Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PapaMaci válasza finest (#550) üzenetére


PapaMaci
őstag

Van tőle egy pár lemezem. Sztem egy állat. De a legjobb fajtából való. Ha egy darab gyors, akkor Ő tuti kétszer olyan gyorsan nyomja :)

A bátyja sem gyenge Brandford. Ő szaxofonozott többek között Sting-nek. Őt hallottam élőben is, a MüPában játszott a matáv szimpatikusokkal.

Szóval nem gyenge familia.

...mint az közismert...

(#552) Bernardo20 válasza PapaMaci (#551) üzenetére


Bernardo20
senior tag

megnézem a viedókat és még egy párat a you tube-on! hát hogy kell a komolyzenét magasfokon populárisan interpretálni.. igencsak tudnak mind a ketten:)
érdemes szétnézni még ott,sok jó dolog van fönn!

(#553) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:Y :Y :Y

(#554) ststeve


ststeve
csendes tag

Sziasztok,
Első hozzászólásom, remélem jól sikerül. :+)
A segítségeteket szeretném kérni egy többé-kevésbé ideillő kérdésben. A barátnőm régebben klarinétozott, de időhiányban abba kellett hagynia, amivel ugrott a gyakorló klarinétja, azaz most egyáltalán nem tud játszani. Ha valamit, akkor pedig ezt nagyon szereti. Ergó kitaláltam jól, hogy közelgő szülinapjára meglepem eggyel. Óvatosan annyit bírtam kipuhatolni belőle (anélkül hogy gyanús lennék, még direkt pár hónappal ezelőtt), hogy egy nagyon alap, gyakorló B klarinétot szeretne. Felhívtam az egykori klarinét-tanárát, aki az Amati 211, 212-t ajánlotta, ami szép, csak 110e-nél kezdődik, ennyim pedig sajnos megközelítőleg nincs. A kínait egyértelműen NEM javasolta, hiszek neki. :+)
Szóval a helyzet röviden: kb 50e-t tudok rászánni és szeretném ebből a legjobbat megoldani, vagy ha ebből nem lehet használhatót, akkor inkább elállni az ötlettől. Csakhogy zenei analfabéta vagyok, nem csak klarinéthoz, de semmihez nem értek e téren, szóval gőzöm nincs mi lenne a jó vétel. Használtnál pláne nem, nem tudom kipróbálni, ellenőrizni hogy ok-e. Az extanár felajánlotta (most beszéltem vele először, ismeretlenül, szóval tök jó fej), hogy eljön velem és megnézi amit találtam, de mégsem rángathatom végig a fél városon minden óccsó klarinétot megfújatva, szóval ehhez már kéne egy tipp amit megvenni is meg tudok, meg minőségre is jó lehet.
Tudna valaki segíteni bármi infóval?
Előre is köszönöm!

(#555) PapaMaci válasza ststeve (#554) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sztem jó helyen jársz, tekintve, hogy Bernardo mester klarinétos, így biztosan tud segíteni. Sajnos a hangszerek elég drágák, erre fel lehet készülni...
Ami nekem eszembejutott, hogy nem lehetne-e csak falból beíratkozni egy zeneiskolába, csak hogy kapjon egy kölcsön hangszert, minimális hangszerhasználati díjért?

szerk: És külön üdözlöm a szándékod, amivel a komolyzenei kultúrát szeretnéd támogatni!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#556) Bernardo20 válasza ststeve (#554) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Üdvözöllek!

Jó helyen jársz,de sajnos elég kényes területre merészkedtél,mivel nem könnyű,sőt lehetetlen használható hangszert ennyiért kifogni. Általában ezek leamortizálódott hangszerek(megkoporr króm, elhasznált párnák, a fa karcos,repedt). Amiknek a gerenálja nem is olcsó.Nagyon sok dolgot meg kell nézni rajta,de sokszor a látszat csal és jó hangja van a hangszernek..csak jól kell megfújni. ;]
Én annyiban tudok segíteni, hogy a zeneiskolában(pilisvörösvári) ahol tanítok megkérdem,hogy nem akarnak e esetleg eladni egy hangszert. Elég jó állapotban vannak és kb ennyiért meg lehetne úszni. És persze én meg tudom neked mutatni,megfújni etc.
Holnap megyek tanítani és rákérdezek.
Ha ez nem jönne be, akkor én segítek neked(budapesten) 1-2 hangszert megnézni,megfújni. Sajnos nincs sok időm egyetem,munka,család mellett,de szerintem vmikor össze lehet hozni, ha igényt tartasz rá.

