Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) luciferk válasza emilll (#299) üzenetére


luciferk
senior tag

Szia, olvasd el a 218 alatti hozzászolásom.😉

(#302) xors válasza DeFranco (#298) üzenetére


xors
senior tag

Mondjuk az érdekelne, hogy az álló autón történt sérülést, hogyan tudják rákenni akárkire is. Persze ha körbe van fotózva az autó az megint más dolog.
Node ha nem készült kép, és arra hivatkozok, hogy már a lezárt, álló autóval történt a dolog, akkor mit tudnak ezzel kezdeni? Hogy bizonyítják, hogy én csináltam?

(#303) qnadam


qnadam
veterán

greengonál új autók vannak érkezőben:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#304) TomMusic válasza qnadam (#303) üzenetére


TomMusic
őstag

Motor indítás?
Füstös lesz?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#305) qnadam válasza TomMusic (#304) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, de az eup leírásánál is motort emlegetnek. szerintem inkább idézőjeles a dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#306) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Néhány hónapja regisztráltam a Mol Limora. Hétvégén Budapesten jártam és szerettem volna kipróbálni, persze nem sikerült. Hónapok óta fent van az app, viszont autót egyetlen egyet sem mutat. Appot frissítettem, ennek ellenére sem mutat autót. Valami javaslat?

.

(#307) Keem1 válasza Troy. (#306) üzenetére


Keem1
addikt

Jogosítvány, ill. bankkártya rendben van? Ezek hiánya miatt szokott ilyet csinálni. Én több mint egy éve használom, ez alatt több száz kilométert és kb. 300 ezer forintot ellimóztam, de problémám sose volt még.

(#308) TomMusic válasza Troy. (#306) üzenetére


TomMusic
őstag

Szűrőknél be vannak jelölve az autók?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#309) Troy. válasza Keem1 (#307) üzenetére


Troy.
addikt

Jut eszembe, augusztusban jogosítványt cseréltem. Holnap felveszem velük a kapcsolatot.

(#308) TomMusic: Bármit állítok a szűrőben, nullát mutat.

Szerk: Közben meglett, hogy hol lehet állítani az adatokat. Frissítettem a jogosítványt, úgy tűnik működik.

(#310) qnadam. Igen az.

[ Szerkesztve ]

.

(#310) qnadam válasza Troy. (#309) üzenetére


qnadam
veterán

a jogsi lesz az, sajnos x ideje nem oldják meg, hogy ilyenkor legyen egy hibaüzenet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#311) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Limo engedett lejárt bankkártyával bérelni :F Volt szerencsére szülinapi ezres rajta, ami betakarta a költségeket.

(#312) radi8tor válasza molnarpeter (#311) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért ne engedett volna? Bérlés utáni nap hajnalban terhelik meg a kártyát. Azon meg szerintem kár aggódni, hogy behajtják a pénzt lejárt kártya esetén is. :D

⭐ Stella

(#313) molnarpeter válasza radi8tor (#312) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A GreenGo ugyanezen kártyával felfüggesztette a szerződést, újat hozzáadva megint életre kelt a történet. Csak erre gondoltam, hogy egyszerűbb lenne a MOL szempontjából ezt is figyelembe venni :D

(#314) radi8tor válasza molnarpeter (#313) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azóta olvastam egy bejegyzést erről Fb oldalukon. A bővítés miatt (cseheknél is van már GreenGo) egy másik kártyaelfogadó céget kellett keresniük, ami jól kezeli a két valutát. Emiatt kell egyszer megint megadni a kártyaadatokat.

⭐ Stella

(#315) molnarpeter válasza radi8tor (#314) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi, akkor lehet, hogy a szolgáltató váltás miatt lett szüneteltetve a szerződésem :R Majd ha ez a kártya is lejár, kiderül :D

(#316) 426os válasza radi8tor (#314) üzenetére


426os
őstag

Ezt én is olvastam, meg is néztem utána az appot, de rendben volt a kártyám. Sőt, a hétvégén béreltem is, gond nélkül levonták a pénzt. Érdekes, hogy nekem nem kellett újra megadni.

.

