Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Szabi® válasza sp8787 (#6999) üzenetére


Szabi®
addikt

Semmilyen burkolás nem volt,meg bizonygatás sem, a hsz-eid azért lettek kivágva mert nem értetted a kérdést amit feltettek.És leírtam akkor is és most is,ha valaki a konzolok erejére kiváncsi nem fogom a ps-t első helyre sorolni csak azért hogy egy fan ne kapjon agyvérzést (maradjunk meg a realitások táptalaján) :)
Fogalmam sincs mi az a "BB" amit emlegetsz.Nekem az már kimaradt valszeg.Ps-en a Horizon nálam mindent vitt.

(#7002) Szabi®


Szabi®
addikt

Ulthanito
Gears Forza ? Irtam ilyeneket ? Helyettem ne fogalmazz létszives,nem vagyunk már gyerekek :)
Irtam fentebb hogy miket tolok.Én a witcher enchanchedet és metro exodust emelném ki,nekem számít a grafikai szint/felbontás/frame és abban bizony a box jobb :)

"Nevezetesen, hogy PS4-re van mondjuk 10-12 komoly" Ez nem is lett elvitatva,a többit magyarázd azoknak akik jönnek át boxra mert ezekkel az exekkel végig értek .
Vagy ps-en ezeket toljátok évekig ?
(lásd box topikba a beszámolokat)

"De a tények mellett meg hülye az, aki elmegy" Saját tapasztalat,erre irtam fentebb hogy azok a kiválló exek nem fekszenek mindenkinek egyformán, a spiderman meg a god of war nekem egy szenvedés volt. (nálam 3 hónapot volt a ps4 pro [link] ) :R

[ Szerkesztve ]

(#7003) #21123072 válasza Szabi® (#7002) üzenetére


#21123072
törölt tag

Ez most egy troll poszt volt? Először is, az x a "jobb", mielőtt valaki elrohanna s-t venni, hogy "lenyomja a ps-t erőben". De nem is ez a lényeg. Mi az, hogy végig értek az exekkel? Ezek folyamatosan jönnek ki, és duh, közben lehet azokkal a multiplatform címekkel is játszani, amik megjelennek psre. És miért ne lehetne egy címet évek múlva is végigjátszani, ha már egyszer megvettem?

[ Szerkesztve ]

(#7004) Bishi válasza #10186752 (#7000) üzenetére


Bishi
tag

Bárki bármelyiket választja nem bánja meg.

Nekem is van mindkét konzol. Ps4et az exclusiveok miatt vettem , pár hónap alatt végig toltam. Van 1-2 még ami nagyon bejön és tervben van, de végül Xboxon játszok, mert ami már mindkettőn van, tök olcsón - ugye 300 ft game pass ultimate 3 hóra verhetetlen - tudok xon játszani. És ps4 3/4 évig be sem volt kapcsolva. De nem akarom eladni. :)
Xon olcsó a játék, a játékok nagy része fut azon is, jelenleg XOXen jobban is.

PS4-re van jócskán több hónapra elég exclusive, illetve több a japán stílusú game jelenleg rajta.
XO szinte kötelező, ha valaki autós játékokért van oda - én nem, de azért sokat toltam -, mert nincs sehol hasonló sem mint a Forza-k, meg olcsóbb a fenntartása. Az év 3/4ében vehető olcsó Game Pass, a maradék időben el vagy 1 nagyobb játékkal. Azért nem kell lesajnálni a PS4 exclusiveok miatt az XO-n lévő játékokat.

Én PS4re csak lemezes játékot vettem - az exclusiveok -, és miután kitoltam eladtam. Kivéve a Disgaea 5 azt hosszabb távra vettem.

Mindkettő jó konzol. Én nem tudtam választani közülük, és még sokszor PCn is játszok pl. Mechwarrior 5, és a Cyberpunk 2077-et is azon fogom tolni.

Gondolom nem könnyítettem meg a vacilálók dolgát. Illetve a baráti körödnek milye van, az a legnagyobb fegyvertény, ha nem csak singlekkel akarsz tolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7005) Bishi válasza Bishi (#7004) üzenetére


Bishi
tag

Még annyit az előző hozzászólásomhoz, hogy szilveszterkor kapcsoltam be a PS4et, és 2-3 Playlinkes játékkal nagyon jót szórakoztunk.
Party game-re XOn sajna csak a kinectes dance, sport, stb cuccok vannak. De kinect már körülményes és drága. Azaz kb mintha nem is lenne. Nem is használtam 2 éve, pedig van.

