Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4851) MasterMark válasza R_Betis (#4850) üzenetére


MasterMark
titán

Egyik sem jobb, csak más.
Lista van a Wikipédián.
Támogatva lesz még egy jó ideig, hiszen már van egy nagy felhasználóbázisa.

Switch Tax

(#4852) energy4ever válasza R_Betis (#4850) üzenetére


energy4ever
addikt

PS3-ra talan jobbak a huzocimek. Bar ez nagyon izles kerdese!
PS3: Beyond, Ratchetbol 9db, God of war, Last of us, Motorstorm, hevavenly sword, gran turismo, jac and daxter
X360: Forza, Halo, gears of war

Mikor regen volt x360-am, en imadtam tropikat gyujtogetni, sokkal fejlettebb es jobb mint ps3-mon, illetve az osszes jatek tamogatja is.

[ Szerkesztve ]

(#4853) tDr1v3r válasza R_Betis (#4850) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Még nem éri meg szerintem a nextgen, nincs olyan cím ami miatt érdemes lenne venni, én a helyedben inkább egy X360-ba meg egy PS3-ba invesztálnék a két platform marhajó exxklúzív játékai miatt.

Ha lesz PC-d akkor hagyd arra az újabb játékokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4854) R_Betis


R_Betis
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Hasznosak számomra.
Nagyon úgy néz ki, hogy ebből egy Xbox 360 lesz, aztán majd jövőre egy PS4 .
Már csak az a kérdés hogy melyik gépet vegyem a boltok ajánlatai közül, mert több féle xbox van. Esetleg még annyit kérdeznék, hogy tudok valami üzletet ahol lehet használt xbox360-at vagy ps3-at venni? persze úgy hogy az tényleg jó is, szóval megbízható bolt, mert egyik barátom is úgy döntött hogy venne egyet használtan magának.

(#4855) MasterMark válasza R_Betis (#4854) üzenetére


MasterMark
titán

Xbox 360 E és S típus is teljesen megbízható és jók. Mindenképpen ajánlott a HDD ha komolyan akarsz játszani.

S és E között a fő különbség a csatlakozókban van. Ha csak HDMI-vel használnád, akkor mindegy melyiket veszed. De ha esetleg régebbi TV-re, vagy VGA csatlakozós monitorra akarod kötni, vagy szükséged van optikai kimenetre, akkor az S-t vedd.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4856) perge666


perge666
veterán

Üdv.
Nekem még a nintendos korszakom óta vannak konzoljaim,szépen lassan mentem felfelé a létrán,/PS1,PS2,Xbox Classic,PSP,PS3,XBox360,PS Vita/volt amiből 3-4 db is volt,váltakozó sorrendben.

Most ott tartok hogy van egy szerintem átlagosnak mondható PC-m,amin eddig minden játék elindult amit felraktam magas beállításokkal,és néhány napja beszereztem egy módosítatlan PS One konzolt.:)
A PS mindig is a gyengém volt,és elhatároztam hogy összegyűjtöm a számomra kedves játékokat,meg néhány nevesebbet is,amikkel nem volt alkalmam anno játszani.

Én úgy gondolom hogy a régi konzolokat sem kell leírni,amiért már eljárt felettük az idő!
Nem vagyunk egyformák,és nem mindenkinek a legújabb a legjobb. :N

(#4857) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok!

PS3 vásárlásán töröm a fejem a nekem jobban tetsző exclusive tartalmak miatt. Használtban is gondolkodok, ezért érdeklődnék, hogy 80k-ért szerintetek megéri-e az alábbi:

- PS3 Slim 160 GB
- 1db dualshock 3 controller
- 12 db game (Skyrim; Uncharted trilógia; The Last of Us és még egy pár)

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#4858) tDr1v3r válasza herrkoser (#4857) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van konzol beárazós topik, ott érdemesebb lenne rákérdezni. De amúgy én 60k körül fizetnék érte, persze ez játékoktól is függ de tippre nem lehet mind friss.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4859) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Xbox360 konzolt és arra lennék kíváncsi hogy ilyen áron megéri-e megvenni?

