Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14975) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok,
Kérlek segitsetek egy valószinűleg egyszerű kérdésben: WD Elements (1 ill. 2 TB) külső HDD-t lehet az oldalára állitva is használni vagy csak fekvő helyzetben?
Köszönöm előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14976) King Unique válasza koncsik (#14975) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Elements-ről van szó, 2,5" Portable, v 3,5", utóbbiból a régi, v az új állított :F

Alapvetően lehet őket fektetve, oldalra állítva is használni, fejtetőre nyilván nem ajánlott, az felejtős. De a lényeg, h stabilan álljon és el ne dőljön, mert egy kisebb esés is akár könnyen tönkre vághatja..

(#14987) King Unique válasza @matthew@ (#14986) üzenetére


King Unique
titán

Többször lett említve, h ezeknél cache másod,-harmadlakos tényező, főleg nagyméretű fájlokhoz...ha esetleg programokat, oprendszert akarnál róla futtatni, ott ér egy kis+-t.
My Passport Ultrára is 3 év gari van [link], csak épp webshopja válogatja hol, mennyit adnak rá. ;)

(#14994) King Unique válasza donceleger8 (#14993) üzenetére


King Unique
titán

Sok mindentől függ ez...(8/8.1-ben alapból benne az USB3 driver, csak Win7 (v alatta) esetén kell

• elméleti interface sebességektől a gyakorlatban kinyerhető érték mindig eltér, kevesebb [link]

• fájlméret is befojásolja, csak nagy iso fájlok, HD filmek esetén lehet elérni a max sebességet, apróbb fájlok másolása USB 3.0 esetén is lassúbb [link]

• M3-ban 2 db 500 GB-os tányér van (nagy adatsűségű=gyors), kb. ezekhez hasonlót tud: [link1], [link2], de van konkrét M3 teszt is, viszont egyéni gépkonfigból adódóan adódhatnak eltérések.
Fontos, h esetedben laptop HDD-je is gyors legyen, ha az tele van, töredzett, alapból lassabb ---> az fogja vissza a sebességet....+ vírusírtó is beakaszthat másolásnál

Visszafelé másolva, Passport ---> laptop, nem gyorsabb :F

Meg kéne nézni, h maga az M3 mennyit tud USB 3.0 porton, a fenti tesztekben is alkalmazott - HD Tune, CrystalDiskmark stb. - programokkal. Ha ott ok a sebesség, akkor a többi egyéni hardveres, szoftveres környezet miatt van, tehát nem a külső vinyó hibája, vsz más környezetben, más gépen gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14997) King Unique válasza Kezdő vagyok (#14995) üzenetére


King Unique
titán

Amik jóformán eddig is, pl. My Passportok + egyéb [link].
látom szaporítod te is a "gép, illetve külső vinyó parkodat", de nem baj az :N

(#14996) coco2: azt eleve nem értem, egy ilyet mért itt kell megkérdezni :F , de még Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban se ez a fő téma, inkább Külső 5,25'' mobil rack-ek topikja-ban esetleg...

Másrészt nem értem, h külső Floppy drive-nál mért nem jó az USB tápos, bőven megfelelne a célnak, könnyű hordozni, használni stb, v csak kizárólag hubra csatlakoztatva tudod használni. :F
De, ha annyira ragaszkodsz a külső táposhoz, akkor veszel külön belső Floppy meghajtót [link] + hozzá egy 5,25" külső IDE házat [link].

[ Szerkesztve ]

(#15008) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15007) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Valószínű akkor megvárom,míg kapható lesz a boltokban az új Hitachi.

Ehhez majd fel kell telepíteni valamilyen programot,hogy normálisan működjön?
Hardver biztonságos eltávolítására gondoltam.

Az új Passporthoz jó a régi programja?

(#15009) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15008) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell megvárnod :N , nem azért mondtam, csak hirtelen nézegetve az oldalt, jónak tűnt, főként aluháza miatt.
Tehát van számos más, fent is megemlített alternatíva Hitachikon kívül, amiknek túlzott fejparkolása amúgy sem a legideálisabb, igaz HD Sentinelben lehet szabályozni.

Leválasztás utáni HDD leállítás vezérlő chip függő nagyrészben, WD-k aszem a registry hack nélkül is leállnak, illetve a Ouick View-ben (SmartWare) tálcán leválasztva, meg anélkül is. Tehát, ha az a registrys be van állítva amúgy is, akkor mást nem kell mókolni, gyári külsők eleve jobbak alvó mód, leállítás terén, mint a sima 2,5" külső rackek, utóbbiaknál szokott probléma lenni.
Régebbi Smartware jó az új Passportokhoz is, de eleve célszerű azt is folyamatosan frissíteni, szal ez a része nem akadály. Újabbaknál néhány funkció, pl. a hardveres titkosítás (lejelszavazás) már a Security-ben állítható, de azt felrakni sem tart semeddig, már, ha egyáltalán használod azt a funkciót.

(#15015) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15013) üzenetére


King Unique
titán

Erre nem igazán lehet válaszolni, főleg nem az összes esetében... :N
Leginkább gyári hibás modellek, v adott alsó kategóriás szériák (WD Elements, Seagate Expansion) esetén voltak gyakoribb meghibásodások, illetve egyéni hardveres környezetből adódóan nem mkinél működtek kifogástalanul, de az nem feltétlen külső vinyó hibája volt.
Ez a fejparkolás mizéria is túl van lihegve, Hitachi esetében csak arra próbáltam utalni, h WD-nél, de még Toshibánál is gyakrabban parkolnak, vsz 8 sec helyett, 4-re van ezekben állítva, de ez nem feltétlenül hiba. Szükséges művelet, az a nem jó, ha nagyon megszapodik, de pl. HDS-ben lehet könnyűszerrel korlátozni [link].