Aztán ha megvan a hangszer, jöhet a fúvók+nád kérdés...: :D

(#557) ststeve válasza Bernardo20 (#556) üzenetére


ststeve
csendes tag

Szia,
Köszönöm, ez tök nagy segítség lenne.
Amúgy tegnap este dumáltunk erről kedvesemmel (van olyan érzésem, hogy egyre gyanúsabb leszek, de inkább bukjon le a meglepetés, minthogy olyannal lepjem meg, aminek nem örül...), és ő olyasmit emlegetett, hogy ő már annak tökre örülne, ha lenne egy egyszerű Hazelton B klarinétja, annak már tökre örülne. Most frissen ébredve nekiálltam utánanyomozni, egyetlen helyet találtam, ahol van a neten Hazelton klarinét (konkrétan egy Hazelton HZSCL2BK), itt: http://www.eldoradomusic.hu/?termek_kereso&listaz=nagykep&pdid=1483
49.900-at ír árnak, de semmi infó nincs róla, meg erre a név+kódra keresve Google-ben sem találtam semmi infót. Nem tudom, ez akár lehetne olyan, mi jó lenne?
De persze ha van infód zeneiskolás hangszerről az is érdekelne, te tudod, melyik lenne a jobb... :+)
Kösz,
Steve

(#558) PapaMaci válasza ststeve (#557) üzenetére


PapaMaci
őstag

Khm...
Ha minden igaz, az eldorádóban van némi kedvezményem...

...mint az közismert...

(#559) Bernardo20 válasza ststeve (#557) üzenetére


Bernardo20
senior tag

ment emil :)

(#560) ststeve


ststeve
csendes tag

Végezetül a lehetőségeket és az időbeli korlátokat figyelembevéve az Eldorado Hazelton klarinétja lett a nyertes példány. Tekintve hogy életemben nem gondoltam volna, hogy egyszer klarinétot fogok venni, nemkicsit furcsán érzem magam. :+)
Köszönet a mindenféle segítségért és pláne PapaMaci segítségéért, hogy eljött velem személyesen, némi kedvezményt biztosítandó.
Én alapvetően eleve pozitívan állok ismeretlen emberekhez, de a ti segítségetek természetessége még számomra is meglepő volt, szóval ma este (és így lesz még pár napig), ti vagytok a társasági sztorijaim hősei. :R
Majd beszámolok az ünnepelt reakcióiról is. :+)

(#561) PapaMaci válasza ststeve (#560) üzenetére


PapaMaci
őstag

Remélem, sikerül vele örömet szerezned!
Mindenképp várjuk a beszámolót!

...mint az közismert...

(#562) Bernardo20 válasza ststeve (#560) üzenetére


Bernardo20
senior tag

bezony,várjuk a beszámlót. Sok örömöt a hangszerben!
ha közvetve is,de örülök,hogy valamennyit segíthettem.

addig is egy kedvcsináló:
[link]

így is lehet klarinétozni. Az intonáció nem túl jó és a hangképzésre is lehet panasz,de amit ez a fiú művel azért az zseniális. már ilyen fiatalon.
Bár ez is tükrözi, hogy manapság tényleg,csak a technikát veszik meg az emberek. Minél több hangot levirgázni.. az igazi zenei finomságokra már senki sem kíváncsi.. :(

(#563) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

up! ;]

(#564) ststeve


ststeve
csendes tag

Eltűntem kicsit, bocsánat, nehéz a szabadúszó programozók élete... :+)

Hát, felejthetetlen sikere volt a klarinétnak. Pár órán keresztül nem is volt hajlandó elhinni, hogy ez most valódi és nem csak poén, illúzió vagy hasonló, ezt az időszakot meghatottságában gyakorlatilag végigbőgte. Aztán másnap amikor a klarinét csak nem akart eltűnni, nem ugrott elő a kandikamera meg semmi ilyen, akkor nagyon ihletett állapotba került, előkerültek a régi nádak (egyesével bejelölgetve), szertartásos szét-és összeszerelés, zsírozás, szóval meg volt adva a módja a dolognak. Azóta meg újra része lett az életnek a klarinét, megjelent a klarintétos árok az alsóajkon, mennek a gyakorló skálák, türelmetlenkedés hogy mikor lesz már megint azon a szinten, mint annó, szóval ami ilyenkor lenni szokott.

