Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6694) King Unique válasza TeeJay (#6690) üzenetére


King Unique
titán

+ még annyi,notihoz is van usb 3 PCI Express Card,ha van tieden,igaz belekerül 6-7k-ba,v akad olcsóbban is.
A "tokoknál" meg,WD 2,5"-be csak MP-hez gyárt,Elements-hez nem,max,ha kell vesz neki más fajtát az ember,amiba belemegy...

(#6695) TeeJay válasza King Unique (#6692) üzenetére


TeeJay
félisten

utánanéztem sajnos már a WD Elements Portable is micro USB-s 500GB-tól felfelé
a WD Passport már mind USB3-as szóval ott főleg microUSB3 van

vagy maradok az ADATA SH93-nál vagy WD Elements lesz 1TB-ban és megszokom az új csatlakozót. a vinyó miatt mindenképpen a WD lenne nyerő de a tok és a csatlakozó miatt az ADATA SH93 biztosabb szerintem :B mégse mindegy hogy vízálló meg ütésálló és miniUSB-s

2hét múlva kiderül mit kapok a vinyómért mert behalt az ADATA és ha levásárolhatom az árát akkor abból kijön egy 1TB-os WD Elements Portable, akkor azt fogom választani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6697) King Unique válasza TeeJay (#6695) üzenetére


King Unique
titán

Most mi van...micro-mini usb :F ? Ha jól tudom külső 2,5" usb2-esekhez miniB csati van,ilyen,ez kell neked is,nem? Ilyen az usb2 micro B,ez van Elements-en miniB van ,500-as is az. :K
Hoppá,most látom,h 2,5" WD Elements SE már usb3-as :Y kivitelben is van,na :C ,már ennél is fejlesztenek,ide is már kevés az usb2,esetleg egy ilyet? :F

[ Szerkesztve ]

(#6698) King Unique válasza Jim-Y (#6696) üzenetére


King Unique
titán

15k kicsit szűkös,v éppen-hogy,+1-2k még belefér :F ,mert 25D3 ennyi,25M3 ennyi,SP A80 ennyi...,de ezek jók - usb3,ütésállóak,esetleg még ez,Apacer AC 430.
WD MP usb3,Samsung S2,M2 meg jobban kijön 15k-ból,de fenti ütésállók talán jobbak.
V az új usb3-as WD Elements lehet még jó áron,csak egyelőre nem találom árgépen... :(

[ Szerkesztve ]

(#6700) TeeJay válasza King Unique (#6697) üzenetére


TeeJay
félisten

wdc.com-on sajnos ezt írják az Elements Portabel SE-re

"The WD Elements Portable and the WD Elements SE Portable are very similar drives. Both drives are connected to a PC using USB power. However, each drive uses a different type of USB cable in order to make this connection.

The WD Elements Portable uses a USB Mini cable.
The WD Elements Portable SE uses a USB Micro cable."

szóval a régebbi (500GB alatt) Elements Portable vinyók miniUSB2-vel nyomják
az újabb 500-750-1000GB már microUSB2 és microUSB3
ebből én ezt vettem le. legjobb az lesz ha majd megyek a hardverker-be és ott megnézzük személyesen mi újság. lehet be fogom vállalni az USB3-at mert 1TB tárhely jól jönne hordozható vinyón :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6701) TeeJay


TeeJay
félisten

1TB-os WD Elements Portable szétszedve : [link]
3tányéros notivinyó van benne, beépített microUSB csatlakozóval így sajnos SATA csatolásra nincs lehetőség, ha kipurcan az USB port akkor lehet izzadni hogy lesz adatmentés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6703) King Unique válasza TeeJay (#6700) üzenetére


King Unique
titán

A videón látszik az SE-nél,h micro B,fura ez az egybeépített dolog,bár a wdbrand-en is képek picit csalókák,ott mini B-nek néz ki. Régebbi usb2-es MP-n is micro B volt,meg okostelók kábele is hasonló. Amúgy a legtöbb 2,5" külső usb2-es mini B csatis,csak pont WD MP-nél is mondták anno,h picit más,spec csatit kapott.
De most akkora gond ez... :F ,még ha kábel nélkül adnák és úgy kéne külön venni,esetleg a már meglévő vmilyen usb kábelt belepróbálni,de h adnak hozzá,mint mindegyihez,szal szerintem ez marhára nem téma... :N
Ha kapható (lesz) itthon usb3-as Elements SE.azt vegyél szerintem (külön van pesze sima usb2-es,ami kapható fix) :K ,talán abban már az új 2 tányéros 9,5 mm WD winyó van,bár a 19 mm vastagsága nem erre utal... :F