(#7006) Szabi® válasza #21123072 (#7003) üzenetére


Szabi®
addikt

igen az akart lenni !
(vagy csak egy vélemény ?)
Ha ennyire elő veszed évek múltán is akkor ennyi erőből maradhatna mindenki a ps2-nél,mert arra is milyen jó exkluzivok voltak nem ? :)

(#7007) #21123072 válasza Szabi® (#7006) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem tudom, hogy jutottunk el a ps4 exkluzívoktól a maradjunk a ps2-nél pontig, de nem is érdekel. De a Witcher 3 2015-ös, nem kellene már kukázni?

(#7008) sayen2


sayen2
csendes tag

Sziasztok !
Újabb tipusú CECH-4204C superslim és régebbi CECH-2504A slim konzol közül szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni inkább ? ( és miért :F )Mind kettő 500 gigás 1joy .

(#7009) bandi0000 válasza sayen2 (#7008) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Alap igazsàg, hogy minnél frissebb annál jobb, mert kiküszöbölik a hibàkat, fejlődik a gyártástechnológia

Hasznàlt àrakba gondolom nincs akkora különbség köztük, vedd az újabbat ha lehet

Xbox One: bandymnc

(#7010) Kleroo


Kleroo
veterán

Retro kérdésem lesz, modern kapcsolódással.

Vajon melyik konzolt vegyem, ha igazán retro nintendos élményt akarok másodmagammal.
Első körben a N64 jutott eszembe, de rohadt drága ami makulátlan, és lehet csak rosszul emlékszem, hogy mennyire volt jó 2en játszani vele.
A gamecube, wii pedig totál kimaradt, gőzöm sincs róluk.

Mit szeretnék? A legjobb coopra is képes nintendos játékokat nyomni. mario(k), donkey kong, mariokart, stb. igazi nintendos feelinggel.

Vagy a switch most szépen "hazatalált" és igazából az tuti lenne?
Tehát mivel élhetem át legjobban a régi világot, amit lehet 2en nyomni mint a fene.
SNES, N64, Gamecube, Wii, vagy Switch? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7011) hombre[EU] válasza Kleroo (#7010) üzenetére


hombre[EU]
veterán

1, 2, 3, 4, 5, 6 ésatöbbi...ha van rá keret (mert switchezni nem olcsó) akkor hajrá :)

Life, Uh, Finds A Way

(#7012) Di Natale válasza szbalogh (#6954) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Tudom egy hónapja írtad a hozzászólást, de nem bírtam megállni, hogy elmondjam milyen aranyos kisfiad lehet. Lovacskás játék :C A gyerekkori énemre emlékeztet amikor az Age of Empires játékra azt mondtam, hogy katonás/háborús játék... :B

(#7013) F-ECT$


F-ECT$
titán

Sziasztok,

a 4.5 éves lányomnak keresnék valami megoldást. Van PS4 Pro-m, de azon nem igazán vannak neki való játékok, egyelőre a Mancs Őrjáraton van túl, próbáltam neki a Crash Bandicoot-ot és a Spyro-t mutatni, de ezekhez még kicsi.
Van valahol egy ősrégi Sega Megadrive-om is, de ahhoz csak fiús játékaim vannak, meg gondolom elég rosszul nézne ki a nagy TV-n.

Próbáljak meg a Megadrive-hoz cuccokat venni / vegyek valami régi konzolt játékokkal / vegyek Nintendo - Sega Mini-t / vannak még jó gyerekjátékok PS4-re / más megoldás?

A Switch jutott még eszembe, de meglepően drága a gép és a játékok is hozzá.

Dive ever, work never.

(#7014) mike1334 válasza F-ECT$ (#7013) üzenetére


mike1334
veterán

Nintendo new 3ds/2ds (XL)? Baromi sok játék van rá, és nagyon sok gyerekbarát.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7015) F-ECT$ válasza mike1334 (#7014) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem kézi konzolra gondolok, hanem tv-re köthetőre.

Dive ever, work never.

(#7016) hombre[EU] válasza F-ECT$ (#7015) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Wii

Life, Uh, Finds A Way

(#7017) boost válasza F-ECT$ (#7013) üzenetére


boost
addikt

Szerintem egy barbit vegyél neki, vagy Lego-t. Nem szoftvert, hanem valós játékot, és felejtsd el, hogy egy 4 évest rá kell szoktatni a digitális tartalomfogyasztásra...

[ Szerkesztve ]

(#7018) mike1334 válasza F-ECT$ (#7015) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor wii (u).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7019) F-ECT$ válasza boost (#7017) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem te meg adakozd el az összes pénzed és menj világgá ;)

Dive ever, work never.

