Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3853) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Laptop mellé keresnék 500GB-os külső merevlemezt.
A keret 20eFt. Lényegében adattárolásra lenne használva és alkalmanként hurcolnám "pendrive"-ként...
Van egy pár kiszemelt és nem igazán tudok dönteni: :B

Samsung S2 / G2
Silicon Power A50 / A70
WD Elements / Elements SE Portable
WD Passport Essential
WD Mybook Essential Edition

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#3859) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Ezek közt mi a különbség? Azon kívül hogy az A10 por és csepp álló? Mert úgy tudom az A50 az újabb, de az nem por és csepp álló, nekem ez kicsit logikátlan visszalépés...

Silicon Power 640GB Armor A10 USB Fekete Sárga
Silicon Power 640GB Armor A50 USB GOLD

Jóval olcsóbbak mint a WD passport... milyen winyó lehet bennük? Samsung?
CPU -t mennyire zabálják ezek? T400 as ThinkPad hoz kéne...

Előre is köszi annak aki hasznos infóval el tud látni :D

(#3876) TeeJay


TeeJay
félisten

pro kontra véleményt kérnék egy kérdésben

vajon mi éri meg jobban 20ezer körüli áron
egy A-Data SH93 640GB-os strapabíró külső mobilvinyó
vagy ugyanilyen áron egy 1TB-os WD Elements külső merevlemez?

a mobil vinyónak ugye előnye hogy 1 USB kábel és megy minden gépen, utóbbi viszont nagyobb tárhelyet ad ugyanannyi pénzért viszont ott mindig kell hálózati adapter is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3877) mokas_gizi válasza TeeJay (#3876) üzenetére

Én ezt venném ha hordozni akarod, főleg ha még strapabíróbb is...
A-Data SH93 640GB-os strapabíró külső mobilvinyó

Nekem most egy WD Passport 250 van, valamennyit hozzátettem volna vehettem volna egy 1,5 külsőt de az 3,5 és 2 kábel kell hozzá...

Electroworld-be most van akcióba 320,500,640-es winchesterek... érdemes megnézned őket egy 500 szerintem én is vásárolok...

(#3878) TeeJay válasza mokas_gizi (#3877) üzenetére


TeeJay
félisten

igen szerintem is az lesz, mert egyelőre a ~598GB amit a 640-es ad elég még, később meg ha kell nagyobb tárhely veszek bele nagyobb noti vinyót.
a WD Elements meg inkább csak backup-ra jó azt nehezebb hordozni és macerásabb is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3916) TeeJay válasza q13579 (#3913) üzenetére


TeeJay
félisten

egyszerűen csak az van hogy a laptopban béna az USB vezérlő és nem tud gyorsabban adatot írni/olvasni.
én most egy Acer Aspire 3103 laptopot használok és van egy WD Passport meg egy A-Data SH93 külső USB-s merevlemez itt mellettem és egyikre sem tud ~16MB-tól gyorsabban írni másodpercenként aztán mikor a szomszéd szobában az asztali gépre rádugom mind a kettő 32-33MB körül tolja oda vissza a cuccot ;) ez van :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4003) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok.
A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnék venni egy külső vinyót.
HDD KÜLSŐ Western Digital My Book Elite 1TB 3,5″ USB 2.0 ill. HDD KÜLSŐ Western Digital MyBook Elements 1.5TB HDD, USB 2.0 e kettő között vaciálok.
A kérdésem az lenne, hogy aki használta már ezeket a tipusokat az milyennek találta. MEgbízható? MErt olvastam pár helyen hogy egyes vinyóknál az adat is elveszhet ha lekapcsoljuk a gépről meg ilyenek.
Annyira nem vagyok benne ebben a témában azért kérdek ilyeneket.

