Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4901) Bici válasza FefeeX (#4900) üzenetére


Bici
félisten

Még nem késő, mivel valamikor nyár végén veszem majd meg.
A végén mindenképpen a megfelelő játékok ára és mennyisége lesz a döntő - minden megoldást beleértve...
Addig van időm részletesen tájékozódni. :K
De jó, hogy korán kérdeztem, mert így kaptam egy általános képet a kínálatról.
Wii/Wii U eddig a befutó, de majd XBOX téren is körbenézek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4902) BMS


BMS
őstag

Hali

Xbox 360-ról akarok váltani vagy Xbox One-ra(kinect nélküli verzió) vagy a PS4.

A legtöbbet majd a Fifa 15-el fogok játszani és ami még érdekel azok az online játékok(multiplayer) azokból is az FPS-ek. Most a 2 konzolról gyűjtögetek információkat :) . (linkelhettek nekem teszteket is).

Grafikai videókat néztem játékokról én ott csak annyi különbséget vettem észre,hogy mintha a One-nak élesebbek lennének a színei,nem tudom ki hogy látta.
Hűtésről és a hangról nem találtam semmit: melyik konzol a halkabb és hogy melegednek pl ha egy 8 órás fifa partyt veszünk számításba :D
?

a válaszokat előre is köszönöm,bármilyen információ érdekel.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4903) nonsen5e válasza BMS (#4902) üzenetére


nonsen5e
addikt

PS4 hardware erosebb, ezért bizonyos multiplatform játékok nagyobb felbontásban, több fps-el tudnak futni rajta. Az Xbox one-nak erosebb, nagyobb méretu alacsonyabb fordulatszamu ventilatora van, igy halkabb.

Azt nézzed, melyiken van több neked tetszo exkluziv.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4904) matej013 válasza nonsen5e (#4903) üzenetére


matej013
csendes tag

Az Xbox One egy tökéletes media center játékgép, a PS4 pedig tökéletes játékgép. :) Xbox One-t most csak azért nem érdemes venni, mert a legtöbb szolgáltatás (Netflix, Hulu, stb.) még nem érhető el Magyarországon, de ez év végéig már változhat. Nemrég jelentették be, hogy még idén jönnek magyarhonba. Ha az hoz téged lázba BMS, hogy játék közben tévét is nézhetsz, akkor az Xbox One. Ha pedig csak játszani szeretnél és az ár is fontos, akkor PS4. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4905) nonsen5e válasza matej013 (#4904) üzenetére


nonsen5e
addikt

Jön? Idén? Na, rögtön szimpatikusabb lett az egész ez + a jóárasított kinect nélküli csomag. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4906) matej013 válasza nonsen5e (#4905) üzenetére


matej013
csendes tag

Itt már arról írnak. :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4907) BMS válasza matej013 (#4904) üzenetére


BMS
őstag

Csak játszani :D

És a hangjuk milyen? A jelenlegi boxomnak az elején van ahngja mert fel van rá telepítve a játék de pár másodperc után(amikor betöltöm a játékot) már le kell némítanom a tv-t ha hallani akarom :) _Hangosabbak ezek az újak?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4908) BMS


BMS
őstag

[link]

Csak én látom élénkebbnek az obox obe színeit? De hogy? a ps elvileg erősebb ?!

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4909) MasterMark válasza BMS (#4908) üzenetére


MasterMark
titán

Ezeknek a videóknak semmi értelme.

Switch Tax

(#4910) BMS válasza MasterMark (#4909) üzenetére


BMS
őstag

mért nincs? :S

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4911) tDr1v3r válasza BMS (#4908) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Semmi köze az erőhöz, külön színprofilt használt a One.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4912) BMS válasza tDr1v3r (#4911) üzenetére


BMS
őstag

Ja értem.

Hát végül is úgy döntöttem,hogy a ps4-et veszem meg.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4913) MunezXBK válasza matej013 (#4895) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szeptember 5-től.