Én nagyon örülök az egésznek, szerintem tök nagy lelki stabilitást ad neki, hogy bármikor gyakorolhat, szóval életem egyik legjobb döntései közé sorolom így utólag ezt a dolgot. :+)

Az örömkönnyeket le akartam fényképezni nektek, de épp elemhiány volt, szóval képzeljétek hozzá, nektek is részetek volt benne. :+)

(#565) Bernardo20 válasza ststeve (#564) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Ez tényleg nagyon szép ajándék volt!!!! :C

Örülök, hogy vannak még emberek akik ennyire szeretik a hangszerüket, tényleg jó lett volna látani az arcát. Teljesen megható!

Bizony nagyon jól döntöttél! :)

Sok kitartást,türelmet és boldogságot a hangszerhez!
Ha esetleg technikai problémái adódnak vagy kérdése van a hangszerrel kapcsolatban, nyugodtan jelentkezz emilben, vagy itt a ph-n, esetleg msn-en. Szívesen segítek. :R

(#566) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#567) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:)) :)) :)) :)) :)) :))

(#568) Daneey


Daneey
tag

Lenne egy kérdésem: tudtok olyan számítógépes progiról, ami kottákat készít?
Biztos van ilyen...

És hangnemkonverziókat több oldalas műveknél hogy lehet kézírás nélkül, egyszerűen gyorsan elvégezni (sz.gépen)?

Köszi előre is...

(#569) Bernardo20 válasza Daneey (#568) üzenetére


Bernardo20
senior tag

van egy pár,már ha kottaíró programra gondolsz :U

Finale, Sibelius, NoteWorthyComposer...

én a kottátírni legjobban digitzongorán szeretek, vagy midi billentyűzet is megteszi.:)

egyébként mit értesz hangnemkonverzió alatt? ( még nem hallottam ezt a szó összetételt).

(#570) Daneey válasza Bernardo20 (#569) üzenetére


Daneey
tag

És te melyiket ajánlod? Vagy:

én a kottátírni legjobban digitzongorán szeretek, vagy midi billentyűzet is megteszi.
Ezalatt pontosan mit értesz? Ugyanis digitális zongorám van (Yamaha Clavinova), és amit játszok, azzal lehet dinamikusan kottát szerkeszteni? Vagy ezt pontosan hogy értetted?
Hogy szereted?



Hangnem konverzió: pl. egy kisebb éves gyereknek Joplin-tól a Maple Leaf of Reag nem fogom az eredeti hangnembe odaadni, hanem leegyszerűsítve, C-dúr-ban. Van ez a hetes kör, vagy melyik. Erről is tudsz némi okítást adni számomra? Mert nem világos egyik sem.


Köszi előre is.

(#571) PapaMaci válasza Daneey (#570) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hangnem konverzió: Transzponálás.
...hogy Bernardo mester is megértse :)

...mint az közismert...

(#572) PapaMaci


PapaMaci
őstag

És a reklám:
''Örömmel értesítjük,hogy máj.14-18ig fél áron vehet LPket: CONCERTO''
Ha kicsit visszakerestek, megtaláljátok a pontos címet.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#573) Daneey


Daneey
tag

Bernardo, segíts rajtunk! :D

(#574) Bernardo20 válasza Daneey (#570) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Egyértelműen a Finale a legprofibb program,bár sokat kell vele foglalkozni,mire megtanulod használni( én sem tudom). Személyszerint a Noteworthy composert használgatom,mert rém egyszerű,no meg nosztalgia:D

Dinamikusan nekem még nem sikerült,csak bepötyögöm a hangokat és utólag megszerkeztem a ritumosokat és az egyéb tartozékokat(dinamikák etc..)
Nem nagyon értek hozzá ,csak a klarinét kottáimat szoktam bepötyögni vele.
Arra tökéletesen megfelel ez a módszer, és így is sok időt megspórolok.
Azt nem tudom, hogy lehet ritmusokat is lejegyeztetni a programmal(állítólag lehet). Azért ez lenne az igazi feeling.
Én csak egy közönséged midikábellel kötöm össze a zongorát és a gépet. Lehet, hogy másképp kellene. Tényleg nem értek hozzá:D

Köszi,így már értem a hangnem konverzió fogalmát:)

(#575) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

up! :((

(#576) PapaMaci válasza Bernardo20 (#575) üzenetére


PapaMaci
őstag

Tegnap Szegeden voltam diplomakoncerten. Örvendetes, hogy milyen jól játszanak, az ifjú művészek!

