Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Úgy néz ki hogy egy kicsit megnyugodtam, Alvin rendbe fog jönni, holnap még ránéz a doki, de biztatott hogy már csak egy hétig adjuk neki a gyógyszereket és helyre jön. Természetesen a branült már kiszedte, tehát nagy baj már nem lehet, vagyis úgy érzem. Már evett a kezemből, most délben is szépen eszegetett, persze még nem mindent amit eddig, de legalább megkóstolja és nem jön ki belőle. Tehát ha minden jól megy akkor hamarosan újra erőre kap és reszkethetnek a cipők.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12252) Lompos48 válasza Tothgera30 (#12251) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lesz ott kajálás nemsokára! :C

(#12253) Tothgera30 válasza Lompos48 (#12252) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jah, reméljük.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12254) Daffni2 válasza Tothgera30 (#12251) üzenetére


Daffni2
addikt

:C :C Na jól van, most már a nehezén túl van.

"Aki ad,az nyer"

(#12255) Tothgera30 válasza Daffni2 (#12254) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem, mert ilyenkor van mindig valami gebasz :U . Már mindenki szurkol a kutyusnak, haverok, rokonok, ismerősök, fater főnöke, stb. :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12256) Lompos48 válasza Tothgera30 (#12255) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Határokon innen és túl! :K

(#12257) Tothgera30 válasza Lompos48 (#12256) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:DDD :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12258) beci válasza mexicanraven (#12250) üzenetére


beci
őstag

Szépen cseperedik.
Tojásért könyörög,vagy sonkáért?:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#12259) mexicanraven válasza beci (#12258) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszönjük! :R
Itt csak szépen hallgat az ül parancsra, de ez már túl jól megy neki, lassan betanítom más dolgokra is! :D
Mellesleg kapott persze sonkát is, de a főtt tojás is nagyon ott volt a szeren, egyszerre bekapta amikor odaadtam neki! :C

when the sun shines, we'll shine together

(#12260) bubi92


bubi92
őstag

ha két különböző fajtájú kutyától születik egy pici, akkor van valami szabályszerűség rá, hogy anyától örökli x tulajdonságát pl. méretet, apától színt? vagy ez abszolút kiszámítatlan dolog?

(#12261) Idiofil válasza bubi92 (#12260) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Mindent a gének határoznak meg, így ha apa/anya és felmenők génjeit nem tudjuk, akkor bármi kisülhet belőle...
szvsz

"Those who want respect, give respect"

(#12262) opeter87 válasza Tothgera30 (#12251) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez nagyon jó hír :C

(#12263) Tothgera30 válasza opeter87 (#12262) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem is :K . Már kezd rosszalkodni :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12264) opeter87 válasza Tothgera30 (#12263) üzenetére


opeter87
senior tag

"Már kezd rosszalkodni"

Ennek most örülni kell, jön vissza az életkedve :)
Nagyon örülök neki, mert akár mennyit is rosszalkodik egy kutya (pláne mikor kicsi), óriási örömet és rengetek szeretet tud adni.

(#12265) Tothgera30 válasza opeter87 (#12264) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Örülök is... látszik a smiley-n.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12266) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

A kutyám kezd egyre büdibb lenni, kéne már egy fürdetés,Ti milyen sampont ajánlotok? :C

when the sun shines, we'll shine together

(#12267) Varoz válasza mexicanraven (#12266) üzenetére


Varoz
őstag

Head & Shoulders vagy Perwoll. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12268) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Segítségeteket kérem!

Kutyánk az elmúlt 2-3 napban kicsit furán viselkedik, feltűnt hogy állandóan lent hordja a farkát, ami nála elég ritka dolog, majd simogatáskor a hátsó feléhez érve ugatva/vonyítva egyet odébb ment, egyszerűen nem hagyja, hogy a far részéhez, farkához érjünk. Korábban semmi hasonlót nem csinált, nem vonyított ilyenekért. Semmi atrocitás nem érte a kutyát, külső sérülés sem látszik rajta (udvaron belül nem is érhette semmi), ülni és feküdni letud, szóval ötletem sincs. Egyetlen dolog jutott az eszünkbe, hogy valami olyan kaját adhattunk neki, ami megfogta a hasát, száraz kutyaeledelt amit eddig elfalatozgatott most nem igazán szereti. Sajnos napközben nem tudjuk itthon felügyelni, hogy végzi-e a dolgát vagy sem, minden esetre étrendjén változtattunk. Szerintetek mi lehet a gond? Viselkedésén semmi más változás nem vehető észre, eszik, iszik, "üdvözöl" ha hazaérünk stb. Sétálni nyugodtan elvihetem?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12269) Daffni2 válasza mexicanraven (#12266) üzenetére


