Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6184) King Unique válasza csmat (#6181) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom van-e ilyen,szerintem nemigen,mivel be vannak dobozolva,amit csak úgy "megnézni" ált.nem bontanak ki,ill.jó néhány helyen nem is raktáron van,hanem úgy kell megrendelni,de akkor már "elvárják",h meg is vegye azért az ember.Meg persze bolt függő is ez,mennyire rugalmasak ilyen téren,érted,normális helyeken talán... :FTöbbiek hátha tudnak egyet-kettőt... :F
Én Media Markt-ban megcsináltam már ezt párszor,h felbontattam a csomagot,h "jár-e hozzá ilyen kábel,h is néz ki pontosan,milyen nehéz",de miután aztán végül mégse kellett,kicsit morcosak voltak utána... :D
Jó mind a 4,ütésálló mind,ha nagyon stapabíró,vízálló kell,akkor az A80 - ez talán a legnagyobb,legnehezebb,enyhén csillogó kék színe tetszetős,elég gyors,max csak a Jmicron chip vethet némi árnyékot (esetleges XP gond),Transcend is elég jó - kellemes tapintású,jó fogása van,teljesítménye-gyorsasága is kiemelkedő,Iomega is nagyon jó,hozzá adott védőpánt kicsit furán néz ki rajta,mérete átlagnál vmivel hosszabb,de jó cucc,szoftveres körítése is átlag feletti (hw-es titkosízás),Apacer is elég jó,elegáns aluház.
Nem könnyű a választás :N Mekkora kéne,mert pl.ApacerAC430-ba 640 GB a max (de itt Mo-n 500 GB kapható csak), a 4 küzül 1 TB-os,v nagyobb (akár 1,5 TB) meg Iomega-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#6185) King Unique válasza Minstrel (#6183) üzenetére


King Unique
titán

Jól hangzik,mert ha vki full kikapcsolni,áramtakanítani akarja,akkor "áramelosztó",konnektor kikapcsolása a legjobb és még időzíthető is. :C Kicsit bővebben,akár itt,akár privátba írnál róla,neked milyen fajta van,mert engem érdekelne. :K Adnak hozzá egy távirányítót,azt pl.este ágyból csak úgy kényelmesen ki-be kapcsolom? Ára se vészes,csak 3-4 ezer... :Y

[ Szerkesztve ]

(#6188) King Unique válasza csmat (#6186) üzenetére


King Unique
titán

Ja ugye,ahogy mondtam :K ,ha meg megrendeled,elvárják,hogy...
MM-ban én megcsináltam párszor,bár nekem "nyomós indokkal" bontották ki,nem tudom,csak úgy megtekinteni kibontják-e,bár,ha csak a csomagolást kezedbe veszed,megnézed,az is jelent vmit... :K MM-ban SP A80,Iomega Ego van,ha jól tudom (láttam),másik2,főleg Apacer tutti nincs szerintem.De ne ott vegyél pl. A80-at,mert kb.2 hete az 500-as volt "tartósan alacsony áron" 31.990... :DD
A80 XP dologról nem tudok nyilatkozni sokat,nekem nincs,baráti körben van egy srácnak,de az is Win7 alatt tolja (ott nincs vele gond),XP-ről meg már hallani sem akar... :DDD Háza fém,korábban mondta,h azért hosszabb használat után felmelegszik 40-40 pár fokra (nála legalábbis),főleg most nyáron,de azért többi is,pl.az én WD My Passportom is...
Ha van/lesz vele gond,az egyből előjön szerintem,h pl."nem megfelelően ismeri fel" (0 GB ír ki rá),v ledobálja másolás közben,de itt nem csak XP lehet a ludas,hanem bizonyos alaplapi,v bőv.kártyás chipekkel is összeakadhat a JMicron,v vmi hasonló...(korábban írták).

[ Szerkesztve ]

(#6190) King Unique válasza csmat (#6189) üzenetére


King Unique
titán

Na,OK,akkor 2 letudva.Lehet MM átb****s,drága hely,de legalább a vevő extra kérését is azért teljesítik és raktáron,szem előtt vannak a cuccok,nem mint webshopok üzleteiben,számtechboltokban. :D
Nekem is elsőre feltűnt A80 mekkora,de Iomega is áltagnál nagyobb picit,pánt is érdekes,de hasznos rajta,azzal akár 2,1m-es esést is kibír.
Az új usb3-as Iomega Ego-hoz,amelyikhez védőpánt jár,usb3 Y kábel van ?...fura.Transcendekhez is van külön usb tápkábel (ami ált. nem kell),de külön az a jó benne,de "usb3 egybe Y" - kicsit ízé,usb3 portba csak nem kell mind2 végét vedugni...
Másik 2-t szerintem nem tudod csak így lecsekkolni,max,vmi ismerősöd,v annak a vkijénél,ha van neki.Edigitalnál szokott lenni még raktáron csomó cucc,de külső hdd-be pont ezeket nem láttam,csak Iomegát. :N
Eddig 2 közül melyik a szimpibb? :F