(#6705) TeeJay válasza King Unique (#6703) üzenetére


TeeJay
félisten

ne érts félre nem a vinyóval van bajom hanem hogy utána olvastam és külföldi fórumokon sok volt a panasz erre a WD Elements Portable vinyókra a microUSB miatt ami sokaknak eltört mikor határozottabban nyomták be a kábelt és mivel egybe van építve a vinyóval így nem tudsz róla SATA csatlakozón sem visszamenteni adatot ha tönkrement a microUSB csati.
ami nekem volt ADATA SH93 annak rendes miniUSB van, akármilyen erősen nyomtam bele a kábelt az bírja és ha netán mégis elszáll, szétszedem a vinyót (gari ugrik természetesen)
és SATA porton lementem a dolgokat. az sem túl biztató, látszik a videón hogy az 1TB-os WD vinyó 5V-on 0,6A-t kérhet max és úgy tudom az USB 500mA-t tud leadni, régi gépeken még talán ennyit sem. eléggé karcos lehet ott, főleg hogy 3tányéros és nehezebb felpörgetni plusz 4fej helyett 6fej van benne stb... ide kell bizony az Y kábel de olyat még microUSB-ben nem láttam, miniUSB végűvel meg kb. 500pénzért lehet venni bárhol

piszok jó lenne zsebvinyóba 1TB-os de inkább tényleg kivárom a 2tányéros verziókat meg USB3-al talán az nem törhet le könnyen, vagy maradok az SH93-nál mert az védett borításos és miniUSB-s csak abba meg vélhetően Samsung vinyó lesz amiből már kettő meghalt nálam... hátha harmadjára kifogok olyat ami bírja évekig :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6707) King Unique válasza TeeJay (#6705) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom ki,h feszegeti,azért nem kell annyira erősen,de lehet sérülékenyebb az usb2 micro B,bár ahhoz,h beletörjön,azért meg kell erőszakolni...
Mondom nagy többsége külső usb2-eseknek mini B, micro fajta jóval ritkább,talán csak wd-nél volt ilyen. :F Tápellátás szerintem nem gond,én 3 tányéros usb3-as MP-m is simán elmegy,felpörög még régebbi gépek usb2 portjába dugva is egy usb3 microB kábellel,kipróbáltam. :K Aztán,h Elements milyen ilyen téren,passz...,nem is volt-nem is lesz ilyenem,de még csak haveri körbe se tudok senkit. :K
Nem tudom mennyi lesz 1 TB SE usb3-mal,ha azzal veszed,de MP 22-23k,szal,ha nem sokkal olcsóbb,inkább egy olyat vegyél.
V e fentebb említett ütésállók vmelyikét,ha meg tutifix tápellátás kell,biztos-ami biztos alapon,akkor Transcendekhez adnak usb tápkábelt plusszba,v a legújabb 25 H3P,A3 típusok usb Y kábelesek.
Ezekbe is ált.Samsung,Toshiba hdd-k vannak (25H3P-be wd),de samu 2,5" hdd-i szerintem jók,hibás darabok úgyanúgy kifoghatók többinél is.

[ Szerkesztve ]

(#6709) TeeJay válasza King Unique (#6707) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem kivárom az USB3-as Elements Portable cuccot
ott szélesebb a microUSB3 csati, több helyen is van a NYÁK-hoz forrasztva az nem igen törhet már le. 1TB zsebben az pedig elég jól fog hangzani főleg hogy millió fotóm van és pont az adatvesztés elkerülése miatt 4 vinyón őrzöm párhuzamosan. hamarosan már a 3tányéros 1TB-os vinyó helyett az olcsóbban gyártható 2tányéros 1TB-os cuccot fogják bele rakni
az talán még jobb lesz :R

kiderül 2hét múlva ha megyek gariztatni az ADATA vinyót
sajnos csak ezek közül tudok választani abban az üzletben ahol vásároltam
WD : [link]
ADATA : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6711) King Unique válasza TeeJay (#6709) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h gariztatni viszed vissza és csak ottani kínálatból választhatsz (nem túl bő a választék...) ,ki tudja,addigra megjelenik-e az usb3-as Elements és az új 2 tányéros wd hdd lesz e benne,mert a vastagságra 19mm van feltüntetve és elvileg vékonyabnak 15mm-esnek kéne lennie,mint a sima 500 GB-os... :F
Amúgy,ahogy látom Elements se annyira túl olcsó, 1 TB 20k,míg a passport 24k...

(#6714) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Western Digital 2TB Elements kikapcsol, ha érzékeli, hogy nem használják? Nekem folyamatosan gépre lenne dugva, amikor menne a gép, ez is menne... És ha magától kikapcsolna, az jól jönne.

Western Digital 1TB MyBook Essential jöhet még számításba, amihez gondolom nem adnak Usb 3.0 bővítőkártyát. Plusz 5 ezret pedig rákölteni, nem biztos, hogy megéri nekem a sebbesség miatt. És ez kikapcsol, ha érzékeli, hogy nem használják?

