Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19) VVoid válasza VINIKOR (#18) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha 120-as külső vinyót vennél, akkor ajánlom figyelmedbe a WD Passport 2,5-ös vinyóját. Igaz, hogy nem firewire, de kicsi és könnyű (100 g körüli), nem kell hozzá külön adapter, egyetlen USB kábellel elmegy, és 25 ezer alatt megvan.

(#28) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Na, kérdés eldőlt. Vettem egy WD 120GB-os Passport2 USB Portable-t, 23.000Ft-ért: [link]. Hétfőn kapom meg. Remélem nem szivattam meg magam nagyon.
Boltban 5 percig másoltak vele, teljesen hangtalan(nak tűnt), épphogy langyosodott. 120Gb épp elmegy, nagyon szép, könnyen hordható. Remélem torrentezés közben is jól fog szuperálni.

(#32) VINIKOR válasza dogofpavlov (#29) üzenetére


VINIKOR
senior tag

WD Passport2 USB Portable 120GB: [link]

HDTune programmal teszt: [link]
Gyárilag FAT32 volt rajta. NTFS-re formázás 55 percig tartott. Vannak rajta programok (WDSync), formázás elött érdemes kimásolni.

4,37GB-os DVD ISO HDD-re küldése 3 perc 22 mp, onnan visszamásolás 2 perc 50 mp-ig tartott.

Másolás közben enyhén melegszik, de egyátalán nem vészes. 40 fok környékén lehet. Alapjáraton teljesen hűvös a burkolata. Pedig most kánikula van a szobában.

29 cm hosszú hosszabítót adnak hozzá ezért szükség lehet USB hosszabítóra. Vettem hozzá 500Ft-ért de azzal nem működött. Szerencsére a Digi fényképezőm hosszabítójával igen. Hosszabító vásárlásnál érdemes a boltban kipróbálni.

Alapjáraton és másolás közben van egy enyhe búgó hangja. Napközben nem vészes, de este engem zavart. Ezért arra nem tudom használni amire eredetileg terveztem, hogy erről torrentezzek folyamatosan. De nem bántam meg, hogy vettem, mert nagyon jó lesz újratelepítés elötti mentésekre, nagy fájlok szállítására.

(#34) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A WD Passport HDD-hez vettem egy ilyen USB hosszabbítót: [link]. De ezzel nem működik.

Ez a digitális fényképezőmhöz kapott USB csatlakozó: [link]. Ezzel tökéletesen működik a Passport HDD.

Hogy nevezik hivatalosan a jó hosszabbítót? Miért nem jó az első USB hosszbbító?

(#42) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Valakinek van ötlete, ha egy nagyobb állományt másolok a wd passportra, akkor ezt miért írja ki?
Nem sikerült a késleltetett írás.
[link]

és persze nem is másolja rá....

[Szerkesztve]

(#59) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Akinek van esetleg WD Passportja és tökéletesen müxik nála, annál megoldható, hogy kipróbálom az enyémet is? Nekem 160-as van....és vagy a kábel rossz, vagy az elekronikája a cuccnak. Maga a vinyó az jó, mert ha a dobozból kiveszem úgy tökéletesen üzemel.

(#73) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha otthon akarjátok használni ezt a külső HDD-t, akkor nem éri meg ilyet venni. Ha van még hely a PC házban akkor oda kell venni plusz vinyót. Nem RAID-ba kötve, hanem csak úgy önmagában boot vinyó mellé.

Nálam szorosan egymás mellett van két 3,5''-os vinyó és a legnagyobb kánikulában is 40 fok alatt van a hőfokuk. 1db 9,2 cm-es, 70% fordulatra visszavett házventim van össze-vissza és 12 cm ventilátoros a tápom.

Én is vettem ilyen WD Passport HDD-t de itthon alig kell valamire.



[Szerkesztve]

(#78) Rosep


Rosep
senior tag

Mi a különbség a WD Passport és Passport2 Portable Drives között?

(#80) Rosep válasza Alex91 (#79) üzenetére


Rosep
senior tag

Közben én is rájöttem. A Passport az ezüst (régi típus), a 2-es meg az új fekete.