[ Szerkesztve ]

(#6192) King Unique válasza Orionk (#6191) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha kattog,valszeg HDD-vel lesz vmi,amúgy minden más ok vele,más hiba nincs,gép megy rendesen?.Többet ért volna,ha pl.HD Sentinellel megnézed winyó állapotát és azt rakod be,v lehet tápprobléma miatt is hasonló.Mik vannak benne,konkrétan?
Hdd probléma,esetleg Winyó kattan... topic így hirtelen,ahol hozzászólhatnak vmi okosat. :K

(#6194) King Unique válasza csmat (#6193) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom találsz-e,mert raktáron,nem mhol tartanak,főleg ezeket,amik nem tucatdarabok,mint pl.az LG. :F Nincs vmi ismerősöd,akinek van vmelyik,v innen a topicból is van vkinek úgy tudom 25M3-a,tőle kérdezd,esetleg vele leegyeztetni vmi találkát a megtekintéshez...v,passz. :F
Amúgy szerintem 3-ra redukáld le,Transcend,v SP lenne a nyerő,bár szoftv+hardv. felszereltség tekintetében ott van Iomega is,sebességre usb3-on viszont A80,25M3 picit többet tud... :K

[ Szerkesztve ]

(#6201) King Unique válasza rii (#6197) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ahogy előttem is írták, WD Mac szériáiba van ekkora, jó drágán,NAS is drága...a sima MB 3 TB azért olcsóbb.
Vagy a dokkolós megoldás,bele 2x2TB hdd,v veszel 2 db 2 TB-os külső hdd-t,de v ezt-v azt választod,azért ha gépeden van/lesz,v máshogy megoldható,mind külsőbe,mind dokkolónál kicsit nem lesz kevés a sima usb2.0,főleg 4 TB adat felmásoláshoz... :F

(#6204) King Unique válasza Orionk (#6200) üzenetére


King Unique
titán

Igen tényleg,ahogy előttem írták,a Post Test. Húzogasd le (hdd,videokari,memória stb.) és úgy kapcsold be egyenként a gépet,amelyiknél aszem hosszú sípoló hang van (v 3-at sipol...) az rossz.
# 6203:tlala:Egyébként igen:én ajánlottam neki 2 másik topicot,meg mondtam már az itt elhangzó kicsit fura (OFF) kérdésekre korábban vmit... :)

[ Szerkesztve ]

(#6206) King Unique válasza csmat (#6205) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire bejön az A80,akkor vedd azt,mindig az első gondolat a legjobb... :K Ha meg Apacer,az se rossz,sőt..meg legalább lehet majd egy új cuccról is beszámolni itt a topicban... :)

(#6208) King Unique válasza hyperkopety (#6207) üzenetére


King Unique
titán

Hát elsőre a WD-t vágnám rá,de Freecom is elit,elég jó cuccokat gyárt... :F
Pontosan milyen igényeknek feleljen meg?
WD szoftveres körítése talán jobb,hw-es titkosítással,műanyag ház,gyárilag NTFS,elég mhova az 1 db usb3 kábel - ha ezt veszed gondold meg,milyen színben,mert feketébe minden meglátszik rajta,ujjlenyomat gyűjtő,inkább ezüstbe,v kékbe vedd.(nekem is ilyen van,csak azért mondom :K )
Freecom is elég jól néz ki,elegáns,gyárilag FAT32,itt is műanyag ház,ami ránézésre kevésbé kényes (bár ki tudja...),szoftveres kör.gondolom itt is jó,usb kábel nem tudom milyen,mármint van olyan.h 3.0-hoz is Y kábelt adnak,nem simát (mint WD),ezé passz...
Ha meg olyan igényed lenne,h vmi ütésálló kéne,akkor Freecomnál van ilyen,de jó drágán... :D ,illetve WD-nél árulnak csomó fajta gyári tokot,ami megvédi,de van hozzá spec. ütésálló is,de az drágább (kb.6-7k lesz)
V a "nemrég,fentebb tárgyalt" külső (ütésálló) cuccok se rosszak,v Samsung S2,M2 sorozat,azoknak ára is elég jó és azoknál lesz legelőször,augusztus felé,az új 500 GB/tányér lemezzel szereltből,ami így vmivel még gyorsabb lesz,főleg 3.0-án...persze,ha ez érdekel csak akkor várj,mert amúgy többi 2,5" is 3.0-ra dugva már elég gyors.