(#4914) FefeeX válasza tDr1v3r (#4911) üzenetére


FefeeX
veterán

Amitől szvsz sokkal szebb a képe. Most attól függetlenül, hogy tényleg az erőhöz nincs köze, mégis szubjektíve szebb (ahogy a 360vsPS3 esetében is)

Hang: bár nem teljesen mérvadó, de az Aréna MM-ban van kirakva PS4, ott kipróbáltam, és - azért mondom, hogy nem mérvadó, mert amúgy ott zaj van - de közel hajolva sem volt jelentős zaja a PS4-nek (pedig a mellette lévő PS3-nál méretben kisebbnek tűnt)
A kontrollere használat közben már nem tűnt olyan bénának, mint amúgy dobozolva, mondjuk azt, hogy elfogadható - viszont külön üdvözlendő a nem lehúzós microUSB töltőt (ami a másik oldalt brutál drága), plusz elvileg van giroszkóp és hangszóró is a Dualshock4-ben...

[ Szerkesztve ]

(#4915) tDr1v3r válasza FefeeX (#4914) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért a 360 vs PS3 esetében pont volt felbontás/képminőségbeli előny a 360 javára...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4916) hitchins


hitchins
őstag

Én is erősen gondolkozom gép vásárláson.

Pár évig volt x360 aztán pár játék erejéig kölcsönben egy ps3, aztán pár hónapja egyik sincs.

Előző generációban a ps nekem nem jött be mert xhez képest nagyon lassú volt a rendszer, rossz volt a controller, és az on-line rendszer sem volt acélos.

Viszont néhány („egyszemélyes2) játék hihetetlenül erős volt, és nagyszerű élmény volt végigjátszani. (Heavy rain, Beyond, Last of Us, Uncharted)

Most jóval nehezebbnek tűnik a döntés.

PS4 úgy látszik a korábbi hibákat kijavította, az online részleg és a kontroller is jónak tűnik.

Elsősorban játék alapján dönteni pedig nem tudok, mert mindkét oldalon van olyan exkluzív ami hiányozna....

Maradna a grafika mint döntő tényező de ezt lehetelten megítélni.

A PS4 elvileg erősebb, több effektet, jobb texturát, nagyobb felbontást tud megjeleníteni, ugyanakkor ahogy többen is írták az Xone színkezelése valahogy más, a játék színvilága így sokkal élénkebbnek kontrasztosabbnak hat legalábbis videók alapján.
Igazán persze úgy lehetne megítélni ha két azonos tv-re kötjük a 2 gépet egymás mellett de.......ha csak így vehető észre különbség akkor meg minek! ;-)

Szóval úgy néz ki döntési tényezőnek mégis maradnak a játékok, meg persze az, hogy az ismerősök akikkel szívesen játszik az ember mit választanak/választottak:D

(#4917) hitchins válasza FefeeX (#4914) üzenetére


hitchins
őstag

Egy csendes szobában talán jobb megítélni a hangot.

Az első xbox is relatív hangos volt és én pl kibírtam, de ps4-nél már hallottam 1-2 embertől hogy azért (is) váltottak x-re mert idegesítő volt este a csendes házban.

(#4918) BMS válasza hitchins (#4917) üzenetére


BMS
őstag

annyira hangos tuti nincs a ps,hogy hallanád a játék zenéjétől :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4919) Gabesz77 válasza BMS (#4918) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ezt hallgasd meg, 2 perc 50 mp-től indul a móka...

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#4920) hitchins válasza BMS (#4918) üzenetére


hitchins
őstag

Nem erre gondoltam. Este ha a csalad lefekudt es lehalkitod a tv-t, akkor tud idegesito lenni.
Xbox nekem az volt neha, mondjuk ezert meg nem csereltem le.
Gondolom aki ps4 -et adta el annak sem csak ez volt a problemaja.

(#4921) BMS válasza Gabesz77 (#4919) üzenetére


BMS
őstag

jó ez egy kicsit durva :D de szerintem ez csak ritka eset és hibás gépet kapott vagy valami mert akkor csak nyomnák a híreket,hogy kurva hangos :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#4922) Gabesz77 válasza BMS (#4921) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Nyomják is, tele vannak a külföldi fórumok és a YouTube ilyen problémával. Persze nem mindenkié ilyen, de alapból hangosabb a gép, mint az Xone.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#4923) hitchins válasza Gabesz77 (#4922) üzenetére


hitchins
őstag

Azta ez azért komoly, olyan mintha valami repülő készülne felszállni......

(#4924) BabMester válasza Gabesz77 (#4919) üzenetére


BabMester
senior tag

Nekem még hasonló sem volt hál' Istennek.. "leghangosabb" néhány óra BF4 után szokott lenni, de a laptop még akkor is hangosabb pedig nem pörög szét.

