Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) luciferk válasza Mr.Csizmás (#249) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, éppen most kaptam e-mailt evvel kapcsolatban és hasonlót írtak mint te.......Ha bekapcsolod a Beállítások menüpontban a Forgalom megjelenítését, akkor láthatod az aktuális -nehezebben- járható útszakaszokat a térképen piros jellel.
A MOL limó-nál a kocsi, hang jelzéssel jelzi ha netán elhagyod a szolgáltatási területet, a greengónál csak az app jelzi ezt és az ügyfsz szerint nem is akarnak ez irányban fejleszteni mivel kevesen érdeklődnek iránta.

(#252) Mr.Csizmás válasza luciferk (#251) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ML kicsit túlspilázza tényleg, a GG elég célszerű. ott mondjuk az app lassabb, meg a fotózkodás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#253) luciferk válasza Mr.Csizmás (#252) üzenetére


luciferk
senior tag

Az ml-nél nincs a használatba vétel és utáni fotózkódás?

(#254) Mr.Csizmás válasza luciferk (#253) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Csak elotte, kivul, belul sepruvel tudsz reportolni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#255) luciferk válasza Mr.Csizmás (#254) üzenetére


luciferk
senior tag

Mennyi lóvé volt a legtöbb amit fízettél a greengónak a kényelem ért és a gyorsaság ért cserébe? nem szivtad a fogad amikor a számlát megláttad?

(#256) Oliverda


Oliverda
félisten

A DriveNow-val július 1-től a Liszt Ferenc repteret is célba veheted, hiszen itthon is elindul Drive'n Fly szolgáltatásunk.Tedd le az autót a DriveNow parkolónkban (2220 Vecsés, Széchenyi u. 68.), ülj át kényelmes DriveNow brandingelt prémium mikrobuszunkba és már indulunk is a repülőtérre, ahol közvetlenül a terminálhoz viszünk, extra költségek nélkül!

Eddig a DriveNow áll nyerésre a reptéri versenyben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#257) radi8tor válasza Oliverda (#256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez miért olyan jó buli? Azért mert a többivel kicsit többet kell gyalogolni? :D
DriveNow-al eljutni a reptérre gondolom már taxi áron van.

⭐ Stella

(#258) Oliverda válasza radi8tor (#257) üzenetére


Oliverda
félisten

A DriveNow-nál konkrétan semmit nem kell gyalogolni, a másik kettőnél viszont elég sokat, ami csomagokkal nem biztos, hogy olyan kényelmes. A taxinál pedig még ez is lényegesen olcsóbb tud lenni, ha nem a legdrágább autókba ülsz be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#259) radi8tor válasza Oliverda (#258) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja sejtettem hogy ezért mondod. De ha valaki saját autóval megy a reptérre akkor is kell gyalogolni a holiday parkingból.

⭐ Stella

(#260) Oliverda válasza radi8tor (#259) üzenetére


Oliverda
félisten

A DriveNow-val viszont még annyit sem kell gyalogolni, mintha saját autóval mennél ki. A Taxinál persze valószínűleg nem gyorsabb, hisz át kell szállni a buszba.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#261) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nektek a DriveNow meddig zárolja (óvadéknak hívják) a pénzetek?
25.én béreltem 2x lezárolt s 18.500ft om azóta sem kaptam vissza.

Üdv: Csabee.

(#262) Oliverda válasza Csabee. (#261) üzenetére


Oliverda
félisten

Sokáig. 2-3 nap, plusz amíg a bank feloldja a zárolást, amihez szintén idő kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#263) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés mi van ha túl autozom a feltöltött egyenleget? De a bankkártyán van fedezet?

(#264) radi8tor válasza marciart11 (#263) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melyik szolgáltatónál?

⭐ Stella

(#265) marciart11 válasza radi8tor (#264) üzenetére


marciart11
aktív tag

GreenGo

(#266) radi8tor válasza marciart11 (#265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom milyen egyenlegről van szó. GreenGo-nál én annyit fizetek amennyit autózok. Nem töltöm fel előtte. Levonják másnap hajnalban a tegnapi autózás árát és kész.

