Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13490) King Unique válasza csucsbicep (#13489) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül a második Adata, a HV620 egész jó, + a WD My Passport (bejáratott, csini) és a Hitachi Touro (ronda), ami szerintem szóba jöhet! :K
Toshibáka is akad jobbféle - Store E Edition, Partner, Alu2S, Steele - , mert ez a Basic elég fapados és ronda is...
Csajoknak általában fontos(abb) a dizájn, WD My Passportok kicsik, jól néznek ki, de az Ultra és Slim még jobban és vékonyabbak is.

Muszáj innen venni, mert máshol bővebb a választék és árak is jobbak [link] :F
Ha nem akarsz visszaolvasni, ezt tudom ajánlani, végén ha csak gyártók oldalát gyorsan végigfutod (2,5" kompakt), az a legjobb, ha megmutatod neki is, kiválasztja melyik tetszik és utána árgép. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13649) King Unique válasza LanyUs (#13646) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül szerintem Toshiba és Transcend játszik, a Samsung nem nagy szám, ráadásul NYÁK-ra integrált USB csatis, műanyag ház...Hitachi Touro is jó, de kicsit fapados és puritán küllemű.
Nem tudom mennyi rá a kereted, de ha feltétlen 3 év garis kell, érdemes Adata (HV620, HE720) , Silicon Power (Dxx., S03, Armorxxx ), valamint Freecom (Toughdrive) háza táján is körbenézni, igaz utóbbi ott csak 1 év garis, de minőségi német termék.
Jók a WD-k :K , az hogy ott egyik-másiknak van - tapasztalata egy dolog, elmondható más gyártókról, pl. samsungról is, ha belefér keretbe az Slim-re már 3 év a gari és az alu [link]

Persze árban olcsóbb megoldás külön megvenni vinyót + hozzá házat, ha aggaszt fejparkolás A RED széria kevésbé parkol és már kapható 2,5"-es méretben is [link]. Amúgy Én azt vettem észre notivinyóknál külső adattárként pont a legtöbbe lévő Toshiba és Hitachi parkol leginkább, WD kevésbé, legalábbb is a My Passportom.

[ Szerkesztve ]

(#13956) King Unique válasza thomasa (#13955) üzenetére


King Unique
titán

Jó lesz :K , Adaták nem rosszak mostanában, kedvező ár, 3 év gari is jól hangzik.
Ha kimondottan fehér műanyagba kell (csak úgy, v Mac-hez?), akkor szűköl a kínálat (ezüst, v aluban bővebb), persze akad ilyen termék több gyártónál is, pl. ottaniak közt SP S03, v Adata NH13, de ezek elég hasonlóak főbb paramétereket tekintve, szal megteszi a HV620 is.

(#14001) dangerzone válasza King Unique (#13999) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, közben mérlegeltem, úgy döntöttem jobb lesz nekem is ha összeépített külső vinyót veszek.

Ezeket néztem első sorban (25.000 ft alatt akarok venni mindenképp):

SP D05
Adata nh13
Adata ch11
Adata hv620
Adata sh14

Ezek közül melyiket választanátok? A sebesség a leginkább mérvadó, illetve még a strapabíróság.

(#14003) King Unique válasza gycs02 (#14000) üzenetére


King Unique
titán

Olyan tesztet nem is fogsz találni, ami megbízhatóságot elemzi , általában körítés taglalása és teljesítmény van terítéken. :N
Ráadásul a gyártók folyamatosan dobnak piacra újabbnál-újabb külső vinyókat, főleg 2,5" méretben, sok alig fél-1 éve van a piacon, hogyan is lehetne messze menő következtetéseket levonni egy adott típusra, akár gyártón belül, ráadásul mindegyiket mi sem próbálgatjuk itt végig... :F
Pl. jók a WD-k, régóta vannak a piacon, sokan vettek innen, de náluk is akadhat selejt, 3,5"-osba Elementsek mentek gajra egyeseknél, aztán pár éve Adatát szidták nagyon, h sokat visznek vissza gariba, de annál is az újabbakra már kevesebb a panasz. Én Seagate-eket kevésbé tartom megbízhatónak, 3,5"-osba sok meghibásodott, ahogy újragyártott Samsungok is, viszont 2,5"-osba jobban bírták a gyűrődést, igaz Seagate külsők belseje is Samsung ebben a méretben, ami talán megbízhatóbb vmivel.
Viszont ezek is sokx vagy-vagy kategóriák, mert pl. volt itt topicban 2-3 ember, aki fikázta régi 3,5" Elements-et (melegedés, badsector), másik 2 kettő dícsérte, h nála minden ok...
Tehát ráragasztani a "100%-ig megbízható, nem fog tönkremenni" matricát nem igazán lehet egyikre se :N , néhány hónap, 1-2 év használat se nevezhető nagy tapasztalatnak egyik-másik típusnál, vmint sok múlik megfelelő használaton (biztonságos leválasztás, hőmérséklet határok betartása, megfelelő tápellátás, külső mechanikai behatások kerülése)...

