Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18431) King Unique válasza SunMount3r (#18430) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlenül osztom minden téren a videóban tanácsoltakat, mert egyrészt vsz garanciavesztéssel jár a gumitalpak leszedése. Másrészt, direkt kipróbáltam egy ugyanolyan My Passportot asztalra téve és ugyan enyhén vibrál a burkolat, de + hangja ebből adódóan nincsen. Magának a merevlemeznek van meg a jellegzetes süvítő hangja, de az más 2,5" külső HDD-nél is adott. Sőt, egy alumínium külső rack-et az asztalra fektetve, amin nincs alul gumitalp, szintén érezni a burkolaton enyhe vibrálást + az enyhe süvítő zajt. Előbbi vibrálást meg még hasznosnak is tartom olyan téren, hogy leválasztásnál érezni, mikor áll le a motor.

Akinél az indokoltnál hagosabban duruzsol, lehet egy ilyen téren kevésbé jól sikerült terméket fogott ki, amit érdemes lenne garanciálisan cseréltetni.

(#18438) King Unique válasza BB9360 (#18436) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha jól nézem ez egy régebbi 320 GB-os My Passport lehet. HDS alapján egyértelműen kuka, bár esetleg le lehet futtatni pár tesztet [link]. De ez esetben vsz már felesleges... Gondolom már garancia sincsen rá. Hogy mi történhetett, az jó kérdés? Leejtés, túlzott melegedés, nem megfelelő USB tápellátás, akár programozott élettartam stb.
Ha van rajta fontos adat, akkor mentsd le, amíg lehet!!

[ Szerkesztve ]

(#18453) hjanos1 válasza King Unique (#18433) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

A linkelt összefoglaló alapján a WD My Passport Ultra Metal Editiont néztem ki magamnak (a 2TB-osat természetesen), akkor azt mondjátok, hogy az jó választás?
Hogy működik ez a hardveres titkosítás a WD-nél, ha a program nincs telepítve mondjuk egy másik gépen, akkor nem is tudom használni, vagy hogy van ez?

Tokot milyet ajánlanátok hozzá?

Más: Topikhoz jó lenne egy összefoglaló, ha csak olyan szinten is, hogy összegyűjtöd a linkelthez hasonló írásaidat, hogy könnyű legyen megkeresni. :)

The Factory Must Grow

(#18455) tomp


tomp
félisten

Jövőhónapban tervezem a 4. külső tár beszerzését. Most viszont nem folyamatos 24órás üzemben menne hanem csak backup.
Először WD My Passport Ultrában gondolkodtam de mivel bőven elég lenne egy 500GB-os és ilyen méretben nem igazán találtam sehol így a Samsung M3 maradt.
Samsung
Ez jó? Vagy ajánlanátok mást?

(#18462) King Unique válasza sixpak (#18461) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A népszerű WD My Book legújabb sorozatának modelljein már nincs kikapcsoló gomb [link]. Az Elements Desktop hátulján még van [link], viszont ez a gomb áramtalanítás tekintetében nem teljesen úgy funkcionál, mint egy külső házon lévő. Persze vannak más 3,5" gyári külső merevlemezek is, de ha olyan megoldás kell, amin alapból van ON/OFF kapcsoló, ami teljesen áramtalanít, akkor ilyen téren a 3,5" külső mobil rack megoldások jobbak.
Amúgy gyorsan átfutva a mainstream kínálatot, a Buffalo DriveStation, Samsung D3 Station, Toshiba Canvio Desk, Hitachi Touro Desk külső HDD esetén sincs power gomb... az Adata NH03-nál viszont van [link], de az 34k körül kapható.

Ha a külső házas megoldást választod, akkor Milyen merevlemezt vegyek? topikban érdeklődj HDD ügyben. Amúgy 3,5" adattárnak a WD Red ajánlott. 2 TB méretben a WD20EFRX. Az összköltség persze ennél is 30k+ lehet, de ha nem kellenek pl. a WD féle szoftveres extrák, akkor minőségibb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#18468) King Unique válasza SunMount3r (#18466) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad, de gondolom a 2,5" WD My Passportról van szó.
Amikor a Passport nálam inaktivitásban / géppel együtt alvóba megy, vagy leválasztom a tálcán, akkor is villog pár másodpercenként a LED. Mert nyilván még áram alatt van. A kábel kihúzásakor, gép leállításakor szűnik ez meg. Nálad az aktív hub szintén áram alatt tartja, azért villog utána.
Ha maga a HDD leállt benne és nem pörög fel újra random, akkor nem hiszem, hogy ez különösebben ártana neki. Ennyi erővel laptopot is állandóan altatom, felébresztem, van hogy napokig ki sincs kapcsolva teljesen, aztán mégis ok benne a merevlemez. Ha az ilyen jól bírja, akkor egy külső HDD sem feltétlen fog emiatt csak úgy tönkremenni.