Amit korábban is pedzegettem, 100 %-os garancia nincs egyikre se :N , vannak bejáratott, jó szériák, mint pl. a WD My Passportok, fentebb említett gyártók közül Freecom, Transcend, Silicon Power, Lacie is elég minőségi termékeket csinál, de Samsungok se rosszak igazából. Legyen elég ennyi. :)

(#15014) LámaZ: passz...nem könnyű ilyen kábelt találni, viszonylag elég új, maga ez a fajta SATA csatlakozó is.

[ Szerkesztve ]

(#15030) moo


moo
csendes tag

hi all,

Van egy csodálatos 1tb-os wd elements külső ócskavasam (wdbuzg0010bbk-01), amit nem ismer többé fel semilyen pc vagy mac, a hdd felpörög és annyi.
Az a kérdésem, hogy érdemes-e elektronika cserével bíbelődni a rajta lévő fotók megmentése céljából?
Mondjuk ha veszek még egyet, board csere, vajon működhet, vagy minden board egyedi?
Köszönöm

(#15031) King Unique válasza moo (#15030) üzenetére


King Unique
titán

Modellszám alapján, új második generációs USB3-as modellről van szó [link] :F

Ezeknél az a baj, h maga az USB csatlakozó a NYÁK-ra van integrálva, nem sima SATA-USB átalakító elektronika van rajta, mert utóbbi esetben vinyót kikapva könnyúszerrel lehetne átrakni másik külső házba... :(
Tehát előbbi eset miatt, eléggé macerás lehet annak a cseréje...
Gari nincs rá (cseréltesd), v ha gépre rádugod, HD Sentinel se ismeri fel, mert jó lenne tudni, h maga HDD szállt el benne, v elektronikája hibás :F Mert, ha a fentiről van szó, akkor az még eleve elég új db, vsz gyári hibás lehetett...

jellemző trend ez már, h WD külsőknél az Elements-ek jobbak döglenek, mint a Passportok, mert előbbi az alsó, vz kevésébé minőségi kategória, ahogyan Seagate-nél az Expansion széria...

[ Szerkesztve ]

(#15039) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15038) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
Még egy kérdés:a Transcend StoreJet 25M3 (USB 3.0) és StoreJet 25H3 (USB 3.0) mi az igazi különbség?
Ha jól látom mindkettőn van egy gomb,ami ha nem választja le a gépről a Windows rendesen,leválasztja ő magát?
És alapból ő sem titkosít?
Mint az új WD My Passport Ultra?

(#15050) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15042) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tehát ha jól értem,alapból sem az új WD My Passport Ultra sem titkosít(csak a régi My Passportok),és a Transcend sem?
Igazából az lenne nekem fontos,hogy alapból NE titkosítsa a rá kerülő információkat.

(#15068) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15066) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit már sok a kérdés, amikből sokra már korábban is elhangzottak a válaszok, nem kell ezt ennyire túlbonyolítani...

Azt hittem van USB3.od, de ha nincs akkor valóban nem. PC-n (hátlapi), notebook-on vsz igen, de ha esetleg nem, pont azért adnak hozzá tudtommal Y kábelt, olyankor mind2 vonalát csatlakoztatod.
Ebay felől szerintem, topikjában érdeklődj, olvasd el a téma összefoglalóját.

2,5" 2 TB-os több lemezből áll (3-4 tányér), vastagabb, kicsivel többet fogyaszt, talán enyhén hangosabb . Eleve minél kevesebb a lemezek, illetve olvasófejek száma, annál kisebb meghibásodás, mechanikai elemek tönkremenetelének esélye. Viszont rendeltetésszerűen használva ésfeltételezve, h nem selejtes terméket fogsz ki, csak úgy nem mennek tönkre azok se. De hiszen, v már egy 2 TB Passportod tudtommal, az is 4 tányéros és köszöni szépen jól van gondolom :F

(#15065) szaszimi: nem tudok rá nagyon mit mondani, főleg h alapban semmit nem kezel USB3 portban.
Ha chipset és USB3 driverek (megfelelők) fent vannak és (UEFI) BIOS-ban is engedélyezve van USB Legacy, v egyes változatokban külön USB3-hoz kapcsolódó beállítások, akkor márpedig működnie kéne.... :F
Esetleg eszközkezelőt érdemes megnézni "USB vezérlők" résznél, és ha van sárga felkiáltójel, akkor azt manuálisan eltávolítani, gépet újraindítani, esetleg USB drivert leszedni és újra felrakni.
Feltételezem oprendszer eredeti és nem vmi mókolt, mert adott esetben akár okosító is produkálhat érdekes hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#15082) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15080) üzenetére


King Unique
titán

Látom kérdésekből sosem fogysz ki...de egyik volt tanárom mondta: "kérdezni kell, az a siker titka".... :K

Én is sokáig így használtam őket, probléma nélkül. Itt, ami kárt okozhat bennük, az az elégtelen USB tápellátás. Viszont PC-n hátlapi USB 2.0 portban nem szokott probléma lenni ebből, de ha vki biztosra akar menni, használhat Y kábelt. Pl. a Transcend 25H3-hoz is mellékelnek, pont az ilyen esetekre. USB3 portban nyilván elég a fő vonalát bedugni, USB2-n meg mind2-t, biztos, ami biztos alapon.
Illetve függ a dolog attól, mennyi az adott HDD áramfelvétele:

- Régebbi Passportban 3 tányéros WD10TPVT vinyó van: 0.60 A van rárva, gyártói oldalon 0.985 A max áramfelvétel, HDS 0,5 A-t ír rá.

- 3 tányéros Toshiba MK1059GSM vinyos 2,5" Iomega: 1.0 A van ráírva, 4,5 W--->0.9 A a gyártói spec, HDS 940 mA.

Mind2 stabilan ment USB2 hátlapi portban, holott az névlegesen csak 0,5 A-t tud. Jobb alaplapoknál, az indítás pillanatában akár kicsivel többet is tud felvenni a névlegesnél, valamint a WD-nél, mivel közvetlenül a vinyó NYÁK-ra integrált USB interface van, ezért nem kell + áram a külön SATA-USB átalakító egység elektronikájának, talán az a pici mínusz is számít valamit.