(#14001) dangerzone: jó nagy választék, roppant célszerű volt 1 gyártón belül... :D Az újabb Adaták belseje vinyót (vsz sebesség is) , USB3 vezérlőt tekintve is szinte megegyezik, jobbára burkolat, dizájn csak a különbség.
Szerintem NH13, HV620 lehet jó választás, v ha ütésálló (strapabíró), akkor a legújabb HD650.

[ Szerkesztve ]

(#14008) #93822592


#93822592
törölt tag

Heló!

25.000 ft környékén szeretnék 1 gigás külső usb3-as vinyót venni. Számomra a sebesség a legfontosabb.
Ahogy nézegettem a termékeket, ha ütésállóbbá akarom tenni őket, inkább érdemesebb külön tokot venni, mint hogy alapból ilyen duci kis gumírozott legyen.
A 3 év garancia szintén fontos.

Ezeket találtam eddig:
ADATA HV620
ADATA NH13
SP D05
WD My Passport Ultra
Transcend SJ 25m3
Esetleg még ez a "duci gumírozott" : ADATA HD650

Ezek közül melyik éri meg legjobban szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#14123) King Unique válasza user112 (#14120) üzenetére


King Unique
titán

Adata kedvező ára, 3 év gari miatt népszerű gyártó, de kivitelezés minősége, megbízhatóság terén nem feltétlen a best of, nem tudom mennyi rá a kereted, de ezen listából alábbiakat érdemes venni:
- Adata HE720 (acél), HV620, HD650 (ütésálló)
- Asus AN200 (tetszetős nagyon, aluház)
- Trancend 25M3 (ütésálló)
- WD My Passport, Ultra 3 év garis
- Samsung M3 se rossz, jó kis szoftver jár hozzá és az is 3 év garis.

Pontos kiválasztás meg ízlés, elvárt funkciók kérdése, ha pl.dizájn számít nagyon=a szoftveres extrák, bejáratott gyártó=WD, Samsung, ha meg sokat lesz hurcolva=HD650, 25M3.

Ezek mind pont gyári kompakt külső vinyó, szétszedni csak úgy nem ajánlott=macerás, v garivesztés :N , ha ilyen igényed van, vegyél külső 2,5" mobilracket + notivinyót bele.

(#14121) B-L-A-C-K: visszatérve Secret Zone-ra, azt mondtad egyből beállítja real-time instant, esetleg utólag engedi titkosított partíció méretét változtatni, ill az deaktiválni :F Csak úgy kíváncsiságból.

(#14484) Nenősüljmeg!


Nenősüljmeg!
tag

egy kérdés...
lg la660v tv elég áramot ad le egy a-data 2tb hdd-nek( ADATA DashDrive HV620 2TB, USB3.0 - 2,5)

[ Szerkesztve ]

(#15035) King Unique válasza moo (#15033) üzenetére


King Unique
titán

Ha gépre rádugva sehol (eszközkezelő, lemezkezelő, HDS) nem látszik, akkor tényleg meg vagy vele lőve...
Más USB-s eszközt, esetleg más külső vinyót kezel a gép, illetve chipset driver stb. fel van pakolva, BIOS/UEFI-ben engedélyezve van USB támogatása :F Bár, ha eddig kifogástalanul működött, akkor nyilván.

Mrad tehát a garis csere, viszont az adatmentésre nem vonatkozik :N , utóbbi amúgy is meglehetősen drága mulatság...tehát el kell dönteni, h mennyit érnek meg a cuccok rajta és alapján esetleg keresni adatmentő szakit.
Házilag áttenni elektronikát egyikről-másikra, meg NYÁK-ra rakott USB miatt macerás...esetleg egy szaki talán segíthet abban is. De, ha maga a vinyó ment tönkre benne, akkor nyilván nincs értelme.
HDD probléma (nem adatmentés) topikban kérdezd meg esetleg!!