[ Szerkesztve ]

(#6209) King Unique válasza King Unique (#6208) üzenetére


King Unique
titán

A "nemrég,fentebb tárgyalt" kategóriából 1 TB szinten,csak az Iomega Ego usb3.0 (ütésálló és akár 1,5 TB) partyképes,v itt még olcsóbb is,bocs ezt nem írtam előzőleg.Transcendből is csak a legújabb 25H3P-be van 1 TB,ami elég jó,bár ez pl. pont usb3 Y kábeles.
SP-ből is csak az új D10 sorozatban van 1 TB,ami azonkívül,h "elegáns" :D ,usb3,+tok,nem sok extrát tud. :N

(#6212) King Unique válasza tlala (#6210) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ezért érdemes 2,5"-be ütésállót venni,v ha nem nem is legalább vmi tokban tartani. :K De azért "kézrevételezés" mellett fontos a felszereltség,megbízhatóság és azért a design se utolsó,ami képeken meg látszik.

(#6213) King Unique válasza Remus389 (#6211) üzenetére


King Unique
titán

Mostanában ez a divat,kiegészítőnek külső hdd-t... :D Hol nézted?
Akkor most neked kisebb 2,5" méretű kell,ha jól vettem ki, Samsungok elég jók,ma már usb3-as S2,v M2 szériát vegyél és mivel 500-asnál 640-es alig drágább,inkább azt vedd,ráadásul nagyobb adatsűrűségű tányérok miatt még gyorsabb is. :K
Verbatim se rossz,belseje ált Toshiba ,Samsung,de én felszereltsége,meg design alapján nem vagyok hasraesve tőlük annyira,inkább Samsung,v a feljebb említett WD,Iomega,Transcend,Toshiba Atr4,Apacer,SP (Silicon Power),Seagate Goflex Portable cuccok vmelyikébe érdemes még gondolkodni. Ezek ilyenbe jó márkák,vásár.helyek pl.a fenti linkekben szereplők,de most ebből melyik a Best Buy,melyik az az 1... :F , kinek mi,mi fontos-mi tetszik az alapján dönt,meg persze az ár se mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#6215) King Unique válasza Remus389 (#6214) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha a Samu kell,pl.webshopokba vannak jó árak,pl. itt,itt,+ még Ipon,Aqua stb.a korábbi linkeken ott van.De beszerezhetők bevásárlóközpontok,vmely üzelétében is,ott ált. drágábban (pl.MMarkt),v helyi számtechboltokban szoktak viszonylag jó árak lenni.
Szerintem 320 GB-val ne érd be,"hamar" megtelhet az is,ráadásul 500-as,640-es csak pár ezressel drágább és usb2-est se vegyél,szinte majdnem kötelező alap ma már az usb3.Samsung M2 sorozata is elég jó,csak annál még várni kell picit,amíg megjelennek a 3.0-ás modellek is.
V az előbb ajánlott többin is érdemes azért gondolkodni,akár vmi ütésállót is (biztonság se utolsó),mert nem momdom,h Samsung a leg-leg,de nyilván sima fotótárolásra persz simán jó.... :K

[ Szerkesztve ]

(#6219) King Unique válasza czral (#6218) üzenetére


King Unique
titán

Én eddig csak "sima" usb3-as Ego-t láttam,védőpánttal,azon is volt program,amivel lehetett titkosítani,de külön,anélkül is használható volt a merevlemez normál.Akkor ezen már gyárilag előre be van állítva a hw-es titkosítás,ami nem rossz,csak amit mondasz ilyenkor lehet problémás...Az első partíció mérete mekkora,v oda nem is lehetett menteni semmit?
Formázni ne formázd :N ,mert,akkor legyalulja róla az adatokat (bár a sima gyorsformat után,elvileg még visszanyerhető,de nagyon macerás,időigényes).Belépéskor a program felületén át nem lhet megnyitni a tartalmat gondolom,hanem pl.sajátgépben megjelenik az új partició,de nem olvasható... :F TC-ben se megy? HDSentinel mit mutat a lemezre (nincs vmi hiba),v odáid el de jut...?
Esetleg a programban a jelszó megadása után nem lehet kikapcsolni a titkosítást (mint pl. WD-nél),v másik gépen kipróbálni,talán leszedni a progit, újra feltelepíteni - bár azt inkább ne,mert hátha akkor elvesznek az adatok - jobbat most nem tudok... :F

[ Szerkesztve ]