A 2 TB Passportban WD20NPVT / WD20NPVX HDD-k vannak: 0,75 A, 1 A, HDS adatok feltöltés alatt...
A 2 TB 25H3-ban Toshiba MQ01ABB200, ha jól emlékszem: 1.A, 0.9 A, HDS adatok feltöltés alatt... (uaz szinte, mint az 1 TB-os)

Ezek is vsz elmennek USB2 hátlapiba (mint gondolom 2 TB-os Passportod is), a több tányér miatt, a motornak talán kicsit több kraftra van szüksége, de akkor max bedugod az Y mind2 vonalát.

Illetve megnézed HDS-ben mennyi a 3. Spin Up Time értéke, ha az a többitől nem tér el nagyon, nem lesz sokkal több, küszöbszintek sem romlanak, akkor vsz áramellátással---->megfelelő felpörgéssel sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#15084) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi szépen a válaszokat! :R
Hard Disk Sentinel-em nincsen,hogy ezt meg tudjam benne nézni.
Viszont előlapi USB 2-es porton keresztül szoktam mindig csatlakoztatni a HDD-ket,mind az 500 GB-os,1TB-os,és a 2 TB-os My Passport-okat.(régi fajtákat.)
Eddig minden rendesen működött szerencsére.
Van egyébként a gépemnek hátsó USB 3 portja,de az kiszámíthatatlan működésű,pl.az USB 3 driver feltelepítése után látja a csatlakoztatott eszközt,de újraindítás után nem érzékeli,ha újra csatlakoztatom...
Ez régi gond,és nem tudtam vele mit kezdeni.
Ha az előlapi USB 2-re dugom a HDD-ket,mindig kiírja a Windows 7 Professional 64 bit,hogy az eszköz gyorsabb használatra is képes volna,ha USB 3 porthoz csatlakoztatnám.

Ezek tudatában kezdjek-e aggódni,hogy lehet-e emiatt bajuk a külső HDD-knek?

A Passportokhoz miért nem adnak Y kábelt?

A konfigurációm:
Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

Kérdés,hogyha pl.egy Mindig TV doboz USB csatlakozójára csatlakoztatom a HDD-t,elég feszültséget és áramerősséget tud-e adni egy 2 TB-os külső 2,5 colos HDD-nek a set top box?

Rengeteget segítettél a válaszaiddal,nagyon szépen köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#15086) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#15084) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az még eszembe jutott,hogy akkor nem érdemes hordozgatni mondjuk egy ismeretlen géphez a My Passportokat,ha azon nincs feltelepítve a Hard Disk Sentinel.
Hiszen akkor nem derül ki,árt -e a számítógép a HDD-nek(a My Passportnak),ha csak USB 2 portja van,elég feszültséget+áramerősséget tud-e biztosítani a Passport számára...

[ Szerkesztve ]

(#15088) King Unique válasza kiro4444 (#15087) üzenetére


King Unique
titán

Vannak HDD Regenerator és társai programok, de van, h többet ártanak, mint használnak...illetve HDS-ben a fizetős verzióban van a lemez felület újrainicializálása lehetőség [link], de az legyalul mindent...
Viszont ilyen mértékű kondícióromlás mellett nem tudom lenne-e értelme... :F , vsz egész egyszerűen elhasználódott, ha leejtés stb. nem érte, tehát kuka. . :(
Ez még, ha jól sejtem egy régi USB2 Passport Essential/ Elite lehet [link], igaz ??
Azért egy HDS állapotképet és SMART tábla screenshotot mellékelhettél volna, abból több látszik.

(#15084) Kezdő vagyok: szal van gépeden USB3 port, az, h nem megfelelően működik, lehet driver (megfelelő, legfrissebb?) probléma is, v oprendszer újrarakás megoldaná (macerás, felejtős nyilván).
Gépfüggő is, melyiknek az előlapi, ill. hátlapi USB portja mennyire stabil áramleadás terén, főleg a régi szutyok konfigoknál problémásabb az előlapi csatlakozó. De mivel neked, mondhatni nem rossz géped van, nyilván annál elülső USB csatlakozón táplálni se gond, illetve látom van ott minden, 2x eSATA port, FireWire 400, 2 x USB3...akár olyan csatis külső vinyókkal is megpróbálkozhattál volna :)

Szerintem nem kell aggódnod :N , mert, ha egyből felpörög, vibrál a burkolata, megjelenik oprendszerben, akkor nagy gond nincsen e téren. Ha nem kap elég tápot, akkor rendszerint felpörgés után leáll, "Az USB-eszközt nem lehet felismerni" hibaüzenetet ad, közel hajolva kattogás hallható. De, ha Y kábelt használsz, az a legbiztosabb, illetve, ha már van, USB3 portokat is használni kéne, vsz csak beállítás kérdése, alaplapod, v Win7 topikjában talán tudnak segíteni.
Passportohoz, ahogy sok 2,5" külsőhöz, pont USB3 jobb energiaellátása miatt adnak csak szimpla kábelt, feltételezik, h többnyire abban fogja használni a tulaja. Van aki gondol, az USB2 használatra is régi gépeken és ezért mellékel Y kábelt.
Külső multimédiás eszközök eszközök USB(2) portjának áramellátása mindig bizonytalan....ott, ha van rajta több port, ajánlott lehet az Y kábeles használat. Kipróbáltam én is set-top box, router USB csatijában őket, mentek benne, de ez gyártóként eltérő lehet.

Azért egyrészt PC , notebook USB2 portjába rendszerint menni szoktak 2,5" külső vinyók, pár esetet leszámítva, pl. régi, gyenge a vas, túl hosszú az USB kábel, silány kivitelezésű előlapi port. Másrészt HDS-nek van hivatalos portable változata, amit telepíteni sem kell, csak rápakolod külső vinyóra és bárhol elindíthatod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15093) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
Van egy Western Digital MyPassport Ultra 1Tb külső vinyó. Ismerős ma vette. Usb hosszabbító kábellel nem működik (a kábel jó), a gyári kábele viszont nagyon-nagyon rövid. Milyen csatlakozó ami a Passport felőli végén van? Vagy másik hosszabbítóval próbálkozzon? Esetleg usb y kábel megoldhatja a problémát?

