Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A MOL Limo az első olyan megosztó, aki a tipikusan erre a célra tervezett Dacia Springet berakta a flottába. :)

(#352) jupp008


jupp008
senior tag

Nem igazán pörög a topik, de van valaki aki olvassa és aktívan MOL Limo -zik ?

(#353) .Szaki. válasza jupp008 (#352) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mi a kérdés, hátha tudok segíteni. :)

(#354) jupp008 válasza .Szaki. (#353) üzenetére


jupp008
senior tag

Igazából nem kérdés, hanem van egy 10.000 Ft kuponom amit nem tudok vidéken felhasználni ezért ha valakit érdekel aki tényleg elhasználná akkor privátban megkereshet.

(#355) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

elgondolkodtam saját autó eladásán és ilyen közösségi autóbérlésen.
van aki nap(ok)ra is ki szokta bérelni az autókat? vidéki szülők meglátogatása lenne az egyik cél, illetve 1 napos kirándulások.

mi van akkor, ha parkolás közben jönnek az autónak? saját kocsinál már többször előfordult és sose hagytak elérhetőséget, de "szerencsére" a sajátomnál 60k az önerő a casco-nál, nem pedig 300 ezer, mint ezeknél.

(#356) SidCorky válasza Sanyi.mTs (#355) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én szoktam napokra kibérelni a Share Now autókat, ha valahol otthagyom úgy, hogy nem látok majd rá, olyankor is csinálok 4 képet róla, mint a bérlés elején és végén. Ha esetleg történne vele valami, remélhetőleg elég bizonyítéknak számít, hogy vannak képek az autóról ugyanazon a helyen még épségben, nem csak törötten vagy meghúzva.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#357) .Szaki. válasza Sanyi.mTs (#355) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most egyre több cikk jelenik meg arról autós portálokon is, hogy add el a saját autód, és használj carsharinget. Annak aki nem használja napi szinten tényleg jó alternatíva lehet egyébként. Szóval van az a helyzet, amikor el lehet engedni az autó kezét.

Valóban sok pro és kontra van ebben a témában.

Pro:

- Nincs kötelező biztosítás,
- nincs Casco,
- nincs szervizktsg,
- nincs parkolási ktsg a fizetőzónákban
- nem kell esetleg otthon garázsra, vagy kocsibeállóra költeni.

Kontra:

- Van autó?

Közel sem biztos, hogy amikor szükség van autóra, akkor lesz is a közeledben. A főváros két szélén és a belvárosban is gyakran használom a szolgáltatást, egyik esetében sem garancia, hogy lesz autó. Van amikor 3 egymás melletti utcában van 4-5 autó, és van olyanra is gyakran precedens, hogy egy darab autó sincs elérhető távolságra és ezalatt nem a 10-15 perces sétát értem, hanem konkrétan üres a környék. Ez akkor ha kirándulni akar az ember, akkor még beleférhet, de mondjuk abban az esetben ha ne adj' Isten valakit orvoshoz kell vinni sürgősen, akkor szerintem azért már túl nagy rizikó az, hogy rá kell nézni a telefonra, hogy akkor most van-e a közelben autó, vagy nincs. Jobb az, ha azonnal be lehet ülni a kocsiba.

Hogy egy kevésbé súlyos példát mondjak, -10-20 fokokban, vagy ömlő esőben közel sem olyan kényelmes sétálgatni az autókért, és ne feledd, hogy mielőtt elindítod a bérlést nagyon alaposan át kell nézni az autót, ha nem akarsz más helyett fizetni. Télen, hóban ez kb lehetetlen küldetés egyébként.

- Közös lónak túrós a háta.

Sajnos akár olyan autók esetében is, amikben mindössze még csak pár ezer km van, iszonyat sok sérülés található meg rajtuk, mert a legtöbb felhasználó magasan tesz arra, hogy milyen állapotban vannak ezek a közös autók, belül is sokszor borzasztó szemetesek, sárosak, és még lehetne sorolni. Nekem is volt arra példa, hogy az anyósülésen olyan saras volt az ülés, ami vállalhatatlan.

A "prémiumok" esetében sokszor még rosszabb a helyzet. Én a Mercedes A-osztályt például nagyon szeretem, azonban sajnos ezek állapota is a katasztrofálishoz közelít.