(#4021) herhi


herhi
tag

És azt tudja valaki, hogy 2,5 hüvelykes WD-k közül a Passport, vagy az Elements-e a jobb vétel??
Nem látom át miért van hasonló tudású készülékből két féle is....Köszönöm!
És persze melyiket érdemes vásárolni?:)

(#4022) Alex91 válasza herhi (#4021) üzenetére


Alex91
félisten

Az elements az egyszerubb kivitel, a passport szoftveresen erosebb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4023) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok.
A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnék venni egy külső vinyót.
HDD KÜLSŐ Western Digital My Book Elite 1TB 3,5″ USB 2.0 ill. HDD KÜLSŐ Western Digital MyBook Elements 1.5TB HDD, USB 2.0 e kettő között vaciálok.
A kérdésem az lenne, hogy aki használta már ezeket a tipusokat az milyennek találta. MEgbízható? MErt olvastam pár helyen hogy egyes vinyóknál az adat is elveszhet ha lekapcsoljuk a gépről meg ilyenek.
Annyira nem vagyok benne ebben a témában azért kérdek ilyeneket.

(#4080) King Unique


King Unique
titán

Nem tud vki olyan progit,amivel a külső hdd-t lehet zárolni,Lock-Unlock-olni,mint a WD Smartware esetében?
Csak mert usb 3.0 WD My Passport és Silicon Power Armor A80 között vacilálok,az SP gyorsabb 3.0-án,de a Widget programja nem egy nagy szám. 3.0 WD my Passport van már valakinek,egy sebességtesztet tudna feldobni?
Köszi!

(#4082) mokas_gizi válasza King Unique (#4080) üzenetére

Én ezt vettem kb 2 hete:
usb 3.0 WD My Passport

pár ezer forinttal volt drágább, mint egy 2.0 élettartam garis amit én vettem...
ami még előny hogy víz és ütés álló...
(Ha ezt veszed akkor írj rám és megmondom hol vettem többi helyen 2 évet adnak csak...)

Amit elbasztak,hogy a rövid USB kábel amit a házba tettek szerintem full felesleges és a kábel miatt nagyobb a winchester jobb lett volna ha a rövid kábelt nem adják a csomagba, mert nem igazán lehet használni és kisebb marad a winchester...

Titkosítom is a winchesteremet szerintem ennél jobbat nem találsz:
DriveCrypt Plus Pack

Egy hátránya van:
A szoftvert fel kell installálni a gépre és úgy tudod megnézni a winchester tartalmát, nálam ez nem gond...

(#4084) King Unique válasza mokas_gizi (#4082) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon köszönöm az infókat,most már erősen a WD felé hajlok. :K
Gyárilag FAT32-re van formázva,mert mintha azt olvastam volna ennél már NTFS van?
Amit nem értek: "Amit elbasztak,hogy a rövid USB kábel amit a házba tettek szerintem full felesleges és a kábel miatt nagyobb a winchester jobb lett volna ha a rövid kábelt nem adják a csomagba, mert nem igazán lehet használni és kisebb marad a winchester..."

Mi az,hogy a házba tettek,nem a dobozba,csomagolásba? Ahogy én láttam a neten egy közepes,na jó viszonylag rövid A-B típusú 3.0 kábel jár hozzá,de maga a My Passport kicsi,a korábbinál nem nagyobb.
Nem is tudtam,hogy ez is víz és ütésálló,az cool :C Kösz a progi tippet,bár,ha WD-t veszek,akkor ugyanerre tökéletesen jó a SmartWare, remélem nem akasztja túlságosan a gépet.

Már csak a sebességére lennék kíváncsi,ha tudnál feldobni egy 2.0-ás tesztet megköszönném,3.0 meg írtad még nincs.Neten nézegettem,de nem találtam erre vonatkozó teszteket.

Itt vagy priviben elküldheted hol vetted,mert én itt néztem [link] , de csak 2 év gari van rá.
Kicsit zizi vagyok hozzá,de az élettartam garancia pontosan mit is jelent,meddig hány évig...

