Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) jbnd-007


jbnd-007
tag

Megjött az ítélet a szervizből, szerencsére csak kuplung oldali szimeringet kell cserélni, nem kell elkapkodnom a vásárlást.

Ez már a harmadik váratlan probléma 24 év alatt, botrány. :D

(De komolyan, marha nagy mákom volt ezzel a kocsival szerintem, pedig már Angliában szerelt Volvo S40, nem svéd.)

(#6552) SafE84 válasza macilaci78 (#6549) üzenetére


SafE84
tag

Hát ez szerintem pont nem így van. Legalábbis is a KIA DCT7 váltóinál. Nekem pont az nem tetszik, hogy feszt visszavált a váltó, pont a károsanyag kibocsátás miatt.

(#6553) tboy93 válasza SafE84 (#6552) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyakorlatilag folyamatosan gangol :K Néha még 130-nál is dobálgatja 6-7 között, mikor hogy az optimálisabb. Engem mondjuk nem zavar, csinálja a dolgát.

(#6554) SafE84 válasza tboy93 (#6553) üzenetére


SafE84
tag

Nagyjából már megbarátkoztam vele én is. Bár mikor egy hosszabb emelkedőn végig oda-vissza pakolgatja, azt azért nehezen nézem el neki. Erre mondták azt a szervizben, hogy ha nagyon zavar, akkor rakjam át kézibe a váltót, de akkor is volt olyan, hogy belenyúlt és visszavágta 7-ből 5-be... Így inkább rá hagyom...
A kedvencem az, mikor 120-ról 145-re való gyorsításnál visszavált 5-be SCC-vel.

(#6555) tboy93 válasza SafE84 (#6554) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem ez tényleg nem zavar. Jobban zavarna ha vánszorogna 7.-ben amíg eléri a 145-öt :) Érje el minél gyorsabban :D

Elmondjam engem mi irritál? A kurv@ klíma. Araszolásnál ha megy a klíma, akkor az alapjárat ingázik 500-750 között. Állsz, auto-hold. Egyszercsak beremeg az egész autó, mintha le akarna fulladni, beesik a fordulat 500-ra, majd észbekap és feltolja az automatika 750 körülre. 2 másodperc pihi, majd kezdi elölről. Ha kinyomom a klímát akkor nem csinálja.

(#6556) jbnd-007 válasza tboy93 (#6555) üzenetére


jbnd-007
tag

Mintha az én Volvómat írnád le. Nagy melegben állva vagy alapjáraton gurulva a klíma ugyanígy majdnem lefullad, aztán meg bőszen túráztatja a motort. Annyi különbséggel, hogy nem 750-en, hanem 2000-en. Sőt, néha pirosnál le is fulladt már. Gurulva meg a klíma képes annyira lefojtani a teljesítményt, hogy részben elmegy a szervó a fékből és taposni kell. Volt már, hogy a horvát határhoz érve már attól tartottam, még lelőnek itt nekem, ahogy bömbölő motorral gurulok oda.

A hatodik évben jött elő. Ez az egy bosszantó gyári hibája van, bár állítólag szoftverfrissítéssel javítható lenne. Csak ezeknél a régi modelleknél még 1:7 az esélye, hogy nem sikerül a frissítés és akkor komplett motorelektronika csere a megoldás. Legalábbis márkaszervizben. Lehet, hogy egy tuning cég meg tudná oldani.

[ Szerkesztve ]

(#6557) user2


user2
csendes tag

Engem az zavar(t) nagyon, hogy a két külső tükör nyitás/csukás közben nem egyforma gyorsan mozgott. :DDD

(#6558) SafE84 válasza user2 (#6557) üzenetére


SafE84
tag

Na én meg ilyet nem tapasztaltam eddig 🙂

(#6559) SafE84 válasza tboy93 (#6555) üzenetére


SafE84
tag

A beremegős alacsony alapjáratot én is tapasztalom időnként. Azt viszont még nem vettem észre, hogy ez a klíma használata közben lenne csak, szerintem ez klíma nélkül is ilyen. De majd most figyelni fogom.