(#15034) Kezdő vagyok: gyorsaság főleg fordulatszámtól és tányérok adatsűrűségétől függ. HV620-ban 4 * 500 GB tányéros Toshiba MQ01ABB200 vinyó van [teszt]. Többiben, WD-kben is ilyen adatsűrűségű és fordulatszámú, tehát max egy 7200-as lehet gyorsabb.
Illetve kicsivel talán a Samsung M3-asok [link], amikben az új 667 GB-os tányérokkal szerelt M9T notivinyók vanak, de azok se sokkal [link]. Max annyi előnyő megvan, h vékonyabb és olcsóbb az M3.

(#15493) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Külső vinyót keresek, 2tb-os 2,5"-osat, főleg adattárolásra fogom használni, olvasgattam is a fórumot, de csak elakadtam :)

Alapból a WD My Passport Ultra van ajánlva, régebben a Samsung annyira nem volt, most meg már megvehető kategória. Ez akkor hogyan van?

Illetve ami nem nagyon jön szóba: ADATA HV620 vagy ADATA Nobility NH13, pedig ezek az egyetlenek, ami 3 év garanciával rendelkeznek, ha ennyi gari van rá, akkor csak tudhat valamit, nem? Az előbbi verzióban elvileg Toshiba vinyó van, a másikat nem tudom, tehát hozzá lehetne venni mondjuk a Toshiba STOR.E PLUS-t, ami ugye szintén nem szokott nagyon ajánlva lenni. Mondjuk fura, hogy a saját gyári kiszerelésre meg nem adnak 3 év garit, csak kettőt....

Aztán találtam még a Seagate 2TB Backup Plus-t, erről mi a vélemény? Árban annyi, mint a WD, és ők sem tegnap kezdtek el vinyót gyártani.

Szóval melyiket vegyem, és a többit miért ne? :)

(#15817) werszomjas


werszomjas
őstag

Mi a véleményetek az alábbi merevlemezekről?

ADATA 2TB ANH13-2TU3

ADATA DashDrive HV620 2TB 5400rpm 8MB USB 3.0 Fekete AHV620-2TU3

ADATA HC500 2TB 5400rpm 16MB USB 3.0 Szürke AHC500-2TU3

WD My Passport Ultra külső merevlemez, 2TB, 2.5", USB 3.0

Főleg az érdekel, hogy az Adata-ban milyen merevlemez lehet, és az említettek közül melyik az ajánlott vagy kerülendő?

Amire használva lesz: adattárolás, havonta egyszer egy biztonsági mentés.

Azért csak ezek jönnek szóba, mert csak ezek vannak 3év garival

Néztem külön notebook HDD-t, de nem találtam 3év garost 2TB-ban. :R

üdv

(#15973) King Unique válasza Mankó (#15970) üzenetére


King Unique
titán

A célnak megfelel a HV620 is. :K De akad Adata kínálatában egyéb, ami kicsit jobb választás, pénz kérdése csupán. Bár ez 2 TB kategória, de 1 TB méretben is ajánlottak ezek [link].

(#15972) ZsoZso78: jónak jó, de árgép szerint itthon 23k-tól kezdődik [link], és celszerű normális boltból, megfelelő garival megvenni. Ha vmi xy hirdetős oldal, akkor abban mindig benne van egy kis rizikó, még ha zsír új is.

(#15980) Mankó válasza King Unique (#15973) üzenetére


Mankó
veterán

A gyorsasag es idot-allosag lenne a lenyeg. Wd ultra a legdragabb csak 2 ev gari. Akkor mar transcends a 3 ev gari miatt, mellesleg jol is nez ki es utesallo. Kerdes milyen gyors. Sajnos tele a piac 30-40 mb-s sebessegu usb 3 winyokkal, ha mar usb3 akkor tudjon 60-80 mb-t stabilan.
Az adata hv620-at a gyorsasaga miatt valasztottam es 3 ev gar. Hc500 nem palya, nasrol nezem a filmeket medialejatszoval.
Szerinted melyik legyen a befuto?