Üdv
King Unique

(#4086) King Unique


King Unique
titán

Az igaz nem,hogy minél nagyobb kapacitású,lemezenként nagyobb adatsűrűségű egy vinyó az kedvezően hat a sebességére is,gyorsabb lesz? Pl.WD My Passport 500 GB-nál a 750 GB vagy 1 TB gyorsabb valamelyest?
Silicon Powernél,ami nagyon gyors főleg 3.0-n, is az Armor A80-nál a 640-es gyorsabb valamennyivel az 500-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#4090) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Bár lehet, h rossz topik, de hátha tud valaki segíteni.

Szóval van egy 500 gigás wd passportom, gondoltam nyomok rá egy sima formatot (nem gyors), de negyed 3 óta 54%-ig jutott el. A gyors format gyorsan megvan, ill a hd sentinel szerint jó minden, pár gyenge szektor van csak, de az állapota 99%-os. A wines lemez ellenőrző is ezt támasztja alá. Próbáltam újraindítani és másik gépen is lefuttatni a formatálást, de mindenhol ilyen lassú.
Ennek így kell lennie vagy vmivel mégis csak baj van?

szerk.: win 7 64bit, ntfs-re

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#4091) King Unique válasza _ak_ (#4090) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen a teljes formázás eltart egy ideig,főleg usb 2.0-n,mert gondolom azon ment (ha csak nem 3.0),meg mégis csak 500 GB és nem mondjuk egy 2 GB pendrive...Aztán,hogy a közel 4 óra után csak a felénél tart nem tudom mennyire reális,de usb miatt is megy ilyen lassan gondolom én.
Én is venni akarok My Passport 3.0-t,ami gyárilag FAT 32 gondolom (vagy lehet NTFS),de tapasztalatod alapján akkor kihagyom a teljes formázást,szűz vinyónál,ha nem oprendszert pakol rá az ember elég a gyors is.

Remélem egy újonctól nem veszed okoskodásnak a fentieket,mégiscsak egy őstagnak próbáltam némi használhatót leírni.. :U

Esetleg az előző 2 hozzászólásomhoz vmi tapasztalat?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4097) Santiagain


Santiagain
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.

Eddig olyan külső vinyót (3,5") használtam, amin van power gomb. Most vettem egy WD Elements-et, ezen nincs. A kérdésem az lenne, hogyha leválasztom az eszközt (W7), illetve kikapcsolom a médialejátszót, akkor fizikailag lekapcsol-e a winchester?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#4103) King Unique válasza ruti (#4102) üzenetére


King Unique
titán

Nincs 500-as tányér,akkor az 500-as WD-ben azt írtad 1 db tányér van, 2x250 GB,teteje-alja?
640-es meg 2x315,vagy hogy?

WD My passport usb 3.0 tesztet nem tudsz vhonnan?

(#4107) King Unique válasza mokas_gizi (#4082) üzenetére


King Unique
titán

Ha tudsz légyszi válaszolj, meg írd meg hol vetted,mert pont WD My Passport vásárlás előtt állok.

Üdv.

(#4109) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!

Szeretném kikérni az okosabbak (vagy tapasztaltabbak) véleményét külső hdd használatával kapcsolatban.

Vettem két darab 1,5 terás WD Elements-et. Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e őlet felosztani több partícióra? Defragmentálás és más karbantartási műveletek miatt jobb-e a több kisebb partíció? Mindkét hdd csak tárolásra lett véve.

A másik kérdésem az lenne, hogy nem csökkenti-e az élettartamukat, ha non-stop csatlakoztatva vannak a netbookomhoz?

És végül...tudtok-e ajánlani valamilyen jobb usb hubot? Elfogytak a csatlakozók és ezt szeretném bővíteni egy hubbal, csak nem tudom, hogy aktívat vagy passzívat érdemes-e venni? El kell látnia a két hdd-t (ezeknek van külön tápja), egeret, ventilátort, és még egy nyomtatót is.

