Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) boogie84 válasza Kami11 (#16599) üzenetére


boogie84
veterán

Elméletileg Offset módban a cpuban lévő magok felett van a blokk talpán lévő hőleadó lamellasor mértani közepe. Vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16602) kovcsrob


kovcsrob
tag

Van valakinek tapasztalata ID-COOLING Frostflow X 360 -al? Eleve ezekkel a nagyon olcsó ID-COOLING okkal?
Próbáltam teszteket olvasni de túl sok az RGB hiba miatti panaszkodás meg a szoftveres bakik matti lehúzás. (meg a hibás felszerelésből adódó hiszti)
És nincs elég tapasztalatom, hogy kiválogassam a lényegi kritikákat. Engem csak a szivárgás esélye érdekel. Meg, hogy hideg marad e a 12600K m. (nincsenek nagy igényeim)

Az olcsó Deepcool GAMMAXX L360 v2 nál több folyásos visszajelzést találtam. (meg itt mintha kisebb lenne az érintkezőfelület.)

(kicsit olyan, mintha mind ugyanarról a gyártósorról jönnének le)
Sokkal többet meg inkább nem költenék. Ideglenes megoldásnak szánom. (Most nincs keret épített vízre. Meg az alkatrészek is lassan jönnének meg. Nekem meg tegnapra kell)

(#16603) ScomComputer válasza kovcsrob (#16602) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kis visszaolvasás,esetleg kereső használata.... [link] ;]

(#16604) Stanchore válasza ForRedGlory (#16596) üzenetére


Stanchore
senior tag

Nem lent van, hanem a ház elejébe, csak mivel inverz a ház, a lap is 90 fokkal el van fordítva benne. De úgy áll az egész ház, ahogy a fotón is látszik, szal nem a kép fordult el :)

Origin / Steam: Stanchore

(#16605) Stanchore válasza tupacamaru (#16600) üzenetére


Stanchore
senior tag

Kipróbáltam elfordítani most úgy, hogy fönt legyen a radi, kicsit meg is ráztam, ha van légbuborék, próbáljon felmenni, de semmi :S Egyébként nem tudom milyennek kéne lennie működés közben a csőnek, mennyire kéne érezni a víz áramlását, de én nem nagyon érzek rajta semmit, ha megfogom... szóval elképzelésem sincs mit csináljak még vele, jó lenne megúszni egy új hűtő vásárlást :)

Origin / Steam: Stanchore

(#16606) Kami11 válasza boogie84 (#16601) üzenetére


Kami11
őstag

Ok, köszi, valami ilyesmit vettem ki én is a szavaiból, bár az nem derült ki -legalábbis számomra- hogy ez az eltolás hosszú távon okozhat-e gondot a processzorban, legalábbis azon a részen amit nem fed le a talp?
Bár tény és való, hogy a hőmérsékleti adatok jobbak offset módban a teszt szerint.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#16607) ForRedGlory válasza Találtgyerek (#16598) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja értem. Ilyet sem láttam még, de nem is tetszik. Persze ízlések és pofonok. :DDD

(#16608) TXT válasza boogie84 (#16601) üzenetére


TXT
őstag

Hat oszinten szolva, nem tudom…
Megneztem egy Ryzen 3600 (ami nekem is van) delid videot, hogy legalabb azt lassam, hol vannak a proci magjai, illetve hogy a rez talp mely reszt nem takarja.
Nos. Igy nez ki a proci kupaktalanitva (delid es fempasztazas utan):

Sargaval bejeloltem melyik reszt takarja a rez talpa a pumpanak:

Nem tudom hogy ez igy rendben van e, eletemben nem lattam meg olyan vizhuto blokkot, ami ne fedte volna le a proci (de talan mas hardver) egesz feluletet. A hoatadas a proci egesz kupakjat erinti a hasznalat soran, igy azt gondolom, ha egy resze nincs hutve ugy mint pl itt, az marhara nem kedvez a hutes hatasfokanak! De cafoljon meg nyugodtan valami fizikus ambicioval rendelkezo tarsunk, ha ez nem igy lenne. Velemenyem szerint minel nagyobb feluleten kerul hutesre valami, annal gyorsabb es annal hatekonyabb a hatasfok is.