Az persze más dolog, hogy ha nincs tartósan használva, akkor célszerűbb lenne lecsatlakoztatni, vagy egy kikapcsoló gombos hubot használni. Esetleg 3,5" külső házat kellett volna venni alapból, amiken szokott lenni power gomb.

[ Szerkesztve ]

(#18489) Kezdő vagyok válasza King Unique (#18482) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ezt írja ki:

Igen,szerencsére minden My Passport jól működik. :K

(#18495) LanyUs válasza King Unique (#18494) üzenetére


LanyUs
senior tag

King Unique köszönöm a profin összefoglalt hsz-ket. Keresés után profi leírások és a tanácsaid is nagyon hasznosak. Megjött a fehér WD My Passport Ultra 1TB. Hangra nagyon érzékeny vagyok, de ez éppen csak hallható, rezgés nulla. Tuti termék. 25-öt adtam érte helyben. Nekem ennyit megért. Reggeltem is a 3 év gyári garra. Mehet hugomnak :)

(#18498) Kezdő vagyok válasza King Unique (#18482) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Milyen hivatalos oldalról kellene letölteni az új Smartware programot a My Passportokhoz?
Régen volt,már nem tudom.
Linket kérnék!

(#18500) King Unique válasza somi55 (#18497) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel a népszerű és ajánlott WD My Passport Ultra is zárt, műanyag házas és Micro-B aljzat van rajta. Ahogyan igaz ez a legtöbb 2,5" gyári külső merevlemezre is. Általánosan pedig ezen kategóriákba szedett megoldásokat tudom ajánlani.

(#18498) Kezdő vagyok: szerintem egyértelmű, hogy a WD oldaláról... :) Kicsit átalakult az oldal, de megtalálod a WD Software menünél a programokat [link]. Itt a közvetlen elérhetőség is a letöltéshez, nehogy ezen múljon.
Viszont úgy emlékszem volt korábban valami problémád, ha külön és tisztán telepítetted fel. Ezért a meghajtón gyárilag rajta lévő verziót használtad, azt frissítetted folyamatosan. Most hogyan áll a dolog, azt nem tudom, neked kell kitapasztalnod.

[ Szerkesztve ]

(#18507) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy külső merevlemezt. Az interneten 3 fajta külső hdd-t néztem ki. Az egyik egy Samsung M3 protable (ha jól néztem, seagate merevlemez van benne); Toshiba Canvio Portable; és egy Western Digital Elements. Mindegyik kb ugyanabban az árkategóriában vannak. Kérdésem az lenne, hogy ezekből melyik a legmegbízhatóbb, melyiket érdemes megvenni?
Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.

(#18511) Kezdő vagyok válasza King Unique (#18500) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szóval mindig azt a telepítőt használtam,ami a Passporton volt,azokat frissítgettem.
Viszont ma gond nélkül sikerült az automatikus frissítés,tehát letöltötte és feltelepítettem.

(#18519) aaa112


aaa112
csendes tag

Sziasztok! A napokban tulajdonosa leszek egy sokak által javasolt, WD 2.5" My Passport Ultra 1TB (WDBGPU0010BWT-EESN) merevlemeznek, fehér színben. Nem sok dolgom volt eddig ilyenekkel, így felmerült bennem a kérdés, hogy amennyiben fat32-re van formázva és ezt rögtön használat előtt ntfs fájlrendszerre formáznám, akkor az előre telepített szoftvereit első körben mentsem le? (ha jól tudom nem CD-n, hanem már a merevlemezen érkeznek a mellékelt szoftverek). Gyorsformázás elegendő vagy valami program is szükséges hozzá?

(#18520) King Unique válasza aaa112 (#18519) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Emiatt nem kell aggódnod, mert a WD már egy jó ideje gyárilag NTFS-re formázza a My Passport és egyéb külső merevlemezit. A "for Mac" típusokat meg HFS+J fájlrendszerre az OS X kompatibilitás végett.

Amúgy meg igen, más esetben lementenéd és elég lenne neki a gyorsformázás. Bár a szoftverek fent vannak WD oldalán is.

(#18522) Broomi


Broomi
tag

Errol pl. mi a velemeny,Western Digital My Passport Ultra schwarz 500GB, USB 3.0 (WDBPGC5000ABK)
vagy ebben az arkategoriaban van jobb valasztas is?
koszonom,hogy segítetek!