(#4118) King Unique válasza TeeJay (#4115) üzenetére


King Unique
titán

A megoldás talán ez az Unlocker progi lehet innen [link] , vagy rákerestek Google-ban,ami "kioldja a beragadt folyamatokat" XP és Vista alatt nekem tökéletesen működött,Win7 alatt még nem próbáltam,de gondolom ott is megy.

Fentebb említett WD 3.0 My Passport-tal kapcsolatban vmi sebességteszt vkinek,meg hol lehet élettartam garisat venni,mert ált 2év garit adnak mindenhol.A mókás_gizi meg nem válaszol.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4128) mokas_gizi válasza King Unique (#4084) üzenetére

Elnézést kérlek nem szoktam mindig olvasni ezt a fórumot, ahogy rám írtál privátba válaszoltam is azonnal neked...

Bocsánatodat kérem, mert elírtam a dolgot én nem a Passportot vásároltam, hanem a Silicon Power Armor A80, amikor vettem akkor ez volt a legjobb ár/érték arányú termék...

Én még 21.000Ft-ért vettem a 640G-T pár napja néztem IPON-ba az 500G volt 21000Ft... és ott csak 2 évet adnak....

Tehát nem bántam meg a Silicon Power Armor A80 vásárlását...
Azt hiszem FAT32 volt rajta de én megformáztam NTFS-re gyors formázással formázok mindent alapból bajom még nem volt ebből...

Élettartam gari elméletileg azt jelenti gondolom én hogy örök garit adnak rá, de ha tévedek akkor javítsatok ki...

(#4132) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!
Az normális, hogy külső vinyóra (wd elements 1,5 tera) való másolás közben az írási sebesség 20-25 megáról szép lassan lemegy úgy, hogy néha az egy megát sem üti meg?

A külső hdd-nek nem tesz be ha folyamatosan csatlakoztatva van az adaptere, viszont az usb kábel nincs mindig rákötve pc-re?

(#4148) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Külső vinyót keresek, ezt a WD My Passport Elite -et találtam, ami nagyon tetszik. Egy kérdésem lenne viszont: ugye bölcső nélkül is lehet hasznáni? Tehát a bölcső folyton otthon az asztalon lenne, de ha elvinném a vinyót, akkor csak egy kábelt (meg a vinyót :) ) vinném magammal. Ugye ilyet tud a cucc?

Köszi!

(#4166) fiatu


fiatu
csendes tag

-19 000 ft : Hitachi XL1000 3,5" 1000GB USB 2.0 külsõ winchester
-20 000 WD TB Elements Desktop 1TB /vagy 22 500ft Western Digital My Book Essential 1TB

Melyik külső winchestert ajánljátok /megbízhatóság , zajtalanság , MELEGEDÉS)?
A hitachi most lenne Sparban, így ez lenne a legkönnyebben elérhető.
Köszönettel Péter

(#4168) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali most vettem egy WD Elements 1TB-ot és azt szeretném kérdezni hogy 41 fokos és folyamatosan pörög.Ez jó így?Nem kéne leállnia nem meleg?Van Passportom az lekapcsol egy idő után.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4170) Core2duo6600 válasza Boogie33 (#4168) üzenetére


Core2duo6600
veterán

My book, vagy My Passport ?
Csak mert nekem van 3 db my passport essentiasl, és mind kikapcsol egy idő után.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4171) Boogie33 válasza Core2duo6600 (#4170) üzenetére


Boogie33
senior tag

A passport az nekem is kikapcsol egy pár perc után de ez a rohadék nem vissza is vittem a boltba vesszek helyette Samsung Story-t.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4172) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy külső winyót...de lővésem sincs melyik a jobb (van választék szerencsére)

A WD passport-okat néztem, nemtudom kinek van tapasztalata velük kapcsolatban.
Nem szeretnék külső tápot, rá tudjam kötni notira, és működjön, mint egy "pendrive" :)
cca 20.000pénzem lenne rá....Terrás gondolom nem fér bele, de 21körül már láttam 750-est.