Lovesem sincs, hogy az Arctic-nal ez tudatos tervezes/kivitelezes eredmenye e, vagy valamit siman csak elb@sztak es ezert kerult mar ki azota ebbol a hutobol a 6. revizio, en eddig ilyennel soha nem talalkoztam korabban.

Az is lehet, hogy csak en gondolom tul a dolgot, engem mindenesetre kisse zavar, hogy igy van, hisz eddig csak olyan hutessel talalkoztam, ami teljes egeszeben lefedte a hutendo hardver feluletet. Vagy ha ez a tutibb megoldas, akkor hogyhogy mas gyarto nem igy tervezi meg a sajat hutoit, akar leghutesrol van szo, akar vizhutesrol? :U

Leszedtem egy masik gyarto konpakt vizhutesenek blokkjat az Intel procimrol es hat lass csodat, ott sem igy van, ahogy masoknal sem amit eddig en hasznaltam:

Elgondolkodtato…. :U

[ Szerkesztve ]

(#16609) smiti


smiti
addikt

Kész!

(#16610) steewcv65 válasza smiti (#16609) üzenetére


steewcv65
őstag

Gratula, en most a fractal torrent hazaba vagyok szerelmes :W

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#16611) boogie84 válasza smiti (#16609) üzenetére


boogie84
veterán

Szép! :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16612) Motion_Blur válasza TXT (#16608) üzenetére


Motion_Blur
félisten

én 3. napja gondolkozom hogy az 5900X-re rá merjem-e tenni ezt az ipari hulladékot.. ez ugyan nem tudatos tevezés, 6 revíziót miből gyártanak? xarból..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16613) Frozen


Frozen
őstag

Üdv
Most egy am4 re mit ajánlanátok kb 150 euroig ami szép is és jól hűt is? A kinézet házba a 240-280-360 is beleférne.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#16614) Dragon3000 válasza Motion_Blur (#16612) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen aminél több revízió esetében csak a lefogatás változott, akkor biztos ipari hulladék maga a hűtő.

(#16615) Motion_Blur válasza Dragon3000 (#16614) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mindegy a hűtés, ha nem tudod biztonsággal lefogatni.

Amúgy a VRM ventijét pár nap után le kellett kötnöm annyira ordított* magasabb fordulaton...

* kotyogott, vagy nem is tudom megfogalmazni milyen hangot adott

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16616) Kami11 válasza Motion_Blur (#16612) üzenetére


Kami11
őstag

A 6 rev. a lefogatás változásából és új socket megjelenéséből adódott. Az hogy csiszolnak valamin, sőt a kompatibilitást növelik szerintem dícsérendő, nem fikázandó.
Szerintem! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#16617) Hauptmann válasza Motion_Blur (#16615) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor azt vidd vissza, mert nem jó. Teljesen csendben teszi a dolgát.

Ha ez szerinted ipari hulladék, akkor vegyél kétszer drágábban EK-t, az amúgy is körbe van szopkodva. Az, hogy abból is van fos, ne zavarjon.

(#16618) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Ryzen 9 3950x re milyen kompakt vízhűtőt ajánlanátok? Ami le is tudja hűteni.
Van hely bőven, felül 240, 280 elöl 240, 280, 360.

Előző Procimon( Ryzen 5 3600) MAG CORELIQUID 240R volt és 9 hónap alatt meg adta magát... Barátomnak ugyan ez neki 8 hónap volt :D :D :D :D Valami megbízhatóbbat keresek.
Én nézegettem az NZXT Kraken Z63-at meg a Gigabyte AORUS WATERFORCE X 280 at.
Mindent meg hallgatok szívesen.

(#16619) Speed® válasza petiwr (#16618) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam néhány hétig LFII volt rajta, nem volt gond a hőmérséklettel, szépen szaladt allcore OCval is. Ebből a 280as verzió részemről az ajánlat, 6 év garival 32ért kifejezetten jó deal, ha nem kell csicsa.

(#16620) Találtgyerek válasza Stanchore (#16605) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Mennyi idős a hűtés? Garancia már lejárt?
Lehet érdemes a pumpát szétszedni, mielőtt a kukába küldöd.

