Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) kurtz


kurtz
aktív tag

Samsung LE32C550

megfelelne xboxnak ?

esetleg vki :alan wake ha jól tudom vmi horror game [így videók alapján] 10es skálán mennyire para ?:D /i love túlélő horror :D/
meg is van a szent hármasságom [ hardver aprón árul 1 tag 3 választható game-el ]
vanquish
red dead redemption
alan wake

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#4002) molnarpeter válasza kurtz (#4001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem megvan az Alan Wake. Egy baja van: nincs multi. Erősen nyomasztó a hangulata. Mondom mégegyszer: folytassuk az Xboxos topikban (katt ide), ott többen tudunk segíteni.

mp

(#4003) norex válasza molnarpeter (#4000) üzenetére


norex
csendes tag

sajna még nem regisztráltam, mert nem tudom hogyan kell. mi az a LIVE?

NOKIA mindenek felett!!!

(#4004) molnarpeter válasza norex (#4003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem okosított a gép, akkor itt találsz segítséget: katt ide.

mp

(#4005) norex válasza molnarpeter (#4004) üzenetére


norex
csendes tag

:R :R :R

NOKIA mindenek felett!!!

(#4006) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!
Szerintetek amolyan könnyed vetélkedős családi szórakozásra melyik lenne a jobb 360 Kinect-el vagy egy Wii, esetleg egy PS3+Move? Nem tudom milyen játékok vannak rájuk, mondjuk olyanok amik egyszerűek, de jó móka 2-en 3-an és kifelyezetten mozgásérzékelősek?
Az is számítana, hogy esetleg egy 50 éves anyuka is tudjon vele szórakozni.

XY

(#4007) Nesztovidis válasza ent (#3960) üzenetére


Nesztovidis
tag

leginkább a játék mennyiségétől függően válassz, mivel a hdd azért kihasználható és hosszútávon megtérűl , irok pm-t ...

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#4008) molnarpeter válasza sti10p (#4006) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem 250GB-os Slim box és Kinect :)

mp

(#4009) Nesztovidis válasza sti10p (#4006) üzenetére


Nesztovidis
tag

Szerintem is 360 + kinect ,persze ha van elég hely ... minek több szettnyi kontrollert felhalmozni , pláne ha leeshet - elromolhat.

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#4010) Nova96


Nova96
őstag

Üdv régebben írtam ide és eldöntöttem xboxom veszem. De haveromnak ps3 van és kicsit bezavarodtam melyiket érdemesebb venni?

(#4011) molnarpeter válasza Nova96 (#4010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem box. Kényelmesebb kontroller, halkabb működés (vinyó), a multiplatform játékok jobbak, a LIVE! sokkal inkább közösségi :) De ha a PS3-as exkluzívok érdekelnek inkább, és játszanál a haveroddal, nameg kényelmes az a kontroller is, akkor válaszd azt :) Szvsz egy 120 GB-os modell elég lesz.

mp

[ Szerkesztve ]

(#4012) Nesztovidis válasza Nova96 (#4010) üzenetére


Nesztovidis
tag

Hali, ez nagyon nehéz kérdés :U
Ha van valamelyik platformra kifejezett kedvence, ami csak azon fut akkor azt
Ha szeretnéd a mozgást kihasználni , akkor inkább kinect
Ha szeretsz online játszani, a ps3 nál ingyenes
Videó , filmet is szereted ps3 ban ugye ott a bluray valamint más média lejátszók..

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#4013) norex


norex
csendes tag

Sziasztok! Ha venni akarok xbox játékokat, mire figyeljek oda vásárlásnál? Az egyértelmű hogy ne legyen karcos. Mit jelent az hogy bannolva van, bundle lemez? Ha itt hardveraprón veszek eredeti nem másolt játékot, ahhoz a konzolom (slim Kinect 4gb) nem fog kérni semmiféle kódot?Eddig nem mertem venni használtan eredeti játékokat, meglehet a boltokban rohadt drágák. Tanácsokat köszönöm!