[ Szerkesztve ]

(#18525) Broomi válasza Broomi (#18524) üzenetére


Broomi
tag

Koszi a segítseget kedves topikgazda,meg egy szívesseg,a ketto kozul te melyiket valsztanad
Samsung M3 Portable USB3.0 1TB
WD My Passport Ultra (2015) USB3.0 1TB
arban 3eft a diferencia a Samsung javára!
de ha a Wd jobb?az a 3eft nem osszeg!
koszi szepen
udvozlettel

(#18534) tomp válasza King Unique (#18533) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Kb 200GB így is maradni fog.
A HDSentinel 1,2A-t ír felpörgésre. Majd megnézem mennyit mutat az usb mérő.
Az már biztos, hogy ez jobban megrántja a betápot mint az Elements Portable. Felpörgési idő 2,3 vs 5,5mp.

(#18535) tomp


tomp
félisten

Samsung M3 jó hűvös!
Alapjáraton 31-32fokos! Éjszaka ment kb 6órán keresztül a töredezettségmentesítés és csak 38fokig melegedett.
Áramfogyasztás is meglepő!
Felpörgés 0,50A!!
Készenlétben 0,28A
100%-os terhelésnél 0,36A
Leválasztva 0,05A

A Google találatai szerint 0,85A van ráírva a vinyóra. Hát a közelében sincs mint ahogyan a WD Elements esetében se. Egyedül a valóban SATA csatlakozós Seagate-Samsung vinyónál lehet elérni azt ami rá van írva. Gondolom nem írják át a SATA-val mért értéket(nem mérik le?) az usb-s modellnél a papíron. Viszont az usb vezérlő kevesebbet vesz fel.

(#18537) tomp válasza King Unique (#18536) üzenetére


tomp
félisten

A leírásban szereplő 4mp-es felpörgés sem annyi. Valójában 2,3mp.
Én is csodálkoztam az értékeken. De a 2TB-os samsungnál kiderült elég pontos a mérő.
Hát lövésem sincs milyen hőmérséklet lehet a szobában. Szerintem 23fok körül. A 4tányéros Elements 41fokos alapjáraton. A 3,5-ös 1tányéros samsungom ami egy sharkoon rapid-case-ben van az is 41fokos.
Az M3 laza 10fokkal hidegebb.
A 3lemezes 2TB-os Samsung is hűvös.
USB 2.0-n az M3 SCSI meghajtóként szerepel a Windows 10-ben.

(#18538) King Unique válasza tomp (#18537) üzenetére


King Unique
titán

Volt rá példa korábban, hogy egyes HDD gyártók merevlemezei a valóságban kedvezőbb értékeket mutattak a S.M.A.R.T. adatoknál, akár hőmérséklet terén is. Letesztelni úgy lehet, hogy tartósan a szobában tárolva és "hidegen indítva", a szobahőmérséklettel megegyező értéket kell mutatnia. Ha ettől lefelé/ fölfelé (jelentősen) eltér, akkor ott a gyártók trükköznek... :D

Nálam most ~27°C szobahőmérsékleten a WD My Passport egy Nomad tokban most 54°C-ra melegedett, miután magára hagytam 1-2 órára és ment rá a letöltés... ;] Tokból kivéve már nem melegszik ennyire. Illetve üresjáratban vsz kicsit a Windows is piszkálhatta a háttérben, azért hevült fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#18541) King Unique válasza SunMount3r (#18540) üzenetére


King Unique
titán

A WD Nomad kapcsán vsz az a helyzet, hogy már nem forgalmazzák. Én is talán 2-3 éve vettem, ha jól emlékszem. Illetve akkoriban ez a tok 15 és 18 mm magas My Passport modellekhez lett tervezve. Azóta pedig már vannak ettől eltérő méretűek is a kínálatban. Vélhetően nem tudták kellőképpen összehangolni a méreteket, ezért sem forgalmazzák már. Én azért vettem, mert nem kell belőle kivenni a Passportot, így használat közben is védve van. Egy sima külső hordozótokból meg nyilván kiveszed és csak tárolás / hordozás idejére tartod benne. A melegedés igaz, mert nálam is néhány fokkal jobban megemeli a hőmérsékletet, mint amikor natúrban használom a Passportot. Ami nyilván nem is csoda, hisz ez a tok szintén zárt, műanyag és belül szivaccsal, valamint gumival kibélelt. Amúgy elég strapabíró a Nomad...[video] ;]

A tokokról azt a cikket még korábban készítettem, amit a blogomban megtalálsz: 2,5" külső HDD hordozótokok. A végén van egy példa My Passport Ultra külső merevlemezhez vett tokra is.