Ez valami hibás darab lehet, biztos van a koraiakból néhány ilyen, a Sony sokáig nem tudta olyan gyorsan gyártani a cuccot mint ahogy vették, szerencsére a szupport korrekt, mert pl kontrollert már akkor is cserélik garanciába ha nyikorog kicsit a ravasz

[ Szerkesztve ]

(#4925) Gebriel válasza tDr1v3r (#4911) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért igen csak jelentős a különbség..a XO javára. Vagy tényleg nem mérvadó egy ilyen videó :F

(#4926) MasterMark válasza Gebriel (#4925) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen videókból nem igazán lehet következtetéseket levonni.

Switch Tax

(#4927) Frize válasza Gabesz77 (#4919) üzenetére


Frize
csendes tag

Valószínű, hogy a gép volt hibás vagy valami ilyesmi.. :P

Szept. 9.

(#4928) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Nem tudok dönteni xbox one és ps4 között. Amit olvastam, hogy ps4 gpu erősebb és játék lista táblázatban általában nagyobb felbontással, több fps-el jönnek rá a játékok. Viszont ott vannak a forza játékok xbox-ra amiket imádtam. Ezért kérdezném, mennyire érezhető mind grafikában mind futásban ez a különbség. Oké, vannak videók neten, de hátha van valakinek személyes tapasztalata mindkettővel. Blu ray film nézésre használnám még. Esetleg egyéb lényeges dolgok amik dönthetnek valamelyik felé? Remélem nem robbantok ki ezzel valami vitát. :D Köszi előre is. :R

(#4929) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

11 éves keresztfiam meg van veszve, hogy konzolt kapjon. Olyan 80 ezer forint körüli a határ amit rászánnának. Xbox vagy Playsation? Ha lehetne akkor új kéne. Tudtok valami javaslatot, hogy mi alapján legyen megvéve? Én kuka vagyok a konzolokhoz. :)

(#4930) tDr1v3r válasza Asbee (#4928) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia,

Grafikában sok különbség nincs, főleg az Xbox új SDK-ja óta. A felbontás marad, de nem hiszem hogy a framerate-n vagy a látványon változtatnának... az új Shadow of Mordor is 900p 30 FPS lesz Xbox-on és 1080p 30 FPS PS4-en. Kb. ez lesz a tendencia a jövőben... de a Destiny pl. ugyanúgy 1080p 30 FPS mindkét gépen. Fejlesztője válogatja igazából, de kb. ez lesz a trend a konzol végéig.

Ha a Forza tetszik, vegyél Xbox-ot. :) Ha nem jön be akkor meg válts PS4-re.

(#4929) vbbb: 80k-ból egész jó kis induló pack jöhet ki. :) Itt az Xbox 360-as és a PlayStation 3-as exxklúzív játéklista, nyálazzátok át hogy melyik játék tetszik. Amelyiknél több, azt vegyétek.

Én amúgy a PS3-at tudom személy szerint ajánlani mert van Little Big Planet ami hatalmas tutiság. :K De a többi az személyfüggő, tényleg nézzétek át hogy mi érdekel a játékok közül leginkább. Meg hogy a kissrác haverságában milyen gépek vannak ha esetleg multiban szeretne játszani a barátaival...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4931) Def26 válasza tDr1v3r (#4930) üzenetére


Def26
félisten

+1. Kb. szerintem is ez marad végig. Még annyival kiegészíteném, hogy nem muszáj örök időre venni a konzolt. Ha nem tetszik el is lehet adni és váltani a másikra. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4932) vbbb válasza tDr1v3r (#4930) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi!

Xbox van a környezetében, szóval valószínűleg az lesz. :)