(#15095) King Unique válasza Viki84 (#15093) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora a hosszabbító kábel és hol, milyen USB portban próbálta :F
Nálam egy régi gépen USB2-ben 1,8 m-es kábellel is vígan ment, de fontos, h PC hátlapiba kell dugni, mert nem minden ház előlapi portja megfelelő minőségű áramleadás szempontjából. USB3 portban meg értelemszerűen nem jelenthet különösebb problémát.

A Passportnak USB 3.0 Micro-B csatlakozója van, a kábel másik vége a szabványos Type A, ami a gépbe megy, tehát A - Micro-B kábel kell [link]. Van rövidebb, 1 m-es is, azzal lehet jobban elmenne.
Illetve kérdés, h milyen hosszú kábel kell, mert (USB3) Y kábelek se sokkal hosszabbak [link], a gyári 18 inch=kb. 45 cm megoldásnál...? Esetleg a hosszabbító végére lehet venni egy ilyet [link], amivel Y kábellé varázsolható.

(#15094) Moonwolf: nem rossz, a célnak megfelelne.
Kérdés mennyire számítanak extrák (programok, + funkciók, pl. titkosítás stb, dizájn), mert akkor akad nála jobb is, pl. a fentebb is említett WD-k ?

[ Szerkesztve ]

(#15097) King Unique válasza Moonwolf (#15096) üzenetére


King Unique
titán

Arra meg sosincsen garancia... :N Elvileg WD My Passportok megbízható((bb)ak, de, ha van rá keret, akkor egy 2,5" alu külső rack (jobb hőelvezetés) (Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja) + egy strapabíró HDD, mint a WD Red, kicsivel biztosabb megoldás "ilyen" téren.

[ Szerkesztve ]

(#15099) King Unique válasza Viki84 (#15098) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt más gond lesz....gyári rövid kábelével megy egyáltalán PC-n, notin, HD Sentinel milyennek látja az állapotát :F A hosszabb kábellel használva felpörög egyáltalán, vibrál a burkolata, eszköz, lemezkezelőben látszik??
60 cm eleve rövid, nekem 180 cm hosszúval is simán ment hátlapi USB2 portról, tehát, ha a Passport jó, akkor kábel hibás, v alaplap, USB Port xar, többiben is ki kéne próbálni.
TV-v való használat és megfelelő áramellátás mindig kérdéses, de, ha kifejezetten "HDD IN 1 A" port, abban márpedig simán kéne mennie.

Tehát fenti kérdéseimre választ adva, könnyen kideríthető, h mi okozza a hibát, akár Passport is lehet vmi selejtes db.

[ Szerkesztve ]

(#15102) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15101) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ide is felteszek egy kérdést,ez inkább ide illik.
Mint említettem,van két előlapi USB 2 portom.
Mindkettőre rácsatlakoztattam egy-egy My Passport HDD-t(egy 2 TB-osat és egy 1 TB-osat).
Elkezdtem másolni a 2 TB-osról kb.500 GB tartalmú fájlt,mondom,átcsoportosítom.
Kiírta,hogy kb.7 óra hossza valamennyi idő alatt végez vele,gondoltam várok valamennyit,hátha lecsökken az időmennyiség,de 10 perc múlva is annyi volt.
Meguntam,és befejeztettem vele,rámentem arra,hogy"mégse"(Windows intézővel másolok).
Az átmásolt fájlokat kitöröltem.

Csak az lenne a kérdés,hogy egyik ismerősöm ilyenkor mindig türelmesen szokott várni,míg átmásolja az összes cuccot,nehogy baj legyen belőle.
Ennek a várásnak van értelme?

(#15108) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15107) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A Windows 7-es topicban említett új WD Smartware program alkalmas lesz WD My Passport Ultra fogadására?

(#15115) Viki84 válasza King Unique (#15114) üzenetére


Viki84
tag

Igen, a meg sem nyikkan azt jelenti. LED sem világít rajta. Mintha be sem lenne dugva.
A hosszabbítós megoldás a gyári 45cm+60 cm A anya A apa.

Kezdek megnyugodni, hogy a Passporttal nincs baj. Csak csodálkozom, hogy azzal a rövidke 60 cm-es toldással sem megy 1. gépen, pedig még soha semmi gond nem volt a géppel.

Egyébként használaton kívül tanácsos kihúzni a gépből? Nem használnák napi szinten.

(#15116) King Unique válasza Viki84 (#15115) üzenetére


King Unique
titán

LED sem világít az fura, mert azért annyi áramot ad gondolom, h azt megvillantsa, ha már motort nem is...de innen távolról nehéz kiszűrni, h most azon gép USB portjával van-e baj, v azzal a kábel párosítással (máshol jó). Esetleg azon meg lehet próbálni azt az Y módszert, amit előbb vetettem fel, v egyben venni egy gyárinál hosszabb USB3 A - Micro-B kábelt hozzá, bár lehet utóbbival se menne..

Ha HDS-ben önteszt hiba nélkül lefut és SMART-ban sem jelez problémát, illetve másik gépen pöccre indul, akkor igen, biztos jó a Passport. :K

Egy 2,5"-ost igen :K , minden egyes bekapcsoláskor ráadja a gép az USB portra az áramot, v ahol, ha olyan a boot sorrend BIOS-ban, akkor arról próbál meg betölteni stb...meg eleve sem jó annyira, h feleslegesen jár.
3,5"-os megoldásoknál, ahol van a házon külön be-ki kapcsoló, azoknál maradhat nyugodtan rajtahagyva.