Amit olvastam a WD passportról, hogy nagyon meglátszik rajta az ujjlenyomat, csak a saját USB kábelével hajlandó működni s idegesítő tool-okat installál automatice a gépre...nemtom ez mennyire igaz.

Szerintetek jó a Western Digital? Milyet érdemes venni? (essential, elite ...mi van még?!) Csak "pendrive"-ként használnám, esetleg még az adattitkosítás érdekelne.

...vagy inkább más márka?
Ha igen, mi? (külső winyóm még sosem volt, így könnyen megvezethet az, aki rám akarná sózni az évszázad üzletét egy Dzsunka-Drive USB2.0-val

Jah igen, Notimon csak USB2.0 nem is tervezem olyan gép mellett használni, amiben ki tudnám használni az USB3.0-ban rejtőző lehetőségeket, így asszem a 3.0 felesleges.

Üdv : Lacam

(#4193) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok ! Western Digital Elements Desktop 2TB ez milyen vetel lenne adat tarolashoz meg filmet neznek rola ?mert latom a cache eléeg gynegu benne.nem akadozik a film ilyen keves chchnel ? koszi a valszt elore is

(#4211) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlása előtt állok, és 1,5 TB-os méretben gondolkodok. Olvasgattam a fórumokat itt PH-n, meg nézegettem is az árakat, és ami szimpatikusnak meg olcsónak tűnt, az a Western Digital Elements Desktop 1,5TB. Viszont ebben nem túl sok cache van, nem tudom, ez mennyire befolyásolja a teljesítményét. Gondolom az usb port amúgy sem fog 30 MB/sec sebességnél többet engedni, de szoktam 1080p-s BluRay filmeket nézni, amiknél ha beletekerek az amúgy is megterheli a merevlemezt, nem tudom ennek a kevés cache-e okozna-e ebben gondot, vagy az usb 30MB/sec körüli maximumához az elég-e? Más nem, filmnézés előtt átmásolom a filmet a rendszerlemezre, az nem probléma, és akkor nem tudom, másban lenne-e hátrány a kevés cache?

[ Szerkesztve ]

(#4221) King Unique válasza @matthew@ (#4215) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Bocs,hogy csak most válaszolok,de hétvégén nem értem rá. Igen használható nyugodtan 2.0 portban is simán,sőt a Silicon Powernek nem "micro B" 3.0 csatija van a vinyó oldalán mint a többi 3.0 külső vinyónak általában,hanem a normál "A" ,így akár még talán sima 2.0 kábellel is lehet használni,de ez nem biztos.
Aztán én nem akarlak erővel erre rábeszélni,jó a Samsung S2 is,csak az ugye a tavalyi modell ás csak usb 2.0. Mostanság meg talán mégéri inkább a 3.0-ásakat megvenni,mert én pl.nem akarok fél év múlva csak azért újra külső vinyót venni,mert azon 3.0 van,inkább letudom most. A Light Peek (10 Gbit/s vagy akár 100) meg még odébb van,meg inkább SSD-nél lesz értelme,sima hdd-nél a mozgó alkatrészek miatt vagy mi a franc amúgy is van egy sebességlimit,aminél már nemigen gyorsul tovább és ennek kihasználására elég az usb 3.0. Meg az SP-vel mindenképp jól jársz,sokan dicsérik. :C Én is ilyet akartam venni először,csak nekem nagyobb kapacitású kellet volna,min 640-es vagy nagyobb,ezért vettem végül WD My Passport 1 TB-ot.

Meg talán olvass vissza picit, még akad ezekkel kapcsolatban pár hasznos infó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4223) King Unique


King Unique
titán

Szerintetek WD My Passport 1 TB SE-t melyik színben éri megvenni:fekete,fehér,ezüst,piros,kék?
Én első 3 között vacilálok,nem Mac-hez kell ,mert ahhoz ugye az ezüst lenne a nyerő. Feketében se néz ki rosszul,vagy az túl átlagos?