(#7020) S e t h válasza boost (#7017) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem egy barbit vegyél neki, vagy Lego-t.

Vagy két botot amit egymáshoz lehet ütögetni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7021) #10186752 válasza F-ECT$ (#7013) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem ne szoktass rá egy négy és fél éves gyereket a videojátékokra.

Van egy csomó offline készségfejlesztő játék, mesekönyv, játssz vele társasjátékot, vagy mesekártyát, egy ilyen korú gyerek ehhez egyszerűen túl fiatal.

Ha iskolába kerül, úgyis nehéz lesz mindebből kimaradnia idővel, de legalább addig hadd maradjon meg igazi gyereknek.

(#7022) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Olyan játékot szeretnék amihez nem kell semmi kontrollert, családi alkalmi játékhoz.
Anno láttam hogy van X-box és annak a kinect része. Ezt egyszer ki tudtam próbálni. Illetve van a Ps4, amiről fingom sincs.
Nem tudom melyiket ajánljátok ilyen kamerás játékhoz? A kontrolleres része nem érdekel.
Nem tudom az árukat sem.
Melyiket ajánljátok? Vannak tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#7023) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék a HIBA tapasztalatokról?
Szeretnék olyan konzolt, aminek
kisebb a meghibásodási statisztikája,
és ha már probléma adódott javítható
legyen.
Xbox vs PS?

(#7024) F-ECT$ válasza cooi11 (#7023) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindkét konzolból már több generáció volt, és generáción belül is többféle verzió készült belőlük. Nem hiszem, hogy lenne átlag embernek is elérhető adatbázis az eladott példányszám / meghibásodott darab témában, ennél jobban titkolóznak a cégek. Érdemes újonnan venni, esetleg extra garit venni hozzá, vagy olyan használtat keresni, amin még él a garancia.

Dive ever, work never.

(#7025) cooi11 válasza F-ECT$ (#7024) üzenetére


cooi11
senior tag

Rákerestem Xbox
jóval olcsóbb mint
PS
azt gondoltam egy áron mennek.
Mi az extra a PS ben?

(#7026) S e t h válasza cooi11 (#7025) üzenetére


S e t h
nagyúr

2000 forint a differencia, nem nevezném jelentősnek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7027) F-ECT$ válasza cooi11 (#7025) üzenetére


F-ECT$
titán

Több olyan játék van rá, ami nem jelent meg más platformon.

Ha nincs akció, akkor kb egy árban van a 2 konzol.

Dive ever, work never.

(#7028) cooi11


cooi11
senior tag

Itt vissza olvasva, jól látom hogy inkább az Xbox az előnyben részesített konzol, és a multi támogatása is praktikusabb-gördülékenyebb?
De a PS. jobban van elásva szinkron-felírattal!

(#7029) #10186752 válasza cooi11 (#7023) üzenetére


#10186752
törölt tag

Pontosan mit vársz? Hogy majd itt hat ember elmondja, hogy szerinte hogy van? Több 100 millió eladott konzolról beszélünk, vélhetően ezt senki nem tartja nyilván/nincs erre objektív statisztika.

De ha nagyon szeretnél, ott a Google, és kinyílik a világ.

(#7030) tboy93 válasza #10186752 (#7021) üzenetére


tboy93
nagyúr

Öcsém 3 éves kora óta játszik videójátékokkal, most 21 és normális ember lett belőle. Nekem is van gyerekem, szerintem semmi gond nincs azzal, ha egy 4.5 éves gyerkőc videójátékkal foglalja el magát egy korlátozott időtartamban. 21. században vagyunk emberek...

(#7031) boost válasza tboy93 (#7030) üzenetére


boost
addikt

Szerintem jobb ha nem sieti el. Addig érdeklik a Lego-k, de akár a fabotok is a gyerekeket. Miután rászoktattad, már csak a tablet érdekeli, mert az a legnagyszerűbb dolog.. Minden más kicsit béna lesz hozzá képest. Elveszik a sokszínűség.

Mint amikor a papám faragott nekem (mikor 10 voltam) ostoros csigát, és persze.. értettem én, hogy játék de otthon már Legom volt, és alig vártam, hogy legózhassak ha hazaértem.

(#7032) F-ECT$ válasza boost (#7031) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez elméletben jól hangzik, csak gyakorlatilag nem igaz. 4-5 olyan gyerek van a környezetemben, akik 4-10 évesek, mind játszott már konzollal / mobillal, de ettől még tök jól elvannak az analóg játékokkal is.

Dive ever, work never.