NOKIA mindenek felett!!!

(#4014) norex válasza Nova96 (#4010) üzenetére


norex
csendes tag

Szerintem is xboxot vegyél. Korábban én is össze voltam zavarodva, nem tudtam dönteni, de végül box mellett tettem le a voksomat. Tényleg csendesebb, szerintem picivel jobb a grafikája, bár vagy 3 éve psp-n játszom a kedvenceimet (GTA, Silent Hill, God of war, Test drive, Dante inferno, Ace combat x, Manhunt2, Obscure), rájöttem hogy boxra majdnem ugyanezek megvannak (kivéve God of war, Obscure), igy vettem Kinectet. Munkatársam nagy Sony-PS3-búza, de az utóbbi 2 hónapban csak szidja, mert hackerek támadták meg a Sony-t, és nagyon játszani neten nem tudtak. Kicsit hangos, és nem kompatibilis a korábbi játékokkal. (ps2) Kivéve a 60 gb-os ps3. Szóval bátran ajánlom neked a boxot! Remélem, ha még nem vettél, talán én is hozzá járulok sikeres döntésedhez. ÜDV!

NOKIA mindenek felett!!!

(#4015) molnarpeter válasza norex (#4013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#4016) norex válasza molnarpeter (#4015) üzenetére


norex
csendes tag

:R :R :R

NOKIA mindenek felett!!!

(#4017) Nova96 válasza norex (#4014) üzenetére


Nova96
őstag

Szia egy kicsit segítettél de még mindig a xbox-ba csak az zavar fizetős a live.
ps3ba az hogy rohadt drága. Még elégé nem tudom mit vegyek. :F :W

(#4018) molnarpeter válasza Nova96 (#4017) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A PSN ingyen olyan amilyen, a LIVE-on meg van miért fizetni ;)

mp

(#4021) BanNor


BanNor
csendes tag

Heló!

Gondolom vagytok itt páran, akik vágják a konzolokkal kapcsolatos dolgokat, úgyhogy segítségkéréssel fordulnék hozzátok... (ha kérhetem, pü-t írjatok)

Vagy XBOX360-at vagy PS3-at szeretnék venni! (Ár nem számít)

Szerintetek melyiket érdemes, és mit kell nézni a vásárlásnál? Mit számít, hogy hány GB-os? Mit jelent az, hogy flashelt valami? Mikor tudja lejátszani a másolt játékokat? Mi az a Firmware? stb.stb.

Szóvel ezeket, ha megosztanátok velem, azt megköszönném!

Üdv.: Norman

(#4022) D1Rect válasza BanNor (#4021) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt és ezt nézd át.

A "flash" a konzol "törését" jelenti a firmware pedig az "operációs rendszert kb."

"Mikor tudja lejátszani a másolt játékokat?"
Ha flashelve van.

"Szerintetek melyiket érdemes, és mit kell nézni a vásárlásnál?"
Teljesen egyediek a szempontok, hogy kinek melyik jön be, nagyon minimális az eltérés.

Ugyanazt a kérdést pedig légyszíves csak egyhelyen, egyszer. Kapsz rá választ. ;)

Ebben a topikban folytasd légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#4023) tDr1v3r válasza BanNor (#4021) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mivel a warez (=másolt játékok) futtatásának említése tilos a lapcsaládnál, ezért inkább rátérek a PS3 vs. X360 dilemmádra:

Ami PS3 mellett szól:
- Blu-Ray meghajtó (kb. csak ezért van PS3-am, meg pár jó játék)
- Pár jó cím (Killzone, Little Big Planet, Motorstorm, Metal Gear Solid (ami jön 360-ra is, vszeg a 4-el együtt is talán), Resistance, Gran Turismo, pár exxklúzív JRPG, ésatöbbi ésatöbbi)
- A controller-free irányítója a Move, ami eléggé hajaz a Wii-s kontrollerre
- Ingyen multi (ami hátrány is, mindjárt részletezem)
- Támogatja a Logitech kormányait (ez fasza eléggé, DE)