(#81) VVoid válasza Rosep (#80) üzenetére


VVoid
aktív tag

A Passport és Passport2 közötti különbségek (nekem mindkettő van):
- méretre a 2-es kisebb, és könnyebb is
- a 2-es anyaga fekete műanyag, sokkal sérülékenyebbnek tűnik, mint az ezüst fém
- a 2-esről kispórolták a hálózati adapter csatlakozási lehetőségét, ehelyett Y kábel használatát javasolja a WD olyan gépek esetében, amelyikről nem indul a vinyó (nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel)
- a 2-es picit jobban melegszik, de nem vészes (a 1-es kb 35-40, a 2-es 36-42 fokon üzemel a WD Diagnostics progi szerint)
- a 2-es picit jobban rezonál, de teljesen elhanyagolható, még így is sokkal kevésbé, mint mondjuk egy 3.5''-ös, hangja viszont egyiknek sincs
- mindkettő nagyjából azonos sebességgel megy, a 2-es talán hajszállal gyorsabb
- a MyBook az, ami foglaltsági szintet jelez (egyébként szerintem teljesen fölösleges), a Passport2-nek csak egy működést jelző ledje van

(#83) VVoid válasza g@bo (#82) üzenetére


VVoid
aktív tag

Sajnos Samsunggal nincs tapasztalatom.
A WD Passportot tudom ajánlani, régebbit is, újabbat is.
Van egy régebbi külső 3.5''-ös WD-m, 250 GB, USB-FW kombó, JB szériás (ATA) vinyó van benne, az is nagyon korrekt.
Kipróbáltam havernél egy WD MyBook Premiumot, de nagyon melegedett és rezonált, ezért azt nem igazán tudom ajánlani. Bár az is lehet, hogy nem mindegyik ilyen. Állítólag a Pro-k azok jobbak, nem melegednek annyira, nemtom.

(#89) Bondi


Bondi
csendes tag

Ecsetelhetnétek még ezt a WD-s melegedést, akinek ilyen vinyói vannak. Mennyire gáz? Csak biztonsági másolatnak használnám dévédékhez, így nem menne folyamatosan, viszont evidenter néha vissza is néznék róla cuccot, akkor viszont néhány óráig pörögnie kéne. :)
Egész pontosan a WDG1U5000E számú WD My Book 500GB Essential-t néztem ki magamnak olcsóér' a netről. [link] A haveromnak van 500GB-s Elements-je, amivel nincs semmi baja, viszont ez per pill. már sehol sincs készleten.

(#91) VVoid válasza Chili7 (#90) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD Passport2 160 vagy 250 GB.

[ Szerkesztve ]

(#121) liksoft válasza Tim82 (#120) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A külső házba szerelt vezérlőtől függ, hogy a SMART kiolvasható-e. Vagyis hardware függő. A támogatott eszközök a HDSentinel honlapján megtalálhatóak. Ha jól tudom, már a WD Passport és Mybook is olvasható. Ezekben más chip található, de támogatja a SMART kiolvasását.

Szerk: Vedd fel a kapcsolatot a program írójával itt a Fórumon.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#139) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság bithiányban szenvedek, arra gondoltam veszek egy külső winyót:
WD Passport Portable 160GB [link]

Elégjónak tűnik 23,5 ropiért beszerezhető.

Ezzel kpcsolatban támadt az a perverz ötletem hogy milenne ha vennék egy "jobb" USB-s DVD lejátszót és közösíteném őket :DD Észrevenné a DVD lejátszó a filmeket/ zenéket a külső winyón? Lejátszaná őket? Márpedig nemlenne rossz :DDD

Köszi mindenkinek a hsz-t :R

(#142) ekolar


ekolar
csendes tag

Hello
Először is köszi Bitboy , hogy rámutattál erre a linkre.A kérdés:

Tudja valaki , hogy mi az érdembeni különbség a WD passport és elements merevlemezei között?Azon kívül , hogy a passport sokkal jobban néz ki, meg amennyire tudom a háza WD gyártású míg a másiknál nem.Nekem van egy Elements-em ami idáig teljesen jól működik viszont szükségem lenne egy másik win-re is és nem tudok dönteni.Ez a Passport csak vakítás és egy 250GB-os vinyóért kifizetsz 13-14 ezerrel többet csak mert jól néz ki vagy tényleg megéri a különbséget?