(#7033) cooi11


cooi11
senior tag

Üdvözlet!
A World of tanks miatt 400 ezerért szeretnék PC-t
építeni.
Kipróbáltam egy 360- xboxot tiszta őrület milyen lassú
mire eljutottam a játékig!
Ez változhat az új X-el vagy ps5-el??

[ Szerkesztve ]

(#7034) F-ECT$ válasza cooi11 (#7033) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, lassabb lesz. Egyéb átgondolt kérdés?

Dive ever, work never.

(#7035) cooi11 válasza F-ECT$ (#7034) üzenetére


cooi11
senior tag

Melyik konzolnak nagyobb a kontrollere?
Nagy kezem van!

(#7036) cooi11


cooi11
senior tag

Igaz , elmegyek kipróbálom a média-M! :R

(#7037) F-ECT$ válasza cooi11 (#7035) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindkettőhöz vannak egyéb kontrollerek a gyárin túl, de az xbox-ot mondják jobbnak, méretben nincs nagy különbség.

Vigyél kesztyűt!

Dive ever, work never.

(#7038) cooi11 válasza F-ECT$ (#7037) üzenetére


cooi11
senior tag

16:00-így dolgozom, 15:00 zár :)

(#7039) Rocky007


Rocky007
újonc

Sziasztok Ps4 pro vagy Xbox one X? Mindkét platformon vannak ismerőseim árban nagyjából azonos a két gép. Az "exkluzív" tartalmak annyira nem érdekelnek(szóval god of war és társai..max a forza) kontroller mindkettő tetszik vr-t nem fogok használni. Technika 32" full hd tvm van majd cserélve lesz de egyenlőre ez van most .
Szóval teljesen semleges és döntésképtelen vagyok.
Melyik erősebb használatban papíron azt láttam az xbox? Melyik bírja tovább? Live/ps plus melyik a jobb? Illetve hol érdemes venni Bp-en?
Illetve más kérdés warzone-nal tudok játszani más platformosokkal is jól tudom?
Válaszokat előre is köszi

(#7040) Madoc válasza Rocky007 (#7039) üzenetére


Madoc
veterán

Adtunk választ mind2 topicban nekem is van mindkettő. Dönteni neked kell.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7041) F_Peter válasza Rocky007 (#7039) üzenetére


F_Peter
őstag

Gaming PC mellé ps, gaming PC helyett xbox.

(#7042) Szabi® válasza Rocky007 (#7039) üzenetére


Szabi®
addikt

Forza mint exkluziv boxon van csak,ha a többi nem érdekel (God,Uncharted stb) akkor One X
Ps az exluzivokban jobb,a box pedig multi gamekben fluidabb,nagyobb felbontás és fps (PL. Ac Origins/Odyssey,Witcher, )

(#7043) melega


melega
őstag

Olyan gondom lenne nem tudom majd melyik konzolt válasszam
A ps 5-öt a következő miatt választanám:

God of War kedvencem
Days gone 2 vagy Bend studió új játéka a legjobba történetvezetése a GTA 5 óta egyetértek a tesztelőjével!
HZD 2, vagy Guerilla Games új játéka a HZDt imádtam
A Naughty dog haldoklik a TLau 2 lesz az utolsó tőlük.

Az Xboxot pedig a következők miatt:
Medium amúgy letorrentezem

Forza motorsport legújabb

Coalition új játéka, de ha olyan unalmas lesz mint a Gears of War nem fog érrdekelni.

Innitiative legújabb akció-kalandjátéka melyen dolgoznak:mint a Red Dead Redemption vezető tervezője és írója, Christian Cantamessa, vagy a God of War vezető producere, Brian Westergaard, de érkeztek a Crystal Dynamics-től és az EA-től is szakemberek. A régi gtakat, a Red dead redmptiont és a GoWot imádtam.

Playground következő játéka:
. Ellenben már 2017-ben létrehoztak egy második csapatot a Rockstartól, a Ninja Theorytól és az EA-től érkező fejlesztőkből, akik egy nyílt világú akció-RPG elkészítésébe fogtak.

A Rockstar játékait, a EA régi akciójátékait imádtam.

Nem tudom melyiket válasszam Ps 5-öt vagy Xbox Series Xet?

[ Szerkesztve ]

(#7044) Szabi® válasza melega (#7043) üzenetére


Szabi®
addikt

melega Sztem még korai bármilyen következtetéseket levonni,mert ugye azt sem tudjuk még hogy a PS5 milyen címekkel nyit.A két konzol launchjakor már könyebb lesz dönteni.Lehet addig bejelentenek egy olyan címet amitől leesik az állad,és már dönteni is tudsz :)

(#7045) melega válasza Szabi® (#7044) üzenetére


melega
őstag

Igazad van!
Viszont ami mindkettőre lesz és vétel Bright memory a demója ment és tetszett nagyon az minden platformra lesz újra és pcre.

