Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) xors válasza radi8tor (#50) üzenetére


xors
senior tag

Ezek szerint minden parkolást külön egyesével indítanak el? Azt hittem van valami szerződésük kerületekkel.

Apropó, akkor mi történik, ha olyan helyen hagyom, ahol mondjuk parkolási idő max 3 óra?

(#52) radi8tor válasza xors (#51) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy lehet kötni szerződést minden kerületre. Valahol azt olvastam, hogy kézzel megy a parkolás indítás náluk. Jó kis meló. :D

Parkolhatsz 3 óránál tovább, akkor újraindítják a parkolást rajta gondolom.

⭐ Stella

(#53) szabacsik


szabacsik
őstag

Hátha érdekel valakit a greengo-hoz akció allee jóvoltából

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#54) radi8tor válasza szabacsik (#53) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, de azért tegyük hozzá, hogy csak új előfizetéssel használható fel a kupon. Jó kis adatgyűjtő kampány. :)

Facebookon ez áll:
A teszt egyik szerencsés kitöltőjének GreenGo egyenlegét 50 000 forinttal növeljük, ha pedig még nincs regisztrációd, az eredményed beküldése után kapott kóddal díjmentesen regisztrálhatsz, ráadásul 20 perc bónuszpercet is kapsz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55) szabacsik válasza radi8tor (#54) üzenetére


szabacsik
őstag

Valóban, az email megérkezése után láttam. Előtte nem rémlik írta volna :(

/\____/\

(#56) radi8tor válasza szabacsik (#55) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem írták, eléggé félrevezető a kiírás Allee oldalán:

Töltsd ki alábbi tesztünket, és tiéd lehet a garantált GreenGo 20 perces elektromos autóvezetés

⭐ Stella

(#57) Qru


Qru
MODERÁTOR

Május közepétől lecserélik a nem légkondis autókat új, légkondicionált Volkswagen up!-okra a Limo-nál.

[link]

#nincsbennetarcsi

(#58) DeFranco válasza Qru (#57) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tehát most már meleg helyett csatornaszag lesz a kocsikban :C

(#59) Qru válasza DeFranco (#58) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#60) radi8tor válasza DeFranco (#58) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom sok légkondis eUP-ot vezettél már és tapasztaltad ezt.
Volkswagenekben én még nem tapasztaltam légkondiszagot. Fordban annál inkább...

⭐ Stella

(#61) Qru válasza radi8tor (#60) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos márkától függetlenül van ez. Nálunk a Passatban is mocsárszagú a klíma. Ki kéne pucoltatni már. :(

#nincsbennetarcsi

(#62) DeFranco válasza Qru (#61) üzenetére


DeFranco
nagyúr

légkondis eUP-ot vezettél már és tapasztaltad ezt?

na ugye.

(#63) radi8tor válasza DeFranco (#62) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ez ilyen nagy probléma lenne, akkor tele lenne GreenGo csoport a klíma miatti reklamációkkal. De nincs, szóval egy új autónál ez szerintem nem így van.

Qru: az a Passat nem 1 éves ;)

⭐ Stella

(#64) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Budapest100 ideje alatt, azaz május 5- én és 6-án, féláron vezethetitek a GreenGokat (a kedvezmény a parkolásra nem vonatkozik). Ehhez csak a BP100 kuponkódot kell megadnod az applikáció Kuponjaim menüben."

Már most is be lehet írni. ;)

⭐ Stella

(#65) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

MOL Limo

Figyelem: május 1-től életbe lép az 5900 Ft-os regisztrációs díjunk! Ha tehát szeretnél ingyenesen regisztrálni, már csak pár napod maradt. Szólj a barátaidnak is, és élvezzétek ki az ingyenes lehetőséget! Tehát még egyszer: ha jövő hétfőn, április 30-án 23 óra 59 percig regisztrálsz az appban, nem kell regisztrációs díjat fizetned, akkor sem, ha a jóváhagyás a mi részünkről csak később érkezik meg.

Sőt, hogy teljes legyen az örömötök, a 0 Ft havidíjas akciónkat június 30-ig meghosszabbítottuk, így a MOL Limot továbbra is 66 Ft/percért, havi díj nélkül vehetitek igénybe!