(#6560) tboy93 válasza SafE84 (#6559) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figyeld meg, hogy ha csinálja es kinyomod az AC gombbal a klimat azonnal abbahagyja a fordulatszam az ingadozast.

(#6561) kisza25 válasza tboy93 (#6555) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Engem a start stopnál az idegesített a legjobban, hogy a klímát is kilőtte olyankor

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6562) busman


busman
addikt

Sziasztok adott egy 2010-es Ceed.
Rádió lekódolt. Valószínűleg több rossz kódot adtunk meg. Mi lehet a megoldás? Szervizben új rádiót ajánlottak 628.000 forintért,másban nem nagyon akartak segíteni...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6563) vihartigris válasza busman (#6562) üzenetére


vihartigris
őstag

Másik autó ;]

bármi reciproka a semmi

(#6564) busman válasza vihartigris (#6563) üzenetére


busman
addikt

Jah,kb. Teljesen elmebetegek.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6565) macilaci78 válasza busman (#6562) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy pöpec Androidos fejegység középkonzol cserével is megvan a harmadából. :D
Amikor én kérdeztem elővigyázatosságból a kód után, a 2017-es JD Ceed CD-lejátszós fejegységére azt mondták a fb-csoportban, hogy elég prosztó, nincs kódolva.
Milyen fejegységed van?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#6566) [CS]Blade2 válasza busman (#6562) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

"Enter '0000' (Default code)
If the password is not entered correctly the unit will be locked. The unit has to be left on for 1 hour. After that, user can re-enter the password again."
Ha esetleg a tiéd ilyen.

Ha ez nem, akkor munkatársnak Renault-ba úgy csináltuk meg, hogy kihúztuk a rádiót, azon volt egy sorozatszám, és a neten van hozzá generátor ami a sorozatszámhoz megadja, hogy mi a kód. Talán Kia-hoz is van ilyen. Renault-hoz volt ingyenes, de volt fizetősbe ugyanaz, szóval keresgélni kell.

c. másik szerviz, hátha máshol tudják a trükköt?

(#6567) Akula válasza busman (#6562) üzenetére


Akula
őstag

ez egy ilyen üzleti fogás? :P
besz.rok :Y

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6568) busman válasza [CS]Blade2 (#6566) üzenetére


busman
addikt

Már nem lehet kódot megadni. "Set locked"

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6569) Dare2Live válasza busman (#6568) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"If the password is not entered correctly the unit will be locked. The unit has to be left on for 1 hour. After that, user can re-enter the password again."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6570) busman válasza Dare2Live (#6569) üzenetére


busman
addikt

Ezen már régen túl vagyok.,így sem megy.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6571) Dare2Live válasza busman (#6570) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor x. Örülj nem új Kia/Hyundaid van ott ~2misit mondtak volna 628helyet. :DDD ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6572) vihartigris válasza Dare2Live (#6571) üzenetére


vihartigris
őstag

:Y

bármi reciproka a semmi

(#6573) Dare2Live válasza vihartigris (#6572) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem csak a 2misi ami elfogadhatatlan hanem hogy tolják a 7év garit aztán amikor 3év után megadja magát közlik, hogy ja arra nem érvényes és 2misi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6574) Ocean


Ocean
tag

Urak, ezt a Hyundai érintős központi egységet hogy lehet "jól" használni?