Köszönöm a válaszokat

(#143) Flashcash válasza ekolar (#142) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A passport az egy kétésfélcolos notivinyóból és a hozzátartozó kisméretű alu keretből áll.
Nem igényel külső tápot, elég neki 1 vagy 2 USB port, és elfér egy zsebben is. [link]

(#145) ekolar válasza Flashcash (#143) üzenetére


ekolar
csendes tag

Ez ok, de ez igaz az Elements- re is.Márminthogy nem kell táp meg az USB dolog.Meg gondolom az is 2.5-es notvinyobol áll.Szóval egyéb más?

(#152) pandion válasza ekolar (#145) üzenetére


pandion
tag

A WD weblapján 3féle hordozható USBtápos(USB Powered) vinyo van:

My Passport Essential
Passport Portable
Elements Portable

A különbség a formában van főleg és a software csomagban.
Az első kettőhöz kapsz: "Sync & Encryption Software"-t, az elemntshez nem.
Ez utóbbi úgynevezett "csak" egy Plug and play storage (kb mint egy usb kulcs)
Az első kettő (eddig megjelent) legnagyonn kapacitása 320 Gb, az Elements max 250 Gb-ban létezik.
Tehát a 3 tároló igen hasonlít egymásra. Csak a külső design 1 picit más, és a bennük lévő lapka típusjelzése is más, de minden lényegi partaméter illetve sebessége szinte ugyan az. Viszont egyedül a Passport portable-t ajánlják kifejezetten notebook-hoz.
Szerény véleményem szerint a passport essential egy régebbi, kiforratlanabb típus, amit a PP követett kisebb javításokkal, és az elements egy butitott, legújabb, de kevesebb szolgáltatással árult változat lehet.
(forrás: http://www.westerndigital.com/en/products/index.asp?cat=5&language=en )

(#191) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Nemrég tönkrement a 3,5"-os rackemben a vinyó, és korábban is úgy véltem, hordozáshoz célszerűbb lenne egy 2,5"-os rack, most, hogy behalt a régi, szeretnék venni egy kisebb méretűt. Két verziót néztem ki, a WD Passportot és a Cooler Master 2,5-ös keretét. Ha ez utóbbiba veszek egy 120gigás vinyót, kb ugyanott vagyok árban, ezért nem igazán tudok dönteni. Tény, hogy a CM rack igényesebb, és jobb minőségű ráadásul hordtok is jár hozzá, a WD viszont "egyben van", kisebb és könnyebb is. Van valakinek véleménye ezekről?

Steam: marcias88

(#201) marcias válasza bwpkl (#198) üzenetére


marcias
őstag

Hát nagyot kockáztat akkor a WD a Passporttal, mert azon csak 1 USB van (nincs is 2.-ra lehetőség ;] )

Egyébként nem tudom elképzelni, hogyha tudják, hogy nem képes elindulni akár az esetek kis részében is 1 USB-vel, akkor ne mellékelnének még1et

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#202) Alex91 válasza marcias (#201) üzenetére


Alex91
félisten

Azert kell passportot venni :). (A kulon kaphato kulso hazaknal az is gond lehet, hogy maga a haz elektronikaja zabal tul sokat...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#203) bwpkl válasza marcias (#201) üzenetére


bwpkl
csendes tag

A passport teljesen más kategória, abba direkt olyan winyó van integrálva hogy elinduljon, és el is indul.
Én a normál notebook winyókról beszéltem amit betehetsz egy külső keretbe. Azok között van nagy eltérés, és nagyobb adatátvitelre képesek. A passportban az én logikám szerint egy 4200-es winyó dolgozik, ami a mai winyók technikájával összerakva alig fogyaszt valamit. A passportról is csak szinte jót hallottam, kivéve azt hogy karcolódik- Na de Istenem olyan nagy baj ez?!
Ár érték arányban jobba jársz egy passporttal. A passportnak csak annyi hátránya van hogy ha valami kibukik benne akkor kuka az egész, a mobil rackes megoldásnál ki tudod cserélni azt ami hibás.

