Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) boogie84 válasza Csavez™ (#16547) üzenetére


boogie84
veterán

Gyakran nem látni ilyet. Ellenben más márkáknál igen...
Sztem ezt pont kifogtad...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16552) ScomComputer válasza Találtgyerek (#16550) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen EK ? Ők nem gyártanak AIO-t, úgy ahogy más sem, csak cimkéznek...Asetek vs. Cool IT, ezek gyártják mind ! :K
Az alhacool talán kivétel,mert az saját konstrukció...

[ Szerkesztve ]

(#16553) Hauptmann válasza Találtgyerek (#16550) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, ez egy EK-tól nagyon meglepő.

(#16554) Találtgyerek válasza ScomComputer (#16552) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ennyire nem ástam bele magam, köszönöm az infót!
Ilyen esetben, ha eláztatja a gépet és tönkre megy valamelyik alkatrész, akkor van kártérítés?

06-3o/9759I39

(#16555) smiti válasza Csavez™ (#16547) üzenetére


smiti
addikt

Most készültem venni egy ilyet, lehet most az lesz a szerencsém, hogy rendkívül lassú a kommunikáció az eladóval.
Az is gyártói garis, lehet nem veszem inkább nyakamba ezt a nyűgöt. Amúgy mennyire körülményes / drága a garis ügyintézés?

(#16556) ScomComputer válasza Találtgyerek (#16554) üzenetére


ScomComputer
veterán

Elvileg nem lehet baja,mert benne a folyadék nem vezeti az áramot,ha mégis gond lenne akkor pasz,nem volt még rá példa,nálam legalább is....
Én azt olvastam anno,hogy az asetek a jobb minőséget képviseli,ezért döntött az Arctic is mellettük...mert pl. a LF II. széria az asetek(koppintás) gyártás...talán annyi különbséggel,hogy az origi aseteknél lehet szabályozni(monitorozni) külön a pumpa és külön a ventik fordulatát is még az arctic ezt kihagyatta valamiért a gyártásból... [link]

#16555smiti:
Ilyet ne vegyél ! Írtam olcsó CoolIT pumpa van rajta ahogy Cshavez képein is látszik...De te tudod... :K
#16557sylex1:
Az a baj,hogy nem az EK a hibás,mert ő csak gyártat és matricáztat...hanem aki gyártja ezt a mostanában silány minőséget aranyáron... :W
A CM is milyen jó volt anno....sokat szereltem belőle, semmi gond nem volt (ugye ez is CoolIT gyártmány),mostanában van olyan (volt,már nem kell ilyen) hogy a dobozban bontatlanul folyt....10-ből 3-m...azért az már nem olyan jó...

[ Szerkesztve ]

(#16557) syIex válasza smiti (#16555) üzenetére


syIex
veterán

Nekem másfél évig volt ilyen hűtőm és hibátlanul működött és megy a mai napig is. Sanszos, hogy a kolléga kifogott egy rossz darabot belőle, de egyébként nagyon jó AIO! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16558) Találtgyerek válasza ScomComputer (#16556) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Cshavez írta, hogy az RGB kábel szétégett az ázás után. Ebből indultam ki.
Én azt hittem, amikor megvettem ,hogy ez az EK saját gyártmánya. :B

06-3o/9759I39

(#16559) smiti válasza ScomComputer (#16556) üzenetére


smiti
addikt

Amit én megvennék az kb 1 évvel ezelőtti beszerzés, de bontatlan új. Állítólag így csak 4 év gari van már rá.
Itteni fórumtárs vette meg ennek a párját egy pár hete, nála elvileg minden rendben van vele. :B

(#16560) Találtgyerek válasza smiti (#16559) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nálam is minden rendben volt vele. Én ajánlani is szoktam az ismerősöknek. Meglepett ez a szivárgásos eset.
Mielőtt beépíted lehet szerencsésebb elindítani egy kicsit, hogy megelőzd az ilyen jellegű problémát.