Ami meg ellene:
- Hanyagolja pár multiplatformos cég, persze szinte minden fontosabb cím megjelenik rá de van aminél a framerate nem közelíti meg az Xboxos variánst
- A szerverek legtöbbször hagynak némi kívánnivalót maguk után (például a Killzone 3 beta alatt tapasztalható szarkodás, illetve a Crysis 2 - aminek javulása vicces módon akkor következett be, amikor feltörte valamelyik crackercsapat a PSN adatbázisát)
- Rákfene, de gagyi a Slim - fröccsöntött műanyag burkolatos (mint a régi X360-nál), hőtágulástól kattog, a belseje se valami "minőségi" (a paszta pl. valami kínai szar) - de legalább stabil, viszont a régi PS3 (ami nekem is van :P ) sokkal szebb és minőségibb
- A rendszer maga nem az a stabil dolog, random fagy (akárhol), a netböngésző (igen, ez is van benne) egy bughalmaz = fagy, sok oldalt rosszul jelenít meg (már ha megjeleníti), illetve van olyan amikor (akármikor) önmagától elkezdi újra felépíteni a fájlrendszert - avagy pl. a gépen tartott (és átrendezett) zenéidet összekeveri, a mentésedet törli (ilyen példát csak hallottam, velem még nem történt meg), ésatöbbi ésatöbbi. Ennyi jutott eszembe, remélem nem baj.

Ami X360 mellett szól:

- Kap reklámot ezerrel (nagy közösség)
- Rendesen lefizetik a fejlesztőket, épp' ezért a multiplatform címek ezen a legjobbak (ha nem PC-n, de rengeteg játékot Xboxról portolnak PS3-ra, és (ahogy sejthető) van "néhány" ami jobb is a gonosz MS gépén)
- Szép a Slim variáns :B
- Kinect, avagy az MS-féle ötletes motion controller (magyar megfelelőt nem tudok hirtelen), sok játékkal ami nagyon szórakoztatő (ellenben a PS Move-al, ez csak mostanában fog belépni a hardcore játékosok "életébe", mintpéldául az új Ghost Recon-nál, Mass Effect 3-nál, és pl. a head-tracking a Forza Motorsport 4-nél)
- Kinecttel vezérelhető menü
- Media Center (hogy ne kelljen HTPC-t venned ugyebár)
- Marketplace, ami még mindig jobb a PlayStation Store-nál, mind felépítésileg mind tartalmilag
- Nem fagy a rendszer sehol se
- Zune
- A kontroller fogása jó, ellenben a PS3-al nem kell olyan idiótán tartani az ujjaidat a stickeknél
- És az elmaradhatatlan exxklúzív címek, mint a (talán) GT-verő Forza Motorsport 4, Halo, Fable, PGR, és még pár ami nem jut eszembe)

Ami meg ellene:

- Pénzes a Live (viszont egy pozitívum, többet kapsz mint a Sony-éknál, jó, itt nincs játék trial mint (a hasonlóan fizetős) PlayStation Network Plus-nál), ellenben a szervereket az MS üzemelteti, és épp' ezért jó a multiplayer élmény, ping is aránylag alacsony
- A régi gépek eléggé érzékenyek a hardverhibákra (pl. RROD, ami ugyebár a GPU megsülése - és az ebből eredő szar hűtés - miatt előjövő hiba), hál' Isten már kiküszöböltek mindent a Slim szériánál
- A Slim Elite változata karcolódik, mint a régi (és legszebb) PS3, de legalább szép a gép - viszont van matt variáns is, csak az az Arcade Pack-ba tartozik bele
- Magyar Market - kevés cucc van fent (de be van igérve a bővítés), viszont US/UK Live-ra érdemes regisztrálni
- Nincs böngésző (nem is kell, de lehetséges az Internet Explorer 9 (ami rettentő korrekt böngésző) integrálása is akár)
- Nincs a kontrollerben mozgásérzékelő, mint a PS3 DualShock-jában.