(#4860) MasterMark válasza zoli_1989 (#4859) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#4861) nonsen5e válasza zoli_1989 (#4859) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ennél 10000-rel olcsóbban bárhol megkapod, de csomó jó es megbízható helyen pl. Bp.-n 20000-rel olcsóbban is...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4862) perge666


perge666
veterán

Nem tudja valaki,hogy Debrecenbe van még olyan hely,ahol eredeti PS1-es játékokat árulnak?
Azt tudom hogy a Dózsa György utcán volt ilyen konzolos,régen sokat jártam oda kölcsönözni,meg az első PS2-met is onnan vettem,de szerintem az már bezárt./ott használt játékok voltak,de újat már tutira nem kapok sehol,meg nekem tökéletes a használt is,csak jó állapotú legyen!/

[ Szerkesztve ]

(#4863) MasterMark válasza perge666 (#4862) üzenetére


MasterMark
titán

Ebay.

Switch Tax

(#4864) perge666 válasza MasterMark (#4863) üzenetére


perge666
veterán

Sajnos nem megy az angol.:(

(#4865) MasterMark válasza perge666 (#4864) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor a játékokat hogy érted?

Switch Tax

(#4866) perge666 válasza MasterMark (#4865) üzenetére


perge666
veterán

Neten rákeresek,és a történetet elolvasom,amelyik érdekel.

(#4867) zoli_1989 válasza nonsen5e (#4861) üzenetére


zoli_1989
tag

Kösz a segítséget!
Közben rájöttem, hogy amit árú keresőn néztem az másik típus volt és ezért hittem azt hogy jó áron van!

(#4868) YesIamKrisz


YesIamKrisz
csendes tag

Egy kis off, de mégis ide tartozik: az új Assassin's Creed Unity már nem jön sem PS3-ra, sem pedig Xbox360-ra. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4869) MasterMark válasza YesIamKrisz (#4868) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt már nagyon régóta tudjuk.
PS3-ra és Xbox 360-ra is jön majd egy Assassin's Creed.

Switch Tax

(#4870) matej013 válasza perge666 (#4862) üzenetére


matej013
csendes tag

Playbox-nak elvileg van egy üzlete Debrecenben. [link]

A nyíregyházi üzletükből vettem az első konzolomat, és ott árultak használt játékot is. Playstation 1-eset is.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4872) ldave válasza #17954112 (#4871) üzenetére


ldave
félisten

Ügyesen összefoglaltad magadnak a lényeget, mire vagy még kíváncsi? :)

A Slime draws near! Command?

(#4874) ldave válasza #17954112 (#4873) üzenetére


ldave
félisten

Nem nagyon, írj össze magadnak a két gépre mondjuk 5-5 játékot, amivel elsősorban játszanál és az alapján dönts, hogy melyik listát érzed jobbnak. Nincs rossz választás.

A Slime draws near! Command?

(#4878) tDr1v3r válasza #17954112 (#4877) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezért kell mindkettőt megvenni. :K

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4879) matej013 válasza #17954112 (#4877) üzenetére


matej013
csendes tag

Nekem eddig az Xbox 360 jött be, de tény, hogy PS-en húzósabb címek vannak. Én a helyedben a Playstationt választanám.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4880) darkhembl


darkhembl
csendes tag

Üdvözlet! Világ életemben PC-s voltam, viszont úgy gondolom, hogy ideje beújítani egy konzolt, mert nemigen szeretnék 300-ért beújítani egy PC-t, hogy 1-2 évig élvezhessem full HD-n a játékokat. Na most a kérdésem, hogy a PS4-be, vagy az XBOX One-ba érdemes befektetni? Érdekelne az, hogy az FPS játékok mennyire lesznek élvezhetőek, mint kb egér+bill-en? MINDEN MÁS érvet is szeretnék kérni, hogy melyiket érdemes megvenni. Köszönöm! :)

(#4881) matej013 válasza darkhembl (#4880) üzenetére


matej013
csendes tag

Igazából nincs sok érdemi különbség a két konzol között. Mindkettőben ugyanaz a CPU található, a különbség a GPU és a memóriában van, amikből az Xbox One-ba kevesebb került. Ha nem vagy igazából finnyás a grafikára, akkor az Xbox One is ugyanúgy be fog jönni neked mint a Playstation 4. Ha az árakat nézzük, akkor viszont már más kérdés. Az Xbox One-nak ugyanis kijött az új, Kinect nélküli változata, ami sokkal olcsóbbá tette a konzolt, viszont még így is drágább, mint a Playstation 4. Az Xbox One viszont tele van használhatatlan appokkal, mivel java részük nem érhető el az országban.