[ Szerkesztve ]

(#18545) aaa112


aaa112
csendes tag

Beszereztem egy 1tb-os My passport-ot fehér színben. Nagyon kis halk cucc, de nem szeretném már az elején hogy probléma legyen vele így inkább kérdezek. A hardver biztonságos eltávolítását követően még mindig érzem hogy forog + világít a kis LED. Mivel feszültséget kap gondolom ez normális (vagy nem?). De nem okoz neki gondot ez a hirtelen leállás minden egyes kihúzásnál? (Bár gondolom valami hasonló játszódik le a PC-nél is amikor kikapcsolom azt.)

(#18548) King Unique válasza aaa112 (#18545) üzenetére


King Unique
titán

A legfontosabb az, hogy a külső merevlemez az operációs rendszerből szoftveresen le legyen választva, így nem sérülnek a rajta lévő adatok és a fájlrendszer!
Az, hogy utána a HDD leáll / nem áll le a belsejében, LED kialszik / nem alszik ki, az már másodlagos. Egyébként a WD My Passportok esetében a LED leválasztás után villog x másodpercenként, ami normális.

Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása után a HDD leállítása függ:

• külső merevlemez vezérlője + rajta lévő firmware beállításaitól
• operációs rendszer beállításaitól.

Mind a kettőnek támogatnia kell a funkciót ahhoz, hogy leálljon. A WD My Passport Ultra támogatja ezt, tehát nálad valószínűleg maga a rendszer ezen beállítása nem megfelelő. Ami leggyakrabban Windows 7-nél szokott előfordulni (aktív USB port), de van rá megoldás.

A.) WD Quick View programmal történő leválasztás. Letöltés *
B.) Egy új bejegyzés hozzáadása a Windows registry-hez: [link], [link], [link] **. Utána kell neki egy újraindítás!

* Kizárólag (újabb típusú) WD külső merevlemezekkel működik!

** Az alábbi kódot bemásolva egy txt fájlba, majd .reg kiterjesztéssel elmentve, utána a fájlon dupla klikkelve is hozzá tudjuk adni a HubG bejegyzést a registry-hez. A végén szintén kell egy restart!

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

[ Szerkesztve ]

(#18553) aaa112 válasza King Unique (#18550) üzenetére


aaa112
csendes tag

Valóban hasznos program. Érdekes azonban, hogy notimon Quick View-al választom le akkor leáll és a LED sem villog. Viszont ugyanez PC-n (ahol alapból megfelelően volt beállítva), normál leválasztást követően (a hardver biztonságos eltávolítása) a hdd ugyan leáll, tehát érezhetően nem forog, de a LED egyenletesen továbbra is villog. Tehát gondolom mindegyik szabályszerű, csak egy kis érdekesség.

Egyébként a közeljövőben tervezek egy okos tv-t beszerezni, így a hdd is elsősorban hozzá lett vásárolva filmnézésre. A tv-knél, hogyan oldható meg a biztonságos leválasztás? Van rá valami külön opció?

(kicsit off: TV választásnál elméletileg az újabbak képesek együttműködni a kis my passport-al, de gyakorlatilag van valami szempont/tulajdonság, amit érdemes nézni vásárláskor, ami jelzi a kompatibilitást? TV még várat, tehát a közeljövőben kerül megvételre, viszont a HDD-re már szükségem volt, ezért vettem előbb azt)

(#18568) King Unique válasza Büszke (#18566) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt tudom, hogy USB OTG pendrive-ok esetén működik, azokat össze lehet kötni okostelefonnal. Viszont ehhez aszem magának az eszköznek is támogatnia kell az OTG funkciót [link], [link].

Egy 2,5" külső merevlemez kapcsán, viszont ugye már eleve a tápellátás is kérdéses. Azt akkor a legegyszerűbb megoldani egy külső adapterrel, ha van a házon USB DC Power bemenet [link]. Illetve egy aktív USB hub lehet még jó erre a célra [link]. Ugyanakkor pl. egy USB Y kábel kiegészítő tápvonalát külső tápegységgel megtáplálni nem feltétlen szerencsés, mivel az esetleges potenciálkülönbség | megfelelő földhurok is eleve kérdéses...?

Hogy nálad ez az egész OTG kábellel működne-e rendesen, azt nem tudom se cáfolni, se megerősíteni, mivel ilyet még nem próbáltam. De tápellátás terén előnyösebb lett volna, ha DC bemenettel rendelkező külső merevlemezt / külső merevlemez házat veszel. Valamint adathozzáférés tekintetében egy W-Fi képes megoldás lenne az igazi ilyen célra, mint pl. a WD My Passport Wireless.