(#205) Alex91 válasza bwpkl (#203) üzenetére


Alex91
félisten

A passportban 5400-as dolgozik...

Es mondom, a haz elektronika is fogyaszt... (Tehat kinezed a kis fogyasztasu HDD-t a kulso hazadba, es aztan megse megy egy kanocrol, mert maga a haz is fogyaszt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#207) bwpkl válasza Alex91 (#205) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÚR Isten
akkor szaladok és visszaviszem a boltba a rackemet, mert csak egy kábelről megy, biztos elromlott! A passportról meg annyit: köszi hogy uténa néztél hogy nem 4200-es, de a lényegen ez nem változtat. A passpot megy egy USB-ről. Még akkor is ha szerinted a FW az ISTEN
Haver te olyanokba kötsz bele amit senki nem állít, ki mondta azt pl hogy a rack elektronokája nem fogyaszt!
Te legyél boldog a FW-vel , mi PC-sek boldogk leszünk az USB-vel, meg az eSATA-val, (meg ha akarunk akkor FW-vel is) A különbözetet meg amit iMac-ra költöttünk volna veszünk még három Western Digital My Book Studio Edition (1TB)

meg egy ramot , meg egy ütős videókártyát és boldogabbak leszünk mint te, mert nem vették el tőlünk a szerelés örömét.
ENNYI!

[ Szerkesztve ]

(#217) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!
Kb egy hónapja kaptam egy WD Passport 250 gigás külső adattárolót, ajándékba garancia nélkül! :W Tökéletesen müködött kb 5-6 gépen amikre volt szerencsém rádugni. Egészen ma reggelig. Hazajöttem barátnőmtől ahaol még müködött de itthon nem hajlandó! Rádugom a szokásos kábellel (többel is próbáltam) és ad egy pár kattogó hangot aztán leáll! Az eszközkezelőben ott van de nem képes beolvasni az adatatit! Mintha nem lenne rajta partició! Sajátgépben nem jelenik meg. A gép felfogja hogy rá van csatizva de nem tud vele mit kezdeni! A kérdésem az lenne hogy szerintetek kuka vagy lehet vele valamit kezdeni??? Előre is köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#220) Cyrin válasza csabika0001 (#218) üzenetére


Cyrin
addikt

ha van rá pénz, akkor nem sufnisat vennék, nekem WD Home 500 Gb-os van.

De laptop mellé még mindíg a legjobb egy WD Passport, bár az még csak 320 Gb-osban létezik.

(#227) tothbe válasza skiny83 (#217) üzenetére


tothbe
addikt

Egyik haver is igy járt most egy 250-es Passport-tal, bár az övé még garis, de pont ugyanigy szállt el. Csak neki még az is szivás, hogy üzleti adatokkal volt tele a vinyó, bár van valami mentése, de épp menteni akarta róla frisset, mikor jött a krach.
Ezek után 250-es Passportot tuti nem veszek. A 160-asokról viszont még nem hallottam problémát,200-asról is csak egyet és az sem ment tönkre.

By(e) Tothbe

(#236) p.geri


p.geri
csendes tag

Sziasztok!
Hosszas rágódás után( külső vagy belső, mivel régi a lapom, ezért alapból pata kéne, de gondolkodtam, hogy egy sata legyen átalakítóval,stb) vettem egy Wd mybook 500 Gb elements vinyót. Féltem tőle, hogy az usb miatt lassú lesz a másolás, de szerencsére pozitívan kellett csalódnom. Még talán gyorsabban is másolok rá, mint a két belső pat-s vinyó között. Nagyon meg vagyok elégedve vele eddig. És külsőre sem utolsó!!!
Másolás közben sem melegszik, alig langyos a külső burkolat. Hagja nem zavaró, bár azért hallom, mikor felpörög, és minimálisan rezeg is ilyenkor.
Én letöltésre használom, és tökéletesen működik, és meg van az a plusz, hogy bárhová vihetem magammal. Remélem még hosszú ideig írhatom a hasonlóan jó véleményeket.
Csak ajánlani tudom annak, aki hasonló dilemmában van.