[ Szerkesztve ]

(#15118) King Unique válasza Viki84 (#15117) üzenetére


King Unique
titán

kb. 45+10= 55 cm kábelhossz nem kellene, h problémát jelentsen, de igazából a 2 különálló db se annyira. Pont kipróbáltam most egy korábbi generációs USB3-as Passporttal, ami még 3 tányéros (kicsit többet eszik), mint az új 2 tányéros Ultra és a hozzá toldott kb. 80 cm-es kábellel is simán ment PC hátlapi és notebook 1 db USB 2.0 portjában.

Tehát vsz esetedben azzal a géppel lesz vmi gond USB áramleadás terén, scanner, nyomtató megint más, azoknak saját külön tápja van és USB-n csak kommunikálnak a géppel...Vannak akár kínai kütyük arra, h lehessen mérni USB-n átfolyó feszültséget és áramerősséget [link], de felesleges vele szórakozni. Ha más gépen kifogástalanul megy, akkor ennek alaplapja xar ilyen téren, v gyenge a tápegység stb.

[ Szerkesztve ]

(#15122) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Na,szóval ma megérkezett a rendelésem:
[link]

[link]

Egy-egy darab.
A WD My Passport ultrával teljesen meg vagyok elégedve,a Transcendhez meglepő módon nem adtak Y-kábelt,csak olyat,mint amit a WD-hez adnak,viszont azzal is kifogástalanul működik.

Viszont a biztonságos eltávolítás gomb nem működik,legalábbis Windows 7 alatt.(Mármint a Transcendnél.)
Gondolom,ehhez is kellene registry módosítás.
Másik meglepetés,hogy a Transcend FAT32-re volt formázva megérkezésekor,ami most gyorsformázással NTFS-é alakítottam.
Egyenlőre a biztonság kedvéért úgy vettem le a gépről,hogy kikapcsoltam a számítógépet.
,hiszen egyébként pörögne.
Határozottan jó véleménnyel vagyok mindkét HDD-ről,de sok pénzem bánta...

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15123) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15122) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondom, jól bevásároltál.... :C Mennyi 2,5" külső vinyód van már 3 WD + ez a 2, akkor ez most egy darabig elég kell, h legyen... :K

Garit mennyit adtak rájuk, mert egyébként 3 év járna mindkettőre??
Transcendnél variálnak ezt, azt, az 1 TB-oshoz még adnak, de manapság pont USB 3.0 miatt hanyagolják sok esetben, mert úgy vannak vele, az elegendő tápot biztosít nekik. Azért mondjuk fura, h a kisebbhez képest a 2 TB-os Transcendben elvileg 4 tányéros (Toshiba?) vinyó van, ami többet eszik kicsivel, de csak szimpla kábel jár hozzá, igaz Passporthoz is...
Adata, Transcend, Verbatim még mindig sok külső vinyóját FAT32 partícióval kínálja, de csak azért, h rá tudják írni a dobozára, h Linux-Mac-Windows kompatibilitás, mert amúgy ekkora méreteknél már semmi értelme... :N és más számtalan átjárási mód az eltérő rendszerek között.

25H3-nál az a gomb elvileg auto backupot indítja el, ha fel van telepítve a Transcend programja, lehet leválasztáshoz is fel kell, v többször kell megnyomni.
WD.k esetében ugye Quick View-ben le tudod választani a tálcán, viszont, ha másiknál mégse működik olyan problémamentesen ez a gombos leválasztás, akkor a registry módosítást kell alkalmazni.

Elvileg, ha nem áll le a pörgés leválasztás után, 2 eset lehetséges:
- jobbik: kihúzva a kábelt USB portból, halkan leáll motor is, mintha csak az oprendszer adta volna ki vezérlőnek a parancsot.
- rosszabbik: kényszerleállítás, hirtelelen árammegvonásra --->kattanás, ez az ami kevésbé tesz jót a HDD-nek.
Sőt, van, h utóbbi esetben, géppel együtt leállítva se az igazi, kattan egyet...

Ennyivel azért nem úszod meg :N , ha belefér idődbe és még nincsenek telemásolva, tudnál pár tesztet csinálni mindkettőről, egy ehhez hasonlót [link], illetve HD Sentinel--->Információk--->Lemez tuljadonságok és Lemez információk részről dobhatnál egy screenshotot róluk. :R

[ Szerkesztve ]

(#15126) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Vettem ma egy WD My Passport Ultra külső merevlemezt, ami USB 3.0-ás. Nekem egy első szériás Core i7 alapú gépem van, az alaplap csak USB 2.0-át támogat. Láttam 3 ezer Ft körül PCI-e USB3.0 bővítő kártyákat. Érdemes befektetni egy ilyenbe, teljes értékű USB 3.0-ként fog üzemelni?

Most 30mb/s-mmal tudom írni a merevlemezt....

[ Szerkesztve ]

(#15154) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15150) üzenetére


King Unique
titán

Akkor működik, de csak "felesben"...nem értem :F
Pedig így kéne használni, minek adják akkor azt a kis patch izét is hozzá, parasztvakításnak...
Azért örülök, h backup összejött vele, bár annyira nem nagy, pótolhatatlan funkció az se, ahogy újracsatolás se.
Esetleg a firmware frissítést próbáld meg még, jobbat nem tudok.

Kösz :R , azért gyártói oldalra se ártana vmi hasonló, v legalább a használati útmutatókba, mert ezt a Quick Reconnect funkciót se magyarázzák sehol...

(#15151) Gáboromm: 2,5", csak USB-ről működő külső vinyóba alapban 2 TB a max, de vannak 4 TB dual ( 2 db HDD) driveok is, mint a WD My Passport Pro és a Seagate Backup Plus Fast Portable. Viszont ezek még eléggé drágák, a Seagate is, több mint 100k... :Y
A WD meg , mivel Mac.hez készült, vsz még drágább lesz, illetve az Thunderbolt interfészes, főleg az miatt is...

(#15152) Eduardo89: értem, hát valóban nem jó kerverni a kettőt :N , esetleg particionálni és külön rakni őket.