[ Szerkesztve ]

(#6715) BassHead válasza rayoliviero (#6714) üzenetére


BassHead
tag

Essential leáll, ahogy azt már írták itt páran róla, Elements-et nem tudom.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6719) King Unique válasza rayoliviero (#6714) üzenetére


King Unique
titán

Elements nem áll le,nem kapcsol ki magától :N ,max ezzel a progival lehet "vezényelni" manuálisan,azt,h időzíteni lehet-e benne,azt nem tudom.
MyBook meg automatikusan x perc után lekapcsol,ill.ez a Smartware progijában állítható tetszés szerint,+ egyéb funkciókat tartalmazva. Mostanában,ha visszaolvasol 2 embernél innen besz@rt az Elements (hibás szektor) :U ,nem mondom,h amit vennél az is,de én inkább myBook-ot javaslom,a +5k,usb3.0,fentebb említett dolgok szerintem megér annyit.
(Desktop Elementsbe nem tudom lesz-e usb3-as,2,5"-be most vezették be... :F )
Amúgy MyBook-ba volt sima MyBook 3.0 (szoftver nélküli) verzió,erre gondoltál biztos,de ebben a kiszerelésben nem tudom kapható-e még... :F ,szerintem nem nagyon. :N De egy PCI-E usb3 kártya se drága,5k-ból,v alatta is (3-4k) kijön simán.
Meg amit mér érdemes külső 3,5"-be és jó áron vannak,a Samsung S3,M3 szériái,amit előbb,# 6713 részleteztem is,usb3-as M3 is megjelent már,2 TB 20-22k közt mozog és ez is automatikusan lekapcsol. :K

[ Szerkesztve ]

(#6720) TeeJay válasza King Unique (#6719) üzenetére


TeeJay
félisten

a WD My Passport (750GB verzió) tényleg folyton telepíteni akar valami programot?
nem lehet simán úgy használni hogy rádugom a gépre és látom mint egy sima mezei meghajtót? árban csak pár száz forintot kellene ráfizetnem az ADATA helyett és akkor lenne WD vinyóm 750GB méretben és már USB3 csatlakozóval
talán még ez lesz a legjobb megoldás úgy érzem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6722) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6667) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Na,megjött ma a:
[link]
(nem itt vettem,csak itt jó róla a leírás szerintem.)
Először nem látta a Windows 7 a drivert,ezt feltettem a WD-n kapott driver telepítővel,eddig minden oké vele.
Gyors is,meg vagyok vele elégedve(eddig.)
Szürke lett,mert ilyet kapott akitől beszereztem(mondjuk először ilyet is akartam.)

Közben olvasom,hogy úgy kellett volna feltenni a driver-t,hogy kikeresni az eszközkezelőben a külső HDD-t,majd úgy feltenni az illesztőprogramot.
Én meg símán megtaláltam a setup-ot a Passporton,úgy raktam fel.
Ez baj-e?

[ Szerkesztve ]

(#6723) rayoliviero válasza King Unique (#6719) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz a választ.

Ok, akkor MyBook Essentialt veszek.

Még mellé kellene egy hordozható is, ami nagyon megbízható. Annak WD Passport Essentialt választottam. Az jó lesz?

(#6733) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6726) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mire olvastam a válaszodat,a biztonság kedvéért levettem az eszközkezelőből is,hogy "illesztőprogram eltávolítása",utána már nem volt ott,mint "cserélhető lemez(Passport)"a Windows-nál,a "Számítógép"-nél,
de mint "pendrive"-t látta a Windows 7 a tálcán(ilyet sem láttam még)
hogy egyik helyen van,a másikon meg nincs a Win szerint.
Szabályosan leválasztottam a tálcáról.
Levettem a két illesztőprogramot(a SAS drivert kell először,azt tapasztaltam),majd mire rákattintok,hogy leveszem a másik progit,kiírta,hogy az már el lett távolítva.

Feltettem a WD Smartware-vel,nem kértem,hogy más települjön fel:
de ugyanoda jutottam,mint előbb(tehát jól csináltam).

Érdekes,hogy létrehoz egy "extras"nevű mappát,melynek létrehozási időpontja változik,ha valami adatot teszek a WD-re. :F

Egyenlőre úgy tűnik,hogy nem kényes a felülete. :)

És nem adnak hozzá semmit sem,csak a kábelt,a progikat,User Manual-t a HDD-n adták,ami előre már meg volt formázva.

[ Szerkesztve ]

(#6744) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! azt a tippet kaptam, hogy itt előbb találok megoldást :)

szóval van egy wd my passport essential 120 gigás vinyóm (régebbi típusú).

a gondom az, hogy kb. soha nem tudom normálisan leállítani, mert a win7 kiírja, hogy még valami program használja, pedig már a létező összes programot bezártam. ha épp sikerül 100-ból 1x, akkor is ha kihúzom olyan hangja van, mint ha csak szimplán kihúztam volna. XP-nél még hallatszott, ahogy rendesen leáll a vinyó. win7 alatt megy ugyanúgy tovább csak kiírja a tálcán, hogy eltávolítható. De mint mondtam ez nagyon ritka inkább kapom a jó öreg nem lehet leállítani, mert még valami program használja...... A WD spindown programot már próbáltam. az is egyfolytában a használja szöveget dobta csak angolul. mondjuk az legalább normálisan le is állította a winchestert.

másik topicban azt mondták, hogy az unlocker nevű progit toljam rá és jó lesz. sajnos azonban így sem működik. kiírja ugyan, hogy mi használja a vinyót, rákattintok a "mind feloldása" gombra, elvileg meg is csinálja, de leválasztani ugyanúgy nem tudom. ha pedig visszamegyek megint kiírja ugyanazokat, amiket már az előbb elvileg feloldottam...

itt egy kép róla:
kép

köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#6750) rayoliviero válasza HXY (#6749) üzenetére


rayoliviero
veterán

WD Passport olcsóbb...