Mondom részletesebben: mikor megvettem az i20-at, előző autóból nekem egy pendrive-on voltak a zenék, egyszerűségi okokból áthoztam azt, és éltem vele tovább. Így egyébként tök kényelmes használni, semmi gondom nem volt vele.
Nyilván mikor ritkán térkép kellett (telóról), azt vágtam, hogy így zene nincs, de akkor nem is arra figyeltem.
Viszont mostanság gondoltam haladjunk a korral, meg a telón is úgyis ott vannak letöltve a zenék, menjen már arról, és akkor elfelejtem a pendrive-ot. De hát ez valami horror... :DDD

Eleve agyf*sz, hogy a kijelző jobb oldalára oda van égetve a youtube music, sehogy, semmi másra nem tudom lecserélni, de ez még hagyján.
Van a telón is youtube music, ha valahogy össze tudnám lőni, akkor ezzel tudnék élni.
De olyan, mintha ez csak online működne, vagy nem tudom, a telón hiába indítok egy zenelejátszást a youtube musiccal, az a kocsival sehogy nem szinkronizál, és ami a kijelzőn nem jelent meg, azt ugye se vezérelni nem tudom, semmi.

Szóval lehet ezt normálisan (bluetooth-on vagy kábelen) keresztül használni, és csak én voltam béna, vagy ez ilyen?

(#6575) Dzsolo válasza Ocean (#6574) üzenetére


Dzsolo
senior tag

A YouTube Music csak a rajta található zenéket játsza le, természetesen ezeket is tudod rendezni, szóval sáját könyvtárat hozhatsz létre, még életemben nem próbáltam offline módban, nem is fogom, arrol a részéről nem tudok nyilatkozni. A saját telefonon tárolt zene lejátszása (ezt így 2024 ben leírni furcsa :P ) simán csatlakoztatod a készüléked a fejegységhez ott ahol az USB menüpont van kell olyannak is lennie, hogy média, átkattintasz és bárminek a hangját lejátsza, Netflix, HBO stb... Szóval még stremelhetsz is útközben, a gyerekek nyugodtan nézhetik :D Nekem CEED-em van de az i20 is hasonló lehet.

Amúgy miért nincs zene telórol ha térképet nézed? WAZE és ott az ikon a jobb felső sarokban, vagy a menüben megtalálod, ott lehet Spoty is, ha jól emlékszem. (de engem a zöldek hidegen hagynak)

(#6576) Ocean válasza Dzsolo (#6575) üzenetére


Ocean
tag

Így 40 felett az ember már nehezen változtat a megszokásain de azért igyekszem :)
Nyilván manapság biztos az is furcsa, hogy nekem nincs korlátlan mobilnetem, a melóm nem olyan, hogy a munkahely adjon, magamnak meg nem költök rá, főképp azért, mert pár Gb-tól többet úgysem használok el egy hónapban (mivel a zenét sem így hallgatom - minden mindennel összefügg)
Meg őszintén szólva nem tudom mit várjak mondjuk egy menet közbeni online zenehallgatástól, a mai napig még a beszélgetés is megakad sokszor egy-egy cellaváltáskor, megfordulok azért olyan helyeken is, ahol térerő is alig van, nemhogy 4G, szóval megfelelt nekem az offline.

A saját telefonon tárolt zene lejátszása (ezt így 2024 ben leírni furcsa :P ) simán csatlakoztatod a készüléked a fejegységhez ott ahol az USB menüpont van kell olyannak is lennie, hogy média, átkattintasz és bárminek a hangját lejátsza

Igen, itt nézelődtem én is, de a Médiát választva sem listázott a telefonról semmit, de küzdök akkor még majd vele.

Amúgy miért nincs zene telórol ha térképet nézed?

Hát azért mert USB stick-ről ment a zene, és egy USB-m van. A térkép pedig (nekem azt írta az autó), hogy nem megy bluetooth-on, csak kábelen, szóval ilyenkor kihúztam a pendrive-ot, hogy a telefont dugjam be.

(#6577) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Vennék kavicsfelverődésre helyben festéket. Kellene hozzá a színkód, de két koreai karakter van.

Ha több fehér volt Rio-ból 2018-as gyártással akkor ebből nem fogja tudni a boltos. Valami 5let?