(#6224) King Unique válasza liksoft (#6223) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a kiegészítést,akkor ma is tanultunk vmi újat! :R A gyorsformat is gajra vág mindent,GDB-el se lehet visszahozni,csak egy kisebb részét,na ez jó...Pedig itt is több topicba,meg "ismerősök" mondták,de inkább akkor a szakembernek hiszek. :K

(#6225) King Unique válasza Remus389 (#6220) üzenetére


King Unique
titán

Úgy van,ahogy BassHead írta :K ,annyit hozzátéve,h ez a 29-30 (max kb.33-35) MB/s a teteje a dolognak,jobb gépeken ezt tudja is simán.
De előfordulhat,h másolásnál, ha több usb2 port is foglalt,bele van dugva más külső cucc is,v főleg egy "régebbi" gépen lehet nem 29,hanem csak 19 MB/s-el,v lassabban fog másolni és akkor tovább tart...
Amúgy pl.pendrve-oknál ált.gyorsabbak,jobban kihasználják az usb2.0 sávszélességét.

(#6227) King Unique válasza looser (#6226) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen én ajánlottam az M3,egész jó szerintem,de most van egy kis csúszás a Samsungnál az M szériával kapcsolatban,a sima usb2-esek már kaphatóak (de inkább usb3-ast érdemes venni,ugye),a gyorsabb csatisok csúsznak picit,a 2,5" M2-ben is állítólag augusztustól lesz kapható az usb3-as (M3-ba is szerintem)...(ez Mo... :D ) Ha nincs odaírva,h usb3,akkor valszeg sajna csak usb2 (két külön széria van ebbe is).Egyébként bocs,h így "megváratlak",de szerintem érdemes még várni picit :K ,sima usb2-est,meg G3-at ne vegyél,M3 ára is nagyon jó.
Esetleg nézd meg más webshopokban is,hátha már kapható...illetve ebben a topicban,nem olyan régen vkinek linkeltem,v az linkelte :F be az M3-at és ott usb3 csatis volt,ha jól emlékszem,keress vissza,nekem most mennem kell...

Üdv.

(#6231) King Unique válasza looser (#6228) üzenetére


King Unique
titán

Ez nehogy már akkora probléma legyen... :F ,azért kellően széles ez,ahhoz,h stabilan megálljon (ahhoz fel kéne dönteni erővel,h elboruljon),v vmi sarokba,közel vmihez állítva meg még stabilabban állna.Akár még elfektetve is használható szerintem,h vki nagyon fél attól,h eldől.
Az S3 alapban valóban vízszintesen stabilabban áll,ha az tetszik inkább,akkor azt vedd,most mit mondjak erre,én csak ajánlottam egyet,de azért ne az legyen a fő szempont vásárlásnál,h most eldől-e,v sem...

[ Szerkesztve ]

(#6242) King Unique válasza daniel2121 (#6233) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy közbe ki lett tárgyalva lentebb is,lehet elfektetve is használni,mint pl.a MyBook-ot,de M3-at még én se láttam közelről,G3-at lehet,akkor ezt is gondolom.

(#6248) King Unique válasza csmat (#6247) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok :) ,ahogy korábban is írtam,nem feltétlenül XP,hanem az SP JMicron és "vmely más" usb vezérlő inkompatitibilitása okozhatja főként a bajt.
Fomázni,akkor kell,ha NTFS filerendszerrel akarod használni,mert alapban FAT32 úgy tudom (érdemes átlökni egyébként).
Usb2-en nem váltja meg a világot :N ,sebességet pl.HD Tune,Atto Disk Benchmark,Christal Disk Benchmark progikkal tudsz mérni,v a TC is mutatja a pillanatnyi átviteli sebességet,de sebesség tesztre nyilván inkább a másikak alkalmasabbak.
Amúgy mennyire melegszik az ütés-vízálló dobozban (pl. HDSentinel)?

(#6250) King Unique válasza GabiBlue (#6243) üzenetére


King Unique
titán

Olcsó az Elements tény,de nem véletlenül ennyi... :D Amúgy nem rossz,meg lehet venni,de visszaolvasol,nemrég 2-en is panaszolták,h az övék tönkrement,de persze lehet csak ők fogtak ki gyári hibás darabot.
Ha vmi komolyabb,gyorsabb kell,akkor WD-nél ott a MyBook széria,v 3 év gari,szoftveres felszereltség miatt,lehet egy S3/M3 (esetleg G3) Samsunggal jobban járnál.

(#6251) King Unique válasza csmat (#6249) üzenetére


King Unique
titán

Röviden, a HDD gyártók nem 1024-es (ahogy kell),hanem 1000-es alapon számolnak és ezért a 640 GB=595-596 GB (640 / (1024*1024*1024) ).
Formázni,simán pl.sajátgép (akár TC-ben is lehet) -jobklikk-formázás-kiválaszt NTFS,sima gyorsformat elég és kész.De arra vigyázz,h előtte,ami van rajta,azt mentsd le vhova,mert ilyenkor töröl róla mindent és ahogy liksoft írta korábban,nemigen hozható vissza...