Pontosan ezért nagyon alaposan át kell nézni az autókat kívül belül, ami egyébként sok időt vesz el - ezt szokták sajnos sokan azzal kompenzálni, hogy 120-szal veretnek az Andrássy-n - mert olyan szegleteket is át kell nézni, amire egyébként az utad során lehet nem is lesz szükség. Ilyen például a csomagtartó. Nekem az utazásaim során szinte soha nincs szükség a csomagtartóra, tehát ha ezt nem nézem meg és az előttem utazó kiborított benne valamit, akkor a tisztítás ktsg-e engem fog terhelni, mert én nem jeleztem, hogy koszos az autó.

Hogyan bizonyíthatom, hogy nem én törtem meg az autót?

Ez az amit kérdeztél, mondom az én válaszom: Minden esetben, nem csak az applikáción, hanem a telefonom saját kamerájával is körbe fotózom az autót. Indulás előtt és indulás után is.

Ugyanez a recept arra is, ha csak parkoltatsz, ha biztosra akarsz menni, akkor ilyenkor is fotózd körbe az autót, így ha valaki eközben okoz sérülést a kocsiban, akkor fotókkal tudod igazolni azt, hogy amikor megkezdted a parkoltatást az applikációban, akkor az autó még makulátlan állapotban volt. Ha a képen rajta van, hogy mikor készült a kép és ez egyezni fog a parkoltatás megkezdésével, akkor tulajdonképpen bebiztosítottad magad. De ugyanezt érdemes megcsinálni a parkoltatás befejeztekor is és akkor ha esetleg Te valamit nem veszel észre, de később más igen, akkor azzal is tudod bizonyítani, hogy igen előtte nem volt ott, utána viszont már igen, a kocsi pedig le volt zárva, tehát nem a Te felelősséged.

[ Szerkesztve ]

(#358) .Szaki. válasza .Szaki. (#357) üzenetére


.Szaki.
addikt

Még egy-egy Pro és Kontrát kifelejtettem:

Pro: Nincs gépjárműadó.

Kontra: Az applikáció bármikor lerohadhat. GreenGo-nál is tapasztaltam ilyet, a MOL Limonál és a Share nownál nem is olyan régen pedig olyan hiba volt, hogy egyáltalán nem tudtál autót bérelni. Azt írta ki, hogy nincs internet. (Volt.) Ennél még az a jobb, amikor nem tudod kinyitni a kocsit.

(#359) Stef_3 válasza Amália (#349) üzenetére


Stef_3
friss újonc

Szia Amália!

Én főleg bérbeadóként használom a Rentbent, de előfordult már az is, hogy onnan béreltem autót.

Tapasztalatok bérbeadóként: az autómra hetente legalább 1 foglalás érkezik, amit attól függően szoktam elfogadni, hogy tudom-e nélkülözni az autót. Kínálnak rá teljes körű Uniqa casco biztosítást, amit a bérbeadás idejére lehet igénybe venni. Ez nekem nem került semmibe, igaz ilyenkor a szolgáltatási díj, amit levonnak a bérleti díjból nem 15%, hanem 33%. Az eddigi bérlőim nagyrészben normálisak voltak. Két alkalommal kellett pótdíjaznom a bérlőket (kilométer túlfutás miatt és üzemanyaghiány miatt). Az ügyfélszolgálat ilyen esetekben is minden alkalommal segítőkész volt. Az eddigi tapasztalatom alapján ha tudnám nélkülözni az autómat folyamatosan, akkor folyamatosan hirdetném, mert jó passzív bevétel a számomra

Tapasztalatok bérlőként: egy alkalommal béreltem autót, amit kiszállítással kértem. A megbeszélt időre meg is érkezett a bérbeadó az általam megadott címre. Az autót tisztán, teletankkal kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

(#360) Vismajor01 válasza Stef_3 (#359) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia!

Milyen autot és mennyiert adod ha szabad tudni? Helyileg szted mennyire fontos h Pesten hol átvehető az autó? Kauciot kersz a casco melle? Az uniqas casconak van onresze?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#361) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!

Járt már esetleg valaki úgy, hogy egy bérlős autó meghúzta a saját autóját egy parkolóban? Tegnap este szólt a szomszédom, hogy mi történt. Egy mol limos parkolás közben lehúzta a kocsim seggét, majd elhajtott. Rendszámot leírták. Most írtam nekik mailt hátha, rendőrök kijöttek, de mondták, hogy kb 1-1,5 év mire biztosítóhoz kerül, már ha elfogadja a limo, hogy ők voltak a hibásak. Jog.

(#362) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Van mód ingyenes regisztaciora valamilyen uton modon barmelyik automegosztora? :R

Samsung Galaxy A55 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.