(#4933) Asbee válasza tDr1v3r (#4930) üzenetére


Asbee
veterán

Megcsúszva de köszi a segítséget. Xbox one-ra esett a választás. :R

(#4934) Beatrix073


Beatrix073
csendes tag

Sziasztok!
Nem volt még soha konzolunk, most gondolkodtam, hogy egyet vegyek, mert a játékokra a laptop nem igazán jó megoldás. Néztem az új generációs konzolokat ( ps4) és a régi ps3-at. Nem tudom, de nekem nem tűnik úgy, hogy nagyon nagy különbség lenne köztük. Dilemmába vagyok, hogy mit tegyek. Vegyek egy 160 gb-os slim ps3-at 37.000 ft-ért, vagy ruházzak be egy ps4.-be? Nem tudom egyáltalán megéri.e a nagy árkülönbség a konzol árát? Szerintetek mit tegyek? Tudom.. nekem kell döntenem... de mégis most teljesen tanácstalan vagyok... egyszer megvenném a ps4-et, de új játékokkal marha sok lenne a végösszeg ( gta 5, the crew, nfs rivals stb... , gta 4 nincs is erre pedig az sem lenne rossz... ) vagy pedig ruházzak be egy ps3-ba és majd 2-3-4 év múlva vegyek egy ps4-et amikorra már kiforrt teljesen az, hogy mire is képesek az új konzolok?.. De ilyenkor jön az, hogy félek.. ha használt konzolt veszek, az hamar elromolhat és kidobott pénz.... nos teljesen tanácstalan vagyok... ti mit tennétek? Mondjuk anyagilag sem vagyok annyira megdobva..... de mégsem ez az egyetlen kizárólagos szempont.

Laptop csak nfs most wanted-et vitte el, illetőleg a carbont azt hiszem. Más játékot sosem játszottunk, mondjuk azt sem tudom, hogy mennyire lehet megszokni a kontroller használatát, illetőleg nfs játékokhoz és gta-hoz milyen a konzol? jól lehet vele irányítani? Ha lehet erre is írjatok választ.

[ Szerkesztve ]

(#4935) rothadt


rothadt
aktív tag

üdv!
gondoltam egyet, vennék egy konzolt (xo/ps4), de ha összehasonlítást keresek, az össze 2013-as születésű és eléggé a one ellen nyomják. kérdezném, hogy azóta változott-e a helyzet, mert pl most is külföldön vagyok, nem megoldott az állandó online-ság, mi a helyzet ilyen szempontból? nekem most is x-em van, de lecserélném inkább az új modellre. ha valaki aki otthon van a témában válaszolhatna egy-két további kérdésre privátban is. köszönöm.

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#4936) hitchins válasza rothadt (#4935) üzenetére


hitchins
őstag

Én is hasonló dilemmában voltam sokáig. (lásd fentebb)

Szerintem felejtsd el az összehasonlításokat.
Hardver szempontból ps erősebb ez tény, de sztem ne fps meg felbontás alapján vegyél konzolt.
Nézd meg melyik gépen van olyan játék amiről nem szeretnél lemondani, hol vannak haverok akivel esetleg on-line játszol, és nem utolsó sorban lehetőség szerint próbáld ki valahol mindkettőt.

Nekem ez utóbbi adta az utolsó löketet. PS4 irányítója nekem annyira kényelmetlen volt, hogy nem tudtam volna vele hosszú távon játszani.
Lehet Te is így leszel, vagy pont fordítva....

Az indulás előtt beharangozott "megkötésekből" gyakorlatilag nincs semmi már. Lehet offline is játszani és használt játék adásvétele sem korlátozott.

Amennyire tudásom engedi szívesen válaszolok további kérdéseidre itt vagy privátban is....

(#4937) hitchins válasza Beatrix073 (#4934) üzenetére


hitchins
őstag

Igen az anyagi részét neked kell mérlegelned.

Ha nem volt még konzolod akkor ps3-ra sokkal több játékot találsz, PS4-re még jóval szerényebb a kínálat és természetesen jóval olcsóbbak a játékok ps3-ra mint az új gépre. Szóval anyagilag sokkal jobban jársz.
Ha a grafika nem a legfőbb prioritás akkor elegendő lehet az is. Erre is elég szép játékok vannak a generáció végén.

Szerintem érdemes lenne átgondolni milyen játékokat kedvelsz ez alapján talán az xbox360 sem lenne rossz választás.
Autós, vagy FPS játékokra én inkább ezt választanám. Ha multizni szeretsz mindenképpen 360-at vennék.
Ha az egyszemélyes játékokat kedveled (pl Metal Gear, Heavy Rain, Last of Us) akkor PS3 a te géped.