[ Szerkesztve ]

(#6255) King Unique válasza GabiBlue (#6254) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondom,h az Elements (annyira) sz@r,adattárnak természetesen jó,de nem is egy nagy szám. :N A Samsungok energiatakarékosak,legalább leállnak maguktól (Elements nem,csak külön progival),meg jár hozzájuk szoftver,Elements-hez nem,szal kicsit fapados,nem hiába olyan olcsó.Illetve,ha még gépeden nincs is,de érdemes ma már usb3-as külső hdd-t venni,usb2-be az is elmegy. WD-nél a MyBook jobb,megfelel ezen követelményeknek,csak igaz drágább,egy 1,5 TB kb 21k,Samsung olcsóbb vmivel...

[ Szerkesztve ]

(#6258) King Unique válasza sanyixXx (#6256) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ahogy fentebb kolléga mondja,a maiak már gyárilag NTFS-re vannak formázva :K ,win alatt használnád gondolom,úgyhogy nem kell vele csinálni semmit,rádugod,mint egy pendrive-ot,azt kész. Max a progiját,a Smartware-t feltelepíted,ha használni akarod a backup,hw-es titkosítás,diagnosztikai részeket.
Egyébként milyen WD-t vettél?

(#6263) King Unique válasza sanyixXx (#6259) üzenetére


King Unique
titán

Épp a helyzet,h az Elementshez nem jár a WD Smartware progija :N ,mint a MyBookhoz,de ettől függetlenül ha találsz hozzá vmi free progit,v pl.Win7 saját backup progijával is lehet használni,ha akarod...Amúgy nem muszály hozzá használni,csak simán "rádobálod" a cuccokat.

(#6264) King Unique válasza Dondom (#6260) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kell usb3 külső hdd,vannak jó ár-érték arányú sima usb2-es cuccok (bár usb3 nál nem sokkal olcsóbbak),mint a fapados WD Elements,v a Samsung G3,M3,S3 (ezekbe usb3 is van).Ezek TV-re kötve filmnézéshez jók lesznek,inkább Samsungot vegyél 3 év gari,szoftver,megbízhatóság szempontjából,meg Samsung TV-hez jobban passzolna... :)

(#6265) King Unique válasza piadex2 (#6261) üzenetére


King Unique
titán

Ezt régebben már kérdezte és megválaszolta neki innen vki,azt hiszem igen megoldható így,h menet közben is fel-le lehessen csatolni,arra meg ott a hotswap progi. :K

[ Szerkesztve ]

(#6266) King Unique válasza King Unique (#6263) üzenetére


King Unique
titán

Illetve a "Spindown or Stop Utility version 1.0" progit érdemes használni hozzá,amivel a leállítása vezérelhető,mert nem automatikus,mint a "jobbaknál"... :K

(#6272) King Unique válasza Dondom (#6268) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom,Szegedhez mi van a legközelebb,meg hol a legolcsóbb,mikor hogy... :F Amit linkeltek feljebb az jó pl.,v több webshopban van Pick-Pack pontokon történő átvétel (pl.szegedi Tescoba),az még a legolcsóbb és nem kell a futárra várogatni,bár neked kell elmenni érte,de Szegeden belül csak nem gond...Amúgy máshol ált.mhol szinte 1-2k között van a házhozszállítás,ill.most jut eszembe,én még korábban rendeltem ebből a szegedi webshopból,de most vmi fejlesztés alatt állnak,bár meg lehet keresni őket...
Ha biztos elég egy alap usb2-es,vegyél mittomén Samsung G3,M3-at,de ha kéne az usb3 (későbbre jól jöhet) inkább usb3-as M3-at vegyél (hamarosan kapható),v S3-ba usb3-ast.De nagyon jó a fentebb ajánlott WD MyBook is... :K

[ Szerkesztve ]