06-3o/9759I39

(#16561) MaddeNNNN válasza ScomComputer (#16556) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

és a Fractal új Lumen AIO-jában lévő APALTEK pumpákról mit lehet tudni? ugye itt a radiátorban van a pumpa, nem a fej részen. ezzel esetleg van tapasztalat?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#16562) ScomComputer válasza MaddeNNNN (#16561) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sajnos nem tudom,nem ismerem...én csak olyanról merek nyilatkozni,amit ismerek,használtam,szereltem, javítottam....
Anno az alphacool-nak is volt ilyen próbálkozása, nem e annak az egyik változata,de ennek utána kellene nézni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#16563) MaddeNNNN válasza ScomComputer (#16562) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Közben IGOR'S LAB-on találtam egy elég friss cikket amblok az AIO-k élettartamról amiben megemlítik ezt az APALTEK-et. Egy másik kitguru-s MSI AIO tesztben azt írják az is ezt a pumpát használja, illetve régebben az NZXT is ezt rakta az M22-be.

ajj most megint dilemmázhatok az nzxt x53, az ekwb aio 240 meg a fractal lumen s24 között.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#16564) ScomComputer válasza MaddeNNNN (#16563) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egyből megütötte a szemem...."Asetek sued Apaltek for patent infringement." :DDD

(#16565) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Tudom, hogy kevés tapasztalat van még 12700K-t illetően, de hátha... elég lehet hozzá egy NZXT Kraken X63, vagy inkább az X73-t válasszam?

www.smart-bus.hu

(#16566) MaddeNNNN válasza ScomComputer (#16564) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igen az nekem is :D viszont nem derült ki a cikkből hogy mennyire megbízható pumpákat gyárt ez az Apaltek.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#16567) syIex válasza -Solt- (#16565) üzenetére


syIex
veterán

360-as hűtést ajánlanak hozzá inkább. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16568) -Solt- válasza syIex (#16567) üzenetére


-Solt-
veterán

Sehol nem lehet spórolni ezeken, hogy rúgja meg ló... köszi! :)

És egyébként a Kraken X73 ár sávban van jobb választás, vagy ez még mindig ajánlott ahogy az összefoglalóban van?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16569) TXT válasza Hauptmann (#16540) üzenetére


TXT
őstag

Oke. Akkor ha a radi masik oldalara is teszek ventiket a “pull” vegett, akkor azokat hogy kossem ossze? :U
Ugy ertem, csatlakoztassam ezeket is sorba es a vegen dugjam ra a radiator csovenel kilepo 4 pines kabelre az elso harom ventivel (igy osszesen 6db ventivel) egyutt es csak a pumpa 4 pines kabelet kell radugni az alaplapra a cpu venti szabalyzojara?
Erre ertem:

Vagy 6 venti mar sok es ezeket az alaplapra kellene csatlakoztatni valami venti szabalyzo csatlakozora?

Asus Rog Strix B450-F Gaming II alaplapra epitkezem

Nem tudom sikerult e ertelmesen leirnom. :U

[ Szerkesztve ]

(#16570) syIex válasza -Solt- (#16568) üzenetére


syIex
veterán

Az egy jó AIO nagyon, én személy szerint most egy Corsair H150i Capillexet használok, ezt is ajánlani tudom csak így 2 hónap után. Előtte másfél évig egy EK 360 AIO használtam, nekem azzal sem volt semmi bajom, de Cshavez kolléga épp most kapott egy gázos példányt.
Lényeg a lényeg, az NZXT jó! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16571) -Solt- válasza syIex (#16570) üzenetére


-Solt-
veterán

Szuper, köszönöm az infókat, akkor megcélzok egy X73-t... :)

A Corsair nálam csillagos ötösre vizsgázott, a 10 éves H80 jelenleg is tökéletesen ellátja a feladatát egy 8700K-n! :)

www.smart-bus.hu

(#16572) syIex válasza -Solt- (#16571) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is maradni fog még jó darabig szerintem.
Én, ha minden jól megy vasárnap rakom össze szintén 12700K konfigot. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16573) Hauptmann válasza TXT (#16569) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nálam az első sor a cpu fan csatlakozón van, a hátső a cpu opt-on. Vagy lehet, fordítva, de nem ez a fontos, hanem az, hogy külön alaplapi ventilátorcsatlakozón vannak. Természetesen az űltalam feltett három ventilátor sorba van kötve, egymás után.