06-3o/9759I39

(#16621) petiwr válasza Speed® (#16619) üzenetére


petiwr
senior tag

Az a baj hogy elég csicsa most minden benne sajnos/nem sajnos Van nekem a polcon egy Noctua NH-D15 attól jobb nincs csak kb annyi látszik az egész gépből. :((

Milyen alaplappal használod? Mert én is tervezem oc-zni. Jött egy jó biznisz R5 3600 oda adtam a srácnak meg 150 Eurot és kaptam a R9 3950X et.

(#16622) Speed® válasza petiwr (#16621) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehetsz rá csicsaventit..de a hűtési teljesítményt írtad elsődlegesen szempontnak.

Már nem használom (mármint az LFIIt), de Strix B450-I lapban tesztelgettem vele.
Annyiért ajándék (az eladó jó nagy marha) volt, nekem 3900Xről került ~annyiba..

(#16623) Stanchore


Stanchore
senior tag

18 júliusi vásárlás volt és 1 év gyári volt rá. Mindegy elengedtem, amúgy is csak előre fért be a 280-as, veszek egy 240-est, az hátra is elfér, legalább egyből kitolja a meleget házon kívülre a venti.

Origin / Steam: Stanchore

(#16624) Motion_Blur válasza Kami11 (#16616) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Intel felfogatással rendben volt, AM4-en majd részletezem hogy miért katasztrófa az egész. Már a csavarok is ferdén mennek a helyükre amikor lecsavarozod a blokkot és kb. a végtelenségig tekerheted a csavarokat, a blokkra felcsavarozott két merevítő elgörbül a g/cibe, a blokk pedig nincs a helyén mert olyan peak-eket csinál a proci terhelésre hogy az valami katasztrófa.

Offset módban nem is lehet feltenni: [link]

Feltételezem hogy mondjuk egy Corsair, vagy EK megtudta ugrani ezt a feladatot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16625) ftamas0201 válasza Motion_Blur (#16624) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Való igaz, nem tudom hogy a különböző változatoknál a lefogatás miként változott, nekem egy Arctic LF II 360 van, a rev 2.0 verzió. Az ég világon semmi gondom nincs a felfogatással. az alaplapi AM4 felfogató az alaplap mögött (Asrock X470 Fatal1ty K4 Gaming), két lemezt felcsavaroztam a bal és jobb oldalra a pumpára, négy csavar bele az alaplapi felfogatásba és pont.
Egy 2600X-et hűtött eddig, pár hete váltottam 5800X-re, ennél sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#16626) boogie84 válasza Motion_Blur (#16624) üzenetére


boogie84
veterán

Az AM4-es procik ilyenek. Minimalis terhelesre azonnal valtozik a mag homerseklete. Te ezt latod. Kb nincs kapcsolat a mag es a kupak kozott igy a huto sem tul hatekony. Ez nem huto problema, hanem ilyen a proci mukodese.
Anno D15 hocsoveit fogtam meg nemsokkal a proci felett, epphogy meleg volt, mikozben a proci 60 fokos.

5600x-ben egy ccd van, kevesbe melegszik, mig az 5800x-ben 2. Elmeletileg tobb hot tud elvezetni kupakon keresztul a huto, de jobban is melegszik, hisz 2 van belole.
7nm ilyen. Kivancsi leszek a 12-es inteleknel a hutes hogy alakul majd..

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16627) Kami11 válasza Motion_Blur (#16624) üzenetére


Kami11
őstag

Kíváncsian várom a részleteket, én is venni akarok a közeljövőben egy 360-ast, és jól jönnek a tapasztalatok. :R
Egy Liquid Freezer II 360 és EK-AIO Basic 360 között vacilálok, így szívesen olvasom a felhasználói véleményeket.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#16628) ScomComputer válasza Motion_Blur (#16624) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én csak azt nem értem,hogy ennyi sírás után/helyett, miért nem írtál már az Arctic support-nak,hogy ez van,egyik ismerősöm is járt így,és rögtön írt a supportnak kapott egy " rev 2.0" kittet és boldog.... :U
#16625ftamas0201:
Igen,ez volt a legjobb, de ezt éppen azért módosították,mert az egyes lapokon a blokk alja beleért,az M2 hűtőbordába...azért jöttek új Rev.-ek...