(#6275) King Unique válasza Denyiro (#6273) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes usb 3.0-ásat venni,egy bővítőkártya se drága 3.4-5k-ért ,már vehető és szerintem ennyit megér a dolog,mert maga a külső hdd egy sima usb2.0-ásnál alig,v minimálissal drágább csak.Lehet most nem tudod "régi géppel" átmenetileg kihasználni a 3.0-át,de később bővítés,esetleg új gép után,meg márnem lesz előny,leragadsz 2.0-án,azt vehetsz egy újabbat,ha gyorsabb kell...
Usb 3.1... :F nekem még új,de lehet benn vmi,mert volt róla szó,h a mostani 5 Gbit/s tempót megnövelik 25 Gbit/s-re,v akár még többre,gondolom lépést kell tartani az Intel Thunderbolt-al... :D
De ez sima külső hdd-ket nem nagyon érinti,mivel a mostani usb3 max sávszélességét sem tudják kihasználni,oda már SSD kell,külső adattár SSD meg még drágább.Usb-nél a visszafelé kompatibilitás meg nem gond,3.0 cucc is megy 2.0/1.1/(1.0)-be,ha lesz új 3,1/4.0 a mostani 3.0 menni fog vele. :K
Toshiba StorE Alu IV már usb3.0-ás,az előttem ajánlott S2,v annak az újabb M2 változata is jó :K ,aztán h most 2,5",v 3,5" méretű,milyen márkájú kell,stapabíróbb - ütésálló (pl.2,5" Silicon Power A80,Transcend 25D3/M3 ,Apacer AC430)-e,azt már döntsd el magad,mind2-be találsz itt bőven infókat,linkeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#6281) King Unique válasza tlala (#6276) üzenetére


King Unique
titán

Jó persze,én is csak úgy találomra kerestem rá árgépen. És igen,annyit tényleg megér simán a sebességtöbblet. :K Azt,h ezután mit csinál,mit vesz majd,az már az ő dolga...

(#6282) King Unique válasza Dondom (#6279) üzenetére


King Unique
titán

Mi az usb3,v a MyBook - egyébként,annak aki nem akar usb2-n tökölni,egy jobb külső hdd kell neki,annak meg. :K Neked nem tudom mik ilyen téren az igényeid...
3,5"-be pl.MyBook-ba 1 TB,v az alatt (ha még van egyáltalán) nem érdemes venni,a 1,5 (kb.21k) -2 TB (kb.24-25k)-osok vannak jó árban.Hol... :F ,ált.ennyi mindenhol (árgépen keress rá,v olvass vissza és nézd át a korábban linkelt webshopokat),de pl. itt ált.egész jó árakon vannak,1,5 TB-osnál,2 TB-os csak 2,5k-val drágább..

.

[ Szerkesztve ]

(#6284) King Unique válasza Minstrel (#6283) üzenetére


King Unique
titán

A mostani MB Essential usb3-ból,ahogy/amit én láttam ez a fényes kiadás van.Aztán lehet van belőle,ki tudja (bár egy szérián belül most külön fényes,matt vonalat nem csinálnak,az vmi régebbi MyBook Essential lehetett,v ha van is,lehet nálunk nem kapható..). :F Egyébként a MB Elit mintha vmivel mattabb lett volna (már nem nagyon kapható),v a "sima" MyBook for MAC az matt.

[ Szerkesztve ]

(#6286) King Unique válasza kázi (#6285) üzenetére


King Unique
titán

Neked akkor vmi NAS kéne,v vmivel olcsóbb "hálózatos" Ethernet csatis külső "NAS hdd" WD MyBook World/Live, Live teszt,Buffalo linkstation.Bár ezek is,meg főleg NAS sima adattár külsőknél jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#6291) King Unique válasza kázi (#6289) üzenetére


King Unique
titán

Én nem vagyok nagy NAS szakértő,de van itt külön topicja a WD World/Live-nak is,ill egy csomó NAS topic,ott majd többet tudnak erről,meg ez itt kicsit off is.V az előbb ajánlott médialejátszó is akár jó lenne neked. :K

(#6293) King Unique válasza rii (#6288) üzenetére


King Unique
titán

Milyen kell,sima usb2-es,v gyorsabb csatis esata,usb3.0 :F ,mert az se sokkal drágább,persze gépen milyen van,milyen nincs attól is függ
Sima usb2-esbe vki korábban ilyet ajánlott (keress rá máshol),de RaidSonic Icy Box,Delock cuccai jobbak.
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

(#6294) King Unique válasza Jozsoka (#6292) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért nem akkora gond,menet közben,gép bekapcs után dugod rá és kész.Amúgy passz mért van ez... :F,talán progiját feltelepíted úgy felismeri,v vmi +driver kell neki,v esetleg oprendszerbe vmi beállítás gond (esetleg ilyenkor külsőről próbálna bootolni,bár ez csak nem). :F
Nekem S3 van,azt rádugva hagyva indítás után felismeri,külső WD Passportot is,nem kell ki-be huzigálni.
Többen panaszkodnak G3-ra ,hát ajajj,bár lehet nem az,hanem OS a ludas... :D

[ Szerkesztve ]

(#6295) King Unique válasza Marciiii (#6290) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszerre sok apró file-t másol az ember,akkor szokott belassulni a másolás,de nagyméretű filmekről lévén szó itt más lesz...HDSentinellel nézd meg a winyó állapotát,ill.másik gépen,ha van rá lehetőség próbáld ki,h kizárhasd G3 hibáját.Ha ott is sz@r lehet G3-mal van gond,elektonikája,usb vezérlője sz@r,akkor meg vidd vissza gariba.Bár inkább talán vmi OS probléma lehet.
Esetleg lehet vmi progi,folyamat fogja a másolandó mappákat,azt meg ingyenes unlocker progival tudod megnézni,feloldani.