(#16574) TXT válasza Hauptmann (#16573) üzenetére


TXT
őstag

Ertem. Koszonom.
Akkor ahogy nekem az elso (push) venti sor ra van dugva a radiatorbol kijovo kabelre, az akkor nem jo? Kulon ra kellene dugni a ventiket egy alaplapi csatlakozora? Bocs ha lama kerdesnek tunik, csak nem ertem, hogy a radibol minek akkor ez a csatlakozo.

Egyebkent van erre valami “megkotes” vagy meghatarozas, hogy hany venti lehet egy alaplapi Csatlakozora kotve, amit elbir, vagy megfeleloen kezelni tud?

(#16575) Hauptmann válasza TXT (#16574) üzenetére


Hauptmann
addikt

De, jó. A gyári ventilátorsort rákötöd az egyik cpu fan aljzatra, a másikat, amit te szerelsz fel, rákötöd egy másikra. Csavarjaid vannak a plusz ventilátorsor rögzítéséhez? Ha nincsenek, esetleg megpróbálhatod a kis csavarokkal is, amit kaptál a hűtőhöz, de ehhez egy vékonyabb műszerész csavarhúzó kell, hogy beférj a felső csavarnyíláson. Csak óvatosan, nehogy a túltekert csavar belemenjen a lamellákba.

Egy ventilátor csatlakozó általában 1, vagy 2 Amperrel terhelhető alaplaptól függően, le van írva a lap könyvében. De ha csak 1 A is a terhelhetőség, az Arctic P14 PWM 0,2 A-t vesz fel maximálisan például, háromnál 0,6 A, bőven jó vagy. De ha meg minden kötél szakad, veszel egy legalább 6 portos fan hubot, adsz neki tápot, a kontrollvezeték meg az alaplapra a fordulatszámjel miatt, a 6 ventilátor meg a hub-ba, aztán kalap-kabát.

(#16576) smiti


smiti
addikt

Na megérkezett az EK, egyelőre csak gyorsan összedugtam tesztüzemre, hogy megnézzem nem-e folyik ez is...
Mennyi idő után lehet látható " eredménye " ?

Semmilyen szürcsögést nem hallok szerencsére...

meg vennem kell még valahonnan 4pin PWM elosztót, hogy mind a 6 db ventit be tudjam üzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#16577) Csavez™ válasza smiti (#16576) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam már a kicsomagoláskor nedves volt a blokkon a csati.

(#16578) smiti válasza Csavez™ (#16577) üzenetére


smiti
addikt

Már kicsit több mint fél órája megy , már felvettem maximumra a fordulatot is de szerencsére nem látok sehol még csak könnyezést sem.

(#16579) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

AC Freezer II 360-at raknék AM4-es lapra, az alábbi tutorial szerint: [link]

Az eredmény: [link]

Aki használja ezt a csodahűtést AMD lapon, kérem írja már meg hogy mit kell kókányolni hogy legyen...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16580) Csavez™ válasza smiti (#16578) üzenetére


Csavez™
veterán

Már nálam sincs, és jól is szerepel.
12900k 5,2 ghz CB23:

Amúgy már értem miért van a blokk zacskóba csomagolva, és jól meg is kötve a szája!

[ Szerkesztve ]

(#16581) Dragon3000 válasza Csavez™ (#16580) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem maga a hűtés fogja majd meg az egészet. De majd megírja olyan, akinek ilyen van.

(#16582) smiti válasza Csavez™ (#16580) üzenetére


smiti
addikt

Mit csináltál vele? Neked sikerült rendberakni?