⭐ Stella

(#267) DeFranco válasza radi8tor (#266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#268) radi8tor válasza DeFranco (#267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, hogy bankot játszik a cég és kedvezményt ad kamat helyett. :D

Gondolom akkor a maradékot kártyáról vonja mint a regisztrációs díjat is le lehet autózni.

⭐ Stella

(#269) marciart11 válasza radi8tor (#268) üzenetére


marciart11
aktív tag

köszönöm a választ!

(#270) xors


xors
senior tag

Lett Smart ForTwo és ForFour is a Molnál: [link]
69Ft percenként előfizu nélkül elég jó! ;)

(#271) Mr.Csizmás válasza Oliverda (#258) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

GG is shuttlebuszozik, nem tudom honnan vetted a gyaloglást.

(#255) luciferk
pár ezer ft-ok mindig :)) 5700 talán a rekord, de abban volt várakoztatás, és dugóban araszolás is ezerrel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#272) Oliverda válasza Mr.Csizmás (#271) üzenetére


Oliverda
félisten

Írtam valahol, hogy nem? :)

A Limóra emlékszem, hogy annak a közleményében nem volt szó buszos transzferről, íme:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#273) Mr.Csizmás válasza Oliverda (#272) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A DriveNow-nál konkrétan semmit nem kell gyalogolni, a másik kettőnél viszont elég sokat, ami csomagokkal nem biztos, hogy olyan kényelmes.

:F

igen, ML-nél kell csak gyalogolni, mert a holiday parkolóból be kell sétálni a terminálba.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#274) Oliverda válasza Mr.Csizmás (#273) üzenetére


Oliverda
félisten

Helyesbítek: a másik egynél. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#275) Mr.Csizmás válasza Oliverda (#274) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#276) DeFranco válasza Oliverda (#274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

(#277) kpetyke


kpetyke
tag

Hello,

Rövidtávú carsharing (pár óra, hétvége) megoldásról tudtok?

(#278) Oliverda válasza kpetyke (#277) üzenetére


Oliverda
félisten

A DriveNow kínál ilyet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#279) emilll


emilll
tag

Jól látom, hogy Koppenhágában, a világ egyik legdrágább városában olcsóbb a DriveNow, mint Budapesten?
https://www.drive-now.com/hu/hu/pricing/
https://www.drive-now.com/dk/en/pricing
Lehet, hogy csak én nem látom a különbséget, hogy Bp-en miért 1 nap 40ezer Ft, míg Koppenhágában 21ezer Ft? 6 óra Bp-en 23ezer, Koppenhágában meg 17ezer? 3 óra meg ugyanannyi mindkét helyen. Miközben a benzin ott 440Ft, itt 390Ft az autók takarításának költsége kb. 3szorosa ott, a szervizeléséről már nem is beszélve.

(#280) 426os válasza emilll (#279) üzenetére


426os
őstag

Viszont sokkal többen használják, a fix költségek jóval többfelé oszlanak. Én Berlinben lepődtem meg múltkor, hogy olcsóbb a regisztráció (használati díjakat nem néztem).
Nagy különbség, hogy itthon aki teheti az saját autóval tötymörög a dugóban (keskeny az a réteg, aki megengedhetné az autót magának, mégsem tart), ezzel szemben Nyugat-Európában nagyon nagy kihasználtsággal működnek a sharing szolgáltatások (autó/roller/kerékpár/robogó). Minél többen fogják használni itthon, arányaiban annál olcsóbb lesz.

Más:
500Ft-nyi ingyenperc Limora a LIMONEWS kuponkóddal. Elvileg csak azoknak, akik ma fel voltak iratkozva hírlevélre, de próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

.

(#281) DeFranco válasza 426os (#280) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, megadta, legalább is az a státusza hogy "függőben"

ez mire fog változni amikor felhasználhatóvá válik?

(#282) 426os válasza DeFranco (#281) üzenetére


426os
őstag

Szerintem már most használható, legalábbis az emailben azt írják, hogy azonnal él, több részletben is elfogyasztható. Pár napon belül élek is vele.