Próbáltam összefoglalni, sok a helyesírásói hiba illetve félregépelés / szóismétlés, remélem megbocsátod. :) És természetesen, saját vélemény az egész.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4024) D1Rect válasza tDr1v3r (#4023) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért az xbox "előnyökkel" vitatkoznék. ;]

Kinect mint előny? Ez tényleg elég szubjektív.

(#4025) tDr1v3r válasza D1Rect (#4024) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az a bizonyos elvakultság, ugye... :P Mondjuk lehet az a baj, hogy 5-6 év PS2-nyúzás után jobban bejött a "nextgenség", és Xboxom volt először újgenerációs konzolom.
A Kinect szerintem nem rossz cucc (saját még nincs), próbáltam már néhányszor, engem le tudott kötni a semmibe való karlengetés. Mondjuk az zavar, hogy van inputlag... de ez szvsz a játékoknak tudható be, a dashboard gyorsan reagál, tehát csak a fejlesztők gyökerek. :K

Move-om van itthon, na az viszont durván jó HC játékosoknak... a mostanában megjelenő összes exxklúzív cím támogatja (3D-vel együtt) az irányítót, gyorsan érzékel (pl. Killzone 3-ban) és kegyetlenül pontos. És a legjobb: fizikai dolog, és foghatod. ;]

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4026) tomgabor válasza BanNor (#4021) üzenetére


tomgabor
senior tag

Vedd meg mindkettőt :DDD . De ne használtan és ne is flasheld. PS3-nál eredeti Sony garanciapapírt kell figyelni, Xboxnál be kell regisztrálni a gépet a MS oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#4027) D1Rect válasza tDr1v3r (#4025) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazság szerint nekem is jobban bejön az xbox, de ha hozzávesszük nálam több a plus a PS3 oldalán. Ráadásul ha minden igaz lesz hozzá xbox style controller. :))
Ez volt az egyetlen ok ami miatt eddig nem vettem PS3-at.

(#4029) Nesztovidis válasza D1Rect (#4024) üzenetére


Nesztovidis
tag

Szerintem legtöbben azért választják mert sokkal kevesebbért lehet többen játszani. :U

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#4030) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Ps3-at vagy xbox 360-at válasszam?

Én az xboxxal szemezgetek egy ideje nem tudom jól teszem e.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4031) Def26 válasza Gergosz2 (#4030) üzenetére


Def26
félisten

Te már várd meg az új generációt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4032) Gergosz2 válasza Def26 (#4031) üzenetére


Gergosz2
veterán

na ez lett volna a következő kérdésem.

Mikor is jön a következő generáció?

De szerintem is megvárom, mert még kell bf3 hoz egy két hw.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4033) kock@ válasza Gergosz2 (#4032) üzenetére


kock@
csendes tag

Jha,engem is ez érdekelne.Megéri befektetni egy360-ba,vagy inkább várjam meg a köv.generációt? :F

(#4034) MALK


MALK
tag

én is várva várom a box 720-at esetleg a ps4-et? :Y
megéri e várni vagy ruházzak be egy xbox360ra?

(#4035) primera1 válasza sti10p (#4006) üzenetére


primera1
aktív tag

Kinect-es Box jobb választás,mint a Move-os Ps3,mindkettő van itthon és a Move-ot nem is használjuk,szerintem a Kinect komolyabb,élvezetesebb ;)

Isten hozott! Mikor visz???

(#4036) csaabz


csaabz
őstag

Szóval konzol vásárláson gondolkodok és igazából egy kérdésem lenne:
Forza 3 (majd 4)
vagy
Gran Turismo 5??