[ Szerkesztve ]

(#18571) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

kellene egy 2TB-os usb3-as külső hdd, amihez nincs szükség külső tápra.

Ezt szemeltem ki:
WD My Passport Ultra 2TB 5400 rpm 32MB USB 3.0 Fekete WDBBKD0020BBK

Vélemény?

(valamit nem értek: csak a 2TB-osnál írnak 2 év garanciát (ip*n.hu), az összes többinél 3 év :F Rákérdezek majd, mindenesetre furcsa)

Köszi!

(#18574) King Unique válasza n000rbi (#18571) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Általánosan jónak és ajánlottnak mondhatóak a WD My Passport Ultra modellek, de persze a 100%-os megbízhatóságra sosincs garancia. Ha már garancia... az nem tárolókapacitás és nem színtől függő, hanem magától a terméktől. A WD My Passportokra hivatalosan 3 év gyártói garancia van Európában, amit a gyártó oldalán is meg tudsz nézni [link]. Valamint megadod a sorozatszámot és akkor is le lehet ellenőrizni a garanciát [link]. Az egyes boltokban vsz ezért lehet eltérés garancia terén, mert eltérő forrásból szerzik be őket, a nagyker csak ennyit vállal rá stb. Nyilván olyan helyen kell megvenni, ahol normálisan megadják rá a 3 évet.
Továbbá gyakori a termék egyes paramétereinek elírása is... ezekben nem 32 MB cache van, hanem 8 MB, hisz a 2,5" WD Green van bennük [link]. 32 MB cache pl. a 2 TB Samsung M3 Portable modellekben van, de sebesség terén úgyis inkább a fordulatszám és lemeztányérok adatsűrűsége a meghatározó.

Tehát, ha nem akarjuk tovább ragozni a dolgot, akkor a My Passport Ultra is ok. Amúgy 2,5" külső merevlemezek kiválasztásához még ezen kis összefoglalás, illetve 2 TB és afeletti méretben pedig a korábbi logout cikk lehet segítségül.

[ Szerkesztve ]

(#18584) n000rbi válasza King Unique (#18579) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ez egyre érdekesebb :) Tegnap este megint ránéztem az ip*n webshopjára és már 3 évet írtak a 2TB-os fekete My Passportnál. Meg is rendeltem, erre ma reggel megint csak 2 év gyári garanciával kínálják :D

[ Szerkesztve ]

(#18587) King Unique válasza n000rbi (#18584) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...
De, ha megrendeléskor 3 év volt feltüntetve a My Passport Ultra esetében, akkor a későbbiekben is az lesz érvényes a vásárlásodra. Ha a mostani 2 évre akarnák utólag korlátozni, az már a fogyasztó megtévesztése lenne, amiért lehetne reklamálni. Illetve, ha kapcsolatfelvételnél megerősítették a 3 évet, akkor minden ok. :) Apropó, bolti | gyári garancia?

[ Szerkesztve ]

(#18603) King Unique válasza Dorian (#18602) üzenetére


King Unique
titán

Hát 3,5" kompakt külső HDD kapcsán a WD My Book (esetleg Elements Desktop) sokaknál bevált és ajánlott darab, de jelen helyzetben gondolom inkább kerülnéd. :D Persze vannak más gyártók is, mint pl. Adata, Buffalo, Hitachi, Lacie, Samsung, Silicon Power, Toshiba stb.

Ha azonban nem kell a szoftveres körítés + egyéb funkciók, akkor szerintem jobb a külső házas megoldás. Aminek a topikját már fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#18649) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

ma reggel sajna az adata h710-es külső vinyóm megadta magát. Szerencsére még garancia van rá, vissza is vittem a boltba ahol vettem. Azt mondta a srác, hogy valószínűleg ki fogják cserélni. (4-szer használtam kb és lötyögött a csatlakozó)
Ha cseréli a gyártó akkor már nem ezt a típust szeretném venni, többet is kinéztem és szeretném kérni a segítségeteket, hogy melyiket válasszam.
elolvastam az összefoglalót amit itt korábban linkeltetek, abból ezeket vettem ki:

-Western Digital My Passport Ultra Metal 1TB
-LaCie Porsche Design P'9220 1TB 1TB
-Buffalo Ministation Portable 2.5" 1TB
-Toshiba Canvio Alu 2.5" 3 1TB USB 3.0
-Buffalo MiniStation Safe 1TB HD

igazából ezek tetszenek. Ti melyiket ajánlanátok leginkább? a LaCie eléggé prémium minőségnek néz ki. Tudtok róla mondani tapasztalatokat?
köszönöm :R

(#18650) King Unique válasza smallmer (#18649) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom Adata HD710-ről van szó. Annak a laza USB aljzatára már többen is panaszkodtak. Bár, ha csak az vele a gond, akkor a merevlemezt ki lehet venni és áttenni másik külső házba. De, ha még garis, akkor nyilván nem érdemes megbontani és adja magát a csere.