(#6578) jbnd-007 válasza Ocean (#6576) üzenetére


jbnd-007
tag

Hasonlóan kevés nethasználatom van, Domino Marathont használok. Az nem jár le minden hónapban, a megvett gigabyte-okat bármeddig használhatod (nyilván az éves adategyeztetés nyűgje meg hogy évenként tölteni kell pénzt a kártyára hogy aktív maradjon az ott van).

(#6579) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#6577) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olyannak kellene lennie egyébként, hogy pl.: 1D a paint alatt. Szóval a házikó és hóember az a festék koreaiul, szóval egyszerűen nincs rajta az ajtónál a kód.

Van hozzá valami papírom, az még átnézem Lens-el, de lehet, hogy csak 1 fajta fehér van ahogy keresgélek. A clear white. (Elvileg ez az 1D)

[ Szerkesztve ]

(#6580) Robi_73 válasza [CS]Blade2 (#6579) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld meg ide beírni a szükséges adatokat és ha ismeri az autódat a rendszer, akkor látni fogod az autód színkódját is. ;)

Robi73

(#6581) Géjza válasza kisza25 (#5592) üzenetére


Géjza
őstag

A második viedóban említik itt, hogy a vezérlés hátuljánál majd mindegyik G4FA ereszti az olajat. Enyémen is ez van. Ennek javításához elég levenni a vezérlésburkolatot és újra tömíteni vagy hengerfejet is le kell kapni? Költségben nagyon nem mindegy a sztori.

Volt már valakinek ezzel tapasztalata, javítása?

(#6582) tboy93


tboy93
nagyúr

Kis info:

2022 Kia Ceed 1.5T 7dct
2. szerviz KIA Pappas XI. ker.
- átvizsgálás
- gyári 0w20 olaj
- olajszűrő
- pollen szűrő
- légszűrő
- fékfolyadék csere

133.890 Ft

[ Szerkesztve ]

(#6583) user2 válasza tboy93 (#6582) üzenetére


user2
csendes tag

Wow, az ezüst kávéskanalat is megtarthattad, vagy mi került ennyibe? Költői... :W

"Gyári" olaj... :DDD

(#6584) tboy93 válasza user2 (#6583) üzenetére


tboy93
nagyúr

gyari olajat ertsd, azzal toltve amivel jott a gyartosorrol (nyilvan a kia nem gyárt olajat)

(#6585) [CS]Blade2 válasza tboy93 (#6584) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem azzal töltik valszeg. Én felhívtam őket amikor használtan vettem a kocsit (Pappas-nál volt végig szervizben, de másik város), és elmondta a telefonban, hogy Lukoil 5W30 C2 vagy C3-assal cserélgették végig. Ő ezt látja a rendszerükben. Az előző tulajnak persze nem volt feltüntetve a lapon, itt vannak nálam ezek a papírok.

0W20 az ajánlott, de mehet bele 5W30 is és vastagabbat is enged, a felhasználáshoz valszeg még jó is, hogy ezt tették bele. Azóta én Motul 0W20-al használom.
Ezek ilyen 208 literes kiszerelésből cserélgetik. A légszűrőn van Total-os matrica, talán a gyári Kia flakonosban az lehet.

(#6586) [CS]Blade2 válasza Robi_73 (#6580) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kösz, ez bevált. Az végül is amit gondoltam.
Exterior ColourUD
UpCLEAR WHITE
DownCLEAR WHITE
Interior Colour[WK] BLACK
Production Date20180810
Model Year2019

2018-2019-ben volt más fajta is ahogy utána néztem, de céges kocsi volt, és szerintem a másik kettő az vastagon feláras.
PGU White Crystal
SWP Snow White Pearl

Nem tudom, hogy az enyém egyáltalán metál-e (valszeg sima vagy max. metál), de gondolom a PGU már biztos az, az SWP meg gyöngyház lehet.

Más fehér nincs az alapján amit találtam lista ami elvileg az összes létező gyári színt felsorolja.