[ Szerkesztve ]

(#15164) King Unique válasza szjoci (#15163) üzenetére


King Unique
titán

Akkora különbségek nincsenek köztük, max arra kell figyelni ne a noname, v adott gyártónál alsó kategóriás (pl. WD Elements, Seagate Expansion) külsőket vegye az ember, mert azoknál nagyobb a selejt, illetve meghibásodás esélye.
Ebben a hsz-ben [link] van pár alternatíva, de ha csak elmúlt fél-egy oldalt nézed át gyorsba, találsz ott is.

Azért azt el kéne dönteni, h 2,5" USB-s, v 3,5" külső tápos kéne :F Előbbi előnye a kis méret, hordozhatóság, utóbbi nagyobb, helyhez kötöttebb, de nagyobb tárhelyet is kínál. Sokan manapság pont a komfort miatt 2,5" megoldásokat favorizálják.
2,5" van már 2 TB, de 4TB-os (RAID) is, illetve 3,5" is van 5 TB, de 8 TB 2 bay RAID, nagyobb profi RAID házaknál akár 20-25 TB+
2,5 colosban 1 TB alatt kevésbé érdemes már venni, 3,5 colosnál meg 2 TB, v a felett igazán célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#15171) King Unique válasza szjoci (#15170) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak, de most melyik mennyire stb., nincs rá jó válasz, 100%-osan valójában egyik se... :N Sok függ függ attól, nem-e selejtet fogsz ki, hogyan használod stb.
WD-k is elég jók, megbízhatóak, de fenti "szabály" ott is érvényes. A Passportokat érdemes venni :K , az Ultrára 3 év gari jár, de sok putri webshop sokx csak 2-t ad, ahogy más 3 év garis termékekre is.

De nézegesd kicsit az utóbbi 1 oldalt. Van több 3 év garis, de elvileg Adata, Silicon Power, Samsung külsőire meg szokták adni mhol.

[ Szerkesztve ]

(#15189) Viki84 válasza King Unique (#15188) üzenetére


Viki84
tag

WD My Passport Ultra-t szeretném több partíciósra formázni. Melyik programot javaslod hozzá?

(#15204) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Üdv!

MindigTV-s boxhoz keresek külső merevlemezt, de semmiképpen sem akarok olyat, aminek a működéséhez 2db USB vagy plusz táp kellene. A boxon elvileg USB2.0 aljzat van (szépen mellé is írták gyárban, hogy 5V). Egy WD My Passport Ultra-t nézegetek, de nem vagyok biztos a dolgomban. Jó lenne? :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#15217) King Unique válasza iMaverick (#15213) üzenetére


King Unique
titán

Dokkoló mindig külön esetnek számít, megfelelő, igazán pörgő topikja sincs itt a PH-n...
Kikapcsolás eleve USB vezérlőchip és firmware függő, sok 2,5" és 3,5" sima külső HDD háznál, mint amilyen a Sharkoon Rapid-Case, a firmware-ben be lehet állítani, ki is lehet kapcsolni az üresjárati kikapcsolási időt (alvó mód). Ilyenek pl. az ASMedia chipes rackek.
Oprendszerben energiagazdálkodás, v eszközkezelőben az adott USB-eszköz tulajdonságainál kattintva is lehet állítgatni ezt-azt.
Amúgy az alvó mód (gyári érék ált. 10 perc) a normális :K , ha neked ez gond és dokkolóhoz adott programban, v a firmware-ben nem tudod, nem lehet állítani, akkor legegyszerűbb 3rd party programmal, mint amilyen a HD Sentinel. Ez a beállítás a free verzóval is müdik, az adott lemez sorszámát megadva, elvileg tiltja a leállítást, fejparkolást stb.>>> [link] <<<

(#15215) Janika-1982: jó, szép darab, acélházas, 3 év garis, mképp jó választás :K
Ha 2,5" 2 TB-os kell, fentebb találsz pár infüt, WD My Passport Ultra, Transcend 25M3/-25H3 is jó akkora méretben, de egyre több neves gyártó készít már ekkora kapacitással is.

(#15208) krbC: Moderátort keresek a FÓRUMHOZ! topikban lehet kérni ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#15226) King Unique válasza G@ben (#15225) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt nem minden 2,5" külsőt gyártónál van 1,5 TB-os (hanem 1 / 2 TB), másrészt amelyiknél van, ott általában nem sokkal olcsóbb a 2 TB-osnál, tehát utóbbit érdemes.
Viszont, ha olcsó 1,5 TB-os kell, akkor Toshiba Stor.E Basics (fapados xar..) és Samsung M3 Portable (ajánlott) jöhet szóba. Utóbbi ár-érték aránya elég jó, a 2 TB már kicsit drágább [link].
WD My Passportok is jók, akad nála drágább is ekkora méretben, márkanévhez képest, ennek se rossz az ára.
Ha keretbe belefér, érdemes meglesni Silicon Power és Trancend termékeit is.

Külön rack és HDD megoldáshoz, ott a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja, viszont HDD és ez a megoldás nem olcsóbbak annyival, pl. : (+ 3-5k az USB3 rack)

>1,5 TB:
Hitachi Travelstar 5k1500 [link]
Toshiba MQ01ABB150 [N/A]...
WD15NPVT [link]

>2 TB:
WD20NPVX [link]
WD20NPVT [link] - ifutó széria, azért drágább
Toshiba MQ01ABB200 [link]

Legtöbb simán megy PC-n (hátlapi port ajánlott), notebookon 1 db USB2 portban is, max esetleg USB Y tápkábel kellhet, de ez erősen gépház és alaplap függő is.