Az általad felsoroltak közül, a WD My Passport Ultra sorozattal van a legnagyobb tapasztalat, mert azt sokan veszik. Jónak mondható, eddig itt nem volt rá különösebb panasz. De természetesen hibás darabot ennél is ki lehet fogni, ahogyan más gyártóknál is. Toshiba Stor.E / Canvio Alu modelleket vettek már többen, ha rákeresel. Azzal nincs akkora tapasztalat, mint a WD-vel, de amúgy jónak mondhatóak. A Canvio Slim kiemelkedő felszereltségét illetően is.
A Buffalo és Lacie 2,5" külső merevlemezeivel konkrét tapasztalat nem nagyon van. Ha esetleg valaki vett ilyet, majd talán megosztja itt a topikban. A MiniStation Extreme / Safe modellek az ütésálló burkolat és sokoldalú szoftveres csomag terén kiemelkedőek. Illetve japán cucc, tehát olyan rossz nem lehet. A Lacie prémium kategóriás gyártó, legalábbis ami a külsőt illeti. A Seagate-nek van résztulajdona a cégben, így vsz a belsejében is ezen gyártó merevlemezei lehetnek. Illetve 2,5" méretben a Seagate-Samsung M8/M9T sorozat, ami jónak mondható.

Tehát a fentiek alapján nem könnyű ezek közül egyet kiemelni. De talán a leírtak, illetve a személyes igények és ízlés alapján már tudsz dönteni. Valamint érdemes lehet előnyben részesíteni azt, amire hosszabb garanciaidő van. Továbbá teszteket illetően pedig a TechPowerUp oldalát ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#18651) Barokk


Barokk
csendes tag

Sziasztok!

Filmek, (legálisan) letöltött játékok tárolásához mit javasoltok (hol PC-hez, hol pedig laptophoz lenne csatlakoztatva; a játékokat erről installálnám fel a PC SSD-jére, ha aktuális, illetve a filmnézés közvetlenül a külső merevlemezről menne ): 1TB WD 2.5" My Passport Ultra vagy pedig N Drive 3,5" külső SATA Merevlemez ház USB 3.0 /EH-35ND3/ + 1TB WD Blue (WD10EZEX) ?

(#18665) King Unique válasza Pardise (#18664) üzenetére


King Unique
titán

Hát azt nem mondanám [link]. Illetve, ha valahol esetleg nincs raktáron, akkor biztos lehet belőle rendelni. Vagy akad más tok is, akibe passzolhat a My Passport Ultra.

(#18666) Pardise válasza King Unique (#18665) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát erről vélemény? Elég jó áron van, jó lenne ez a WD my passport ultra metalnak?

Your car, your life ;)

(#18667) King Unique válasza Pardise (#18666) üzenetére


King Unique
titán

Ez gyári WD tok, de az ilyen soft neoprén eleve nem a legjobb védelem terén. Valamint ezek pont a Passportra vannak szabva és a kábel már nem igazán fér el benne kényelmesen. Lebeszélni nem akarlak erővel, mert az ára tényleg ok és jobb, mint a semmi. Én azonban magamnak vsz másmilyent vennék.

(#18670) Pardise válasza King Unique (#18669) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem, akkor ezekből választok. Mind a hatban elfér akkor a my passport rendesen?

Your car, your life ;)

(#18671) King Unique válasza Pardise (#18670) üzenetére


King Unique
titán

Olvasd el, nézd meg a méreteket és akkor kiderül. :) Amúgy a két Hama tokot annyira nem ajánlanám a My Passport Ultra külső vinyóhoz. Az egyik ugyan elég kicsi, de a WD pont elférne benne, viszont az is csak soft neoprén. A nagyobbik meg túl nagy és vsz lötyögne benne.