(#237) nosferato


nosferato
csendes tag

Kérdés: a kis 2.5 colos WD Passportot, ami 250GB-os, vajon szét lehet-e kapni, és beszerelni a benne lévő vinyót a laptopomba? Mert 160-nál nagyobb 2.5-es vinyót nem találok, most is 120 van a gépben, és vannak külső vinyóim.

Van egy 3.5"-es WD MyBookom is, nagyon jó, de olyan szoftvereket használok zenélésre, amihez elég sok vinyó kell, és örülnék, ha mobilabb lennék, és nem kéne állandóan még +1 külső eszközt bedugva tartani. Mert azért a MyBook messze van a mobiltól, inkább külső. Ha csak kis firewire portod van (ami laptopban gyakori), akkor az nem ad neki elég tápot, konnektrorba kell dugni, az már a halálom.

Köszi: O

http://nosferato.funky.hu

(#240) baman


baman
csendes tag

Nem tudja valaki megmondani, mi a lényegi különbség a WD "Passport Portable" és "My Passport Essential" modelljei között? Ez utóbbi rövidebb pár centivel, meg nem zárható fedél mögött van az USB csatlakozója, de ennél több differenciát nem bírtam felfedezni. Márpedig ez valahogy kevésnek tűnik ahhoz, hogy két különböző termék létezzen (viszont létezik, ez tuti). Mi ennek az értelme? Mitől "essential" az egyik? Miért szerepel csak az egyik nevében a "portable", ha természetesen mindkettő hordozható? Az áruk ugyanaz, akkor miért vegyem inkább az egyiket, mint a másikat? Kell lennie valaminek, amiért érdemes létezniük egymás mellett.

i:baman

(#244) Champipi


Champipi
senior tag

Egy 120 GB-os Passportot nyúzok negyed éve, eddig tökéletes, mindenhol felismerte egy USB-ről ment mindig. Tényleg alig melegszik. 25 MB/s-al olvas 22 MB/s-al ír.

Azt viszont én is szeretném tudni, hogy a WD mit szórakozik az Essential szériával. Pár ezressel olcsóbb, van amelyik még jobban is néz ki (új Essential).

Nekem az a gyanúm, hogy a Passport egy "prémiumabb" kiadás, az Essentialba meg talán más vinyót raknak amiben még kevesebb a puffer, lassabb, vagy többet eszik... de mindenesetre gyanús, hogy nincs egyértelműen kimondva, hogy mi a különbség köztük a WD részéről.

Visszolvasva a fórumon eszembe jutott még egy dolog ami miatt a Passport jobb lehet, mint az Essentials, Elements. A Vista alatt a Passport mint merevlemez látszik és lehet rá Backupot készíteni, meg simán bootolni róla és Restore-ozni.

Az az Essentials, Elements-ben esetleg más, olcsóbb elektronika van ami miatt csak "pendrive"-ként ismeri fel. Akinek van az Essentials, Elements-el tapasztalata megoszthatná.

[ Szerkesztve ]

(#245) G4bi89 válasza Champipi (#244) üzenetére


G4bi89
senior tag

Hát ez is egy lehetőség bár szerintem a passport azért drágább mert kissebb (2,5) azok ugye mindig is drágábbak voltak...Nekem mint feljebb írtam WD.. Essentials van és tényleg elég olcsó volt a passporthoz képest.22800 volt az 500gb-os.Mondjuk én tudok bootolni is róla szóval én ezt se mondhatom hátránynak a passporttal szemben.A sebesség is egyforma naggyából mert nálam is ilyen.A melegedésre nem tudok mit mondani mert nem ismerem a passportot.Az essentials az nálam 46fokra ment fel 1,5-2óra terhelés után.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#246) tothbe válasza G4bi89 (#245) üzenetére


tothbe
addikt

A kisebb dolog az nem igaz, mert te az Mybook Essential-ra gondolsz, itt pedig a 2,5"-os szériákról beszélgetnek a fiúk.

De akkor egy kis tisztázása jöjjön annak, hogy 2,5"-ban mi micsoda, melyik széria melyik és mit tud meg mire való.

Van egyszer az Elements: Ez a legalapabb széria olcsó, semmit sem tud, tényleg csak olyan, mint egy nagy pendrive. viszont nem túl fontos adatok cipelgetésére meg csereberéjére átlagos usernek ez is megfelehet. Ezt a Portable mellett létrehozták már egy ideje olcsóbb alternativaként.