.

(#283) 426os válasza DeFranco (#281) üzenetére


426os
őstag

Előző hsz-om után 1-2 nappal a státusz aktívvá változott, tegnap Limóztam, ma reggel az 500Ft-al csökkentett összeget vonta le.

.

(#284) xors


xors
senior tag

Tudja esetleg valaki, hogy a Mol -nál a Smar fortwo -nak miért vászon a teteje ha nem nyitható? (pontosabban nem vászon, csak be van vonva vászonnal)

Amúgy nagyon jó kis kocsi, csak mondjuk egy rosszabb főúton csapatni vele 60 körül nagyon érdekes érzés, ahogy dobálják a kátyúk a kis dobozt! :DD

(#285) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Azt a Mol Limo kocsit amit töltenek épp Mol kúton, azt el szabad vinni?

(#286) Qru válasza máyköl (#285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha látszik az appban bejelentkezés után akkor elvihető.

#nincsbennetarcsi

(#287) máyköl válasza Qru (#286) üzenetére


máyköl
veterán

:R

Liszt Ferenc reptéren a Limo parkolókat hol találom? Egyértelműen jelezve van táblákkal?

[ Szerkesztve ]

(#288) Qru válasza máyköl (#287) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, még nem Limóztam a reptérre.

#nincsbennetarcsi

(#289) luciferk


luciferk
senior tag

Srácok, lányok ha esetleg nem tudtok róla, a GreenGotól egy pár nap múlva kapunk egy kis szülinapi kedvezményt nov 15-17közt.😊részletesebben,,,,,,
ÜNNEPELJ VELÜNK!
Már ismered a GreenGot, 🚗 tudod, hogy működik a bérlés, sok utadra elkísértünk már, mindig örülünk, ha látunk.😍 Most külön boldogok vagyunk, hogy harmadik születésnapunk alkalmából megajándékozhatunk. 🍰 Születésnapunk alkalmából november 15-17 között 50% menetdíj-kedvezményt adunk neked!
HOGY KAPHATSZ KEDVEZMÉNYT? 👀
🙌 A kedvezmény november 15-én 0 óra után indított és 17-én éjfélig lezárt összes bérlésre érvényes, és az utazást követően automatikusan jóváíródik. ⏰ A kedvezmény a parkolási díjra nem vonatkozik, de vezetni úgyis jobb, mint várni.💥

(#290) xors


xors
senior tag

Mol Limo flotta megint bővült: Kia Picanto benzines, fűthető kormány és parkolóradar! :DD

(#291) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Aki használja a MOL Limo és GreenGo-t is: GreenGo-t ugyanúgy kell használni mint a Mollimo-t?
Anno a Mollimo-t választottam, mert a GreenGo macerásnak tűnt. De úgy látom a weboldalon lévő leírás alapján, hogy már ugyanolyan egyszerű használni. És az eUP mérföldekkel jobb mint bármi más, meg villanyautó fan vagyok. Szóval lehet váltok, vagy legalábbis kipróbálnám a GreenGo-t, és ha beválik akkor valószínűleg inkább őket részesítem előnyben.
A Mollimo-nál az mondjuk tetszik, hogy korrektek, segítőkészek.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#292) DeFranco válasza TomMusic (#291) üzenetére


DeFranco
nagyúr

regisztrálj mind a kettőre, simán előfordulhat, hogy az egyik szolgáltatónak nincs autója a környéken a másiknak meg van.