...mint az közismert...

(#577) Bernardo20 válasza PapaMaci (#576) üzenetére


Bernardo20
senior tag

kinek volt a diplomája?

egyébként mikor talizunk?

(#578) PapaMaci válasza Bernardo20 (#577) üzenetére


PapaMaci
őstag

Egy volt váci konzis barátom diplomázott, és nagyon jó volt!
Azóta voltam egy gitáros diplomán is, ami megerősített abban, hogy egyre jobbak a most diplomázók :) Ami örvendetes.

Más:
Tegnap megnéztem az Operettben a Menyasszonytánc című előadást. Csak ajánlani tudom mindenkinek! Pláne, aki szereti a klezmer stílust! Klarinétosoknak pedig kötelező!

...mint az közismert...

(#579) Bernardo20 válasza PapaMaci (#578) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Sokmindent terveztem a nyárral. Pl: Jekyll és Hyde, Menyasszonytánc, Rudolf,Elisabeth.

De ezek után nem nagyon lesz belőle semmi. :(

(#580) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:O :O :O

(#581) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:)) :R :))

(#582) finest


finest
őstag

Az utóbbi időben fedeztem fel magamnak Alonso Mudarrát. Az ''agyonjátszott'' darabjai mellet találtam a youtubeon egy gyönygszemet is: [link] Isabellről szól, aki a folyóba ejtette az övét(?) és utánaugorva a vízben úszik mezítelen(?). Jó tudni, h az uruguay-i televízióban ilyen szinvonalas műsorok vannak, az énekesnő nevére rákeresve még három dal van ebből a műsorból a youtube-on, azok is nagyon szpek.
Érdekes lenne meghallgatni vihuelán Mudarra darabjait, nincs hozzá valami jó linketek, ill. vagy egyátalán a vihuelához? Kíváncsi lennék, h a vihuela hangaja mennyieb tér el a hárfától és a gitártól.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#583) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani zongoraoktatásra alkalmas embert? Főleg jazz műfajban érdekelne...

Köszi előre is.

(#584) forceberg


forceberg
veterán

Üdv!

A MÁV Szimfonikusok a Strauss esten mit játszanak el majd az Állatkertben 07.25-én? Tudja esetleg valaki?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#585) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A japán zseni :R , Nobuo Uematsu:

[link]
[link]

Remélem tetszeni fog.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#586) PapaMaci válasza Sir Pocok (#585) üzenetére


PapaMaci
őstag

Már a 112. hsz-ben is méltattad! :)
Akkoriban egy napig FF zenéket vadásztam, és hallgattam! Valóban nagyon komolyak!

...mint az közismert...

(#587) Hunterevil


Hunterevil
tag

Nem egészen ide illő kérdés, de sehol nem találtam a választ. Nem tudja véletlenül valaki, hogy a chessmaster 10 introjának ki szerezte a zenéjét? Ismerős valahonnan de nem vagyok otthon a komolyzenében.
Esetleg valaki ajánlhatna valami olyan klasszikust ahol előtérben van a gordonka és a nagybőgő szerepe. ű

A választ előre is kösz!

the fun is in knowing...

(#588) Bernardo20 válasza Hunterevil (#587) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Régen jártam erre...:)

Ajánlom pl: elgar és dvorak cselloversenyeit. a zeneirodalom remekei.

az első kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni,mert nem ismerem a játékot:)

(#589) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Megfogadtam az ajánlatod, persze még jóval a hozzászólásod előtt intéztem a jegyeket. Most voltam december 19-én a Zeneakadémián. Műsoron:

Edward Elgar - Chanson de Nuit, Chanson de Matin és a Gordonkaverseny volt a szünet előtt. Az első tétel rettentően tetszett, még akor is, ha nem tartozik a kedvenc hangszereim közé a cselló...