(#15983) Mankó válasza King Unique (#15981) üzenetére


Mankó
veterán

Transcends lett a befutó. Tesztek alapján jónak tűnik és csak 1 ezres körül drágább a kinézet Adata hv620-tól.
Köszi a segítséget! :R

(#16756) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Egy megbízható külső HDD-re van szükségem, legalább 1 TB-os méretben. Gyakori írást-olvasást, adatmentést kell bírnia. Az ADATA HV620 és ADATA HD650 modelleket néztem ki.

Van bárkinek tapasztalata a fentiekkel? A kettő körül melyiktől mit lehet várni, melyik javasolt, és miért?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#16757) King Unique válasza Piftuka (#16756) üzenetére


King Unique
titán

Ezekkel pont nincs, de TechPowerUp site-on találsz sok külső merevlemezről tesztet, Adatákról is.
Igazából a belsejük, mint HDD (Toshiba), mint USB 3.0 vezérlő (VIA Labs VLI VL701), mind szoftveres pakk (OS to Go, HDD to Go) kínálatásban tekintetében is eléggé egyforma, legalábbis, amiket én láttam.
Különbség annyi, h a HV620 egy sima, műanyag házas külső vinyó, míg a HD650, egy speciális, ütésálló modell. Ennek alapján kell választani.

Vagy, az egyéb, fentebb is ajánlgatott [link], illetve elmúlt néhány hsz-ben mások által felvetett alternatívák is szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#17843) King Unique válasza nyesix (#17842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, természetesen létezik. Elsődlegesen azoknál a gyártóknál szokott integrált USB-s lenni, amelyek belső HDD-t is gyártanak.

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD-re integrált USB aljzat)

Adata (HV620)
Samsung M3 Portable
Toshiba (Canvio Bacis, Canvio Alu 2S, Canvio Slim)
Western Digital (Elements Portable, My Passport Ultra sorozat)

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD + SATA-USB átalakító)

Adata (egyéb modellek?)
Buffalo
Hitachi (Touro Mobile sorozat)
Seagate (Expansion Portable, Back Plus Portable sorozat)
Silicon Power
Transcend
Verbatim

Ez nem a teljes lista és időközben lehetnek változtatások az adott gyártóknál, új modellek, vagy a régi sorozat új köntösben forgalmazása stb.

[ Szerkesztve ]

(#18499) ADAMOOOO89


ADAMOOOO89
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Egy Adata hv620 típusú 2,5 "-es 500 gb-os külső merevlemezem csatlakozója elengedett. Mármint ami magán a házán van. Lötyög, mozog de nem jön ki a helyéről. Nem is működik sajnos. Gondolom letört belül, vagy hasonló, nem értek hozzá. Nagyon szomorú vagyok, mert vannak rajta olyan adatok amik fontosak lennének. Egy helyi pc szervízt felhívtam, de azt mondták, hogy ez nem javítható, Én úgy érzem, hogy valamit mégis lehetne vele kezdeni. Garancia már nincs rá.

Van valami ötletetek? Kihez forduljak? Budapest III. kerület, és környéke.

Előre is köszönöm! :)

(#18502) King Unique válasza ADAMOOOO89 (#18499) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A leírásod alapján vsz elengedett a PCB-n a forrasztás és fellazult / letört az USB aljzat. Amivel tényleg nem lehet sok mindent kezdeni, max ha van egy elektroműszerész ismerősöd, az megpróbálhatja újból odaforrasztani.
Viszont itt alapból az egy lényeges kérdés, hogy a HV620 belseje milyen [link]?
a.) SATA HDD-re integrált USB aljzat
b.) SATA HDD + SATA - USB átalakító adapter

Korábbi infók alapján integrált volt [link], de nem mindegyik méretben, mert pl. a 2 TB-os modell normál SATA merevlemezt rejt [link].

Tehát, ha integrált, az szívás és lehet forrasztani...Ha nem jár eredménnyel, akkor esetleg meg lehet próbálni szerezni egy donormeghajtót és arról átépíteni a PCB-t [link], de az meg elég macerás... Viszont, ha normál kialakítású, akkor csak kiveszed belőle a HDD-t és átrakod egy másik külső házba, amihez a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja nyújt segítséget.