(#293) fonok87 válasza TomMusic (#291) üzenetére


fonok87
aktív tag

Régebben a GreenGo autókban volt egy pinpad (csomóban még most is van, nem szerelték ki), be kellett ütni a PIN-kódot az indításhoz. Ez megszűnt, azóta annyival bonyolultabb a használata, hogy lezárásnál kér minimum 2 képet. Ez szerintem nem baj, ha a parkoló autót meghúzzák, egy körrel kevesebbet kell futni hogy ne Téged vegyenek elő miatta. Cserébe 1 perccel tovább tart lezárni a bérlést (amit persze nem számláz már). Minenképp érdemes regisztrálni mind a kettőhöz, ahogy előttem is írta a kolléga, ha épp nincs a közelben az egyik szolgáltatótól autó, a másiknak lehet. Árban eddig kb ugyanaz volt, a Limo most emelt, a GreenGo egyelőre nem. Egyébként én a GreenGo-t jobban szeretem, főleg a villanyautók miatt. A Mercedes szuper, de a bérleti díja nekem lélektani határ felett van, a benzines VW Up meg annyira erőtlen a villany után, hogy én utálom vezetni. Persze ha az van vagy a busz ami negyed óra múlva jön, még mindig egyértelmű a választás :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#294) 426os válasza TomMusic (#291) üzenetére


426os
őstag

Nyugodtan regisztrálj, megbánni biztos nem fogod (szerintem még most is felhasználható a regisztrációs díj). Én is felváltva használom mindkettőt, jellemzően az alapján, hogy épp melyik van a közelben. Az eUp mindig előnyt élvez :) . Azért is jó, ha mindkettőhöz hozzáférsz, mert néha vannak akciók, kuponok (pl nemrég két egymást követő hétvégén is féláron volt a Greengo) és így dupla esélyed van, hogy olcsóbban autózol. Nekem pozitív a tapasztalatom mindkettővel, ügyfélszolgálattal is.
Szerintem a képkészítés nem macera (vagyis igen, de a Te érdekedet szolgálja), én a Limókról is szoktam előtte/utána képet csinálni.

.

(#295) TomMusic


TomMusic
őstag

Köszi mindenkinek a választ! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#296) qnadam válasza fonok87 (#293) üzenetére


qnadam
veterán

képet már a pinpados időben is kért záráskor, viszont még most sem kötelező lépés (de mindenképp érdemes). ezt csak onnan tudom, hogy egyszer zárás után a kép készítése közben merült le a telefonom :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#297) fonok87 válasza qnadam (#296) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az, hogy záráskor képet kér, az a Limohoz képest különbség :) Nekem is volt már, hogy az app feladta (főleg hazaérkezésnél, amikor átcsatlakozik a Wi-Fire és ezzel az alkalmazás nem tud mit kezdeni), de egyébként nem enged tovább kép nélkül :)

Truss me, I'm an engineer.

(#298) DeFranco válasza fonok87 (#297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon drága tud lenni az a kép, ha nem készül el.

én ha kell ha nem 10-10 fotót csinálok előtte-utána.

egyszer viszik le a tükrét parkolás közben, az szervizes listaáron csúnya bukó tud lenni.

általában nem szokták az emberek felfogni hogy mekkora felelősséget hárít rájuk a két cég a bérautóhasználattal, csak amikor történik egy kisebb horzsolás és kiszámlázzák a 10% de minimum 100k + ügyintézési díj önrészt akkor megy az ajvékolás facebookon hogy jájmore kispolírral kijönne a feca meg hozna bontott lököst 5k-ért.

elég nagy kockázattal jár a bérlés, megéri 30 mp alatt bebiztosítani magad legalább a vétlen dolgok ellen.

(a cégek ezeket a kérdéseket általában el is mismásolják annyival hogy majd megnézik a térfigyelőt, meg hát ők jó fejek... ilyen válaszok szoktak jönni ha rákérdeznek náluk, a valóság meg az, hogy ha nincs térfigyelő vagy nem látszik rajta egyértelműen hogy valaki odament bézbózütővel rongálni miután lezártad a bérlést, akkor bizony az rajtad csattan, csak ezt persze nem reklámozzák)

(#299) emilll


emilll
tag

Mennyi ideig tart a GG-nál a regisztráció? Onnantól kezdve, hogy beküldöm ami kell nekik mennyi idő múlva használhatom?

(#300) qnadam válasza emilll (#299) üzenetére


qnadam
veterán

az oldal 4 munkanapot ír, nekem gyakorlatilag pár óra volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.