Van a Portable: Ez az alapkoncepció, úgy is mondhatjuk, ez volt eddig. Hordozható 2,5"-os vinyó. Viszont a széria épp kifutóban van, a 320GB-os sorozatnál vége a dalnak, már csak tartaléknak gyártatják a wd-nél, szóval hamarosan meg is szünik.

És van az Essential: A Portable kettévágásának az olcsó verzió (elements) mellett ez lett a másik fele. Ez van nagyobb méretekben, ehhez már van szink. szoftver és erre már Backup is végezhetö. Külsöben pedig a Mybook szériához próbálták hasonlóvá tenni, ráadásul kicsit kisebb is lett a Portable-nél a könnyebb hordozhatóság miatt.

Ennyi tehát a helyzet wd fronton. És bár a kommunikáció nem teljesen tiszta, de azért lényeget le lehet szürni akár a wd oldalairól is, még ha valaki nem is bennfentes csak idönként odavetödik, bár kétégtelen, hogy a viszonteladók jobb tájékoztatást kaptak, amit nem nagyon juttattak el a felhasználók felé, már csak a felstócolt passport készleteik eladása miatt sem.

By(e) Tothbe

(#261) piqla


piqla
őstag

Nektek mennyire karcos/karcolodik a kulso hdd? Passportom van, egy darab zokniban tarolom (hehehe), de veletlen egyutt utazott egy kulcscsomoval, es hat, meg is latszik rajta. T

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#267) tothbe válasza baman (#264) üzenetére


tothbe
addikt

Nem értem a kérdéseidet, hiszen pont azt irod, amit én. Annyi a különbség azóta, hogy pont a nem túl érthetö nevek miatt az Elements-et átkeresztelték Essential-ra, az eredeti Essential-t pedig Elite-re.
Most tehát ezt irnám le:
Az Essential lett a Passport utóda low-end fronton. Ennyi a különbség lényege, a többi már csak szörszálhasogatás.
Viszont pont azért, mert low-end,nincs is nagyobb belöle 320-asnál, de ezt is irtam már.
A backup meg tényleg lényegtelen, hiszen amit adnak hozzá, az nem ér semmit.
(A régi portable-hoz meg van/volt szoftver, ezt nem is állitottam, hogy ne lenne.)

Persze belém lehet kötni, ha akarsz, csak nem értem minek, és hogy mi nem volt tiszta abban amit leirtam, leszámítva az azóta megváltozott neveket. :F

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#269) Omni


Omni
aktív tag

Nos sikerült beszerzni egy Transcend 2.5" 80GB külső HDD-t. Van rajta USB és firewire csatlakozó. Írás max 20MB/s, olvasás kicsit több. Adtak hozzá jó sok kábelt, meg egy szép tokot. Ennek örülök is.

Sajna 1 usb portról nem nagyon akar menni, 2 kell a beépített Fujitsu MHV2080AH winchesternek. Emiatt irigylem a wd passportot. :D

Viszont erre 2 év gari van, és csak kerek 11ezer ft volt a szett.

(#274) 9CS


9CS
senior tag

Tegnap vettem egy WD passport-ot, és csodálkozva látom, hogy az egyik kis gumitalpa alatti sarokban nincs rögzítve a ház, tehát abban a sarokban kicsit szétnyílik a tok. Természetes ez? Másnak akinek van mind a négy sarok rendesen össze van fogatva?

Itt egy kép is, hogy melyik sarka a gázos, ott csak az tartja össze, hogy a másik háromnál van valami csavar, vagy valami.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#278) skoos válasza erdoke (#277) üzenetére


skoos
őstag

Köszönöm! Most nézegettem a WD passport tagjait, gondoltam esetleg megfelelő lenne erre. Ezekről mi a vélemény?

(#286) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok!

A héten vettem 1 WD Passport Essential 250GB winyót.
Eddig megy prímán. Laptopról másoltam rá: írás 15MB/s olvasás 17MB/s

Lenne 2 kérdésem, lehet nem idevádóak de talán mások számára is hasznos lehet a témában.