(#6782) HXY válasza King Unique (#6780) üzenetére


HXY
addikt

Valamelyik külföldi fórumon panaszkodtak rájuk. Az S2-ről írták, hogy még FW-t se lehet frissíteni. M2-t nem tudom, hogy mit használ. A WD-ben nem vagyok biztos.
Az USB3 etron vezérlő használhatatlan a JMicron-nal, ami többek közt a Gigabyte és ASrock alaplapokon van. De más gyártó is használja. Az Asus-t olvastam, hogy mást használ.
Van valahol egy német fórum, ahol minden össze van szedve. Már nem tudom a címét, de Google-val biztos meg lehet találni. JMicron JMS 539 a hibás chip.

Ezeket 100%-ra írták:
Samsung S2 (akkor valószínűleg az M2 is)
Silicon Power A80 (gondolom akkor az összed SP is)
A WD-re már nem emlékszem, de mintha a Passportra is azt írták volna.

Ez az a hírhedt chip:

És van róla két magyar vélemény: Prohardver
iPond

(#6789) King Unique válasza TeeJay (#6785) üzenetére


King Unique
titán

Korábban itt (# 6712) írtuk,h a sorozatszámok alapján,az újabb usb3-as S2-ben az van,ill.minden új uab3-as M2-ben. :K
WD-ben is van már elvileg WD10JPVT sorozatszám alatt,de külsőkbe ilyennel szerelt... :F Az 1 TB MP,Elements még a régi WD10TPVT 3 tárcsás hdd-vel szerelt,esetleg az 2,5" usb3-as Elementsben,de nem fix,ill.gyanús,h 19mm van feltültetve,mikor ezzel uolyan vastagnak kéne lennie,mint az 500-as (15mm).

(#6819) zooole


zooole
senior tag

Ha kiveszem a 2.5-es WD Elements-ből a vinyót, bukom a garit?

(#6823) King Unique válasza zooole (#6819) üzenetére


King Unique
titán

Mért akarod kivenni,"keret" sz@r,v usb3-as mobilrack-be akarod tenni,akkor mért nem olyat vettél,mért gyári kompaktot? :F
Elementsnél tényleg a NYÁK-kal van "egybe",MP-nél nem tudom,azért nem szedném szét... :D Nem tudom pontosan,h lehet,h sikerülne szédszedned,de valszeg meglátszana...

[ Szerkesztve ]

(#6828) rayoliviero


rayoliviero
veterán

My Book Essentialnak és Passportnak 256 bites titkosítása van, nem tudjátok? Mert azt sehol nem találom a WD honlapján, se a vinyók dobozán, használati utasításban. Annyit találtam csak, hogy hardveres, de hogy hány bites...

[ Szerkesztve ]

(#6832) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
kulso vinyot szeretnek venni (2TB a cel), segitsetek pliz valasztani
ket szempontom van: elsosorban a megbizhatosag, masodsorban az ar. minden mas (sebesseg, plusz csatlakozok, stb) kvazi lenyegtelen
eddig WD vinyokat (Elements es MyBook) hasznaltam, de az egyik gariidon belul megdoglott, a masik is kezd furan viselkedni, szoval WD reszemrol kizarva

(#6834) King Unique válasza doc (#6832) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nem rossz a WD külsőbe,megbízhatóak,Elements fapados,sokat ne várjunk tőle,viszont MyBook egész jó. :K Milyen MyBook-od volt,még a régi,v az új usb3-as?
Szerintem csati,sebesség egyáltalán nem másodlagos és mivel usb3-asok alig-alig drágábbak,v egy-két típusnál jóformán semennyivel,így sima "2-est",nem is ajánlok... :D
Akkor 3,5" gyári külsőbe: Samsung S3 (esata is van),Samsung M3 (#6713) 3 év garival,ebből a kínálatból Iomega Ego,Lacie,Buffalo,Seagate Goflex Desktop cuccai jók (többi nem igazán),máshol is megnézheted őket,csak a pl-ként tettem be ezt a webshopot.

Megbízhatóság... :F 100%-osan egyiknél se biztos,mivel mhol előfordulhatnak rossz szériák,hibás db-ok,talán a nevesebb gyártók,újabb (pl.usb3-as) szériáiba már kijavítottak ezt-azt.Legbiztosabb,ha van rá keret,több külső hdd-n tárolni+cd,dvd,BD-re mentés...
V a külön hdd+külön 3,5" mobilrack megoldás,de akkor a 2 másik topicba érdeklődj,azzal se jössz ki árban nagyon olcsóbban.