(#6587) gippazoid válasza tboy93 (#6582) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez tavaly nekem i30-on 1.5 szívó motorral 96e Ft volt. De nem Pappas, ez tény. Idén a 11-13e Ft-os levegőszűrő nem cserélendő, de annyival emelték a munkadíjat (1,5x szorzó), hogy pont ennyiről szól az ajánlat. Ha levegőszűrőt is cserélnének, akkor 110e lenne. Az olaj Total 0W-20, 5e Ft literje. Ennyivel drágább a "KIA" olaj? 10e per liter?

Gippazoid Novelties Inc.

(#6588) Robi_73 válasza [CS]Blade2 (#6586) üzenetére


Robi_73
őstag

Az alumínium szemcséket csak felismered, látod a fényezésben amitől metál lesz a metál festék? Ha felkeresel egy festékboltot ahol kevernek festéket, színkártya segítségével könnyen beazonosítható az adott szín. Azt tudnod kell, hogy lehet akár 2 vagy több színárnyalat is egy adott színkódú festékből is.

Robi73

(#6589) [CS]Blade2 válasza Robi_73 (#6588) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Színesen elég jól látszik, de eddig én nem nézegettem metál fehér autókat, hogy milyen a fehérben a metál. Szerintem nincs benne semmi.
Kis 1x1mm-es kavicsfelverődéseim vannak, a legnagyobb max. 2x2mm. Igazából nem hiszem, hogy pár árnyalatnak itt lesz jelentősége. 99,99%-ban gyári marad.

(#6590) Robi_73 válasza [CS]Blade2 (#6589) üzenetére


Robi_73
őstag

Arra jó lehet az Auchanban, Praktikerben, autósboltokban kapható javító festék is, ami ~1000-1500 Ft-ba kerül. Csak nehéz eltalálni a megfelelő árnyalatot, mivel nem tudod kipróbálni, illetve a kupak színét hozzánézni az autódhoz. Én két árnyalatot szoktam venni és általában az egyik árnyalat mindig jó lesz. Ecsettel festve még a kevert szín is elfog ütni így is, úgy is. ;)

Robi73

(#6591) user2 válasza [CS]Blade2 (#6585) üzenetére


user2
csendes tag

Jaja, területi bontásban van 0w20 és 5w30 is nekem is. És pont ahogy írod, ezek csak "ajánlott", ahogyan a minősítés is. Egy-két oldallal arrébb az is benne van, hogy ha alacsonyabb osztályú olaj kerül bele, akkor az nehezített üzemnek számít.

(#6592) [CS]Blade2 válasza Robi_73 (#6590) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Még nem tudom, hogy hogy fogom, de a boltosnak van tű méretű cucc hozzá, de ja, ez így ecsetesnek fog számítani. Gyakorlatilag fél deci anyagom lesz ami olyan, amire nem kell lakk, ha minden igaz. Ez így valszeg drágább lesz, legalább a duplája, és idő után a maradék kuka, de most ilyennel próbálom meg, aztán remélem, hogy jódarabig nem fog kelleni semmilyen.

2019-es, de már a kerék mögött is van egy kicsi rozsda belülről. Az első 4 évben nem szedték le a kerékjáratnál a műanyagot, ennyi elég is volt hozzá. Egy 0,5-0,5 kg homokot, földet és levelet szedtem ki mögüle. Közeli a kép, így jóval nagyobbnak néz ki. Már a téli gumi felrakásánál láttam, akkor takarítottam ki, meg múlt hónapban újra. 0,5 év alatt nem sok kosz ment be, de évente le kell szedni. Vettem 50db négyzet alakú patentot, mert alul 2-2 olyan és egyszerűbb levágni és mindig újat tenni. Bal elől van ez a kicsi, kijavítom, aztán remélhetőleg a takarításokkal sokáig jó lesz. Ami a képen van részlet, az 1:1-ben tele volt.