Amit többet kapnál a ps4-gyel ps3-hoz képest az a jobb grafika, jobb (de fizetős) online rendszer jobb controller. Azt, hogy ez az előrelépés megéri-e Neked ezt már valóban neked kell eldöntened.
Az biztos, hogy ennek megvan a felára ami elég borsos

Ha félsz a használt géptől vegyél olyat amin még van garancia, ps3 alapból 1év x360 2 év garanciát ad, Neten sok használt garanciális gépet árulnak.

Szóval a döntés a tiéd. Sztem sokat segítene, ha valahol ki tudnád próbálni a gépeket.
Sok boltban van kitéve most már nem csak a régi de az új konzolokból is.

Nem tudom laptopon mivel játszottál (kontroller vagy kormány vagy csak bill). Ha nem kormánnyal akkor mindenképpen sokkal kényelmesebb az irányítás, kormány pedig kapható konzolhoz is.
Szóval sztem itt mindenképpen előrelépés lesz.
Egyedül FPS játékoknál kell idő az átszokáshoz, billentyűzet+egér után azért nehezebb átállni.
Illetve a konzolokon a stratégiai játékokról gyakorlatilag lemondhatsz már ha szereted őket.

[ Szerkesztve ]

(#4938) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!

Ha nem igazán érdekelnek a játékcímek, akkor melyiket érdemes megvenni? Ps4 vagy XO? Csak játszani kell.

(#4939) Gabesz77 válasza Macka (#4938) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Hmm, ha nem érdekelnek a játékcímek, akkor mivel szeretnél játszani? :F

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#4940) hitchins válasza Macka (#4938) üzenetére


hitchins
őstag

Ezt en sem ertem.
Azt mondod jatszani akarsz. Azt azert jo lenne tudni megis mivel? Legalabb a stilust..
Ennyi erovel sakkeszletet is ajanlhatunk:D:D

[ Szerkesztve ]

(#4941) Macka válasza hitchins (#4940) üzenetére


Macka
veterán

Leginkabb akciójátékok, és autós téma. Watchdogs mindkettőre van, gondolom GTA 5 is lesz. Az ONE mellett a Forza nagyon "kampányol", de nem annyira döntő tényező. A PS4 oldalán a Driveclub van, mint autós, de annyira a videók alapján nem fogott meg. Szóbajön még a Diablo3 is. Halo, mint exkluziv cim kilőve, nem jön be.

(#4942) Gabesz77 válasza Macka (#4941) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Na, így már jobb. :R

Szerintem Xbox One. Akciójáték van és lesz (mondjuk PS4-en ott a Last of Us, ami elég jó játéknak néz ki), One-ra jön a Quantum Break, érdemes utánanézni. Autós témában jelenleg az X a nyerő. Nem vagyok a stílus rajongója, de a Forza Horizon 2 baromi jó játék lett, egyszerűen megunhatatlan, tele van tartalommal.
Hardverben a PS4 erősebb, (mondjuk szerintem a játékoknál ezt csak azok látják, akiknek a szemében beépített felbontásmérő van...), de hangosabb is jóval. Pontosabban az Xbox meg se nyekken.
Lényeges lehet még a kontroller, nekem a PS4-é nem jött be, nagyon kényelmetlen volt. Rövidek a ravaszok, rossz helyen van az options gomb.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#4943) hitchins válasza Macka (#4941) üzenetére


hitchins
őstag

Ha az autos jatek fontos en x-et vennek.
Forza 5 nek jelenleg nincs kihivoja ps4-en.A forza horizon kb driveclub kategoria mindketto arkadosabb feeling.
Ha kormanyt nem veszel akkor x iranyitoja klasszisokkal jobb ilyen jatekhoz, a rezgos ravasz tovabb javit az elmenyen.
Lovoldozos jatekban sztem egykutya, legtobb jatek kijon mindket gepre. Itt a ps4 nek van nemi grafikai elonye.

Az a helyzet hogy nincs igazan jobbik konzol van ami ebben van ami abban jo.
En mindenkinek azt tanacsolom lehetoseg szerint probalja ki mindket gepet valahol.
Nekem is segitett donteni.

[ Szerkesztve ]

(#4944) tDr1v3r válasza Macka (#4938) üzenetére


tDr1v3r
veterán

PS4-et mondanám, de az online nyeklik... XO-n se tökéletes de a PSN nagyon vicceskedik mostanában.