Nyers hardver adatok:

Summa summarom, ha játszani szeretnél mindegy, hogy melyiket választod, de ha az árat figyelembe veszed, akkor jobban jársz a Playstation 4-gyel. Exkluzív játékok terén is jobban áll a Playstation 4, ugyanis most fog kijönni rá a Last of Us.

Én igazából most egy WIIU-t szeretnék. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4882) matej013 válasza darkhembl (#4880) üzenetére


matej013
csendes tag

Hupsz, elfelejtettem írni az irányításról. Nagyon sokáig volt Playstation 2-őm, és az elején amikor először játszottam FPS játékot, fura volt. Viszont egy idő után kényelmessé vált. Jobban szeretek ágyból játszani, mint gép előtt ülni. :) Az analóg karoknak köszönhetően pedig ha mondjuk autóversenyes játékon játszol, akkor szabályozhatod a gáznak az erejét, vagy a fordulást, nagyon jó móka. A rezgés pedig csak ráadás. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4883) darkhembl válasza matej013 (#4882) üzenetére


darkhembl
csendes tag

http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Panasonic_TX-P42UX30E_Plazma_televizio-p78877.html

És ez a TV kompatibilis hozzá?

(#4884) matej013 válasza darkhembl (#4883) üzenetére


matej013
csendes tag

Már miért ne lenne kompatibilis vele? :) Amin van HDMI kimenet (mint például azon amit linkeltél), akkor gond nélkül használhatod FULL HD felbontás mellett. :K

Ha a 3D miatt kérdezed, akkor csak közlöm, hogy az csak PS3-on érhető el, és egy spéci Sony-s TV-t kell venni hozzá.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4885) darkhembl válasza matej013 (#4884) üzenetére


darkhembl
csendes tag

Nem, csak sok helyen láttam, hogy problémáznak a képfrissítési értéken, hogy a PS4 elvileg 60Hz-en fut,és a tv-nek is minimum ilyennek kell lennie, hogy laggmentesen lehessen élvezni vagy valami ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#4886) matej013 válasza darkhembl (#4885) üzenetére


matej013
csendes tag

Én úgy tudtam, hogy a PS4 régiómentes. 50 Hz-en is úgy kell mennie mint 60-on.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4887) Polllen válasza matej013 (#4884) üzenetére


Polllen
nagyúr

3D van mindkét konzolon & bármilyen 3D képes TV jó hozzájuk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4888) tDr1v3r válasza matej013 (#4881) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Idén meg egy Halo Collection és egy Forza Horizon 2 is jön Xbox-ra, PS4-re meg a Little Big Planet 2 és a DriveClub is fog jönni.

(#4880) darkhembl: Először is: ezt a Full HD dolgot felejtsd el! Ne várj ilyet, egyik konzol se fogja hozni ciklusa végéig a FHD-t, mint ahogy most se hozzák... jobb ha hozzászoksz hogy 900, időnként 720p-ben is kell játszanod az áhított játékkal. És nem, nem lesz sokkal rosszabb...

Mint mindig, most is a legjobb választás mindkettő. :K De tényleg, ha teheted vedd meg mindkettőt, használtan még olcsóbban is kijönnél mindkettővel (PS4-et mondjuk nem érdemes a hámló stick miatt, de Kinect-es One-t érdemes keresgélni aprón).

Az FPS-ek irányításán ne aggódj, nem egy nagy dolog, "csak" stílust kell váltanod. ;] Viccen kívül, tényleg, másabb stílusban kell nyomulni a stickek miatt az FPS-ekben... de majd ráérzel pár nap-hét után, és ugyanúgy menni fog a játék mint egérrel.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4889) FefeeX válasza matej013 (#4881) üzenetére


FefeeX
veterán

Régi a lista, CPU-ban az XBO 1,75Ghz vs a PS4 1,6 Ghz-ével (viszont lehet, hogy még mindig áll a csak 6 mag használható szemben a 8cal? )

Jelenleg a grafikával nincs probléma, remélhetőleg nem is lesz, bár nyers adatok szerint 50%-kal erősebb a PS chipje.