(#6593) Robi_73 válasza [CS]Blade2 (#6592) üzenetére


Robi_73
őstag

Azt a rozsdát finom bronzkefével, csiszolóvászonnal csiszold meg és mehet rá a RO-55, majd a rozsdaátalakító (pl. Korrant) és az alváz vagy üregvédő festék. Ha igazán precíz akarsz lenni, akkor valami cink bázisú alapozót használj a festés előtt.

Szerk.

Ha festéket kevertetsz kérdezd meg tudják e spray-be tölteni, mert úgy tovább használható marad. Nekem baráti áron 4-5000 Ft-ért szokták keverni és tölteni. Ha ecsetelni kell kifújom egy üres edénybe vagy kupakba és abból teszek az ecsetre amennyi kell. ;)

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#6594) SafE84 válasza [CS]Blade2 (#6585) üzenetére


SafE84
tag

Ha azt írják a számlára, munkalapra, hogy 0w20, akkor 0w20 olaj került bele.
Az, hogy vannak helyek, ahol kummantanak az olajcserénél és megtévesztés gyanánt nem írnak pontos infót az olaj viszkozitásáról, az egy dolog. Azokat jó messzire el kell kerülni.
Amúgy a főnököm, mikor épp a fillérb@szó korszakát élte a céges Octaviajával, akkor éppen ő kérdezett rá, hogy nem lehetne-e olcsóbb olajjal kicserélni az olajat. A válasz az volt, hogy persze lehet. Nem lehetséges, hogy ő maga kérte az olcsóbb olajat?

(#6595) SafE84 válasza user2 (#6583) üzenetére


SafE84
tag

6 évvel ezelőtt volt 200.000,-Ft a Skodánál egy Rapid 30.000-es szervíze úgy, hogy nem kellett semmi mást csinálni az alap szervíz+olajcserén kívül... Ez baráti ár szerintem egy 10millió forintos autó szervíze esetén.

(#6596) user2 válasza SafE84 (#6595) üzenetére


user2
csendes tag

200eFt egy "sz@ros" Rapidra... 6 éve...:C

(#6597) SafE84 válasza user2 (#6596) üzenetére


SafE84
tag

Megpróbálom előkotorni a számlát neked valamikor a héten.

(#6598) Dare2Live válasza SafE84 (#6595) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Baráti? :F

133.000Ft volt. Nekem nem lenne az anyag 30Kban! pedig pl nekem nem egy strat beszerző tárgyalta le az árajánlatot z körben x beszállítót összehasonlítva évi x százezer liter olajra... 208literes hordos szállítással...
btw aknával úgy hogy egy márkaszervízhez képest lószar feleszerlésem van 1.5h alatt fixen végeznék!
Az hogy más márkánál mégtöbb nem teszi barátivá.

btw Toyota 4+
[link]
Toyota RAV4 2.5 hybridre ~uez:
Motorolaj és olajszűrő csere, pollenszűrő csere, fékfolyadék csere, karbantartási munkadíj
+ 1ÉV INGYENES EUROPE ASSISTANCE*
0W20 olajjal 81 600 Ft 0W16 olajjal 82 200 Ft

Ez se baráti de RAV4 + 1év assistancet + hosszabodik vele hibrid garancia (rárakják gépre lefut diagnosztika) belevéve "OK".

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6599) user2


user2
csendes tag

Köszönöm! :K

(#6600) SafE84 válasza Dare2Live (#6598) üzenetére


SafE84
tag

Tény, hogy "gombokért" meg tudok magadnak csinálni. A saját autómat én sem hordom szervizbe, mert ahhoz drágának találom. De nem is vennék magamnak új autót ennyi pénzért, mert luxusban tartom amit sajnos nem tehetek meg., Ennek ellenére továbbra is tartom, hogy egy 10 milliós garis autó esetében szerintem nem olyan sok. Havernak suzukija van, úgy rémlik ott is elég magasak az árak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.