De hidd el, fognak érdekelni a játékcímek ha bejelentenek pár neked tetszőt is. :)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4945) optikal válasza hitchins (#4943) üzenetére


optikal
tag

Nos ez így igaz,mindenki aki konzolt szeretne nézze meg hogy mik azok az exkluzív játékok amikkel játszani szeretne és válasszon az alapján mert mind a 2 konzolnak vannak hibái,az egyik ezért jobb a másik meg azért.Egyik sem tökéletes...

PSN:Optikal89

(#4946) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretnék venni egy használt PS2-őt (kezdetnek), de világéletemben PC fan voltam(kicsit felhúzott a most megjelenő AC:Unity rendszer követelményei, ahol a minimum követelmény is egy nagyon erős, de egy pár éves gamer gép(Erős 4 magos proci, GTX680 vagy HD9790 :W ). Nincs egy éve, hogy felújítottam a gépemet, nem a legfelsőt céloztam meg, mondom magamnak, 3-5 évig, ha nem is 60+ FPS, FHD, legalább közepesen eldöcög). Mondjuk vehetnék PS3-mat vagy Xbox360-at is, de jókat mondanak a 2-esről, és elég sok játék jött ki rá (2013 novemberében adtak ki utoljára játékot), amit még csak hírből se hallottam, no meg ha nem tetszik meg a kontrollerrel való irányítás, akkor nem vesztek sokat (vettem egy Logitech F310, de most porosodik, nem megy vele jól az irányítás, mindig az egér+billentyűt veszem elő). No meg ha család is kedvet kapna rá. Mivel nem nagyon volt kezemben konzol, joy, van egy pár kérdésem.
- Lehet-e vele tört játékkal játszani, lemezről vagy memória kártyáról (128 Mb a legnagyobb, arra rámegy egy PS játék?), hogyan lehet feltörni (esetleg moderálják ezt a hozzászólást, ha vétek a fórum szabályzataival)
- Ha lehet tört játékos lemezt csinálni, milyen lemezzel lehet, itthon is lehet-e kiírni (Bluray írom van).
- Mennyire javíthatók ezek a gépek (nézegettem konzol belsőket, és hogy lehet-e javítani őket, akár hibásan veszem azokat, akár vadi újonnan. Eleve azért mentem PC felé, mert a sok rémhír elriasztott, ha egy Xbox vagy PS red ring-et kapott, akkor vagy garanciaszerviz, ha meg nem, akkor kuka.)
- Illetve PS2-nek van-e több változata, mint a 3-nak vagy 360-nak(Slim, Fat, 20xx kiadás, stb), vagy mindegy, melyiket veszem meg.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#4947) floax94 válasza Unteroff (#4946) üzenetére


floax94
tag

Értelmetlen amit akarsz. Minek ps2 ? ps3 illetve x360 alá már nem adnám a pénzt .
Ami a ps2 -re vannak játékok azok a te gépeden is bőven mennek . Pár exkluzív cím meg van ps3-ra is !

(#4948) BabMester válasza Unteroff (#4946) üzenetére


BabMester
senior tag

Törés-warez nincs a fórumon.. ps2-es játékok gond nélkül mennek a gépeden emulatorral tényleg nem sok értelme van, pláne a joystickos iranyitast egy elavult kontrolleren, régi jatekrendszeru játékokkal "gyakorolni"..

(#4949) Unteroff válasza floax94 (#4947) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Ja, igen azt lehagytam, hogy húgomnak is jó lenne. Ps3-at vagy Xbox360-at nem merek venni (nehogy elkényeztessem, meg anyám is beleszól :) ).
Tavaly lett neki véve egy ilyen Lexibook "játékkonzol", tv konzol, mert egyszer voltak valahol nyaralni és volt ott egy 360-as (vagy inkább Wii?), és megtetszett neki. Anyámék meg is lepték vele a Lexibookkal. Rossznak nem mondanám, de azon kívül hogy zajt csinál, meg csak rázni kell a kontrollert... Másra nem jó.
No meg láttam, hogy van a Ps2-höz mozgás érzékelős kamera, meg vezeték nélküli kontroller. Még így is értelmetlen, vagy csak 360-ba vagy PS3-ba (esetleg így megemlítettem a Wii-t, bár azt sehogy nem ismerem) érdemes beruházni?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#4950) wannnabeees válasza Unteroff (#4949) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Szerintem ha már beruházol, akkor x360 vagy PS3.

A PS2-t továbbra is simán tudod emulálni a PC-den.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.