(#319) qnadam


qnadam
veterán

- share now-nál ingyen regisztráció van, akciósak az autók (mini 88, többi 99 ft), és adnak heti 500 kreditet, ami egy hétig érvényes, fertőtlenítő kendőket tesznek az autókba
- limonál 30% kedvezmény van a bérlésekre, 1000 forintot jóváírnak a havidíjasoknak, és ingyenes a regisztráció, plusz kézfertőtlenítő van az autókban
- greengonál 30% bérlési kedvezményt adnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#320) radi8tor válasza qnadam (#319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha más miatt nem kézfertőtlenítés miatt érdemes kinyitni az ajtót aztán zárni a bérlést. :DDD

⭐ Stella

(#321) qnadam válasza radi8tor (#320) üzenetére


qnadam
veterán

más is felvetette, de írták fb-n, hogy aki csak autókat nyitogat, azt kiszúrják hamar :D de persze nagyon sok autóban már másnap sem volt ott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#322) 426os válasza qnadam (#321) üzenetére


426os
őstag

Szerintem borítékolható volt, hogy lába kél a fertőtlenítőknek sajnos.
Két napja direkt ezért Limoval mentem és nem Greengoval, de persze már nem volt benne a cucc. Öröm az ürömben, hogy miután megérkeztem a célállomásomra jött a mail a GG-tól, hogy most -30%. FB-n már hamarabb kint volt, ha előbb látom, azzal megyek :D
Ideje regisztrálnom DriveNow-ra is, eddig az ingyenes regisztrációra vártam.

[ Szerkesztve ]

.

(#323) 426os válasza 426os (#322) üzenetére


426os
őstag

Jelentem a mai Merciben volt fertőtlenítő. Cserébe kissé le volt zúzva, de legalább egész korrekt a sérülés jelentő felülete a Limónak.

.

(#325) qnadam


qnadam
veterán

greengonál napi 6800 forint egy autó (naptári naponként, nem 24 óránként)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#326) 426os válasza qnadam (#325) üzenetére


426os
őstag

Szerintem tök jó ajánlat!
Kíváncsi vagyok, hogy a többiek is kijönnek-e valami hasonlóval.

A sharenow-nál a heti 500 kredit hogy működik? ~2 hete regisztráltam, pár napja pont volt a ház előtt egy BMW, úgyhogy kipróbáltam, de nem láttam ezt az 500 kreditet (perc, Ft?) az appban. Lehet én értek félre valamit. Mindenesetre a kocsi pozitív csalódás volt, sajátnak is elfogadnám, csak a szervizt ne én fizessem :D

Párszor Limoztam az elmúlt néhány hétben, a kézfertőtlenítő megléte továbbra is hektikus. Sajnálatos, hogy sokan ennyire pofátlanok és lenyúlják. Remélem ettől boldogabbak lesznek.

.

(#327) radi8tor válasza qnadam (#325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Döglődik a piac. :U

⭐ Stella

(#328) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, regisztált már valaki Greengo alá StreetCrowd szolgáltatást amelyel nem túl forgalmas helyen levő Greengokat kel mozgatni megadott forgalmasabb helyre, 500 Ft utalnak Paypal számlára kocsikként+5 perc jóváírás, jónak tünik de eléggé sokat kellene gyalogolni utazgatni szerintem, ha valaki használja a fenti szolgáltatást a tapasztalatait megoszthatná velünk. :R

(#329) radi8tor válasza luciferk (#328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még nem is hallottam róla.
Mondjuk ha van egy villanyrollered akkor nem olyan macerás.

⭐ Stella

(#330) attiati


attiati
veterán

valamelyik szolgáltató enged kimenni Szentendrére?

hirtelen csak a Mollimo van fent, ők nem engednek

(#331) radi8tor válasza attiati (#330) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint hogy ott befejezd a bérlést? Azt egyik sem engedi, mivel alapvetően Budapest a szolgáltatási területük.

⭐ Stella

(#332) 426os válasza attiati (#330) üzenetére


426os
őstag

Mindegyikkel kimehetsz, de ott csak parkoltatni tudsz, bérlés zárni nem. GGnak van kedvezményes parkolási zónája, azzal jobban megéri.

.