(#4256) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, akinek van WD Passport Essential SE 750GB USB2.0-ás külső winyója, hogy mennyivel megy rá az írás és róla az olvasás Total Commanderben? :)

Köszi előre is! :)

(#4272) ther


ther
aktív tag

Hali!

WD Elements Desktop 1TB-s külső USB-s vinyóval kapcsolatosan lenne pár kérdésem. A neten keresgéltem értelmes manual után, de pl WD honlapján nem nagyon találtam, csak egy 2 oldalas specifikációt, ha valaki tudna egyet linkelni, azt megköszönném.

Alkalmanként (pár naponta) másolgatok rá filmeket zenéket, szóval tárolóként szolgál elsősorban. Ennek fényében érdekelne, hogy hogy lenne érdemes tárolni közben? Pl. mindig húzzam ki az USB-t, a dugót a konnektorból, majd vissza, amikor kell? Kapcsoló nincs rajta, de gondolom automatikusan kikapcsol, csak kérdés, hogy mennyi idő után. Ha esetleg lehúzom az usb-t a gépről, és áramtalanítom a vinyót, de az adaptert a konnektorban hagyom az árthat neki?

Hirtelen ennyi jutott eszembe, szeretném kímélni a vinyót, ha tudna valaki segíteni, azt megköszönném.

Aálírás

(#4292) Blaise85


Blaise85
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WD My Passport 500GB-os külső vinyó. Ha rákötöm az elölapi USB-re, néha lefagy a gépem (monitor no signal). Resetelés után tökéletesen működik. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a problémája? Mert elég idegesítő! :W

Előre is köszi!

u.i.: A vinyónak szerintem semmi gondja, mert a notim simán kezeli, illetve, volt már másik gépen is használva.

(#4297) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlása előtt és már ki is néztem egyet. Ez lenne az:

WD 1000GB Elements Desktop WDBAAU0010HBK

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire megbízható a WD? Nagyobb mennyiségű és fontos adatokat szeretnék rajta tárolni és nem szeretném, ha egyszer csak minden ok nélkül elszállna. Köszi előre is a segítséget!

(#4304) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Bocs, ha amatőr kérdés, de inkább kérdezek, mint hogy hülyeség süljön ki belőle:
a WD My Passport Elite (WDBAAC6400ARD) (640 GB-os, 2,5") külső USB-s vinyót lehet bekapcsolt állapotban lévő gépbe bedugni? Biztosan nem tesz kárt benne? (Hotplug?)

Sk8erPeter

(#4308) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok,

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Előre is köszi

(#4313) Integrator válasza Alex91 (#4311) üzenetére


Integrator
aktív tag

Ennél már csak az lett volna tipikusabb, hogy ha beírod: Google. Köszi a segítséged, innentől mástól várnám el, hátha tud segíteni.

A kérdésem STILL:

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Köszi, Üdv,

(#4325) King Unique válasza Integrator (#4313) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit későn írok,nem tudom megvetted.e már vmelyiket. Az Elements a fapados progi nélkül,csak 2.0 USB-vel,max kap. 2 TB. Az My Book Essential-hoz adják a WD Smartware progit,amivel többek közt tudod hardweresen jelszóval titkosítani,ami nagyon jó és még pár hasznos funkció+USB 3.0 & USB 2.0 dual interface,2.0-ba bedugva is simán megy,max kap. 3 TB. Telítettség kijelző nincs egyiken se ,legalábbis a WD honlapján nézve,mintha az Essentialon korábban lett volna,vagy az lehet az Elit korábbi szériája volt.A mostani szériáknál, az Eliten van kijelző,E-label vagy mi,de abba még nincs 3.0 USB,meg drágább...