(#16583) Csavez™ válasza Dragon3000 (#16581) üzenetére


Csavez™
veterán

Magától nem oldódott meg, lecsavartam a műanyag szorító anyát lehúztam a védő hálót és lejjebb raktam az O gumi gyűrűt, és a hozzá tartozó tartó gumit.

[ Szerkesztve ]

(#16584) Dragon3000 válasza Csavez™ (#16583) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem neked szántam válasznak, hanem Motion_Blur-nak. Csak nem figyeltem, hogy oldal frissítés közben jött újabb hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#16585) TXT válasza Hauptmann (#16575) üzenetére


TXT
őstag

Koszi a valaszt. :R

Csak egy kerdes meg. Ugye ez az Arctic Freezer Liquid II 360 rendelkezik egyfajta “cabel management”-tel, igy jol gondolom, hogy az alaplapon egyetlen egy csatlakozoba kellene dugni, megpedig az “AIO PUMP” csatlakozoba? :U

Illetve meg egy kerdes.
Neztem ezt a videot a megfelelo radiator elhelyezesrol. Ha jol veszem ki a srac szavait, letezik hogy a pumpa vedelme (es a buborekolas elkerulese) erdekeben pont hogy lefele kellene allnia a csovezesnek, ha a haz elejebe van telepitve a radiator? :U
Vagy en ertem felre?

Eddig mindenfele telepitessel es annak megindoklasaval talalkoztam, de reszemrol nem egyertelmu a helyzet. Bocs, ha volt mar tema, en nem talaltam.

Nalam jelenleg igy van, de ha a videot jol ertem, fordithatom meg az egeszet, hogy lefele legyen a csovezes. Vagy? :U

[ Szerkesztve ]

(#16586) ForRedGlory válasza -Solt- (#16565) üzenetére


ForRedGlory
félisten

X61-el használom, teljesen jó. :)

(#16587) TXT


TXT
őstag

Lenne meg valami. Tobben is hasznalnak Arctic Freezer Liquid II 360 (vagy 240, 280, 420) hutot, ha jol olvastam korabban. Esetleg hasznalja valaki Ryzen 3000/5000 procival ezt a hutot? Nalam Rev.4. verzios a 360-as huto.
Tudnatok segiteni, hol lehet a “hiba” az osszeszerelesben? Eskuszom nem ertem…

Mutatnam:

En ugy latom, hogy mindent ugyanugy csinalok, ahogy a leirasban van.
- a megfelelo keret kerul a megfelelo helyre
- a Ryzen 3000/5000 furatnak megfeleloen van rogzitve
- a pumpa a megfelelo iranyba van felhelyezve

Es mindennek ellenere nalam a processzor egy reszet nem is eri a huto rez felulete… Na ez hogy???
(A pumpat rogzito csavarok termeszetesen rajta voltak, csak miutan oldalrol megneztem, hogy rendesen meghuztam e a csavarokat, akkor lattam, hogy nem helyezkedik megfeleloen a rez talp a procin, igy leszedtem, s ezert nincs a kepen. Tehat nem ez a “hiba”, mielott valaki ezzel kezdene esetleg :R )


[ Szerkesztve ]

(#16588) choosen


choosen
tag

Én ahogy látom a képek alapján neked az 1-es azaz standardként kellene felszerelned.

[ Szerkesztve ]

Gyula

(#16589) TXT válasza choosen (#16588) üzenetére


TXT
őstag

Gyanitom tolem kerdezted, csak nem “valasz”-ban.
Asus Rog Strix B450-F Gaming II

De miert kellene a “standard”, ha azt irja, hogy Ryzen 3000/5000 procinal pont hogy a #2 furatokat kell hasznalni? :U

[ Szerkesztve ]

(#16590) choosen válasza TXT (#16589) üzenetére


choosen
tag

Mert ha megnézed akkor pont úgy takarná a procit.