(#333) radi8tor válasza luciferk (#328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma mozgattam két autót. Próbálkoztam már múlt pénteken is, de akkor felsültem. :D
Amire oda kell figyelni hogy csak közelről érdemes befoglalni a kocsit, mert 5 percet ad, ami nem hosszabbítható és ebbe bele kell férnie mindennek egészen az ajtónyitásig.
A második próbálkozásom ott hiúsult meg hogy a Váci út túloldalán volt a kocsi. Elindítottam a nyitási folyamatot, de nem tudtam körbejárni és meggyőződni róla hogy sértetlen a kocsi szóval nem kattintottam tovább. Mire átértem az úton lejárt az 5 perc és bukta. Miért bukta? Azért, mert ha nem tudod időben kinyitni akkor eltűnik a SC appból a kocsi - és app kilövése, ismételt bejelentkezésre sem lesz ott megint - gondolom ez valami büntetés-szerű.

Ma viszont már ezekkel a tapasztalatokkal akkor nyomtam rá a foglalásra ha 1 saroknyira voltam a kocsitól.

Egyéb észrevétel: SC-ben befoglalod, utána át kell lépni GG appba, hogy kinyisd a kocsit. Zárásnál ugyanez: SC-ben lezárod az utat hot zone-n belül, utána célszerű GG appban is zárni a bérlést, mert úgy vettem észre nem zárja (jött egy email hogy 45 perce nálam a kocsi parkoló állapotban nincs-e kedvem zárni a bérlést? :D Szerencsére nem számláz ilyen foglalás után a kocsihasználatért, de nem vagyok benne biztos hogy SC be is zárta első alkalommal a kocsit.

SC appban feltöltöttem a jogsim képét, VAT numberhez nem írtam semmit.

Support Whatsapp-on chat formájában elérhető és beszél magyarul.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#334) reald válasza radi8tor (#333) üzenetére


reald
csendes tag

Én is a napokban találtam rá, eddig két kocsit vittem a megfelelő helyre :D
Azóta - remélhetőleg :DDD - téged már ki is fizettek, előtte elkérik a paypal email címedet, vagy hogyan zajlik? Adószámot nem kértek? Bár ahogy néztem osztrák cég, azért az adóbevallásba gondolom illik beírni... Esetleg ha lehet egyéni vállalkozóként, úgy jobban megérős.

(#335) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Beregisztráltam a sharenow-ra ( mivel ez van hozzám közel) Feltöltöttem minden adatot. A jogosítványt mennyi idő alatt szokták ellenőrizni? Holnap reggel 9 körül indulnék. Addig megtörténik ez?

(#336) Keem1 válasza mokus1 (#335) üzenetére


Keem1
addikt

Ez nagyon változó, általában néhány nap, de a budapesti charsharing szolgáltatóknál az a jellemző, hogy egy telefon, esetleg egy messenger üzenet, hogy helószia regisztráltam, kéne a kocsi, légyszi..., akkor általában néhány perc slash néhány óra alatt megvan.
Szóval én vagy írnék messengeren, vagy rájuk csörögnék. Nem tuti, de eddig akiket hallottam, mindig bejött (saját tapasztalat a Mol Limo volt 2,5 évvel ezelőtt).

(#337) KMT


KMT
addikt

Share now:
Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de nekem egyszerűen nem egyértelmű sem a honlapon, sem az ászf-ben, sem az app-ban. A mobility start (mobs) csomag, ami - ha jól értem - kötelező, az percdíj alapú bérlésnél percenként értendő, vagy utanként egyszeri összeg? Aki ment már ezzel a szolgáltatóval, ossza meg, légy szíves!

Weblap, mintha nem perc alapú lenne:

ÁSZF, mintha perc alapú lenne:

(#338) .:Yoman:. válasza KMT (#337) üzenetére


.:Yoman:.
újonc

Szia! A mobS szerintem az appban jelölt "BF" lesz, azaz a Base Fee, alapdíj vagy feloldási költség, amit minden esetben ki kell fizetni, utána a kiválasztott csonag alapján történik az elszámolás (percdíj, 2, 3, 4, 6 vagy 9 óra, vagy 1,2,3,4,5 nap. Az alapdíj mindegyiknél más, értelemszerűen növekszik. Érdemes arra figyelni, hogy hány kilométer van a csomagban, mert ha az időkeretben benne is vagy, az extra kilóméterekért 79ft-ot kell fizetni (pl. 2 órás csomagban 40 kilométer felett).