Daffni2
addikt

Ennél ne add alább:HYDRA-PEARLS sampon

"Aki ad,az nyer"

(#12270) opeter87 válasza mexicanraven (#12266) üzenetére


opeter87
senior tag

Esővíz :DDD
Vagy esetleg kutya kozmetika :)

(#12271) Daffni2 válasza haromegesz14 (#12268) üzenetére


Daffni2
addikt

A legbiztosabb tipp: állatorvos

Gyanítható, hogy a "bűzmirigye" be van gyulladva.

A bűzmirigyek kinyomásának módja és fontossága kutyában

"Aki ad,az nyer"

(#12272) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Nem akarok senkit sem egymásnak feszíteni, de valakinek van véleménye a Bayer új cuccáról, a Foresto-ról? Állítólag 8 hónapos védelem, nincs szag és teljesen vízálló.

"Those who want respect, give respect"

(#12273) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok kutyasok!

Azt szeretnem kerdezni, hogy teszta altalaban hol kaphato olcson?
Vagyis pontositva az erdekelne, hogy valami takarmanyozasra szant teszta letezik-e? Vagy buta a felteves?
Mert hath Vinny belszervekkel fozve kap tesztat legalabb napi egyszer es gondoltam ha van vmilyen anyagilag takarekosabb megoldas akkor az erdekelne!

Elore is koszonom!:R

when the sun shines, we'll shine together

(#12274) Idiofil válasza mexicanraven (#12273) üzenetére


Idiofil
aktív tag

A kifejezetten 100HUF/kilós "kutya tészta" semmi. Liszt meg színező. Keress Smack tésztát. Ez uaz, amit a zacskós kínai levesekbe raknak, csak formahibás (tört). Nem kell főzni, csak forrázni, könnyebben emészthető. De ennyiért már lehet venni tört szemű rizset. Azt főzni kell, bár beltartalomra jobb, állítólag lassan kezd kiszorulni a gyártók fejlesztéseiből, mert pont azért, mert nagyon gyorsan szívódik, hirtelen megdobja a szénhidrátfelvételt, ami nem feltétlenül tesz jót. Amúgy szerintem vagy rizs, vagy smack tészta. Rizs ~200/kg (amit én vettem, bár ez étkezési rizs, nem tört) a tört ~150HUF, a smack tészta meg ~250-270 HUF.

"Those who want respect, give respect"

(#12275) mexicanraven válasza Idiofil (#12274) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszönöm, ez roppant kielégítő válasz volt!
Még egy kérdés ha nem gond! Gabonapehely adható nekik, persze nem magában? (olvastam erről) Ha igen, főzve?

when the sun shines, we'll shine together

(#12276) Idiofil válasza mexicanraven (#12275) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Gabonapehely tejjel?
Hát az is egy megoldás lehet. Ezek az extrudált cuccok aránylag könnyebben emészthetőek, de mégis csak gabona...Télen jól jön, mert hízlal. Ha melegebb az idő, egyre kevesebb arányban kell terhelni a kutyus szervezetét ilyennek. Én is csökkentettem a tészta részarányát. Jön a tavasz, jönnek a zöldségek, inkább azzal próbálom kiegészíteni az étrendet.

"Those who want respect, give respect"

(#12277) mexicanraven válasza Idiofil (#12276) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tejet nem adnék neki, talán itt is olvastam, hogy egy kortól kezdve nem emésztik megfelelően, de kis adalékként én is keresem a megoldásokat!
Szívesen veszem a többi kutyatulaj tapasztalatait! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#12278) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Tejet a természetben egyik emlős sem issza felnőtt korában, így nagyon sok egyed nem szokott hozzá a tejcukor lebontásához, savanytja a környezetet, rossz helyen bontódik le a tejcukor, gáz termelődik, és már meg is hajtotta az egyént. Így nem ajánlott :)

"Those who want respect, give respect"

(#12279) canniball válasza Idiofil (#12278) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyed függő, az enyémnek soha semmi baja nem volt tőle, sőt: egyenesen imádja . :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12280) Idiofil válasza canniball (#12279) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Persze, ez teljesen egyedfüggő, ahogy embereknél is. Az én szervezetem annyira nem bírja a tejet, hogy azt el sem lehet mondani, de a család többi tagja meg bögreszámra issza úgy, hogy semmi baja.
Én inkább úgy vagyok vele, hogy nem adom, max néha kefirt.