[ Szerkesztve ]

(#15229) King Unique válasza G@ben (#15228) üzenetére


King Unique
titán

Gyártókon belül az alsó kategóriás termékeknél sokx nagyobb a selejt és meghibásodás esélye...pl. WD Elements. A A Basics esetében már nem annyira, de egyrészt akad jobb modelljük is [link], másrészt gyári külsőket pont az extrák miatt érdemes főleg megvenni. Ha nem kell semmi csicsa, eleve jobb a külön alumínium ház (hőelvezetés miatt) és a külön HDD kombó megoldás, utóbbiba akár vmi spec strapabíró fajtát - WD Red - is lehet pakolni.
Árban nagyon jók a Samsungok, szoftveres pakk is van hozzá, 3 év gari, de a többi fentebb linkelt is OK:
Mindenki azt vesz felőlem, amit akar, de olcsóság és megbízhatóság nem feltétlenül járnak párban, utóbbira meg amúgy sincs 100 %-os garancia... :D Eleve a "megbízhatóság" függ helyes használattól is, illetve csak a több helyen, több példányban tárolt adat van biztonságban.

[ Szerkesztve ]

(#15238) King Unique válasza #72172032 (#15237) üzenetére


King Unique
titán

Jó, kifejezetten ajánlottak, amolyan "sláger termékek" gyári külsőbe a WD-k. :K
Többünknek van innen a fórumról, nemrég a topikból egy társunk vett 2 TB My Passport Ultrát, de nem panaszkodott rá, ahogy előzőekre sem, nálam is beváltak.
Megbízhatóságra meg nincs 100%-os garancia egyiknél se...
Viszont arra figyelj, h Ultra 3 év garis, 1 évvel nem érdemes megvenni... :N , márpedig "megbízhatóság" terén fontos a hosszú garancia is.

Illetve pont nemrég lettek boncolgatva 2,5" 1,5 - 2 TB alternatívák [link], tudnék még persze számtalan más, főleg gyári külsőt említeni, de nagyjából ezek vannak leginkább terítéken.

[ Szerkesztve ]

(#15240) King Unique válasza #72172032 (#15239) üzenetére


King Unique
titán

Nem fogod :N, sokunk használ My Passportokat és nem szokott rájuk panasz lenni, többség elégedett velük. :K
WD-knél a hibaszázalék Elements-eknél magasabb, nem mondom, h másik szériánál nem fordulhat elő, de kevésbé jellemző.

(#15241) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15238) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Magával a HDD-vel nincsen baj,a régebbi My Passport-on levő telepítő után feltelepítve a frissítést,megint csak elkezdte járatni a processzort,de már 16 százalékon,és ész nélkül kommunikált a nettel valamit :W
Többszörös le/felvétele után a Smartware programnak az lett a vége,hogy levettem,és a My Passport Ultrán levőt tettem fel.
Előtte rengetegszer járkáltam egyébként a Total Commanderben is,kerestem a régebbi Smartware maradványokat,hát volt is egy csomó.
Kitöröltem,fel újra a program+frissítés--processzor dolgozik.
Ezt jó párszor eljátszottam,mármint a le-felvételt,Total Commanderes törölgetést,de a proci csak dolgozik alapjáraton is. :W
Megint le,Total Commanderes tisztogatás után csak a frissítést tettem fel,de úgy se jött össze,nem akart működni a program rendesen,nem látta az egyik régebbi 2 terrás My Passport-ot.

Végén aztán Smartware progi(k) le,Total Commanderes tisztogatás,majd az új My Passport Ultrán levő programot tettem fel,mely kétszer megfrissítette magát hirtelen,újraindítás után egyetlen kozmikus jelenség maradt:amiről fel szoktam tenni a Smartware programot(a legrégibb 1 TB-os HDD-mről),a számítógéphez csatlakoztatva nem dobta fel azt az ilyenkor szokásos üzenetet,hogy telepít eszközillesztő szoftvert,hanem "ismerősként"üdvözölte,az összes többi My Passport-nál telepítette az eszközillesztő szoftvert.
Ja,és a My Passport Ultra is kivétel volt,mert amiről felmegy a program,ott sohanincs eszközillesztő szoftver telepítés.(És ugye erről ment fel az új program.)
Az eredmény:most minden oké,nincs processzorjáratás,és netes észnélküli kommunikáció.

Lényeg:az Ultráról kell feltenni a programot.

Mindegyik HDD-m eddig kifogástalanul működik,bár a szoftverük is ilyen lenne. :((

Ca3sar
Szia!Nézzél rá erre az oldalra,én innen vettem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15244) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Ez mitől lehet,ha mindent kitöröltem?:

"Végén aztán Smartware progi(k) le,Total Commanderes tisztogatás,majd az új My Passport Ultrán levő programot tettem fel,mely kétszer megfrissítette magát hirtelen,újraindítás után egyetlen kozmikus jelenség maradt:amiről fel szoktam tenni a Smartware programot(a legrégibb 1 TB-os HDD-mről),a számítógéphez csatlakoztatva nem dobta fel azt az ilyenkor szokásos üzenetet,hogy telepít eszközillesztő szoftvert,hanem "ismerősként"üdvözölte,az összes többi My Passport-nál telepítette az eszközillesztő szoftvert."

(#15251) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15250) üzenetére


King Unique
titán

Pont egy olyan usert fogtál ki, aki nem egyszerű eset, nekem is már volt vele meccsem más topikokban... :)

Nyilván ezekkel a dolgokkal, amik itt a topikban előjönnek, csak az van igazán tisztában, aki beleássa magát az adott témába. Ez valóban egy fennálló probléma, de ahogy többször elmondtam, erősen USB vezérlőchip és oprendszer függő.
Pl. nálam a WD My Passport leáll olyan gépen is (Win7 Prof x64), ahol nincs beállítva a registry módosítás, Win7 Ultimate x64 és Win8 Pro x64 alatt viszont be kellett állítani, de van ahol Win8.1-en szintén nem. Míg másik 2,5" külső HDD esetében mindenhol, tehát ezért is fontos, hogyan működik a chip ilyen téren, abban mi van beállítva.

Egyébként a topikban az eszközillesztős problémádra visszatérve, ha az adott eszköz kifogástalanul működik, látja a rendszer és eszközkezelőben nem "ismeretlen eszközként" szerepel, v nincs előtte sárga felkiáltójel, akkor szerintem nem kell azzal foglalkozni, h első csatlakoztatáskor telepít-e hozzá újból illesztőt, v sem.