⭐ Stella

(#66) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Az elmúlt hétvégén nekem is megvolt az első eUp élményen, nagy fun, viszont azt csak én nem láttam sehol, hogy a percdíjak után még áfát is számolnak(mollimo)? Arról esetleg nincs infó, hogy a mol-nál a pakrolási határ a Nagy Lajos király útjánál( Zugló ) mikor lesz jobban kitolva, esetleg a Vezér útig? Akkor remek lenne akár munkába járáshoz is néha.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#67) radi8tor válasza LordAxwell (#66) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bruttó árak vannak megadva.

Zónahatár bővítés kb 2 éven belül várható, addigra meg akarják kétszerezni a flotta létszámát is.

⭐ Stella

(#68) LordAxwell válasza radi8tor (#67) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Igaz, a 66ft az a bruttó ár, csak mégis a számla úgy jött, hogy x összeg, plusz x összeg áfa, biztos csak összezavart.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#69) attiati


attiati
veterán

mol limo-nál mi az a foglalási idő?

meg lehet nézni az appban, hogy hány %-os töltöttségűek az autók?
(hogy ne 25%-al vegyem fel és félúton ne kelljen leraknom)

tényleg körbe kell nézni az autón beszállás előtt, hogy van e rajtak kívül sérülés vagy belül bármi?

Elég életszerűtlen, hogy percdíjas fizetéssel 10 percig keressem az autó sérüléseit.

(#70) Qru válasza attiati (#69) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg neked kvázi félreteszik az autót, tehát amíg foglalod más nem viheti el.

Igen, mutatja az autó töltöttségi szintjét.

Nem muszáj de érdemes. Ha előbb körbenézed és csak aztán viszed akkor nem kerül pénzedbe amíg lecsekkolod (erre is jó a foglalási idő, ha esetleg enm elég akkor akárhányszor újra indíthatod a foglalást).

#nincsbennetarcsi

(#71) attiati válasza Qru (#70) üzenetére


attiati
veterán

és a foglalás a beindításig tart, vagy az ajtónyitásig?

(#72) attiati


attiati
veterán

még egy kérdésem lenne:

csomagtartója van az autónak?
illetve egy 70*70-es csomag befér az ajtón a hátsó ülésre?
egy másik meg az anyósülésre

(#73) Qru válasza attiati (#71) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ajtónyitásig (vagy 20 percig).

Igen használható a csomagtartó is és az ülés is pakolásra.

#nincsbennetarcsi

(#74) attiati


attiati
veterán

Elso tapasztalat:
A fek brutal modon fog.
Beinditas nehezen ment, mert nem tudtam, hogy nyomni kell a feket a kulcs elforditasahoz :)
Az automata valtot nem sikerult kitapasztalnom, hogy gazelvetelre valt?
Volt, hogy padlogazzal 1-esben kiporgettem, maskor meg mar 3-asba valtott.
Valahogy az index-re sem sikerult raereznem. Index visszavetelnel mindig elkezdtem indexelni masik iranyba.
Ami a legjobban zavart, hogy en savvaltasnal el szoktam nezni balra hatra. De a kocsinak pont oda esik a kasztni merevitoje es semmit nem lehet tole latni. Nem egy jo kialakitas ez igy.

Az egyik kocsi hatso ülésén a karpit ki volt dorzsolve feherre. Ezt jelenteni kellett volna?
Vagy mondjuk egy komolyabb muszaki hibat hogyan kellene eszrevennem, mikor még az automata valtos auto is ujdonsag nekem es a perc alapu szamlazas mellett amugy is siet az ember! Megis hogyan lehet kiszúrni a hibakat, hogy ne az en nyakamba varrják?

Eleg kicsi a kocsi, ugyhogy szallitasra korlatozottan alkalmas. Egy 55"os tv nem ferne be szerintem.

Az is idegesito, hogy lerakasnal sajnos parkolohelyet kell keresni es addig nalam ketyeg az ora.

Ja es a legjobb: beraktam ikea butorokat az autoba. Vissza akartam tolni ikeaba a kocsit es gondoltam addig lezarom az autot es ujbol befoglalom.
Nem tulzok: 5 masodpercen belul befoglaltak a kocsit es eltunt az auto jele a terkeprol. Gondoltam kell egy kis ido a frissiteshez es amiatt van
Hat nem !.... Jott vigyorogva egy par, hogy vinnek az autot. Benne az ikea butoraimmal. Szerencsere rendesek voltak es visszaadták.