1, A biztonságos leválasztás hasznos dolog. Figyeltem a hangját amikor simán kihuzom és amikor eltávoltítom. Szóval a kérdésem: Mivan akkor ha DVD-lejátszóról húzom le? Nemtudom kipróbálni mert még nincsen lejátszóm csak tervezem. Tehát fog-e majd örülni a winyóm a DVD lejátszónak?

2, Van-e valakinek tapasztalata hogy az USB 1.1 es DVD lejátszók amik adatlap szerint 1,5MBit/s-al olvasnak, menyire tudják beolvasni a nagyobb adatsűrűségű filmeket?

(#306) Róth


Róth
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a wd passport tápbemeneti csatiján hogyan néz ki a polaritás?
A külső érintkező a negatív?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#335) Alex91 válasza Joe bácsi (#334) üzenetére


Alex91
félisten

WD Passport...

Vagy itt van ez is...
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#341) Alex91 válasza Joe bácsi (#337) üzenetére


Alex91
félisten

Leszedtek a webboltbol, amit linkeltem :( (Jo ara volt :).)

WD Passport, ennel kisebb is van, de azok joval dragabbak. A WD elvileg megy 1 USB portrol is. De mar elofordult, hogy megse. Ilyenkor kell egy olyan USB kabel, aminek az egyik vegen 2 db USB csati van (Y kabel). Igy 2 USB portrol szivhatja az aramot :).

En azt mondom Passport, 99%, hogy nem lesz vele gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#342) VVoid válasza Alex91 (#341) üzenetére


VVoid
aktív tag

2 Passportom is van, egy régebbi meg egy újabb fajta. Próbáltam már több notebook-kal is, sose volt semmilyen gondom, mindig működtek a hozzáadott gyári USB kábelekkel.

(#343) Alex91 válasza VVoid (#342) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt regebben te irtad :D :
A Passport és Passport2 közötti különbségek (nekem mindkettő van):
- méretre a 2-es kisebb, és könnyebb is
- a 2-es anyaga fekete műanyag, sokkal sérülékenyebbnek tűnik, mint az ezüst fém
- a 2-esről kispórolták a hálózati adapter csatlakozási lehetőségét, ehelyett Y kábel használatát javasolja a WD olyan gépek esetében, amelyikről nem indul a vinyó (nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel)
- a 2-es picit jobban melegszik, de nem vészes (a 1-es kb 35-40, a 2-es 36-42 fokon üzemel a WD Diagnostics progi szerint)
- a 2-es picit jobban rezonál, de teljesen elhanyagolható, még így is sokkal kevésbé, mint mondjuk egy 3.5''-ös, hangja viszont egyiknek sincs
- mindkettő nagyjából azonos sebességgel megy, a 2-es talán hajszállal gyorsabb
- a MyBook az, ami foglaltsági szintet jelez (egyébként szerintem teljesen fölösleges), a Passport2-nek csak egy működést jelző ledje van

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#345) Alex91 válasza Joe bácsi (#344) üzenetére


Alex91
félisten

Igen. De vedd mar meg azt a Passport-ot, azt ha gond van vele, majd visitasz! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#346) VVoid válasza Alex91 (#343) üzenetére


VVoid
aktív tag

Így van, és azóta sincs semmi gondom velük. :))

"...nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel..."
Ehhez a mondatomhoz pontosításképpen: egyszer próbáltam egy majd 2 méteres, kártyaolvasóhoz adott USB kábellel a Passport2-t, és nem volt hajlandó felpörögni. Azóta csak a hozzáadott kábelt használom, és minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#350) Alex91 válasza Cyrin (#349) üzenetére


Alex91
félisten

My Passport™ Studio™

En meg inkabb ilyet, ezen van FW-re is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#355) Róth válasza Alex91 (#350) üzenetére


Róth
aktív tag

Az a baj ezekkel a passportokkal, hogy ritka hülye a ház fogása. A ferde szélek miatt állandóan ki akar csúszni a kezemből, amikor felemelem az asztalról. :W

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#358) VVoid válasza BITBOYS (#357) üzenetére


VVoid
aktív tag

Passport esetében nincs ennyi, kb. 20-25 MB/s.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.