(#20375) *Lazlov*


*Lazlov*
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik külső merevlemezt válasszam. Melyik a jobb és strapabíróbb a négy közül?
Egy yoka kb2 pro tv box-hoz lenne.
-ADATA HC660 1TB 32MB 5400rpm USB 3.0 AHC660-1TU3-C Cache mérete: 32 MB Fordulatszám: 5400 rpm
-ADATA DashDrive Elite HE720 1TB AHE720-1TU3-C 8MB 5400rpm
-ADATA DashDrive HV620 2.5" 1TB USB 3.0 AHV620-1TU3-C 8MB 5400rpm
-Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB USB 3.0 WDBGPU0010BWT-EESN 32MB 5400rpm

(#21054) King Unique válasza MaxxDamage (#21051) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ahogyan a többi gyártó, úgy az ADATA kínálatában is megjelennek időnként újabb és újabb modellek. Ilyen ez a HV620S is, amely a korábbi HV620-ra hajaz. De itt a topikban némi infó és tapasztalat egyelőre csak az utóbbit illetően van. Illetve annak 2 TB-os modelljében az alábbi teszt alapján a VIA Lab's VL701 vezérlő van. Aztán, hogy a HV620S-ben milyen, azt szintén egy itteni / külső teszt alapján lehetne csak kideríteni, mivel a gyártó erről nem ad meg pontos információt. Ahogyan a belső merevről sem.

Szóval az említett sorozattal, illetve annak 1 TB-os modelljével itt a topikban egyelőre nincsen konkrét tapasztalat. Ettől függetlenül persze opció lehet akár ez is. Továbbá, ha hasonlóan jó ár-érték aránnyal rendelkező 2,5"-os külső merevlemez kell, akkor pl. az előbbi hozzászólásban linkelt logout bejegyzésben vannak még egyéb típusok is. Illetve ott is említve van a külső házas megoldás, amely szintén megfontolandó. Utóbbinál a kívánt vezérlővel szerelt külső házat, valamint egy tetszőleges merevlemezt lehetne kiválasztani és megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#21162) King Unique válasza qwertly (#21160) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Egy korábbi tesztben Toshiba MQ01ABB200 merevlemez volt benne, ami normál SATA csatolófelülettel rendelkezik. Ellenben az integrált USB-s változatok eleve más modellszámmal futnak, vagyis azok az MQ01UBB200 és az MQ03UBB200. Aztán, hogy a HV620-as sorozat újabb gyártású 2 TB-os modelljében maradt-e az előbbi HDD, vagy esetleg már másikkal szerelik, az jó kérdés. Az ilyen gyárilag összeszerelt típusoknál akad példa akár az utóbbira is.

Az összefoglalóban vannak egyéb 2,5"-os külső merevlemezekre is példák, illetve ott is megtalálható az alábbi logout bejegyzés, amelyben még jobban részletezve vannak ezen fizikális méretnél a nagyobb tárolókapacitású modellek. A gyári kiszerelésű típusoknál az egyik legjobb ár-érték aránnyal egyébként a Maxtor M3 Portable sorozat rendelkezik, ami pl. a 2 TB-os modell árán is látható. Másik opció a külső házas megoldás, amelynél mi magunk választhatjuk ki a HDD-t, illetve szükség esetén szabadon kiszerelhetjük azt a külső házból stb.

[ Szerkesztve ]

(#21275) King Unique válasza K Norbi (#21270) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A számodra leginkább megfelelő típust megtalálni az alábbi kérdések megválaszolása után lehetne. A megadott 3 modell kb. egykutya, bár a Maxtor esetében a mellékelt Drive Manager program afféle bónusz és vannak hasznos funkciói. Ahogyan a HV620-hoz is mellékelnek ezt-azt. Ha azonban nincsen szükség spéci szoftverekre, akkor a 3 modell közül pl. az ár és a garanciaidő alapján lehetne választani. Egyébként hivatalosan a Maxtor is 3 év gyártói garanciával rendelkezik. De, ha az adott bolt netán kevesebbet ad, akkor akár az RMA ügyintézés is opció lehet (példa). Vagy eleve olyan helyen kell megvásárolni, ahol megadják rá a 3 évet.