[ Szerkesztve ]

(#18678) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Néhány napja vásároltam egy 3 TB-os WD My Passport Ultra 2.5"-os külső HDD-t. Alapvetően elégedett vagyok vele, viszont egy dolog az agyamra megy: a fejparkolás. Egyrészt - a notebook-ban lévő Scorpio Black-hez képest - nagyon hangosan teszi ezt, másrészt igen gyakran. Az utóbbi pár napban átlagosan 100 parkolás volt, ami rendben is lenne. De a mai napon például 600x parkolt.
Úgy érzem, hogy a WD-nél kissé túlzásba vitték az energiatakarékosság kérdését, mivel ha nincs adatforgalmazás, akkor 8-10 másodpercen belül parkolja a fejet. Ezzel az a gond, hogy nálam előfordul néha olyan adatforgalom, hogy pl.: fél percig olvas adatot, majd fél percig nem. Ez pedig csak úgy pörgeti a számlálót.

Kérdésem az alábbi lenne: Külső HDD-nél nem lehet a 8-10 másodperces parkolási késleltetést hosszabb időre állítani?

Eddig egy - ebben a topicban talált - megoldás segített: HDSentinel-ben az energiagazdálkodásban a csúszkát maximumra húzva egyáltalán nem parkol. Viszont ekkor 35 fokról 40-42 fokra melegszik. Kérdéses, hogy vajon ez a rosszabb neki, vagy a sok parkolás ... :F

A segítséget előre köszönöm!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18679) King Unique válasza proradeon (#18678) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

"Külső HDD-nél nem lehet a 8-10 másodperces parkolási késleltetést hosszabb időre állítani?"

Csak olyan esetben lehet, ha WD HDD a belseje, amit kiveszel a házból és SATA-n átállítod a wdidle3 program segítségével. Viszont a My Passport Ultra eleve integrált USB aljzatos, így nem is érdemes szétszedni. Előbbi szoftver pedig nem működik USB-n. Max a WdIdleDisable program jöhet szóba, amit korábban a 2,5" WD Elements Portable SE modellhez adtak ki. Viszont, amikor próbálgattam, úgy emlékszem nem volt kompatibilis más meghajtókkal, tehát a My Passport külső merevlemezzel sem. Bár egy próbát talán megérhet.

Amúgy a fejparkolás valahol egy szükséges művelet notebook merevlemezeknél és nem feltétlen érdemes teljesen letiltani. Egyes típusok ezáltal valóban jobban melegedhetnek, ami nem a legjobb... Az APM árállításán kívül esetleg a lemezek leállásának akadályozását is ki lehet próbálni HDS-ben, mivel az is mérsékli a parkolások számát. Továbbá a fejparkolási limit 600.000, ami azért nem kevés. A 3 TB-os My Passportban lévő WD30NPRZ esetén is annyi. Valamint inkább a gyakori felpörgések / leállások száma az, ami leginkább igénybe veszi a mechanikát. Tehát pl. pár-néhány hónapos használat után kritikusabb a 6000 felpörgés / leállás, mint a 60.000 fejparkolás. Nekem is van több WD My Passport külső merevlemezem, parkolnak azok is, de eddig még a 100.000-es értéket sem lépték túl. Így én annyira nem foglalkozom vele.

A témában amúgy a Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben topik javasolt, de ilyen integrált USB-s külső merevlemezeknél valószínűleg ott sem tudnak mást javasolni a parkolás mérséklésére, mint ami fentebb elhangzott.

[ Szerkesztve ]

(#18698) King Unique válasza Cingáriusz (#18695) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Olyan, hogy legmegbízhatóbb, nem igazán van. Ha 2,5" | 5400 RPM | 1 TB merevlemez kell a külső házba, akkor ezek jöhetnek szóba + Milyen merevlemezt vegyek? topik összefoglalója:

HGST Travelstar 5K1000 (HTS541010A9E680) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
Seagate-Samsung M8 (ST1000LM024) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
Toshiba MQ01ABD100 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
WD Blue (WD10JPVX) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
WD Red (WD10JFCX) 16 MB, 9,5 mm, 3 év gari, AF

A Hitachi többeknél is használatos 2,5" külső házban és valóban akad pár hely, ahol 3 évet is adnak rá. Bár én annyira nem rajongok érte a túlzott fejparkolása miatt, illetve TV-n állítólag "klattyogó" hangja van. Nekem Travelstar 7K1000 van egy ilyen külső házban, azzal eddig minden ok. Persze ehhez javasolt a jó hőelvezetés miatt egy full alumínium rack + USB 3.0 port a stabil tápellátáshoz.

A Seagate által felvásárolt és átcímkézett 2,5" Samsungok nem rosszak, én a fentebb említett 1 TB-os verziót használom külső házban és eddig nincs vele gond. Illetve a 2 TB-os ST2000LM003 modelleket, amik nálam szintén jól működnek.