Jó a "Kanada" blogod. :C

(#6878) Xero


Xero
nagyúr

Beköszöntött nálam egy külső tároló vásárlásának az ideje.
Amik a feltételek lennének:
-Legalább 2TB
-USB2
-Férjen be 20-30e közé
-Megbízhatóság
-Auto spin-down (a kiegészítő sw-ek nagy részével nem tudnék mit kezdeni)

Ami jó lenne:
-Firewire 400 vagy 800

Amire használni fogom:
-HD filmeket tárolok rajta

Ahol használni fogom:
-80%-ban egy Apple Time Capsule-ön fog lógni hálón megosztva
-20%-ban gépre kötve (ezért lenne jó a FW lehetőség)

Eddig csábító volt az ára miatt a WD Elements, de az itt olvasottak alapján nem szeretnék pár hónap után 2TB adatot kidobni, még ha pótolhatóak is, akkor sem, ráadásul ne pörögjön 24/7-ben nekem. :N

Szóval mi lenne a javasolt termék? :F

(#6899) King Unique


King Unique
titán

Akinek van (lesz) WD My Passportja és szeretné (szerette volna :D ) ütésállóvá tenni:

Ma láttam meg nagy örömmel,h már kapható idehaza is a WD Nomad ütés-részlegesen vízálló tok,viszont az ÁRÁT meglátva :Y ,hát...máshol se olcsóbb,egyelőre.
Ennyi kicsit sok érte,főleg,h a többi milyen olcsó és azért azok is védenek vmennyire,max 4-5k lenne érte reális...talán majd ennek is esik pár hónap múlva az ára. :F

Ennél még a nagy márkás Lacie Tank-ja is olcsóbb,talán Nomad is az lesz,v vmi külföldi oldalról rendelve esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#6948) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Az alábbi külső hdd-t néztem ki magamnak.

3.5'' 2000GB (2TB) Western Digital Elements Desktop USB (WDBAAU0020HBK-EESN)

Van valakinek ezzel tapasztalata?
Adnak-e hozzá usb kábelt, vagy venni kell hozzá?
Kikapcsolható?
Kell telepíteni valamit hozzá, hogy az XP felismerje?
Tv-re ha rácsatlakoztatom usb-n keresztül nézhetek filmeket?

Köszönettel előre is

Olomlovag

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#6950) rayoliviero válasza Olomlovag (#6948) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Nekem MyBook Essential van.

Az Elements a fapados verzió, nem jár hozzá szoftver.
De az Elements-hez is adnak szerintem USB kábelt.
Nem kapcsolható ki (kihúzod az áramból).
SES drivert telepíteni kell.
TV-re pedig rá lehet csatlakoztatni.

Én is először Elements-et akartam venni, de inkább a MyBookot Essential-t ajánlották itt a fórumban, ami nem sokkal drágább az Elements-nél.

(#6954) King Unique válasza Olomlovag (#6948) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy Gazsi00 is mondja az a tuti. :K Mivel nem olyan sokkal drágább (Elements 2 TB 17-19k,MyBook usb3 24-25k) inkább MB-t.
Kábelt adnak hozzá természetesen,mivel sima usb2-es,így oprendszer (XP),meg más is plu&play kezeli,driver nem kell hozzá.Sima médialejátszónak elmegy,elég ez is,de nem kapcsol ki magától,max manuálisan ezzel a wd progival,v gép leállítás után,míg a MyBook automatikusan,ami TV-nél jól jön.
Inkább az lehet picit aggasztó,h ha visszaolvasol,korábban innen 3-an vettek Elements-et és 2 srácnak badsectoros lett,ami gáz,de persze lehet ők fogtak ki gyárilag hibás cuccot... :F Ettől függetlenül megveheted,ha akarod,mert nyilván ára vonzó,v esetleg más alternatívának jó a Samsung új M3-as kollekciója (máshol lehet olcsóbb),ami usb3 és szintén leáll magától,ill.Elementsnél talán megbízhatóbb,jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#6962) TeeJay


TeeJay
félisten

kérdésem a következő lenne
a 2,5"-os külső vinyók 750GB méretben 2 vagy 3 tányérosak?
a 640-es az 2tányéros az tuti mert olyanom volt

sajnos a jelenlegi árát írják csak jóvá az üzletben ahol vettem az ADATA vinyómat
így inkább ráfizetnék és választok egy 750-es de megbízhatóbb márkát
pl WD vagy Samsung S2 talán
egyelőre agyalok hogy melyikkel járnék legjobban de ha úgy lesz pénzem a végén rendelek 1TB-os vinyót és hátha nem fog elszállni annyi adattal :B

annyit tudok hogy nekem 3tányéros 1TB-os tuti nem kell és 3tányéros 750gigás sem...
vagy ADATA SH93 750GB pici ráfizetéssel vagy ADATA SH14 750 v. 1000GB szintén ráfizetéssel
vagy WD Elements portable 750GB viszont jó lenne már abból USB3
vagy ami a legesélyesebb a Samsung S2 vagy M2 750-1000GB és ott már szintén USB3 ha lehet.

