaadtam volna anyukámnak, akkor én is és a kutya is jobban jár. Veszünk belőle 2 kiló májat és egy kiló tésztát, ami beltartalomra nagyon jó, hús ugyebár és ilyen mértékben azt egy táp sem tartalmazza. (30-40% tészta és 50-60% hús egy étkezés folyamán)
És őt nem szponzorálja senki, nem kap pénzt azért, hogy reklámozzon, egy beszélgetés folyamán szó szerint ezt mondta: "én nem a pénzre megyek".
És a házi koszt alatt én sem a mindenféle "moslékra" gondolok.

Tényleg te miből tudod pontosan ténylegesen mit tartalmaz az a táp? Nem arról van szó, hogy mi van rá írva, hanem, hogy mit tartalmaz valójában?

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#12648) Varoz válasza mexicanraven (#12647) üzenetére


Varoz
őstag

És a házi koszt alatt én sem a mindenféle "moslékra" gondolok.
Itt a lényeg.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12649) Lauda válasza mexicanraven (#12647) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor at kene olvasni meg parszor.

Egyebkent nezd meg mennyibe kerul egy kilo maj, egy kilo teszta, azokbol mennyit kell nekik adni....azt se tudod mennyi a neki valo adag. Azoknak tudod az asvanyianyag, a feherje, a vitamin, kaloria esatobbi tartalmat? Azt se tudod mit etetsz vele konkretan. Egy normalisabb tapbol fel kilo eleg egy nagytestunek, ami kb 300 forint/nap es tudod mit kap, emellett minden bent van, amire szuksege lehet az ebnek. ;)

A tudom-e, hogy azt tartalmazza reszre inkabb nem valaszolok, annyira ertelmetlen kerdesnek tartom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12650) mexicanraven válasza Lauda (#12649) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mert szerinted az normális táp aminek kilója 600ft? :D (én mondjuk egy olyan táppal viszonyítottam össze aminek kilója 1000ft vagy afeletti)
És ahhoz számold hozzá, hogy hány ember/cég haszna van még benne?
Tényleg értelmetlen vita!:)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.