[ Szerkesztve ]

(#16629) Motion_Blur válasza ScomComputer (#16628) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Enyém már a rev 3.0-ás módosított változat.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16630) ScomComputer válasza Motion_Blur (#16629) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom nem érted amit írtam....de segítek...ha írsz nekik,akkor küldenek egy rev.2 kittet és feltudod szerelni a "régi" régi módszerrel,mint ahogy "#16625ftamas0201" írta....és örülsz,remélem most már átment... :P

(#16631) kovcsrob válasza ScomComputer (#16603) üzenetére


kovcsrob
tag

Nem segített. Csak a káosz nőtt a fejemben.

Nem tudom eldönteni, hogy az egyes gyártók megadott típusa között van e ekkora szórás, vagy fölösleges a teszteket nézni.
Van ahol a Noctua NH-D15 következetesen a 360 AIO ok alatt teljesít és KB bármilyen 360 AIO képes lehűteni egy 200W ra OC zett 3950 et. (40-45C os delta T vel. Nagy eltérés sincs köztük)
És van ahol ugyanaz az AIO 10 fokkal melegebb, mint a NH-D15. És KB az jön ki, hogy csak az épített víz veri meg a D15 öt.
És van aki egy i7 et OC nélkül 80-90C közé küld egy 280 asal. (ami mennyi lehet 125W? persze ilyen helyeken sosincs fogyasztási adat)

A vásárlói negatív visszajelzések fele meg KB... ezt neked nem részleteszem. Szoktál ilyen képeket posztolni. (Csak egyszerűen nem tudom elhinni hiába látom. bakker rajta van a fólia)

Szóval akkor most végülis a Noctua NH-D15 mindenre is elég vagy inkább "bármilyen" 360 as AIO?

(#16632) Találtgyerek válasza kovcsrob (#16631) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Alapon elég lehet a D15 is, de még alapon sem fog egy komolyabb procit 70-80 fok alatt tartani.
Nekem a 10700k-n volt és 10 fokkal melegebb volt a D15-el, mint az NZXT X62-vel.
Hangosabb is volt 70 fok felett, mint az NZXT.

06-3o/9759I39

(#16633) Speed® válasza kovcsrob (#16631) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az i7 OC nélkül bizonyos körülmények között (kikapcsolt/kitolt limitek Zs lapoknál alapon) 200+Wot jelent, szóval nem lehetetlen elfőzni a D15öt sem, ekörül van a vége teljesítményben. AIOkkal efölött is van tartalék, akár 300+W is "elfér bennük". A talp/blokk kialakítása viszont fontos, hogy ez az előny ki is jöjjön, ebben rejlik pl. az EK előnye.

(#16634) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen idevaló a kérdés, de mivel sokan használnak itt 240-360-as játékvizeket így gondolom tájékozottabbak lehettek e témában az átlagnál.

Abban kellene segítség, hogy ilyen 4pin PWM elosztót hol lehet kapni ahol esetleg van is.
Olyan kellene amivel egy csatlakozóra 3 PWM ventilátort is lehet kötni. :U

(#16635) Warzoz válasza smiti (#16634) üzenetére


Warzoz
senior tag

Én ebből használok kettőt, biztos ami biztos alapon, hogy véletlenül se legyen gond a több ventilátor egy alaplapi csatlakozóról való vezérlésével. Nálam 15 db venti van a házban, ebből 6 db egy ilyen elosztóra csatlakoztatva, amik a processzor AIO-ján vannak, míg a másik csatlakozóra 4 db amik pedig a VGA AIO-ján vanak.
Most nézem, PCX-nél is van és jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#16636) boogie84 válasza smiti (#16634) üzenetére


boogie84
veterán

[link]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16637) ftamas0201 válasza smiti (#16634) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Szia.

Én ilyet használok az arctic aio ventilátorainak külön szabályozására a pumpától :)

(#16638) smiti


smiti
addikt

Köszi mindenkinek , közben a varázslónál találtam ilyet : Phobya Y-Kabel 4Pin PWM 3x 4Pin PWM

(#16639) Grózi válasza smiti (#16638) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a legjobb mind közül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16640) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok.

A Gigabyte Aorus Waterforce X 280 és Gigabyte Aorus Waterforce X 360 között sok különbség van? A méretét leszámítva. Egy Ryzen 3950X et kellene lehűteni majd OC-zve

(#16641) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Akinek esetleg NZXT vize van és LGA1700-ra upgradelne, sok jóra ne számoljon.