jövőhéten kiderül melyik lesz jobb árban és melyiket fogja a szerviz inkább ajánlani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6969) TeeJay válasza King Unique (#6967) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Elements Portable és MP 750GB is 3tányéros még?
most azon filózok hogy az ADATA SH93 amit vettem nekem jó lenne mert maga a ház príma a csatlakozó is király van is Y végű miniUSB kábelem ami jó hosszú csak a 640-es példányban Samsung Spinpoint M7E HM641JI vinyó van és mindkettő ami nálam volt a vinyó halt meg benne... na mármost van az ADATA SH93-ból 750GB-os amiben vélhetően már nem Samsung vinyó lesz mivel kétlem hogy már az új M8-at raknák bele ahol már 500GB/tányér van. ezek alapján arra tippelek Toshiba vinyó lesz benne akkor pedig elképzelhető hogy az már 2tányéros és lehet beneveznék abba hátha megbízhatóbb mint a Samsung.

a szervizt majd megkérdezem hátha járt már náluk 750-es ADATA és meg tudják mondani ki gyártja bele a vinyót. ha meg kiderül hogy a 750-es WD-ben 2tányéros van akkor azt választom vagy ha tudok rendelni akkor Samsung S2 USB3 750GB.

Ipon tesztek között láttam a Silicon Power A80 750GB leírásban hogy azt Toshiba MK7559GSXP vinyóval gyártják ami 750GB-os 2tányéros Advanced Format-os vinyó
[link]
na ezt pl kipróbálnám :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6970) King Unique válasza TeeJay (#6969) üzenetére


King Unique
titán

WD MP 750 az 3 tányéros,mondtam,18 mm vastag,mint az 1 TB,ami ugye 3. Új Elements usb3-al nem tudom,talán új wd hdd,bár az meg 19mm,ami 2 tányérhoz soknak tűnik.Az új Toshiba hdd-k még szerintem nincsenek is forgalomban és nem hiszem,h egy régebbi szériás külső hdd-be pakolják bele,v ki tudja... :F
S2-ben nincs 750 GB, M2-ben van és az új M8,ami,csak mert korábbi samsunggal gondod volt,még egyáltalán nem biztos,h sz@r.
Ja SP A80 750-es az Toshiba és jó lenne egynek :K ,1 TB-os meg M8-as.De amit korábban belinkeltél webshopot,ahol zajlana a dolog,nem láttam a kínálatban SP-t,v van már :F

[ Szerkesztve ]

(#6972) rhen


rhen
senior tag

Sziasztok,

Adatmentésre és archiválásra keresek külső 1-1,5TB-os 3,5"-os meghajtót.
WD My Book Essentialt és a Samsung M3 Stationt néztem elsőre.
A WD My Book Elements milyen? Ez 8k-val olcsóbb, csak USB 2.0-ás az engem nem zavar, a megbízhatóság az első számú szempont.

Samsung HDD-m van 2 is és munkahelyemen is az megy már 4 éve.
Olvasgattam a "Winchesterek megbízhatósága / élettartama" topicot, de nem éreztem egyértelmű utalást, hogy egyik jobb lenne mint a másik.

Ti mit ajánlanátok?

(#6974) rayoliviero válasza rhen (#6972) üzenetére


rayoliviero
veterán

WD MyBook Essentialt ajánlom, WD Elements már romlott el pár embernek, olvass vissza a fórumban. Elements amúgy is fapados verzió. A Samsung se rossz amúgy, sokak szerint itt a fórumban és olcsóbb talán valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#6976) rhen válasza rayoliviero (#6974) üzenetére


rhen
senior tag

igazából az elementsről valóban olvastam, h töbeknek gondja van vele, csak vonzó azért a -8k-s vételár, azért kérdeztem rá, hátha. :B De ezek szerint nem.

Viszont olvastam a samsung story stationokről és g3 stationökről, valamint a wd essentialról is (edigital.hu-n), h van akinek hamar tönkrement. Itt pedig nem olvastam még az M3-ról semmit, lehet még senki sem vásárolt itt ilyet. :)

Ezért nem tudom, hogy M3, vagy WD essential.

(#6977) King Unique válasza rhen (#6976) üzenetére


King Unique
titán

Rossz szériák,hibás termékek előfordulhatnak szinte mindegyiknél,köszönhetően részben a mai "költséghatékony" gyártásnak (pl.made in china stb....)
Elements valóban olcsó,ami tényleg vonzó,viszont,ahogy írták fapados és innen 2 srácnak is behalt,de ez nem jelenti feltétlenül azt,h amit esetleg vennél az is. :N Próba,szerencse... :F
Egy usb3-as MyBook-al szerintem jobban járnál,ok.h +8k,de usb3-as,programok vannak hozzá+hw-es titkosítás,automatikusan kikapcsol x perc után,Elementsnél ilyenek nincsenek :N (illetve géppel együtt az is leáll,ha full kikapcsolsz)
M3-ról azért nem találsz véleményeket,mert elég új,az usb3-as széria csak most augusztus végén jelent meg,de az is OK-s,hasonlóan tudja azokat,mint a MyBook,persze más progi jár hozzá,meg ami miatt még jó vétel lehet,h olcsóbb nála,a 2 TB kb.20-22,5k közt van.