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4037) Misike4


Misike4
csendes tag

Sziasztok!
Kb. Három hónapja vásároltam egy PS3 Slimet és mellé a Call of Duty Black Ops-ot. :)
És mikor elkezdtem játszani vele meglepődve néztem hogy a játék grafikája finoman fogalmazva pocsék. :( A Multiplayer is eléggé laggos olykor. Ezért elgondolkodtam azon hogy a MW3-at már Xbox360 Slimen szeretném játszani. A kérdésem az lenne hogy szerintetek a Live Gold nyújt-e annyival többet a PlayStation Plus-nál hogy érdemes lecserélnem :F És amit tDr1v3r írt elégé meggyőzővolt :)
Meg amit már sokan említettek új generációs Xbox :F mikor lesz az?
Igazán engem csak a Call of Duty érdekel (meg a Kinect is mert egész jópofának találom :D , és igen ne is mondjátok hogy "van jobb játék a Call of Duty-nál" de ez van nagy fanja vagyok a sorozatnak :DD )
A segítséget előre is köszönöm :R :R :R

(#4038) MALK válasza csaabz (#4036) üzenetére


MALK
tag

nekem a froza jobban bejön :R
most vettem boxot :C

(#4039) csaabz válasza MALK (#4038) üzenetére


csaabz
őstag

Nekem is arra esett a választásom! :)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4040) bandi0000 válasza csaabz (#4039) üzenetére


bandi0000
nagyúr

haali
a kérdés az h PS3 slim vagy xbox 360 ELITE? :D
meg ha bármelyiket is választanám hagyományos tv-n sokkal rosszabb lenne a képe?

Xbox One: bandymnc

(#4041) kovsol válasza bandi0000 (#4040) üzenetére


kovsol
titán

milyen felindulásból akarsz te még elite boxot venni ?

May the Force be with you!

(#4042) Gebriel válasza MALK (#4038) üzenetére


Gebriel
veterán

Volt PS3-ad és játszottál a GT5-el?

[ Szerkesztve ]

(#4043) Gebriel válasza Misike4 (#4037) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen érdemes ezért Xbox360 venned...azon sokkal jobb a grafika, ott nem laggol, ha tré a netted.. :U

(#4044) Gebriel válasza tDr1v3r (#4023) üzenetére


Gebriel
veterán

- A rendszer maga nem az a stabil dolog, random fagy (akárhol), a netböngésző (igen, ez is van benne) egy bughalmaz = fagy, sok oldalt rosszul jelenít meg (már ha megjeleníti), illetve van olyan amikor (akármikor) önmagától elkezdi újra felépíteni a fájlrendszert - avagy pl. a gépen tartott (és átrendezett) zenéidet összekeveri, a mentésedet törli (ilyen példát csak hallottam, velem még nem történt meg), ésatöbbi ésatöbbi. Ennyi jutott eszembe, remélem nem baj.

Ellenérvnek felhozni olyan dolgot amit csak hallottál... :W :W :U

[ Szerkesztve ]

(#4045) bandi0000 válasza Gebriel (#4044) üzenetére


bandi0000
nagyúr

semmim sem volt még szóval azt se tom h melyik milyen v meilyikből melyik fajtát érdemes venni szóval értitek ezért kérdem

Xbox One: bandymnc

(#4046) Gebriel válasza bandi0000 (#4045) üzenetére


Gebriel
veterán

Szerintem először vegyél egy min HD Ready-s TV-t, vagy rosszabb esetben egy monitor és csak utána PS3 vagy Xbox360-s konzolt. Az sima SD tv-kre bőven megteszi a PS2.
Felesleges next konzol ha nincs hozzá jó megjelenítőd.

(#4047) bandi0000 válasza Gebriel (#4046) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jóh most veszek egy lg full hd s tévét a játék élvezésnél számít a Hz? v a válaszidó?

Xbox One: bandymnc

(#4048) Gebriel válasza bandi0000 (#4047) üzenetére


Gebriel
veterán

Azt a megfelelő topicban megmondják neked. LCD vagy Plazma

(#4049) bandi0000 válasza Gebriel (#4048) üzenetére


bandi0000
nagyúr

senki nem ír ott xD

Xbox One: bandymnc

(#4050) Gebriel válasza bandi0000 (#4049) üzenetére


Gebriel
veterán

:F Pecekkel ezelőtt volt az utcsó hsz. :F

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.