Thank you for submitting your request for an LGA 1700 bracket. Unfortunately, we do not currently have the brackets in stock. You have been placed on a waiting list and we will be shipping the brackets in the order the requests were received. Once your bracket is ready to be shipped you will be notified with a tracking link. We appreciate your patience.
Thank you!

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16642) Motion_Blur válasza ScomComputer (#16630) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ohhh.. megértettem.

Csak eddig úgy volt hogy azért jönnek az új revek hogy megoldják a korábbi problémákat. Előbb fogom kiaszni a kukába az egészet mint hogy kipróbáljak x féle felfogatást. Ezt most nem ellened írtam, de nem véletlenül kerül ez a hűtés fele annyiba mint a többi neves gyártóé. Nincs rendes lefogatása, se SW hozzá és még BIOS-ban se látod a pumpa fordulatszámát, nemhogy vezérelni tudd..

Arctic Cooling Freezer II-ről beszélünk, ha valaki rákeresne.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16643) -Solt- válasza Shkiz0 (#16641) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahhoz képest, hogy arról volt szó, hogy a hónap közepétől már a dobozokban is benne lesz, ha újat veszel... :U Majd írd már meg kérlek, ha van előrelépés, addig akkor a többi cuccot sem veszem meg...

www.smart-bus.hu

(#16644) Shkiz0 válasza -Solt- (#16643) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, én sem erre számítottam.
gyakorlatilag lehet így 1-2 hét vagy akar 1-2 hónap is, amire lesz ebből valami, addig meg nézegessem a lapot és a procit?
Ráadásul a procimra úgy néz ki fix a mostani lapomra meg 90%, hogy lenne vevő, velük is most mit csináljak?Hétvégére vagy jövő hét elejére ígérték a CPU-t, gondoltam megigénylem és 1-1,5 hét és nálam lesz, így mire megjön a lap és a proci addigra ez a vacak is itt.
Hát most már nem úgy néz ki....

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16645) ForRedGlory válasza Shkiz0 (#16644) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miért nem teszel alátétet a négy lábahoz? Simán nyersz vele 2 mm-t (nyilván alátéttől is függ), úgy meg tökéletesen rátehető. Nem tudom, hogy neked mi van, de a Kraken X61-nél ez tökéletesen kivitelezhető volt. [link]

(#16646) Shkiz0 válasza ForRedGlory (#16645) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah persze nem is ez, siman meg lehetne csibalni csak na.... azert hogy egy ilyen szarsag nincs keszleten azert vicc.
Volt idejuk felkeszulni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16647) -Solt- válasza Shkiz0 (#16644) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is dilemmában vagyok, de lehet, hogy ez most elterelt abba az irányba, hogy kivárom amíg lesznek normális áron DDR5 ramok, és akkor 3-4 évig megint nyugton maradok.

Idegesítő amikor ekkora cégek ilyen szarságokat nem bírnak megoldani... nem elég, hogy aranyáron van minden, még ezek is.

www.smart-bus.hu

(#16648) ForRedGlory válasza Shkiz0 (#16646) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Értem, csak az elvek. Idegeskedés helyett amíg nem kapod meg, semmiből nem tart alátétet odatenni. A vérnyomásod sem fog megugrani. :D

(#16649) vdc


vdc
tag

Úgy érzem, hogy a Thermaltake F51-ben nem szelllőzik eléggé a ház (előlap leszedve és 3 120-as ventire cserélve a gyári 200-ast 5 fokot csökkent a memória hőmérséklete...), a Ventillátor topicban a Fractal Meshify 2 házat ajánlották, de ahogy nézem ott az Arctic Freezer II 420 csak kompromiszumokkal együtt élve fér el. Hol tudok annak utána nézni, hogy a az Fractal Meshify 2 XL verzióban vajon kompromisszum mentesen elfér a 420-as? Nem kell pl memória magasságában kompromisszumot kötni.

A jelnlegi házban így fér el a cooler:

[ Szerkesztve ]

(#16650) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Valaki hallott, tapasztalta már milyen élőben meg gyakorlatban a Jonsbo Angel Eyes TW2-360-as hűtő?

Nekem felkeltette az érdeklődésem mert adatok alapján nem annyira rossz (majdnem ott van ahol a Phanteks Glacier One 360MPH csak az dupla annyiba kerül.

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.