(#6299) King Unique válasza Denyiro (#6298) üzenetére


King Unique
titán

Az S2 gyűjti az ujjlenyomatokat,a fémesen szürke talán kevésbé.Amúgy usb3-as 1 TB-osból nincs,v legalábbis itthoni termékkínálatban nem láttam azt a nagy színkavalkádot,mint sima usb2-es S2-be,ebbe feketében,fekete-ezüst oldalszegélyesben és fémesen szürke (ezüst) kivitelbe láttam én,ha jól láttam...
Viszont pont ezen "hibától" mentes az új "karc-ujjlenyomatálló" M2 széria,bár abba az usb3-asok vmikor augusztusban lesznek kaphatóak.Illetve az S2,M2 usb3-ba már az új 500 GB/tányér (1 TB csak 2 tányér,nem a szokásos 3 :C ) HDD-k lesznek,amivel még további gyorsulás várható,szal jól nézd meg előtte pontosan melyiket veszed. :K További infó a másik topicban

[ Szerkesztve ]

(#6301) King Unique válasza runner 125 (#6300) üzenetére


King Unique
titán

WD My Passport,Samsung S2/M2,Silicon Power-abból is A80,Transcendek jók - 25D3/M3/H3,Iomega Ego,Apacer...akad egy-néhány,visszaolvasva találsz rengeteg infót. :K
Táp ezekhez nyilván nem kell,max néhányhoz adnak +még1 usb tápkábelt (ami ált. nem kell),v alapból 1 db usb Y kábel jár hozzá (ami...),de pl.WD,Samsung,SP megy 1 "normál" usb (usb3) kábellel.Ált 2,max 3év garisak,pl.Samsungokra adnak 3 évet.
Ha veszel mképp inkább usb3-asat vegyél,v,ha gépeden esata van,akkor olyant (ott kell a +usb táp,van esatap is,amihez nem,de gépen is olyan kell akkor),esetleg, ha fontos,akár ütésállót is (SP,Apacer,Transcend). :K

[ Szerkesztve ]

(#6304) King Unique válasza Denyiro (#6303) üzenetére


King Unique
titán

Pont most vett vki,az ígérte jövő héten beszámol itt a topicba,feltett kérdéseidre is valszeg válaszolva. :K Bár korábban is írtak már róla itt ilyen téren,olvass vissza,meg PH-n is rengeteg teszt van A80-ról.keress rá. :K
Jó az SP A80 nagyon,jó gyors (főleg usb3-on),ütés.víz-rázkodásálló stb.Mint a legtöbb,ez is x perc ürésjárat után automat. leáll,hosszabb hajtás-másolás után felmelegedhet,főleg ilyenkor nyáron 40-40pár fokra,de az még belefér,45-50-re azért nem megy fel. De a kánikulába az én én WD MP-om is napokkal ezelőtt volt 43 fokos is.Belseje "(Vagy mikor melyik kerül bele?)" alapon,Toshiba vagy Samsung. A 640-esbe Toshiba van,de olyat is hallottam,akiébe Samsung volt,szal...

[ Szerkesztve ]

(#6309) King Unique válasza Denyiro (#6305) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó,stapabíró stb. az Armor,csak az a bizonyos XP,bizonyos usb3 vezérlőknél előforduló "ledobálós" dolog lehet vele bibi,de ez se mindenkinél,ill csak annál az alaplapnál.itt + a 750-esről infók itt
Megnézni,kézbevenni - csomagolással együtt,v ha szépen kéred őket ki is bontják neked - ,pl.Media Marktban tudod. :K Akinek ajánlottam,ő is ott vette közelebbről szemügyre.De azért ne ott vedd meg, mert koránt sem olyan "tartósan alacsony áron" kínálják... :N :DD

[ Szerkesztve ]