[ Szerkesztve ]

(#6978) TeeJay válasza King Unique (#6977) üzenetére


TeeJay
félisten

én eddig peches voltam az ADATA vinyókkal bár megjegyzem maga a ház teljesen korrekt csak sajnos a benne lévő Samsung HDD adta meg magát mindig :U
most bepróbálkozok a harmadikkal de ott már remélem Toshiba HDD lesz benne és hátha az bírja pár évig utána meg úgyis veszek újat akkor már USB3-al és remélhetőleg 3-4TB méretben :R

a WD Passport-tal viszont még nem nagyon hallottam problémát igaz drágább is jóval
hardverker szervizben azt mondták ADATA Samsung és Hitachi külső vinyóból jön vissza a legtöbb míg a WD-ből a csatlakozóport miatt...
szóval a WD sem jobb mert ott meg más megy tönkre :U
nem is értem hogy nem tudták olyanra tervezni a microUSB csatlakozót hogy több tízezer csatlakozást is vígan elviseljen...
talán a microUSB3 jobb lesz a szélesebb felület és a több forrasztás miatt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6981) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Xbox360 Slimhez kéne vennem egy külső vinyót! 2,5"-os kéne, nem szeretnék szenvedni pluszba a tápellátással... Akikkel beszéltem, mind WD Passport / Elitet / SE-t ajánlottak. Az lenne a kérdésem, hogy inkább egyben jobb venni külső vinyót, vagy ha veszek egy Scorpio Black vinyót, és mellé valami külső házat, az nem lenne jó? Csak mert úgy lényegesebben olcsóbban jönnék ki...

Ha esetleg más módszert / típust ajánlanátok, csak nyugodtan :)

(#6992) King Unique válasza TeeJay (#6978) üzenetére


King Unique
titán

Usb csatlakozója,max az Elemtsnek,v régebbi usb2-es passportoknak mehetett tönkre,usb3 MP szerintem kevésbé...

(#7008) TeeJay válasza vlevi (#6997) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg egy régi 250gigás WD passport-ot a régi asztali gépemen nem tudtam elindítani 1 USB-ről sajnos... az ADATA vinyóm pl ugyanarról az alaplapról elindult simán viszont volt mikor a zsír új Acer notimon rángatózott induláskor. fene se tudja ezt, én biztos ami biztos vettem egy hosszabb Y végű miniUSB kábelt úgy sosem volt gond.
újabb gépeknél vígan megy egy USB portról is de én azért tutira mentem.

tetszenek ezek az új USB3 vinyók is csak hát ahogy látom mindhez sima kábelt adnak és valahogy nem merem azt választani mert ha a régi asztali gépemen nem tudom elindítani akkor nem sokat értem mivel a laptop és a régi gép között forgalmazok adatokat (két külön városban van)
értem én hogy USB3 porton majdnem 2x akkora áram mehet mint USB2-n de akinek nincs USB3 portja az ugyancsak megszívhatja ha esetleg nem fog a vinyó felpörögni.
lehet próbálkozni ilyenkor mert nekem a notin 3 USB port van és én mind a hármon végigpróbáltam de macerás mikor már ezzel kell foglalkozni...

az sem mindegy szerintem hogy a cuccban alapból olyan vinyó van-e amire már rá van integrálva az USB port vagy egy sima SATA vinyó és egy vezérlőhöz csatlakozik.
véleményem szerint ahol a vinyó aljára a NYÁK-ra teszik az USB portot ott meg lehet spórolni a SATA-USB átalakítást így kapásból a merevlemez adatforgalmát USB-re vezetik és nem mellesleg egy másik chip fogyasztását is megtakarítják ezzel. tudom az nem sok Watt lehet mert ezek a kis chip-ek szinte semmit sem fogyasztanak de lehet pont elég az hogy már ne tudjon USB2-n felpörögni a vinyó.

ilyen NYÁK-ra integrált USB portos vinyókat szerintem a WD és a Samsung gyárt meg talán a Toshiba mert ők amúgy is merevlemez gyártók
míg a többi külső vinyót forgalmazó cég, készít egy házat amiben van egy vezérlő és valamelyik gyártótól szerzik bele a sima SATA merevlemezt.

egyelőre én még mindig a 750-es Toshiba belsős ADATA SH93 vinyón agyalok vagy pedig a 750gigás Samsung M2 USB3-on amint megtudom az árát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7010) King Unique válasza TeeJay (#7008) üzenetére


King Unique
titán

Nálam a régi 250 GB Passport simán megy régebbi gépen is usb2-be - gép usb port stb. függő is erősen ez a dolog,kicsit lutri... :F
Y kábeles külső hdd-et pl. A Transcend gyárt,a legújabb 25A3,ill.25H3P-hez alapból usb3 Y kábel jár - lehet ott tudnak vmit és inkább biztosra mennek... :D