Én My Book Essential 3.0-át vennék,nem sima My Book 3.0-át mert ahhoz nincs Smartware,hanem Essential 3.0-át,a sima 2.0-nál nem sokkal drágább(pár ezer talán),igaz az Elements a fenti okok miatt olcsóbb az tény,de fapados,bár így is az adattárolási célnak nyilván ez is megfelel.Korábban írták páran,hogy ez nem kapcsol ki magától üresjárat után,az Essentiálnál a Smartware progiban,be lehet állítani az alvó módot.
Meg persze mennyi pénzt vagy hajlandó kifezetni érte az a döntő tényező főleg gondolom.
Remélem tudtam segíteni!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4333) King Unique válasza Antonio (#4332) üzenetére


King Unique
titán

Na akkor gyorsan: Külön veszel mobilracket+vinyót (praktikusabb talán),vagy vmely neves gyártó egybeépített cuccát(úgy is lehet)? Általában a Samsung,WD ajánlott ilyenbe,de van egy csomó ami jó és ajánlható,OLVASS VISSZA,másik HDD topikba is! Ha csak otthoni asztali használatra kell,folyamatos letöltéshez,meg nem akarod hordozni,akkor 3,5".Nekem van egy Samsung Story Station 2 TB Usb 3.0,erre a célra jó,hosszabb hajtás után se nagyon melegszik,igaz csak 5400 RPM...De WD My Book is jó,Iomega se rossz,Seagate Freeagent Desktop stb.Meg van egy 2,5" WD My Passport 3.0-ám 5 órán keresztül másoltam rá egyfolytában, 37 °C fölé nem melegedett.
Egyszóval ezek a külső cuccok alkalmasak,folyamatos letöltésekhez szerintem,legalábbis nekem még nem sült meg egyik se,de ha éjjel-nappal nyúzod egyhuzamban megállás nélkül sokáig,több napon keresztül,azért gondolom van egy határ,amikor már 40 °C - 50 °C fokig is felmegy és nem biztos,hogy hosszú távon jót tesz neki...

[ Szerkesztve ]

(#4343) King Unique válasza Antonio (#4339) üzenetére


King Unique
titán

Bocs csak most reagálok,hétvégén OFF-on voltam...Megerősíteni tudom kolléga válaszát,3,5"-hoz mindig kell külön adapter,2,5" külső vinyóhoz ált.nem.Illetve láttam egy-két 2,5" megoldást,ahol adapter ugyan nem kell,de pl.2,5" eSATA külsőnél az eSATA kábel mellé külön usb tápkábel kellett áramellátáshoz,illetve 3.0-nál pl.noname Aldiban kapható Tevion szarhoz a 3.0 kábel mellé is adnak külön tábkábelt (csak USB 2.0 interfaceben való castlakozáshoz,3.0-ba dugva nem kell),de WD my passport 3.0-nál elég 1 db 3.0 kábel mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#4345) King Unique válasza BenJoe80 (#4344) üzenetére


King Unique
titán

7200 gyorsabb vmivel,de jobban melegszik,de azért nem fog megsülni.A mostani külső 3,5" vinyóknál is sok már csak 5400 (Pl. Samsung Story Station),5900 (Iomega),lasabbak picivel,de nem olyan vészes,viszont kevésbé melegszenek.
De amiket Te nézel 2,5" az mind ált, 5400 RPM,illetve Seagate gyárt 2,5" freeagent goflex pro külső vinyót 7200 RPM-el,de drágábbak is a többinél.
WD és samsung is nagyon jók,mindkettőhöz adnak programokat,mindkettő USB 3.0. WD Smartware-ben egyszerőbb a titkosítás (hardwares),csak begépeled a jelszót azt kész,Samsung secret zone-ban (softwareres)virt meghajtót formáz újra,ami eltart egy darabig...+ WD gyárilag NTFS,Samsung FAT32.
-WD műanyag házás, meg különösen feketében eléggé meglátszanak rajta az ujjlenyomatok,karc,por - ezzel szívtam én is(más színben,ha van inkább,de a fekete tény megy az otthoni konfigurációdhoz),de vettem hozzá my passport tokot.Samsung ezüst az ok,jól néz ki,feketében van-e azt nem tudom.Talán fémházás?
Mindkettővel jól jársz,de,hogy melyiket,azt a fentiek alapján már Te döntsd el!