A fentebb említett Toshiba sok gyári külső merevlemezben is megtalálható. Személy szerint nem használok ilyet, de a fenti topikban különösebben nem szokták ajánlani. Persze ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz és nem használható.

A WD-k általánosan jónak mondhatóak, a Blue van pl. a népszerű My Passport Ultra modellekben is. Viszont ezek az újak nem feltétlenül annyira ideálisak minden téren, mert sokaknál elég gyakran leáll menet közben, motort leállítja/ felpörgeti stb. [link]. Leginkább laptopban, esetleg külső házban szokott erre panasz lenni és ez a gyakori leállítás nem éppen a legjobb. Érdemes lehet HDS programmal tiltani a leállítást [link]. A WD Red lenne elvileg a legjobb választás a 3 év garancia és a strapabírósága miatt. Arról viszont megoszlanak a vélemények, hogy az ilyen NAS-ba szánt és RAID üzemre optimalizált merevlemezek mennyire valók sima desktop használatra, okozhat-e esetleg ez egyéb problémákat? Figyelembe lehet természetesen ezt venni és aszerint választani, de az eddigi tapasztalatok alapján nem voltak különösebb problémák és negatív visszajelzések. Innen a fórumról is egyre többen használnak 2,5" | 3,5" külső házakban WD Red merevlemezeket, utóbbi méretben nekem is van ilyen összeállításom.

Illetve még a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja összefoglalóját tudnám ajánlani, ahol találsz topikos teszteket. Az alapján le tudod csekkolni, hogy mások mit használnak. Amúgy pontosan milyen külső házba teszed majd bele?

[ Szerkesztve ]

(#18699) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a WD My Passport Ultra új generációjában és a metal verzióban tudni lehet, hogy milyen HDD van (blue mobile? vagy green?) és a metal verzió komplett fémházas (kivétel az alja) vagy csak a felső borítás? Nyújt vmi pluszt a "sima" Passporthoz képest vagy csak dizájnosabb (pl. jobb hővezetés, hűtés stb.)?
Továbbá az új My Book széria még mindig WD green lemezt tartalmaz vagy mi a helyzet velük? Ár/érték arányban még mindig jobbak, mint a 2,5"-os társaik? 2-3TB esetében gondoltam.

Másik: A 2,5" Seagate külső HDD-k hogy állnak megbízhatóság és tartósság tekintetében? Gondolok itt pl. az Expansion Portable és a Backup Portable Plus cuccokra. Ezek milyen lemezt használnak 2-3TB méretben (vagy még mindig seagate-samsung spinpoint?)?

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18703) King Unique válasza junior11 (#18699) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Általában ugyanazokat teszik mindegyikbe:
• 500 GB - 1 TB —► 2,5" WD Blue | 1 TB: WD10JPVX (WD10JMVW)*
• 1,5 TB - 3 TB —► 2,5" WD Green / Blue | 2 TB: WD20NPVX (WD20NMVW)*

* Az integrált USB aljzat miatt más szokott lenni a rácímkézett modellszám, de lényegében ugyanaz, mint az alapmodell.

A My Passport Ultra Metal fémborításának leginkább csak esztétikai szerepe van és az alja valóban sima műanyag. A hővezetése sem mondható annyival jobbnak [link]. Abban a 2,5" full alumínium külső házak a nyerők, amelyeknek van külön topikja.

A 3,5" WD My Book belsejében még mindig Green merevlemezek vannak, egészen pontosan 2 - 6 TB tárkapacitásig. A legújabb 8 TB-os modell belsejében már vsz az új, hélium alapú WD Red / Purple dolgozik. Inkább valószínűbb a Red. A My Book viszonylag ok szokott lenni, de a benne lévő Green minőségéről és megbízhatóságáról általában megoszlanak a vélemények és a tapasztalatok. Árakat pedig mindenki meg tudja nézni magának és az alapján el tudja dönteni: WDBBKD0030 | WDBFJK0030HBK

A 2,5" Seagate külső merevlemezek belseje még mindig az eredetileg a Samsung által gyártott Spinpoint M8 / M9T. A 4 TB-os modellekbe kerül az új M10P. A legnagyobbról még nincs sok infó, de az M8 és M9T viszonylag jónak mondható. Én is használok külső házban ST1000LM024 és ST2000LM003 merevlemezeket. Viszont egyes gyári kompakt modellek kivitelezése, pattintós és ragasztott fedlapja nem igazán tetszik...[video]. Akinek nincs ezzel baja, az akár veheti. Illetve amúgy a többi gyártónál is általában ilyen összepattintós megoldások szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.