(#7023) Slyer


Slyer
senior tag

Már kérdeztem egyszer, de nem válaszoltatok rá, most megkérdezem még egyszer, hátha most több szerencsével járok :)

Xbox360 Slimhez kéne vennem egy külső vinyót! 2,5"-os kéne, nem szeretnék szenvedni pluszba a tápellátással... Akikkel beszéltem, mind WD Passport / Elitet / SE-t ajánlottak. Az lenne a kérdésem, hogy inkább egyben jobb venni külső vinyót, vagy ha veszek egy Scorpio Black vinyót, és mellé valami külső házat, az nem lenne jó? Csak mert úgy lényegesebben olcsóbban jönnék ki...

Ha esetleg más módszert / típust ajánlanátok, csak nyugodtan :)

Köszönöm szépen előre is!

(#7028) King Unique válasza Slyer (#7023) üzenetére


King Unique
titán

Így van...,mármint csak max egyetértek az utánad (előttem) szólókkal. :K
WD My Passportok jók,megbízhatóak :K (nekem usb3 SE van és OK-s) ,de akadhat,ha előző hsz-okat elolvasod strapabíróság,design,gari tekintetében esetleg jobb választás...(esetleg vehetsz,3,5" asztalit is hozzámha csak otthon használod Xbox-hoz és nem fontos a mobilitás,abban is találsz ajánlásokat)
Mért vennél Scorpio Black-et (inkább wd Scorpio Blue,abból is az új WD10JPVT 2 tányérost) ,adattárnak 5400-as ajánlott,Black ráadásul drágább is,igaz amúgy jó az a széria,de ha külön veszel hozzá mobilracket,előfordulhat,amit előttem is mondtak,főleg 7200 rpm-es Blacknél,h melegedhet,rázkódás,nem elég neki usb-n a nafta stb. Gyári külsőknél ezen esetleges problémák megoldottak,viszont usb3-nál adódhat esetleg alaplap-egyesekben lévő JMicron chip probléma...Ettől függetlenül jó lehet mobilrackes megoldás is,pl.egy ILYEN.(usb3 vezérlője jó,nem JMicron mint pár gyárié,ebből a szempontból jobb lehet,egy ilyen,v sima usb2-es,ha elég az+egy új M8,v WD 2 tányéros Blue,de nem sokkal olcsóbb...)
Esetleg dokkoló (v usb2-es olcsóbb)+hdd megoldás,de dokkoló is árban mobilrackre hajaz.
Árban szerintem nem jössz ki sokkal olcsóbban,mobilrackben nem érdemes a nagyon olcsó gagyi cuccokat megvenni,mert kédőbb csak szívás van vele - szal egy normális mobilrack+hdd árban már majdnem=gyári kompakt,v bizonyos termékeknél gyári olcsóbb is lehet.

Amúgy milyenre gondoltál először,mi az a sokkal olcsóbb megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#7030) King Unique válasza Slyer (#7029) üzenetére


King Unique
titán

Így van Xbox-hoz elég usb2,de.ha akarod máshoz (PC,noti) is használni,adatokat másolni és mivel nem sokkal drágább,usb3 ajánlott inkább.
WD My Passportok jók,megbízhatóak (nálam bevált),de ahogy mondtam akadhat jobb nála,ha vkinek ütésálló kell,v fémházas,"mintásabb",2 év helyett 3 év gari stb. - különben is akkora túlkínálat ván külső hdd,főleg 2,5" terén,h nehéz csak úgy 1-et ajánlani... :F
Szal WD,Samsung S2,M2,Trancend 25D3,25M3 (új 25H3/A3 is jó,jobb) van itt pár embernek,SPA80,ami ütés-vízálló gyors,de a linkemben is szereplő hírhedt JMicron vezérlő van benne,új ADATA-k se rosszak (SH12-14) - Olvass már vissza,annyi infó,link,ajánlás van...
Korábban ezeket ajánlgattam,de azóta frissült a kínálat,ahogy mondtam,meg ha nagyobb kell, 640-750-esbe gondolkodsz látom,akkor majdnem már usb3 1 TB is belefér,ami ált.20-25k közt mozog.(jó ár pl.MM-ben usb3 M2,ha még van :F )

(#7049) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Nem akarom elkiabálni,de eddig remekül működik a WD Passport-om.

Az lenne a kérdésem,hogy ha 2,5-esben gondolkodunk,500GB-osban csak,melyik lenne a jó vétel most?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7073) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7061) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Annyi kérdésem lenne még,hogy ugye van nekem az 1 TB-os WD My Passport Essential-om.
Ha vennék 500 GB-osba ugyanezt,jó lenne-e hozzá az 1 TB-os drivere,vagy megint új drivert kell feltelepíteni?

(#7087) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Más gépén hogy működik a Te WD My Passportod?
Fájlokat szoktál vinni/hozni vele?
[link]
Ilyen van Neked,ugye?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.