A másik ami tetszett a Medium de az jön pcre is, ps 5 re nem. Nagyon tetszett a bemutató, kíváncsi vagyok rá a Resi 2 remake tetszett nagyon. Ha hozná a 2 vagy 4 kihívásait a Resi 2 +1 remastered nehézségű fejtörőkkel nagyon boldog lennék. Bár a silent hill zenéje szólta bemutató alatt és köze nincs hozzá örülnék ha megspékelnék a játékot Resi 1 remastered és 2 remake nehézségű fejtörőkkel. Nemcsak megyek és leölök mindenkit.

Mad Max 2 ha lesz remélem az első rész irányvonalát követi. Imádtam.

Majd látjuk

[ Szerkesztve ]

(#7046) boost


boost
addikt

Sziasztok, különleges kéréssel fordulok felétek. :)

Nagyjából 5-6 éve vagyok a közösség aktív tagja, és rendelkezem mind a három gyártó aktuális termékével. Hogy miért is írok ide? Mert szeretném a hármat újra leredukálni egyre. Anno 1 volt, és ha váltani szerettem volna eladtam, és vettem helyette másikat. De aztán a Switch miatt lett kettő, majd jött mellé a Gamepass miatt egy állandó XBox is. Miközben a gémingre fordított igényem és idom folyamatosan csökkent, egy egy kiugrást leszámítva. (hordozható gép, nem géming PC)

Szóval felteszem a topik kérdését, melyik maradjon, "Melyik konzolt válasszam?"

Pro/kontra
PS4 - érdekesek a firstparty címek, kontra: drágák is.
XBox - Gamepassben minden olcsó, de kevés dolog érdekel. Forzázni évente kétszer szokott a család, ha nálam összegyűlnek.
Switch - Ha jön új Zelda, akkor kell egy Switch. Különben leszámítva egy egy firstparty játékot, nem nagyon fut. Régen többet utaztam/hordoztam, mostanában semmit, és nem is tervezek egyedül sokat utazni.

(#7047) Szabi® válasza boost (#7046) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos nálad az körvonalazódik ki,hogy igazából egyikre sincs már szükséged,vagyis gondolom az a tendencia ha meglátsz egy ütős játékot (ami 5 évente egyszer van) akkor elkap a hév a konzol felé,amin megjelenik.Viszont ezenkívül meg már nem tart semmi egyik gép mellett sem,ezért született meg a kérdésed is.
Én 2 éve ugyanebben a cipőben voltam mint te,de felszámoltam minden konzolom.
Ps4 Pro a Last of Us 2 ig van már csak nálam :)

(#7048) mike1334 válasza boost (#7046) üzenetére


mike1334
veterán

Én is beleugrottam mindhárom konzolba, de egy is elég szvsz, arra sincs idő. Ps-t már eladtam tavaly, Switch hónapok óta be sincs szinte kapcsolva, Xbox heti 5-10 órát megy, de van hogy ennyit se. Generáció vége van, igazából most érdemes még eladni, de hogy melyiket, az rajtad múlik. Ha veszel új generációs konzolt, akkor azt add el, amilyet venni fogsz, mert mindkettőre megjelennek majd még az idei játékok, vagy lesz bc. Egy zeldáért meg megtartani egy konzolt..te tudod, de én azt is eladnám így. Vagy felszámolsz mindent, és ősszel/télen jöhet az új, ki is jöhet a három konzol árából.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7049) #33253120


#33253120
törölt tag

Sziasztok. Aránylag ingerküszöb alatti áron látok most Xbox-ot.
Soha nem konzoloztam, az utóbbi 18-20 éve szinte csak telefonon játszom, és így 43 évesen arra jutottam, hogy lehet venni kellene valamit.
Pc-t nem használok, max laptopon bohóckodtam néha oldschool játékokkal.
Az 59990Ft-os ár az 1TB Xbox-ért vállalható? Elvben van hozzá 3 cím, abból max 1 ha érdekel, szerintem Game Pass lesz a vége. Félve kérdezem hogy mennyi még ennek az elavulása? 2-3 évet ki fog még bírni?

(#7050) boost válasza #33253120 (#7049) üzenetére


boost
addikt

Az MS azt ígéri, hogy az új, saját játékaik megjelennek a mostani gépekre is még egy ideig. A Sony kimondta, hogy a saját játékaik a megjelenés után csak az új gépre jelennek meg. (A multiplatform címek egy darabig a régire is meg az újra is, persze...)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.