Gyula

(#16591) choosen válasza TXT (#16589) üzenetére


choosen
tag

Illetve még ezt találtam : "Az AMD Ryzen 3000/5000 sorozatú processzor chiplet-alapú CPU-felépítéssel rendelkezik. Eltolja a forró pontokat a csomag közepéről az alsó oldalra. A forró chiplet jobb hűtése érdekében a Liquid Freezer II eltolt rögzítést biztosít, így a hűtő optimális helyzetben van." Bár szerintem jobb lenne ha az egészet takarná.

Gyula

(#16592) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok, átszereltem a konfigomat egy inverz házba, adott egy EVGA CLC 280 hűtő, ami a korábbi házban fölül volt, működött is hibátlanul. Tegnap átszereltem az új házba, ide csak előre fért be, amivel nem is lenne baj, viszont valami nagyon nem okés vele, mert 90-100 fokos proci hőmérséklet van és a ventik is tekernek maxon. Rendesen lett pasztázva, elvileg minden úgy lett összerakva, ahogy kell, mégis mintha nem dolgozna a cucc. Lehet, hogy nem forgatja a vizet? Ki lehet azt valahogy deríteni, hogy működik-e a pumpa? Valakinek valami tipp, mi lehet? Köszi

Origin / Steam: Stanchore

(#16593) Dragon3000 válasza Stanchore (#16592) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megfogod a csöveket és érezni lehet az áramlást, ha nem érzel semmit, akkor valami gond van.

(#16594) Hauptmann válasza TXT (#16585) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ne az 'AIO Pump' csatlakozóba dugd, hanem a 'CPU FAN'-ba. Az LF-nek nincs külön pumpacsatalkozója, csak a ventilátoroké.

Ezt én is nézegettem már, sok helyen azt mondják, hogy az előreszerelés esetén lefele álljon a cső, máshol meg azt, hogy tök mindegy. Nálam eldöntött kérdés volt, felfelé állnak a csövek, nagy házam van (Phanteks Enthoo 719), alul nem ér el a cpu-ig.

[ Szerkesztve ]

(#16595) Kami11 válasza TXT (#16587) üzenetére


Kami11
őstag

Ebben a videóban pont erről van szó, nézd meg és döntsd el ez alapján.
Teszt is van, a hűtés hatásfokát elmagyarázva mindkét szerelési opció alapján.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#16596) ForRedGlory válasza Stanchore (#16592) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az úgy nagyon nem lesz jó, hogy lent van a radi, mert az összes levegő fent beszorul és “megölöd”.

Ezt nézd végig.

[ Szerkesztve ]

(#16597) TXT válasza Kami11 (#16595) üzenetére


TXT
őstag

Igen, ido kozben neztem en is, de sajna nem tokeletes az angolom igy nem igazan ertem pontosan a magyarazatait. :F

Hauptmann: Akkor, tenyleg lentrol indulo csovekkel lenne a legjobb a radiator elhelyezese, amennyiben elfer ugy? :U

[ Szerkesztve ]

(#16598) Találtgyerek válasza ForRedGlory (#16596) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Oldalt van a radiátor. Ebben a házban 90 fokban elfordítva vannak az alkatrészek.
Úgy nézd a radiátort, mintha elől lenne és a csövek alulról indulnának.
"átszereltem a konfigomat egy inverz házba"

06-3o/9759I39

(#16599) Kami11 válasza TXT (#16597) üzenetére


Kami11
őstag

Az angolom nekem sem, de a grafikonokat nézve jobb így a hűtés hatásfoka (offset módban) mégha nem is takarja teljesen a procit. De hátha veszi valaki a fáradságot és megnézi, sőt le is írja a lényeget. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#16600) tupacamaru válasza Stanchore (#16592) üzenetére


tupacamaru
veterán

Fordítsd el a házat jobbra 90 fokkal, hogy a pumpa ki tudja dolgozni a levegőt magából. Utána visszafordíthatod ebbe az állásba, akkor jónak kell lennie. Ha menet közben csinálod, akkor hallanod kell hogy a pumpa kinyomja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.