[ Szerkesztve ]

(#75) xors válasza attiati (#74) üzenetére


xors
senior tag

Tudom ajánli neked a Limo honlapját: [link]

Itt minden info megtalálható, attól kezdve, hogyan kell beindítani a kocsit, azon át, hogyan kéne parkolni vele.
Ugyanis különbség van a kulccsal bezárás, és a telefonnal bezárás között. Ha kulccsal zártad volna be, akkor nem vitte volna el senki a kocsit, és átváltott volna parkolási módba. Ajánlom, hogy tanulmányozd át a dolgokat legközelebbi autózás előtt.
Az autómata váltó pedig képes manuálisként is működni, ekkor neked kell fel le váltani, gondolom ilyenkor pörgött fel a motor.

ui.: Az nem a rendszer hibája, ha nem olvasod el a használati útmutatót.

(#76) LordAxwell válasza attiati (#74) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Te pontosan mit próbáltál ki? benzines Up-ot? Először a beindítás nekem is nehezen ment, de akkor se akart beindulni amikor a féket nyomtam (mol limo). Greengo-nál meg elfelejtettem beírni a számjegy után a # - gombot és ott szenvedtem 5 percet a kocsiban. :DDD Ha nem vezetsz nap mint nap autót, akkor tényleg furcsa lehet elsőre ez a módszer, de nekem az index nem volt problémás, és a kocsiból is teljesen jól ki lehet látni, vannak ennél sokkal tankszerűbb autók is. :D Szerintem ez az átnézés dolog kicsit túl van fújva, nekem szombaton a kocsiban volt 3 db piás doboz meg 2 csokipapír amit otthagytak szemétként, de nem foglalkoztam vele.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#77) Qru válasza attiati (#74) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benzines robotizált manuális váltós, ami úgy sz@r ahogy van konstrukciójánál fogva. Nem a te hibád, hogy nem ismerted ki.

Index: finom műszer, csak éppen meg kell pöccinteni visszafelé és akkor középállásba visszatér.

A holtér az sajnos kb minden új autónál problémás. A jó ütközésvédelemhez vastag oszlopok kellenek amik viszont sokat takarnak ki...

Érdemes minden hibát vagy annak vélt dolgot jelenteni, én legalábbis nem rizikóznám be, hogy esetleg rám vernek akárcsak egy kárpit tisztítás 10-20k-ért.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78) attiati válasza xors (#75) üzenetére


attiati
veterán

Nagy resze user error volt, az en hibam, nem is kerdes.

Valto: padlogazt nyomok es porgettem, de nem valtott at. Automatan sem. Kesobb egy piros lampa utan ugyanugy kover gazzal indultam, megis 30-nal mar harmasban voltam automatan. Meg nem sikerult kitapasztalnom.

Mondjuk a tanulopenzt megfizettem a molnak. 10 percig meregettem az allo autoban a helyet + probaltam beinditani az autot, mint egy szoke no :D

(#79) DeFranco válasza attiati (#78) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a benzines váltó egy trágya, ne foglalkozz vele, ne is akard megérteni, ne is akarj tudni róla, nyomd a pedált és majd lesz valami ahogy kitalálja a gép.

az elektromos nagyobb buli de mint eseti bérautó elviselhető a benzines is.

(#80) attiati


attiati
veterán

ki kellene mennem Budaörsre:

1. zónán kívül is él a 15ft/perc parkoltatási díj, ha bezárom az autót kulccsal?
2. autópályán lehet használni matrica nélkül?
3. ha jól értem, akkor zónán kívül már fizetni kell a parkolásért

(#81) DeFranco válasza attiati (#80) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1. elolvastad a gyíkot?

(#82) attiati válasza DeFranco (#81) üzenetére


attiati
veterán

Reszben.
Egyebkent üsz valaszolt es zonan kivul is 15 ft/perc a parkoltatasi dij.

(#83) DeFranco válasza attiati (#82) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kár, pedig nincs egy A4-es oldal terjedelem és minden eddigi kérdésedre ott a válasz benne.