A részletekben van azonban az ördög elrejtve, és ez aki most vesz korábbi generációs konzolt, de később cserélni, szintén figyelembe veendő...
--> PS3 gamepad használható PS4-gyel, XBO-nál kukázhatod a százezres kormányod is... (igazából ez volt az első olyan parasztság, ami miatt elgondolkoztam komolyabban, hogy PS4et veszek XBO helyett)
Jelenleg van egy XB36-om, sok vásárolt játékkal, éves XBL előfizetéssel, amivel már kaptam XBO játékot is (nem tudom, PSnél hogy van, itt meg is kapod, nem csak használhatod egy ideig) Van hozzá 2 sima joy, egy Aberdeen meg egy Onza TE, meg is tartanám mindkét konzolt, de ha többen akarunk játszani, ahhoz még vegyek az újból is??? (PS-nél már vezeték nélkül is megoldott a korábbi kontrollerek használata)

Egyébként bunyós játékoknál X36 max aberdeen vagy egyéb normális DPAD kontrollerrel jó, a gyári dpad katasztrófa. Ha valaki akar venni arcade sticket, kormányt, a PC-s kiegek (logitech) is jók, Xbox szintén kuka. Egyébként egyrészt XBox marketen vannak nagyon jó akciók (kicsit régebbi top játékokat 700-2000 forint között szedtem össze), tehát van sok előnye, csak nem becsülik meg a régi vásárlókat. Pedig annak is az lenne a vége, hogy előbb-utóbb lecserélem az X36joyt ha annyival jobb az új...

tDr1v3r: hát, pont az exkluzív címeket nyálaztam át ma, hogy tudjak dönteni, mire jön az új Mortal Kombat, de elég gyér a kínálat. Gyakorlatilag az idén bezárólag érkező exkluzív címek egyike sem érdekel (Driving Club a trailer alapján elég béna), Xbox fronton is csak a Forza 5 érdekel. Néztem, de még csak a GT6 átportolásáról sincs szó, nem hogy God of War... Mondjuk eddig sem éreztem azt a nagy fölényt, amit itt lehet olvasni a PS3 exkluzívakról... GT6 és GoW3 érdekelne, cserébe ezek között kaptam Forza 3, 4, Horizon, Gears of War 2, 3, Judgment, Halo 3, ODST, Reach, Wars -t (amik közül a Halo érdekel legkevésbé, nincs is benn sok órám), de egy FPS specifikus embernek lehet, hogy több babér terem... :)

[ Szerkesztve ]

(#4890) tDr1v3r válasza FefeeX (#4889) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A GT6 egy vicc, ugyanúgy mint az 5. Szerezz be egy PS2-t, HDAV kábelt, egy amerikai GT4 kópiát és nyomasd 1080i-ben a tökéletességet. :K

Uncharted és a LoU se érdekelt PS3-nál? A Heavy Rain-t meg a Beyond-ot megértem mert valamilyen szinten rétegjáték, de ez a kettő azért elég nagy cím casual szinten is, sőt. Meg a Killzone 2 még szvsz.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4891) FefeeX válasza tDr1v3r (#4890) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudom, ennyire nem nyomom erősen a témát GT szintjén, többségében egyébként hiába van meg minden Forza, a 3-mal szoktam valamiért játszani, megszokásból talán :) A Horizont pl csak megvettem, de egyszer sem indítottam még el. Nincs sok időm, és inkább MK-zom megint :) Viszont a videókon jól nézett ki a GT6

Uncharted 3 YTB videó alapján erősen hasonlít a GoW-ra, csak kis RDR/GTA beütéssel. Valamiért kevésbé bírom az ultrarealisztikus kalandjátékokat és lövöldözősöket, mint a scifit, de ez brutálisan szubjektív... Valamiért nem fogott meg.

A Last of us nem rossz, régen sokat játszottam Resident Evil-lel (még PS One-on is), viszont ha hasonlítani kell, van Alan Wake-em, azzal sem játszottam 10 percnél többet... Valamiért már nem vonzanak az epileptikus játékok sem. Öregszem meg lustulok, ezeket inkább sorozatban nézem (The Walking Dead). (Egyébként, ha sok időm lenne, és lenne PS-em, nagy valószínűséggel azért megvenném :P )

A Heavy Rain, most ahogy nézem, bár sosem játszottam Sims-et, de kb ilyennek képzeltem el, rosszabb grafikával.