[ Szerkesztve ]

(#4363) King Unique válasza mézespálinka (#4361) üzenetére


King Unique
titán

Olvass vissza, # 4080,4082 hozzászólásokhoz .Ilyenre jó pl. a DriveCrypt Plus Pack progi,csak azt hiszem fizetős.
De jó,hogy nem vettem Adata-t,mert nekem is ez volt a dilemmám,ezért vettem WD My Passport-ot.Ott a Smartware-ben a Settings fül alatt-Drive Lock,beírod a jelszót és kész.Következő usb csatlakozáskor,belépéskor már védve lesz a drive,nem látható se sajátgép,se TC alatt, formázni se engedi,a jelszó beírásáig be sem "tölti" a meghajtót.Csak vigyázni kell,mert ha 5x egymás után rosszul gépeled be,formázza a vinyót biztonsági okból,igaz ehhez a jelőlőnégyzetbe külön megerősítést kér.Ha más gépére dugod rá és nincs telepítve Smartware, el sem indul a drive,de ha van akkor is kéri a jelszót (drive unlock).Amúgy ki-be kapcsolható a funkció.Egyszóval nagyon jó. :C
Hasonló megoldás van a Seagate Freeagent Goflex Pro-nál is.
Hiába a nagyok csak jobbak ebbe is,mint erre a területre az elmúlt pár évben bepofátlankodott noname gyártók. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4390) King Unique válasza Fernet (#4389) üzenetére


King Unique
titán

Kösz szépen,csak azért kérdeztem,mert a 3.0-nál hol 5400-at,hol 7200-at írnak,de,akkor 7200. Ami azért,jó,mert gyorsabb vmivel,mondjuk,igaz jobban melegedhet,de azért nem olyan kritikus gondolom ez se. A Seagate-nél a 2,5" goflex pro is 7200,más gyártónál talán nem is láttam. Azért az a +,amit a 7200 RPM ad (nagy menny. adatok mozgatása),talán nem mindegy...igaz melegedés stb.,de akkor is. A WD my Passport 3.0 pl. "csak" 5200 RPM-es.

[ Szerkesztve ]

(#4427) Gerpop_27


Gerpop_27
tag

Sziasztok!

Külső winchestert szeretnék venni, de nem tudom, hogy milyen legyen:D 1terrás kéne.
Ezekkel szemeztem eddig:
Samsung S3
WD Elements és Samsung G3.

Előre is köszönöm a segítséget:)

(#4431) King Unique válasza Gerpop_27 (#4427) üzenetére


King Unique
titán

Olvass picit (nem sokat) vissza,előző hozzászólásaimhoz.Összegezve,biztos elég csak az USB 2.0? ESATA,3.0 (Samsung S3,WD MY Book) se sokkal drágább. Samsungok talán jobban néznek ki,meg jár hozzájuk progi (backup,titkosított virt. meghajtó),A WD Elements fapados,progi nélkül,bár 7200 RPM,de ez is csak 2.0 usb.Ja és samuk energiatakarékosabbak,üresjárat után magatól kikapcsol,Elements azt hiszem nem,helyette inkább már a My Book Essential (usb 3.0-val esetleg),nem olyan drága az se 1 TB-ba.

[ Szerkesztve ]

(#4454) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Melyiket érdemes venni?

WD 1500GB Elements Desktop WDBAAU0015HBK vagy
WD MyBook 1000GB Essential WDBACW0010HBK

USB 3.0 mennyivel gyorsabb mint a 2.0?

Köszi

(#4464) King Unique válasza Mian (#4461) üzenetére


King Unique
titán

Én még mindig csak 2-nél tartok,amit linkeltél az is WD Mybook,meg a másik 2: 1 MyBook+1 Elements...WD Mybook inkább.Bővebben:link Na meg persze 1TB vagy 1,5 TB kell,ár-érték arány stb figyelembe vételével.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.