(#6311) King Unique válasza woolwich (#6310) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha kisebb 2,5" méretű kell,akkor jó a WD MP. :K
Erről már egy csomó infó van itt a topicba,olvass vissza.
Pozitívum:jó szoftverek+hw-es titkosítás;megy usb2.0/3.0-ba-nem kell neki Y usb tápkábel,design--os;viszonylag gyors;megbízható; olcsó hozzá a gyári tokja;egész jó ár-érték arány.
Negatívum:csillogó,fényes felülete kényes az ujjlenyomat,karc stb.re-feketébe főleg,más ezüst,kék színűbe kevésbé; nem ütésálló-csak külön ilyen tok megvásárlásával tehető azzá,ami kicsit drága (6-7k); műanyag házában ilyenkor enyhébb időben nem különösebbn,de hosszabb hajtás,nagy kánikulában melegszik 40-40pár fokra,ami belefér még ugyan-bár azért ált.a többi külső is hasonló a helyzet
Nekem is ilyen van,meg vagyok vele elégedve :K ,de ha alapból strapabíróbb gyárilag ütésálló kell,nem akarsz a spec. védőtokért (a Nomad)+pénzt kiadni,v hőelvezetés szempontjából vmivel jobb fémházas kéne,akkor akad más alternatíva is...
Amúgy elég jó,megbízható cuccokat csinál a WD,elit gyártó,meg tényleg jó 2,5"-be a MP,de azért nem 10/10,igaz a többi se :N ,ettől függetlenül nyugodtan veheted,de ha "kicsit másmilyen" kéne,akkor találsz infót bőven,visszaolvasva.

[ Szerkesztve ]

(#6313) King Unique válasza woolwich (#6312) üzenetére


King Unique
titán

Mondom nem rossz a WD,egész jó,de akad sok "más" 2,5" is,ami talán picivel jobb,v kinek mi a jó... :F De, ha megfelel számodra ez,akkor OK! :K A színválasztást meg gondold meg...

[ Szerkesztve ]

(#6315) King Unique válasza gyalak (#6314) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyakran,gyorsan cserélgetni,variálni akarod a lemezeket,a rajta lévő tartalmat pl.más oprendszert,régi hdd cuccait gyorsan elérni,gépbe is visszatenni-kivenni stb.,akkor jöhet jól egy ilyen. :K
Árban 1 hdd esetén,össz.ez se olcsóbb nagyon,mint egy mobilrack+hdd,v egy kompakt külső hdd :N ,több hdd esetén spórolhatsz vmennyit vele.
Átlag adattároláshoz,ha nem akarsz itt variálni,jó bőven a külső hdd.V neked pontosan milyen,mire kéne?

[ Szerkesztve ]

(#6318) King Unique válasza gyalak (#6317) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha a másik 2 hdd-t is használni akarod,v kell a tartalma,ill.ezeket a gépben hagyod nekik,v kiveszed :F ,de akkor vmibe "tenni" kéne őket,na erre akkor jól jöhet a dokkoló,v külső mobilrack. :K Mert laptopba nem tudod tenni őket,v a rajtuk lévő tartalmat,ha kellenek, átnyomod egy külsőre és azt veszel,ezeket meg "félreteszed"... :F
Ha külsőt vennél wd-be, tény,h olcsó az Elements,de jobb a MyBook,abból a 1 TB-18k,1,5 TB-21k,2TB-24-25k - kb.

[ Szerkesztve ]

(#6327) King Unique válasza gyalak (#6320) üzenetére


King Unique
titán

Kell,mivel nagy 3,5",de akadnak bőven 2,5" táp nélküli külsők is,pl.wd is,1 TB-ig,de drágábbak.
Látom,közbe megoldódott a probléma... :)

(#6329) King Unique válasza The.Bali (#6328) üzenetére


King Unique
titán

EZ (WD20EADS-11R681) van benne,de az illetőnek tönkre is ment a 2 TB-os Elements,itt...
Mért akarod kiszedni a kompakt külsőből a vinyót... :F ,ha mképp ki akarod venni,akkor 3,5" mobilrack-et vegyél,másik topic és abba egy wd hdd-t. :K
Amúgy szerintem,lehet csak némi roncsolással, vmi bepattintós lehet a műanyag ház,mert csavart én nem láttam rajta,mint pl.a Samsung Story Station-on.
De,ha annyira cserélgetni akarod benne a hdd-t,akkor mondom mobilrack-et vegyél,v dokkolót,mert a gyári külsők nem éppen "erre" vannak kitalálva. :N

[ Szerkesztve ]

(#6333) King Unique válasza HXY (#6331) üzenetére


King Unique
titán

Igen ,fent SP oldalán a hír :K ,erre vártak itt is sokan,mikor lesz A80-ba is végre 1 TB-os... :C
Az új 500 GB/tányér samsung winyó lesz benne,azt nem tudom,mert akkor tényleg nagyon komoly lesz? :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.