(#84) radi8tor válasza attiati (#80) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3.: köztéri parkolásért kell fizetni. Konkrétan parkoltatásért ugyanúgy fizetni kell zónán kívül mint belül.
Valamint nem zárhatod le a bérlést és 24 órád van vissza érni vele zónán belülre.

⭐ Stella

(#85) radi8tor válasza DeFranco (#62) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma is vezettem légkondis eUp-ot és nem volt csatornaszaga. :N

⭐ Stella

(#86) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Autós topikban olvasom, hogy ki vannak tiltva a közkocsik innen-onnan. Van valami összefoglaló, hova nem lehet parkolni velük? :R (goto ÁSZF? :D)

(#87) radi8tor válasza molnarpeter (#86) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem hallottam még ilyenről. De pl az alap, hogy zárt garázsba, kertbe csak akkor viheted be a kocsit, ha nem zárod le a bérlést mivel más nem tud majd kiállni onnan.
Lehet arra gondoltak, hogy eleinte zónán belül volt Árkád parkolója, de már zónán kívülre tették, hogy ne tudják ott lezárni a bérlést.

⭐ Stella

(#88) attiati


attiati
veterán

Gyalogosként eddig kétszer találkoztam mol limoval a zebránál és egyikőjük sem volt túl előzékeny.
Pörögnek a percek :)

[ Szerkesztve ]

(#89) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Szerintetek két szűz biciklivázat két szett kereket és egy telót el tud nyelni az e-Up! csomagtere? Lehajtott ülésekkel értem természetesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) Qru válasza .Szaki. (#89) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát minimum necces. Mekkora méretű váz?

#nincsbennetarcsi

(#91) .Szaki. válasza Qru (#90) üzenetére


.Szaki.
addikt

50-esek.

(#92) Qru válasza .Szaki. (#91) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Határeset, még ha csak 1 váz meg a 2 kerék lenne de 2 váz 4 kerék... :U

#nincsbennetarcsi

(#93) .Szaki. válasza Qru (#92) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, ez most sajnos egy nagyon pótmegoldás lenne, alapvetően nekem sem jutna eszembe ilyen,sima bevásárló szatyron és magamon kívül mást még nem raktam bele és nem is terveztem ezen változtatni, csak sajna amivel mentem volna, az abban az időszakban nem szabad és ezért fordult meg ez a fejemben, de szerintem is nagyon necc. Másnem két körből oldom meg.

[ Szerkesztve ]

(#94) Qru válasza .Szaki. (#93) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 körben már reális. :K

#nincsbennetarcsi

(#95) bencze


bencze
senior tag

A greengo weboldala akadozik nekem Chromeban. Addig jutottam el, hogy az adbp, ublock origin és scriptsafe mind megakasztja. Nem megy a login formnál tovább, meg a térkép hibát ad nem jelenik meg. Ami alapvetően lehet, hogy logikus de attól még nem szeretem kikapcsolni ezeket max kivételeket beletenni... scriptsafe-ben a facebookot, google tag managert meg google ad servicest nyilván nem engedtem meg de amúgy egyéb át van engedve. Elég régen használom ezeket a malware meg tracking védő kiegészítőket szóval alapvető használatukkal tisztában vagyok.
Ha valaki esetleg már átrágta magát ilyesmin légyszi jelezze. Biztosan nem tipikus mert igazából az app a lényeg csak a dokumentumaim ellenőrzését csinálják és böngészőben töltöttem be és fura volt, hogy nem megy, ritka az az oldal ami ennyire rosszul reagáljon.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#96) Qru válasza bencze (#95) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld meg másik böngészővel sztem az a legegyszerűbb.

#nincsbennetarcsi

(#97) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
MOL Limo -ból létezik manuális váltóval szerelt példány?

(#98) DeFranco válasza xors (#97) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs, automata mind, de azt át tudod rakni "manuális" módba

(#99) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lehet, hogy csak nekem újdonság. De most ingyen lehet regisztráln, és adnak 30 percet is ingyen. Illetve nem kell már bemászni személyesen, online is lehet intézni a dolgot.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#100) radi8tor válasza Speeedfire (#99) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, most van egy ilyen akció.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.