Az ilyen gyárilag készre szerelt külső merevlemezek eleve particionálva és formázva vannak. Tehát nem szükséges őket újraformázni, hacsak nincs valami nyomós oka. A több partícióra történő felosztás pedig az adott felhasználói igények függvénye. De amúgy több részre particionálni sem feltétlen muszáj, illetve rendszerint gyárilag is 1 db partíció van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#21390) King Unique válasza alex devil (#21388) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Elvileg akár a HV620 is opció lehet, ha egy olcsóbb típus kell és 20 ezer a keret. Ha más gyártók termékei is érdekelnek, akkor az összefoglalóban és az alábbi blogbejegyzésben vannak még egyéb kedvező árú 1 TB-os modellek is említve. Viszont, mivel esetedben egy médialejátszóhoz csatlakoztatva lenne használva a 2,5"-os külső merevlemez, ezért arra kb. ugyanaz vonatkozik, mint ami a tv-s használatnál volt részletezve pl. ebben a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#21950) Cold5


Cold5
senior tag

Megjött a ADATA HV620S 2TB külső lemezem. Amitől agyam eldobom FAT32-re van gyárilag formázva... :U

Seagate ST2000LM007 lemez van benne 2 lemez, 4 fej, 5400f/perc.

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22099) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy hölgy ismerősömnek külső hordozható HDD -t venni, eddig ezeket néztem ki:
Maxtor M3 Portable 2,5" 1TB USB3.0 (HXM101TCBM)
Adata HV620S 2.5" 1 TB USB 3.1
Toshiba Canvio Basics 2,5" 1TB
Adata AHD650 2,5" 1TB USB3.0

Leginkább az utolsóval szimpatizálok, ugyanis elméletileg "ütésálló", márpedig akinek lenne ez a HDD már nem egyszer ejtett le merevlemezt (ezért is kell egy másik :B ).
Igazából bármilyen más HDD is jó, a lényeg, hogy adatok tárolására, film nézésre lenne, illetve bírnia kellene a hurcolászást.

Ötletek, vélemény az utolsóval kapcsolatban?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#22929) King Unique válasza Pano (#22926) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os külső merevlemez kell, akkor általánosan a topik összefoglalójának "Ár, vásárlási szempontok" fejezetén belül részletezve van a 2,5"-os méretkategória is konkrét példákkal, valamint az ott megtalálható blogbejegyzésben szintén. Ha a megbízhatóság a fő szempont, akkor arról volt szó itt a topikban többször, hogy összetett dolog, több mindentől is függhet egy ilyen külső merevlemeznél (példa). Vagyis ilyen többek között a külső hatásokkal szembeni nagyobb ellenállás is, ahol az ADATA kínálatában pont van számos részlegesen ütésálló, akár vízálló stb. 2,5"-os külső merevlemez.

A célra egyébként az ADATA HV620S is megfelelhet, itt a topikban arról, valamint a korábbi HV620-as sorozatról is van említés, vettek már páran ilyeneket. Az újabb HV620S sorozat 2 TB-os modelljéről tavaly volt szó itt topikban. Alapvetően az 1 TB-os is ugyanaz, max. abban értelemszererűen a belső HDD más (valószínűleg ST1000LM035). Ezen ADATA külső merevlemezekre egyébként alapesetben 3 év gyártói garancia van, nem 5 év. De ha az adott bolt kivételesen tényleg 5 évet ad rá, az mindenképpen előnyösnek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#23664) PeterMate21


PeterMate21
friss újonc

Üdv! Segítségre lenne szükségem. Van egy Adata HV620 típusú 1tb os külső HDD m amit rátettem egy LG smart tv re, ami megformázta hogy lehessen rá felvenni. Azonban pc re rákötve lemez formázásakor azt írja ezután hogy a lemez írásvédett. Hogyan tudnám ezt megszüntetni, és újra pc vel használni?

(#23937) King Unique válasza vjacintka (#23936) üzenetére


King Unique
titán

A gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél a gyártási folyamat része a particionálás és formázás (NTFS / FAT32 / exFAT / HFS+ fájlrendszerre), ezért azokat alapesetben nem szükséges külön formázni. Ellenben ha nem felel meg a gyártó által beállított fájlrendszer az adott OS-hez és az adott feladatra, akkor értelemszerűen szükséges lehet az újraformázás, ahol egyes gyártók (pl. ADATA, Silicon Power) vélhetően kompatibilitási okból még manapság is erőltetik az elavult FAT32 fájlrendszert, annál lehet 4 GB a max. fájlméret és amiatt nagy méretű fájlok másolásánál az említett hibaüzenet. Az ADATA HV620S sorozatnál pedig pont aktuális a FAT32 fájlrendszer, ezen teszt szerint ahogyan korábban, úgy egy itteni beszámoló alapján még manapság is arra formázzák a 2 TB-os modelleket (is). De ilyenkor csak annyi a teendő, hogy Windowson értelemszerűen NTFS-re kell konvertálni / formázni (elég a gyorsformázás is) a külső merevlemezt és ennyi, utána már lehet rá 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat is másolni.
Másik lehetőség értelemszerűen olyan külső merevlemezt vásárolni, amit gyárilag NTFS-re formáznak (példa), de ugye ez nem létszükséglet, ha FAT32 esetén is megoldható könnyen az NTFS-re konvertálás és formázás.