(#339) KMT válasza .:Yoman:. (#338) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! Valóban így van, közben próbáltam.

(#340) attiati


attiati
veterán

MOL limo app vajon miért mondja azt mindig, hogy hopppá, nincs netkapcsolat?

Friss az app, van minden másnak netkapcsolat.

(#341) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#342) axioma válasza Qru (#341) üzenetére


axioma
veterán

Ez mar letezik? Nem tudok az appba belepni (pedig sztem me'g az ingyenes idoszakban regisztraltam csak telocsere volt), es a weboldalon nem latok keresest, es nem talaltam meg pedig jopar kocsira rakattintottam. Akinek van app-ja meg tudja nezni, hogy tudnek-e holnap (ha van akkor regisztralok, gyorsan elfogyna a reg.dij) egy ilyet szerezni, es ha igen a varos melyik reszen van? (XVII-be kene menni, ha tobb lenne...).
Nem csak mol limo jo de szemelyauto biztosan kicsi, a tetocsomagtartos autonk meg trailerre kerult...

(#343) KMT válasza axioma (#342) üzenetére


KMT
addikt

Most egy van Óbudán, egy Pasarét felé. Pár napja ennél több volt, de a többi mozog, gondolom. Nem tudom, hogyan lehet a jövőbe nézni vele.
ShareNow a pözsó 3008-at gondolta kontrázni rá, abból van több is most szabadon.

(#344) axioma válasza KMT (#343) üzenetére


axioma
veterán

Koszonom, akkor letezik csak en nem talaltam meg. Bar azota ezek szerint tovabb vittek oket vagy a webes terkepen nincsenek fent, mert most a Budat a BAH csomoponttol eszakra vegigkattintgattam es egyik se az (jo, a szentendrein van egy tomorulesi pont, azt nem tudom hogy az mind megvolt-e). Azert jo lenne ha nem kene usernek lenni ahhoz hogy el tudjam donteni, akarok-e user lenni...
Jovobe nem akartam nezni, csak hogy mennyire van adott pillanatban, gondoltam valoszinuseget becsulni eleg.
Sharenow-t is megnezem, koszi.

(#345) whatnot


whatnot
őstag

Ha kipróbálnám a car sharinget, mi alapján tudnám eldönteni, hogy GreenGo vagy MOL Limo?
Az árakon, kocsi típusokon kívül.
Regisztráció nélkül még azt sem tudom megnézni, melyiknek van közelebb autója.

(#346) whatnot válasza whatnot (#345) üzenetére


whatnot
őstag

Utolsó mondatomat megcáfolnám: mindhárom szolgáltató (GreenGo, MOL Limo, ShareNow) alkalmazásában megnézhető a térkép regisztráció nélkül.

(#348) tobias40


tobias40
veterán

Nem találtam topic-ot hozzá ezért ide írom,legfeljebb törlitek! :)
Tudja vki hogy a MOL MOVE appban mit adnak a platina szinten?
Nagy nehezen elértem a gold fokozatot de gyakorlatilag nem adnak semmit.
Egy ingyen pizza és 10% kedvezményt adnak a kv-ból és gyakorlatilag ennyi!
Nevetséges...

(#349) Amália


Amália
friss újonc

Sziasztok!

Kinek milyen tapasztalatai vannak autóbérléssel vagy saját autó bérbeadásával kapcsolatban?
Én nemrég béreltem a Rentben-től, amíg szervízben volt a saját autóm https://rentben.com/autoberles/Budapest,_Magyarország
egyszerű volt és gyors, így most azon gondolkozok, hogy amikor nem tudom használni a sajátom, esetleg bérbe adom pl a rentbenen keresztül. Nem hangzik rossznak egy kevés extra bevételt keresni nyaralás közben pl 🤷🏻‍♀️
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#350) Kis.Anna válasza Amália (#349) üzenetére


Kis.Anna
friss újonc

Szia Amália!
Én is béreltem már a Rentben-től. Valóban egyszerű volt. Nekem nincs autóm, szóval a bérbeadás részét nem tudom, de egy próbát megér!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.