(#4892) matej013 válasza FefeeX (#4891) üzenetére


matej013
csendes tag

A Heavy Rain az körülbelül olyan mintha egy sorozatot néznél. Meg a Beyond Two Souls is. :) No de, ha még mindig azon vitatkozik darkhembl, hogy milyen konzolt válasszon, akkor azt javaslom neki, hogy vegyen Wii U-t. Amíg a PS-Xbox fanok tépik egymás haját, addig ő nyugodtan élvezheti a műsort a kanapéból a popcornjával és a Wii U-jával. :))

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4893) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Konzolt szeretnék venni a család részére.

Melyik az, amihez a legtöbb ügyességi, vagy kedvesebben szórakoztató játék van?
Elsősorban olyanok érdekelnek, amikhez mozogni is kell, pl. táncolós, vagy hadonászós, stb.
Valami multinál láttam ilyet.
A cél, hogy a család ifjabb tagjai ne üljenek játék közben esős napokon, hanem legalább valamit mozogjanak.
Határozott előny, ha több játékos is részt vehet a játékban - mozogva.

Nem tudom, hogy vannak-e ingyenes játékok konzolokra, de nem lenne hátrány az sem. :D
Lehet androidos is, mindegy, nem a grafika a lényeg.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4894) nonsen5e válasza Bici (#4893) üzenetére


nonsen5e
addikt

Majd a nagyobb szakik megmondják, de én a mozgás-hadonászás miatt az xboxot mondanám kinecttel.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4895) matej013 válasza Bici (#4893) üzenetére


matej013
csendes tag

Egyfelől az Xbox 360 vagy az Xbox One kinectes változata. Nintendo fronton a Wii és a Wii U is képes erre, utóbbihoz viszont szerezni kell külön egy Wiimote vezérlőt és egy mozgásérzékelős vevőegységet (nem tudom, mi a pontos neve.). Playstation fronton pedig a PS3 Eyetoy + Move eszközökkel lehet megmozgatni az embereket.

Ha az ár nagyon fontos szempont, akkor a Wii, vagy a Wii U a legjobb választás, ha pedig a távirányítót is száműzni akarjuk a kezünkből, akkor az Xbox + kinect kombó a legjobb.

U.i.: Úgy tudom, hogy Xbox One csak októbertől érhető el Magyarországon, addig csak Xbox 360-at lehet választani.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4896) Bici válasza matej013 (#4895) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

A leírás alapján a Wii vagy Wii U a leginkább szimpi. :)
Az ár fontos tényező, méghozzá a játékokkal és kiegészítőkkel együtt nézve.
Ingyenes játékok vannak valamely platformra?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4897) matej013 válasza Bici (#4896) üzenetére


matej013
csendes tag

Azt sajna nem tudom, de a Wii U visszafele is kompatiblis, tehát lejátsza a Wii játékokat. Egy Wii Sports pedig nem nagy tétel, szerintem már 2000 Ft-ért kapható, csakúgy mint a legtöbb Wii-s játék. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4898) Bici válasza matej013 (#4897) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, akkor azt hiszem, megvan az én konzolom. :K

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4899) matej013 válasza Bici (#4898) üzenetére


matej013
csendes tag

Nagyon jó döntés, én is a Wii U mellett tettem le a voksom. :R

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4900) FefeeX válasza Bici (#4898) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha még nem késő, használtan pl lehet szerezni nagyon sok X36 játékot, és a konzol maga kinecttel sem olyan vészesen drága - emellett azért nem rossz az irányító nélküli irányítás. Egyébként bármit veszel, érdemes körülnézni a használt piacon játékok tekintetében, Xboxra pl tudok is helyeket, ha végül az érdekelne.
Wii-U azért ha mindent beleszámolsz ami kell hozzá, drágábban jön ki, ugyan valamivel erősebb konzol, mint az X36. Konzolok szervize listát ajánom figyelmedbe. Nekem mondjuk eddig a Dance Central vert mindent, eddig megvan mind :)
Viszont mivel nem ismerem a Wii-származékokat, érdemes lenne annak is utánanézni mondjuk a topicjában, szerintem ott tudnak iránymutatást is adni, hol lehet olcsón játékokat venni.

Ja igen, és ha megvannak mondjuk a címek a játékokhoz, Youtube, Metacritic :) A mozgáskoordináció felkapásakor nagyon sok szemét jött ki minden platformra...

Amennyiben a korábbi posztod is játszik ezzel együtt, tehát olcsó is legyen (20-25) akkor csak a sima Wii játszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.