[ Szerkesztve ]

(#24004) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#24001) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság, hogy az olyan külső merevlemezgyártók akik maguk nem gyártanak belső merevlemezt, a nagy merevlemezgyártók, vagyis pl. a Seagate, Toshiba, WD - akik ugye gyártanak belsőt és a külsőkbe is a saját termékeiket rakják - belső merevlemezeit használják a saját külső merevlemezeikben.

Egy gyárilag készre szerelt külső merevlemeznél a gyártási folyamat része az inicializálás és a particionálás + formázás, tehát azokat normál esetben nyilván nem szükséges újra elvégezni, max. akkor, ha pl. a jelen esetnél valami hiba okán inicializálatlannak mutatja a külső meghajtót a Windows lemezkezelője.

Ha már 2,5"-os külső merevlemez és USB-s csatlakozás, akkor ott ugye USB-n a stabil adatkapcsolat (port és kábel, szükség esetén kipróbálás másik porton és másik kábellel) és a megfelelő tápellátás (lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva, asztali PC-nél elsődlegesen a hátlapon lévő portok használata javasolt) is lényeges, máskülönben nem meglepő, ha gondok vannak.

Komolyabb szintű titkosítás pl. a hardveres titkosítással rendelkező egyes WD külső merevlemezeknél van, ahol az USB-chip alapból titkosít, a gyártó által mellékelt szoftverrel csak a jelszavas meghajtózárat lehet aktiválni / deaktiválni. Az ADATA HV620S esetében a gyártó weboldalán, illetve ott a termék adatlapján szerepel a funkcióknál a "256-bit AES encryption", de nem részletezi hogy az hardveres titkosítás-e és pl. az alábbi tesztnél is látható gyárilag mellékelt HDDtoGO programban lehet aktiválni / deaktiválni a jelszókérést, vagy csak szoftveres titkosításról van szó, mint amilyen pl. a BitLocker.
A BIOS ATA Password normál esetben ugye megint más és annál pont az a lényeg, hogy az adott PC-nél a BIOS-ban van beállítva, ami nem éppen reális alapértelmezetten (gyárilag) egy ilyen külső merevlemeznél, az abból kiszerelt SATA HDD-nél. Max. esetleg úgy, ha pl. azt már korábban más valaki szétszedte és SATA-n beállította a HDD-nél, de az ugye megint más dolog. Na meg ha gyárilag hardveres titkosítás van az ADATA HV620S esetében, illetve a felhasználó által beállított jelszavas meghajtózár, akkor ahhoz a user szintű jelszó a gyártó szoftverében adható meg a feloldáshoz és nem a BIOS-ban kell, meg az előbbi is csak akkor érvényes, ha a gyári SATA-USB átalakítóval van használva USB-n és nem önálló HDD-ként SATA-n. + Az a Mobile HDD sorozat adatlapján is látszik, hogy a standard modelleknél mint amilyen a jelen esetnél az ST1000LM035, nincsen semmilyen spéci titkosítás, az utóbbi 1 TB-os tárolókapacitásnál pl. az ST1000LM038 esetében van.

Az ADATA HV620S sorozat modelljeire 3 év gyártói garancia van, ami ha még nem járt le és szükség esetén már megtörtént a fontos adatok lementése, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere. Viszont ha házilag szét lett szerelve a gyárilag készre szerelt külső merevlemez és maradt annak külsérelmi nyoma, akkor az a garanciális cserét kizáró ok lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24529) Pityu. válasza King Unique (#24528) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amit találtam éppen 30EFt-ba beleférve ADATA HV620S 2TB és ADATA HD650 2.5 2TB USB gondolom ezek is jók.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.