(#15254) King Unique válasza wolf88 (#15253) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a másik topikban kellően informatív volt a válasz [link].
És ahogy korábban se adtak meg, úgy most is fontos lett volna, hmekkora fizikális méretű (2,5", 3,5"), gyári külső, v külön rack + HDD megoldásban gondolkodsz-e, valamint mekkora kereted van rá :F

Olyan nem igazán van, h melyik tuti megbízható, melyik tuti rossz stb. :N , talán azt lehetne mondani, h adott gyártókon belül az alsó kategóriás szériákat, mint. pl. WD-nél az Elements, Seagate-nél az Expansion érdemes kerülni, illetve e trületen noname gyártókat, mint a Maxell, Memorex, Intenso.
Viszont ezekre se húzható rá minden esetben a biztos idő előtte meghibásodás, megbízhatatlanság, mert kivételek akadhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#15258) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok!
WD Elements 500-as és hosszabitóval (USB 2.0-ás,de nem tudom van-e különbség a 3.0-ásal)nem akarja az igazat,vagyis kívülről a gép vinyójára másol,de benről kifele lefagy!?Hosszabító nélkül tökéletesen működik!USB 3.0-ás pci-os vezérlő kártya van a gépben (sharkoon),tehát onnan kapja a tápot is!Valakinek ötlete?
Köszönöm előre is! :R

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#15259) King Unique válasza zovifapp111 (#15258) üzenetére


King Unique
titán

Tehát olvasni lehet róla, írni már hosszabbítóval nem. Ha anélkül jó, akkor szerintem adott a válasz, h az a kábel a hibás.
Bár nem szokott ilyen téren hosszabbítókkal se gond lenni, én is használtam 1,8 m-es USB2 kábellel még USB2 hátlapi portban is My Passportot és nem volt gond. Nálad is hátlapi USB3 PCIe megoldás van.
Ilyesmi hibát egyik irányba okozhat a rossz kábel, illetve nyilván bővítőkártya se olyan stabil, mint a natív alaplapi USB3 port.
Illetve lefagyás, akadozás tápgond is lehet, bár USB3 900 mA-t tud, de egy xar, v túl hosszú kábel, kevésbé stabil PCIe bővítőkártya ronthat a hatásfokán.

(#15267) King Unique válasza zovifapp111 (#15266) üzenetére


King Unique
titán

Meg lehetne oldani, de eleve nálam ott sántít a dolog, h PC-n 2 m hosszabbító kábellel még hátlapi USB 2.0 portban is elvileg mennie kéne. Én is használtam így 1,8 m-es kábellel hátlapi portban én nem volt gond. USB 3.0-ban meg pláne nem kéne, h gondot okozzon, más, v sima USB2 portban sem megy??
Nyilván a 2,5"-osok érzékenyek kábelhosszra, de nekem My Passportokkal nem volt fenti paraméterek alapján gondom, nálad talán Elements érzékenyebb rá, v a géped, USB3 PCIe terén nem ok ilyen téren vmi... :F

(#15269) King Unique válasza zovifapp111 (#15268) üzenetére


King Unique
titán

2 db portból Y kábellel mennie kéne annak hosszabbal is.
Ezért is kérdeztem, h másik (pl. USB2) portban próbáltad-e, mert elmondottak alapján, v a kábel xar, v a gép USB portjainak áramellátása, ami összefüggésben van alaplappal, tápegységgel. Azért is furcsállom mert nem szokott ezekkel gond lenni PC-nél, leginkább max előlapi USB2 portokon. Próbáltam én már régi P4-es gépen vmi szutyok Asrock lappal és 1,8 m kábelről hátlapi USB2-be dugva, és tökéletesen ment, úgy, h minden más USB-port le volt foglalva más eszközzel.

Illetve a My Passport (amik mentek fenti feltételekkel) és az új Elements Portable azért elég hasonló, uaz a WD vinyó van bennük, elvileg vezérlő része is uaz, ezért is fura a jelenség...

[ Szerkesztve ]

(#15271) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Külső merevlemezekből melyik a jobbik fajta?

WD 3.5" My Book Desktop Storage

WD 3.5" Elements Desktop

Samsung 3.5" D3 Station

Seagate 3.5" Desk Expansion

Toshiba 3.5" STOR.E Canvio

Köszönöm :)

(#15272) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok! :)
Egy WD Elements 500 GB-os változat csomagolása és az általam (konfigomon) mért sebességtesztek láthatók képekben!A tesztekhez USB 3.0-ás előlapi csattlakozással történt az összeköttetés.Egyszerű,esztétikus müanyag borítása van a kis szerkezetnek, ugyanakkor teljesen hangtalan.Szerintem egy asztali gép bármelyik ventilátora hangosabb az én megitélésem szerint.Egy negatívumot tudok megemlíteni,mégpedig ha hosszabbítóval szeretnénk használni azt minnél rövidebbel tegyük, ugyanis nagyon érzékeny az áram ellátására!

A táblázatból látható,hogy a sorozat legegyszerűbb tagjával van dolgunk szolgáltatás tekintetében.

A képen jól láthatóak a kicsi gumi talpak amik által abszolút csuszásmentes a szerkezet!

ATTO Disk Bench

Hd Tune

Hd Tune file bench

Hd Tune Random Access

Crystal


Sentinel

Alaphelyzetben 23,5 fokos szobában 34 fokos a kis winyó

Lemezinformáció sajnos még nincs az adatbázisban.

Total Commander másolás 1 390 333 KB-os film másolása belsőröl külsőre.

És visszafele.

És végül egy másolás win fájlkezelővel.

Én személy szerint játékok tárolására és 3D-s filmek lejátszására használom tv-n keresztül és eddig még meg vagyok vele elégedve,igaz még csak 1 honapos,de remélem sokáig ki fog szolgálni hiba nélkül.

Ha valaki kiváncsi még vele kapcsolatban valamire,irjon!
Köszönöm! ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.