A szünet után pedig Antonín Dvořák - VIII. szimfónia. Iszonyatosan dolgozott a zenekar, mert egyszerűen rettentő dinamikája van annak a műnek. Abból is az első tétel a kedvencem, és bizony borzongatta a hátamat.

Zenekar: MÁV Szinfonikusok.
Cselló: Perényi Miklós (kotta nuku, és egy árva hangot mellé nem játszott! Nem hiába tartozik a világ legjobb csellistái közé...) :R
Vezényelt: Takács-Nagy Gábor. Kicsit furcsa stílusban tette a dolgát, pálcát sem használt, de profimód vezényelte zenekarát!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#590) 04ahgy válasza Bernardo20 (#534) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Látod-látod... Én postoltam, de megsértődtem, hogy hónapokig senki rám sem hederített. :DDD :DDD Muhaha...

Átfutva a termést, ami azóta volt, láttam linkeltek már youtube videókat! Én is beállnék a sorba egy meglepetéssel: [link]. A linken inkább hang, mint videofelvétel található, de ez inkább csak növeli az értékét! Amit hallunk az a klasszikus komponálásmód egy modern kori szerző stílusával ötvözve! Az egyik kedvencem az illetőtől a zongoraversenyein kívül...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#591) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sziasztok, Boccherini nevét hogy kell ejteni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#592) PapaMaci válasza CYBERIA (#591) üzenetére


PapaMaci
őstag

Legjobb tudásom szerint amolyan dupla "K"-s jelleggel "Bokkeríni"

De ha már itt járok...
Ajánlom mindenki figyelmébe Hacsaturján hegedűversenyét (a-moll)!
Illetve épp a Karib tenger kalózai filmzenéit hallgatom :) Az is nagyon jó!

...mint az közismert...

(#593) CYBERIA válasza PapaMaci (#592) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kösz, a kk és a cs közül nem tudtam választani.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#594) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Látom, nélkülem is pörög az élet a topicban:D:D :C

(#595) Zellerrrr


Zellerrrr
csendes tag

sziasztok

Valaki tudna segíteni hogy ki a zeneszerzője ennek a zenének és mi a címe? http://www.sendspace.com/file/iv2r5v
Fontos lenne!Köszi

(#596) raskolnikoff válasza Zellerrrr (#595) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Bach: G-dúr csellószvit Preludium.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#597) Zellerrrr válasza raskolnikoff (#596) üzenetére


Zellerrrr
csendes tag

Szia

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Minden jót.

(#598) raskolnikoff válasza Zellerrrr (#597) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ajánlom mind a hatot. Nagy élmény.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#599) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Múlt csütörtökön este (2008. 01. 17.) egy rettenetes koncertélményben volt részem. (Itt a rettenetes szót most úgy használom, ahogy az angol szokta a 'terrific'-et, például Columbo hadnagy is szereti ezt a szófordulatot.)
Adottak voltak:
- Egy gyönyörű hölgy, aki mellettem ült. :)
- A MÁV Szimfonikus Zenekar, hatalmas létszámmal.
- Jorge Mester magyar származású karmester vezényelt.
- Dohnányi: Szimfonikus percek
- Mozart: Esz-Dúr zongoraverseny. (Ez nem volt túl fényes :( )
- Sztravinszkij: Tavaszi Áldozat. Átütő sikert aratott, a közönség tombolt!!!
- Hely: Bartók Béla hangversenyterem.

Majdnem teljes bizonyossággal kijelenthetem, hogy életem egyik legszebb estéjét hozták el ezen körülmények, így együttállva...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#600) HERR Z


HERR Z
veterán

fú, de király hogy van ilyen topik
pénteken vizsgázik ismerősöm ütőshangszerekből és kicsit off a tudása, se gugli se wiki nem segít neki...
szal pls help

1:Mit jelent az, h dallamhangszer?

2:Melyik dallamhangszernek kör alakúak a hangjai: vibrafon v krotál?

3:Mit jelent az h kör alakúak a hangjai?

4:Mi az a krotál, hogy néz ki, miből készült?

5:Melyik hangszernév? HANG v SONG (vmi ufó alakú, Horváth Kornél használja)

6:Melyik oktávváltó hangszer, a marimba v a xilofon? Mit jelent az, h oktávváltó?

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.