"Those who want respect, give respect"

(#12281) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Volt ma Alvin sétálni, természetesen pórázon, nagyon jól érezte magát, de mire hazaértünk, el is fáradt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12282) canniball válasza Tothgera30 (#12281) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy elfáradt az ilyen nagy betegség után természetes; de legalább úgy tűnik már jó úton jártok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12283) Tothgera30 válasza canniball (#12282) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már azért úgy néz ki hogy hellyel-közel rendbe jött. Rosszalkodik, papucsokat lop ha teheti, és mindenhol ott van ahol nem kellene neki, szóval mondhatjuk hogy olyan mint a betegsége előtt. Persze lehet még kell egy kis idő hogy teljesen regenerálódjon, de azét ma tényleg nagy volt a séta (4.5 km), és egy 4 hónapos kutyus bizony elfárad, ez természetes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12284) Lompos48 válasza Idiofil (#12276) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet tejjel, ha szereti, de nem sokat. A legjobb - ha tej kerül szóba a dokinál, mindig ezt ajánlja - az aludttej. Azzal is lehet keverni.

(#12285) Lauda


Lauda
félisten

Friss kepek a dogrol:

:DD

Kapott uj scalibort a napokban, eddig meg nem talalkoztam kullancsokkal szerencsere. :)

(#12286) Lompos48 válasza Lauda (#12285) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szép kutty! :K És látom elfoglalja magát a díszletekkel. :D

(#12287) Lauda válasza Lompos48 (#12286) üzenetére


Lauda
félisten

Koszke! :B A szekrenyt nem O ragta szet, erdekes modon a kornyezetet nem rombolja, csak a jatekait ragcsalja, cipelgeti. :)

[ Szerkesztve ]

(#12288) Tothgera30 válasza Lauda (#12285) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:DD Szépecske, bár kicsit nagy :Y . De ha belegondolok hogy Alvin is kb. ekkora lesz... :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12289) lacos001 válasza Lauda (#12285) üzenetére


lacos001
senior tag

Szokásos képek az öregről !! :K

Imitálom az alvást...,hogy hagyjál már békén k*cs*g...de a cerkám hegye a tiéd ! :DDD

(#12290) Lauda


Lauda
félisten

Tothgera30, lacos001

Koszonjuk szepen! :B Tenyleg jo nagy kutya es eros, izmos. :D Alvas imitalas nala alap, ahogy a faxkinyomas is. ;]

(#12291) Lauda


Lauda
félisten

[link] Bexaras a kis rohadek. :C :DDD

(#12292) opeter87 válasza Lauda (#12285) üzenetére


opeter87
senior tag

Nagyon szép :C

(#12293) Lauda válasza opeter87 (#12292) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, tovabbitom a nagyfonoknek! :R ;)

(#12294) Lauda


Lauda
félisten

Ronesz kapott egy kis ragnivalot:

:DDD ;]

(#12295) sp@rtan válasza Lauda (#12294) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Na ezzel már elszórakozhatott egy ideig. ;]
Amúgy még régebben írtam, hogy Szurok előállt egy ismeretlen eredetű csonttal. Na, már elég rég, de kiderült honnan van. Szomszéd kutya kerítés tövében elásta, ez a másik okos meg kiásta. :DDD

(#12296) Lauda válasza sp@rtan (#12295) üzenetére


Lauda
félisten

Hajajj. Most cincalja azt a nagyobbik veget, total ra van kattanva. ;] Ugyes akkor a dog, szomszedbol taplalkozik. :DDD

(#12297) Lompos48 válasza Lauda (#12294) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Replikaként egy változat miniben:

(#12298) Lauda válasza Lompos48 (#12297) üzenetére


Lauda
félisten

De annal agresszivabb fellepes. :DD :DDD

(#12299) Lompos48 válasza Lauda (#12298) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az Index Cukiság-ában Fenevad nevet kapott. :)

(#12300) opeter87 válasza Lauda (#12294) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem semmi :Y ekkora csontot :DDD

#12297 Lompos48
Gratul, nagyon jó kép. Tényleg "Fenevad" :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.